c Eitekroam mè karnaval! Fred Van Pottelberghe en de Tettemoeisjen Lede Het Karnavalsouvenir, of de kunstige reproduktie van de karnavalaffiche 1988 0e prinsencaemere De karnavalmedaille... eindelijk te koop Vitrinewedstrijd karnaval 1988 De Voorpost - 5.2.1988 - 9 K.B.G.-aktiviteiten Woensdag 3 februari startte een reeks van 10 danslessen in de Volkskring te 14 uur. Hobbyklub: donderdag 11 en 25 februari om 14 uur in het Gerstenhof. Bestuursvergadering: dinsdag 9 februari om 14u30 in het Parochiehuis. Karnavalviering met koffietafel: dinsdag 16 februari om 15 uur in het Gerstenhof. Voetverzorging: donderdag 25 februari om 13 uur in het Parochiehuis. Herdersem De wagen van Dirk Coppens uit de Dendermonsesteen- weg, 47 te Lebbeke, slipte op de Grote Baan te Herdersem en ging uit de bocht. Hij werd gewond. Op dezelfde weg botsten 2 personenwagens. Etienne Van Assche uit de Kerkstraat 10 te Buggenhout liep kwetsu ren op. Bloemenverkoop Kring 12 organiseert een bloemenverkoop ten voordele van de Herdersemse zendelingen. Kinderen bieden U op zaterdag 13 februari ten huize frisse bloemen aan. U geeft naar believen, godsvrucht en vermogen. Gemeenteschool Etentje-uit morgen zaterdag 6 vanaf 17 u. en zondag 7 februari vanaf 11.30 u. in de gemeenteschool. Rundstong, varkensgebraad, kip aan 't spit en frieten. Voetbal thuis Patro 7 februari Overgangsklasse B: Esse-Herdersem Eerste D.: Herdersem II - Heizijde. Kadetten: 10 u. S.C. Doorslaer - Herdersem. S.K. Herdersem 6 februari: 10 u. S.K. Préminiemen - Baardegem 7 februari: 10 u. S.K. reserven B - Lebbeke B. Melden Bijbelagenda 1988 Achter deze titel gaat helemaal geen stichtelijk boekje schuil of een vermelding van vrome spreuken. Inhoud, stijl, taal en opmaak zijn aangepast aan de mens van de XX0 eeuw, die de uitdagingen van dit leven en zijn mogelijkheden wil uitputten. De dagelijkse korte blik in de agenda herinnert niet alleen aan afspraken, ontmoetingen en opgaven. De gekozen bijbeltekst en de begeleidende profane spreuk wijzen er elke dag opnieuw op hoe de wereld van vandaag kan worden tot een plaats waar men God ervaart en de evenmens ontmoet. Bijbelagenda 1988 kan voorlopig nog worden verkregen in ons Kultureel Centrum, tegen de prijs van 100 F. Naturalia II Openstelling van deze tentoonstelling in Zalen A vandaag vrijdag 5 februari te 20 u. U ziet er koralen, schelpen, mineralen, ertsen, fossielen, insekten en sieraden op basis van natuurelementen. Open tot en met zondag 6 maart op zaterdagen van 14.30 u. tot 17 u. en op zondagen van 11 tot 13 en van 14.30 u. tot 20 u. Op weekdagen enkel op aanvraag. Indisch-Pakistaande tapijten In zalen B openstelling van deze merkwaardige expo morgen zaterdag 6 februari te 20 u. Deze expo blijft, in tegenstelling met wat eerder werd gemeld, slechts twee weken te Affligem. Openingsuren als boven vermeld. Een droomwereld van Oosterse schoonheid! Geloofsgesprek Op dins dag 9 en woensdag 10 februari geloofgesprek op basis van het Geloofsboek van de Belgische bisschoppen. Grieks-Russische ikonen Een tentoonstelling waarin de diepe vroomheid van het Christelijk Oosten zich zal openbaren in de sublieme afbeel dingen van Christus en de Moeder Gods, gerealizeerd door anonieme kunstenaars. Deze ikonen zijn koopbaar. Er zullen echter daarnaast talloze reprodukties te verkrijgen zijn. Open van 19 tot 29 februari. BGJG De Bond voor Grote en Jonge Gezinnen die ook open staat voor simpatisanten organiseert vormingsavonden over jeugd werkloosheid, verantwoord ouderschap, kind en ziekenhuis, minderjarige, tienerproblemen e.d.m. Iedere dinsdag te Erem- bodegem en iedere vrijdag te Opwijk is er mini-voetbal van 22 u. tot 23 u. en verder zijn er de jaarlijkse mazoutaktie, de gezinsvakantie, de Jefi-film, de studieleningen en de reduktie- kaarten op het spoor. Voor een kinderopvangdienst kan U terecht bij Griet Van der Straten (052/35.87.89) en voor gezinszegels bij Raoul en Marie-Paule Beek, Constant Beeckman, Marcel De Block, Jos Carle en Jozef Crabbe. U ontvangt bovendien het weekblad «Bond» met aandacht voor al wat het gezin betreft: opvoe ding, kuituur, juridische informatie enz. Op zondag 7 februari te 14.30 u. in zaal Van den Broeck, Dprp 36, filmnamiddag voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Een spannend sprookjesverhaal. Inkom: 40 F. 2 pannekoeken gratis. Parochiecentrum De Scouts ontvangen U dit weekend. In de Meileschettestroot Mocht er hog iemand aan twijfelen: karnaval gaat door!! En hoe! Ter gelegenheid van de zestigste Karnavalvie ring werd op de laatste gemeenteraad beslist (emmen oeiren zeggen) dat een nieuw foorplein in gebruik genomen zou worden. Aafd' eir geriët: de Meileschette- koer zol ierveir in oanmeirkink kommen! (misschien naar aanleiding van de parochiefeesten?) Luidens kom- mentaar van de bevoegde schepen zou er dit jaar nog maar proefgedraaid worden... .met als eerste (en énige) attraktie: een eitkroam(ken)! Uit de verschillende kan- om het even waar te situe- didaten werd, met eenpa- ren in het kompleks (d'er righeid van stemmen, be- es toch nog plosj genoeg), slist poppenteater Klak No nachtelek beroad (woi- deze smakelijke taak toe neg bier, veil woater) zem- te vertrouwen. Het Feest- men tot het wois besloit komitee heeft ons de vrije gekommen de Keirk in 't keuze gelaten het hierbo- alven 't aven. Da wiltj zeg- ven genoemde eitkroam- gen dat ons kromken zal ken (voor dit jaar althans) geplaseird werren tissen de klub en de katholieke kring, zudonig dammen geniënen zollen kennen beveirdieliggen. No het volgen van den basiskur- sus 'Karnavaleitkroamke- soitboaten', zemmen in stoat om nen simpelen, moar toch vriet gevarieir- den menu oan te bieden, zudonig dagge ne goeie fong etj ver te starten (as da nie belangerek es!). Van oiren oever trippen langs iête (n)onnen noar sossissen azoi tissen de spagettislingers deir nor de brosjetten (weirm). Weir (es gienen karnaval- groep) verwachten eir de zondag vanaf te zeivenen tot as de trippen d'er langs ons oeiren oitkommen en de monjdag vanaf noor- noeng tot as 't aaaaaaal op es! (nvdr: 14 en 15/2). Es getiëkend: Danny Trip - Iete Luc - Eddy Spaggetti - Oireluc. P.S.: Ver de geïntresseir- den: nó karnaval geiven boevengenoemde persoei- nen oeik ne kursus 'karna- valeitkromkesoitboaten' want: 't noste joar zeilen d'er nogmier plosjen oe- pengesteltj werren ver... Karnavaleitkroamkesoit- boaters! Moorse! Vredeseilanden De omhaling bracht 18.366,25 f op. Bedevaart Naar Lourdes van 25/7 tot 1/8 met Pater Edgard. Soetekin Op de nieuwjaarsreceptie verleden zaterdag in Soetekin, Nieuwstraat 32, werden door de verschillende verenigingen in het ontmoetingscentrum hun initiatieven ontplooid. Horen er thuis: de Kaartersklub «Onder of Boven» - de VVL - de Spaarkas «De Trekvogels» - de Stichting «Vlaamse Franken» - de Vriendenkring «Soetekin» - de Direktie «Han delsbeurs van Lede» - de Dartsklub «Just Navast» - de Studie- en aktiegroep «Lede 2000» Handige handen De Vlaamse Vrouwen Lede (VVL) hebben elke 2e en 4e dinsdag van de maand in «Soetekin» hun kransje waarbij lustig gegrapjast wordt onder het druk bezig zijn met de handen. Ze zijn nu met gemiddeld 16 vrouwen die die avonden absoluut niet willen missen. Wil je d'erbij komen? Neem kontakt op met Jeanine De Prez of met Rita Van KeulenbroecR of loop eens langs in het «Soeteken»... Computerfreaks Wie is geïnteresseerd in een kursus werken met PC? Elemen taire basi3info: wat is een PC? Hoe werkt een PC? Hoe starten met een PC? - Deel 2: praktijk gerichte kursus werken met tekstverwerker. DeskTop, Lay Out enz. Wanneer: weekend eind februari of begin maart. Plaats: Lede. Prijs: heel laag - naargelang de inschrijvingen. Info: Ghislain Henderickx (052/80.49.05). Handelsbeurs 12 15 oogst 1988 KARNAVAL 1988 OP VIDEOFILM Van de verschillende kar- navalmanifestaties (Prin senverkiezing, karnaval- raadszitting, 60ste karna- valstoet, Ajuinworp en de verbranding van Vastelau- ved) zal een videofilm worden gemaakt door vi- deoklub 'Videomanie'. Deze videofilm zal na de karnavaldagen kunnen ge kocht worden bij deze club. Kontaktadres: De Schrijver E., Kiekenbor- restraat 24, te 9470 Den derleeuw. Aalst. Wat zal dit uiteindelijk worden? (a) Gezien het sukses van 1987 zal ook'een luxe-uit voering worden aange maakt van de karnavalaffi che ontworpen door Jef Van Den Steen. Het wordt een quadrichro- mie-druk op een geschept papier van lichtgrijze tint. Honderd van deze souve nirs zullen te koop aange boden worden aan 200 frank. De verkoopspunten zijn deze van de karnaval- medaille. De ontwerpen dienen ten laatste op 15 april 1988 afgeleverd te worden op het secretariaat van het Stedelijk Feestcomité, Ca- pucienenlaan 63 te 9300 Aalst. Op de rugzijde van het ontwerp moet een slagzin vermeld staan. Op een ge sloten omslag, met daarin de identiteit van de ont werper: naam, adres, tele foon, mag enkel de slagzin vermeld staan. Voor het volledig reglement verwij zen we naar het Stedelijk Feestkomitee. De geïnteresseerde handelaars kunnen kontakt opnemen met Bert Van Hove tijdens de kantooruren in het ontmoetingscen trum van de V.Z.W. Huize «Soetekin», Nieuwstraat 32 te 9310 - - inlichtingenPte bekomen zijn. °53 80 48,22 waar alle Aalsterse schooljeugd plant een bos Bij ons karnavalbezoek in de werkhallen liepen we Fred Van Pottelberghe te gen het lijf. Een rasecht karnavalist is hij die ook uit een karnavalfamilie stemt. Moeder Emilienne Brulin was ooit Kantinière en vader Louis was prins karnaval in 1960. Ook zus Marie-Rose behaalde de titel van Kantinière. Momenteel is Fred druk bezig aan een van de vele wagens van karnavalgroep de Tettemoeisjen, en zon der aan favoritisme te doen kunnen we vast en zeker stellen dat deze groep het zeer goed zal doen voor zijn debuut bij de grote groepen. De Tet temoeisjen, opgericht in 1978 dingen voor de elfde maal mee. In het verleden klasseerden ze zich telkens bij de kleine groepen. Nu onder meer door de inzet van Fred Van Pottelber ghe zullen ze in de hoogste kategorie uitkomen. Fred is een perfektio- nist, als karnavalwagen- bouwer moet je er vooral tijd voor vrij maken, zegt hij. Verder moet je ook over een dosis vindingrijk heid beschikken. Aller eerst komt het erop aan een goedgeschikt onder werp te vinden, dan moet je dit onderwerp ook we ten uit te beelden. De ja renlange karnavalaktivi- teit van de familie Van Pottelberghe brengt mee dat ze ook deze zware klus weten te klaren. Maan denlange voorbereiding voor wagen en kostume ring zijn te zien, op karna- valzondag. Fred vertrouwt ons ook toe dat de sfeer in de groep optimaal is. Ieder een werkt mee naar eigen kunnen. Er wordt bij de Tettemoeisjen samenge werkt en het werkschema hangt duidelijk uit op de deur van hun werkgebouw dat ze in de werkhallen hebben. Maar met karna val dan is het ook samen feesten geblazen. Dit jaar brengen de Tettemoeisjen de verschillende Chinese restaurants ten tonele. Voor de kostumering kon Fred ook eens bij moeder Emilienne aan kloppen. We weten dat zij van wanten weet als het karnavalkostuums aan gaat. We mogen ons dan ook aan iets unieks ver wachten. We vroegen ook aan Fred of hij zich durfde wa gen aan een pronostiek. Hij hoopt met zijn realisa tie bij de eerste vijf te eindigen. Voorzitter Hen drik Daelman is wat ge nuanceerder en denkt aan een zevende plaats. Een mooie start alvast voor de Tettemoeisjen bij de kate gorie grote groepen en ho pelijk een goede prijs op maandagavond bij de pun- tenafroeping. J.M. Heyman De BRT, de Koning Boudewijnstichting, het RUG-ondcrzoekcentrum voor bosbouw, de Stich ting Leefmilieu en de Kre dietbank lanceerden de Aktie Plant een Bos, met de bedoeling elke Vlaamse gemeente te stimuleren een grond beschikbaar te stellen waarop alle kinde ren van de lagere scholen samen een bos kunnen planten met loofbomen van eigen bodem. Aalst, niet aan zijn proefstuk als het gaat om medewerking aan het Europees Jaar van het Leefmilieu, was er in Oost-Vlaanderen als eer ste bij om een projekt in te dienen dat inmiddels werd erkend. Leefmilieusche pen André Doorns staat daar in hart en nieren ach ter, omdat het de unieke gelegenheid is om de ko mende generatie milieube wust te maken. Op zijn voorstel besliste het Colle ge van Burgemeester en Schepenen 1,5 ha. van het later aan te leggen park rond het nieuw zwembad en zowat 7.000 inheemse loofboompjes ter beschik king te stellen. Door de dienst Leefmi lieu werd een aanplan- tingsplan ontworpen, ter wijl de groendienst het ter rein voorbereidt en op voorhand de plantgaten zal maken. Inmiddels wordt er ver gaderd met de direkties van de lagere scholen om alles puik te organiseren. De eerste faze van de bos- aanplanting wórdt georga niseerd op maandag 14 tot en met donderdag 17 maart. Op die dagen wordt het hele bos ge plant, begeleid door de dienst leefmilieu die overi gens van de gelegenheid gebruik maakt om, op het terrein en in een tentoon stelling in de inkomhal van het zwembad, de kinderen alle nodige uitleg te ver schaffen over het waarom en het hoe van de bebos sing. De 2de faze, name lijk de "bosdag" op 17 maart, is de apoteose waarop feest wordt ge vierd ter ere van het nieu we bos. Het feest bestaat uit sport en spel in het nieuwe zwembad, afgewis seld met een kwis over het bos en een ludieke, komi sche onderbreking. Het nieuwe bos en het feest worden gefilmd door de BRT, niet alleen omdat het Aalsters projekt werd aanvaard, maar ook een uitschieter is. De opnamen komen voor in een avond vullend programma rond het bos op zondag 20 maart. (l.h.) Op 7 februari wordt om 11 uur een mis opgedragen' voor de afgestorven karna- valisten, in de Sint-Marti- nuskerk. Op 11 februari gaan de leden van de prinsencae mere samen met de min- Aalst. Paarden gaan er in elk geval aan te pas komen (a) dervalieden de karnaval- foor bezoeken. Op 20 februari is er de taptoe met de prinsentae- mere in de verschillende herbergen van het centrum. Op 21 februari wordt Prins Popoll opgenomen in de Caemere. Ook de nieuwe prins Maurits I zal samen met de medekandidaten in de eer worden betrokken. Dit heeft plaats in de feest zaal van het stadhuis om 11 uur. De prinsencaemere vraagt ook aan de organisatoren van de wijkkarnaval om in de toekomst hun organisa tie niet de week na karna val te organiseren maar wal met halfvasten. Ook de nieuwe karnaval groep A.K.V. de Stein- zoelen brengen een karna- valsingle op de markt. Jm Heyman In België verkocht Volvo het voorbije jaar 9.227 personen wagens wat 7 procent minder is dan het jaar voordien. Het marktaandeel van Volvo be droeg 2,3 procent. Het tweede nummer van «De Nieuwe Limburger» is versche nen. Dat is het gratis informatieblad van het Provinciebestuur Limburg. Het wordt huis aan huis verspreid in de hele provincie. In dit nummer staat de reconversie centraal. Meer informatie over «De nieuwe Limburger» bij de Dienst Public Relations, Dr. Willemsstra'at 23 te 3500 Hasselt (011/22.67.11 toestel 276). Op zondag 24 april heeft de 51» Vlaams Nationaal Zangfeest plaats in het Sportpaleis te Antwerpen. Toegangskaarten zijn nu al te bekomen bij het nationaal ANZ sekretariaat, Vrijheids straat 30-32 bus 14 te 2000 Antwerpen (03/237.93.92). Op dat nummer kan men ook propagandamateriaal bestellen. Het provinciaal Museum voor Moderne Kunst aan de Rome straat 11 te Oostende brengt van 13 februari tot 13 maart een tentoonstelling met werk van Jose Vermeersch De tentoon stelling is toegankelijk van 10 tot 17 uur, behalve op maandag. In het Provinciaal Museum voor Moderne Kunst te Oostende (Romestraat) heeft van 13 februari tot 13 maart een tentoon stelling plaats met als titel «Briksteen». Men kan er terecht elke dag van 10 tot 17 uur, behalve op maandag. H. Hartkerk op postkaart Onlangs verscheen een enig mooie postkaart met daarop de H. Hartkerk. Als afbeelding gebruikte men een akwareltekening gemaakt door de pastoor van Nederboelare de heer Van Rostenberghe en Dokter Leus van Dron gen. Het zicht werd geno men van de kant van de pastorij. De postkaart in vierkleurendruk wordt aangeboden aan de prijs van 10 fr. De opbrengst van de kaartenverkoop gaat naar 'de jeugdbede vaart naar Lourdes in april 1988-1989'. JM Heyman Het Stadsbestuur in samenwerking met het Stedelijk Feestcomité organiseren ter gelegenheid van karnaval 1988 een wedstrijd voor de mooist geschilderde vitrine in het kader van karnaval. Aan deze wedstrijd kunnen alle handelaars van de stad deelnemen mits voorafgaandelijk in te schrijven. Een jury samengesteld door het Stedelijk Feestcomité zal in de loop van de week voor karnaval, tussen maandag 8 en vrijdag 12 februari 1988, een rondgang maken bij de ingeschreven handelaars. Aan de winnaar van deze wedstrijd zal een karnavalperka- ment worden overhandigd. Inschrijven kan door het deelnamcformulicr toe te zenden aan het secretariaat van het Stedelijk Feestcomité, Capu- cienenlaan 63 te 9300 Aalst. Ter gelegenheid van de 60ste karnavalstoet zal de herinneringsmedaille te koop aangeboden worden. Qua vormgeving en mate rialen zal deze medaille identiek zijn aan de offi ciële medaille, enkel 1 van de 5 kleuren zal worden gewijzigd. In totaal zullen 2.000 me dailles in omloop gebracht worden. 800 ervan zijn bestemd voor mensen die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor karnaval. (Deze worden verdeeld via de leden van het sche pencollege en de leden van het feestkomité.) Zo'n 500 medailles worden als sou venir geschonken aan de bejaarden en patiënten in de OCMW-instellingen. De overige 700 exempla ren zullen verkocht wor den aan 200 fr. De verkoop zal gebeuren vanaf 8 januari 1988 op de Dienst Toerisme (Bel fort). Het sekretariaat Ste delijk Feestcomité (Capu- cienenlaan 63). Op de Prinsenverkiezing zal een verkoopsstandje geïnstal leerd worden in de Kei- zershallen. Tijdens de karnavaldagen zelf is er op de Grote Markt een verkoopspunt in de Promobus.

De Voorpost | 1988 | | pagina 7