r EEN FOTOZAAK MET DE ZOOM OP DE TOEKOMST Fotocentrum Jacobs in Lebbeke JACOBS STEEKKAART FOTOCENTER 32 - 4.3.1988 - De Voorpost Chris demonstreert een computer-gestuurde video '«won Chris Jacobs en zijn ouders zicht op de studio en op de voorraad fotomateriaal Chris Jacobs geeft uitleg aan de De vanouds bekende voorgevel van de fotozaak, nu «Fotocentrum Jacobs» video, die veel handiger is en niet zo'n omvangrijke apparatuur vergt bij het vertonen ervan. Dia-amateurs kunnen hun reeksen, samen met de begeleiden de muziek en eventueel de kommentaar ook al op video laten vertalen, zodat ook zij van heelwat hoofdbrekens verlost zijn: geen vervelende «klikgeluiden» meer of geen slechte synchronisatie. Kortom, de vooruitgang en het komfort dankzij de moderne video-computer- kombinatie is opmerkelijk. Bij al dit modern geweld mogen we Chris Jacobs geeft uitleg aan de klanten over hei gebruik van de computer in verband met video O.L.Vrouwstraat, 9370 LEBBEKE Tel. 052-21.38.96 Openingsuren: van 8u30 tot 12 u. en van 13 u. tot 19u30, sluitingsdag dinsdag Apparatuur, films, afdrukken, stu diowerk, reportage voor privé of in dustrie (foto, dia en video), alle fo- toprodukten, videoapparatuur, com puter-hardware. De fotozaak van Roger Tecqmenne in Lebbeke is niet alleen van oudsher be kend, het is meer een instituut gewor den, een instelling zonder dewelke Leb beke hetzelfde niet meer is. Het is er een toevluchtsoord voor zowel de gewone amateur-fotograaf die op reis of tijdens een feestje enkele kiekjes maakt als voor de meer gevorderde hobiïst en de pro fessionele fotograaf. Nu Chris en Corine Jacobs de zaak hebben overgenomen, zijn er nog twee belangrijke aspekten bijgekomen: video en computers. Chris Jacobs is al tien jaar aktief als verkoper van fotomateriaal, maar hij genoot zijn opleiding als fotograaf-ci neast te Brussel. Hij werd er zo profes sioneel opgeleid dat hij een perfekte service kan geven en weet waarover hij het heeft als iemand raad of advies komt vragen. hier alles, waarvoor je anders dikwijls naar de grootstad moet tot professionele vergroters voor kleur of zwart-wit toe. Ontwikkelingsproduktenfixeermidde len, lampen, fotopapier, enzomeer ne men een belangrijke afdeling van Foto centrum Jacobs in. Uiteraard kan men er ook terecht voor de meest eenvoudige pasfoto, maar foto- of diareportages van bijvoorbeeld fami liale gebeurtenissen zijn een meer deli- kaat werk en daarvoor blijkt Chris, ge zien zijn opleiding, de aangewezen man. Nu zijn daar nog de videoreportages bijgekomen. Iedereen die over een video beschikt kan nu alle vrolijke momenten herbeleven dankzij de bewegende beel den die perfekt zijn kwa kwaliteit, opna me en kleur. Voor een videoreportage over een be drijf of een bepaald produkt uit de Niet alleen de foto-amateur kan er te recht voor zijn films en afdrukken, er is een overgrote keuze apparaten van aller lei bekende en degelijke merken, elk met hun eigen kwaliteiten, prijzen en toebehoren. Chris adviseert graag bij de aankoop van een apparaat als de klant vertelt waarvoor het eigenlijk moet ge bruikt worden. Daarbij worden ook de passende lenzen, bijzetapparaten en de noodzakelijke films geleverd. Ook het ontwikkelen en afdrukken kan men met gerust gemoed aan Chris Jacobs overla ten. Verenigingen van amateurs krijgen er belangrijke kortingen. Wie zelf over een donkere kamer beschikt is in deze zaak de koning te rijk. Hij (of zij) vindt industrie kan je er ook al terecht. Chris beschikt over de beste apparatuur en is zelf een perfektionist die er de nodige tijd voor uittrekt. Door de kombinatie Corine en Chris Jacobs van computer en video is het nu eenvou diger om de videofilms te monteren en van geluid te voorzien. Samen met de klant wordt eerst de bedoeling van de opdracht besproken, nadien wordt een scenario opgesteld en dan wordt een modern-ogend, attraktie- ve video gemaakt over een produkt of een bedrijf, die kan dienen om bijvoor beeld op jaarbeurzen of in etalages te vertonen. Voor vele zaakvoerders is het ook een moderne mogelijkheid om hun bedrijven op een eenvoudige, korte en aantrekkelijke manier aan hun klanten voor te stellen, zonder dat ze daarop tot een uitgebreid bedrijfsbezoek moeten overgaan, al kan de video ook dienen als inleiding tot zo'n bezoek. Deze ontwikkeling dankzij video en computer biedt nu ook de mogelijkheid aan de bezitters van Super-8 films om deze verouderde films over te zetten op Burgemeester Moyersoon en enkele leden van zijn schepencollege kwamen hun sympathie betuigen bij de opening zeker niet uit het oog verliezen dat Fotocentrum Jacobs in de eerste plaats een fotozaak blijft, waar de amateurs welkom zijn en waar niet alleen pasfoto's worden gemaakt, maar ook studiowerk in allerlei formaten en uitvoeringen tot afdruk op linnen (canvas) toe. Loop er eens binnen. Een wereld gaat voor u open!

De Voorpost | 1988 | | pagina 32