Liefhebbers sporten zo René Plaquet, de ouderdomsdeken van Walivo's scheidsrechters... Z.V.T. BRIDGE HAAKT AF! DE LANTAARN-ZELE MET DE HAKKEN OVER DE SLOOT R. DE LEENHEER PRIJSSCHUTTER TOCH LASTIG HAASJE-OVER IN DE SUB-TOP WALIV0THEEK De Voorpost - 5.2.1988 - 29 LIEFHEBBERSVOETBAL ook de schoenen opgeborgen. Echter niet bij René Plaquet die hoegenaamd niet van het voetbal kon scheiden en ten slotte ook scheidsrechter werd. Het begin van een bijna 20-jarige carrière met veel goede en ook enkele minder goede herinneringen. Tot de matchen van 2e provinciale zou René Plaquet als scheids rechter doordringen en mede door een operatief ingrijpen, werd de man uit Sinaai totaal afgeremd. Toen werd René Plasuet bij voetbalwedstrij den alleen nog als toeschou wer opgemerkt en op het ter rein van F.C. Luitcntuit in Sinaai, werd de scheidsrech terlijke vlam wéér ontstoken. In Sint-Niklaas was Walivo toen al een paar maanden geboren en waarnemer José Vermeiren, zou René Plaquet terug het «fluitje» aansmeren. Voor deze laatste werd het meteen ook de start van een nieuwe periode en bij Walivo. zou René Plaquet tot één der trouwste scheidsrechters uit groeien. In alle omstandighe den bereid en het werden soms tot vier matchen in één weekend. Steeds per brom fiets en in die kontektst, is hij bij de ploegen nog het best gekend. Nu al 15 jaar overi gens cn in dat verband, werd René Plaquet samen met Gil bert De Jonghe tijdens Wali- - vo's jongste kampioenenbal Liejhebbersvoetbal. voorgeschovcn en de sportie- gehuldigd. Door een klinisch Scheidsrechter René Plaquet (arch.) ve loopbaan van René Pla- verblijf werd René Plaquet quel werd al vrij vroeg aange- toen echter weerhouden cn al tails uit het verre verleden aantal kleinkinderen vangen. Voetbal stond toen dtc uitermate belangstelling, evenwel en deze onverstoor- reeds centraal en in het wordt door hem niet als een bare scheidsrechter met de K.V.S., verdedigde hij als noodzakelijkheid beschouwd, soms kordqte aanpak, grijpt doelwachter de klubkleuren Rustig en bescheiden zijn de van zijn geboortedorp F.C. bijzonderste kenmerken van Sinaai. Na deze belevenissen René Plaquet cn deze worden welke ruim één seizoen over- ook duidelijk en het scheids- lapten, zou de tiener uit de rechterlijk optreden waarge- Tinelgemeentc het overstapje nomen. Tijdens die 15 jaar wagen naar de K.B.V.B. en Walivo heeft René Plaquet F.C. Stekene Sportief. Als dan ook al een ontelbaar aan- tinVutaitcn zou René Plaquet tal matchen geleid. Bekerfi- daarcen viertal seizoenen slij- nales eveneens en het werden Op de dag dat de leden van de Wase Persklub voor de Krui- beekse burgemeester Antoine Denert kozen als «figuur van het jaar 1987», heeft Walivo de aktiviteiten van het week end geschrapt. Dus geen ama teuristisch voetbal bij dit ver bond en mede door een be paalde laattijdigheid, was er toch nog enige verwarring en onzekerheid bij sommige ploegen te bespeuren. Veel spelers hebben zich trouwens op de wekelijkse afspraak aangemeld en ook op het zwa re maar nochtans bespeelbare veld van F.C. Trappen Steels aan de Bergstraat in Belsele, stonden we niet alleen. In de ruime klubkantine een vrij groot aantal doelloze Belseel- se spelers en ook nog een berustende René Plaquet, de ouderdomsdeken van Wali- vo's scheidsrechterscorps. Al lemaal een beetje ontgoo cheld over de uitgestelde match en deze onderbreking der kompetitie, werd meteen ook nog de aanloop voor een babbeltje met René Plaquet. Ten huize van... was destijds een veelbekeken T.V.-pro- gramma en voor René Pla quet, situeert zich dat aan de Zwaanaardestraat in Sinaai. Achter de gevel van nr. 13 een gezellige woonst en een 59-jarige scheidsrechter in de praatstoel Een indrukwek kend palmares wordt dan ZAALVOETBAL ZAALVOETBALKOMPETITIE DULPOP TE BAZEL De topper in de Bazelse kompetitie Dulpop, tussen Nova en Bridge, werd na een spannende strijd door eerstge noemde winnend afgesloten. Hierdoor moeten de man nen van «den blok» voorlopig afhaken wat het titeldebat betreft. Nova lykt nu de grote tegenstander te worden van Vriendenkring de leider in deze competitie die het weeral moeiteloos haalde van Mini Ster. Ook K.W.B. Kruibeke kan zich, zy het op wat meer afstand in de kopgroep handhaven. Dit na een mooie zege tegen Mercator uit Rupelmonde. De F.C. Droms lijken hun inzinking wat te boven gekomen en lieten Schaudries geen schyn van kans voor wat de einduitslag betrof. Ook een ruime zege deze speelweek voor het onderaan geklasseerde geel-blauw. Al was de zege tegen De Fergusonboys wel enigszins verwacht want die bevonden zich nog enkele verdiepingen lager. Zo komen we dan stilaan in het diepste van de rangschikking waar de Koolmyn zich blykbaar goed thuisvoelt. Alhoewel er deze speeldag toch een lichte verbetering waar te nemen is bij de rode lantaarn. Het gelyke spel tegen Club 67 bewijst dit trouwens ten volle. NOVA 6 BRIDGE 2 De bezoekers moesten deze topper wel enigszins verzwakt aanvatten omdat hun sterspe ler Patrick Riské niet aanwe zig kon zijn. Dit deed zich dan ook goed gevoelen in de tref zekerheid bij de afgedwongen kansen. Nova daarentegen kon rekenen op een zeer goe de Kris De Wolf die de eerste drie thuisdoelpunten voor zijn rekening nam. Z.V.T. Bridge kon nog wel in het wiel gera ken van Nova omdat Geert Verhelst en Ronny De Leen heer op hun beurt thuisdoel- man Mike Coeck konden ver slaan. Verder dan deze twee treffers kwamen de bezoekers evenwel niet zodat Nova met nog rake klappen van Johnny De Gendt en Verschaeren Günther (2) verdiend deze be langrijke match kon binnen rijven. CLUB 67 3 DE KOOLMIJN 3 Duel in het donkerste gedeel te van de rangschikking waar de Koolmijn zich het veiligste voelt. Toch is er enig licht te bespeuren van hun rode lan taarns, want na wekenlang vruchteloos op zoek te zijn geweest naar puntenwinst kon nu tegen Club 67 toch een puntje bovengehaald worden uit schacht. Guy Janssens bracht de mijnjongens zelfs aan het rustsignaal van ref, Fred Baetens op een 0-2 voor sprong. Club 67 herpakte zich in de tweede periode echter vlug en kon via Stefan Smlet en Kurt Van Moeseke de ge lijke stand bewerkstelligen. 2- 2. In een prangende slotfase gingen beide ploegen dan vo luit om de overwinning strij den. De Koolmijn dacht eerst de buit binnen te hebben toen Van Puymbroeck Peter de 2-3 op het bord zette maar Club 67 wist wel beter en wachtte tot de laatste min. om de gelijkmaker te scoren langs Wim De Cock. Kwestie van de spanning er in te houden. MINI STER 4 VRIENDENKRING 17 Doeltjeskermis van de leiders die Mini Ster nog lang zal heugen. Nochtans kon de thuisploeg over al haar man schappen beschikken maar dit mocht niet baten tegen de trefzekerheid van de Vrien denkring spitsen. Ronny Pee- ters (4) Rudi De Roeck, Eddy Vergauwen en Guy De Jon ghe zorgden dan tegen de rust ook dat hun Vriendenkring leidde met 1-7. Want tussen door had thuisspeler Koen Verbruggen alvast de eer kun nen redden. Na de pauze zou Ronny Peeters bij de bezoe kers terug de versiertoer op gaan en nog driemaal weten te scoren 1-10. Toen ploeg maat Eddy Vergauwen dit voorbeeld volgde en ook nog Guy De Jonghe (2) ging sco ren samen met Guido Laureys en Rudi De Roeck kwam de organisatoren bordjes te kort om deze stand, die inmiddels was opgelopen tot 1-17, te laten optekenen. Naar het einde toe toend e bezoekers de teugels wat losser lieten konden thuisspelers Koen Verbruggen en Heyrman Gerry de pil dan wat verzach ten in deze produktieve wed strijd. Van 2 tot en met 5 maart wordt in het Anspach Center te Brussel opnieuw een talen- beurs georganiseerd. Je elfde in rij. Er zijn vier belangrijke thema's op de beurs: techno logie ten dienste van de talen, uitgevers en het talenboek, de taalkursussen en taaiani matie. Voor de vierde keer geeft Febiac de Belgische Federatie van Auto- en Rijwielnijver heid, de katalogus uit van de Belgische Toeleveringsbedrij ven aan de automobielindus trie. Zo een 143 Belgische fabrikanten worden in deze katalogus opgenomen. 'ii cn in 3e provinciale, werd zovele hoogtepunten bij een hij met die ploeg ook kam- hobby, dat voor René Plaquet pioen voor F.C. Herleving allang tot een passie is uitge- Vrascnc. De ruines van de groeid. Ook naar de klubtor- twecdc wereldoorlog werden nooien toe en aan de jubi- toen al een aantal jaren opge- leumuitgaven van o.a, F.C. niimd en na één seizoen inak- 1000 Appels cn het huidige tivitcit wegens een ernstige F.C. Anitec, behoud René kwetsuur werd René Plaquet Plaquet de beste herinne- nadicn in de shirt van F.C. ringen. Belsele opgemerkt. Daar Nu wordt hij ook al méér dan speelde hij in de onmiddcllij- vijf jaar aangezocht voor het kc omgeving van een gekend tornooi van F.C. Wijnveld cn oord voor nachtelijke ont- op dit niveau, passeren nog spanning, tot de ploeg van vele ploegen de revue. Min- Aimé Van Osselaer definitief der aanlokkelijk werden des- werd ontbonden. Een gebeur- tijds de matchen waarbij F.C. tenis welke in het rustige Bel- Hoop en Vreugd uit Vrasene terug naar de realiteit. Als 59-jarige wordt er nu ook méér op de routine gespeku- leerd wat voor René Plaquet blijkbaar geen problemen stelt. Die komen misschien straks nog uit een andere hoek en dan meer bepaald van moeder de vrouw. Samen met Maria Van Osselaer is René Plaquet nu ook al méér dan 37 jaar getrouwd en op één der wekelijkse dorpsbals van destijds, klikte het met een tussen die twee. De 36- jarigc Paul en Carine met haar 26 lentes werden de vrucht van dit huwelijk en op hun beurt, hebben beiden ook reeds voor het nakomelings schap gezorgd. Nu ook al een r de gewezen beroepsmilitair Re né Plaquet en Maria Van Os selaer, welke thans een beetje tegenwind produceert naar het hobby van manlief. Cen traal wordt dan de gezond heid van de scheidsrechter met de bromfiets gesteld cn als een lawine, rollen terug de natte en doorweekte thuis komsten van René Plaquet voor de geest. De huiskamer werd toen enkele dagen tot een droogkast omgetoverd en voor Maria Van Osselaer. wordt dat stilaan een beetje van het goede teveel. Er is een tijd van komen en gaan zegt deze sympathieke huis vrouw en voor een altijd rus tige René Plaquet, is die tijd blijkbaar nog niet gekomen... Roger Van Laere MINIVOETBAL scle toen nogal wat opschud ding verwekte en door een aantal leden van deze dorps- ploeg. werden uiteindelijk betrokken werd. Niet altijd gemakkelijk zegt René Pla quet en met die mening, staat hij trouwens niet alleen. De- RACING TEMSE - Z.V.C. HAMME 5-4 Tweede nationale, reeks A ATH CAFETARIABOYS STEKENE: 3-5 Ondanks deze nipte zege heeft Racing Temse zich toch nooit in moeilijkheden ge waand en kon het de gasten uit Hamme steeds op een ach terstand plaatsen. Al kenden de gasten uit Hamme wel de beste start en maakten zij een uitsondering op deze regel toen Eeckhoudt al in de 1ste in K», «i m'n- van de partij doelman 1" r- u. '«"TT™ <c8radn=IP»nI En dat Van Lombsrgjn, die de gc- tecg Cafétanaboys Stekene kwam cr ook via Masson die schorste Buyens verving, vir- ÏÏLK'-T vcrnieTdc root 1-3 zorgde. slaan. Racing repliceerde ech- tasploeg in de aanvangsfare De thuisploeg wilde nu de ler gepast langs hun gevaar- taL M ,nj b,'70nder, aansluitingstreffcr, doch ook lijksle man Ronny De Leen- iïw, ,e;,KT stekene bleef zoeken naar heer, die op de lilde min zijn a 5, v 'C doelPume" Ploeg al langszij brachl op fit™ de Stekensc een «rebounddoclpun!» aangeven van Piessens, ™h,, h f f v?1or,du'cnd maakte Rudy De Ruyic er 1-4 En even later was Ronny De min n,UI va".fd«'er geen echte span- Leenheer weer aan het feest man Dullaer behoedde z n rung kwam. ,ocn hij mct vrijc de «üh.™VOO,,"lï"" Even later schoof Ath toch thuisploeg op viersprong Na uv "°8 dichterbij na een fraai bracht. 2-1. Van dan af nam Ma dit openingsoffensief ging doelpunt van Carlicr cn weer de thuisploeg, zonder de Mekcne zich hergroeperen en hing het aansluilingsdoclpnnl eveneens aesdlorslc Patrick stilaan maar zeke, kwamen de in de luehl, want Ath ging na R.ské de wedstrijd volledig m ReerreLmfe; V2°k.e? Vrii aanva"en Het handen en Eli Van Assche De Cafetariaboys offensief van de Henegouwers doorbrak de heerschappij van groeiden cn halfweg de eerste werd evenwel afgebroken nclft kon kapitein Marc Van door een vijfde Stekcjise tref- Mappen zelfs de score ope- fer via Michelet en met een 2- ~n:. °"1' 5 stand op enkele minuten' nuisplocg Ath trachtte on- van het einde kon er Stekene middellijk te reageren, doch nog weinig gebeuren, kwam niet meer tot écht In de slotminuut kon Michel vloeiend zaalvoetbal. Laat Masson de eindstand nog staan dat het nog echt doel- vastleggen op een juiste 3-5 kansen kreeg. Stekene daar- eindstand. Meteen een ver entegen beheerste nu het heugende overwinning voor spelverloop en nog voor de de Stekcnse Cafétariaboys die ust werd een prachtkombina- daarmee aansluiting krijgen ie tussen Mare Van Stappen met de grote middengroep in en Chris Fcrket door laatstge- tweede nationale, noemde knap afgewerkt Dc Zaterdag 30 januari 1988 utiétariaboys konden dus wordt vanaf 20 u. in dc caféta- met een 0-2 voorsprong gaan ria van dc gemeentelijke w„,cn.- sporthal van Stekene (aan dc I deze b,Jna geruststellen- Nieuwstraat) een grote Bingo c voorsprong begonnen de georganiseerd ten voordele «zoekers sukscsvol aan de van Zaalvoetbalklub caféta- tweede periode, want na en- riaboys Stekene. Iedereen is c gevaarlijke aanvallen van uiteraard van harte welkom: kon Marc Van Stappen er zijn prachtige prijzen waar- Ij vrijschop 0-3 scoren. onder een draagbaar televisie mn legde zich evenwel niet toestel, zo maar bij de feiten neer en mcef zoeken naar een onder- 'ussen meer dan verdiend T&T Dc Leenheer door nr. 3 in het Hamsc doel te jassen na mooi voorbereidend werk van Geert Verhelst. Toch zouden de gasten de deur nog op een kier krijgen wat de winstkan sen betrof want net voor rust kon De Moor de aansluitings treffer bewerkstelligen (3-2). Na de pauze ging het festival De Leenheer echter door en Ronny scoorde eerst nr. 4 op aangeven van Van Britsom alvorens hij ook het vijfde doelpunt van de thuisploeg voor zijn rekening nam. Naar het einde toe kon Z.V.C. Hamme nog wel terug komen langs Eeckhoudt en De Moor tot 5-4 maar de rest van de Hamse kansen werd door «gouwe ouwe» Van Lomber- gen tegengehouden zodat de verdiende zege vast stond. Volgende speeldag reist Ra cing naar Cosmos Aalst. M.S. Een kollekticf sterk ON. Van Damme bleef in eerste natio nale aan de winnende hand na een fair en sportief duel met Avanti Ronse. In een snelle eerste periode openden de Zclenaars dc debatten dank zij twee treffers van Hans De Graef en een strafschop om gezet door Luc Poppc (3-1). Nog voor de pauze kon ON op dezelfde afwerkers reke nen om een 5-2 rustscore door te drukken. In derde periode kon Ronse dc kloof verklei nen ondanks een treffer van Marnix Bocykens 6-4. In de slotact effenden Marnix Boeykens (2) en Johan Van Eetvelde definitief het zegepad. Een voorzicht Macs dat slechts over vijf spelers be schikte boekte een verdiende zegen tegen het hoger gekwo- N.O.M.B. KERN BERLARE Uitslagen Rcgina-Sporticvcn Pompierkcn-Dima Jokcr-Gredi Spcctrum-Bacrt Nwe. Pluim-Argcnta Joko-Moraens Den Dravcr-Gorion na 16 wekon: 1Den Draver 2. Baert 3. Sporticvcn 4. BAC Raemdonck 5. Spectrum 6. Pa Gijs Parking 7. Gorion 8. DimaTurfput 9. Modehuis Gredi 10. Pompierken 11. Joker Pavo 12. Minibond 13. Jeugdhuis Joko 14. Moraens 15. Rcgina 16. Joli's 17. Nwe. Pluim Riv. 18. ArgcntaBoys teerde Dikkelvenne. Een uit stekende Wim Dc Haese maakte het verschil voor de thuisploeg. Ook Julien Van Eetvelde was bij de pinken om de rust te bereiken met 3- 0 voordeelscore. Na de pauze versloeg doelman Johan Pop- pe zijn overbuur met een merkwaardige lobbal. Nadat Julien Van Eetvelde met een prachtige vrijschop voor 6-3 had gezorgd werd het in de slotfase nog even spannend, Dikkelvenne keerde mede door het omzetten van een strafschop terug naar 6-5 waarop Wim Dc Haese voor het geruststellende doelpunt zorgde 7-5. Leider De Lantaarn kroop door het oög van de naald bij Hekelgem. Een onhoudbare Luk Hoefs verwees de Zeie naars aanvankelijk tot achter volgen. Enkel Frank Van Dorp kon voor verademing zorgen aan 3-1. Dank zij en kele knappe parades van doelman Mark De Kegel kon De Lantaarn na de pauze te rugslaan. Luk De Mets en Bart Merckx tekenden vrij vlug voor 3-3. In een spannen de laatste periode drukten De Mets en Merckx zelfs een 3-5 overwinning door. In de Zeelse kompetitie kreeg Arsenal Zijn eerste nederlaag aangesmeerd. MVZ. Telelec het nummer twee in de rang schikking haalde naar het ein de toe van deze spannende topper verrassend en suk- sesvol uit. Arsenal leek aan vankelijk op weg naar een probleemloze zegen na tref fers van Piet Abbeel (3) en Erwin Van de Cautcr. Bij MVZ zorgden Mark Van de Velde en Jan Van Cauteren voor 2-4. In een spannende laatste periode sloeg Telelec onverwacht toe. Een strafcor- ner van Paul Quintijn, een own-doelpunt van André Van der Poorten, een knappe tref fer van Jan Van Cauteren meteen gevolgd door een knaller van Mark Van de Vel de deed de wedstrijd kantelen in het voordeel van MVZ (6- 4). Werner Uyttersprot legde met een ultieme treffer de 6-5 eindscore vast waardoor de kloof met leider Arsenal tot drie punten werd terugge bracht. (üjz) N.O.M.B. - KERN D.S.D. Uitslagen 20ste speeldag Kleding Octaaf - Wit Hof NMKN Givana - Quick Shop ff Verhofstadt - M.V.C. Minishotters - Eves Sobofi - Markt Honky Tonk - Dendermotors Stoom - Zwamberhof Moerstraat - Snuffelaartje Markt - Snuffelaartje Rangschikking 1. Givana 2. Kleding Octaaf 3. Moerstraat 10-3 10-0 4-3 21-1 7-3 20-3 20 38 20 35 20 29 20 27 20 27 20 25 20 24 20 24 20 23 20 18èa 11HonkyTonk20 17 20 12 20 8 Verhofstadt 5. Quick Shop 6. M.V.C. 7. Minishotters 8. Markt 9. Zwamberhof 10. Sobofi 12. Wit Hof 13. Stoom 14. Eves 15. Dendermotors 20 4 16. Snuffelaartje 20 3 Verhofstadt gaat over FIVC, dat met 4 man eindigde wegens een rode kaart van scheidsrechter Pierquet. Logische overwinning van Moerstraat tegen een steeds beter spelend Snuffelaartje. Deze laatste ploeg heeft 2 spelers aangesloten voor de winterstop welke nu pas hun optreden deden. Quick Shop gaf de punten kado aan leider Givana Sobofi schoot nog eens uit haar krammen ten nadele van «Markt» Minishotters zijn aan een opgemerkte «remonte» bezig en spelen al 4 wedstrijden met een maximum aan punten. Zaalvoetbal, 't Zolderken uit Berlare staat reeds zes punten voorop in eerste provinciale. De promotie zit er dus dik in (jj) KALENDER Hcmclacr - Spnrla (Moortgal) Temsica - Drie Linden (Van Brussel) 14.30 u. Raap - Siera (De Bock) Bondgalm - Las Vegas (V.D. Voorde A.) J.B. Troeh - Corner (Van Stcelant R.) Avanti - Oud Geel (Vergauwen) Den Bos is vrij 2' afdeling A Wazoo - V.K.W. 70 (Steeman) Rodeo - 1 lerten Aas (Boone) Familia - Milano (Uytdenhouwcn) 14.30 u. Nantes - Eendracht (V D. Voorde F.) Tromp is vrij 2' afdeling B Bazel - 1000 Appels (Brijs) 14.30 u. Club 69 - Puyve'lde (Michicls) Briel - Wijnveld (De Dobbelacrc) Hof v. Grcmbergcn - Tr. Steels (Heirbaut) Vidcoklub - Tripoli (Dc Jonghe G.) Welkom is vrij 3' afdeling De Toekomst - De Strijders (Plaquet) 14.30 u Van Daclc - Bristol (Wijmcersch) Ankerhof - Dc Kroon (Bals) De Pekton - Dino Boys (Pannecouckc) Novelty cn Leopoldstad zijn vrij Zondag 1' afdeling (telkens om 10 u.) Den Bos - Troch Textiel (De Dobbelacrc) Bondgalm - Dc Cock (Van Puycmbrocck) Bobby's Club - Centrumvrienden (Pannecouckc) Samcentral - Were Di (Van Gcent) Sparta - Wijnveld (V.D. Voorde A.) Samara - Volksunie (Uytdenhouwcn) 2' afdeling A Ruitershocvc - Klub 65 Post - Inter decor (Bcnicrs A Witte Pen II - Ettihad (Van Hoornijck) Anitec - Studio 69 (Michicls) Wembley - Mctallo's (Bosman) Oostberg is vrij 2* afdeling B Rode Duivels - Sp. V D Velde (Van Over- mciren) Hcmclacr - St. Belsele (De Ruysschcr) Wijnveld III - Witte Pen I (Dc'jonghe R.) Geywa - Siera (Steeman) Drie Linden en 1000 Appels vrij Damesreeks (telkens om 15 u.) VK Hamme - Dc Snijrsstcrs (Vermeiren D.R.) Wcpogro - Goalgetters (Plaquet) Wijnveld - Super Stars (Bcniers M J.M, Pfaff - Raapsc Girls (Van Damme) Bonte Girls is vrij

De Voorpost | 1988 | | pagina 27