KASTEL VERDIEND WINNAAR VAN DE BEKERFINALE! S JARIGE BILJARTKLUB «BC DE HAMER» HULDIGDE ZIJN KAMPIOEN AGO AALST HAALT GELIJKSPEL TEGEN ONDERMAATS ATLANTIS LEBBEKE TRIUMF A HAALDE HET TOCH! PATRO DEED HET GOED BILJARTEN MUURKAATSEN De Voorpost - 4.3.1988 - 23 HAMSE BEKERMATCHEN IN SPORTHAL «DE WUITEN» Ter gelegenheid van de kampioenenviering konden we bovenstaande foto knippen van de laureaten van het voorbije seizoen, met de kampioen en z'n dichtste belagers op de eerste rij. De leden van de Stekense biljartklub «BC De Hamer» die dit jaar z'n 10-jarig be slaan viert, waren vorige week vrijdag feestelijk sa- Ter gelegenheid van de jaarlijkse kampioenenviering genoten ze, samen met hun echtgenote, van een smake lijk feestmaal in hun lokaal «De Hamer» en daarna volgde uiteraard nog een ge zellig samenzijn. Natuurlijk werd eerst de klub- kampioen van het voorbije ;n Daniël De Rocker ge huldigd. Het voorbije seizoen bestond twee handicaps «vrij spel». De eerste handicap werd ge en door Willy Penne- man met 87,200 en in de twee de uitgave toonde Freddv De Smedt zich veruit de beste met liefst 93,421 punten. Doch Daniël De Rocker werd schitterend algemeen kam pioen met 177,365 punten uit 463 caramboles over 405 beurten. Dit betekent een ge middelde van 1,143. De kortste partijen van dit kampioenschap werden ge speeld tussen Michel Van Wassenhove en Jacky Her man én tussen kampioen Da niël De Rocker en Antoon Beyltiens. Het ging hier tel kens om een partij van amper 11 beurten. De langste partij daarentegen duurde liefst 34 beurten en die werd gespeeld tussen Adriano Santos en Michel Van Wassenhove. Deze laat ste bracht trouwens ook de hoogste reeks op z'n naam met 24. Om de tiende verjaardag van de klub sportief te vieren, werd onlangs ondermeer een triatlon georganiseerd. Om de tiende verjaardag wat meer luister bij te zetten, wordt in de onmiddellijke toekomst ook nog een «nederlaag-tor nooi» georganiseerd. Een ne gental klubs werden uitgeno digd om tijdens de maanden december 1987 en januari en februari 1988 deel te nemen aan dit tornooi. Op het ver loop van dit nederlaag-tor nooi komen we ter gelegener- tijd terug. TenT Zaterdag werd de echte eind strijd voor de Hamsc Beker ingezet met de halve finale tussen de twee groten uit de kompetitie: de ploeg Meert, nipt kampioen geworden met één puntje voorsprong en naaste rivaal Kastel. Waren het de naweeën van de kampioenenviering enerzijds of was het de drang naar weerwraak aan de andere kant, maar de ploeg van Louis Colman met Cois Burill en Rudi De Clercq speelde een klasse beter dan de Zogge- naars van Meert. Eric Wil- laert, Danny Baert, Gerry Ronsman of Patrick Moortgat gebruikten wel veel energie, doch konden niet beletten dat zij tot een onvoorspelbare 1-7 achterstand werden gedreven. Hoewel dit slechts gebeurde na een 4-tal spelen op 40-40, toch bleek Kastel de betere ploeg op het terrein. Ploeg Meert kwam wel terug tot 4-7, zorgde voor meer evenwicht doch op 7-11 was de teerling geworpen en was Kastel zeker van een finaleplaats. Uitslag werd tenslotte nog 9-12. Uit kijken werd het nog naar de tweede finalist. Dat werd uit eindelijk The Fair Players uit Haalter met Cooman, Le- piouff, Mertens en Van den bergh, die Van Gaeveren naar de troosting verwezen. Waar iedereen dacht aan een ochtendwandeling voor Col man en Co, op zondagmor gen, werd de uitslag niet op een schaaltje gepresenteerd. Wel liepen Burill en zijn maats uit tot 4-1, doch de jongens uit Haalter bleken geen komplexen te hebben en vochten terug tot 5-5 en hiel den de spanning erin. Het bleef evenwichtig tot 7-7 en zelfs bij 10-8 was Louis Col man nog niet gerust in de zaak. Met 30-0 op het bord kwam Fair Play nog tot 30-15, maar met twee geplaatste op slagen maakte Cois Burill alle verdere diskussie overbodig en kon de schuimwijn aange sproken worden. Een mooi punt achter een schitterend Wintertornooi dat zeker moet hernomen worden of zoals Karei Pauwels van Aalst zei: «Wij hopen volgend jaar te mogen terugkomen». Dit initiatief van Sporthal De Wuiten geeft aan onze kaat sers de kans om in de winter maanden op een prettige wij ze hun konditie te behouden. HVC GOLFBILJART VERBOND AALST irtafdellng B-Buxy A 3-3 SHB-T.PubA 4-2 B-Moors. A 5-1 lauwk. A-Retro A 5-1 Nace A-Koszen A 1-5 btsch A-HIH A 1-5 «1 A-Ccntr. A 2-4 Hctro A 412. Koszcn A 36. 3. HIH lU. 4. Fosq. A, Leeuwk. A 32, 6. 1ors. A 31,7. Koszcn B 29, 8. Centr. 424. 9. Busy A 21, 10. HIH B 15,11. Ccntr. B, T. Pub A 14, 13. Scotsch. A II, 14. Palace A 4. lid. B zat. khnny B. A-Fosq. B 3-3 IVosit. A-Scotscn. B 3-3 hima A-Warand. A 1-5 ImoB-Lecuwk.B 4-2 ttoon. A-KOT A 64) Duifk. A-Tr. Op. A 4-2 Depp. A-Centr. C 5-1 Uohnny B. A 39,2. Retro B, Leeuwk. I, Warand. A 34, 5 Prima A 28, 6, Scotsch. B 27,7, Klcpp. A 26,8. Tr. Op A24, 9. Fosq. B 22. 10. 't Vosk. A 19, II. Ccntr. C 18, 12. Schoon. A 17, 13. Dnifk. A 7.14. KOT A 5. Ud. C zat. toty B-J. BoysB Tour. P. B-Prima B Centr. D-Sportw. A Nuffel beslag ;en en c zich appige doorns ig. Gi- :h hei ar ook lernaffl, ameter* h g'ng tanval. etende haaldei ht, dc nslottei d voor il een cnheid en die il won i I-uc werd s, Ivan Sn gin- renners rtieveB rof e" t legde plaats tegorie E.G. Sportw. A 27, 4. Prima B 23, 5. Centr. D 14,6. J. Boys B 7.7. Tour. P.B. 4. Vrljd. Afd. A Retro-Centr. 3-3 Koszcn 1-Moorscl 4-2 Fosq. 1-HIH 4-2 Centr. 2-J. Boys 1 3-3 Prima-Sportw, I 5-1 1. Moorsel 31, 2. Centr. 1 28, 3. HIH 25, 4. Fosq. 1 24,5. Prima, Koszcn 1 20, 7. Retro 18,8. Buxy 16,9. J. Boys 1 14, 10. Sportw. 1, Centr. 2 7. Vrljd. Afd. B 'tMolek.-Schoon. 0-6 Palacc-Sn. Stamp. 3-3 Klokskcn-Fosq. 2 0-6 I. Koszcn 2 31, 2. Ccntr. 3 24, 3. Palace 23, 4. Schoon. 22, 5 Sn. Stamp, J. Boys 2 21, 7. Fosq. 2 18, 8. Sportw. 2 14, 9. Klokskcn 3, 10. 'I Molck. I Verbond Lebbeke Vrijdag afd. Al Vrijdag afd. A2 Liliancvr. A-Pavilj. A 4-2 Kasscist. A-Bcukcnh. A 5-1 1. Liliancvr. A 15, 2. Kasscist. A 10. 3. Pavilj, A 8, 4. Beukcnh. A 7. Vrijdag afd. BI Sprint. A-Blocksk. A 3-3 Brasan B-Pavilj. B 3-3 1. Blocksk. A 33, 2. Sprint A 27, 3. Pavilj. B 20, 4. Brasan B 15. Vrijdag ard. B2 Flipp. A-Dc Nclle A 6-0 Clubvr. A-Oudesch. B 2-4 I. Flipp. A 15, 2. Dc Nclle A 13, 3. Oudcsch. B 11,4. Clubvr. A 10. Zaterdag afd. Al Brasan A-Elite A 1-5 1. Elite A 28, 2. Staticvr. A 21, 3. Liliancvr. A 19, 4. Brasan A 15. Zaterdag afd. A2 Pavilj. A-BrasanB 5-1 I. Brasan B 13. 2. Zandst. A 9, 3. Lilianevr. B 7, 4. Pavilj. A 4. Zaterdag afd. BI Zorro's A-Thamar A 4-2 I. De Post A 22, 2. Zorro's A 21, 3. Lilianevr. C 17, 4. Thamar A 12. Zaterdagafd. B2 Modcrna A-Modema B 3-3 1. Modcrna A 10, 2. Modcrna B 4, 3. Brasan C 2. Muurkaatsen in Hamme: de ploeg uit Aalst (vh) Muurkaatsen in Hamme: de ploeg uit Kastel vh) KORFBAL Atlantis Lebbeke heeft de overgang van de zaal naar de veldkompetitie blijkbaar onvoldoende verteerd. Wat de Lebbeekse dames en heren vorige zondagnamiddag op het Lebbeekse sportkompleks toonden, was immers beneden alle peil: een symfonie van slechte passes, kadukige opvang en een afwerking - sorry voor de uitdrukking - om je 'blote kl...' erby laten te zien. Verzachtende omstandigheid was vanzelfsprekend het weer. Felle windstoten, regen- en hagelbuien maakte het de spelers en speelsters allesbehalve aangenaam, maar met die maartse buien werden ook de Aalstenaars gekonfronteerd. Klap op de vuurpyl voor Atlantis was dan nog het feit dat Ago Aalst er in de laatste minuut in slaagde gelijk te stellen. Muurkaatsen in Hamme. Deze plaatselijke ploeg nam deel a In de eerste afdeling van de KVKT haalde Triumf A Lo keren onverwachts nog de overwinning binnen. Zonder Daniël Dehon konden ze toch op Patro C een 4-6 overwin ning vastleggen. Van bij de start een 1-3 score die later samenlopen 3-3 en 4-4. Via het dubbel kon Lokeren nog de volle buit veroveren. Vooral Kurt de Cock was de die alle wedstrijden in winst kon afronden. Dynami ca A kende geen genade voor Madeion A Buggcnhout die M op bezoek was gekomen. Alleen Chris Wastccls kon snor Madeion de eer redden door Oosterlinck te verslaan inde belle. de tweede afdeling eindig de het derby tussen KWB A en Pardaf A zoals alle goede derby's op een draw Aanvan kelijk een 3-3 score die zou uitdeienen tot 5-3 in het loka le voordeel. Toen viel de thuisploeg stil en de bezoe kers maakten daar handig ge bruik van om nog een draw te lukken 5-4. Op te merken toch dat niemand er in slaag de zijn drie wedstrijden in winst om te buigen. Leider Juvenes A blijft zijn kwaliteiten bevestigen. Toen Vlierkouter A daar achter dc tafels stond werden deze kna pen zo rap als tellen opnieuw naar huis gestuurd met een 9- 1 nederlaag in hun verlies. Alleen Danny D'Hollander kon de eer redden. In derde afdeling een vlotte overwinning van Vlierkouter B dat geen genade had met Ons Huis B en een vlotte 8-2 overwinning vastlegde Gil bert Robijns kon twee keer winnen en daarmee was de kous af voor Ons Huis. Johan Vander Vreken was bij de Hamse formatie de beste man met drie overwinningen. Patro F zat aan geen feest bij Bal A, Ze werden daar inge pakt met zware 8-2 cijfers. Marcel De Grave won hier voor Patro twee wedstrijden. De rest werd uitgeteld. Ook zware cijfers bij Ons Huis B dat een 1-9 moest slikken van Sterke Stut A. Op geen enkel ogenblik kwam de lokale ploeg in de wedstrijd. Meer spanning was er op Vlierkou ter B dat Eendracht B als gasten kreeg. Aanvankelijk voerde de Eendracht-ploeg het hoge woord 1-3. Maar voordat Eendracht een vol gende overwinning kon vast leggen moest ze wachten tot dc allerlaatste wedstrijd en Beslissing in de laatste minuut Aalst, dat met de wind in de rug aan de wedstrijd mocht beginnen, kwam op voor sprong na een geslaagde po ging vanop afstand, van Koen Uytterhaeghen. Na een kwar tier wedstrijd slaagde Piet Maesschalck erin gelijk te ma ken. Toen echter al was het duidelijk dat de Lebbeekse ploeg - in geen van de drie vakken - draaide zoals het hoort: de Lebbekenaars be zondigden zich al te vaak aan slordig samenspel en ze wier pen naar de korf alsof er geen zuchtje wind stond. Nadat Aalstenaar Rudy Hooft erin slaagde een door looppoging af te ronden, kon Luc Vermeir tegen de rust aan de stand in evenwicht brengen. (2-2). De eerste tien minuten na de rust liet Atlantis even zien de Beker van Hamme (vh) waartoe het in staat is. In het aanvalsvak werden toen mooie bewegingen getekend, maar van de ettelijke skore- kansen werd er slechts één benut. Marc Dubois zorgde daarvoor. Na die korf verwaterde de wedstrijd echter algeheel en Atlantis slaagde er maar niet in de korf van de geruststel ling aan te tekenen. De bal belandde wel vaak op het hout, maar nooit door de mand. Ago Aalst van zijn kant slaagde er evenmin in enig oogstrelende kombinatie op te zetten, het speelde ook al een holderdebolder-korf- bal, gekenmerkt door balver lies en onnauwkeurigheid bij de afwerking. Tot de laatste minuut aanbrak en Aalste naar Hendrik Daelman, na een dekkingsfout in de Leb beekse verdediging, met een wipballetje de eindstand 3-3 vastlegde. Tevredenheid bij de Aalstenaars vanzelfspre kend, teleurstelling bij Atlan tis. Een zege had de Lebbeke naars immers tot op een twee de plaats gehesen. Een wedstrijd eigenlijk om zo vlug mogelijk te vergeten. Voor de beide klubs. Over morgen betwist Atlantis een uitwedstrijd -in Houthalen, Ago Aalst van zijn kant ont vangt Vorselaer. Vermelden we nog dat de thuiswedstrijd van eersteklas ser KC Appels - tegenstander was ATBS - afgelast werd. Pierre Van Rossem Tafeltennis. De spelers van TTC Teneramunda poseren in de Appelse sporthal (foto f hermans) toen was Vlierkouter B al de winnende ploeg. Eindstand 6- 4. Bij Eendracht zorgde Frank de Hertog voor drie overwinningen. In de vierde afdeling valt de draw op van Eendracht C te gen KWB C. Na een goed begin 1-3 moest de KWB- ploeg terrein prijsgeven. 3-3 en dat zou nog uitdeinen tot 5-3. Gelukkig kon de bezoe ker de twee laatste wedstrij den nog ombuigen in winst wat hen toch één punt ople verde voor de rangschikking. Zoekend naar het beste cle ment komen we terecht bij Jurgen Heymans die drie wedstrijden afrondde in winst. Juvenes B had het eveneens niet onder de markt met Vlammers A. In het be gin was er geen kruidje ge wassen voor de lokalen die prompt naar een 4-1 voor sprong gingen. De bezoekers kwamen toch nog terug om met de kleinst mogelijke cij fers te verliezen 6-4. Hier valt onmiddellijk de goede presta tie op van E. De Vleeschou- wer die alles won, voor Juve nes B. Een draw bij Een dracht D. De jongens uit de sporthal van Buggcnhout kre gen BZP op bezoek en dat is altijd een moeilijke opgave, Na een 1-3 stand kwam de thuisploeg terug door Jos Vermoescn die keer op keer won. Via het dubbel slaagde BZP er toch nog in een puntje uit de brand te redden. Madeion C haalde zwaar uit tegen Patro H, De bezoekers werden echt murw geslagen met zware 9-1 cijfers. Alleen Erik De Keyser kon de eer redden. Patro H werd ook in eigen huis geklopt door KWB B. Alleen Erik De Keyser kon hier voor de plaatselijken twee overwinningen laten op tekenen. De rest was van geen tel. Bij de KWB-ploeg was Dirk Pauwels ongetwij feld de grote figuur met drie overwinningen. BAC C heeft meer dan verwacht weerstand geboden tegen Eendracht D. Van een 2-2 beet Eendracht toch door en 2-6. De resteren de wedstrijden hadden dan schier geen waarde meer. BAC C kwam nog terug, maar winnen kon niet meer. Bij de bezoekers won ieder een twee wedstrijden. In de vijfde afdeling was Bal B toch niet sterk genoeg om Egmont van de overwinning te houden 2-8. Michel Galle was hier de speler die drie maal kon winnen. Eenzelfde 2-8 overwinning was er ook bij Juvenes D.-Ons Huis D. Colsar en Tecqmenne waren de grote figuren bij dc bezoe kers die aan de basis lagen van deze overwinning. Juve nes D wist geen verblijf met Artevelde dat daar achter de tafels verscheen Van bij de start kwamen de bezoekers al op voorsprong 0-2 en 1-4. La ter zou de thuisploeg wel wat dichterbij komen 3-4. Maar dan was het lokale liedje uit gezongen en ging Artevelde naar een 3-7 zege. Opwijk C zou in de loop van diezelfde week nog een fikse pandoe ring op eigen terrein krijgen van Juvenes D. De lokalen kwamen er helemaal niet bij te pas. Opwijk C was nog maar eens getrakteerd op een fikse 9-1 nederlaag bij Bal B. Alleen Benny Van Gucht kon de eer redden door Hans Braeckmans te verslaan. Ster ke Stut C werd bij Egmont van het kastje naar de muur gezonden om uiteindelijk met 8-2 te sneuvelen. Eddy van den Bossche en Hugo Baele konden met elk een overwin ning er voor zorgen dat er geen forfaitscore kwam op het scheidsrechtersblad. Bal C kende een probleemlo ze avond met het bezoek van Eendracht F. De bezoekers kregen een 8-2 te slikken. Ru dy Verthez en Degalaen wa ren de enigen die voor wat tegengewicht konden zorgen. Spanning was er te Sint-Pau wels A waar Triumf C een goede dag kwam zeggen. Aanvankelijk was Sint-Pau- wels de betere formatie 4-2. Toen de Triumf-jongens wat dichterbij kwamen 4-4 was de spanning te snijden. In de twee laatste wedstrijden ech ter was het telkens de thuis ploeg die het haalde en daar mee nog een nipte overwin ning kon vastleggen 6-4, Op merkelijk toch dat al de over winningen van Sint-Pauwels werden opgehaald door Eddy De Boom en Vriesacker Wim. Patro G liet zich de kaas van tussen de boter ha len bij het bezoek van Vlam mers. Van een 2-1 stand trok Vlammers er vandoor en wan delde naar 2-5. Dan was het weer de beurt aan Patro G om terug te komen maar verder dan een 4-4 geraakten ze niet. HVC In de KBTTB-kompetitie de den de Patro-ploegen het goed. Er was vooreerst de A- formatie die uitkwam tegen Drive B. Het is geen overwin ning geworden, een draw. Maar dat kwam omdat Erik de Clercq wegens ziekte nog altijd afwezig was. Invaller Geert Stallaert kon geen en kele keer scoren. In die om standigheden was een 8-8 toch een goed resultaat. Johan van Hecke scoorde het hoogst met vier overwinningen. Mare De Keyser en Pierre de Schoesit- ter wonnen elk twee keer. Patro B kon weer twee pun ten binnenhalen. Deze keer ging het tegen Small Street C een formatie die op zijn een tje de rode lantaarn draagt. Deze knapen werden huis waarts gestuurd met een 13-3 nederlaag in hun valies. Gui- do de Block en Peter Van Cauteren waren niet te ver slaan. Ze wonnen alles. Dirk Stallaert kon drie keer zijn tegenstander verslaan. Carl Goossens won twee keer. In tweede provinciale stond Patro C tegenover Melsele C en dat is een formatie die zowat op gelijke hoogte staat van de Hamse ploeg. In het begin scheen het niet zo vlot te zullen verlopen 3-3. Maar naderhand hebben de C-spe- lers hun tanden getoond en de bezoekers met 11-5 huis waarts gestuurd. Mare Stal laert won hier alles, dus vier keer. Paul De Schoesitter en Hilaire Straetman haalden drie keer hun slag thuis. Mike D'Hollander versloeg een keer zijn tegenstander. Tenslotte was er nog Patro D dat Artevelde A moest be kampen. En dat ging vlot met een 13-3 overwinning. Bart van Couwenberghe was hier de beste man met vier over winningen. Walter de Rijcke, Jozef van Couwenberghe, Marcel De Grave deden het allemaal evengoed. Ze won nen elk drie keer. HVC PROVINCIAAL VOETBALKOMITEE Geschorst voor 1 speeldag: Luc Van Moeseke (St. Gillis- Waas), Stefaan Schuddinck (Meldert). Voor twee speeldagen: Fran- qois Laurent (Buggenhout), Bruyne (SK Aalst), Pascal De Ridder (Opstal), Marnix Van Eyck (Sombeke), Willem Wille (Meldert), Gunther Dauwe (St. Gillis-Waas). Worden geschorst voor alle Leon Buyl (SK Lebbeke), officiële funkties op het terre- Yves Uyttersprot (Herder- in, met het verbod de neutrale sem), Stefaan Vereecke (Gij- zone te betreden: Jos Foubert zegem). (Kruibekc) en Jean-Pierre Voor 3 speeldagen. Bart De ciocheret (Meldert).

De Voorpost | 1988 | | pagina 23