V MICHEL R0MBAUT UIT BERLARE TWINTIG JAAR MOTORCROSSER DISTRIKTKAMPIOENSCHAPPEN IN AALST MET WASE WINST... WILLY BAETEN EN WILLY DU FOUR UITBLINKERS BIJ DE DENDERBOND-NINOVE KAMPIOENENPARADE IN DE REISDUIF TE DENDERM0NDE ZWEMMEN VOOR HET GOEDE DOEL IN OLYMPOS DENDERMONDE LEBBEKE ZORGT VOOR VERRASSING IN DERDE A De Voorpost - 12.2.1988 - 27 DUIVENSPORT Algemeen kampioen Willy Baeten behaalde 447 prijzen. Snelheidskampioen Willy Du Four kreeg er in totaal 208. Snelheid Oude: Felix Van den Berghe (22), Frans De Mol (19), Wil ly Du Four (15), Louis De Duffeleir (13), Frans Sou- freau (12), Albert Schepens (10), Jan De Saedeleer (8), Marcel Lambrecht (7), Geor ges De Schuytencer (5), Al- bert De Ville (5) en Marcel De Wit (5). Jaarlingen: Willy Du Four (17), Frans Souffreau (15), Marcel De Wit (12-167,56%), Louis De Duffeleer (12- 176,37%), Albert De Ville (10), Albert Scheppers (6- 61,28%), Clement Van der Spiegel (6-95,43%), Georges De Schuytteneer (6-95,67%), Frans Breynaert (6-101,92%), Jan De Saedeleer (5-94,70%), Frans De Mol (5-111,71%). Jonge: Jan De Saedeleir (15), Robert Popeliers (14- 184,39%), Willy Du Four (14- 235,63%), Clement Van der Spiegel (13), Frans Souffriau (12), Julien De Mol (11), Maurice De Coorde (10- 209,69%), Adolf De Waege- neer (10-205,55%), Felix Van den Berghe (8-201,87%), Marcel De Wit (8-189,99%). Asduiven: Oude: Frans De Mol met 492327 (12-141,19%), Felix Van den Berghe (12- 184,94%). Jaarse: Willy Du Four met 4872940/86 (10). Jonge: Robert Popeliers met 448944/87. Halve fond Willy Baeten werd koning met 177 prijzen. Louis De Duffeleer is kampioen met 31 prijzen. Oude: Louis De Duffeleer (22), Albert Van der Straeten (14), Willy Baeten (13- 181,28%), Willy Du Four (13- 264,90), Maurice De Coorde (11), Henri Vernaillen (10). Jaarse: Maurice De Coorde (13), Paul Grijseels (11), Louis De Duffeleer (9), Willy Verbruggen (8-72,69%), Wil ly Baeten (8-147,20%), Erik De Saedeleer (7). Jonge: Willy Baeten (8), Wil ly Du Four (7), Frans Brey naert (4-49,08%), Roelandt- Mattheeussen (4-67,34%), Maurice De Coorde (4- 85,87%), Willy Verbruggen (4-86,48%), Norbert Ver meulen (4-104,31%). Asduiven: Oude: Louis De Duffeleer (10) met 4895530/85 jaarse: Willy Verbruggen met 4900651/86 (6-37,50%), Louis De Duffeleer (6-88,67%). Jonge: Roelant-Matheeussen met 4910268/87 (5-75,98%). tweemaal Willy Baeten (5- 85,22% en 94,96%), Willy Du Four (5-115,69%). Duivensport. "Recht voor Allen" uit Sint-Gillis-Waas vierde de kampioenen en uiteraard moest ook het bestuur op de foto (Iv) Liefhebbers met 25 prijzen, zonder dubbelingen Willy Baeten, Willy Du Four, De Norre en zoon, Frans Souffreau, Felix Van den Berghe, Marcel De Wit, Louis De Duffeleer, Clement Van der Spiegel, Frans De Mol, Albert Schepens, Jan De Saedeleer, Van der Pias- De Jonge, Jozef Ringoet, Adolf De Waegeneer, Elie Wauters, Etienne Van Sinay, Rik Franchet, Frans Brey naert, Paul Ghijssels, E.H. Amedé Suenaert, L. en P. Taildeman, Freddy Fonteyn, Paul Haelterman, De Zutter en Zoon, Alain Van Wey- meersch, Roelant-Matheeus sen, Walraet-Beirens, Cosijn- Braeckman, Maurice Van Buggenhout, Robert Van Bockstael, Germain Van Lan- genhove, Julien Bosteels, William Van Nieuwenhove, André en Benny Van Opden- bosch, José De Geest en zoon, Achiel Pieters, Sonia Van der Maelen, Maurice De Coorde, Philemon Goubert, Gino Meremans, Freddy en zoon De Bodt, Roger en Erik Boumon, Jozef Luysterman, Albert Van der Straeten, Wil ly Verbruggen, Georges De Schuyteneer, Albert De Ville en Julien De Pril. Zware halve fond De Zutter en zoon werden zowel koning als kampioen met respektievelijk 43 en 16 prijzen. Willy Baeten met 13 prijzen is ook kampioen. Oude: De Zutter en zoon (12), Willy Baeten (11), De Lantsheer-De Meerleer (8). Jaarse: Luc De Feyter (4- 87,94%), De Zutter en zoon (4-99.96%), Etienne De Roover (3-51,87%), Van Op- denbosch 3-68,44%). Asduiven: Oude: De Zutter en zoon (5) met de 4870011/81 Jaarse: De Zutter en zoon (2) met de 4855259/86 Fond Willy Baeten werd koning en kampioen met respektieve lijk 106 en 22 prijzen, 278,69%. Ook Claire Van Weymeersch was kampioen met 22-348,63%. Oude: 1. De Zutter en zoon (14), De Norre en zoon (12- 118,45%), Amedé Suenaert (12-237,61%), Julien Van Boxstael (12-264,64%). Jaarse: 1. Willy Baeten (7- 60,74%), L. en P. Taildemans (7-124,52%), Amedé Sue naert (6-105,23%), Paul Haelterman (6-132,23%). Jonge: André en Benny Van Opdenbosch (9), Jean-Pierre Kestens (8), Sonia Van der Maelen (7), Julien Van Box stael (7), Maurits Van Bug genhout (7), Peter en Marcel Meersman (7). Asduiven: Oude: De Coorde (4) met 4850782/84 jaarlingen: Roelant-Mat- theeussen (3-33,15%) met de 4906776/86, William Van Nieuwenhove (3-36,18%), Amedé Suenaert (3-39,87%). Jonge: Sonia Van der Maelen. (D.A.) Duivensport. Enkele kampioenen van "Denderbond Ninove" (da) MOTORCROSS Vorige zaterdag vierde de Berlaarse motocrosser Michel Rombaut zijn 20-jarig lustrum tijdens een bal dat zijn klub organiseerde in zaal De Dreef tcBerlare, waar men een goe- dc opkomst kon noteren. Over zijn 20 jaar als crosser kon Michel ons volgend relaas noteren, begonnen op 22-jari- ge leeftijd, ging hij voor de eerste maal van start op Pasen 1967 in de BLB-rangen als solopiloot bij de juniores, tfij won in 1969 2 koersen en werd in 1970 kampioen van Oost-Vlaanderen bij de senio- res-BLB. Hij won in datzelfde jaar 4 crossen en werd 3d* in het Nationaal Kampioen schap. Motorcross. Michel Rombout uit Berlare is twintig jaar aktief in verschillende takken van de motorsport. Hij werd daarvoor op het gemeentehuis ontvangen (jj) ZWEMMEN Op vrijdag 19 februari aanstaande start te 18 uur een rekordpoging marathonzwemmen, in zwembad Olympos te Dendermonde. Onder het motto, zwemmen voor het goeie doel, met name voor het kankeronderzoek en de kankerbestrijding, doet de kanaalploeg «De Dolfijnen» een poging om het rekord van DZO te breken. Het zijn Hoogcrs Jean, Hendrik en Frangois, Fassart Mark en Carine, Delaittre Lucy, Janssens Enit, Vol- ckaerts Annemie, De Caluwé Erik, Stevens Christof, Soctens Conny en Obbers Jan, die onder de leiding van André Gabriels zullen pogen om meer dan 85.665 meter te zwemmen in 24 uur. Vooraleer hun poging te doen het kanaal over te zwem men, deze zomer, zullen deze 12 marathonzwemmers het dus niet gemakkelijk krijgen bij deze eerste test. Temeer daar de 86.665 meter door de Olymposjeugd gevestigd in 1980, gepresteerd werd door een 50 zwemmers, wat inhield dat zij mekaar sneller konden aflossen en dus ook een hoger tempo konden ontwikkelen. De ploeg weet echter dat het kanaal overzwemmen van hen waarschijnlijk meer zal vergen, wij denken hier aan de temperatuur van het water (17c i.p.v. 27' in het zwembad), de golfslag, de stroming Zij zullen dus alles op alles zetten om dit rekord te breken. Wie kan zich immers een betere training voorstellen, dan een training met 2 doelstellingen, namelijk een rekordpoging en een training voor een goed doel. De ploeg is alvast optimist om op vrijdag 19 februari vanaf 18 uur tot en met zaterdag te 18 uur, niet enkel dit DZO rekord te breken, maar ook veel geld in te zamelen voor het kankerkonderzoek en de kankerbestrijding. Zo kunnen immers de aanwezigen terplaatse onder meer een gok wagen op het totaal aantal afgelegde meters in deze 24 uur-race. Voor verdere sponsering of informatie kan men terecht bij Zaman Michelinc, Vccrstraat 26b te 9330 Dendermonde. Tel.: 052/22.41.01. In 1971 ging hij van start bij de MCB-Internationalen en werd er tweede in het natio naal kampioenschap, provin ciaal kampioen van Oost- Vlaanderen en won dat jaar ook nog 6 crossen waaronder die in eigen gemeente, waar hij de drie reeksen op zijn naam schreef. 1972 werd een pechjaar we gens een slechte gezondheid en meerdere tegenslagen. 1973: half seizoen herbegon nen en dus maar enkele ere plaatsen. Aan 1974 denkt hij graag te rug Hij kwam 15-maa! op het podium maar zonder overwin ning. Hij werd derde in het kampioenschap van Belgic. In 1975 was hij vertrokken met verouderd materiaal en moest er een punt achter zetten. De drie volgende jaren is hij naar de cross gaan kijken met zijn trouwe supporter Johny De Wael. Maar de mikrobe liet hem niet los en hij begint een nieuw avontuur met de zijspannen in de BLB-rangen in 1979. In het begin ging het goed maar na vier wedstrijden begon de miserie en door een gekomplikeerde sleutelbeen- breuk was het seizoen '79 om zeep. In 1980 met verse moed ge start, liep alles goed maar in de maand mei moest hij een heelkundige ingreep onder gaan aan de pols door een werkongeval. Na 8 weken te rug op de motto, maar in Aaltcr brak hij een voet en 1980 was er geweest. In februari '81 stond hij terug aan de baar met een zesde plaats in de eerste wedstrijd, maar het noodlot bleef hem achtervolgen. In een valpartij te Munkzwalm werd een kuitbeen Bescheurd, eevolp- acht weken op non-aktief. In mei terug van start met goede uitslagen binnen de eerste vijf, maar in Hamme reed hij met een defekt voor wiel recht in de afsluiting en de gevolgen waren zwaar. Hij werd afgevoerd naar de kli niek met verschillende breu ken in het aangezicht: drie maand buiten wedstrijd, maar toch is hij de laatste seizoen- cross nog gestart met een zes de plaats als resultaat. In 1982 was alle leed achter de rug en ze reden een gans sei zoen zonder kwetsuren en maakten goede uitslagen. Ze werden zelfs geselekteerd voor de Landencross te Me- relbeke maar na een zware valpartij in Eksaarde zette Michel er een punt achter. Maar de crossmikrobe bleef hem achtervolgen. In 1985 ging hij nog maar eens herbe ginnen en reed nog een goed Ook in 1986 reed hij het sei zoen uit zonder kwetsuren. In 1987 moet er nieuw mate riaal worden aangekocht en een investering van 300.000 fr. was niet mogelijk dan maar verder met het oude materiaal en met veel steun van zijn werkgever en stilaan verbeterend materiaal, kwa men ze goed in de prijzen. Intussen was er een nieuwe bijrijder, nl. Herman Van Os- selaer uit Beveren, maar deze vergaat het op het einde van het seizoen slecht. Bij een slechte start gaan ze overkop en bijrijder Osselaere is zwaar geraakt aan de knie. Michel kon de laatste cross te Merel- beke nog rijden waar hij zes de werd. Het seizoen 1988 start hij op nieuw ondanks zijn 43 jaar met nieuwe moed en met de steun van zijn nieuwe suppor- tersklub in het café Molen hoek bij Gustaaf Van Der Snickt te Berlare, Voorzitter Dirk Van der Snickt, o.-voor zitter Gilbert Saerens, sekre- taris Gerard Spaerkeer en de vele medewerkende suppor ters hopen dat dit 20' jaar voor Michel in de BLB-ran gen een goed jaar mag zijn. (j-j) PETANQUE Op zondag 14 februari om 17 uur krijgen de duivenliefheb- bers uit de streek de kans om zich een jonge duif 1988 aan te schaffen in het lokaal De Reisduif, Dijkstraat 63 te Dendermonde. De opbrengst is ten voordele van Noyon- en halve fond kampioenschap pen van die vereniging. Een pleiade kampioenen ver zekerde zijn medewerking en uit de namen kan elkeen zijn gading vinden om zich een kampioen in spe aan te schaffen: Abbeloos Cyriel - Oudegem, Bauwens-Verbraecken Waasmunster, Bostoen Ray mond - Vilvoorde. Buyst Frans en zoon - Zele, Cool Alfons - Appels, Cool Julien - Oudegem, Coppieters Andre - Zele, De Backer Etienne - Dendermonde, Debbaut Jo zef - Baasrode, De Schrijver Frangois - Hamme, De Wilde Georges - Zele, Dhollander Emiel - Zele, Ediers Alfons - Zele, Geerinck Andre - Zele, Geldof Alois - Dendermonde, Ydens Richard - Appels, Inze Jozef - Grembergen, Kinders Francois - Dendermonde, Lemmens Jean-Pierre - Moer- zeke, Lutz-Fierens - Elverse- le, Merckx Roger - Zele, Moens Alfons - Zele, Philips Andre - Denderbelle, Poppe Basiel - Dendermonde, Pop pe Paul - Zele, Raemdonck Julien - Zele, Roels Gerard - Zele, Roels Georges - Zele, Segers Freddy - Grembergen, Spinoy zoon - Dendermon- de. Stockman Jean - Zele, Van Vossel Louis - Moeme- Thierens Roger Elveraele, ke, Verbeckmoes Gustaaf - Van Den Nest Constant - Grembergen, Verhelst Ray- Hamme Van Driessche Cle- m0„d Moerzeke. Verstrae- ment - Grembergen, Van He- ,e„ Sylvain - Dendermonde. eke Andre - Zele, Van Mi- RFND groet Gilbert - Zele, Van Uyt- vanck Andre - Grembereen, Duivensport. De Moerzeekse maatschappij "Eendracht" vierde haar kampioenen (vh) Vorige zondag in Aalst de derde dag der distriktkam- pioenschappen op de 100 m. vrije slag, de 200 m. school slag, de 200 m. dolfijn en de aflossing in een 50 m. bad. Voldoende voor een aantrek kelijke zwemmanifesta\:e en zowel bij de jongens als bij de meisjes, werd er Wase winst opgetekend. In de 100 m. vrije slag bevestigde Wim Van Bogaert uit Temse zijn vorige goede prestaties bij de benjamins en in Aalst, werd het een derde plaats. In de zelfde zwemstijl werd Yves Perdaen eveneens uit Temse distriktkampioen voor Chri stof Van Overloop van de Wase en Tim Lammens uit Lokeren. Bij de kadetten geen Waaslanders op het po dium maar bij de juniores, werd Stefan Vercruyssen uit Temse toch vice-kampioen. Bij de 100 m. vrije slag voor meisjes werd het bij de benja mins een vrij logische over winning van Britt Beck van de Wase voor Lindsay Van Driessche, een Waaslandse bij Oostakker aangesloten. In deze reeks werden Nathalie De Beleyr en Veerle Perdaen beiden uit Temse, ook nog derde en vierde. Na de 400 m. en de 200 m. vrije slag zouden de zwemsters uit deze regio van de overwinning worden gehouden. Toen won Natha- lia Vanhouwe uit Dender monde voor een Sint-Niklaas duo: Kathy De Witte en Do- miniek Govaert. Vierde werd daar Mieke Smet voor Beve ren. Bij de juniores werd de winst van de Wase Ann Boon als vrij logisch beschouwd. Voor Beveren eindigde Kathleen Smet als tweede en een vierde plaats veroverde Sabine Van Dossèlaer van Sint-Niklaas. De 200 m. schoolslag voor jongens werd bij de miniemen een Waas onderonsje: Tim Lammens van Lokeren zwom toen een beetje sneller dan Christof Van Overloop (W.Z.K.) en Yves Pardaen (Temse). Vier de werd hierbij Tom Roe- landt uit Beveren. In de reeks der kadetten minder Waas overwicht en alleen Mario Geleyn van Temse, stond er op een tweede plaats. Een zelfde resultaat behaalde ook Stefan Vercruyssen voor Temse en werd Gert D'Hoo- ghe uit Beveren derde. Winst zonder noemenswaardige tegenstand voor Nathalie De Beleyr (Temse) in de reeks voor meisjes-benjamins. Bij de miniemen streed steeds hetzelfde kwartet voor de overwinning. Thans won Ka thy De Witte (W.Z.K.) in een uitstekende tijd voor Domi- niek Govaert (W.Z.K.), Mie ke Smet (Beveren) en op eni ge afstand, Nathalie Vanhou we voor Dendermonde. In de reeks der juniores een duide lijk overwicht van de Bevc- rense Kathleen Smet voor Ann Boon (W.Z.K,) en Maureen Van Damme uit Temse. De 200 m. vlinderslag voor jongens-miniemen was voor Tim Lammens (Loke ren), tweede werd Yves Per daen (Temse) en derde Chri stof Van Overloop (W.Z.K.). Bij de kadetten ook een twee de plaats voor Dave Kiekens (Temse) voor Axel D'Hooghe van de Wase. Andermaal Britt Beek voor Sint-Niklaas op het hoogste schavotje in de reeks benjamins op de 200 m. vlinderslag voor meisjes. Der de werd daar Lindsay Van Driessche voor Oostakker en bij de miniemen, won Domi- niek Govaert (W.Z.K.) voor de vijfde maal een distrikttitel voor Mieke Smet uit Beveren. In de kategorie der juniores haalde de Beverense Kath leen Smet het nogal verras send van Ann Boon (W.Z.K.) Bij de aflossing 4 x 100 m, vrije slag zwom Temse zich opvallend in de belangstel ling. Deze ploeg won bij de jongens-miniemen en ook bij de meisjes-benjamins. Voor de Wase werd het de volle winst bij de meisjes-miniemen en Beveren triomfeerde ten slotte bij de juniores-seniores. Op de voorlaatste zondag van februari worden de distrikt- kampioenschappen afgesloten in Dendermonde met de 400 m. wisselslag en de 100 m, schoolslag. Uit deze geweste lijke zwemkampioenschappen weiden ook al een aantal Waaslanders nationaal gese lekteerd voor een week stage in Oostende: Kathy De Witte en Dominiek Govaert beiden van de Wase Zwemkring, Tim Lammens (Lokeren), Yves Perdaen (Temse) en Christof Van Overloop van Sint-Ni- Roger Van Laere klaas... Alosta klopte de nummer drie uit de rangschikking en brengt de kloof nu op vier punten, dit voor Ere-klasse. Thuisverlies in Eerste A van Coninxdonck met 4-5, vlotte winst daarentegen in Tweede A van Knokke-Heist waar de leiding stevig in Aalsterse handen blijft. In Tweede B ook overtuigende 9-0 cijfers tegen hekkesluiter Beerkes. Rcynaert won in Eerste A tegen het zwakke Heirnis. Nipte winst op Zelzate in Tweede B en vlotte overwin ning tegen Schorpioen in Der de A. Hiermede blijft men in de strijd voor de titel in Derde A. In Derde C verloor Rey- naert met 7-2 op Patijntje. Apollo kende een ongeluk kig weekeinde, 7-2 verlies in Eerste A en een 8-1 nederlaag in Tweede A waar zelf het degradatiespook komt op dagen. Nederkouter zorgde voor een tweede opeenvolgende zege, ditmaal tegen Patijntje, de derde in de voorlopige rangschikking. Lebbeke zorgde voor de verrassing in Derde A door titelkandidaat Omega te ver slaan niet 6-3 cijfers. Via een 0-3 achterstand naar 6-3 winst wat getuigd van de inzet van de tripletten. Zondag gaat Lebbeke op verplaatsing naar Mistral. Uitslagen 31/1/1988 Ere-afdeling: Kortrijk-Alosta 4-5 Eerste afdeling A: Reynaert-Heirnis 6-3 Artevelde-Apollo 7-2 Alosta-Coninxdonck Eerste afdeling B: Nedcrkouter-Patijntjc Tweede afdeling A: Knokke-FIeist-Alosta Sopec-Apollo Tweede afdeling B: Zelzate-Reynaert Alosta-Beerkes Derde afdeling A: Reynaert-Schorpioen Lebbeke-Omega Derde afdeling C: Patijntje-Reynaert 6-3 7-2

De Voorpost | 1988 | | pagina 27