t DE LAATSTE LOODJES... ILSE FIERS WIL NAAR HETW.K. MARC MACHARIS KRIJGT STEUN VAN SUPPORTERS VELDRIJDEN WIELRENNEN I BWCL'VELDRI JDEN St.-Lievens-Houtem - Zaterdag: Reeks C en D: Vettenburg Etienne en Gevaert Jozef Marcel Schuddinck en Etien ne Vettenburg hebben de voorlaatste cross van het sei zoen beheerst, vooral Schud dinck is de man van het sei zoen en zijn bobijntje is nog verre van af. Kampioen Vet tenburg is door zijn beste krachten heen en moest dan ook meer dan eens op de tanden bijten om Schuddinck te kunnen volgen, in de spurt wist Etienne echter het laken naar zich toe te trekken voor een meer dan verdienstelijke Schuddinck, Gustaaf Sonck werd knap derde nadat hij de ganse wedstrijd op achtervol gen was aangewezen. In het vertrek immers, had hij wat te snel willen vertrekken en reed hij in een put om daarna ken nis te maken met moeder aar de Goossens Jean knap vier de en verder Van den Bossche en De Landsheer Petrus. Jef- ke Gevaert van zijn kant is nog even fit en vinnig als bij het seizoenbegin, en wist dan ook als knap winnaar uit de strijd te treden, achtereenvol gens liet hij zijn tegenstrevers in de steek en met ruime voorsprong haalde hij het op nr. 2, Lucien Van Impe. Ver der De Gusseme Lucien, Daem Willy en Van der Vurst Oscar. Reeks A en B: Carron Philip en De Geest Marcel Paul Dessein vloog er onmid dellijk in en na een ronde was het een langgerokken ploeg die passeerde met kampioen De Geest aan de leiding, voor Dirk Janssens, Laureys J.P., Carron Philip en Cornells Hendrik. De volgende ronde kregen wc de verrassing toen Marcel De Geest (na een zwa re nachtdienst) werd bijge haald door Philip Carron en verder Dirk Janssens, J.P. Laureys, enz. Philip Carron voerde zelfs de forcing en Marcel De Geest moest aan klampen om tenslotte te bege ven om een ontketende Car ron te laten gaan. Dolgeluk kig overschreed Carron de eindmeet met ruime voor sprong op Dirk" Janssens, Laureys J.P. en een totaal ontredderde De Geest, die zich nog moest reppen om een naderende Willy Corthals achter zich te houden. Verder Cornelis Hendrik, Van den Bulcke Lieven, Van der Eec- ken Luc en Van Londersele Willy. Zondag Wieze: Reeks C D Mussche Roland en De Gusseme Lucien De sluitingsprijs in Wieze georganiseerd door duivel- doet-al Alois Brys en zijn vrienden in café «De Stoof pot» kende een geweldig suc ces. De grote verrassing kwam er van De Gusseme Lucien, de laatste weken steeds rakelings op kop en in deze laatste wedstrijd vlak in de roos. Van in de start kre gen we een strijdlustige Schuddinck die de forcing voerde en slechts Mussche Roland slaagde erin met de grootste moeite om een strijd lustige Marcel bij te houden. De rest kwam er niet meer aan te pas. Hoe hard ook Vettenburg Etienne, Van Ou- denhove J.-Paul en Mussche Lucien hun best deden om het gat te dichten. Zelfs toen Gustaaf Sonck nog eens flink uithaalde kwam men geen meter dichter en het werd vooraan een spurt met twee en weer was een onstuimige en sterk fietsende Schuddinck eraan voor de moeit^. Mus sche Roland, zeer verdienste lijk en knap doorbijtend, haalde het voor de tweede maal dit seizoen! Bij de D- renners eindelijk de langver wachte en toch gekomen overwinning voor Lucien De Gusseme, van in de start goed meegegaan. Met de C-renners wist Lucien dankzij zijn door- BWCL-Veldrijden. Dirk Janssens was goed voor 26 overwinningen in de A-reeks en Marcel De Geest behaalde zijn 20ste zege bij de B-renners. bijten en sterk karakter de leiding te behouden en uiterst vermoeid, maar dolgelukkig zijn allereerste zege binnen te rijven. Zelden hebben wij een renner gelukkiger gezien en Lucien verdiende de zege ze ker, niet alleen door zijn nooit afgevende strijdlust, maar ook door zijn inzet voor de B.W.C.L. Achter De Gus seme, een nooit versagende Gevaert Jozef nog winnaar daags voordien en verder kampioen D'Hondt Leon. Van Vaerenbergh Victor en Daem Willy, knap vijfde, en flink opgejut door zijn lieftal lig vrouwtje. Reeks A en B: Janssens Dirk en De Geest Marcel In deze sluitingsprijs heeft kampioen Marcel De Geest de puntjes nog eens op de i gezet. Na zijn nederlaag van daags tevoren, zinde Marcel op een klinkende revanche en dat is hem best gelukt! Reeds van in de start ging Marcel aan de haal en het was een sterke Dirk Janssens die nog alleen de aansluiting kon be werkstelligen. Tot halfweg wedstrijd bleven de twee kampioenen tesamen, toen ging De Geest weer aan de haal en dit keer moest ook Janssens zijn meerdere in Marcel herkennen. Een ge lukkige Marcel De Geest haalde het voor een even ge lukkige Janssens Dirk. Ver der de regelmatige Laureys J. Pierre, Brondeel Antoine (een zeer knappe wedstrijd), Verbelen Paul en Cornelis Hendrik. UITSLAGEN: De uitslagen van de wedstrijd B.W.C.L. verreden te Houtem op 30 januari 1988. Reeks A: 1. Carron Philip, 2. Janssens Dirk, 3. Laureys Jean-Pierre. 4. Van den Bul cke Lieven, 5. Van der Eec- kcn Luc, 6. Duquet Mare, 7. Van Eyck Pol, 8. Ryde Fred dy, 9. De Troyer Dirk, 10. Schaukens Mare. Reeks B: 1. De Geest Marcel, 2. Corthals Willy, 3. Cornelis Hendrick. 4. Van Londersele Willy, 5. De Schampheleire Luc, 6. Van de Meerssche Eddy, 7. Dessein Pol, 8. Brondeel Antoine, 9. Van Hoorebeeck Ernie, 10. Coli- no Antonio. Reeks C: 1. Vettenburg Etienne, 2. Schuddinck Mar cel, 3. Sonck Gustaaf, 4. Goo- sens Jean, 5. Van den Bos sche Frangois, 6. De Lands heer Petrus. 7. Van Oudenho- ve Jean-Paul, 8. Colman Ro ger, 9. Bulens Gerard, 10. Roels Willy. Reeks D: 1. Gevaert Jozef, 2. Van Impe Lucien, 3. De Gus seme Lucien, 4. Daem Willy, 5. Van der Vurst Oscar, 6. Van Vaerenbergh Victor, 7, D'hondt Leon, 8. Van den Hoecke Gaston, 9. Van der Eecken Willy en 10. De Brae- ckeleer Felix. Te Wieze op 31 januari 1988: Reeks A: 20 deelnemers, 40 min. 1 r.: 1. Janssens Dirk (Serskamp), 2. Laureys Jean- Pierre. 3. Van Eyck Paul, 4. Key molen Louis, 5. Ryde Freddy, 6. Van der Eecken Luc, 7. Keymolen Alex, 8. Duquet Mare, 9. Heyvaert Bruno, 10. Van Vaerenbergh Eric. Reeks B: 19 dln., 40 min. 1 r.: 1. De Geest Marcel (Ham- me), 2. Brondeel Antoine, 3. Verbelen Paul, 4. Cornelis Hendrik, 5. Corthals Willy, 6. Van Handenhove Theo, 7. Dessein Pol, 8. Van de Meirs- sche Eddy, 9. De Boitselier Eddy en 10, Antonio Colino. Reeks C: 26 dln., 35 min. 1 r.: 1. Mussche Roland (Ever- gem), 2. Schuddinck Marcel, 3. Vettenburg Etienne, 4. Van Oudenhove Jean-Paul, 5. Mussche Lucien, 6. Sonck Gustaaf, 7. Roels Elie, 8. Van den Bossche Frangois, 9, De Landsheer Petrus, 10. Roels Willy. Reeks D: 20 dln., 35 min. 1 r.: 1. De Gusseme Lucien (Balegem), 2. Gevaert Jozef, 3. D'Hondt Leon, 4. Van Vaerenbergh Victor, 5. Daem Willy, 6. De Baere Omer, 7. Acke Rafaël, 8. Van den Hoecke Gaston, 9. Van Impe Lucien en 10. Van der Eecken Willy. BWCL-Veldrijden. Philip Caron won in Houtem de A-reeks e reeks Marcel De Geest de B- BWCL-Veldrijden. In Houtem won Jefke Gevaert de D-reeks e C-reeks Etienne Vettenburg de BWCL-Veldrijden. Lucien De Gusseme behaalde zijn eerste overwinning in de D-reeks en Roland Mussche won de C-reeks in Wieze gemeente. Aangesloten bij W.K. Artevelde stapelde de jonge juffer de ereplaatsen op met als beste resultaat een tweede plaats, terwijl derde en vierde plaatsen al veelvul- diger opkomen in haar pal mares. Dames-Wielrennen. Ilse Fiers kreeg een nieuwe fiets van haar supporters (dw) Wielrennen. Wielerklub De Jonge Leeuwen uit Denderbelle zat gezellig aan tafel in zaal De Ster (gb) Wielrennen. Nieuweling Gino Vercauteren uit Hamme kreeg van zijn supporters een nieuwe fiets (vh) Marc Macharis is in het wielerpeloton een rustige jongen. Om met hem van gedachten te wisselen moet je hem uitnodigen. Ieder gesprek wordt een gemoedelijke bele venis. Nooit laat de amateur uit Lokeren zich verleiden tot grootsprakerigheid Van zijn schoonvader die ons een telefoontje gaf, moesten wc vernemen dat Mare weldra op de morele steun van een stel nieuwe supporters zal kunnen rekenen. In het aan Lokeren grenzende Zele werd in café Palermo een klub opgericht. Mare zelf toonde zich al te verlegen om ons dat nieuwsje te melden. Zo is hij nu eenmaal. Niettemin rekent de 23-jarige amateur, die in maart vader wordt, op een lonende kompetitie. "Vorig jaar behaalde ik vier overwinningen en evenveel tweede plaatsen, vertelde Mare Macharis. Ik had er toen niet altijd zin in. Midden het seizoen trad ik ook in het huwelijk en je weet hoe dat gaat. Ik heb het eigenlijk wat te gemakkelijk opgenomen. Nu wil ik meer en beter. Ik ben al een ganse winter aktief, deed aan power-training bij Gino De Wilde in Berlare en spurtte vaak in de bossen. Ronald Van Avermaet geeft mij wenken. Hij is zowat mijn rechterarm geworden. De bedoeling is om vooral in zogenaamde grote koersen aan te zetten. Gent-Gent is de eerste wedstrijd van dat soort die op het programma staat. Natuurlijk reken ik op een aantal overwinningen. Ik beschik over een goede spurt, waardoor ik in de finale fors kan uithalen. Mijn dagelijkse bezigheid valt redelijk te kombineren met de wielrennerij. Ik werk in ploegverband wat wil zeggen dat ik de ene week in de voormiddag kan trainen en de andere week 's namiddags aan de start verschijn. Of ik het ooit tot prof zou willen brengen? Dat zal uiteraard afhangen van de prestaties en niet het minst in grote koersen. Mocht ik ooit een aanbod krijgen, jawel, dan zal ik zeker toehappen. (e.g.) Ze is zestien, woonachtig te Waasmunster, studeert en haar hobby is heel hard met de fiets rijden. We hebben het over Ilse Fiers die het komende wielerseizocn aan haar tweede kompetitiejaar ais kadet begint. Dat er talent steekt in deze jonge meid werd in Waasmunster ook al opgemerkt. Want reeds een paar maanden kan Ilse beschikken bver een ruime supportersklub die al om en by de 220 leden telt. En dat het bestuur van deze klub op geen inspanning kykt konden we vorige week zelf meemaken toen er voor Ilse een nieuw stalen ros werd aangekocht dat haar in het nieuwe seizoen nog rapper moet laten ryden. Terwyl iedereen druk doende was de fiets te bewonderen konden wy ons licht opsteken by Ilse, wat haar verwachtingen betreft voor het komende seizoen. In het voetspoor van vader Fiers De vraag die natuurlijk op ieders lippen brandt wanneer je tot gesprek komt met een wielrenster, is: hoe ben je tot koersen gekomen? Voor Ilse Fiers lag dit antwoord voor de hand. De familie Fiers heeft immers een wielertraditie op gebouwd. Destijds was vader Omer Fiers een gekend lief hebber in het land van Waas Wielrennen. Wielerklub De Jonge Leeuwen mocht in zaal De Ster te Denderbelle rekenen op een groot aantal eters tijdens de jaarlijkse maaltijd (gb) Kampioene van Oost- Vlaanderen terwijl ook Ilses nichtje Nadi- ne nu momenteel nog dikwijls in de belangstelling komt bij de internationalen. Zo was de keuze welke sporttak Ilse zou volgen vlug gemaakt en be steeg zij in het voetspoor van haar vader het stalen ros. Van bij de eerste wedstrijden was aan te zien dat Ilse onmisken baar talent in de kuiten had. Na een aanpassingsperiode die elk beginnend talent moet overbruggen kwamen de eer ste prijzen mee naar de heide- Dé uitschieter bij de familie Fiers was echter de Oost- vlaamse titel die dochterlief kon meepikken in Lochristi. "We zaten met een tiental meisjes voorop toen er moest gespurt worden, vertelt Ilse. Met mijn zevende plaats in de eindafrekening was ik de eer ste Oostvlaamse zodat ik te recht de trui omgord kreeg. Na dit sukses wilde ik in het kampioenschap van België wel een en ander bewijzen, maar deels door de zenuwen en ook wel door de eindeloze kasseistroken bracht ik het in Izenberge waar het kam pioenschap verreden werd er niet veel van terecht. En daar wil ik in de eerste plaats dit seizoen wat aan verhelpen. Want nu het Wereldkam pioenschap dit jaar in eigen land wordt verreden (Ronse) en ik naar mijn bescheiden mening nogal goed bergop kan rijden, zou ik mij in dat wereldkampioenschap graag eens tonen. Natuurlijk moet er dan eerst een goed kam pioenschap van België aan voorafgaan. Aangezien dit te rug in Izenberghe doorgaat zal ik echter beter moeten presteren dan verleden kam pioenschap". Aldus spraakza me Use die er vlug nog aan toevoegde dat ze natuurlijk elke andere wedstrijd ook wel winnend zou willen afsluiten. Om al deze dromen tot waar heid te kunnen maken kan de beloftevolle wielrenster steeds een beroep doen op het trouwe bestuur van haar sup portersklub die als één man achter haar staan. Voorzitter José Van Havere, sekretaris én financieel direkteur Jef Dierickx en schatbewaarder Robert Bruggeman zijn er zelfs van overtuigd dat Ilse Fiers de ster aan de Waas- landse wielerhemel zal wor den. Hopelijk wordt het een klare zomer...

De Voorpost | 1988 | | pagina 25