ZWARE REKENING VOOR ZWALPEND AVANTI ALS DE BREM BLOEIT... WAASMUNSTER IN DE TWEEDE HELFT BERLARE WINT EN BRABO IN DE PROBLEMEN Meltjeskermis HANDBALKALENDER ZWIJNAARDE STERKER D. MERTENS GEKWETST H.G. LOKEREN DOET GOUDEN ZAKEN HANDBAL De Voorpost - 4.3.1988 - 25 Op zondag 21 februari liet Handbalklub Waasmunster weer zijn beste zijde zien. Reeds vijf ■seizoenen heeft de club een bijzonder oog voor de jeugdopleiding. En de resultaten bleven niet uit. Twee nationale trofeeën werden inmiddels binnengehaald. Terecht mogen we stellen dat de Waasmunsterse handbaljeugdploegen uitgegroeid zijn tot de sterksten van België. Maar de pupillen van enkele jaren geleden zijn reeds kadetten en de opvolging moet verze kerd worden. Daartoe organiseerden de oudere jeugdspelers onder leiding van tornooileider Stefan Desseaux een welpen- en pupillentornooi. Vele ouders grepen de kans om nader met de club kennis te maken. Zij zagen een spetterend handbalfestijn. «Heldere' kijkers hadden veel lof en waardering voor de inzet en de geestdrift die het jeugdig handbalvolkje en de HKW-begeleiders uitstraalden. Kwa men de allerkleinsten vorige week aan bod, dan krijgen de miniemen en de kadetten zondag 6 maart de kans om hun gerenomeerde tegenstanders uit de Vlaamse handbalwe reld andermaal te ontmoeten. HK Waasmunster heeft de eer de twee besten uit Vlaanderen: Initia Hasselt (kam pioen in Limburg) en Kindervreugd (kampioen in Antwer pen) in Hoogendonck te laten aantreden. De eerste wedstrijd vangt aan om 13 u. 's Avonds (om 18.30 u.) spelen de HK W-seniors dan toch tegen Lokeren in het kader van de Beker van Oost- Vlaanderen. Hopelijk hebben de poulains van trainer De Vlieger de vijfe Breughelmaaltijd dan reeds verteerd. Immers, om de nodige centen te vergaren organiseert HK Waasmunster zijn eetfestijn de dag voordien, op zaterdag 5 maart. Discobar Guido De Lacher fleurt het feest muzikaal op. Een week later wordt het menens in de competitie HK Waasmunster lanceert zich dan voor de eindspurt. Met nog 4 matchen voor de boeg waaronder twee uitwedstrij den tegen koplopers Buggenhout en Zwijnaarde, kan HKW vooralsnog de promotie naar 3' afdeling afdwingen. Met de week groeit immers de kans dat de eerste twee een reeks hoger kunnen spelen. De inzet en de ernst van de club en zijn omgeving kennende, zal men deze kans tenvolle verdedigen. Een club met zoveel kwaliteiten heeft nog vele mooie jaren in het verschiet. De seniors beseffen dat de jeugd naar hen opkijkt. De prestatie van de jongeren indachtig, zal men deze snaken niet willen ontgoochelen. EVA Dender- center cvelind mer ee divei* olijks ge n Me innend :n, mal luiten balavdl ccrS kalende i wiöd ganisa» de klubi Jc per» olleybrf (van nooi nale m» opge» ic kale» t nemfl Vijver lie (iele 19uurd mop X). p de uiief vastjf istaandt H.K. Waasmunster - Gr. Bijgaarden: 21-14 Mei Gr. Bijgaarden als tegen- Kander weet men nooit. En toch mocht H.K.W. niet falen *ildc het zijn promotie ambi ties vrijwaren. Tijdens de eer- He helft zag het er nochtans naar uit dat de ploeg van voorzitter Verdurmcn geen temakkelijke taak wachtte. Gestart zonder Leunis liep H.K.W. eerder stroef van sta pel. Na 9' wees het scorebord amper 2-2 aan. twee treffers van Borgers maar een korte periode van snel spel liet Waasmunster toe met 6-3 te leiden na 13'. Maar dan viel het terug stil in aanval, en •erd eerder slordig geakteerd en de afwerking liet ook te wensen over. Gelukkig hield de verdediging, met een at tente D'Hanis in het doel, goed stand zodat de bezoe kers nauwelijks konden nade ren (6-4 na 18'). Na 10' zon der scoren ging De Vlieger dan zelf orde op zaken stel len, miste wel een 7-m worp maar zorgde met twee treffers toch voor een 8-6 voorsprong aan de rust. In de tweede helft kon Gr. Bijgaarden dan enkel tijdens het prille begin nog weerwerk bieden. Leunis zorgde voor 10-8 na 35' maar daarna ging het bepaald vlot bij de thuisploeg. Eerst zorg de Borgers voor 12-8 en de jonge Taelman samen met Du Tré en een zeer degelijke W. De Graeve in het H.K.W.- doel zorgden voor 16-9 na driekwart wedstrijd. De wed strijd was duidelijk gespeeld en het was De Bode die naar het wedstrijdeinde toe voor de H.K.W.-treffers zorgde. H.K. Waasmunster! D'Hanis, De Graeve, Du Tré 1, De Vlieger 4, Gijssels, Borgers 6, Van Mele 1, De Clercq, De Bode 3, M. Verdurmen, Tael man 4, Leunis 2. EVA. TEMSE LAAT ZEGE ONTGLIPPEN At. Temse - Eeklo: 15-17 Eeklo, de would-be kampioen Het duurde tot de 17c minuut is door het oog van de naald vooraleer de bezoekers kon- gekropen in Temse. De den tegenscoren maar dan Waaslanders startten bijzon- ging het fout in de Temse der goed en Eeklo werd op 4- defensie en aan de rust leidde 0 geplaatst na een kwartier. Eeklo met 6-7. Dit ene doel- PROVINCIAAL Brabo Denderbelle - Berlare: 14-116 Toch wel onverwacht leed Denderbelle zijn eerste ne- jJierlaag tegen een verrassend 4 Berlare. Meteen kregen de Bribo-titeldromcn een flinke •ieuk want Berlare komt plots ^gszij en ook Eeklo. met j*ee punten achterstand op hei leidersduo, komt opnieuw in de titelrun terwijl ook Merchtem op vinkenslag ligt. Het belooft dus nog een bij zonder spannend kompetitie- Mot tc worden. Het werd zon- J tognamiddag een bijzonder fcntrekkelijkc wedstrijd, Berlare met Walraevens als Meecnrijkc en technisch ster- je spelverdeler speelde ver vólgend bijzonder sterk. Het Brabo duo Van Keer-Goe- man raakte vrijwel nooit over de «levende muur» gevormd door het gestaltcrijke Berlare en er was M. Hendrickx nodig om Brabo in de wedstrijd te houden. Hij was het die een 1-2 achterstand omzette in een 3-2 voorsprong na 13' maar langs Van De Wcyer en Walraevens bleef Berlare aanklampen (4-4 na 20'). De Lausnay bracht de bezoekers zelfs op voorsprong (4-5) maar toch raakte Brabo op een 8-6 voorpsrong 5' voor de rust. De Lausnay en Van De Weyer zorgden er echter voor dat Berlare kon gaan rusten met een verrassende 8-9 voor- E V. Aalst 2 - D.B. Zwijnaarde 2: 31-21 Na een gelijkopgaand wed- De Jagher 4, E. Van Goe- njdbegin (8-8 na 10') ging them 3, Van Durme 1, Steen- a t naar een 17-8 voor- haut, Van Nieuwenborgh 2, *Prong. Bij cen 17-11 rust- R. Arijs 2, M. Bayens 5, and werd in de tweede helft Cooreman 8, Van Hcrrewc- "oeltjcskcrmis verder ge- ghe 7. F E.V. Aalst 2: Van Pottel- EVA. "«gne 1, Coen, De Smedt 3. sprong. Wie gedacht had dat het meer ervaren Brabo tij dens de tweede helft orde op zaken zou stellen, zat er totaal naast. Het was integendeel Berlare dat rustiger naar uit gespeelde kansen zocht en een zenuwachtig geworden Brabo raakte niet door de sterke afweer van de Puiten- kloppers. Tot de 40' minuut bleef alles nog mogelijk (10- 11) maar dan sloeg Berlare keihard toe. Het werd 10-15 na 18', en ook 9' voor het einde bleef de 5 puntenkloof op het scorebord (11-16). Ein delijk plaatste Brabo dan een mannetje op de beweeglijke Walraevens maar de bezoe kende zege kwam nooit meer echt in gevaar. Brabo Denderbelle: D. Uyt- tersprot, Taminau 1. R. Van Keer, D. Van Goethem 1, Vinck, R. De Smedt, Hen drickx 5, P. De Smedt 1, E. Van Keer 2, I. Goeman 4. Berlare: W. Arbijn, R. Van Kerkhove 1, De Lausnay 2, Plactinck, Walraevens 6, Van De Weyer 6, Van Den Bos sche, Langbeen 1. puntje verschil bleef tot het einde op het scorebord en bij Temse was men ervan over tuigd dat men een overwin ning heeft laten ontglippen. Temse: M Van Buyten, D. Buytaert 4, Baeck, D Baeck, E. Buytaert 7, De Clercq, Lyssens, Milliau 2, Van Hoy- weghen, Vercauteren 2 Handbal. Brabo Denderbelle (gb) Wedstrijd gespeeld tussen twee ploegen met een pak ervaring. Buggenhout leidde aan de rust met 10-7 maar Aalst bleef aandringen zonder evenwel te kunnen aanslui ten. Nog te vermelden de ern stige kniekwetsuur van Robu- co-speler D. Mertens. Voor zitter A. Poppe tilde er dan ook zwaar aan dat het lokaal voor eerste hulp op slot was in de sporthal en dat men in het cafetaria moest zijn om de hulpdiensten te verwittigen. Robuco Buggenhout 2: Cop- pens, Merckx 1, Trienpont 7, D. Mannaert 1, Verbelen 2, Moyersoons 2, Van Den Stock 1, De Vuyst. F. Man naert 4. D. Mertens, P. De Swaef 2, Janssens. E.V. Aalst 2: Van Pottelber- ghe, Coen, De Gendt 2, De Jaegher 3, Van Durme, Steenhaut 1, Van Nieuwen borgh 3, M. Bayens 1 en Cooreman 6. EVA KOLLEKTIEF STERK H.K. Waasmunster 2 - Gr. Bogaarden 2: 21-14 H.K. Waasmunster speelde collectief een bijzonder knap pe wedstrijd. De wederoptre- dende Thierens speelde bij zonder knap en ook Berck- moes bleek opvallend effi ciënt in de afwerking. Van bij het wedstrijdbegin toonde H.K.W. zich sneller en vooral inventiever dan de bezoekers. Het keepersduo Desseaux-De Graeve bleek zeer attent en ook de «oude» Van Der Stap pen draaide goed mee. De wedstrijd kwam wel traag op gang - 0-1 na 10' - maar via 5- 5 na 20' moesten de bezoekers definitief afhaken. Rust 12-6 H.K. Waasmunster: De Grae ve. Desseaux. P Verdurmen 3, Van Der Stappen, De Clercq 3, Willaerts 2, Van Mele, Berckmoes 4, Gijssels. M. Verdurmen 2, Thierens 5. Dauwe 2. EVA Handbal. De ploeg van Berlare (gb) Heren 1* nationale zat. 5/3 te 20u30 Avanti Buggenhout - Houthalen 3' afdeling zat. 5/3 te 20 uur Lokeren - Izegem 4' afdeling zat. 5/3 te 19u45 Dendermonde - Robuco Buggenhout Provinciaal zat. 5/3 te 18ul5 Dendermonde 2 - Robuco Buggenhout 2 zond. 6/3 te 16u30 Brabo Denderbelle 2 - E.V. Aalst 2 zond. 6/3 te 15ul5 Brabo Denderbelle - Evergem. Dames 1' nationale zond. 6/3 te 13u40 Nopri Av. Lebbeke - F. Visé 2' afdeling zat. 5/3 te 16u45 R.B. Dendermonde - Robuco Buggen hout zond. 6/3 te 15 uur Ar. Hechtel - E.V. Aalst 3' afdeling zat. 5/3 te 15u45 Nopri Av. Lebbeke - Lokeren Beker van Oost-Vlaanderen vrij. 4/3 te 20u30 Denderbelle - Ajax Lebbeke zond. 6/3 te 20ul5 Ajax Lebbeke - Berlare dond. 3/3 te 20u30 E.V. Aalst - Waasmunster zond. 6/3 te 18 uur Ajax Lebbeke 2 - E.V. Aalst zond. 6/3 te 18u30 Waasmunster - Lokeren. EVA 4* AFDELING D.B. Zwijnaarde - H.B.C. Dendermonde: 23-13 Bij Dendermonde was men van de thuisploeg dan enigs- ervan overtuigd tegen de toe- zins luwde kon H.B.C. ook in komstige kampioen te hebben de wedstrijd komen. Via 8-3 gespeeld. Zwijnaarde toonde na 16' en 10-5 na 25' werd het zich in elk geval een waardige niettemin 13-5 aan de rust. In leidersploeg want ondanks de tweede helft kon Dender- H.B.C. niet onder zijn moge- monde dan beter standhou- lijkheden akteerde, was de den. Het bleef een kloof van thuisploeg nooit in moeilijk- acht doelpunten na 40' (16-8) heden. Dendermonde tracht- en hetzelfde verschil bleef te door een mannetje te plaat- ook op het scorebord 10' voor sen bij T. Janssens, de hoofd- het einde (19-11). pion bij Zwijnaarde, het aan- H.B.C. Dendermonde: K. valsspel van de tegenstander Van Renterghem, Van He te ontregelen maar moest vlug cke, Asaert 2, Hertssens 4, inzien dat het al boter aan de Wesemael 2, Sanders 1. De galg was. Vooral het wed- Swaef 2, De Smedt 1, Hoorel- strijdbegin viel falikant uit beke 1, L. Van Renterghem, voor de bezoekers die na 10' Smekens. reeds met 6-1 in het krijt ston- EVA. den. Als het aanvalsgeweid Robuco Buggenhout 2 - E.V. Aalst 2: 20-16 Sasja - Avanti Buggenhout: 24-15 Zaterdagavond in Hoboken is Avanti totaal door de mand gevallen. Niet alleen werd een play-off-plaats zwaar gehypothekeerd na de nederlaag tegen Sasja en de winst van Beyne in Herstal, maar de rekening voor de incidenten op het einde van de wedstrijd zal de Buggenhoutenaars nog zwaar opbreken. Inderdaad, de zwak leidende scheidsrechters bedachten Hamza en Jaichi samen met coach Van Hoezen toen met een rode kaart en in dat tumult vielen ook nog een paar rake klappen. Er kwam zelfs politie aan te pas om vooral de heetgebakerde supporters tot bezinning te brengen. Want tussen de spelers zelf verliep alles redelijk rustig. In ieder geval, voor Avanti ziet de toekomst er alles behalve rooskleurig uit want ook doelman Vinck wacht nog een week inaktiviteit na het rapport dat hij kreeg aangesmeerd in de reserve wedstrijd tegen Beyne. De wedstrijd zelf was ook al in het hart droeg. Het was onze aanvallers botsten dan een totale afgang voor een zelfs zo erg dat ik na 20' nog op een out-standing spe- Avanti dat de kompetitiestop ermee dreigde mijn ploeg van lende doelman D'Hollander, bijzonder slecht heeft ver- het terrein te halen. Het be- tevens een meester in het op teerd. Van enige collectiviteit terde dan enigszins maar on- gang brengen van de tegen in de ploeg is geen sprake, het dertussen was de ploeg totaal aanval. Orlowski zat in die kan ook moeilijk als men de op drift gegaan C. Vinck, periode in de greep van Cor- inzet en trainingsaanwezig- reeds zo dikwijls matchwin- nelis en met amper drie tref- heid kent. Coach Van Hoezen naar, verkeerde nu in een to- fers in de eerste helft, er wer- gaf ons volgend wedstrijdre- tale off-day, vroeg bestendig den naast een aantal open laas: «Avanti startte niet om vervanging en Haddad, kansen ook nog drie 7-m wor- slecht maar het viel onmiddel- onze derde doelman moest pen gemist, dreigde er een lijk op dat het scheidsrechter- plaats nemen tussen lat en katastrofe met een 13-3 rust- koppel - reeds de derde maal palen. Alles liep totaal ver- stand. De tweede helft, op- dit seizoen - onze ploeg niet keerd in die eerste helft en nieuw met Vinck in het doel. verliep dan heel wat beter voor ons. De ploeg speelde eindelijk op normaal niveau en een uitstekende Orlowski, flink gesteund door Van Mol, bracht Avanti terug tot 13-6. Maar opnieuw grepen de scheidsrechters in en kwam Sasja - dat echt sterk speel de - terug in de match. Enke le minuten voor het einde kreeg Orlowski dan volledig onterecht een fout tegen, Hamza reageerde hierop, kreeg rood na driemaal 2', Jaichi werd in het tumult be trokken en ikzelf kon het ook niet meer aanzien. Supporters op het terrein en er vielen inderdaad enkele rake klap pen». Tot daar coach J Van Hoezen die het bijzonder jammer vond dat de scheids rechters van weinig objectivi teit blijk gaven maar die te vens besefte dat de kans op een play-off ticket nu zwaar gehypothekeerd is. Wij voe gen hier nog aan toe dat H. Maes en Cornelis - gewezen Avanti spelers - onder hun beiden voor 9 Sasja doelpun ten zorgden. Avanti Buggenhout: Vinck, Haddad, El Hafi, Jai chi 1, A. Maes. Orlowski 10, Van Mol 3, De Pauw. Ag- neessens, Megos 1, Van Ransbeeck, Brouillard. Reserven: Sasja-Avanti Buggenhout: 23-7 De Avanti-doublures met een nochtans voortreffelijke we- deroptredende W. Van Hove in het doel, bleek niet in staat valabel weerwerk te bieden aan de thuisploeg. Rust 9-2. Avanti: W. Van Hove, Had dad, St. Vlassenroot 4. Van Beveren, Brouillard 2, Wal raevens 1, De Hauwere, Ver- eecken. Van Vaerenbergh, Emmanuel, El Hafi. EVA 3'AFDELING H.C. Lokeren - Duffel: 32-18 de terugronde. Met 7 punten op 10 uit deze wedstrijden zijn de Waaslanders totaal uit de degradatiezone ontvlucht en het ziet ernaar uit dat de terugronde nog perspectieven opent op een goed eindklasse ment. Tegen het zwakke Duf fel werd het zaterdag een walk-over. De Waaslanders speelden collectief sterk, er werd bijzonder efficiënt afge werkt en Duffel kon enkel via 10 licht toegekende 7-m worpen de schade beperken. Na 10' leidde Lokeren dan ook met 6-2 en via 11-7 werd de rust bereikt met een 15-10 voorsprong. In de tweede helft begaf Duffel dan volle dig, het werd 20-13 na 40' en even later kon trainer-coach De Proft zich de weelde ver oorloven ruim speelgelegen- heid te geven aan zijn jonge wisselspelers. Lokeren speel de dan de wedstrijd uit met een zestal dat enkele jaren geleden nog deel uitmaakte van de kadettenploeg en met een werd de interest opgestre ken van de toenmalige jeugd werking. De thuisploeg dreef bestendig de voorsprong op en via 26-16 na 50' werd het een ruime 32-18 zege. H.C. Lokeren: Van Vaeren bergh, Smet, Lenaerts 1, D'Hanis, Verhofstadt 8, Bocklandt 3, Versele 6, Van Cauwenberghe 3, Van Den Berghe 1, Van Hille 4, Ver guit 6 en De Smedt 1 EVA. HC Lokeren-Duffel 32-18. De lokale verdediging speelde gesloten en liet weinig kansen aan de bezoekers (polo) Handbal. De damesploeg van HC Lokeren (polo) ssende en 8-6 drukte' i terug enige l' van zijden langs n zege Mo let en got manne tot he rachten. tilde of zondet Handbal. H.C. Lokeren won met 32-18 tegen Duffel (polo) 2 3 ionaler kon tot tlopcn, :ge vajf toen iti Nadat H.C. Lokeren uit de parket was terechtgekomen heenronde amper acht punten' doet het gouden zaken tijdens had gepuurd en in een netelig de eerste vijf wedstrijden in 'rins en dopen: och de c bren*' set no*

De Voorpost | 1988 | | pagina 25