Speelautomaten moeten weg uit stadsgebouwen VTI-Aalst primus in aktie «Jeugd en technologie 1987-88» Erpe-Mere: Rode Kruis vereremerkt bloedgevers De Toekomst: een bouwberoep! Wordt leefmilieujaar afgesloten met «dialoogdag»? SP-lijst volledig 4 - 4,3.1988 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 Leningen De notulen van vorige zit- gens ons niet gekende re- tjng i0kten geen kommen denen, was er een die naar taar ujt Dat was wél het Aalsterse normen van het geval met de straatnaam korte type was. Met enige «Bosselingen» tussen Hek minuten gestart was de bestraat en Industrieweg openbare zitting inder- te Hofstade. Danny De- daad «reeds» gedaan en- nayer opteerde, alhoewel kele minuten na 23 u. ,jie naam dan wel langer Over de avond zweefde de jSi voor «Bosselingen- twijfel over het behouden weg». Maar omdat tijdens van de meerderheid door ^et openbaar onderzoek CVP en PW van de jong- er geen enkele opmerking aankoop van een perso- aankoop van onderdelen helft van januari en de nenwagen voor de dienst voor herstelling en onder- van decern!ber wegen. - van 118.000 fr. voor de aankoop van rioolschouw- deksels. - van 462.000 fr. voor de houd reinigingswagen. plus de maanden juli en - van 344.000 fr. voor de augustus. De huurprijs per aankoop van een dienst- maand zou 5.000 fr. bedra- voertuig voor de dienst be- gen. Eddy Monsieur (SP) graafplaatsen. stelde dat de stad toch aankoop van diverse hout- - van 2.030.000 fr. voor over een setaetstand be- materialen voor de stede- de aanleg van een park schikte in Huis De Bolle liike onderwijsinrich- rond het nieuw zwembad - aan de Kapellestraat. Wa- 'J 1 fase i en 2. re deze behouden geble ven dan had men een reële Schieten op de pianist besparing kunnen realise- Nadat een vrijstellings- ren. Maar schepen Doorns clausule werd goedge- zegt dat Huis De Bolle tingen. - van 111.000 fr. voor het uitvoeren van schilder werken aan ramen van de stedelijke academie voor ste tribulaties in de groot- binnenliep en ook de ho- stedeke academie voor openbare moet dienen voor opvang ste partij van de stad. gere overheid geen enkel *honekunsten (ISieuw besmren voor de uitvoe. van een gedeelte van de Jan Caudron wilde naar de bezwaar formuleerde beekstraat en uude vis van hlln wett(:li;ke OD. bibJiotheek zodat de toe- stand van zaken informe- Wordt «Bosselingen» on- ren doch kreeg daartoe de gewijzigd aanvaard, gelegenheid niet. Burge- Er worden leningen aan- meester De Kerpel noem- Vaard voor ruim 15 mil de dergelijke interventie joen waarbij Jan Caudron een «oneigenlijke interpel- toch opmerkt dat het ma- latie» want niet slaand op van een inventaris van het gevoerd beleid. Ze de st0cks een noodzaak is werd dan ook onontvanke- en verder heeft hij wel lijk verklaard waarbij de aanmerkingen over de SP zich onthield en Cau- schilderwerken aan de ste- dron stelde dat Aalst het deiijke akademie en over recht heeft te weten of er de aiuminium gevelbedek- nog een meerderheid be- j^ng van de Keizershallen. staat. Met 14 CVP-ers plus 9 PW-ers en het VU- raadslid dat zich bij de CVP voegde komt men in de totaliteit op 24 van de meerderheid tegen 17 van de minderheid. 22 op 41 is de volstrekte meerder heid. Met twee wegens ziekte weerhouden sche penen De Pauw en Van Vaerenbergh en schepen Ghisleen Willems die door Caudron als d.d.d. wordt betiteld wat zou staan voor dienstdoende dissident komt die meerderheid wel quasi in vraag. Wel ontbrak een lid op de oppositiebanken. Jan Cau dron stelde immers dat raadslid Antoon Blom- maert verontschuldigd was. Niet «uit gewoonte» zoals het meestal het geval is doch «omdat hij uit Wal lonië moet-komen en het verkeer langzaam ver loopt. Over de biezonder- ste punten wilde hij alles- Het gaat over leningen - van 981.000 fr. voor het uitvoeren van herstellings werken aan het huis De Bolle. - van 169.000 fr. voor de renovatie van de verdeel- kollektor van de verwar mingsinstallatie stedelijk museum Oud-Hospitaal. - van 999.000 fr. voor de aankoop van uitrustings middelen en materieel voor de stedelijke werk huizen. - van 1.311.000 fr. voor de aankoop van elektrici teitsmaterialen en stortbe- ton voor de stedelijke werkhuizen. ring van hun wettelijke op- bibliotheek zodat de toe -van ju (100 fr voor het dracht ontslagen worden stand in de Kapellestraat van de retributie op het niet kon behouden blij- y\aist. De winnende x-y tafel van het VTI. afleveren van administra- ven. Het OCMW-eigen- tieve inlichtingen moest dom in de Kattestraat ingevolge van de verkoop moet aan het OCMW te- van de stedelijke werkhui- ruggegeven worden en als zen aan de Hoge Vesten men de handelswaarde naar een nieuwe schiet- van een pand in de Katte- stand voor de oefeningen straat kent wordt dat een van de politiediensten belangrijke zaak voor worden uitgekeken. Er OCMW-Aalst. Monsieur werd voorgesteld de beklemtoont voor de goe- schietstand van de VZW de orde niets maar dan Aalsterse Schuttersgilde ook niets te hebben tegen Sint-Joris, Termurenlaan Sint-Joris en stelt dat het Vervolg van blz. 1 26 te Erembodegem te hu- hier louter om een princi- ren elke donderdag van 9 piële kwestie gaat. tot 12 u. en van 14 tot 17 u. LH uitgezonderd de eerste vernieuwen van buiten- schrijnwerken aan de aca demie voor schone kun sten (Nieuwbeekstraat). - van 112.000 fr. voor de aankoop van video-appa- ratuur en apparatuur voor geluidsweergave in het kultureel centrum. - van 464.000 fr. voor het aanbrengen van een alu minium gevelbedekking in de spektakelzaal van de Keizershallen. - van 439.000 fr. voor de bouw van een bergplaats aan het bestaand gebouw in het sportcentrum Zand berg. - van 400.000 fr. voor de aankoop van motoren voor aanvullen stocks ste delijke groendienst. - van 1.358.000 fr. voor de aankoop van een cylin- dermaaier met transport- aanhangwagen en een werfwagen. - van 578.000 fr. voor de aankoop van materieel en uitrusting voor de groen dienst. In blok B werd op de eer- Ook nieuwbouw? ste verdieping een herin- Er worden inderdaad het graduaat. Dat komt er deling doorgevoerd van de piannen gemaakt om een in blok K op de eerste vroegere grote tekenzaal. mini-campus op te richten verdieping. Het lab zal een Er kwam aldus een com- aan de overkant van de oppervlakte hebben van puterklas, een AVM-klas sint-Annalaan bij de As- 250 m: en zal klaar zijn de en een labo scheikunde serendries op een VTI-ei- De Unie van Belgische Fiets- zoveel mogelijk informatie dag vóór de opendeur- bij. gendom waar reeds turn- fabrikanten en de Syndikale worden geboden rond de fiets dag, op 27 mei dus. In blok A op het gelijk- zaien, garages, het oriën- Kamer van de tweewielernij- en het gebruik van de fiets. jn 5j0k F werd een onge- vloers wordt de laatste tatiejaar en andere meer verheid organizeren van 26 Natuurlijk zullen er^ verschil- ^hikte ruimte herwerkt hand gelegd aan de om- zjjn opgericht. Van slopen zodat men binnenkort een vangrijke werken die de is er dan ook geen sprake polyvalente zaal van ca. 200 m: ter beschikking krijgt. De zijvleugels van de feestzaal in blok D zijn verbouwd tot wasplaatsen. Tevens dienen ze als over- tot 29 maart in Brussel de lende fietsmanifestaties wor- fietshappening. Daarbij zal den gehouden. - van 1.327.000 fr. voor - van 1-263.000 fr. voor de aankoop van twee com- de aanpassing van de tech nische infrastruktuur van de kelderverdieping in funktie van de inrichting van de magazijnruimte in bi-dienstvoertuigen met alarminstallatie voor de politie. - van 145.000 fr. voor de - - aankoop van twee mobiele het huis De Bolle, radioposten voor de - van 1.500.000 fr. voor politie. het verstrekken van een - van 672.000 fr. voor de toelage aan de kerkfabriek zins dan toch zijn advies aankoop van een registra- Sint Anna voor de onder- verlenen...». Aldus oetoestel voor inkomende houdswerken aan de bui- Caudron. telefoongesprekken. tenmuren van de kerk. - van 375.000 fr. voor de - van 138.000 fr. voor de reeds tien donors die 60 giften achter hun naam hebben en daarvoor een medaille met zilveren bar- „au nu,.nC» ret in ontvangst mochten ondanks hel feit van de nemen: De Clippeleer, M konkurrentie» van het Vervolg van blz. 1 ter was, was de vaststelling dat men 62 nieuwe donors had kunnen inschrijven plasmaferesecentrum, die er in feite geen is want de bloedafname gaat nog steeds in stijgende lijn. Dr Lust waardeerde de uitnodiging in het gemeen tehuis waar men voor het Rode Kruis zeer gastvrij is. Daarbij beklemtoonde De Landtsheer, G. De Pauw, L. De Schutter, H. Janssens en P. Van Dam me, ook nog Elisa Pardon uit Bambrugge. Het wordt in feite een strijd om mee naar de top te gaan en op te rukken naar de honderd giften. Een vijftal is al goed op hij dat het bloed uit onze weg want zij kregen de gemeente van een zeer medaille met gouden bar- goede kwaliteit is want het ret voor tachtig giften. J. is veel gezonder dan dit De Sutter en F. Sergeant van stedelingen. Een re- uit Erpe; C. Schamp en J. den te meer dat de Erpe Verbeeke uit Mere even- men zich inbeelden over hoeveel regelmatige do nors de afdeling van Mere beschikt. Dit is natuurlijk geen unicum maar toch is deze afdeling uitgegroeid tot een der voornaamste in het arrondissement. Een dergelijk resultaat is er na tuurlijk zomaar niet geko men want daartoe is nog een hele schare andere medewerkers nodig die achter de schermen zorgen voor de organisatie en tel kens daar zijn als er een bloedtransfusie plaats vindt Men kan niet genoeg de belangloosheid van de do nors benadrukken, ook al is er een dag verlof aan Merenaren nog meer bloed zouden geven in de toekomst. Op een tiental donors na komen de ongeveer hon derd vereremerkten allen uit Erpe-Mere zelf. Dit neemt niet weg dat nog andere «buitenlanders» bij het Rode Kruis van de afdeling Mere mogen ko men bloed geven. 36 donors kregen een er kentelijkheidsdiploma voor tien giften en 25 bloedgevers ontvingen een bronzen legpenning voor ven in Mere want steeds evenveel giften. Een er- kan men op hem beroep kentelijkheidsmedaille doen. Trouwens, zijn me mel bronzen kenteken daille was nog niet aanwe- werd uitgereikt voor 40 zig vermits ze hem in sep- giften aan de Merenaren tember dit jaar. eigenhan- als R Uvttrage van Nieu- verbonden, want met uit werkerken. zondering van dit klein De medaille van verdien- voordeel krijgt hij of zij er ste met zilveren palmen en hoegenaamd mets voor in zilveren kenteken werd de plaats. Bloed geven is aan André De Troyer uit een kwestie van mensenle- Mere uitgereikt voor hon- vens redden en dit op zich- derd giften. Kamiel Van zelf is al een genoegdoe- Impe uit Mere kreeg even- n'ng- Mere mag gerust eens de zilveren palmen zeggen dat de donors van maar hij kreeg er het gou- hun afdeling al honderde den kenteken bovenop mensenleven gered heb- omdat hij reeds 120 keer ben dank zij de vele hekto- bloed gegeven heeft. Hij is liters die hier reeds in zak- waarlijk de kampioen op jes gedaan werden. Met de het gebied van bloed ge- jaarlijkse aanwinsten van H. Bacyens, F. De Brou wer, R De Frenne en P. Van Damme; ook drie mensen uit Erpe konden op dezelfde eer rekenen: 'A. Baeyens, C. Lateur en W. Van Impe; van buiten de gemeente waren dit P. De Meerleer uit Erembo degem. F. De Troyer uit Borsbekc en E. Van Bever van Bambrugge. De afdeling Mere telt donors zal deze sterke af deling nog lang vooraan op de lijst staan zonder er daarom een wedstrijd van te maken. Hier is het een kwestie van «ik doe het of dig door Prins Albert zal ik doe het niet». Mensen opgespeld worden. «Miel» van a'le s'a6 zetten er zich zal zich intussen echter niet laten praten om er nog een paar liter bij te geven want hij is qua bloed geven de grote kam pioen van Erpe-Mere. een laureaat op zijn terrein. Als men alleen nog maar de talrijke schare bloedge vers bijeen ziet die verere merkt worden dan kan voor in en dat men op bepaalde tijdstippen deze donors erkentelijk wil zijn is wellicht hun grootste waardering om er met nog meer entoesiasme in de toekomst mee verder te gaan jy De schrik van handen-werk, de afkeer om zich wat vuil te maken of al eens nat te zijn of kou te hebben, de krisis in de bouwnijverheid, zijn zoveel redenen waarom jonge mensen en ook hun ouders voor hen, de laatste jaren niet meer hebben gekozen voor een bouwberoep. Nochtans, precies omdat in al de beroepen van de bouwnijverheid de uitvoering van het werk gepaard gaat met het vuil maken van beide handen betekent dat het hier gaat om echt vakman schap. En goed geschoolde of gespecialiseerde vakmensen zijn broodnodig in een levenskrachtige sektor die het bouwbedrijf is. En die vakmensen zijn er te kort Aannemers smeken nu om geschoolde arbeidskrachten, en die toestand zal de eerste jaren niet verbeteren. In Vlaanderen alleen zijn er elk jaar 1.200 arbeiders die de pensioenleeftijd bereiken. Van de huidige werkkrachten zijn er 45% ouder dan 50 jaar. De jongeren van 20 25 jaar geschoolden, zijn als witte raven... Het is duidelijk dat jonge dynamische geschoolde vakmensen moeten aantreden om het hoofd te kunnen bieden aan de steeds groter wordende techniciteit van het bouwproces en aan de alweer groter wordende vraag naar nieuwe gebouwen. Aan gemotiveerde en waardevolle krachten wordt nu in de bouwwereld een levensechte kans >eboden. Een mens blijft nood hebben aan dingen waarin hij zijn kreativiteit kan uitleven. Kreatieve jongens en meisjes met enige beroeps fierheid kunnen er zeker aan hun trekken komen. De voortdurende afwisseling in de uitvoering, het sterk persoonlijk betrokken zijn, het vaak op ande re plaatsen werken, het helpen tot stand brengen van realisaties die het langer dan een mensenleven volhouden, maakt dat de bouwberoepen een bron zijn van arbeidsvreugde. De keuze van een bouwberoep waarborgt aan de geschoolde vakman een werkelijke tewerkstelling en biedt vooruitzichten op hoge reële lonen en talrijke sociale voordelen. Jonge mensen, jongens en meisjes die voor een beroepskeuze, dus een levenskeuze staan en die beschikken over echt doorzettingsvermogen, nodigen wij uit samen met hun ouders, die eveneens begaan zijn met de toekomst van hun kinderen, op een voorlichtings avond op maandag 28 maart te 20 uur te Aalst in het kultureel centrum De Werf. Thema voor die avond: Uw toekomst een bouwbe roep. Sprekers: de heren: Frans Duhamel - Sekretaris generaal NACEBO. over: evolutie in de bouwnij verheid; Robert Van Gijseghem - Architekt - Di- rekteur Akademie over: tekorten in de verschillen de beroepen en toekomstmogelijkheden; Jan Roe land - Ingenieur - Direkteur VTI Sec. Onderwijs over: de taak van het technisch beroepsonderwijs; Robert Veldeman - Pedagoog - Direkteur PMS 2 over: hoe staan de PMS centra tegenover dit tekort; mevrouw Els Van Brussel - binnenhuisarchitekte - afdelingsverantwoordelijke bouwbedrijf over: haar ervaring in de bouwsektor; Frans Van Volsem - leraar - voorzitter persbond - gespreksleider. Deze avond zal de start zijn van een aktie tot propageren en promoten van de bouwberoepen Deze aktie wordt gevoerd door NACEBO Aalst in samenwerking met het stadsbestuur, het VTI te Aalst, het fonds voor vakopleiding in de bouwnij verheid, het PMS centrum te Aalst, de kamer voor ambachten en neringen. Deze propaganda zal ook doorgevoerd worden op INFOBO 88, beurs voor bouwen en wonen die doorgaat van 1 tot 5 april in de Keizershallen te Aalst. U bent er verwacht. LH overbrenging van de volle dige computeraktiviteit moeten mogelijk maken. Er komen vier uitgeruste computerklassen. De schooladministratie loopt op computer en krijgt nu loopgangen en vluchtwe- de geschikte lokalen. De gen zodat deze transfor- grote computers worden matie de veiligheid rond- opgesteld achter glas. Van om de zaal ten goede in de gang beschouwd, komt. wordt het net een kijkkast. Er zal wel met de beschik bare ruimte moeten ge woekerd worden want naast het KIHO wil men er het Centrum Technisch Hoger Onderwijs van het VTI installeren. Het blijft voorlopig nog bij plannen. Voor de rest is men in onderhandeling. LH Raldes. Regionaal Aktie- komitee Leefmilieu Den der en Schelde, herinnert er de toenmalige waarne mende burgemeester An- nen uit de doeken doen eigen inbreng zou heb- wat er finaal van de mi- ben - zou het debat in lieumanifesten konkreet goede banen moeten werd gerealiseerd. «Be- leiden». wiii voorrechte partners zou- Raldes hoopt dat het ny De Maght aan "dat "er den een korte repliek kun- stadsbestuur de «overwe- ecn vage belofte was om nen houden waarna ande- ging» nu in daden zal om- het Europees jaar van het re raadsleden en mensen zetten of anderszins een Leefmilieu op passende uit het publiek zouden valabel alternatief wil rea- wijze af te sluiten. kunnen interpelleren. Een liseren. Bij de start op de eerste geschikte moderator - nu eens niet de burgemeester opdat die ook de kans tot LH lentedag van 1987 werd een speciale gemeen teraadszitting over het leefmilieu georganiseerd waarbij leefmilieuvereni gingen en studenten aan bod kwamen. Toen des tijds dan een student sug gereerde het Jaar met een gelijkaardige zitting te sluiten, stelde A. De Maght inderdaad dat zulks kon overwogen worden en dat ze zelfs meende te we ten dat een dergelijk ini tiatief reeds in de planning was ingekalkuleerd. Dialoogdag Geopperd wordt dat men nu eens de rollen zou om keren. Leden van het schepencollege en andere gespecialiseerde raadsle den zouden nu eens kun- De twee opengebleven plaatsen op de SP-lijst zijn ingevuld. Het worden verloskundige mevrouw Ver hoeven en AKV-sekretaresse en lid van «De Matot- ten» Christiane Tombeur. De PVV-lijst leest U elders in dit blad volledig wel met nog een licht voorbehoud voor lijstduwer Richard Goossens, OCMW-voorzitter. Marcel Lo- rie. uittredend raadslid is geen kandidaat meer om leeftijdsredenen en OCMW-raadslid eveneens niet meer om deontologische motieven. Van de CVP-lijst nog geen nieuws en evenmin van Agalev of Klein-Links. 6 LH Aalst. Hel wapenschild dat de gevel van het stadhuis versierde tijdens de karnavalda-\ vei gen gaat weer voor een jaartje in de stadsmagazijnen (a). ge'

De Voorpost | 1988 | | pagina 4