DE DONCKER EN CONCORDIA OP EEN ZUCHT VAN TWEEDE! PATISSERIE ANTOINE OP WEG NAAR HOOFDVOGEL! SPORT ZAALVOETBAL De Voorpost - 5.2.1988 - 31 HAMSE LIGA In derde afdeling van de Hamse liga komt de eindafrekening met rasse schreden dichterbij. Temeer daar er de voorbüe speeldag enkele belangrijke toppers in dit verband op het programma stonden. In derde A rekende De Doncker nu af met veevoeders Cloet zodat eerstgenoemde de champagne al mag meebrengen wanneer in de volgende match de Picca Friends moeten bekmapt bekampt worden. Van de Deurdrijvers moet ook al niet veel tegenstand meer verwacht worden, want ondanks hun ruime zege op de Ware Vrienden volgen de Decker en Co. ook al op zeven eenheden zodat het kampioenschap in derde A beslist lijkt, (lees is). V.A.G. de Klok blyft winnen, al werd tegen Gima II op heel wat tegenstand gebotst. Onderaan zyn de posities denkelijk ook ingenomen. Den Trap en de Sjotters verloren weer met een karrevracht doelpunten verschil van resp. Picca Friends en Van Huychem A zodat nog een terugkeer van beide teams onwaarschynlyk wordt geacht. In derde afdeling B is de nieuwe kampioen wellicht ook gekend. Concordia uit Lokeren won immers na een felle en spannende strijd het toptreffen tegen de «fakteurs» uit Dendermonde «X» «odat ook hier de stryd beslecht lijkt. De Spijker dat geen al te beste indruk meer nalaat en zelfs moeite had om het bescheiden Van Huychem B op zy te zetten, wordt nu de eerste belager van het Concordia-team en volgt op zes punten. Wel moeten we vermelden dat Centrum Elversele wellicht na hun succesryke speeldag met winst en puntendeling tegen resp. Ipso Boys en V.P. Boys, nog de gevaarlijkste klant wordt. Zeker als men weet dat de Elverselenaars nog een inhaalmatch te goed hebben. Onderaan derde B blijven de reeds genoemde V.P. Bous hun opmars verder zetten. Vlet winst tegen O.V.B.K. en een gelijkspel tegen Centrum Elversele bedreigen ze plots het Pelemanieteam dat in deze inhaalspeeldag niet verder kwam dan een gelijkspel tegen O.V.B.K. Verz. Van Huychem en de Ipso Boys kunnen in deze reeks onderling nog van plaats verwisselen maar zal er voor beide teams niet inzitten zodat zy al rustig kunnen beginnen met de voorbereiding van het volgende seizoen. Zaalvoetbal in Hamme. De ploeg M.G.B. (vh) Zaalvoetbal. Centrum Elversele DEN TRAP 4 PICCA FRIENDS 9 Ondanks deze ruime uitzien de zege hebben de Picca Friends heel wat meer tegen stand ondervonden van Den Trap dan aanvankelijk werd /erondersteld. Vooral Gino Melis nam tijdens de eerste ïelft het doel van Picca keep- ;r André Leys gretig onder /uur. Drie maal met succes rouwens. De Picca's hadden ijdens deze eerste periode lan ook heel wat moeite om tan het rustsignaal van ref. Rudy Michiels op voorsprong te komen langs G. Van Ranst (2), Roger Sterckx en Erpels Jean-Pierre. Rust 3-4. Na de pauze bleef bij de thuis ploeg ook wil aanwezig om de score verder uit te bouwen, maar tot tegenstelling met de eerste helft verliep alles min der vlot. Zo konden de Picca Friends toch nog aan een rui me zege komen toen Stefan Matthys drie maal en Gerry Van Ranst twee maal thuis- doclman Johannes Jespers (J.J.) konden verslaan. In de slotfase lukte Den Trap dan uiteindelijk toch nog een doelpunt langs Gino Willaert op aangeven van Frank De Graeve maar dan was de wed strijd reeds in het voordeel van de bezoekers beslist. CENTRUM ELVERSELE 8 V.P. BOYS 8 De V.P. Boys zorgden voor een aangename verrassing door het hooggeklasseerde Centrum Elversele een punt afhandig te maken. Nochtans begon het vrij goed voor de Centrumboys, want in minder dan geen tijd stonden ze met een bonus van 5-0 achter hun naam. Freddy Vermorgen (2), Guy De Vos (2) en Fran- ky De Graef waren de rakke schutters die V.P.-doelman Robert Van Den Broecke - geen schijn van kans lieten. Tegen het einde van de eerste periode begon dan echter de kentering te komen en lieten de V.P. Boys al even zien langs Jürgen De Smedt wat ze in hun mars hadden. Rust 5-1. Na de pauze kregen we dan de omgekeerde wereld, want nu moest Centrum Elversele gaan achtervolgen, Wery Wil laert en Jürgen De Smedt scoorden immers elk drie maal in de Elverseelse netten zodat de V.P, Boys meteen de leidende gasten waren 5-7. Centrum dat wat aan deze achterstand moest doen kon via topscoorder Freddy Ver morgen toch weer voorlangs laten gaan toen de V.P.-kapi- tein Freddy Ivens nu op zijn beurt Centrum-doelman Jür gen Van Den Branden ging verslaan. 7-8. In aen sensatio neel slot kon thuisspeler Guy De Vos dan zijn ploeg toch nog een onverhoopt punt schenken in dc spektakelrijke match. DE DEURDRIJVERS 10 WARE V RIENDEN 4 Weinig problemen voor de Deurdrijvers in deze wed strijd al kreeg men ttjdans de eerste periode toch heel wat tegenstand van de Ware Vrienden. Nadat De Decker Luc, De Ridder Francky en De Decker Erik de Deurdrij vers rust op een 3-0 hadden gebracht wisten de Ware Vrienden immers om tegen het rustsignaal van Mon De Landsheer de achterstand te beperken tot één goal. Kapi tein en uitblinker Franklin De Vogel had immers thuisdoel- man Marc Maes tot tweemaal toe weten te verslaan. Rust 3- 2. Na dc kampwisseling stelden de Deurdrijvers echter orde op zaken en via een onstuitba re Frank De Ridder, die vier maal scoorde, ward de defin- tieve kloof geslagen. 7-2. Nog even gaven de Wara Vrienden de Indruk van dichterbij te kunnen schuiven langs De Vogel Franklin en Tom Van Lijsebettens toen ze milder den tot 7-4, maar het was tenslotte Ware Vrienden doelman Ronny Moreels die zich nog driemaal gewonnen moest geven op schoten van Paul De Decker, Kris Dc Cock en Luc De Decker. DE DONCKER 9 VEEVOEDERS CLOET 4 Deze topper in derde afdeling A tussen het noe steeds met HAMSE LIGA In de hoogste afdeling van de Hamse zaalvoetballiga zijn de warme hakkers van Antoine op weg naar de oppergaai. Het gelijke spel van Gima I tegen verz. De Clippeleir heeft Antoine natuurlijk weeral een stapje dichter naar de eindzege geleid, Antoine zelf dat eerder fortuinlijk aan de punten kwam door het forfait van Elektro Eeckhoudt zal met vijf punten voorsprong nog moeilijk opzij te zetten zijn. Desmecht de nr. drie uit de klassering, verloor ook al voeling door verrassend te verliezen van Jumo Dholda en ziet deze laatste samen met M.G.B. dat won van Sanitair De Mulder en Seghers Meirsman dat Sportwereld De Beulen versloeg, erg dicht naderen. De buiteling maakt natuurlijk Sanitair De Mulder die van stek vier naar de achtste plaats verhuizen. Vleeshal Thiere zal dit seizoen op de laatste plaats beëindigen want de ploeg gaf algemeen forfait voor de rest van de competitie, hier. In tweede afdeling blijft de strijd nog altijd open tussen de twee garagen. Michta en Chrono wonnen hun partij tegen resp. Opbeuring en Tivoli zodat de beslissing wat de titel betreft wellicht in de ontmoeting deze speeldag zal vallen wanneer beide grootheden elkaar ontmoeten in een rechtstreeks duel. Royal Lebbeke dat eveneens nog kans had op de titel gaf onbegrijpelijk Forfait tegen de Patsy Boys en ook 't Gansken kwam niet opdagen voor de wedstrijd tegen Super lux Verbeke hetgeen het aantal forfaits in de Hamse Liga onrustwekkend doet stijgen. Vossenhoek en Donalds waren wél aanwezig en vierden dit met een klinkende zege tegen resp. Atletico brothers en Rush. Voor de Atletico brothers begint het net als voor de Patsy Boys te spannen onderaan. Willen beide zich in deze reeks handhaven moet er uit de volgende ontmoeting iets geoogst worden. Vossenhoek 5 Atletico Brothers 2 Moeizame zege voor de man nen van de Vossenhoek, die heel wat tegenstand onder vonden van de Atletico Bro thers. net bezig met dc bc- houdskampangc. Zo scoorden de Atletico Bro thers zelfs het openingsdoel punt via Peter Bosman. Vos senhoek dat raar opkeek van het verrassend goed voor de dag komend Atletico had na dien heel wat moeite om met winst de rust in te gaan. Johan Dierickx en Mare Verhelst wisten immers aven voordien bezoekend doelman Didicr Meert elk éénmaal te ver- Na de pauze zou Atletico eerst nog wel langszij weten te komen langs Peter Bosman die zijn tweede doelpunt aan tekende, maar moest nadien toch het initiatief aan de Vos senhoek ploeg laten. Seghers André met twee en Johan Dierikx legde immers de cind- icore van in deze boeiende Partij die zeker het bekijken waard was. Donalds Grembergen 8 Rush 4 Dat beide ploegen dicht bij ejkaar in de rangschikking te vinden waren kon men vlug afleiden uit het feit dat de score lange tijd onaangeroerd bleef. Toen Rush dan verras send opende langs Arnc De Munter met twee rake treffers sprong meteen ook het vuur in dc pan. Zodanig zelfs dat Rushdoelman Paul De Clercq zich nog voor het einde van deze eerste periode nog liefst vijfmaal moest omdraaien. Jürgen Boons (2), Eddy Merckx, Jan Boterdael en Jan Van Gasse waren de succes volle schutters. Rust 5-2. Rush legde zich bij deze situa tie echter niet neer en kon terugkrabbelen langs Patrick Van Hove en Ronny Ruys die de aansluitings treffer voor zijn rekening nam. Het duel werd nu wat bitsiger en dit leverde nog gele kaar ten op voor Jan Van Gasse van Donalds en voor Ronny Ruys van Rush. In dit tumulteuze slot wist de thuisploeg zich het best te bedwingen en kon de ruime eindzege nog vastleggen langs Eddy Coen, Geert De Kegel en Jan Van Boterdael. Nadien keerde ook de rust terug en kon een knap leiden de ref. Rudy Michiels beide clubs in vriendschap uit elkaar zien gaan. Garage Michta 13 Opbeuring 6 Opbeuring, speciaal op afzon- derzing geweest om het tegen leider Michta op te nemen, kon alleen tijdens de eerste minuten gelijke tred houden met dc Ford-Boys. Dan immers kwam de sco- ringsmachinc van het duo Mare Dc Landsheer - Peter Alpaerts op gang. Met vijf doelpunten broederlijk ver deeld bezegelden ze het moe dige lot van het Opbeuring alias Siera team. Toch restte er nog enige hoop in de Op beuring rangen toen kapitein Eddy Van Buynder zijn maats twee «opbeurende» goals kon schenken. Dat deze hoop ijdcl was kwam tot uitinR bij het begin van de tweede periode toen de Ford-jongens terug de «turbo»-toer opgingen. Al paerts Peter (3), De Lands heer Mare (2) en Vab Den HauweJ.P. (2) bolden regel recht naar de 13 thuisdoel- punten. Naar het einde toe toen het gaspedaal wat rust gegund werd kon Opbeuring dan toch enigzins wat terug doen langs Eddy Suy en Dirk Mertens die elk nog tweemaal thuisdoelman Luc Nelis wis ten te verslaan. Michta was gerust met de ruime stand op het bord en drong nadien niet meer aan zodat de einduitslag meteen op het bord ver scheen. Hopelijk is 13 een gelijksgetal voor Michta vol gende speeldag, wanneer Ga rage Chrono partij moet gege ven worden M.G.B. 6 Sanitair De Mulder 3 Sportieve «revanche» van het M.G.B. team dat meteen met deze zege de wat mindere re sultaten van de laatste weken naar de vergeethoek heeft ge speeld en het sterk oprukken de De Mulder team een halt heeft toegeroepen. Het begon trouwens al goed voor de thuisploeg toen Bart Maes twee maal en Guy Bogaert eenmaal Mulder doelman Danny Claessens konden ver slaan. De bezoekende doel man kwetste zich bij deze laatste fase wel aan de arm zodat hij de rest van de match maar «op halve kracht» kon afmaken. Toch kon zijn ploegmaat Herman de Mul der van de gelijknamige ploeg op slag van rust een eerste tegendoelpunt lukken. Rust 3-1. Na de kampwisscling zou Sa nitair de Mulder het even wicht zelfs beter herstellen in de wedstrijd. Het was echter de thuisploeg die het produk- tiefst bleef. Zo scoorden Guy Bogaert, Bart Maes en Theo Dierickx de ruime zes thuis- Zaalvoetbal. De «V.P.-Boys» treffers op het bord alvorens De bezoekers konden ver slaan en meteen de eindstand op 6-3 bepaalde. Gima I 2 Verz. De Clippeleir 2 Belangrijke uitslag in verband met het titeldcbat in de hoog ste afdeling. Het toch wel ver rassend puntverlies van Gima I zou deze ploeg in de eindaf rekening wel eens zuur kun nen opbreken. Gima botste in deze wedstrijd dan ook tegen een superieur sterk Dc Clip peleir dat uithaalde zoals in hun beste dagen. Het plaatste Gima zelfs vrij vlug op een 0-1 ■achterstand langs Frank Dc Vos en sloot nadien heel se cuur de gelederen. Het was pas na de pauze dat Gima de kloof kon dichten langs kapi tein Ronny Maes die Clippe leir doelman Mare De Ruys- scher van dichtbij wist te ver slaan. Veel plezier beleefde Gima echter niet aan dit ge lijkstellende doelpunt, want even later moest Geert De uit de Hamse Liga (vit) Graef zich in het thuisdoel voor de tweede maal laten verslaan door bezoeker Roels Joris die zijn ploeg een mooie uitgangspositie bezorgde op de overwinning. 1-2. Dat het echter niat tot een zege is gekomen voor de Clippeleir was het werk van thuisspeler Marc D'Hauwere die met een knappe solo in de slotfase zijn ploeg toch het verdiende ge lijk spel wist te bezorgen. Seghers Meirsman 10 Sportwereld De Beule 2 Het Sportwereld team heeft de goede prestatie's van de voorbije speeldagen niet tot herhaling kunnen brengen te gen Seghers Meirsman. De thuisploeg die van bij de aan vang de wedstrijd (te) stevig in handen nam en in de twee de periode zeer succesrijk was kon door de mannen van De Beule weinig bedreigd wor den. De broertjes Dirk en Erik Eeckhout konden samen met «Cois» Verstappen al vrij rap de 3-0 voorsprong op het het max. der punten leidend De Doncker en de nummers twee uit de klassering, Voe ders Cloet is weeral in het voordeel van eerstgenoemden geëindigd. Tot aan het rust signaal van scheidsrechter Van Uytvange konden de voerder specialisten gelijke tred houden, maar na de pau ze moest men het initiatief en de doelpunten aan de Don cker laten. Dirk Everaert en Eddy Van Puyvelde hadden de Doncker als eerste op voorsprong gebracht maar en kele snelle tegen akties van de Voeders langs Dirk Vercam- men leidde al vlug tot de gelij ke 2-2 stand bij de rust. Na de pauze kregen we dan de echte leidersploeg aan het werk, Maache Patrick met drie, en de broertjes Eddy en Danny Van Puyvelde met elk twee treffers bezegelden het lot van de Voederspecialisten 9-2. Wat «krachtvoer» toegewor pen door de sponsor hielp de bezoekers in de slotfase ook al niet veel verder dan twee tegendoelpunten langs Iliano K. zodat de nederlaag onaf wendbaar was in deze spekta kelrijke topper die echter al leen in de eerste periode maar enige spankracht kon bieden. V.K. POST DENDERMONDE 5 CONCORDIA 6 Eveneens in derde afdeling B stond er een topper op het programma. De ongeslagen leider Concordia diende het immers op te nemen tegen de Postmannen van Dendermon de die op de twee stek gerang schikt stonden. De «fakteurs» keken vrij vlug tegen een 0-2 achterstand aan toen bezoe ker De Vos Patrick thuisdoel man Jacques Baert te grazen nam. De thuisploeg herstelde echter vlug de opgelopen schade en stuurde een aange tekende zending met twee doelpunten ingesloten naar bezoekende doelman Apers Martin zodat de bordjes terug in evenwicht hingen. Niet voor lang echter want nog voor het rustsignaal van ref. Mpn De Landtsheer konden de mannen van het Lokerse «Blauw Huis» opnieuw een voorsprong bijeen knallen langs De Vos Pascal en Paz Perez Jose, hun dure buiten landse spits. Het thuisfront der Postmannen kon of mocht hier hierbij niet laten en na de pauze was dan ook direkt al les te herdoen toen Mare en Jef Van Hoeu ook nu weer voor de thuisdoeltjes zorg den. 4-4. Dat beide ploegen er erg aan elkaar gewaagd waren kon worden afgeleid dat nadien nog de 5-5 stand op het bord verscheen toen Paz Perez en nogmaals Mare De Looze de netten hadden doen trillen. Met deze stand werd ook de laatste minuut ingegaan en het was dan ook eerder verrassend toen Paz Perez Jose zijn zuiders «torin- stinkt» nog eens bovenhaald en zo zijn Concordia ploeg nog een onverhoopte zege kon schenken. DE SPIJKER 4 VERZ. VAN HUYCHEM B 3 Rommelige wedstrijd waarin De Spijker nooit het spelpeil bereikte dat het tijdens de eerste helft van deze competi- tie kon laten zien, terwijl Van Huychem B wellicht een der beste partijen afwerkte van hetlopende seizoen. In de eerste helft wilde het met de Waasmunsterse Spijkers nog wel vlotten want Benny Stal- pert (2), Rudy Rotthier en Mario Zaman spijkerden Van Huychemdoelman Jan De Blende liefst viermaal aan zijn doel vast. Toen viel het Spij kerteam echter helemaal stil en namen da verzekeraars het commando over. Voor het rustsignaal konden ze deze achterstand zelfs halveren langs Raf Wouters en Paul Van Moortel terwijl men kort na de kampwisseling de aan sluitingstreffer van de voet zag komen van Raf Wouters. Deze 4-3 stand zou dan de hele duur van de partij op het bord blijven hoe hard beide teams nog bleven zwoegen om hieraan toch maar iets aan te verhelpen. bord schieten voor de thuis ploeg alvorens Eddy Peeters de Sportwereld kon bijtrek ken en de stand op 3-1 bracht net voor het rustsignaal van ref. Dirk Van Remoortel, die de touwtjes gelukkig strak hield. Na de kampwisseling stond er bij het schildersteam dan geen maat op Guy Key- molcn die met vijf rozen op rij het lot van Sportwereld beze gelde. Een tegendoelpunt Van Raoul Kockekoren bracht weinig aarde aan de dijk voor Sportwereld want even later zetten Van den Bossche en Verstappen de ruime 10-2 eindstand op het bord. Mare Stevelinck Zaalvoetbal. De ploeg 't Gangsken uit Dendermonde speelt in de Hamse Liga (vh) Zaalvoetbal. Ploeg De Mulder uit de Hamse Liga (vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 29