VAN BEZOEKERS EVENTUELE AMBITIES OPBERGEN LANGVERWACHTE ZEGE NIET ONLOGISCH UIT DE BRAND GESLEEPT DUIVENSPORT VERLIES VOOR AJAX-RESERVEN LEIDER KORTRIJK STERK WEER GENT WERELDREK0RD VERBETERING TE SINT-NIKLAAS RIJKSBASISSCHOOL TEMSE WINT INTERSCHOLEN-ZWEMFEEST RITMICA BELSELE MET GROOTS TURNFEEST ZWAKKE TWEEDE HELFT ONVERWACHT VERLIES VOOR LEBBEKE 26 - 4.3.1988 - De Voorpost BASKETBAL Voor nood. St. Niklase Moerzeke Moerzeke dat eigenlijk heel wat gestalte in huis heeft, moet in deze kompetitie on dervinden dat het vanop af stand meestal faalt bij de af werking. Nochtans kregen wij na een 11-2 (5' min.) een degelijke weerstand van Ba- vo. Bulteel deed zijn duit in het zakje en de afwezigheid van Sauviller (kwetsuur) woog zwaar door bij de Klaas- kens. Dubbele meter Deb- baut werd op de spelverdelers plaats gezet en Willaert kreeg weer zijn vertrouwde plaats onder de ring. De score evo lueerde van 21-15 (10' min.) naar 32-20 (15' min.) maar langs Verspecht en Bulteel kwam Moerzeke nog terug tot 36-30 rustcijfers. Dan was de kous af voor de bezoekers want die speelden een bar slechte tweede periode. Na 10 minuten (46-42) losten Bul teel en konsoorten definitief de rol. St. Niklase vond De Poortere en Debbaut als af- werkers en het taktische plan netje van de thuisploeg klopte volledig. Moerzeke kwam nog moeilijk tot scoren en moest met amper 49 punten de zege aan de thuisploeg laten. De Klaaskens profiteren dus van het onverwachte verlies van Beveren om op twee punten van de leiders te komen. Er zit dus muziek in wat betreft het kompetitieslot. Punten: SNBC: Vanderlinden 7, Debbaut 14. Willaert 8, De Poortere 16. Moerzeke: Verspecht 12, Bul teel 15, Van Haute 10 p. WEGA Lebbeke, met een zwaar ge handicapte ploeg, heeft een onverwachte nederlaag ge ïncasseerd tegen het Limburgse Meeuwen. Gestart zonder verlofgangers Bieseman en Terroir en ook zonder de zie ke Maes en de gekwetsten Bleyaert en De Rijcke, be schikte coach Orlowski nog nauwelijks over een valabel zevental. Misschien ook wat overmoed «want Meeuwen is toch niet zo sterk» - begon Nopri erg ongeconcentreerd aan de wedstrijd. Na 16' leid de Lebbeke nog met 4-5, maar aan de rust zag de toe stand er al heel wat minder rooskleurig uit (8-5). In de tweede helft ging het dan to taal fout bij de Lebbeekse meftjes. De verdediging bleek een echte zeef en Meeuwen, deze enige kans aanvoelend, twijfelde niet om de «illuste re» tegenstander af te maken. Via 10-6 na 36' werd het 14-9 na 46' en 5' voor het einde leidde de thuisploeg met 16- 10. Gelukkig is Nopri al zeker van deelname aan de play offs. Nopri Av. Lebbeke: Van Lan- genhove, De Backer, Brixhe 3, Segers, Lissens 2, Hermans 2, Van Handenhove, Y. De Smedt 4, K. Van Damme 2. EVA 2* AFDELING JEUGD E.V. Aalst - Opglabbeek: 7-11 Basketbal. BBC Lokeren-Sportief Temse 65-78. Voortdurend was de thuisploeg op achtervolgen aangewezen (polo) HANDBAL MALDEGEM - WAASLAND 66-70 Waasland dat na zijn neder laag tegen Lochrisii zich drin gend moest revancheren, is in het Meetjesland twee punten rijker geworden. Een eerste helft met De Pauw als scherp schutter bracht Waasland van 16-13 (10e min.) op voor sprong. Thiron aan wederop- treden toe en Vercauteren hielpen hierbij en de tegen stand van Van Vlaanderen werd in de kiem gesmoord. Halfweg stond Maldegem al op achterstand (21-28) en de tweede helft ging Waasland door. Lonneville replikeerde op de doelpunten van Vercau teren (47-44), maar een kol- lektief goed Waasland liet niet begaan. Thiron zette even later de bordjes op 47-52 (11e min.) en van dan af was de thuisploeg een vogel voor de kat. Waasland liet de bal 2* NATIONALE circuleren en verhoogde zijn voorsprong tot 49-60 (15e min.). Zoals het dikwijls het geval is ging Maldegem over tot een ultieme press maar dichter dan vier punten kwam de thuisploeg niet meer. Van Avermaet lukte de beslissen de doelpunten en de winst ging verdiend naar de bezoe kers. Vermelden wij nog dat De Jonghe met kwetsuur aan kant zat, terwijl De Maere met polsbreuk nog ettelijke weken out is. Punten: Maldegem: Lonnevil le 9-17, Van Vlaanderen 14-9, Van Hulle 2-23, Van Doome 2-0, Van de Steen 2-3, Buysse 0-6. Waasland: De Maeyer 4-4. De Pauw 14-0, Wante 2-4, Vercauteren 6-9, Thiron 7-10, Van AvermaetO-8, Elinck 0-2. WEGA LOCHRISTI - RUBAC 69-72 De thuisploeg had na de zege bij Waasland de nodige krachten opgedaan om er met man en macht tegenaan te gaan. Stond Rubac langs Wil- fried Bolssens wel op 16-21 (10e min.) Even paniek bij Rubac dat zijn verdediging omschakelde en zelf langs Werner Bolssens een 0-14 plaatste. De stand veranderde naar 57-61 door de quick breaks van Rubac dat echter nog niet op rozen zat. In een bitsig wedstrijdeinde lukte de thuisploeg een nieuwe voor sprong 66-63 en de laatste minuten moesten de bezoe kers er alles uitpersen om te winnen. Met slechts één scheidsrechter die daarenbo ven aan zijn maidenmatch be zig was, kon men alles mee maken op het terrein. Geluk kig viel het dubbeltje langs de kant van Rubac dat uiteinde lijk nog verdiend won. Het werd de laatste wedstrijd an de geschorste Mare Poppe, die van nu af zijn tien weken straftijd moet uitzitten. Punten: Lochristi: Verbeuken 17 p., Boxstaele 13 p., Degre- ve 4 p., De Munter 7 p., Plaetcvoet 9 p.. Van Lee 16 p. Rubac: Bolssens Werner 6- 18, Bolssens Wilfried 19-3, Bolssens Peter 5-8, Bolssens Luk 2-5, Poppe 3-0, Kneuvels WEGA Ajax Lebbeke - Eupen: 15-15 Ajax, steeds zonder F. De Ridder en J. Van Biesen, had wellicht vóór de wedstrijd willen «tekenen» voor een ge lijkspel tegen Eupen. Na de wedstrijd bleek men echter enigszins ontgoocheld met dit gelijkspel omdat een zeer riante voorsprong nog werd prijsgegeven in de slotminu ten. Toch vinden wij deze uitslag niet onlogisch. Beide ploegen namen elk één speel- helft voor hun rekening en zowel het sterke begin van Ajax als het krachtig tweede wedstrijdgedeelte van Eupen verdienden een beloning. Voor de objectieve toeschou wers werd deze wedstrijd dan ook een aangenaam spekta kel. Twee jonge ploegen be wezen in de toekomst te kun nen groeien al kunnen wij begrijpen dat de echte Ajax- supporter niet graag een vijf doelpuntenvoorsprong ziet te loor gaan. Maar Ajax startte ontzettend sterk. Luypaert, bijzonder verdienstelijk tijdens het wed- strijdbegin, stelde de bezoe kende verdediging bestendig voor problemen en doelman De Bruyn was weer ontzet tend sterk aan het spelen in het Ajax-doel. Na 10' leidde Ajax met 5-0 en na 17' telden de Ajaxieden nog steeds een 5 doelpuntenvoorsprong (7-2). Het gebrek aan schietkracht uit de tweede lijn werd goed verdoezeld en een ingekomen E. De Batselier zorgde zelfs voor 8-2 na 20'. Dat dit niet kon blijven duren voor Ajax was duidelijk. Enkele slordig heden in de verdediging lieten Eupen toe tot 8-6 te naderen maar Verlinden en De Batse lier zorgden ervoor dat een knappe eerste helft afgesloten werd met een 11-8 Ajax voor sprong. Gedurende één kwar tier in de tweede helft bleek Ajax dan in staat het bezoe kende aandringen op te van gen. Het werd 14-11 na 45' maar dan werd het echt moei lijk voor de thuisploeg. Aan vallend nog weinig geïnspi reerd werd er nu slordig geak- teerd en na 53' stelde Eupen gelijk (14-14), Met een 7-m worp van Verlinden kon Leb beke dan toch nog eens sco ren maar 44 voor het einde stelde Eupen opnieuw gelijk (15-15). Een zwalpend Ajax kroop toen nog door het oog van de naald toen Eupen een 7-m worp over het doel be sloot en De Bruyn attent rea geerde op een open doelkans voor de bezoekers. Zo bleef het 15-15 na een naar ons gevoel heel aantrekkelijke wedstrijd. Voor Ajax scoorden: Cop- pens 1, Cooreman 2, Verlin den 7, De Man 1, De Batse lier 3, De Proft 1. 4-0. Zondagnamiddag 6 maart vanaf 16 uur organiseert de Zeelse duivenmaatschappij De Snelvliegers gevestigd aan de Gentsestwg, 192, bij Maurits De Maesschalck, haar achtste kampioenendag. De kampioenententoonstelling begin om 16 uur en om 17 uur worden er ten voordele van de maatschappij een aantal jonge duiven van verschillende kampioenenhokken aangeboden. Elkeen kan een ruime keuze maken uit onderstaande lijst van de schenkers: Buyle Etienne, Christiaens - De Coninck, Christiaens Jules. De Maesschalck G&A, De Maesschalck Luc, De Maesschalck Maurits, De Schoenmaeker Kamiel, De Vijlder Pierre, De Witte Gilbert, D'Hollander Laurette, Dierickx-Visschers, Fiers Aimé, Goosscns Rudolf, Mari- man Leonard, Raemdonck Julien, Schiettecat - Colle- waert, Snoeck Gasten zoon. Van den Bergen Marcel, Van Elsuwege Luc, Van Elsuwege Theo, Van Hecke André, Van Hecke Cyriel. Van Laere Gebroeders, Van Malderen - Merckx, Van Miegroet Gilbert, Vercauteren Moernaut, Verstraeten Sylvain. Ajax Lebbeke - Eupen: 10-12 Ajax is er niet in geslaagd afstand te nemen van het op de tweede plaats gerangschik te Eupen en moet nu dulden dat Eupen co-leider wordt. In de eerste helft zag het er nochtans naar uit dat de Leb beekse leiders een optie op de titel zouden nemen. Via 3-1, 5-2 en 7-4 leidde Lebbeke met 9-6 aan de rust maar tijdens het tweede wedstrijdgedeelte viel de inspiratie duidelijk weg. Ajax scoorde nog amper één doelpunt en zag een 10-7 voorsprong verloren gaan in een 10-12 verlies. EVA E.V. Aalst - Kortryk: 9-21 Dat leider Kortrijk domineert in 2' nationale bleek ook za terdag. Een verdienstelijk Aalst met J. Steeman op de bank als interim-coach, kon enkel in de eerste helft weer stand bieden aan de onversla gen leidersploeg. Die weer stand was gebaseerd op een erg sterk spelende verdedi ging en in aanval zorgde Brix he voor schitterende treffers. Zo werd het 4-4 na 16', 6-8 na 26' en met een 6-9 ruststand leek Eendracht op weg naar een sterke prestatie. De twee de helft moest de thuisploeg echter inbinden. Nog even kon Aalst aanklampen (7-10) maar als Brixhe dan gekwetst uitviel, ging Kortrijk domine ren. Het tempo werd te strak voor de thuisploeg en de Westvlaamse verdediging counterde zowat elke doelpo ging. Uit die counters ont stonden heel wat Kort rij kse tegenaanvallen waartegen een nochtans zeer degelijke doel man Mertens machteloos bleek. Zo werd het 8-14 en Kortrijk toonde zich eerste nationale waardig al was ie dereen het ermee eens dat de eindcijfers te zwaar zijn uitge vallen voor een verdienstelijk Aalst dat niettemin slechts drie doelpunten scoorde in de tweede helft. E.V. Aalst: Moens, Mertens, Van Der Borght, Van Nuffel 1, D. Bayens 2, Brixhe 4, De Ketelbutter 2, Van Malderen, B. Arijs, M. Bayens, W. Bo nton, R. Van Herreweghe. Reserven: E.V. Aalst - Kortrijk: 8-31 Een jeugdig Aalst was geen partij voor het sterk Kortrijk dat reeds een 5-15 voorsprong telde aan de rust. E.V. Aalst: Moens, Mertens, Vinck, R. Arijs, Van der Borght, D. Van Huffel, K. Bomon, De Doncker, R. Van Herreweghe 5, E. Van Goe- them 3, W. Bomon 1. EVA. Na de nederlaag tegen Op glabbeek mag Eendracht zijn eventuele ambities in verband met de titel wel voorgoed op bergen. Zonder de gekwetste goalie Iris Van Den Borre en de verstek gevende Magda Van Den Borre startte Aalst in mineur. Het werd 0-3 na 8' en ondanks M. Van Malderen echt goed werk deed in het Aalsterse doel raakte Aalst nooit meer echt in de wed strijd. Als na 25' De Croock tegen rood opkeek was de kous totaal af voor de thuis ploeg die met 3-6 in het krijt stond aan de rust. Na 49' naderde Eendracht nog tot op twee doelpunten (6-8) maar balverlies en ook de knappe prestatie van de bezoekende keeper, maakte dat Opglabbeek met de pun ten ging lopen, zij het na een slechte prestatie van de thuis ploeg. E.V. Aalst: M. Van Malde ren, C. Simal 3, Bleyweert 2, Bascour, De Croock, K. Van Malderen 1, Cl. Simal 1, Steenhout, Laureys, De Schrijver, Martens. Robuco Buggenhout - Mylène Gent: 10-12 De geschiedenis herhaalt zich. Inderdaad, ook in het verleden is gebleken dat Ro buco het bijzonder moeilijk heeft als het tegen Gent op het terrein staat. Even zag het er nochtans naar uit dat voor één keer Buggenhout aan het langste eind zou trekken. Na 10' leidde de thuisploeg met 0-2 via treffers van Bleyaert en Bouwmeester maar daarna viel het totaal stil. De bezoek sters namen het commando over na 16' (3-2) langs de felle De Rocker en vanaf dan bleef Buggenhout op achtervolgen aangewezen. Het werd 3-6 vooraleer L, Caluwaerts de 4- 6 ruststand kon vastleggen. Ook in de tweede helft bleef het verkeerd gaan bij de thuisploeg die naast tal van open kansen ook nog vier 7-m worpen onbenut liet. Het werd dan ook 3-9 vooraleer Robuco nog eens kon scoren in de 47' minuut zodat Gent niet onverdiend de punten op zak stak. Robuco Buggenhout: I. Calu waerts, Bouwmeester 1, Ver tongen 2, Vereecken, Coore man, Bleyaert 4, L. Calu waerts 2, De Freyne 1. EVA. Miniemen H.K. Waasmunster 2 - Ajax Lebbeke: 31-6 Het nochtans in gestalte bena deelde H.K.W. ondervond te weinig tegenstand van loom Ajax. Rust 19-1. Voor Ajax scoorden: Paermentier I, Mertens 3, De Vos 2. H.K.W. speelde met Rom- baut, Verschelden, De Nil 3, G. De Groote, De Wolf 6, P. Verhelst 2, T. Goris 5, Dael- man 5, Verhoeven 1, Dauwe 2, Colpaert 4, D. Goris 3. H.K. Waasmunster 1 - Gent: 25-16 Overwicht van de thuisploeg die reeds met 12-6 leidde aan de rust. H.K. Waasmunster: N. Ver- helst, W. De Groote 12, Baert 5, Goossens 5, D. Goris 2, Daelman 1, Jacob. KADETTEN H.K. Waasmunster - Kort- rgk: 31-13 H.K.W. heeft met een ruim< overwinning tegen het op de derde plaats gerangschikte Kortrijk het laatste obstakel naar de titel weggewerkt. De thuisploeg demonstreerde een duidelijk overwicht met Tael- man als centrale figuur, flink gesteund door de snelle De Meerschman. H.K. Waasmunster: Des- seaux, W. De Groote 4, De Bode 1, Taelman 11, De Meerschman 12, Ternest 2, N. Verhelst, Baert, Goossens I. EVA. ZWEMMEN Zwemmen. De organisatoren van de internationale zwemmeeting in Sint-Niklaas (Iv) TURNEN Vanaf het begin der tachtiger jaren heeft de turnkring Ritmica uit Belscle, duidelijk het goede spoor genomen. Toen werden op het niveau der accommodaties ook meer mogelijkheden verkregen en voor de Wase turnkring, werd dat allemaal veel gunstiger. Het ledenaantal werd tot ruim de 350 opgetrokken en het kompetiticturnen. werd er ook méér centraal gesteld. Onder de bekwame leiding van een uitgebreide trainersgroep, hebben de Belscelse gymnasten nu ook al behoorlijke resultaten behaald en het peil der prestaties, wordt telkens nog opgedreven. Vooral sinds de bestuurskern bij Ritmica Belscle werd gewijzigd en de herschikking der verantwoordelijkheden, beloopt daar nu al een zestal maanden- Tijdens die periode groeiden er ook nieuwe ambities en door Ritmica Belsele, wordt de draad van het jaarlijks groots turnfeest terug opgenomen. Door het feit dat Belsele nog altijd niet over een eigen gemeentelijke sporthal beschikt, wordt nu ook wéér naar Sint-Niklaas uitgeweken. Aldaar wordt in de sporthal De Witte Molen op zondag 6 maart met aanvang om 14.30 u., het jaarlijks groots turnfeest van Ritmica Belscle voorgesteld. Het aantrekkelijk programma omvat een 14-tal nummers met variatie als een duidelijk leimo tief. Humor met de clowns, op stap in Kabouterland, een bladzijde uit Junglebock en een beetje Spaanse zon, zijn slechts een kleine greep uit het ruime en feestelijke aanbod van de turnkring Ritmica uit Belsele... Roger Van Laere Op het nationaal zwemcrite- rium voor motorisch gehandi capten en doven van sport club D.I.W.I. werden op zon dag 28.2.1988 drie nieuwe we reldrecords gezwommen. In de categorie CP 8 verbeter de Hans Pauwels van zwem- club Wapper zowel het record van de 200 m vrije slag (2 min. 25 sec.), de 100 m vrije slag (1 min. 4 sck.) als de 100 m schoolslag (1 min. 32 sek.). De intensieve trainingsarbeid o.I.v, nationaal trainer Her man Verbauwen van deze jongen werd dus beloond en geeft hem een ticket voor de Olympische Spelen van ge handicapten te Seoel deze zo mer. Dat de zwemsport voor motorisch gehandicapten erg vooruitgaat werd in het snelle zwembad van Sint-Niklaas nogmaals bewezen. Er wer den immers niet minder dan 45 Belgische rekords gebro ken waarvan 6 door de lokale atleten Philip de Meester klasse La 5 en Sandra Van Gaevcr klasse CP 6. Voor de zwemmers en trai ners betekent dit alvast een stimulans om zich verder te blijven inzetten. We mogen de zwemmeeting van D.I.W.I. dus als geslaagd bestempelen. Het publiek was enthousiast, de zwemmers uiteraard tevreden en het be stuur van D.I.W.I. was de officials uit dc Wasc Zwem- sinl.mUaas Paau,fi kring en andere bevriende Wasc Clubs erg dankbaar dr>' «"reUrekontt voor hun logistieke steun bij "ens "e zwemmeeting II de wedstrijden. Sint-Niklaas (Iv) Zwemmen. De deelnemers aan het interscolair zwemfeest in Temse (dw) De rijksbasisschool van Tem se heeft dit schooljaar een interscholair zwemfeest ge wonnen. Onlangs namen 8 scholen van groot-Temse deel aan dit geslaagd zwemfeest, waaraan 474 leerlingen deel namen. Alleen de leerlingen van de tweede en derde graad van dc lagere school namen deel. In totaal waren er acht wedstrijden waar jongens en meisjes het tegen elkaar kon den opnemen. deelnemers per school. Als eindresultaat kreeg men vol gende rangschikking per school volgens het behaalde aantal punten: de rijksbasis school van Temse met 103 punten, de vrije lagere school Pr. Poppe in Elversele met 88 punten en de vrije school Sint-Henricus uit Steendorp met 70 punten. Het Sint-Wil- lebrordusinstituut-centrum en Cauwerburg behaalden 69 punten. Men zwom schoolslag en ook De winnende school, met na- vrije slag. Tevens waren er dit me de rijksbasisschool Tem- jaar aflossingswedstrijden se, ging dit jaar lopen met de voorzien met telkens vier eerste prijs, de trofee Temse Schelde Zwemmers. De twee de trofee, de prijs van het Gemeentebestuur Temse die werd uitgereikt aan de school met het grootste aantal deel nemers ten opzichte van het aantal leerlingen, ging dit schooljaar naar het vrije lage re Sint-Henricus uit Steen dorp. Dit zwemfeest was een orga nisatie van de gemeentelijke sportdienst in samenwerking met dc Temse Scheldezwem- mers, die trouwens aan alle medaillewinnaars een gratis lidmaatschap 1988 aanboden. M.R. Sint-Niklaas. Sportklub Diwi (Deelnemen is Winnen!) organiseerde i waarin heelwat rekords werden gebroken (Iv) DAMESHANDBAL Meeuwen - Nopri Av. Lebbeke: 17-13 Bask bezoi (bvw, SCH1 Dc C alle zen a teel h in e ploeg gek re en te lerskc Coacl den minui Knesi dan i stond nog i omge te zijl vanke ploeg ten st bordj echte; de W

De Voorpost | 1988 | | pagina 26