LEBBEKENAAR PIERRE VERHAVEN MEEST 'VOORBEELDIG JURYLID 1987' VAN DE PROVINCIE Ruim negenhonderd wandelaars voor Stekense Verloederingstochten STEKENSE ATLETIEKKLUB IN OPRIGHTINU JOGGING EERSTE JAARMARKTJOGGING EN -STRATENLOOP TE KLEIN-SINAAI NU OOK: «TOESTELTURNEN VOOR VOLWASSENEN» INTERPROVINCIALE EINDRONDES MOTORCROSSCLUB DE B0SKLIEVERS VIERT HAAR DERTIG JAAR BESTAAN MET EEN GROOTSE BAKSCHIETING EN TEERLINGWEDSTRIJD 28 - 4.3.1988 - De Voorpost ATLETIEK De atletiek speelt in het leven van Lebbekenaar Pierre Verhaven - hy woont langs de Rozenstraat - een belangrijke rol. Doet dat trouwens al ruim dertig jaar. Eerst als atleet, medestichter van Atletiek Club Lebbeke Kruis bovendien, sinds 1972 als 'officieel' spendeert de Lebbekenaar kwasi zjjn komplete vrije tyd aan de atletiek- sport. Zo was hij vorige zaterdag aktief tijdens de Belgische Indooratletiekkampioenschap- pen te Gent en 's anderendaags was hij aan de slag tijdens de door AC Lebbeke georganiseerde heren veldloop. Dat zijn prestaties als jurylid ook door de bondsinstanties geapprecieerd worden, be wijst het feit dat Pierre Ver haven enkele weken geleden - we citeren de jurymotive- ring: 'wegens zijn korrekte houding tegenover de vereni gingen en atleten' - uitgeroe pen werd tot 'voorbeeldig ju rylid 1987' voor Oost-Vlaan- deren. Binnen afzienbare tijd wordt hem die onderscheiding uitgereikt in Couvin (Namen). Atletiekliefhebber in hart en nieren Pierre Verhavens belangstel ling voor de atletiek dateert uit het midden der vijftiger jaren. Samen met Top Sport Miel De Schrijver, Paul De Wit, Jefke Verheirstraeten, wijlen Jefke Van Biesen, hield hij op 1 februari 1955 'Atletiek Club Lebbeke Kruis' (stamnummer: 247) boven de doopvont. Miel en Paul, aldus de Lebbe kenaar, waren overgekomen van KAV Dendermonde. Reeds in de loop van 1954 hadden we onderling ge traind. De eerste door AC Lebbeke Kruis georganiseer de wedstrijd werd bewist op 19 juni 1955. Ik was toen junior. Inderdaad. Sindsdien heb ik de atletiekwereld en AC Leb beke niet meer verlaten. De atletiekmikrobe heeft trou wens nog andere leden van mijn gezin aangetast, want zo wel mijn zoon als mijn oudste dochter hebben aan atletiek gedaan. Officieel: ten dienste van de klubs en van de atleten In 1972 slaagde Pierre Verha ven, na het volgen van een kursus waarin de kandidaten vertrouwd gemaakt werden met de diverse reglementerin gen, in een eksamen en werd hij provinciaal jurylid. Vier jaar later, na een officiële wachttijd en andermaal een eksamen, promoveerde de Lebbekenaar tot nationaal ju rylid. Midderwijl heeft hij zelf reeds kandidaat-provinciale juryleden op hun kennis van de reglementering getest. AC Lebbeke telt overigens reeds acht juryleden in haar rangen. Liefhebbers blijven overigens nog altijd welkom. Aan de status van internatio naal jurylid denkt de Lebbe kenaar voorlopig nog niet. Die stap wil hij, naar eigen zeggen, pas zetten wanneer hij met pensioen is. De taak van een officieel? Pierre Verhaven; «Onze op dracht bestaat erin zowel de klubs als de atleten te helpen. Wat gebeurt binnen de door de IAF-uitgevaardigde regle mentering. Wat het veldlopen betreft is die reglementering niet zo ingewikkeld. Tijdens een pistemeeting moet een of ficieel met heel wat meer as- pekten rekening houden. Per discipline - denk bvb. maar aan de hordenwedstrijden, de hindernislopen (steeple), af lossingswedstrijden, de springnummers, de kamp nummers, de meerkampen enz. en hun diverse onderde len - bestaan specifieke regle menten die geëerbiedigd moeten worden. Afhankelijk bovendien van het geslacht van de deelnemers (dames - heren), de kategoriën (van pu pil tot veteraan) enz. Je mag een scholier niet dezelfde speer in de hand stoppen als deze die een senior hanteert. Op dat alles - afstand, ge wicht, tijd, enz. - moeten wij toezien. Als officieel bij een pistemee ting kan je ook van elkaar verschillende opdrachten toe gewezen krijgen; je kan fun geren als scheidsrechter (de man, die officieel de leiding van de meeting in handen heeft), maar ook als 'chef chrono', of 'chef-kamp(num- mers)'. In laatstgenoemde ge vallen heb je de leiding over het aankomstgebeuren of de aktiviteiten bij de kampinstal laties. Het aantal juryleden waarop een beroep wordt gedaan wordt bepaald door de aard van de ingerichte nummers. Bij de aankomst heb je overi gens al drie tijden nodig van de eerste, tweede en derde aangekomene. Voor de vol gende atleten wordt ge vraagd, kwestie van homolo gatie van de prestaties, mini mum twee tijden op te ne- Neen, aldus verder Pierre Verhaven, die opgenomen tij den verschillen niet veel. Dat verschil kan soms 1/10 bedra gen, maar de juryleden die dergelijke opdracht vervul len, zijn o.a. door de onder vinding geleerd en flink op elkaar afgestemd. De Oost- vlaamse juryleden beschikken overigens over een zeer goede reputatie. Terecht trouwens. Op dat vlak hebben we enorm veel te danken aan onze chef. Marcel Peersman uit Sint-Ni- klaas, die ons een uitstekende opleiding verschatte. Of de elektronische tijdopna men de 'officieel' mettertijd niet zal verdringen? Pierre Verhaven; 'Daar geloof ik niet in. Vermits ook wanneer de tijden elektronisch geme ten worden, nog altijd moet worden gezorgd voor handge- stopte tijden. Ook de elektro- nika kan het immers laten afweten. Het volstaat soms dat iemand ongewild door de lens loopt...». Dus ook - en gelukkig maar - slaagt de machine er evenmin in de atletiek in de mens te verdringen. Pierre Van Rossem Veldlopen. De atletiekklub van de Kalloose elektriciteitscentrale was in feest. De laureaten van de tiende cross voor seniores-veteranen werden gelauwerd. Bij de veteranen was Paul Annen de beste. Hij werd gevolgd door John Van Hees en Govaert. Bij de seniores won Willy Pultijn, voor Bert Van Caneghem en Eddy Robbrecht (dw) Veldlopen. Onder de fantastische leiding van voorzitter John Van Hees had de tiende cross plaats van de atletiekklub der elektriciteitscentrale van Kallo. Alle deelnemers kregen een prijs en werden vergast op een uitstekend koud buffet, verzorgd door Christiaen in het lokaal Polderzicht (dw) een rijk aanbod kunnen kie zen én ze zouden worden be geleid door erkende atletiek- trainers. Enkele jaren geleden werd via de sportraad al eens een ke, Sinaai poging ondernomen om in Stekene, waar toch sportieve- In de op te richten klub zou- lingen genoeg huizen, een atletiekklub uit de grond te den de aangesloten atleten uit stampen. Het bleef toen bij een poging. Nu staken enkele atletiekliefhebbers zelf de hoofden bij elkaar en onderzochten de mogelijkheden. Het resultaat: deze keer willen ze een échte poging ondernemen, om te slagen. Looppiste de werken voor het aanleggen De mensen die de Stekense van een volwaardige 400-me- Atletiekklub (Stekat?) willen ter piste nog dit jaar zullen oprichten zijn ervan overtuigd worden aangevat, dat het enkel mogelijk is wan- Over het materiaal waaruit de neer Stekene over een eigen bovenlaag van de loopbaan en degelijke «piste» kan be- zal bestaan moet evenwel nog schikken. Uit verslagen van worden beslist. De vraag was de sport- en/of gemeentera- hier duidelijk: hoeveel wil de den blijkt, aldus de initiatief- gemeente besteden aan het nemers, dat er duidelijke in- aanleggen van 'n degelijke teresse is. looppiste? Begin dit jaar had dan ook reeds een vergadering plaats M"r da° lo"«n met de initiatiefnemers, de Ook na de samenkomst heb- burgemeester, de schepen van t>en de initiatiefnemers zich sport, de voorzitter van de voorgenomen om verder te «nnrtrand pn7 blijven werken aan de oprich- intematio- Tijdens deze bijeenkomst ting van een atletiekklub in de werd ten stelligste beloofd dat '°°P van dit kalenderjaar. Het ligt in de bedoeling er voor te zorgen dat zowel jong als oud aan z'n trekken kan komen in de op te richten klub. Natuurlijk zou zo'n atle tiekklub in het bijzonder voor de jeugd een stimulans zijn om deze sport beter en in klubverband te (leren) beoe fenen. In de wetenschap dat atletiek Hamme. De kynologische vereniging Onder Onsbehaalde zilver tijdens een nale agility-wedstrijd in Frankrijk. Hamme werd tevens de eerste Belgische ploeg (vh) Vorige week zondag ging de Stekense Wandelklub WSV tief parkoers. Slechts hier en voor groot als klein, voor jong méér te bieden heeft dan «al- De Smokkelaars suksesvol van start. Inderdaad, met de daar was een klein strookje en oud, voor het ganse gezin, leen maar lopen», lijkt de eerste wandelorganisatie kende de wandelklub een dave- modder te bespeuren ma, r voor veren,gtngen, klub, ene. kans op slagen voor de op. eend sukses: voor de .Verl^en„f„ch,e„. ,e Klein- Toekomst SflBLTS £Z%£ Sinaai kwamen ruim negenhonderd deelnemers opda- Dat de organisatie vlot verliep Na deze eerste en suksesvolle ken we hjer onder meer aan gen. Een onverhoopt en onverwacht sukses. dankt de inrichtende klub organisatie in 1988 kijken de lange afstandlopen, halve In vergelijking met vorig jaar waren de weersomstandig- voornamelijk aan de spontane Smokkelaars reeds uit naar de fond, sprintnummers, diskus- heden natuurlijk veel beter, ook al liet de door de hulp van zowat 30 bereidwilli- volgende inrichting, namelijk werpen, kogelstoten, ver- weersvoorspeliers aangekondigde zon zich niet zien. ge leden, die hun taak met de zesde smokkeltochten die springen, hinkstapspringen, volle overgave ter harte doorgaan op Pinksterzondag speerwerpen, hamerslinge- Sukses omlopen met rustige wegen namen. 22 mei. ren, hoogspringen, estafette- Belangrijker evenwel dan het door veld en bos. Gelukkig Ook de pannekoekenbak na- Deze dag moet voor Stekene nummers enz. aantal deelnemers, was de was het enkele dagen voor de djen kende veel bijval. en voor de Smokkelaars een Temeer daar 'n dergelijke wandelhoogdag worden. klub een bestaande leemte Cyiers Voor de wandelklubs telt de- zou opvullen voor Stekene en Om het sukses nogmaals te ze tocht mee voor de wissel- omstreken: Kemzeke, Sint illustreren kregen we van de beker, voor de niet-aangeslo- Pauwels, Sint-Gillis, Moerbe- inrichters enkele cijfers door- ten wandelaars is het ander- gespeeld. We geven ze hier maai een gelegenheid om de graag mee. wandelsport te proeven en... De best vertegenwoordigde te iaten smaken, klubs waren «Cracks Wolver- jye omlopen worden nu reeds tem» met 46 deelnemers, uitgestippeld, de kontrolepos- «Flamingo Mechelen» met 40 ten worden uitgezocht wandelaars, «De Kwartels» Kortom; alles zal weer piek- uit Assenede met 36 stappers, fjjn worden uitgewerkt. «Club 6» uit Merksem met 35 Geïnteresseerden noteren dus en «De Reigerstappers» uit aivast zondag 22 mei in hun Vinderhoute met 28. agenda, de Stekense Smok- Ook de naburige wandelklubs keltochten vaststelling dat alwaar alle Verloederingstochten opge- deelnemers vol lof waren over houden met regenen, zodat de vlotte organisatie én in het de organisatoren niet dienden bijzonder over de prachtige terug te vallen op het alterna- Meedoen De atleten die het initiatief hebben genomen hopen uiter aard op een positieve reaktie van vele atletiekers, kandi- daat-atletiekers en andere sportievelingen. Als verre voorbereiding mis schien en/of als kennismaking zal er in de toekomst elke zondagvoormiddag in groep worden gelopen en/of gejogd. Naar «ieders kunnen» zullen er kilometers worden afge maald of enkele honderden meters worden afgespurt. Om de konditie aan te scherpen, om de fysiek op peil te hou den, om het buikje af te lo pen, gewoon voor de gezond heid... Kies zelf maar uit. Vanaf zondag 20 maart 1988 wil men beginnen met de ge zamenlijke training op zon dagvoormiddag. Iedereen is van harte welkom: zowel profs, amateurs, échte vrije- tijdjoggers als jeugdige entoe- siastelingen. Geïnteresseerden voor één en/ of ander kunnen steeds kon- takt opnemen met een van onderstaande personen: Rudy Claus, Huickstraat 4 te 9090 Stekene. Tel. 03- 779.65.29. Jan De Zuttcr, Vogelzang 18 te 9090 Stekene, tel. 03/ 779.86.91. Julien Smet, Spoorwegwegel 45 te 9090 Stekene, tel. 03/ 779.67.70. Ivan Thyssen, Heikant 57 te 9090 Stekene, tel. 03- 779.89.67. Luc Van Zele, Kiekenhaag 59 te 9090 Stekene. Chris Verbeeck, Kemelstraat 130 te 9090 Stekene, tel. 03/ 779.58.67, TenT ZONDAG 6 MAART 1988 In het verleden organiseerde de vrijetijdsvereniging «Sha- loom» van de kleinste Stekense deelgemeente, in samen werking met onder meer het plaatselijke Sportkomitee «Het Vliegend Wiel», elk jaar een veldloop in de beemden en velden van het centrum van Klcin-Sinaai. Dit ter gelegenheid van de jaarlijkse jaarmarkt. Deze veldloop wordt vanaf dit jaar vervangen door een sportmanifestatie in het centrum van de deelgemeente, namelijk een jogging en een stratenloop. Inderdaad op zondag 6 maart wordt in Klein-Sinaai de eerste jaarmarkt- jogging en -stratenloop ingericht. Praktisch Om 14.30 u. start een «jogging» voor alle leeftijden. De deelnemers kunnen vrij kiezen tussen volgende afstanden: 1,5 km, 3 km en 6 km. Elke deelnemer ontvangt een herinnering en er is een tombola op de rugnummers. Verder is er een prijs voor de grootste groep, de jongste en de oudste deelnemer. Daarna is er nog een stratenloop in twee reeksen, telkens over 10,5 km. De eerste reeks start om 15.30 uur en is voorbehouden aan senioren: jongens en meisjes, dames en heren geboren in 1949 en later. De tweede reeks start om 16.30 uur en is voorbehouden aan veteranen: dames en heren geboren in 1948 en vroeger. Deze reeks gaat van start om 16.30 uur. Voor deze beide reeksen wordt een klassement opge maakt en is de uitgebreide prijzentafel voorzien. De inschrijvingen kunnen worden gedaan tot 10 minuten voor de start van elke loop in het klublokaal van «Sha- loom» op het Stationsplein te Klein-Sinaai. Verdere inlichtingen zijn te bekomen bij Ronny Ferket, Edgard Tinelstraat 28 te Klein-Sinaai, tel.: 091/46.76.44. TT MOTORCROSS SPORT OVERDAG Tafeltennis, badminton, keep fit en netbal zijn cursussen die reeds een hele tijd behoren tot het programma van «sport overdag». Dit stedelijk initiatief wil daarmee de kans geven aan volwassenen om overdag aan geleide sportieve ontspanning te doen. Thuiswerkende vrouwen, werklozen, deeltijds werkenden of eender wie zich daar voor vrij kan maken, neemt er thans aan deel. Er is zelfs een speciale lessenreeks «turnen en recreatie» voor de 50- plussers. De voorwaarden zijn bijzonder gunstig: 25 fr. per afzon derlijke les of 200 fr. voor een 10-beurtenkaart, inclusief de -verzekering. Op vrijdag 4 maart a.s. van 13.30 tot 14.30 uur wordt er nu ook van start gegaan met toestelturnen. In deze wekelijkse lessen kunnen belangstellenden op een progressieve en voorzichtige wijze kennis maken met enkele olympische tumdisciplines: brug, evenwichtsbalk, rek, sprong over plint en paard, ja zelfs basistumbling. De cursus zal plaatsvinden in het stedelijk sportcentrum «De Witte Molen», Azalealaan 25 te Sint-Niklaas. Wie wil inschrijven moet zich een kwartier vóór aanvang melden aan het secretariaat. Inlichtingen kunnen bekomen worden bij de stedelijke sportdienst ten stadhuize, 2700 Sint-Niklaas, tel. 777.84.00 - toestel 4842 of in het stedelijk zwembad, Parklaan 117, 7700 Sint-Niklaas, tel. 777.77.63 (sportpromotieteam). LIEFHEBBERSVOLLEYBAL BEKER VAN DE ROZENSTREEK In het heren-en damesrekrea- hier uitkomen tegen Maria- tievolleybaltornooi om de Be- kerken Brandweer, Oostcn- ker van de Rozenstreek, waar de, Wondelgem en VK Gent. voor zich uiteindelijk 164 In Lier komt drievoudig fina- Vlaamse klubs hebben inge- 'ist Verhasselt Londerzeel Ju- schreven, zit de provinciale niors in de arena met Stevoc voorronde er zo goed als op. Steenhuffel en Boys Grem- Alle provinciale schiftingstor- bergen, een topreeks. Ter- Atletiekklub Waasland gaat nooien liggen achter de rug en zelfdertijd moeten in Lier de haar 51' werkjaar in. Sinds de jn de kompetitieformule staan ploegen uit ons gewest KWB viering van vijftig jaar AC nQg een kleine 20 wedstrijden Bazel, Metavoc Temse, KWB Waasland heeft de klub voor Qp het programma. Echter, Denderbelle, Pardaf Kruibe- nieuwe Smokkelaars zich lie- een meer professionele aan- zonder veel betekenis, ver- ke en Pletsers Baasrode de ten aansluiten bij de klub. pak gekozen. Het aanstellen mits de eindrondetickets eer hoog houden en een fina- Teleurstellend daarentegen van de professionele trainer reeds verdeeld zijn. De twee- leplaats dat de «gewone» Stekenaars Eli Van Vlicrberghe was een de wedstrijdfasc, de interpro- dwingen, uit Nieuwkerken, Belsele en Hamme waren flink vertegen woordigd en zo'n 90-tal Smokkelaars wandelden eveneens mee. Van de Stekense verenigingen waren Vakantiegenoegens, de wielertoeristenklub Roda en het Kocwachtse Zangkoor het best vertegenwoordigd. Verheugend was dat na deze tocht er alweer een tiental A.C. WAASLAND OPNIEUW VAN START trachten afwezig bleven: amper 150-tal. Toch écht té weinig. Maar het probleem stelt zich blijkbaar in elke gemeente. Ondanks het feit dat wande len dé rekreatiesport bij uit stek is. Voor iedereen: zowel aan de pers. eerste stap. Belangrijk was vinciale eindronde, wordt Voor het C-tornooi te Zwijn- het vinden van een sponsor en georganiseerd in tornooivorm aarde komen Pardaf Kruibe- uiteindelijk werd dat Cocks en wel op vier verschillende ke, KWB Merchtem en KWB Vleeswaren. Op 12 maart piaatsen. In Zwijnaarde zal Overmere tegen elkaar uit. wordt in de gebouwen van dit KWB-Kruibeke, algemeen Wedstrijdkalender. op 6 bedrijf de klub voorgesteld tornooifavoriet, het zwaar te maart te Zwijnaarde en op 10 verduren krijgen. Het moet april te Lier, Op vrijdag 18 maart vanaf 19 uur in de herbcr Arizona, Bosstraat, op zaterdag 19 maart vanaf 18 uur in de herberg de Ooievaar, Kerkstr. en op zondag 20 maart vanaf 15 uur in de zaal De Menton, Kerkstraat te Buggenhout zullen de jaarlijkse bakschieting- en tcerlingwcdstrijden doorgaan. Deze organisatie is ten voordele van de motorcrossclub De Bosklievers waartoe de piloten Feyaerts Luc en Buytaert Patrick behoren. Eerstgenoemde zorgde in de openings cross in Hechtel voor een stunt door in de finale, na een val in de start, vanuit 48ste stelling op te rukken naar dc 2de plaats. Feyaerts, 23 jaar oud, is als BMB-intcrnatio- naal terug kandidaat om de Grote Prijzen 250cc te betwisten. Buytaert is 17 jaar en als nieuwkomer bij dc nationale BMB slaagde hij erin 19de te rijden in Hechtel, in Zolder werd het een 21ste plaats en in Kocrsel opnieuw 19de. Van beide piloten wordt dit jaar nog veel verwacht? Bij de bakschieting en de tcerlingwcdstrijden kunnen de winnaars kiezen tussen kippen, worsten, pekelharingen, enz... De klap op de vuurpijl is een televisie die zal overhandigd worden aan de beste smijter, verder zijn er ook nog andere waardevolle gratis prijzen. Supporters worden in grote getale verwacht tijdens deze driedaagse, zij kunnen lid worden van MC De Bosklievers voor de som van 250 frank of indien zij het wensen erelid voor 500 frank. Tot dan.

De Voorpost | 1988 | | pagina 28