S.O.S. VELLE VANGT PELIKANEN BEHOORLIJKE WASE PRESTATIES TIJDENS DE KAMPIOENSCHAPPEN WUITENSLADIES OP HET ZEGEPAD fflmirkMlsen Zaalvoetbal. De Pelikanen ZAALVOETBAL TURNEN 30 - 5.2.1988 - De Voorpost Het voorbije weekend stonden er enkele inhaalwedstrijden op het programma in de Rec. liep de "ploeg, en in het eerste en derde afdeling van de Temse Liga. Enkel afdeling twee kwam voltallig tussen bijzonder de van de straffe de lijnen zodat onze aandacht dan ook naar deze reeks uitgaat. zeelucht geprofiteerd hebben- Vooreerst vermelden we echter toch dat in afdeling I De Groene Wandeling, het c'e Firman Patyn, op zwakke vroegere A.S.O., een inhaalwedstrijd suksesvol wist af te sluiten zodat de jongens van benen. Zo konden de SOS- de Groene Wandeling terug stevig op de tweede plaats komen postvatten. Ook g^beke^n de de Verhuizingen Hoskens was in deze reeks van de partij tegen H.S.V. Temse. Velse ploeg Qp een mooje q_2 Laatstgenoemde moest na een spannend maar ongelijk duel de duimen leggen zodat de brengen. Ook na de kampwis- verhuizers van Hoskens op de derde stek nog steeds uitzicht hebben op de titel. seling konden de Pelikanen In reeks III won koploper De Zeehond probleemloos de inhaalwedstrijd tegen KLJ niet het spelpeil bereiken dat Temse zodat de leiding niet in gevaar kwam in deze reeks. Al vielen er voor KLJ hen vorige week sierde. Al Temse toch nog punten te rapen, nadat voor de groene tafel een klacht tegen W.R.F.S. mag natuurlijk de tegenstan- - - - - - - der ook niet boven het hoofd aanvaard werd door de strafkommissie. Zo komen we dan in afdeling II. De beruchte tweede afdeling zullen we maar zeggen. ven^staan^rnmerT oMiewer Want hier gaat geen speeldag voorby of de kopposities veranderen. Nadat eerst de stonden op de tweede plaats. Snoepboys van Confiserie De Rijck aan de leiding hadden gestaan en verdrongen Want m'et deze 2ege tegen de werden verleden speeldag door de Pelikanen, moesten deze laatsten hun overmoed Pelikanen komen ze inder- bekopen en zelf de nederlaag aanvaarden tegen S.O.S. Veile Rec. dat nu de nieuwe daad op de eerste stek te leider wordt in deze reeks. Op plaats vier is FC Kramp, dat vrij gemakkelijk won van staan. Maar laten we eerst KLJ Tielrode, eveneens nog niet uitgesloten in het titeldebat in deze reeks. Merk terug deze wedstrijd ontle- eveneens de mooie vooruitgang op van Korrea dat de vyfde plaats kwam opeisen van <jen, ^9 ,nL^e de Keyzerboys in een rechtstreeks duel. En om deze reeks helemaal interessant te eRu Cauhoor^ Hans' maken besloot Appelsvoorde maar om in deze tweede kompetitiehelft van het ene De'Wo|f e„ Jan Bombeke de sukses naar het andere te fladderen. Nu moesten de Palm-Boys eraan geloven, die zelfs pelikanen de doodsteek geven hun opponenten zien naderen tot op twee puntjes. Onderaan blijft er nog het minste door elk nogmaals thuisdoel- spanning over. FC Rocker wint "bijna" altijd en KLJ Tielrode volgt ditzelfde man Yvan Van Mele (de Sus) voorbeeld. Voor beide sympatieke teams wenkt de derde afdeling reeds geruime tijd, te verslaan. De enige treffer al zijn wonderen nog altijd de wereld niet uit... van de thuisploeg via Luc Verleyen was dan in de slotfa- ze ook overbodig want toen aanwinst van Appelsvoorde zaak ging bemoeien en nog stond de bezoekende zege d nV°° Franky De Rechter zorgde al tweemaal tot scoren kwam zo- reeds vast. Meteen wordt de Palm Boys 3 dadelijk voor gepast ant- dat Appelsvoorde verdiend titelstrijd terug open en rest Appelsvoorde bewijst met woord en scoorde eerst de deze wedstrijd kon winnen, de Pelikanen volgende speel- deze zege tegen de Palm Boys aansluitingstreffer zelf voorbij Appelsvoorde doft zich nu op dag opnieuw een "zware" op dat de forme er wel degelijk Palm-doelman Armand De om volgende speeldag de Peli- gave door Appelsvoorde in de is. Nadat we er vorige speel- Kerf alvorens hij Benny Van kanen partij te geven zodat ogen te moeten kijken, dag al een schim hadden van Damme de gelijkmaker voor- deze"laatsten verwittigd zijn. kunnen bespeuren in de wed- schotelde. 2-2. De Keyzerboys 4 strijd tegen Recreatief Veile. Tegen het einde van de eer- Pelikanen 1 Korrea 5 Nu kwamen de wijkjongens ste helft konden de Palmboys SOS Veile Rec. 6 Alweer een spannende be- wel eerst op achterstand toen dan toch nog op voorsprong De Pelikanen speciaal een doening in de tweede afdeling de Palmdrinkende broeders komen langs Hugo De Gendt, weekje in afzondering ge- van de Temse liga, waar de Benny Van Bnissel en Willy 2-3 maar dit zou tijdens de weest naar zee, hebben deze ploegen toch erg aan elkaar Goossens thuisdoelman Luc tweede periode te weinig blij- bijkomende financiële kater gewaagd zijn. Tijdens de eer- Janssens elk éénmaal konden ken. Zeker toen Franky De maar moeilijk kunnen ver- ste helft trokken de Keyzer- verslaan. Doch de nieuwste Rechter zich nogmaals met de werken. Tegen SOS Veile boys het laken naar zich toe HAMSE DAMESLIGA toen Freddy Van Britsom, Jo- han Van Damme en Patrick Verlackt voor een mooie 3-0 konden zorgen terwijl Korrea maar twee treffers op het ak- tief kon plaatsen langs Osse- laer. Rust 3-2. Na de kamp wisseling wisselden ook de kansen en was het Korrea dat het heft in handen nam. Hier bij was een sterk spelende Jan Osselaer de grote meneer en scoorde opnieuw twee maal. Toen ook Koen Van Duyse nog thuisdoelman Eugène De Roeck kon verslaan 3-5 wis ten de bezoekers zich zeker van de winst. Dit ondanks het vin nfnd°elHUv Van ÏLhan Zaalvoetbal. De Molenhu vrienden uit het Aalsterse. Van Dam van de Keyzerboys. De Zeehond 6 KLJ Temse 0 Weinig problemen voor het toonaangevende Zeehond team in derde afdeling in de match tegen KLJ Temse. Tij dens de eerste helft konden de KLJ-boys nochtans gelijke tred houden en het rustsignaal bereiken met slechts een doeltje achterstand toen Wim Smet zich in de slotfaze liet verrassen op een schot van Luc Van Landeghem. Tijdens de tweede helft stond dan geen maat meer op thuisspe- ler Margino De Kerf die liefst vier maal suksesvol kon uitha len terwijl Pascal Buytaert voor de zesde thuistreffer zorgde die de winst volledig maakte voor de thuisploeg in deze sportieve partij. I Zaalvoetbal. Conf. De Rijck (dw) stclijk als vierde en werd Luk Van Haelst een Wase turn- kampioen van Kracht cn Ge duld uit Sint-Niklaas, de uit stekende nummer vijf. Als acrstcjaars in deze katcgoric behaalde Danny Van den Bergh eveneens van Kracht cn Geduld Sint-Niklaas nog een behoorlijke 16c plaats ter wijl de strijd bij de seniores, zonder Wase tegenstand ver liep... Technische resultaten Scholieren 1, 16 deelnemers 1. Yves Huygcvcldc Weest- Vlaanderen 55.45 2. Bert Smeyers Antwerpen 50.80 5. Peter Vercccken Kerels Waasmunster 46.70 14 Bart Vercruyssen Rei- nacrt Kcmzc 37.3<i 15. Marten Van Pouckc Ke rels Waasmunster 32.20 16. Stefan De Cock Rcinacrt Kcmzckc 31.30 Scholieren 30 deelnemers 1. Rcinaud Gcukens Antwer pen 43.55 2. Hans Gyselinck Kracht en Geduld 43.40 3 Ariaan Geukcns Antwer pen 43.10 8. Filip Martens Zele 40 95 Wat de tweede opeenvolgende nederlaag betekende voor Concordia betekende meteen de tweede zege voor het Wuitensteam op ry. Nadat ze vorige week ook al afrekenden met de Styve Laars zorgden de Wuitensdames er nu voor dat Concordia zonder punten terug richting Lokeren kon. Het hoeft natuurlijk geen verdere uitleg dat de Wuitens Girls in de rangschikking een grote stap voorwaarts zetten. Ook 't Brugsken en Etmo '86 deden deze speelweek een uitstekende zaak door respektievelyk De Clippeleir en AC Dendermonde te verslaan. Zo wipten ze beiden over SOS Veile dat niet kon optornen tegen de overmacht van het Rotthier-zestal. Zo blijft 't Brugsken de énige ploeg in deze reeks die de Rotthier- dames de nederlaag heeft kunnen toedienen. Met nog een inhaalpartij te goed blijven de Brugsken-supporters nog hopen... Onderaan de rangtabel toch weer een verliesbeurt voor de Stekensc Blue Ranch-ploeg. Nu moest men de zege aan de Styve Laars laten dat zo eveneens de klassering zag verbeteren. Al schuilt er nog een addertje onder het gras. De Stekense Girls alsook A.C. Dendermonde hebben ook nog inhaalbeurten tegoed zodat er onderaan nog veel kan gebeuren. Gar. Rotthier 5 SOS Veile 1 Het Garageteam van Rot thier lijkt zich toch wat her steld te hebben na de wat mindere periode van de laat ste weken. Om een tegenstan der als SOS Veile opzij te zetten moet men immers over heel wat adelbrieven beschik ken. In de beeinfaze van deze partij heersten beide keep- sters, Monique Den Hert voor Rotthier en Marijke D'Hollander van S.O.S. over het gebeuren. Het was slechts in de slotfaze van de eerste periode dat laatstgenoemde zich gewonnen diende te ge ven toen "uitblinkster" Katia Schuddings haar twee maal met sukses onder vuur nam. Toen dezelfde Katia Schud dings in de tweede periode de kaarten nogmaals "schudde" en terug twee troeven voorbij Marij D'Hollander kon depo neren, was deze wedstrijd met als tussenstand 4-0 meteen be slist in het voordeel van de Lada-Sisters. Het eerredden- de doelpunt van S.O.S. langs kapitein Rita Van Rumst, die zich zelfs kwetste bij deze fa- ze. bleek tevergeefs want even later bracht Maes Domi nique van Rotthier de 5-1 eindstand op het bord in deze topper die zeker het bekijken waard was en goed geleid werd door rcf Rudy Michiels. Wuitens Ladies 7 Concordia Girls 6 De Wuitensladies zitten wellicht in de "forme" van hun leven. Nadat verleden speelweek de Stijve Laars La- dies probleemloos opzij wer den gezet, werd nu afgere; kend, zij het met moeite, met het Concordia team. Maggy De Ruysscher kon aanvanke lijk de Concordia Girls wel aan een mooie voorsprong helpen door driemaal thuis- keepster Karin Verbeke te verslaan, maar tegen het rust- signaal van ref Aendenhof hadden de Wuitensdames al bijna de kloof weten te dich ten langs Conny Derweduwen en Annick Van Keer. 2-3. In een bewogen tweede helft ^aarin de strijd op het veld ook navolging kreeg naast het veld kon een ontke tend Wuitensteam met doel punten van Linda Sanders (2), Annick Van Keer, Betti- na Van Broeck en nogmaals Conny Derweduwen het la ken naar zich toetrekken. Te; meer daar bij de bezoekende ploeg enkel Maggy De Ruys scher maar bij machte was om voor enig weerwerk te zorgen met nogmaals drie doelpun ten. Toch kon ze niet verhin deren dat haar ploeg de ne derlaag leed tegen een knap spelend Wuitensteam. Etmo 86 Temse 5 AC Dendermonde 0 Knappe prestatie van het AC Dcndermonde-team dat Etmo in eigen nest zelfs in de eerste periode in bedwang wist te houden. Het was enkel de vaardige thuisspeelster Peggy Van Puymbroeck die op slag van rust voor een povere 1-0 voorsprong kon zorgen. Na de pauze zou Etmo dan toch wat beter tot kombinc- ren komen zodat de AC keepstcr Blommacrts zich nog viermaal gewonnen moest ge ven. Nog driemaal door Peg gy Van Puymbroeck terwijl Lieve Brijs voor het vijfde doelpunt zorgde. 't Brugsken Ladies 18 Kant. De CLippeleir 3 Het moedige moedersteam van De Clippeleir mocht ook deze wedstrijd niet winnen. Dé grote schuldige hiervan was thuisspeelster Christel Felies die liefst tienmaal de moedige Chris Van Moeseke in het Clippeleir-doel wist te verslaan. Met nog een goaltje van Karin Van Britsom voor de rust werden de kantoorda mes voor een onmogelijke op dracht gezet tijdens de tweede periode. Maar juist na de pau ze kwamen de "oude motors" op gang van de Clippeleirda- mes en Nada Van Olmen. Chris De Malsche en Sabine De Puyseleir zorgden voor de drie verrassende tegendoel punten. 't Brugsken liet zich echter niet volledig verrassen en Pascale Cornelis (5) zorgde samen met Van Cauwenbcr- ghe voor de ruime thuiswinst van dit sterke Brugsken-team. Zaalvoetbal. "De Groene Wandeling", een ploeg uit de Temse Liga, kreeg een nieuwe uitrusting (dw) Zaalvoetbal. «Etmo», een ploeg uit de Hamse Damesliga (vh) Zaalvoetbal. De ploeg Stijve Laars» heeft nu ook e (vh) i delegatie in de Hamse Damesliga Onlangs nog werden de Gouwkampioenschappen van de Katholieke Vlaamse Turn- federatie op de kalender ge nomen. Het werd een meer dan behoorlijke organisatie van de nu toch al 90 jaar jonge turnkring Sint-Joris Turn- en Wapengildc uit Den dermonde. Aan deze Gouw- kampioenschappen in de sporthal in Appels, hebben toen opmerkelijk veel gym nasten uit het Waasland deel genomen. In kompetitiever- band een drietal turnkringen zelfs voor de eerste maal met een meisjesploeg: Kracht en Geduld uit Sint-Niklaas, Kwik Gym Temse en Ritmica Belselc. Buiten een schitter ende elfde plaats van Ann Van Hoornyck uit Belsele in de katcgorie turnsters meer dan 13 jaar, werden er toen nog geen grootse prestaties geleverd. Desondanks werd het echter toch al een bemoe digend debuut van Sara Ver- heyen, Tina Boons, An Stucr en Karlien Boons allen van Kwik Gym Temse en van El ke Verstraeten met Tina Ele- waut van Ritmica Belsele Dit was dan in de reeks der 11 en 12-jarige turnsters en in de katcgoric der meer dan 13- jarigen, waren Ria Doffe- mont met Sandra Van Hoor nyck beiden van Ritmica Bel sele en Sarah Boeck van Kracht en Geduld Sint-Ni- klaas, ook al de verdienstelij ke debutanten. Bij de jongens duidelijk meer routine en voor de turners welke zich toen kwalificeerden, werden het vorige zaterdag de artis tieke gymnastiekkampiocn- schappcn van de Katolickc Vlaamse Turnfcdcratie in het Limburgse Rekcm. De Vijf Vlaamse provinciën dus met hun sterkste vertegenwoordi gers en waarbij Antwerpen, als de te kloppen gouw kon worden beschouwd. Deze heeft trouwens niet ongoo- cheld en in drie van de vier reeksen, werd de titel behaald met Renaud Geukens en Luk Van Compel beiden uit Meer hout en Luk Wuyts uit Ant werpen. Voor wat nu de Wase prestaties betreft werd de Oost-Vlaamsc kampioen Hans Gyselinck van Kracht en Geduld uit Sint-Niklaas, slechts met een gering verschil door Renaud Gcukens van de titel gehouden Van Piet Kcy- molen van Kareis Waasmun ster welke in Dendermonde onlangs nog vice-kampioen werd. werd misschien meer verwacht dan een 16c plaats en in deze reeks waren ook nog een viertal turners uit Zele opgenomen. De beste prestatie werd nog door Filip Martens geleverd welke er achtste werd en meteen ook de tweede Oost-Vlaamsc tur ner in de eindstand. Daarin hielden Hans Knop cn Bob Haentjcs zowat het betere midden cn Wim Van de Velde nog als derde in Dendermon de, volgde een beetje verder in de rangschikking Bij de scholieren A met een opge legd programma dat zwaarder doorwoog, werd de Wcst-Vla- ming Yves Huygcvelde opval lend en nogal afgetekend de betere. Eerste Waaslander werd daar Peter Vereecken van Kareis Waasmunster, met een schitterende vijfde plaats. In die reeks verzamelde Bart Vercruysen van Reinaert Kcmzeke nog een behoorlijk puntcnaantal en werden Mar ten Van Pouckc (Kerels Waasmunster) en Stefan De Cock (Reinaert Kcmzeke) verder afgezonderd. In de reeks der juniores waar de Antwerpse Luk Van Gompel kampioen werd. zouden de Wase vertegenwoordigers naast de medailles grijpen. Als Oost-Vlaams kampioen eindigde Wim Van Hese van Kareis Waasmunster, er nochtans bijzonder verdien-

De Voorpost | 1988 | | pagina 28