GINETTE VAN DEN BOSSCHE (ZELE) OOSTVLAAMSE SENI0RESKAMPI0ENE AG LEBBEKE-KADET TIM DE COCK OOSTVLAAMS KAMPIOEN K0MMENTAREN JEUGDBASKET SNUFFEL NU 00K MET MINIEMEN 28 - 12.2.1988 - De Voorpost VELDLOPEN JEUGDVOLLEYBAL Werden zaterdag te Lebbeke de provinciale veldloopkam pioenschappen voor dames georganiseerd, dan stonden de heren - de kadetten, scholieren, juniores en seniores althans - zondag te Zottegem aan de start, met als inzet de provinciale veldlooptitels. De AC Lebbeke-atleten presteerden er overigens uitste kend. Eerstejaarskadet Tim De Cock werd Oostvlaams kampioen, junior Filip Van Damme eindigde derde in zijn kategorie en zowel bij de kadetten als bij de juniores behaalde AC Lebbeke het klubklassement. De 'Lebbeekse' prestaties Kadetten 74): 1. Tim De Cock, 9. Koen Verhulst, 13. Sven Van der Sijpe, 20. Steven Cooleman, 42. Geert Van Dam, 56. Andy De Pauw en 59. Koen Heyvaert. Kadetten 73): 4. Johan Vermeiren, 11. Jurgen Vercam- men, 12. Steve Moriau. Scholieren 72): 10. Andy De Tobel, 20. Koen De Grave, Scholieren 71): 9. Geert Philips, 25. Kristof Van Damme, 29. Koen Pissens. Juniores: 3. Filip Van Damme, 16. Geert Stalmans, 19. Dirk Coppens, 25. Kris Meskens, 29. Filip Van Nuffel. Seniores: 11Roger De Vogel, 13. Geert Van Gooien, 22. Jan Van Thienen, 26. Jean-Marie Lelon, 29. Jan Sebille, 30. Peter De Feyter, 32. Hans De Coster, 33. Jean-Pierre De Witte, 48. Rudy Piessens, 60. Herman Boodts, 61. André Philips, 80. Jan Jacob, 85. Patrick Van Biesen, 89. Luc Van Buggenhout, 94. Gilbert De Baerdemaecker, 99. Paul Meert, 102. Jozef Geeroms, 107. Luc De Groodt, 113. André Servranckx, 151. Rudy De Groodt. In het klubklassement bij de seniores eindigde Lebbeke tweede, na Viierzele. (pvr) Ginette Van Den Bossche: waar bleven de anderen? Een overgelukkige Ginette Van Den Bossche na de wedstrijd: Ik wist dat de voorbije weken mijn konditie er fel op vooruitgegaan was. Zowel te Hingene, te Hofstade als te Wetteren eindigde ik tweede. Aan hier te winnen heb ik echter nooit gedacht. Vooral omdat ik in vroegere wedstrijden tijdens de eerste ronden moeilijk het tempo van de koploopsters kon bijhouden. Vandaag slaagde ik daar wel in. Meer zelfs, ik liep gewoon tempo en bemerkte dat ik van mijn rivale wegliep. Ik liep heel makkelijk vandaag. Alvast een schitterende prestatie van deze atlete, die eigenlijk tot de subtop behoort en die acht maanden geleden moeder werd. AC Lebbeke-sekretaris Maurits Van Der Straeten: eenieder was tevreden AC Lebbeke-sekretaris Maurits Van Der Straeten was tevreden over het verloop van de diverse wedstrijden: omdat bij provinciale kampioenschappen geëist wordt dat de atleten over stortbaden kunnen beschikken verhuisden we van de Mot naar het Gemeentelijk sportkompleks. Het parcours lag er op bepaalde plaatsen wel erg zwaar bij, maar dat was in hoofdzaak een gevolg van de voortdu rende regenval der voorbije dagen en weken. De afwezigheid van de «vedetten» bij de seniores? Inder daad. Jammer. Maar tegen een doktersgetuigschrift kan je als organisator niet op. Vermelden we nog dat AC Lebbeke op zondag 21 februari a.s., vanaf 14u30, op heet jeugdcentrum «De Mot» zijn Grote nationale Herenveldloop organiseert. En dat tij dens de voorbije Oostvlaamse dameskampioenschappen menig atletiekliefhebber terugdacht aan de betreurde AC Lebbeke-voorzitter Renaat Biesemans. Pierre Van Rossem AC Lebbeke organiseerde Oostvlaamse Veldloopkampioenschappen voor dames De nationale juniores van Hermes hebben een meer dan druk weekend achter de rug. Eerst moest de beste ploeg van België worden bekampt en dan was het Panters Baas rode waartegen een revanche mogeiijk was. HERMES-MAES MECHE- LEN 70-108 Voor een uiterst talrijk pu bliek kon de thuisploeg langs De Vrij (7-8) standhouden. Dan schoten De Boeck en Lambrecht uit hun krammen en Mechelen nam een vlot overwicht op de uiterst ze nuwachtige thuisploeg. Na 12- 32 (12* min) hervond Hermes dan met Vandermeulen en De Vrij zijn zelfzekerheid en zo kon de thuisploeg gaan rusten met 32-51 cijfers. De tweede periode bleef Baeyer en Me chelen overeind. Samen met De Boeck bezorgde hij na 10 minuten de Mechelaars een definitieve 50-85 (10e min.) voorsprong. Gelukkig kon een goede Vandermeulen nog De liefhebbers van het veldlopen kwamen vorige zaterdag aan hun trekken te Lebbeke. De plaatselijke klub AC Lebbeke organiseerde er immers het Kampioen schap van Oost-Vlaanderen voor dames, alle kategorieën. Van pupillen, amper negen of tien jaar jong, tot senioren en veteranen legden in het Gemeentelijk Sportkompleks langs de Albert I-straat, één of meerdere ronden af op een parcours dat ingevolge de weersomstandigheden geenszins lichtlopend genoemd kon worden. Het talrijk opgekomen publiek - van vakes en moekes tot al even nerveuse vrijers en echtgenoten én atletiekliefhebbers - kregen er van de damesatleten vaak fraaie wedstryden geserveerd. Voor de atletes uit De Voorpost-regio groeiden deze kampioenschappen uit tot een meevaller, met provinciale titels voor Sarah Jacobs (Hamme), Katia Seymons (Baasrode), Marie-Jeanne De Ridder (aangesloten bij Meetjesland, maar woonachtig te Wieze) en Ginette Van Den Bossche (Zele). Uitstekend presteren deden bovendien Els Callaert (Zele), Anja Buysse (Zele), Nadia Feys (Zele), en Godelieve Roggeman (Eendracht Aalst). En zoals we dat te Lebbeke gewend zijn, verliep de organisatie vlekkeloos. Sarah Jacobs (Hamme): sterk ste pupil Bij de jongste pupillen, zij geboren in 1979 en '78, moes ten de meisjes uit de regio de duimen leggen voor Nathalie Van Hoorebeke (Meetjes land) en twee bij KAA Gent aangesloten meisjes: Nancy Van Den Berghe en Barbara De Meester. De eerste streekatlete, Kelly D'Haese van Eendracht Aalst, eindigde pas tiende. Verdienstelijk waren verder: 12. Vicky Van Keer (Lebbe ke), 14. Cindy Vercammen (Lebbeke), 19. Mieke Van Kerckhove (Zele) en 23. Wendy De Clercq (Baas rode). Bij de pupillen geboren in 1977 nam de plaatselijke Bir- git Van Boven, vorig jaar Oostvlaamse kampioene, een snelle start. Sarah Jacobs (Hamme), in december nog winnares te Grembergen, liep ook mee vooraan en wist uit eindelijk, met voorsprong de kampioenstitel in de wacht te slepen. Birgit Van Boven (Lebbeke) eindigde uiteinde lijk zesde. De aankomsten van de overige pupillen uit de regio: 12. Freya Fevs (zSle), Veldlopen in Lebbeke. AC Lebbeke-atlete Marleen Van Keer komt alleen voorbij (gb) 14. Kathleen Schiettecat (Ze le), 15. Ellen De Kimpe (Ze le), 17, Wendy Sterckx (Ze le), 36. Sofie Van Haut (Leb beke) en 38. Sofie Vander- jeugt (Zele). Els Callaert (Zele): tweede bij de miniemen De jongste Oostvlaamse mi- niemenüchting is er één die kwaliteit uitstraalt. Els Cal laert, Elke Praet, Tinneke D'Hondt en Cindy Florent beheersten alle wedstrijden waaraan ze deelnamen. Zij namen dan ook meteen de leiding en pas in de laatste bocht naar de aankomst toe, plaatste de Assa-loopster Cin dy Florent een demarrage die haar de titel zou opleveren. Els CMlaert (Zele) eindigde tweede, Tinneke D'Hond (ASVO) werd derde, precies hetzelfde podium Ms dat van de Nationale Criteria. De verdere uitslag: 10. San dra Claessens (Hamme), 12. Peggy De Keyser (Hamme), 15. Katrien Herweghe (Zele), 16. Sophie Vergeylen (Zele), 17. Cindy Peelman (Hamme), 18. Chantal Vercammen (Hamme), 19. Veerle Her weghe (Zele), 20. Kristine Goossens (Baasrode), 21. S. Van Doorselaere (Zele), 24. Els Herweghe (Zele), 26. Erna Van Overwalle (E. Aalst), 29. Véronique Eve- raert (Lebbeke), 30. C. Van De Voorde (Lebbeke). AC Zele eindigde tweede in het klubklassement. Bij de oudste miniemen kwam geen streekgenote in aanmerking voor het podium. Winnares werd Hannelore Lammens (Vlierzele). Hilde Cleemput (Eendracht Aalst) liep een verdienstelijke wed strijd en eindigde vijfde. Ook Kathelijne De Cock (Lebbe ke) eindigde vooraan, zij werd achtste. De overige uitslagen: 19. Els Ruyssinck (Eendracht Aalst), Caren Quintelier (Hamme), die na een snelle start terug viel naar de 20ste plaats, 21. Vicky Van Geert (Hamme), 22. Karen Van Hecke (Zele), 25, Petra Christiaens (Zele), 26. N. De Schutter (Zele), 28. V. De Strooper (E. Aalst), 29. C. Philips (Zele), 34. Els De Mey (Zele), 37. Carla Quintelier (Lebbeke). Eendracht Aalst rangschikte zich in het klubklassement vijfde, Zele werd zesde. In het algemeen klubklassement van de beide miniemenreek- sen, sleepte AC Zele een tweede plaats in de wacht. Katia Seymons (Baasrode): verrassend sterkste bij kadetten de Bij de jongste kadetten (°1974) werd Katia Seymons (Baasrode) verrassend kam pioene van Oost-Vlaanderen. Ze was in de voorbije wed strijden wel regelmatig goed voor een ereplaats - 5de te Moerzeke, 2de te Baasrode, 3de te Grembergen - maar niemand had verwacht dat zij er zou in slagen topfavoriet Elke Tortelboom (ACZO) te verslaan. Veldlopen in Lebbeke. Ghislaine Van Praet van AC Lebbeke in aktie (gb) In de spurt voor de derde 17 sêkonden. Nadia Feys, ook plaats eindigde Annemieke van Zele, eindigde mooi De Keyser (Hamme) vierde, derde. De resultaten van de overige AC Lebbeke-atlete Kristel streekatleten; 7. Sally Van De Mey, die aanvankelijk in Goethem (Hamme), 11. Els vijfde positie liep, finishte uit- Van Den Eede (E. Aalst), 14. eindelijk als achtste. De ver- Cindy Mertens (Zele), 16, dere uitslag: 11. Nadia De Ann Van Eetvelde (E. Aalst), Keyser (Hamme), 12. Carine 28. Marianne Keirens (Leb- Ceuppens (Baasrode), 15. II- beke), 32. Kristien Stockman se Tilburgh (Lebbeke). 19. (Zele), 33, Heidi De Winter Anja Aelbrecht (Lebbeke), Veldlopen. Sarah Jacobs tijdens het provinciaal kam pioenschap in Lebbeke (gb) partij zou zijn. Ze waren ech ter niet te bespeuren. Tania Merchiers (vorig jaar Oost vlaams kampioene), Corinne De Baets en Rita Loobuyck. Wie niet komt hoeft niet te keren dachten de overige deelneemsters en weg waren ze met vijf ronden voor de boeg. Meteen na de start vormde zich een kopgroepje waarvan o.a. Gerda Foncke, An De Mey, Ginette Van Den Bossche en Ria De Wulf deel uitmaakten. Na de eerste ronde voerde datzelfde groep je de wedstrijd aan. Op enke le meters gevolgd door o.a. Ghislaine Van Praet (Lebbe ke) en Hilde De Wulf, Tijdens de vierde ronde, de modder en kiezel eisten toen reeds hun tol, kwam Ginette Van Den Bossche alleen aan de leiding door. Tijdens de BART BLOMMAERT EN ION DAMIAN OP HET PODIUM Tijdens de vorige zondag te Blommaert en in de hoogste Zottegem georganiseerde kategorie eindigde Ion Da- provinciale veldloopkam- mian derde, na Willy Van pioenschappen haalden twee Huylebroeck en Arnold Van Baasrode-atleten het erepo- Heesvelde. dium. Bij de tweejaarskadet- (pVr) ten stond geen maat op Bart laatste honderden meters deed An De Mey nog een poging terug te keren, maar de 28-jarige Zeelse Ginette Van Den Bossche had toen reeds de overwinning op zak. Ze won uiteindelijk met ruim acht sekonden voorsprong op haar naaste belaagster An De Mey. Gerda Foncke (eerste jaars) werd derde. In de uit slag vinden we verder: 7. Ghislaine Van Praet (Lebbe ke), 15. Christel Ceuppens (Baasrode), 21. Hildegarde Eemans (E. Aalst), 26. Inge Eemans (E. Aalst), 31. An- nick Berghman (E. Aalst), 33. Monique Van Wemmei (Lebbeke), 27. Marleen Van Keer (Lebbeke), 38. Berna- dette Vekeman (E. Aalst), en 40. Ingrid Godaert (/CDL). Lebbeke eindigde vijfde in het klubklassement, Een dracht Aalst zesde. Pierre Van Rossem Veldlopen. Het ereschavotje van de seniores tijdens de provinciale kampioenschappen Dat de jeugdwerking bij Snuf fel Grembergen een voorna me plaats inneemt blijkt nu ook uit het feit dat de Grem- bergse ploeg een miniemen- ploeg in kompetitie heeft. De ze kompetitie wordt gespeeld in tornooivorm en zondag beet Grembergen de spits af Veldlopen. De jongste kadetten tijdens het provinciaal kampioenschap in Lebbeke (j (Lebbeke). Wat de tweedejaarskadetten betreft was het kwasi al Oude naarde wat de klok sloeg. De eerste vertegenwoordigster uit de regio, An Decatelle (Zele) eindigde pas 23ste. De Lebbeekse Marijke Abbeloof finishte op de 25ste plaats. Scholieren: Noppes Noch bij de eerste, noch bij de tweedejaarsscholieren slaagde één atlete uit de regio erin een medaille in de wacht te slepen. Bij de eerstejaars noteerde men wel verdienste lijke prestaties van Sandy Van Goethem (Hamme) en Ellen De Bisschop (Zele), die resp. elfde en twaalfde eindigden. AC Lebbeke slaagde er nog in derde in het klubklassement te eindigen dankzij de presta ties van: Ilse De Ridder (19)," Petra Daelemans (25) en Astrid De Witte (28). Maggy Van Uytvanghe (Hamme) werd 21ste en Conny Sey mons (Baasrode) liep als 26ste over de finish. Kam pioene werd Ann De Wilde (Meetjesland). Bij de oudste scholieren wer den reeds grote tijdverschillen genoteerd. Kampioene werd Nancy Goédertier (Standaard Gent). De eerste streekatlete werd Romy Van Moerzeke (Hamme), zij eindigde vier de. De overige uitslagen: 7. Irina Pieters (Hamme), 9. Lieve De Troetsel (Baasro de), 13. Nele Van Ransbeeck (Lebbeke), 17. Els De Vis- scher (ACDL), 18. Maggy D'Hollander (ACDL). Juniores: Anja Buysse (Zele) en Nadia Feys (Zele) mee op het ereschavotje De juniores kregen drie ron den of 3.500 m. voorgescho teld. Geen sinekure op een door de aanhoudende regen op bepaalde plaatsen drassig geworden omloop. Anja Buysse (Zele) nam meteen de leiding van het kleine deelne mersveld. En wist die leiding ook tijdens de tweede door tocht aan de aankomstlijn te bewaren. Dan echter leek Meetjeslandatlete Hilde Van Laere op hoog toerental te komen en uiteindelijk ver sloeg ze de Zeelse met ruim 21. Maggy Heyvaert (Leb- beke). In de klubklassering eindigde AC Lebbeke derde. Na de aankomst gaf Zeie atlete Anja Buysse toe toch enigszins ontgoocheld te zijn met haar ^weede plaats. Een verkoudheid had haar echter belet voluit te trainen en had haar ook verplicht de wed strijd te Wetteren te ver zaken. Veteranen: Marie-Jeanne De Ridder voor Godelieve Roggeman Het meesterschap van Marie- Jeanne De Ridder - aangeslo ten bij Meetjesland, maar wo nend te Wieze - in de vetera- nenreeks was gewoon verbluf fend. Van begin tot eind van de 3.500 m. lange afstand, liep ze aan de leiding. Tegen een overigens dermate hoog tempo dat speaker met dienst J. Verleysen de bemerking maakte dat M.J. De Ridder op de rand van het juniores- podium zou hébben gestaan. Maar eigenlijk deed ze beter dan de beste juniorc, want zij legde dezelfde afstand ruim elf sekonden sneller af dan de junioreskampioene. Een eveneens grote prestatie leverde E. Aalst - atlete Go delieve Roggeman. Zij ein digde tweede op een parcours dat haar eigenlijk minder ligt. De prestatie van de overige streekatletes: 8, Rita Goossens (Lebbeke), 10. Yvonne Huyghebaert (E. Aalst), 11. Godelieve Mette- penningen (Hamme), 13. Frieda Waegeman (Zele), 14. Juliette Van Damme (Zele), 15. Andrea. Vercammen (Baasrode), 17. Godelieve Van Damme (Lebbeke), 21. Godelieve Caljon (Zele), 25. Ingrid De Vogel (Hamme), 30. Agnes Van Den Broeck (Lebbeke). In het klubklassement eindig de Zele op een tweede plaats, Lebbeke op de derde. Senioren: Ginette Van Den Bossche (Zele) Oostvlaams kampioene Bij de start van de seniores- wedstrijd - afstand 5 km. - was dé vraag of de Oostvlaamse top in het veldlopen van de milderen en deze propagan- dawedstrijd op een hoog ni veau tillen. Punten: Hermes: De Vrij 14- 7, Van Naemcn 8-5, De Bruy- ne 1-3, Vandermeulen 8-16, Maes 0-6, Daelman 0-2, Buys 0-2. Mechelen: Geysels 7-6, Lam brecht 11-7, De Boeck 15-19, Baeyer 12-14, Huysmans 2-0, Frans 4-6, Couchics 0-6. HERMES-BAASRODE 76-51 De revanche kwam er tegen staartploeg Baasrode dat wel een goede eerste helft voor het voetlicht bracht. De Bruy- ne kon voor 26-23 voorsprong zorgen bij de rust maar na dien liep Hermes definitief van zijn tegenstander weg. Van Namen met tien punten op rij was de aanstoker van het geweld en De Vrij-Van- dermeulen werkten de klus af. Knappe tweede helft van Her mes dat stilaan zijn gewenste cohesie vindt. met een geslaagde organisa tie. Het eerste optreden van de Snuffel-jongsten was zeer bevredigend. Uitslagen Snuffel-Borsbeke 15-13,11-15 Oostakker A-Oostakker B 11-15, 15-9 Oostakker B-Snuffel 9-15, 15-7 Borsbeke-Oostakker A 12-15, 12- 15 Snuffel-Oostakker A 0-15, 12-15 Borsbeke-Oostakker B 15-2, 15-9 Eindrangschikking 1. Oostakker A, 2. Borsbe- ke, 3. Oostakker B, 4. Snuffel. Scholieren SnufTel-Zelzate 3-1 Het Snuffel scholicrenploegje domineerde Zelzate op alle terreinen. De eerste set 15- 4 winst werd al duidelijk dat de bezoekers technisch onderlagen al dient gezegd dat het in de tweede set heel wat minder vlot ging bij de thuisploeg. Snuffel liet toen een voorsprong ontglippen en verloor totaal onverwacht met 10-15. In de derde en vierde set viel alles dan opnieuw in de goede plooi. Grembergen speelde opvallend sterk en met knap aanvalsspel werd Zelzate ingeblikt met 15-2 en 15-1. Voor Snuffel speelden: A. Volkaert, I. Govaert; H. Die- rick, B. Daelman, V. Van Aerschot, A. Stuyven, E. Van Bogaert, S. De Schrijver. EVA Veldlopen. Marie-Jeanne De Ridder en Lieve Roggeman stonden bij de veteranen op het schavotje (gb)

De Voorpost | 1988 | | pagina 28