Vormingscyclus begeleiders Stad en milieuverenigingen doen het samen Te gast bij William Herreman Stadsmateriaal ook voor niet-Aalsters gebruik? van vakantiekampen en speelpleinwerk voor mentaal anders-valide kinderen K.A.V. Sint-Martinus nodigt uit Vlaams-Nationaal zangfeest met Aalsterse inbreng Als verpleegkundige/ verzorgende op kamp met Jeugd en Gezondheid - Aalst Muziek van voor eeuwen herleeft in Jezuietenkerk te Aalst 12 - 12.2.1988 - De Voorpost Het Stadsbestuur Aalst bieën en zoogdieren enz... delegatie van de advies- en vier Aalsterse milieu- en adviseerde het stadsbe- raad leefmilieu op 6 maart verenigingen dingen naar stuur bij het uitwerken van 1986. werd door de Amy- de wimpel van de campag- beheersvoorstellen. De lum-direktie toegezegd ne "100 Gemeenten Wer- werkgroep wil dat werk een Milieueffektrapport ken Samen". Die campag- verder zetten en met zijn (MER) op te stellen. Dat ne werd gelanceerd door uitgebreid studiemateriaal MER wordt gekoördi- de Vereniging van Belgi- de basis leveren voor een neerd door het Studiecen- sche Steden en Gemeen- ekologisch verantwoord trum voor Kernenergie te ten, kennelijk met de be- beheer van het stadspark, Mol en is zo goed als afge- doeling de relatie tussen het Osbroek en de Gerst- werkt. Het stadsbestuur, de gemeenten en de jens. Samen met het stads- Raldes en WLA, slaan nu milieuverenigingen te op- bestuur en de hogere over- de handen in mekaar om timaliseren en een echte heidsdiensten zetelt hij in te vermijden dat het MER samenwerking tot stand te de beheerskommissie en verdwijnt in de paperas- brengen. Voor Aalst was heeft hij, ook in de toe- senwinkel van de hogere dat geen probleem. Op 18 komst, een vinger in de administratie. Zij maken januari 1988 zei het Colle- pap als het erom gaat het zich sterk er een voor de ge van Burgemeester en stadspark en het Osbroek inwoners verstaanbare sa- Schepenen, op voorstel optimaal te bewaren voor menvatting van te maken van milieuschepen André de komende generaties. en een evaluatie op te stel- Dooms, principieel ja te- Sinds het bermdekreet len. Leefmilieuschepen gen de campagne. Op van 22 juni 1984 rust er woensdag 20 januari gin- een zware taak op de tech- gen het stadsbestuur en de nische diensten. Het alter milieuverenigingen uit de natief beheer volgens de adviesraad leefmilieu sa- regels van de kunst vergt men aan tafel zitten. Op materiaal dat helaas niet maandag 25 januari beslis- voorhanden is om binnen te het College van Burge- de 10 dagen vanaf het j meester en Schepenen met maaitijdstip alle bennen te van de milieuhinder op ba- de Werkgroep Bomen maaien en het maaisel af sjs van een schema, waar- Park Osbroek. Raldes, te voeren. Voorlopig toe het MER normaal alle WLA en De Wielewaal, maakte de dienst leefmi- elementen moet ver- afdeling Denderland. ge- üeu een selektie. geba- schaffen, ïnspireerd door het Euro- seerd op de flora en de Het stadsbestuur zal in- pees Jaar van het Leefmi- ligging van de bermen. In staan voor de organisatie lieu samen een nieuwe elke deelgemeente worden en de grondige voorlich- koers te varen. een Paar bermen altema- ting van de inwoners. Wat de Werkgroep Bo- tie^ beheerd- Het stadsbe- 5e vlotheid waarmee de men Park Osbroek be- stuur waarborgt dat het milieuverenigingen en het treft, gaat het eigenlijk om dat zal blijven doen, ter- stadsbestuur tot een over- groepen het geval is. het honoreren van een ja- wijl de Wielewaalafdeling leg en overeenkomst kwa- r million 7*» olc QlltP ren oude samenwerking, Denderland de uitgekozen men, is typerend voor voor wie vooral de alom- bermen grondig wil inven- Aalst. Er zijn beslist niet bekende Luc Kieckens tariseren en typeren. De veel steden waar de hand- veel pluimen op de hoed Wielewaal maakt zich tekeningen zo vlug en pro- verdient. De werkgroep sterk dat regelmatig te bleemloos op papier zullen Jeden tekende gedetailleerde doen, de evolutie van de staan. Het belang van ons terreinkaarten uit. maakte plantengroei te volgen en leefmilieu is in Aalst, na een grondige studie van de het beheer te evalueren op een jaar aktie in het kader waterhuishouding, stelde korte en lange termijn. van het Europees Jaar minutieus een plantenin- Tijdens een werkverga- voor het Leefmilieu, ken- ventaris op, inventariseer- dering van de zetmeelraffi- nelijk doorgedrongen, de vogels, insekten, amfi- naderij Amylum en een (l.h.) André Doorns stelt zich borg dat die evaluatie zal voorgelegd worden aan het College van Burge meester en Schepenen en de adviesraden. Het is de bedoeling te komen tot een geleidelijke afbouw K.A.V. Sint-Martinus 13 en 20 april is er een plant opnieuw heel wat gespreksavond met als te- aangename, maar vooral ma: 'De veertig voorbij', leerzame, aktiviteiten. Donderdag 31 maart is er Verder willen ze door deze een kookdemonstratie met werking ook nieuwe leden als tema: 'Dessert', verwelkomen. Vrijdag 29 april is het Dinsdag 15 maart is er een moederfeest. studiereis naar de E.E.G.- Wie wil aansluiten bij gebouwen te Brussel. Er K.A.V. kan steeds terecht volgt daar een uiteenzet- bij: ting over de werking van - Mevrouw Goos. Water de Europese gemeenschap torenstraat 31, tel. 053/ en het tot stand komen 21.85.58. van een Europese markt in - Mevrouw De Beul, Eik- 1992. In de namiddag is er straat 19, tel. 053/ een bezoek voorzien aan 21.07.65. de Grote Markt. JM Heyman Op woensdag 30 maart, 6, Onder het motto «En zome- Stichting Jules Dhondt. ren zal't» (Guido Gezeile) Aalst heeft er een eigen typi- heeft op zondag 24 april in het sche inbreng in. In zyn gezellige woning aan de Sasstraat te Lede werden seerd te worden. Met een Antwerps Sportpaleis vanaf Deken van de Aloude Rede- we opgewacht door William Herreman, voorzitter van schalks lachje durft Herre- 14.30 u. het reeds 51' Vlaams- rijkerskamer De Catharinis- 'De Gaa Lowies' en een van de aktieve leden van het man te stellen dat men Nationaal zangfeest plaats. ten Herman Slagmulder staat bestuur van de nationale federatie van Karnaval. volgend jaar misschien Het wordt georganiseerd door andermaal in voor de regie. De Gaa Lowies zijn zowat motiveren ondanks dat eens een klassement met hetn Algemeen^ Nederlands d™«f;25fr°CaPn ttoTvm kwa leeftijd de groep met ons schoon gezicht niet Aalsterse groepen met king mel Noordstarfonds vzw Malder zorgt er voor keunge de oudste leden. Karnava- door de miljoenen TV-kij- spint kan vormen. Hier- Tevens met de medewerking en kleurige interventies en bij listen die niet maanden- kers zal gezien worden», door zullen de omstaan- van VTB-VAB, Davidsfonds de Malufi Singers is de Aal- lang zitten te zwoegen aan voegt William Herreman ders misschien eens kun- en yVKB en met de steun sterse tenor Van Gijseghem. een kamavalwagen, maar er lachend aan toe. Verder nen lachen en geen «be- van KB. C A. VEV en de LH zich toch kostelijk kunnen ook geen praalwagen maar grafenisstoet met mooie amuseren tijdens de drie- wel zijn ze uitgerust met wagens» meemaken. van Aalst Karna- excentrieke velo's en tn- «Maar kom, we hebben de die m pers en radio een en we hebben reeds een T1-«—j- «-j— Duits aandoende Prinsen- wacht. «Als Aalst, Oilsjt wil blij ven zorg dan weer voor spirit en laat praal in gods naam varen, is mijn smeekbede», zegt Her reman. Aalst. Drukke dagen voor Polle, de koppenmaker bij uitstek (a) jt zoals dat bi; verschillende kategorieën thuishoorden, toe. stadsbestuur tot een over-uj „O„o1 ic Dit Ze beschikken met over val Voor al de leden moet porteurs. De Gaa Lowies subsidie van Aalst niet no- smeekbede houden voor Karnaval een hobby blij- schreven niet officieel in, dig om ons te amuseren», het instand houden van de ven en geen tweede werk, omdat ze in geen van de voegt hij er als besluit aan Voil Jeannet. Men wil de- j - iz7i»»nn»ön timicimnrHon tna ze traditie niet laten verlo- ren gaan, maar wat doet Jaar zullen ze'<üs"autentie- een mastodont van een v°u jMiinei men er zelf aan? De lei- ke Voil Jeanetten in de praalwagen, om bij de gro- Verder heett William Her- dende instanties, politie- stoet floreren, gemaskerd te groepen gerangschikt te reman ook zowat zijn be- kers feestkomiteeleden met alles derop en deran. worden, noch over 'een denkingen bij uitspraken komen ook njet buiten als zich tekeningen zo vlug en pro- voorzitter heb ik mijn mooi kostuum', om bij de van sommigen die karna- Voi, jeannet. De tijd dat hWminnc nn nan.Pr zullen hiervoor kunnen kleine groepen geklas- val helpen organiseren en een burgemeester dit zou doen is reeds lang voorbij (nietwaar Marcel?). Langs Veel zou telefonisch worden niet zo direkt in het hoofd, afgedaan. Zo het opbouwen Slechts zeer uitzonderlijk en afbreken van twee tribunes werden tribunes en/of nada- voor een voetbalmatch te Le- rafsluitingen aan Lede en de met telkens 6 personen en Wetteren in bruikleen gege- het transport samen goed ven. De tekst van het regie voor 34.800 fr. Ook 2 tribunes ment aanpassen vindt schepen voor Wetteren goed voor Doorns niet noodzakelijk wat 63.000 fr. door Baita wordt aangezien Baita vraagt dan ook hoe dat als het voor de aap houden alles te rijmen is met het re- van de gemeenteraadsleden. glement, wie de materialen aan wie toekende en of er een aanvraag gebeurde, er een Wat betreft het nieuw regie- prijs. Laat het reglement dan stadsbestuur materialen ont- waarborg werd gestort, of er ment in verband met het in geen misbruiken toe als er lenen tegen een vastgestelde een verbintenis tot betalen gebruik geven van materialen wordt uitgeleend aan perso- prijs. bestaat en of er een invorde- van de stad aan derden (ver- - nen met kommerciële be- Ontleningen worden niet toe- nngsstaat is opgesteld, enigingen of personen) stelt doelingen. gestaan indien het om aktivi- raadslid Dolores Baita dat dit A J teiten gaat met een louter »eP algemeen gezien een verbe- Amendement kommercieel karakter of om Schepen André Doorns stelt tering betekent. Toch onder- Dolores Baita vraagt dan bij aktiviteiten die zich in de zui- dat het CBS in principe nooit kent ze er een leemte in. amendement volgende tekst vere privé-en familiale sfeer vragen om stadsmateriaal te In het nieuw reglement staat in het reglement in te lassen situeren. gebruiken als ze van buiten Tijdens de jaarlijkse va niet meer te lezen dat het Verenigingen en personen De aanvraag moet minstens 3 Aalst komen positief beant- kantieperiodes (Karnaval, gebruik van Aalsters stadsma- kunnen in het kader van het weken vooraf worden gericht woord. De preciese vragen pasen Herfstvakantie, juli teriaal voorbehouden blijft gemeenschapsleven en van de aan het College van Burge- die raadslid Baita nu ter tatei gn au„ustus gaan veje aan Aalsterse verenigingen of kulturele, sociale, sportieve meester en Schepenen van de egdezal de schepen schnfte- jongeren op va. personen. Uitleningen gebeu- ,f yrij.^.ivi^n die «jd W Gro.e MarU 3, Se mê/dê^gdXns, «Jeugd en Gezondheid». Deze vakanties worden begeleid door vele tiental len monitoren en monitri- cen, doch de medische hulpverlening kent soms Burgemeester De Kerpel wil de andere kant vindt Wil- wel eens laten onderzoeken of liam Herreman dat met aanpassing zich inderdaad op- het aantrekken van vreem- dringt en schepen Bourlon delingen niet Aalste- stelt dat Aalst vaak op andere naars) en de reklame bui gemeenten is aangewezen en dat ook wel zedelijk verplicht is een tegengestelde te stellen. ten Aalst men geenszins moet rekenen op de her waardering van de tradi tie. Men wil de autentici- teit van Aalst bewaren en weert alle Rijnlandse in vloeden. Maar lopen de komiteeleden niet met een Duitse steek op het hoofd en kamavalplakket op de borst... De pluimen, die mankeren nog, laat ons stellen dat ze kunnen verkregen worden bij de werkvergaderingen dan zullen er niet veel moeten uitgedeeld worden Het Karnavalmuseum Ook over een karnavalmu seum heeft William Herre man zijn eigen idee. Aalst als karnavalstad moest inderdaad een kar navalmuseum hebben. Maar waarom wordt van de medewerkers verwacht dat ze hun objekten af staan? Waarom geen ten toonstellingen met verza melingen van partikulie- ren. Er gingen reeds mooie karnavalhcrinnerin- gen verloren, gelukkig wa ren er verzamelaars die toen reeds alles be waarden. Met deze wijze woorden namen we af scheid van William die ons allemaal al ne goede vas- telauved, maar vooral volkse vastenauved toe wenste. JM Heyman ren vaak ver beneden de kost- Aalst plaatsgrijpen, bij het 9300 Aalst» problemen. Daarom wordt thans een oproep gedaan naar allen die in het bezit zijn van meerdere «Jeugd en Ge- naam, adres, tel. nr., stu- een diploma (of brevet) zondheid»rvakantiekam- dies en/of diploma's, en de van verpleegkundige (of pen, kontakt op te nemen periode waarin men vrij is. diegenen die daartoe een met dhr. Michiels Chris, Nadien zal dan door de opleiding volgen) en die CM-Jeugd en Gezond- CM-Jeugd en Giezond- bereid zijn een gedeelte heid, verbond Aalst, St. heid-verantwoordelijke van hun vrije tijd te spen- Jorisstraat 26, 9300 Aalst, met de kandidaten kon- deren aan de (para-)medi- tel. 053/21.39.61, met ver- takt opgenomen worden, sche verzorging op één of melding van naam, voor- D.B. Waar «gewone» kinderen tijdens hun vrije tijd meestal zelf hun ontspanning kiezen of zoeken, ligt dit duidelijk anders bij matig en ernstig verstandelijk gehandikapte jongens en meisjes. Zij zijn immers afhankelijk voor het aanbod dat hen zelf gegeven wordt. Een taak die voor sommi ge ouders - tijdens de schoolvakantie - zeer erg doorweegt. Daarom or- ganizeert het ouderkomi- tee BKO en BLO Levens vreugd Aalst i.s.m. de schooldirektie voor de derde maal een vakantie- speelpleinwerking met op vang voor minder-valide kinderen. Dit jaar gaat dit door tijdens de Paasva kantie en tijdens de grote vakantie (midden juli - midden oogst) en dit tij dens alle weekdagen. Tevens organizeert Jeugd en Gezondheid, een va- kantiedienst van de mu tualiteiten verbond Aalst, vakantiekampen voor mentaal anders-valide kin deren en dit in Heer-sur- Meuse, van 10 tot en met 20 augustus. Intussen wordt een oproep gedaan voor begeleiders die bereid zijn zich tijdens 1 of 2 weken in te zetten op het Levensvreugde va kantie-speelplein of geïnte resseerd zijn 10 dagen met deze kinderen op vakan tiekamp te trekken. Op deze wijze kunnen dan ook anders-valide kinde ren (o.a. autisforme kin deren) een blijde en geluk kige tijd beleven in een Aalst. De Dompeleers werden gedoopt (a) veilige en liefdevolle om geving met echte vakan tiesfeer en aangepaste spel-, sport- en ontspan- ningsaktiviteiten. Welis waar een niet gemakkelij ke opdracht, maar wel ver rijkend en heel dankbaar. Voor dit specifieke pro- jekt «Ook dèt is vakantie» worden een tweetal vor- mingsdagen georgani- zeerd. Op deze vormings- dagen zal ook bijzondere aandacht besteed worden aan de kennismaking met anders-valide kinderen die aan kampen en speelplein werking kunnen deel nemen. Deze kursusdagen gaan door op zaterdag 2 en za terdag 30 april 1988 tel kens van 9 tot 17 uur, in de lokalen van Levensvreug de te Aalst (Botermelk- straat). Deelname in de onkosten bedraagt 100 fr. per dag (teksten en mid dagmaal inbegrepen). In gegaan wordt op leefwijze, interesses van anders-vali den. Veel aandacht wordt besteed aan aktiviteiten terwijl ook praktische in oefening - met kinderen - niet over het hoofd wordt gezien. Na inschrijving ontvangt elke deelnemer nog verde re informatie en een pro gramma. Hebt U interesse voor dit projekt? Neem dan snel kontakt op Tot 20 februari loopt in de Kredietbank op de Haver markt te Hasselt een tentoon stelling gewijd aan de abdij van Averbode. De expositie staat geheel in het teken van de Mariaverering en toont De oude doch na de brand niet te loochenen blijven. paar eeuwen werd terug- werken uit de 16' en 17' eeuw. mooi gerestaureerde Je- Met als musici violist Koen geschroefd. Met werk van De tentoonstelling «Onzc- zuietenkerk vormde een Bultynck, cellist Jan Wel- Bach, Sammartini. Haen- Lieve-Vrouw in het kunstpa- prachtig dekor voqr het lekens en klavecimbel del maar ook van Joseph trimonium van de abdij van stijlvol koncert georgani- Louis Van Der Paal werd BO in de Boismortier Averbode», kan bezocht wor- seerd door de ervaringsge- een koncert gebracht (1691-1755) beleefden we den elke werkdag tijdens de rich te school «De Weide». waarbij verbluffende vir- er een avond van intens kantooruren, op vrijdag van 9 Men zou zich tijdens dit tuositeit gepaard ging aan muzikaal genot op niveau, tot 12.30 u en van 14 tot 17.15 imponerend gebeuren aan doorvoeld interpretatiever- m u en op zaterdag van 9.15 tot een of ander prinselijk hof mogen waarbij de klok een 12 u. een paar eeuwen terug hebben gewaand. De sfeer die er heerste was er dan ook een van indrukwek kende stilte na ieder optre- t den doorbroken door en thousiast applaus van een quasi eivolle kerk. «De Weide» is een school waar zowel kinderen van de kindertuin als die van het lager onderwijs door ervaring, trail and trila, leren. Een pedagogiek die nog maar slechts bij een kleine minderheid duide lijk aanslaat doch waarvan de resultaten qua vorming met: Mevr. De Rouck (voorzitster Ouderkomi- tee), Guido Gezellestraat 117, 9470 Denderleeuw, Caestecker Gaby, Levens vreugde, Botermelkstraat 201, 9300 Aalst (053/ 78.12.22) of dhr. Michiels Chris. Jeugd en Gezond heid, St. Jorisstraat 26, 9300 Aalst (053/21.39.61). D.B. Aalst. Doop bij het AKV van de wagens (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 12