gflt «Uw thuis blijft onze zorg» Zweminstuif met spelnamiddag en kwis op de «Bosdag» Netwerk in maart Rally v. Mechelen Stadspoppentheater in De Werf 6 - 4.3.1988 - De Voorpost Op donderdag 17 maart nemen de negen eerst ingeschre ven scholen die zich tot zes teams groepeerden deel aan de zweminstuif en de kwissen. De ploegen komen aan in het zwembad (20 fr. transport kosten ten laste van de stad) te 13.15 u. Elke ploeg telt 16 spelers en één coach. Twee vaste spelers nemen deel aan de kwisrondes. Noch bankzitters noch reserves. Deelnemers De d,rek' onderliggende puntenwaarde wordt dan De dee nemende scholen nje, toegekendi zijn: Lagere gemeen- Zowel ,ljdens de praktj. sche proeven als op de teschool Meldert en Baar- kwisronde duurt 5 minu- maakt en de andere groe ten. Tijdens deze tijdspe- pen krijgen kans om te riode worden vragen ge- antwoorden. Is een gege- steld. De kandidaten mo- ven antwoord juist, dan gen op elk moment af- krijgt de ploeg 2 punten drukken en antwoorden, bij. Na het beëindigen van De vraag wordt op dat een vraag volgt nog 15 se- ogenblik onderbroken, conden bedenktijd. Dan Wanneer één ploeg heeft luidt het belsignaal en afgedrukt blokkeren alle wordt de volgende vraag andere drukknoppen en aangevat. Aan het eind gaat het licht van de des- van eïke kwisronde wordt degem, Sint-Martinusinsti- kwisrondes kan elke ploeg betreffende ploeg bran- met de behaalde punten tuut Sint-Jozefstraat één joker jnzetten Met den. Is het antwoord fout, een klassering opgemaakt. Aalst Lagere meisjes- die joker word, het aanta, school Leopoldstraat Hof- n ïerdiend de stade. Lagere gemeen- kozen f verdubbeld teschool Erembodegem Het inzetten yan de joker Lagere gemeenteschool moc, kenbaar gemaakt Hofstade en Gijzegem. worden aan de presentator Sint-Martinusinstituut Moorselbaan Aalst en la- onmiddellijk voor het be- j g'n van het betreffende gere school Sint-Gndula- spel door he, aanbleden ■;t,raat., van de maskotte. Deze Na elk onderdeel (zowel maskottes zullen ,er laat. praktische proef als kwis- se ter beschikking geste|d ronde) worden volgende worden punten toegekend: 7-5-4- Qp het laaIS(e spe| kan geen joker ingezet wor- dan worden 2 punten afge trokken en krijgt de ploeg op deze vraag geen kans meer om te antwoorden. De drukknoppen worden hierop gedeblokkeerd, de vraag wordt verder afge- Volgens de behaalde plaats in de klassering worden dan de punten op het scorebord toegekend: 7-5-4-3-2-1. Wanneer na 5 minuten het eindsignaal luidt wordt de gestelde vraag afgemaakt. Programma Er zijn als spelen een wa tersteekspel, een schatten- duik, een ballenworp, wa tertouwtrekken en toren bouw afgewisseld met twee kwisrondes en beslo ten met de uitreiking der prijzen. Meer info bij: Sportdienst, tel. 053/77.11.11 Walter Coppens; Zwembad, tel. 053/78,56.78 Danielle Van Geert; Leefmilieu, tel. 053/77.11.11 Inge Singe- lijn; BRT Dienst Jeugd, tel. 02/737.51.42 Hans Bourlon. LH Aalst. Voor het biblioteekpersoneel is het nog even wennen aan de nieuwe toestand (a). Het wedervaren van ons team Van der Elst-Triest Na lange en koude winterda- nog wel, het was karnaval- totaal vernield, de voorbum- g in Aalst en daar heeft per totaal verdwenen (sou- ploeg alle begrip voor. venirjagers allen daarheen!), ons team terug aan de Zij zelf zullen deze ene keer voorspoiler onherstelbaar be- start van de eerste rally van wei zelf de service uitvoeren, schadigd en radiators cm's het seizoen 1988, te Me- tussen alle verreden proeven, verplaatst, chelen. 's Morgensvroeg wordt na Builen en schrammen van de Veel supporters of service- langdurende en vervelende piloten zullen wel vlugger ver- Er is één uitzondering: in 5 A dit finaiesnei wor_ gen, de Volvo terug in volle zondag in het spel «watertouwtrek- dP pUnten voor alle condilie te hebben 9ebracht, onze ploe ken, is de puntenverdeling n automatisch ver- om praktische reden als d hlr_,d volgt: 7-5-4-2-2-2. Bij een ex-aequo krijgen Kwissen U1 joiyiuo. ,„,HV,„,eilua DIP ,olïDlolluo kU,roM „a, »1VJyyoi de gelijk geklasseerde jn het programma komen mensen volgen onze ploeg technische en andere papier- geten worden dan de voor- ploegen dezelfde punten. 2 kwisrondes voor. Een deze keer niet, want weet u controles (eigen aan het sei- noemde schade, zoenbegin) gestart, voor een Toch' wordt zo goed en zo verkenningsronde van de 3 kwaad als het kan de verken- speciale ritten, die op deze ningsronde beëindigd, zonnige dag 4 maal dienen De tegenstand in hun klasse gereden te worden. is niet mals te noemen. Het is In totaal startten ongeveer al turbo, 16 kleppen en vier- 100 wagens deze rally. wielaandrijving die de klok Reeds een grote verrassing slaat! Alleen hun ervaring zal voor ons team op de 2de kunnen helpen. De punten proef. Bij de verkenning van worden op het einde der rally deze onverharde proef wordt verdeeld en daarom wordt een op het eerste zicht onge- dan ook op de fameuze 2de vaarlijk recht gedeelte van proef de kat uit de boom 800 meter, op hogere snel- gekeken, heid gereden. Halfweg deze Wat verwacht wordt, gebeurt, 800 m, aan een snelheid van en op deze zelfde valstrik ver- meer dan 100 km/u. duikt het bijten ongeveer 10 verschil- fameuze addertje onderuit lende teams zich de tanden, het gras. Drie kuilen van gro- Dit laatste tot persoonlijk let tere en diepere omvang dan sel voor de piloten toe. Wij verwacht duiken in minder wensen deze mensen hierbij dan 5 meter na elkaar op en van harte beterschap toe. zorgen voor een complete Rallysport blijft gevaarlijk en fiasco. Een onbeschrijfelijk dat moeten ook de toeschou- gevoel voor onze 2 piloten die wers leren beseffen want zij korte doch langervaren waren ook op deze rally terug Aalst. De biblioteek voor de jongeren is reeds een week toegankelijk (a). in de lucht meemaken, slechts onderbroken door het gestamp en gedaver van alle koerswerkgedeeltes. Het op maken van de schade ge beurt slechts 200 m verder, waar uiteindelijk tot stilstand voor een wordt gekomen. 2 verstralers wijken. onvoorzienig, als het al niet doodsverachtend mag wor den genoemd. Het spektakel die de piloten anders zouden kunnen geven loont er niet wel bij. Ook zij voelen niets «mensen ont- PVV-Aalst naar verkiezingen De P.V.V.-Aalst stelde verleden maandagavond in het LSW in de Korte Zoutstraat haar lijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen voor. Het werd op de lijst duwer Richard Goossens na voor wie nog enig licht voorbehoud bestaat een volledige lijst met 21 namen waarbij Marcel Lorie, uittredend raadslid wegens leef tijdsredenen niet meer wenst op te komen en OCMW- raadslid Herman uit Moorsel wel blijft steunen doch niet nominatief meedoet om deontologische motieven. Lijsttrekker Anny De bergzaam vinden en waar Maght stelde dat de cam- ze overigens van alles ge- pagne zal gebeuren onder noeg hebben om niet van de slogan «Uw thuis blijft huis weg te hoeven, onze zorg», op zich zelf In de derde plaats heeft geen onderdeel van het «uw thuis» ook een enge programma doch wel de betekenis, namelijk de idee die achter het pro- woning, het eigendom of gramma dat later uit de de plaats, waar de bewo- doeken zal worden gedaan ners écht het gevoel heb- steekt. Uit de slogan die ben hun voeten onder de het PW-profiel schetst, de fundamentele PVV-vi- sie weergeeft en het uit- eigen tafel te steken, in het besef dat het individu, zijn privacy, zijn veiligheid en gangspunt verwoordt zul- zijn privé-bezit voor de len alle PVV-programma- P.V.V. voorop staan, punten worden afgeleid. Het «Werk»-woord van de P.V.V.-slogan is «blijft» «Uw thuis blijft onze zorg» en slaat op het werk of de Het onderwerp van die aktie om «uw thuis» in zun volzin is «uw thuis» en slaat in de eerste plaats op het hele grondgebied, waar alle inwoners zich thuis moeten voelen en re- drie betekenissen verder waar te maken. «Blijft» betekent dat we al lang niet meer aan ons proef stuk zijn en dat we in drie bestuur- denen genoeg moeten opeenvolgende hebben om, zoals de speriodes. vooral in die van de fusie, een harde inspanning hebben gedaan om tot een globaalvisie te komen, om de specifieke funkties van buurten, wij ken en deelgemeenten te inventariseren en om de noden, behoeften en wen sen van de betrokken inwo ners te verkennen en op te volgen De P.V.V, heeft in die jaren een klimaat gescha pen dat bijzonder gunstig bleek te zijn voor de ver zuchtingen, de onderne mingslust en de bezieling van hen die vooruit willen. Alles samen heeft de P.V.V. aan Aalst een uit- spreekwoordelijke vogels, het eigen nest te prijzen. In de tweede plaats en met nadruk op «uw», is «uw thuis» meer bepaald de leefomgeving of de pleis terplaats,.waar de betrok ken bewoners zich mee vereenzelvigen, waar ze hun wortels hebben, waar ze niet alleen hun penaten, maar ook een brok so ciaal, kultureel, en kom- mercieel leven vinden, waar ze het gevoel hebben dat de straat, de buurt en de wijk of het dorp een verlengstuk van hun wo ning zijn, waar ze het leef baar, genietbaar en her straling gegeven. Het GEZEGDE is «onze zorg», «uw thuis blijft on ze zorg». Dat betekent dat men met dezelfde zorg, dezelfde inzet, dezelfde teamgeest en een steeds duidelijker visie wil door zetten. «Uw thuis» blijft onze zorg, de zorg van de P.V.V. die als één team doorzet en blijft door zetten. De kandidaten Anny De Maght stelt dat van de 41 kandidaten er 25% jeugdigen zijn van di verse strekkingen die ech ter samen horen. Er wordt gezorgd voor opvolging. De lijst is noch typisch Klein-Aalsters en evenmin specifiek «Faluintjes». Het is zowat fifty-fifty tussen Aalst-Stad en de deelge meenten. De gemiddelde leeftijd zou ergens tussen 35 en 40 liggen. Verder stelt de lijsttrekster dat zo wat alle beroepen erin ver tegenwoordigd zijn zodat de lijst representatief is voor de hele bevolking. Ze betreurt het evenwel dat er slechts van de 41 kandi daten 5 dames zijn. 1. Anny De Maght-Ael- brecht, lerares, Meldert, uittredend schepen 2. Gilbert Bourlon, make laar, Erembodegem, uit tredend schepen 3. André Doorns, tech nisch adviseur NMBS, Aalst, uittredend schepen 4. Oscar Redant, leraar- accountant, Moorsel, uit tredend fraktieleider. 5. Alois Adriaenssens, zaakvoerder, Aalst., uittre dend raadslid. 6. Frans De Meersman, zaakvoerder, Herdersem, uittredend raadslid 7. Lucien Van den Nest, houthandelaar, Hofstade, uittredend raadslid. 8. Luc Latoir, zaakvoer der, Gijzegem, uittredend raadslid 9. Johan Stijlemans, zaak voeder, Aalst, voorzitter Liberale Jongerenraad. 10. Frans Daelman, aan nemer, Nieuwerkerken, ex-voorzitter Eendracht Aalst. 11. Marcel Delgouffe, op zichter, Baardegem 12. Willy Muylaert, jurist, Aalst 13. Willy Coen, leraar, Aalst. 14. Betty Lambrecht, be diende, Aalst 15. Peter De Boeck, ju rist, voorzitter PVV-Jon- geren 16. Simon D'Hondt, be drijfsleider, Aalst 17. André Moreels, ge neesheer, Aalst 18. Mario Van Stijven- dael, radio-presentator, Aalst 19. Sylvain Van den Ber- ghe, werkmeester, Hofsta de 20. Etienne Melkebeeck, handelaar, Erembo degem 21. Godelieve Van den Bremt - Van Gijsegem, bediende, Herdersem 22. René Saeys, gepensio neerde van NMBS, Her dersem 23. Raymond Van Nieu- wenborgh, magazijnier, Meldert 24. Pierre Seminck, ge pensioneerd vakbondsmi- litant, Aalst 25. Freddy De Cocker, loodgieter, Moorsel 26. Herman Morel, be diende, Aalst 27. Luc Vertongen, be diende, Erembodegem 28. Petrus Braem, arbei der, Nieuwerkerken 29. Mary-Rose Van Pot- telbergh, bediende, Aalst 30. Christophe De Landtsheer, politoloog, Aalst 31. Monique Mees - De Wolf, zaakvoerster, Aalst 32. Stefaan Vinck, opera tor NV Amylum, Aalst (ex-Moorselaar) 33. Etienne De Neve, OCMW-ontvanger, Aalst 34. Frans Temmerman, bediende, Erembodegem 35. Steven van den Steene, bediende, Erem bodegem 36. Raymond De Wolf, politie-inspekteur, Hofstade 37. Theo Biebaut, ambte naar, Aalst 38. Koenraad Van der Eist, jurist, Aalst 39. Antoon Paridaens, schooldirekteur, Moorsel, voorzitter PVV-Aalst. 40. Wilfried Van Herre- weghe, bloemist, Gijze gem, uittredend OCMW- raadslid (fraktieleider) 41. Richard Goossens, ambtenaar, Nieuwerker ken, uittredend OCMW- voorzitter. Eerste vrouwelijke burge meester van Groot-Aalst PVV-voorzitter Antoon Paridaens stelt dat het de bedoeling is van de PVV- ploeg haar optrekster tot eerste vrouwelijke burge meester van Aalst te ma ken. Anny De Maght zegt zelf door alle andere par tijen te zijn gekontakteerd doch geen enkele exklusie- ve te willen stellen. «We willen alleszins een ruime meerderheid van mensen met ruime ideeën en met zoveel mogelijk liberale accenten». LH Terug naar de eigenlijke rally. Onze ploeg van zijn kant, ont dekt zeer interessante zaken. Zoals, het zich compëtititief blijken te zijn tegenover de naaste concurrenten. Het be looft voor de volgende rally's, want de tijdsverschillen on derling, bedragen slechts se conden. Seconden waar ook in Mechelen werd voor ge streden, hevig bochtenwerk op de limiet, gedurfde rem- maneuvers, gecontroleerde slips en onvoorziene maneu vers waren weer als vanouds aanwezig. Het bracht onze ploeg, deze keer, juist buiten de bekers, op een 4de plaats groep N. Het Oostvlaams kampioen schap, algemeen, brengt hen l op een voorlopige 3de plaats. De 1ste plaats is hun doel. Met een beetje geluk zullen zij slagen. Waarom niet met uw aanmoedigingen? Zij re kenen op U en de zo brood nodige sponsors... Binnen kort meer nieuws, met de e.k. rally L.R.T. van 4 maart a.s. Tot ziens. Tweedehands kindergerief Verkoop van gebruikte ar tikels: kleding tot 12 jaar (geen schoenen), baby-uit zet en speelgoed. Meer informatie: Me vrouw H. Van Ingelgem- Van Driessche (053/ 70.50.11) of Mevrouw G. De Bruyn-De Schepper (053/77.78.86). Zaterdag 12 maart van 9 tot 17 u. Toegang gratis. Organisatie: Bond van Grote en Jonge Gezinnen, Aalst. De tiende Okkozyemert Het is al een traditie ge worden en zo te zien zijn er dertien in een dozijn: tweemaal per jaar wordt Netwerk 'geteisterd' door een Okkozjemert die door de Persbond van Aalst wordt georganiseerd. Tel kens weer werd het een gezellige bedoening waar 'het volk' naartoe gezogen werd als vliegen naar een potje stroop. De stroop is hier samengesteld uit de zolder- en kelderspullen en vermeende antikwitei- ten. Een bedoening voor iedereen die geen kom- merciële oogmerken heeft en zijn overbodige spulle tjes kwijt wil. Een dertig standen werden ter beschikking gesteld van diegenen die in de loop van de voorbije maanden inschreven. Mo gelijks komen er nog een beperkt aantal standen vrij. Men kan navraag doen bij Frans Van Vol- sem, Wellekensstraat 12, Aalst, tel. 053/77.66.30. Zaterdag 19 maart van 8.30 tot 17 u. Toegang gratis. Organisatie: Persbond van de Denderstreek. Anders reizen in 1988 'Anders Reizen' biedt reeds meerdere jaren ori ginele reizen aan met klemtoon op avontuurlijke voettochten in streken die nog niet door het massa toerisme platgetreden zijn. Naast avontuurlijke toch ten in de bergen of in de woestijn zijn er de geniet- vakanties of rustige wan delvakanties. Nederlands talige begeleiders, vaak met behulp van plaatselij ke gidsen, zorgen ervoor dat alles in goede banen loopt. Het ruime aanbod van zo'n 35 groepsreizen biedt verre tochten naar Tibet, Nepal, Peru en Ecuador aan. maar ook vele mogelijkheden dich terbij, zoals Griekenland, Spanje, Frankrijk, De één uur durende pro- jektie in overvloeiing geeft een goed overzicht van de bestemmingen en de ma nier van reizen. Boven dien is er ruim de gelegen heid om zich nader te in formeren. Vrijdag 25 maart om 20 uur. Toegang gratis. Organisatie: Anders Rei zen, Leuvensestraat 24, 3290 Diest (013/31.17.74). Jeugd Muziek Een gevarieerd lentekon- cert met muziek voor harp en dwarsfluit door Martha Szabo en Frank Hen- drickx. Op het programma staat werk van Chopin, Debussy, Ravel, Ibert, Rota, Vinci e.a. De volgende koncerten zijn 'Symfonisch Jeugdor kest' uit Douai (Frankrijk) met een Gershwinpro- gramma (C.C. De Werf, woensdag 4 mei) en 'Ka merorkest van Jeugd en Muziek - Aalst' met barokmuziek (Jezuïten- kerk, woensdag 25 mei). Maandag 28 maart om 20 u. Toegang gratis (leden /- 12), 100 fr. (-30) of 150 fr. (+30). Organisatie: Jeugd en Mu ziek, afdeling Aalst. Postnatale depressie Spreker: Zelfhulpgroep postnatale depressie, met Christinne Buysse, huis arts en Greta Buyle, maat schappelijk werkster. Nadere informatie kan be komen worden bij CGSO, Cumontstraat 3, Aalst, tel. 053/21.75.13. Dinsdag 29 maart te 20 u. Toegang 80 fr. Organisatie: CGSO. LH Het o.l.v. op in kuituurcentrum De Werf op de openingsdag zaterdag 5 maart te 15 u. Toegang gratis. De politie heeft er echter weet van gekregen dat een carnavalgroep zinnens is, voor de lol, dit beeld te «ontvoeren». Zo iets moet worden vermeden, want het beeld mocht eens be schadigd worden. Een spannend en tevens prettig verhaal in een sfeervol decor. Wie wil weten hoe de vork werkelijk aan de steel zit, moet het stuk maar eens komen beleven, want zoals steeds is het publiek weer de grootste hulp van Kwik. Voor alle inlichtingen: Tijdens de kantooruren: Cultuurcentrum «De Werf», Molenstraat 51 te 9300 Aalst. Tel. 053/ 76.13.02. Na de kantooruren: Luc Meesens, Gaver 48 te 9290 Berlare. Tel. 052/52.55.55. LH

De Voorpost | 1988 | | pagina 6