Wordt «Tref 2» eveneens een voltreffer? In het teken van de gitaar Imelda Van Kerckhoven: een leven met poppen Vierde Belforthappening in Aalst Ingrid Mertens en Bob Daenen in Galerij Vredeshuis Drukke aktiviteitenkalender bij CMBV 14 - 12.2.1988 - De Voorpost Van 27 februari tot en met 13 maart speelt de gitaar in al haar verschijningsvormen de hoofd rol in het kultureel centrum De Werf te Aalst. Koncerten, workshops, kursussen, lezingen, de monstraties, het staat er allemaal op het pro gramma van de vierde internationale Belforthap pening. Op 12 en 13 maart zal het kultureel centrum bol staan van de demonstra ties. Doorlopend worden er demonstraties gegeven op de gitaren die tijdens de zelfbouw kursus werden gemaakt of die er op de tentoonstelling te zien zijn. Voor de demonstra ties heeft men een profes sionele gitariste uitgeno digd en laureaten van de nationale gitaarwedstrijd voor de jeugd 1987-Kiwa- nisprijs. Op 10, 11 en 12 maart worden er kursussen ge geven in de vergaderzalen van het kultureel centrum. Roland Dyens en Ignacio Rodes werden aangezocht om deze kursussen te lei den. De kursussen zijn be doeld voor leraren, conser vatoriumstudenten en ge vorderde akademiestuden- ten. Het kursus pakket om vat een individuele les bij Roland Dyens en Ignacio Rodes. Van de drie voor te stellen werken bij Roland Dyens moet er minstens een werk van Villa-Lobos zijn. Tevens is er initiatie tot improvisatietechniek. Tijdens dezelfde dagen is er een flamenco-kursus die wordt geleid door Marqui- to Velez. In de kursus wordt in kleine groepjes gewerkt volgens het ni veau van de studenten. Op 27 februari begint in het Belfort een workshop die duurt tot 12 maart. Het is een internationale gi- taarbouwkursus die wordt geleid door José Romanil- los die aan een selektie- groep van internationale gitaarbouwers de verschil lende aspekten en metho den van gitaarbouwen aanleert. De tentoonstelling loopt in het auditorium van het kultureel centrum van Aalst van 11 tot en met 13 maart telkens van 10 tot 23 uur De tentoonstelling wordt geopend op 10 maart om 20 uur door schepen van kuituur, mevr. Lievens-Borms. De tentoonstelling staat in het thema "hedendaagse bouwers" en die bouwers komen uit Engeland, Zwit serland, Finland, Neder land, België, Frankrijk. Zweden en Duitsland. Daarnaast zijn er verschil lende stands van gitaarbe nodigdheden, platen, boe ken en partituren aan wezig. Een vijfde luik wordt ge vormd door een reeks le zingen die op 12 en 13 maart plaatsvinden in het kultureel centrum. José Romanillos zal het hebben over het boek "The Spanish Guitar", Maurice Ottiger spreekt over "Jacob Van der Geest, luitbouwer", de voordracht van Lutz Grie- bel kreeg als titel mee "Het Snarenzadel" en John Van Gooi brengt met een dia voorstelling een idee over de gitaarbouw. "Recente ontwikkelingen in de gi taarbouw" is het onder werp dat Seis van Loben zal behandelen. Tenslotte is er het luik van de koncerten waar voor men de schouwburg van het kultureel centrum zal benutten. Donderdag 10 maart heeft er om 20.30 uur na de officiële opening dus, een recital plaats van het Roland Dyens trio uit Frankrijk. vrijdag 11 maart om 20.30 uur staat een recital van Ignacio Ro des uit Spanje geprogram meerd en zaterdag 12 maart staat het koncert in het teken van flamenco. Tenslotte is gr op 13 maart een koncert onder de noe mer "Gitaarorkest" Dat orkest bestaat uit leerlin gen van de muziekakade- mie8 van Aalst, Geraards- bergen, Ninove, Dilbeek en Jette Het koncert begint om 15.30 uur, dezelfde dag is er om 20.30 uur nog een koncert van Philippe Catherine-Trio. De toe gang voor deze koncerten bedraagt 250 fr., met uit zondering van het koncert Gitaarorkest, waar een vrije bijdrage wordt ge vraagd. Voor meer informatie over al deze aktiviteiten kan men terecht bij de v.z.w. Gitaarkrant, Boude- wijnlaan 62 te 9300 Aalst (053/60.32.84, 054/ 32.14.47, 02/396.12.51 of 053/77.20.52) of bij het stadsbestuur van Aalst, Belfort, 053/77.11.11, bin nenpost 240 (tijdens kan tooruren) Imelda Van Kerckhoven is de veertig al voorbij, huis in de Esplanadestraat poppen bezit uit onder maar nog steeds is ze tot over haar oren verliefd te Aalst, de poppen van meer Tunesië en Monaco, op poppen. Het lijkt wel of ze haar kindertijd nooit zal kunnen vergeten. Imelda Van Kerckhoven bewonderen. Vermelden we ook dat de kunstenares in een nationale en inter nationale poppenverzame- l ling. Een zevental jaren geleden werd Imelda opvoedster bij gehandicapte kinderen. Ze iffifvf maakte daar af en toe wel eens poppen voor. Poppen met een ziel, zo uit de vele sprookjes die ze vertelde weggehaald en tot leven [MÊÊMHEfcL. gebracht. Poppen die ze «PlIlS««IltSL zelf wist te bedenken, pop- il&MSlJjï pen die lachten, die droef Begrl J|gB|rig. "dO&SH keken, huilden, dachten, '~TjuLt i&g^H spraken en droomden en ook poppen om gewoon W naar te kijken. A De poppen van Imelda Van 1f Kerckhoven zijn gemaakt I uit houtpasta, met ijzer- draad aan elkaar gezet, op- gevuld met watten en ge- bI kleed in schitterende zij- V den, satijnen of zelfs bro- 1 wtIBI katen jurken en kostumes. Kralen en allerlei andere sieraden zorgen voor de '■kb opsmuk. Zo worden pop- pen echte kunstobjekten. De poppen die Imelda zo heeft gemaakt, overstijgen H ver het louter utilitaire en het speels kreatieve-kin- derlijke karakter. Tot 14 februari kan men in Aalst. Imelda Van Kerckhoven werd ingeleid door Bob De Winne (a) de etalage van het Vredes- Aalst. Willy Verhegge lichtte de gedichten van Louis Paul Boon toe in het Vredeshuis (a) Aalst. Aalst is Louis-Paul Boon niet vergeten. Bewijs daarvan de meer dan Aalst. Ook niet-Aalstenaars k behoorlijke opkomst voor de vergadering over de dichtbundel van de overleden auteur brengen aan de werkhalle (a) (a) De vooravond van de opening van het kultureel centrum «De Werf», opent Galerij Vredeshuis, Esplanadestraat 8 te 20 u haar deuren voor de tentoonstelling van werken van Ingrid Mertens en Bob Daenen. '65) Tussen 1964 en '68 Ingrid Mertens, een jonge ontwerpt hij «Art Objects» keramiste, brengt er archi- in een poging tot integra- tekturaal werk met geome- tie van vrije, niet gebonden trische vormen. kunst in industriële Bob Daenen, beroepshalve vormen, grafisch en industrieel In 1969 richt hij samen ontwerper, is een veelzij- met Amerikaanse vrien- dig kunstenaar. den de firma «Thinks Inc. Zijn kreatieve «zoeken» uit op. Het doel: industrieel hij als schrijver en schil- ontworpen objekten («Art der-tekenaar. Zijn artis- Objects») op de markt tieke scheppingen ken- brengen aan betaalbare merken zich door een pe- prijzen. Deze objekten wer- riode van figuratie en ab- den onder andere verkocht strakte ekspressie (1960- aan het «Museum of Mo dem Art» van New-York. 1972 wordt de start van geometrisch-abstrakt werk, sterk verschillend van het abstrakt-ekspres- 8ionistisch of lyrisch-ab- strakt werk. Het zijn drie- dimensionele houtskulp- tuur-komposities. In 1979-'80 worden bas-re- liefs met kombinaties hout-doek getoond. Deze zijn sterk grafisch met drie-dimensionele beelden die licht-schaduw kontras ten veroorzaken. Hierme de wordt een verdere stap naar soberheid in thema tiek en opbouw verwezen lijkt. Het is een konse- kwente uitdieping van de kreatie. Vanaf 1981 schept Bob Daenen vooral land schappen die hij «landes- capes» noemt Zij zijn te vens het tema van een dichtbundeltje. Sinds 1983 verschijnen geregeld dichtbundels van zijn hand, ook in het Engels. Bij de opening op vrijdag 4 maart zal de kunstenaar gedichten voordragen. Op ^saterdag 19 maart te 20 uur, vindt er een «muzika le happening» in het Vre deshuis plaats, die de be langstellenden gratis aan geboden wordt in het ka der van deze tentoonstel ling Bob Daenen Ingrid Mertens. LH Bij CMBV plande men voor de komende maan den heel wat aktiviteiten. Op vrijdag 19 februari 1988: bezoek aan de ten toonstelling "De Azteken- Kunstschatten uit het Ou de Mexico" in het Konink lijk Museum voor Kunst en Geschiedenis te Brussel. In 1978 werden tijdens de grondwerken bij de Plaza de la Constitucion in Mexico-stad de rijkdom men van de Templo Mayor, de belangrijkste kultusplaats van Azteekse beschaving, ontdekt. De opgravingen, die on middellijk na die ontdek king werden aangevat, brachten skulpturen, ste nen, maskers, juwelen, vaatwerk en kultusvoor- werpen van o.a. de krijgs- en zonnegod Huitzilo- pochtli en de regengod Ta- loc aan het licht. Vertrek aan het station van Aalst om 12.30 uur. De trein vertrekt om 12.46 u. Terug rond 18 u. Kost prijs: 375 fr, alles inbegre pen. Inschrijven kan tot 18 februari 1988 bij Mevr. Hellebaut, Prosperity Shop, Korte Zoutstraat 45 te Aalst. Op woensdag 2 maart 1988 "Kind in Nood". De meesten onder ons zijn er zich wel degelijk van be wust dat kindermishande ling echt bestaat, maar ge ven er zich soms geen re kenschap van dat het ook kan gebeuren vlakbij. De problematiek om trent dit onderwerp wordt vanuit totaal verschillende gezichtshoeken benaderd door een panel bestaande uit Dr. C. De Brandt (kin derarts), Mevr. B. De Vos (verantwoordelijke van 't Nest, een dagcentrum voor schoolgaande jeugd hier in Aalst) en de heer J. Stragier (ambtenaar van het Ministerie van Lands verdediging). Plaats: Borse van Am sterdam, Grote Markt te Aalst, aanvang 19u45. Op vrijdag 18 maart 1988: bezoek aan de "Her nieuwde Munt". Enige tijd geleden werd het in neo klassieke stijl opgetrokken gebouw van de befaamde Koninklijke Muntschouw burg vernieuwd. Er wordt vertrokken om 10 uur aan de Sint-Anna- kerk en om 10.15 uur aan het Kerkhof. Het geleide bezoek aan de Munt start om 11 u. Nadien kan men een middagkoncert bijwo nen tijdens hetwelk het strijkkwartet van de Munt werk zal brengen van A. Schönberg. Omstreeks 13.30 uur zullen de laatste noten gespeeld worden. In de namiddag is iedereen vrij om het stukje Brussel van zijn keuze te bezoe ken. Rond 17 u. zijn we terug in Aalst. Kostprijs: 500 fr. bus, bezoek aan de Munt en toegang tot het Koncert inbegrepen. Voor deze uitstap kan ingeschreven worden tot 12 maart 1988 bij mevr. Hellebaut, Prosperity Shop, Korte Zoutstraat 45 te Aalst. Op zondag 27 maart 1988: Familiale namiddag wandeling. Waarom niet op zon dagnamiddag onze luie ze tel achterlaten om met het ganse gezin, genietend van de prille lente, een fikse wandeling ((±6 km) te maken? Kinderwagen en kinde ren op fietsjes kunnen ook zeker mee. Vertrek om 14 u. aan de Sylvain Van der Guchtlaan 1 te Aalst (aan 't huis van de familie De- neckere, naast het Kasteel Terlinden). "De Macht van het Woord", door Geert Van Istendael, BRT-joumalist en auteur van een viertal dichtbundels, licentiaat in wijsbegeerte en socio logie. Deze aktiviteit zal plaatshebben op maandag 29 februari 1988 om 20 uur in de zaal Royal Astrid, Keizerlijke Plaats 27 te Aalst. Deze lezing kan bijdra gen tot méér bewustzijn van het "machtsspel" door middel van het woord. Na de lezing zal er volop gele genheid zijn tot vragen stellen. Als bijdrage in de on kosten vraagt men 180 fr. per persoon, niet-leden 220 fr., te betalen aan de. ingang van de zaal en zoals gewoonlijk biedt men in de pauze een drankje aan. J.M. Heyman «Tref» krijgt een tweede editie. Zoveel is zeker na de evaluatievergadering verleden dinsdagavond in de Borse van Amsterdam. De respons was immers dermate dat een herhaling zich opdringt. Met uiteraard enige aanpassing. Zowel inhoudelijk als vormelijk. De organisatie werd door de vele aanwezige exposanten en door de voorzitter van de Vereniging van de 18 Vlaamse Kamers van Koophandel als voorbeeldig betiteld. De datum begin december stoelend op een voorenquête, op het feit dat die niet in de typische «beursperiode» valt en niet in het minst op de al dan niet beschikbaarheid van de Keizershallen wordt behouden. Begin december. Maar dan wel in 1989 want men opteert voor een biënnale, een tweejaarlijks gebeuren. Wellicht komt er een (vrye) zaterdag b(j of wordt de beurs gespreid voor vrijdag en zaterdag in de plaats van donderdag en vrijdag. Gehoopt wordt dat voor maats was hoopt men dat De Trefregio Aalst - Den- de tweede editie ook de ter plekke zelf iets zal wor- «oude Keizershallen» in den gedaan, optimale forme zullen zijn Gehoopt wordt voor Tref getransformeerd want wel- 2 tot aan de poorten van licht wordt het dan wel Brussel te geraken, even dringen voor de ex- Van dé 1384 bezoekers afwerpen posanten. In de totaliteit was 92% professioneel, van de Keizershallen zou Dat blijkt o m. uit het feit men echter 250 stands va- dat slechts 8% een ticket label kunnen opstellen. In kocht en dus niet als uitge- de eerste editie waren alle nodigd professioneel exposanten niet onver- kwam opdagen, deeld gelukkig. Gedacht Uitnodigingen door expo- wordt nu aan het inrichten santen werden door 74% van de beurs zodanig dat positief beantwoord en een verplicht circuit niet te 18% reageerde op de alge- ontgaan is zodat ieder mene mailings standhouder aan zijn trek- Volgens de herkomst zijn ken zou komen. de bezoekers te klasseren Gemaakte opmerkingen als volgt: waren Aalst 48% - grote bedrijven lieten Rest. arr. Aalst 19% het afweten Arr. Dendermonde 12% - waarom niet laatstejaars Arr. Oudenaarde 2,5% dermonde - Oudenaarde leverde nagenoeg 82% van de bezoekers. Een onder linge «kruisbestuiving» heeft dus vruchten kunnen Het sop van de kool alles zins waard Organisatie en sfeer zijn uiteraard belangrijk. Es sentieel en primordiaal blijft natuurlijk het com mercieel resultaat, de con ditio sine qua non voor verdere deelname. Van de bezoekers oordeel den 72% de kontaktmoge- lijkheden als goed en 23% ervaarden die als matig. 5% bleef het antwoord op deze vraag schuldig. De exposanten hadden uiteraard zeer uiteenlo- van HRITO en KHIO als Rest. Oost-Vlaanderen5% P»nde bevindingen. Het aantal kontakten varieer de tussen 2 en 50 Gemiddeld zijn er dat 12 of 6 per dag of 1 per uur. Niet mis! Wat betreft de resultaten blijft het uiter aard vooralsnog bij prog noses. Van de bezoekers stelden 36% dat deze gunstig waren toch 51% wist het niet of wachtte af. Voor 3% was er géén re sultaat. Voor de exposanten was gunstig de mening van 48%, matig die van 33% en 11 hielden het bij weinig. Volgende editie? Een algemene kwotering over de Filosofie, de voor bereiding en de realisatie kreeg 82 punten op 100. 67% van de huidige deelnemers doen onvoor waardelijk terug mede en 13% wil er opnieuw bi) zijn mits een aantal (reeds geformuleerde) inhoude lijke en/of vormelijke aan passingen. Een steekproef onder pu bliek leerde dat 82% van de bezoekers TREF voor herhaling vatbaar acht. 77% keert zeker weer als bezoeker, 15% houdt het bij misschien en 15% over weegt zelf als exposant te zullen deelnemen. Wordt het dringen in de cember '89? LH toekomstige bedrijfsmen- Prov. Brabant sen eveneens uitnodigen? Prov. Antwerpen - de regio Oudenaarde Overige kwam minder aan bod. Kan Oudenaarde zelf geen gelijkaardige beurs organi- seren? Maar dan liefst niet SI JÊÈÈÊk 1 in dezelfde periode als Aalst... was kontakt- ^3® mogelijkheid tussen de standhouders onderling - sommigen deden niet mIBI mee drempelvrees, of ./ÊË^DÊÈ^m '^ÊtLj^ÊSÊSp omdat het weer «een 9fl|| zich er niet bewust van zijn I wat de eigen regio te bie- tBBb^^KbBW den heeft. Voldoende belangstelling Tref mikte niet op de mas- kontakt- centrum zijn voor profes- ÊjMMjjjM de en W uit de dienstverlenende P sektor De hele regio Aalst - Oudenaarde - Den- dermonde werd gemobili seerd. Daar de opkomst Aalst. Jeugdbewegingen en scholieren in overvloed op het bezoek aan de werkhalle en van Oudenaarde onder- /,e, piepschuim bleek bij hen best in de smaak te vallen (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 14