Bijsturen in de akties spijbelen en herbergbezoek Agalev pleit voor vergelijkende examens Weer Copaltanks verzegeld Uit de besloten vergadering van de gemeenteraad Uit de gemeenteraad Werkloosheid arr. Aalst daalt lichtjes ESP" °rrh,elHS" TV"5'1 ,V0°r dM de 5°nd" vrouwen dan mannen OCMW-labo een dubbeltje op ziin kant In Netwerk te Aalst De Voorpost - 12.2.1988 - 3 Willy Van Mossevelde (VU) interpelleerde in de jongste gemeenteraadszitting over spijbelen herbergbezoek en drankgebruik of drankmisbruik bij de schoolgaande jeugd. Hy informeerde naar de resultaten van de op 17 november 1987 georganiseerde studiedag over spijbelen en wilde weten of er in die zin reeds iets is ondernomen. Zo ja vernam hij graag welke resultaten konden bereikt worden. En verder wat men denkt te zullen doen tegen het drukke herbergbezoek van 12 a 16-jarigen en tegen het alkoholgebruik tijdens en na de lesuren. Op 14 novembci 1987 werd een uitgebreide! stu diedag georganiseerd door het Aalsters Koördinatie- komitee voor Welzijnsbe leid. Deze problematiek werd besproken door vertegen woordigers van de scho len, inspektie, politie en stadsdiensten. Twee maand later is het misschien toch wel nuttig even na te gaan wat met de beschouwingen en opmer kingen werd aangevangen op het terrein zelf en wel ke initiatieven genomen werden. Zoals b.v. de koördinatie tussen de poli tie en de schooldirekties, of het kreëeren van een speciale politiedienst. Een ander aspekt nauw verbonden met het spijbe len is het voor- en na schools cafébezoek ook van 12- en 16-jarigen die niet verveeld zitten op het gebruik van alkoholische dranken allerhande cock tails schijnen een mode verschijnsel te zijn. Dit fe nomeen waarvoor toch wat financiële middelen nodig zijn geeft dikwijls aanleiding tot het echte spijbelen. Studies maken, besprekin gen houden is uitstekend maar wanneer men de oor zaken kent moet er inge grepen worden. Hierbij kunnen niet alleen de reeds genoemde instan ties goed werk verrichten maar voor het departe ment jeugd is hier een be langrijke taak weggelegd. De jeugddienst is toch niet alleen een doorgeefluik van subsidies voor jeugd en andere politieke orga nisaties. Wanneer men spreekt over jeugdbeleid moet men dit veel ruimer bekij ken dus ook naar de jeugdproblematiek in het algemeen d.w.z. ook die jeugd die zich om een of andere reden niet integre ren in het verenigings leven. Preventie en informatie akties naar de schoolgaan de jeugd toe, aktief zijn op het terrein moet een op dracht zijn voor de dienst Jeugd. Dit is een uitdaging dat niet realiseerbaar is op korte termijn maar het is een werk van lange adem waarbij inzet, psychologie, doorzetting, geduld en vastberadenheid moeten samen gaan ten bate van een generatie die overdon derd wordt door een mo derne wereld waarbij een gedeelte dreigt ten onder te gaan. Repliek Burgemeester De Kerpel stelt dat dit een kompleks probleem is waarbij on derwijs, jeugddienst en politie zijn betrokken. Het Aalsters Sociaal Overleg wijdde een uitgebreide studie aan dit probleem dat er vanuit diverse in valshoeken onder de loupe werd" genomen. Voor haar optreden kreeg de stad Aalst heel wat bloempjes toegestuurd. Ook uit uni versitaire kringen. Deze studiedag was uiteraard een zweepslag voor verde re aktie. Ook de café-uit baters moeten bij de maat regelen worden betrokken die zullen worden uitge kiend in diverse kommis sies. Uit de ervaringen zul len besluiten worden ge trokken en waar nodig zal worden bijgestuurd. LH De werkloosheid is in het arrondissement Aalst tijdens het jaar 1987 lichtjes gedaald. Tussen begin van het jaar en het einde ervan zit een lichte vermindering van 23.285 naar 23.093. Zo'n 200 minder dus waarbij dan alle niet-werkenden binnen de leeftijd in aanmerking komen. Niet alleen de stempelaars maar tevens BTK-ers, DAV-ers, TWW-ers, vervangers van loopbaanonderbreking en noem maar op. De (lichtjes) dalende trend van de werkloosheid zet zich dus voort want in december 1985 waren er nog 23.285. Een jaar toont steeds de zelfde kurve. Daling van de werkloosheid in het voorjaar, doch na de grote vakantie stijging wegens de vele schoolverlaters waarna zich weer een daling profileert. Tijdens 1987 werden DAC-ers, BTK-ers en TWW-ers opgeslorpt door gesubsidieerde kontraktuelen. Een verschuiving maar dan wel met een verbetering van de werkkondities. De part-time-werking blijft een stijgende trend vertonen. In één jaar steeg dat naar bijna 5000 mensen en het aantal vervangers van loopbaanonderbrekenden van 400 naar bijna 700. Het aantal volledig werklozen daalde van 17,943 einde 1984 naar 11.955 einde 1987. Dat is echter enigszins misleidend. Feit is dat er minder volledige werkloosheid is maar eigenlijk blijft het werkloosheidsaantal vrij stabiel. ln atwachting dat stadsgenoot Paul Njjs zyn woordje in het verloop van de de Aalsterse gemeenteraad zou kunnen meespreken - de examens te volgen. Agalev vorderingen van Agalev maken dat wellicht haalbaar - heeft ook een voorstel - mengt Paul N(js zich toch in het debat over de depolitize- klaar wanneer twee kandi- ring van de benoemingen. Een varkentje dat reeds vaak daten evenwaardig zouden gewassen is, maar niet zuiver geraakt. zijn. Dan gaat de keuze Agalev heeft ook moe- komt dat probleem oven- ten vaststellen dat aan be- gens ook naar voor. Aga- k. a,s d, „meente min d£n en' e nrMwdS" "f f de tewerkstelt. De kandidaat tZil a 8aan en en even" dic het langst werkloos is wetmg of mets veranderd tueel na een overgangspe- krlj de voBorkeur e„ ook IS. Om hot pvpn wr»ltt» nar- rintip van rtnn nu- aar. ,J£?. De story met de Erembo- onlangs in een andere mi- degemse Copaltanks gaat lieu-affaire nog las, deed onverstoord door. Het zulks zoals opgedragen. Er wordt bijna een feuilleton, kwam echter een kink in Zoals u bekend werd op de kabel want de Rotter- last van de provinciegou- damse firma zat dermate verneur en van OVAM, overstelpt met gortige ma de Openbare Vlaamse Af- terie dat ze die niet tijdig valmaatschappij, een aan- kon verwerken. Het tran- tal tanks die giftige afval- sport werd dan ook tijde- stoffen bevatten door bur- lijk opgeschort en de ter- gemeester Maurice De mijn zal worden aange- Kerpel verzegeld. Een past. tank met een volume van Daarmede is de kous ech- 525.000 1 te Erembode- ter niet af. Buren klaagden gem-Terjoden moest door inderdaad erover dat on- de Kempense firma Smet- dertussen weer recyclage- Jet leeggehaald worden, aktiviteiten bij Copal wer- Het goedje zou met regel- den gestart en de politie matige transporten en met zag zich verplicht ander- de nodige beveiligings- maal tanks te verzegelen, maatregelen overgebracht In de grote tank zou zich worden naar de firma naar schatting nog zowat ARV te Rotterdam die 200.000 fr smurrie be- voor verwerking en ver- vinden, wijdering zou instaan. De LH firma Smet-Jet waarover u Met quasi éénparigheid Gent, van stemmen - één raads- Daar dr. Matthieu zin lid onthield zich - heeft de nens zou zijn geweest zich OCMW-raad verleden verleden maandag in het vrijdagavond besloten zich OCMW aan te bieden in - u r Ml U UC VUUlKCUr dl UUK je'I OOII IC U1CUCI1 111 is om het even welke par- node van drie jaar. een hij die ln de gemeente zclt burgerlijke partij te stellen gezelschap van een deur- r e[ aani de macht zijn. plan op te stellen voor een woont of de oudste is. Va- teS™ Dr- Matthieu, het waarder, ging de OCMW- Agalev stelt zich ook dc ander personeelsbeleid. katurcs „toeten volgens geschorst diensthoofd van raad Aalst in kortgeding vraag o men aan het sys- Agalev ,s ervan overtuigd A ,ev tijdi bekend ge- het OCMW-labo. Dtt op over deze materie Het teem iets kan veranderen, dat het allemaal veel maakf wnrHpn i «"»- ->- -> want telkens weer zal er rechtvaardiger kan dan het drie veJchillende wel iemand met een soort nu is. Men stelt twee mi- bladen van inhaalmaneuver ko- tiatieven voor: het eerste men aanzetten. dat zou moeten uitgaan Men wil de lat gelijk van de burgemeester om leggen. Partijlidkaarten de partijen die in de ge mogen geen rol spelen. In meenteraad zetelen en een systeem van politieke uiteraard ook Agalev voor benoemingen worden de 1 maart rond de tafel sa- werklozen die zich met be- men te brengen. Mocht kwaamheden inzetten om dat niet zijn dan zal Aga- zichzelf te vormen, niet lev zelf het initiatief ne- beloond voor hun inspan- men en die partijen uitno- ningen, zegt Agalev, Je digen die positief staan kan beter een juiste partij- tegenover het Agalev- kaart op zak hebben dan voorstel: aanwervingen en je inzetten. Daarnaast zijn bevorderingen van het sta- er de aanwervingen via de tutair personeel volgens zogenaamde nepstatuten. vergelijkende examens zo- De willekeur wordt er nog dat de kandidaat met de door versterkt en examens beste kwotering ook be- of bekwaamheidsproeven noemd wordt; aanwerving blijven wel eens achterwe- van tijdelijk personeel en ge, stelt Agalev dat zegt het personeel in een spe- advies van de advokaten wordt dus een dubbeltje Trogh en De Ketele van op zijn kant. advokatenkantoor Fazzi te (L H Vakante plaatsen met pensioen: voor Muziek, Ballet en In het stedelijk admini- de heer Frans Van Vae- Toneel is de opdracht van stratief of technisch kader renbergh, inspekteur van twee leerkrachten gewij- werden vakant verklaard: politie; met ingang van 1 zigd: - 1 full-time betrekking iu'i 1988; - Marijke De Bisschop, van secretaris Academie de heer Benedictus tijdelijke lerares muziek- voor Muziek, Ballet en D'Hooghe, inspekteur van installatie; Toneel; politie; met ingang van 1 Beatrijs De Vos, vaste - 4 part-time betrekkin- februari 1988; lerares muziekbeluisteren gen van opzichter Acade- de heer Henri Michiels, en muziekgeschiedenis, mie voor Muziek, Ballet adjudant-brandweer; met In de Academie voor Rioolkolken worden ontstopt VU-fraktieleider Jan Caudron interpeleerde over de noodzakelijke grondige aanpak van verstopte rioolontvangers. Firma's die vroeger aangesteld werden om met kolkenzuigers alle ontvangers te ledigen, leverden half werk en werden door andere firma's vervangen zonder tot beter resultaat te komen. Honderden ontvangers zijn volledig dichtgeslibd. Wie moet ze ontstoppen? Deskundigen voorspellen miljoenenschade voor de stad wanneer na vriesweer en sneeuw de dooi volgt en honderden kelders onder water zullen lopen. Blijven hopen op een zachte winter zou onverantwoord zijn. Schepen openbare werken De Maght zegde dat met de opmerkingen van Jan Caudron terecht zal rekening worden gehouden. De aannemer die met die taak nu belast is heeft 100 werkdagen tijd gekregen om de klus te klaren. Bij afsluiting van het werk zal er een proces verbaal worden opgemaakt. Momenteel is die termijn echter nog steeds lopende. Terloops wees de schepen er op dat telkens bij nieuwbouw of verbouwingen rioolkolken worden nagekeken. Voor gezonder frituurvet «De alarmerende berichten over de slechte kwaliteit van het frituurvet, noopt ons dringend maatregelen te nemen. Hier kan het stadsbestuur de gezondheidsambtenaar inschakelen om de wettelijke voorschriften te doen naleven». Aldus Jan Caudron tijdens zijn interpellatie in de jongste gemeenteraadszitting. In Gent is dergelijke controle reeds lopende - elke frituuruitbater ondertekent een protokol waarbij hij bevestigt enkel frituurvet te gebruiken dat aan de wettelijke normen voldoet. Jan Caudron hoopt dat zulks ook te Aalst moet kunnen. Schepen Doorns zegt dat er in Oost-Vlaanderen slechts twee inspekteurs fungeren voor dergelijke taken. Ze hebben er echter nog veel andere. Maar het ligt in de bevoegdheid van de burgemeester zich over de konformiteit van het in zijn stad gebruikt frietvet te vergewissen. We wachten nu op het koninklijk besluit terzake. Het misbruik is in de wijze van te belasten «ingebakken». Frituuruitbaters worden mderdaad getaxeerd volgens de hoeveelheid verwerkt frituurvet. Dan wordt de verleiding groot om met hetzelfde vet nog verder te werken dan normaliter zou mogen gebeuren. Kan men het kwaad niet bij de wortel aanpakken? Polderwegje werd overbouwd In zijn interpellatie wilde Danny Denayer (VU) te weet komen op welke motieven het stadsbestuur zich heeft gesteund om te Nieuwerkerken het reeds o zo vaak in de aktualiteit gekomen en besproken Polderwegje gewoon te laten overbouwen. Denaeyer stelt dat het vernauwen van 3 naar 1 meter reeds het bevoordeligen van één persoon inhield. Niettegenstaande het protesteren van een 100-tal bewoners mag dat zelfde wegje nu zelfs overbouwd worden. «Een middenstander wordt hierdoor in zijn broodwin ning benadeligd». Schepen De Maght stelt dat het stedebouwkundig is aangewezen dergelijke spelonk van 1 m. breed en elf meter hoge gevels te overbouwen. De rooilijn van 3 m. is inderdaad in 20 jaar tijd niet gereajizeerd. De schepen stelde dat «stedebouw» er dezelfde mening op nahoudt en adviseerde het dossier positief. «Maar als het niet loopt zoals de schepen verwacht staan we misschiet* voor een voldongen feit» repliceert Denayer. En afbreken gebeurt zo zelden. Denayer zegt verder dat in dit dossier geen spoor te vinden is van enige welvoeglijkheids premie, De overbouwde meter is inderdaad eigendom van de gemeenschap. En verder vraagt hij zich af waarom de éne persoon wel en de andere niet mag overbouwen. «U antwoord maar op wat U meent te kunnen antwoorden. Maar U weet wel dat ik gelijk heb» zegt Denaeyer tot De Maght. «Klein verlet» voor gewetensbezwaarden SP-raadslid Eddie Monsieur vroeg dat gewetensbezwaarden gelijk zouden behandeld worden als dienstplichtigen. Aangezien een gewetensbezwaarde, als eerste stap, moet aanwezig zijn op hogervermelde raad, voor zijn erkenning, dient deze afwezigheid, gelijkgesteld met een oproeping naar het rekruterings- en selektiecentrum (maximum 3 dagen). Monsieur aanziet het ongelijk behandelen van de kandidaat-gewetensbezwaarde ten opzichte van de militiaan in spe als diskriminerend. Hij vraagt dat ook voor de gewetensbezwaarde deze korte afwezigheid zou worden aangezien als «klein verlet». Het raadslid weet best dat dit een niet zo alledaags geval is maar voor de desbetreffende persoon is het daarom niet minder belangrijk. Paul Stockman, schepen voor personeel, zal dit probleem voor stadspersoneel onderzoe ken. Een dienstbrief van de provincie over militaire diensten en gelijkgestelde prestaties liep pas binnen. «Het zit er duidelijk in dat raadslid Eddie Monsieur gelijk krijgt» belooft Stockman. Kleurenselekties Danny Denayer had zich laten inschrijven met een interpellatie aan schepen Juliaan Vinck. Die zou geweigerd hebben de kleurenselekties van de kleine karnavalaffiche uit te lenen aan de «werkgroep Jan De Rauw», Om ons niet bekende redenen heeft het raadslid echter bij de aanvang van de gemeenteraadszitting deze interpellatie ingetrokken. Aalst. De bloemenveiling schiet goed op. De ruwbouw van de nieuwe uitbreiding is zo goed als klaar (a) dat tinnki, a n f'. "T en Toneel; ingang van 1 april 1988; Schone Kunsten is me- dat sledm een klein per- ciaal tewerkstel mgskader i part-time en 1 full- - de heer Hubert Van vrouw Chan tal Comand, k-EiT we:kl0^n.de ver8el'jkende se- time betrekking van op- Geert, technisch leider regentes wiskunde, fysica rijgt om te solhcite- e teproeven. De kandt- zichter Academie voor waterdienst; met ingang en moraal in vast verband ren omdat veelal een eigen daat met het beste resul- Schone Kunsten- sclektie wordt gemaakt in taat wordt aangeworven. j betrekking'van hulp- De examens en selektie- de werklozen-listings, Nepstatuters hebben proeven worden uitbe- ook af te rekenen met een steed aan een onafhanke- onzekerheid. Dat komt lijk orgaan aangeduid omdat er binnen de partij- door de gemeenteraad en referenties nog gradaties elke fraktie in de gemeen- zijn. Bij de bevorderingen teraad kan een vertegen- in het personeelskader woordiger aanduiden om konservator: - 1 betrekking van indus trieel ingenieur ten behoe ve van de waterdienst; - 1 betrekking van zinskonsulent van 1 juni - mevrouw Agnes Scheer- linck, onderwijzeres. benoemd en dit met in gang van 1 april 1988. ge- Opzichter William Beeckman, ge- zondheidsopziener-hoofd- Gedurende tien woensdagavonden telkens vanaf 19.30 uur kan men in Netwerk in de Ridderstraat te Aalst terecht voor een kursus kleren maken voor beginners. De lessen duren tot 21.30 uur en worden gegeven in het Open Leerhuis aan de Parklaan 151 te Aalst. De eerste les heeft evenwel plaats in het Netwerkcentrum op 24 februari. De deelnemers betalen een inschrijvingsgeld van 1.200 fr. en voor rneer informatie kan men terecht bij Netwerk, De Ridderstraat 28 te 9300 Aalst (053/78,82.81) en vragen naar Ingrid. Voor de prijs van 850 fr. kan men in Netwerk een tweedaagse kursus over perkussie volgen. Op zater dag 26 en zondag 27 maart telkens van 9.30 tot 12,00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur Stedeiyk onderwijs In het kleuter- en lager onderwijs zijn een aantal personen tot waarnemen- dierenarts, werd aange- de kleuterleidster of on- Aalst. De filosofische Kring vergaderde in het Vredeshuis (a) - 1 betrekking van sport- ste'd tot gemeentelijk op- derwijzeres benoemd: beheerder; zichter belast met het toe- - Kathleen Dejans, kleu- - 1 betrekking van indus- z'cht op de vleeswinkels, terleidster, aan de kleuter- trieel ingenieur informa- de vleeshandel en de han- school, Hoveniersstraat tica; del in eetwaren van dierlij- Aalst; van 7 december - 1 betrekking van gegra- ke oorsprong. 1987 tot 30 juni 1988; dueerde milieuzorg; - Vera De Mesmaeker, - 1 betrekking van hoofd- K,erk-tyPist onderwijzeres, aan de la- machinist elektrieker A2 Volgende personen zijn gere school Binnenstraat ten behoeve van het Cul- met '"gang van 1 januari Aalst; van 1 januari tot 30 tureel Centrum; 1988 benoemd tot klerk- juni 1988; - 1 betrekking van indus- typist in vast verband: - Viviane D'Hoe. kleuter- trieel ingenieur ten behoe- Frieda Impens, Bernard leidster, aan de kleuter- ve van het Cultureel De Bruyn, Annie De Ro, school Dorpstraat Erem- Centrum; Betty Lambrecht, Berna- bodegem; van 7 december - 1 betrekking van indus- dette Van den Neucker, 1987 tot 30 juni 1988; trieel ingenieur ten behoe- Rosette Van Campen- - Lieve Houtekeet, kleu- terleidster, aan de kleuter school Damkouter te Gij- zegem; van 4 januari tot 30 juni 1988; Rosette ve van de dienst openbare hout, Eliane De Coninck \Verken. en Marleen Van Biesen Gaan met pensioen Akademie Volgende personen gaan In de Stedelijke Akademie Aalst. Het stadhuis heeft zotskap weer opgezet Het feest kan beginnen (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 3