Nieuws uit De Werf Aalster se Big-Band in De Werf out-standing E rembodegemse bronsgieterij naar Nivelles Super-pianist Volondat met recital op hoogste niveau Johan Messely in 't Hof te Puttens te Lede Schilderen naar eigen impulsen Deze week in De Werf 14 - 1.4.1988 - De Voorpost De gevestigde reputatie van de Aalsterse Big-Band onder leiding van Octaaf Boone, de aantrekkelijkheid van het gloednieuw kultureel centrum De Werf i dat ieder Aalstenaar dan toch wil betreden, de demokratische toegangsprijs van nauwelijks 50 fr. voor dergelijk spektakel en niet in het minst de inzet en dynamiek van de ACV- en CM-besturen van Aalst Sint-Anna en Sint-Jan zorgden er voor dat De Werf verleden vrijdagavond eivol liep. Met een plaatsenkapaciteit van 600 en een kaartenverkoop die naar de 1.000 neigt, was minder nauwelijks te verwachten. Het mag gezegd worden dat de vele belangstellenden waar voor hun geld kregen en dat velen er een paar decennia verjongd zijn buitengekomen vol lof over wat Aalstenaars zelf kunnen brengen. De bronsgieterij «Fakeshof» waar Bert Ghijsels een paar jaar terug de drie meter hoge skulptuur van Jan de Lichte goot kan er niet blijven funktioneren. Buren uitten inderdaad klachten over geurhinder. Een nieuwe vergunning voor zijn bronsgieterij van het provinciebestuur van Oost-Vlaanderen krijgen zat er dan ook duidelijk niet meer in Vanzelfsprekend relativeert Bert Ghijsels de bedoel de geurhinder. De oven was zowat zeven keer in brand telkens voor een week De reuk was die van smeltende was, want Ghijsels past de metode «cire perdue" toe. Hij stelt dat er in de buurt heel wat meer vervuiling moet worden doorstaan Hij zocht dan ook een andere vestigingsplaats op. Bij het ministerie van de Vlaamse Gemeenschap kon hij die evenwel niet vinden. Teneinde raad wendde hij zich tot de Waalse Gemeenschap en in een tijdspanne van enkele weken was alles in kannen en kruiken. Hij wijkt dan ook deze zomer uit met steun van de Waalse overheidspartner «Nivelles Invest" uit naar Ottignies waar hij hoopt zijn achtkoppige ploeg te kunnen verdriedubbelen. USA-band in Aalst A.s. vrijdag 8 april koncerteert de USA-band te 20 u., in De Werf. Voor nadere informatie kan u terecht op 053-76.13.12. Deze Amerikaanse militaire band staat onder lei ding van Luitenant-Kolonel Nevin Lantry en ver tegenwoordigt de Verenigde Staten in meer dan veertig landen. Het Serenade in Blue» ensemble, een autonome muziekgroep zoals ook Galaxy en Ambassadors, bestaat uit 36 muzikanten die diverse muziekstijlen beheersen. Ze brengen fragmenten uit klassiek werk, heden daagse Amerikaanse ensemble-muziek, marchge- luiden en broodway-tonen. Het koncert zal bijge woond worden door de V.S.-ambassadeur en de bedrijfsleiders uit de regio. Kameleon Iedereen die in z'n vrije uurtjes zelf wat probeert te knutselen kent ongetwijfeld Danny Verbiest van Kameleon. Deze keer toont de meester-knutselaar jullie zelf hoe men figuurtjes kan bakken in zoutdeeg. Een stevige aanrader dus voor alle knutselaars en doe-het-zelvertjes. Dit breng je mee van thuis: een doosje waterverf en een penseel. Voorstelling: Cultuurcentrum De Werf, zaterdag 9 april om 15 u. Info: 053-76.13.12. Dansprojekt met danskoncert Op zaterdag 2 april kan u te 20 u. in De Werf kennis maken met hedendaagse dans tussen klassiek en avant-garde op eigentijdse muziek en met integratie van plastische kunst. Dansprojekt is een professionele dansgroep be staande uit jonge dansers die kunnen bogen op een brede opleiding en geleid worden door een choreo graaf. Aimé De lignière, die zowel nationaal (Ballet van Vlaanderen) als internationaal zijn sporen reeds verdiende. Als professioneel gezelschap in de hedendaagse danswereld probeert Dansprojekt de kunstenaars en komponisten nauwer te betrekken bij nieuwe kreaties. Zo wordt een beroep gedaan op beeldende kunste naars of kunstschilders van wie de werken geïnte greerd worden in het dansstuk, niet als decor, maar als wezenlijk onderdeel van de choreografie. Nadere info via 053-76.13.12. LH Aalst. De solisten van de akademieavond in de Werf (a) Aalst. Mijn bompa is aan 't vrijen door Nieuwe Leven in de Kring (a) Aalst. Op de akademie-avond was er natuurlijk een optreden van koor en orkest (a) Een spetterend begin had gemunt. Typisch voor waarin Octaaf Boone zijn hem de «growl»-stijl van zijn 19-koppige formatie voor- kopers en gebruik van de wa- stelde in «Trompeters Holi- wa-demper. Vooral «Take the day» dat ons herinnerde A-train» met solist Mare De aan «Bugiers Holiday» Cock en de volle akkoorden Een formatie met een paar van «Je trombonesektie was professionelen maar waar- een pareltje, bij de andere steengoede Met «I'm getting sentimental amateurs zijn die het pro- over you» veroverde trombo- fessioneel niveau benade- nist Etienne Clappaert alle ren en vaak, via hun en- harten, blijk gevend zowel thousiasme, zelfs overstij- van akrobatische vaardigheid gen. Vijf trompetters met als van diepgevoelde muzika- Marc De Cock, Honoré liteit. Verstraten, Hubert Van Bosbeke, Piek Kiekens en Frank Sinatra Wolfgang Van Impe, stuk Met de singer of the band voor stuk valabele bespe- Franqois Steenhaut, momen iers van de edele trompet, teel de waard van de Sint- Een sektie trombones die Martinuskring. de man met naast geslaagde interven- de vele mogelijkheden, be- ties en vaak originele bege- leefden wc imponerende leiding zorgen voor mooie songs als «That old black ma- akkoorden als ondergrond gic» en «The lady is a tramp», voor melodie en antwoord. «Tenderly» met als solist Een valabele saxo-formatie Franqois De Cock gerug- met Francois De Cock, Odi- steund door de 4 collega's- Ion Mortier, Emile Van de saxo's werd een gevoelig mo- Velde, Robert Van der Eist ment waarbij herinneringen en Adolf Breynaert. En de en dromen in elkaar over- ritmesektie met Kamiel vloeiden. Geerts (gitaar), Alfons Vidts (bass), Marc Beer- Stan Kenton naert (drums) en leader Volgden dan swingende num- Octaaf Boone aan de vleu- mers van Stan Kenton, de gel. Een gehuurde Stein- man van de «progressieve way. Zanger is Frangois jazz» die zich inspireerde aan Steenhaut, een man met Strawinski, Hindemith en Da- présence op het podium, rius Mulhaud. Kenton ont- een warme sonore stem en wikkelt een grondmotief tot een duidelijk imitatiever- bijna in het eindeloze, mogen. Met «Hello Dolly», «The old fashione way» la Charles Bij Duke Ellington Aznavour en vooral «New- Alvorens te komen tot het York - New-York» (M'n iënig Glenn Millerfestival dat het Oiljst) besloot Franqois tweede deel van het optreden Steenhaut het eerste deel en zou uitmaken hadden we een was er tijd voor even een rendez-vous met Duke Elling- drankje, ton, de Amerikaanse jazz-pia- nist en -komponist waarmede B'j Glenn Miller zowat alle toenmalige jazz- Deel II was, uitzondering ge- vedetten hebben gewerkt en maakt voor «The Ramblers», die het vooral op teamwork volledig aan Glenn Miller ge wijd. De typische Glenn Mil- ler-sound met saxo's en klari net en trompets met sourdine was nu troef. Met de alomgekende Moon light Serenade was het hek dadelijk van de dam en. na minuten stil genieten werd het heus ritmisch meebewegen op de tonen van American Patrol en Pennsylvania 65000. «I know who» werd weer een moment van vertedering met interventies van Franqois De Cock op klarinet. Odilon Mortier diepdoorvoeld op sax tenor en Mare De Cock akro- batisch als steeds op trompet De echte Miller-sound was duidelijk te genieten in het indrukwekkend «At last» en met Saint-Louis Blues ging men even de «militaire toer» op met Mare Beenaert aan het drumstel. Bij de Ramblers Theo Uden Masman die het zo dikwijls stelde «Maar we komen terug...» met zijn Hol landse Ramblersband kreeg nu konkurrentie van de Aal sterse Big-Band In een med ley van trage melodieën her leefden speels en gevoelig «Weet je het nog» en «Veel mooier dan het mooiste schil derij» en in de vlottere liedjes «Een huis met een tuintje». «Door de nacht klinkt een lied» en «Angelina». In the mood Afgerond werd met «Tuxedo function» met Honoré Ver straten op trompet en typi sche begeleiding door de trombones en vanzelfspre kend werd het koninginne stuk «In the mood» dat trou wens gebiseerd moest worden na een staande ovatie Huil twaalfde Lentekoncert organizeerden de Lions dit jaar in De Werf. Voorheen was dat telkens in het mooie kerkje van Baardegem doch het aantrekken van een topfiguur als Pierre-Alain Volondant vroeg uiteraard een grotere ruimte. Op zaterdagavond liep De Werf eivol doch Volondat evalueerde zijn suksas wellicht onvoldoende want één enkel bisnummertje kon er niet af. Reageer de het publiek te matig? Waren er heel wat aanwezigen die meer als plichtsvervulling aanwezig waren en minder als muziekliefhebber? Feit blijft dat bij de bijge- daarna aan dat van Parijs woon mooie sonoriteit de voegde festiviteit op zon- drie eerste prijzen weg: die volheid van zijn klankex- dagnamiddag De Werf van de beste interpretatie, pressie en de virtuositeit voor drie kwart vol liep en van het opgelegd muziek- van zijn spel vol Finessen dat het deze keer duidelijk werk en ook die van het en nuanceringen. Dat mj melomanen waren. Het publiek. een breed re^rtonum be- sukses dat deze 28-jarige Toen hij vijf jaar terug m heerst, heeft hy getooiid m zoon van de Loire genoot de Koningin -Elisabeth- zyn recitaL Hij speelde er was bui-ten-ge-woonMet wedstrijd eerste laureaat inderdaad de sonate nn 17 staande ovaties achteraf werd was dit het belang- van Ludwig van Beetho- die volgden op heel wat rijkste muzikaal evene- ven, vier intermezzi van opendoekjes raakte Pierre- ment van de lente '83. De Johannes Brahms, water- Alain Volondat niet weg oude dame Vera Moore, vallen van parels van Mau- van het publiek zonder een leerlinge van Borwick nee Ravel en aartsmoeilijk liefst drie bisnummers te die op zijn beurt leerling en veeleisend werk van hebben weggegeven waar- was van Clara Schumann Sergius Mikhalilovich Lia- Aalst. Pierre Alain Volondat na zijn rectal (a) na het publiek duidelijk leidde hem naar de hoog- P0UI)0)'' e?n "under Sfe- nog op zijn honger bleef ste toppen en verwijdde de kend Russisch komponist doch oordeelde dat er aan pianokunst en -tradities F1859'19,24.),. van 19* eeuwse meesters. Zij" veelzijdigheid toonde Volondat is momenteel een hij bovendien in zijn bis- van de meest suksesrijke nummers van Liazt, zijn koncertpianisten in de Be- eerste wals van Chopin en, nelux maar ook in de ons in een heel ander genre, omringende landen en in een étude van Georges -Gershwin. alles grenzen moeten zijn. Een suk8es Pierre-Alain Volondat Pierre-Alain Volondat stu deerde aan het konservato- Italië maakte hij reeds fu- rium te Orleans en kaapte rore door zijn buitenge- tisch werk op te bouwen Elk doek is een gedicht, een bevattelijke poëzie die kalmte en rust uitstraalt. Deze kunstenaar brengt een schilderkunst die ge lukkig maakt. Zijn kunst weerspiegelt zijn geaard heid: een diepzinnig ge voelsmens, die houdt van rust, van vrede, van na- tuurpracht. Een kunst scheppen die gelukkig maakt is een uit zonderlijke verdienste, want wat is gelukkig zijn? Dat is het beleven van die momentsopnamen waarin alles in perfekte harmonie al wat sluimert samenklinkt aards paradijselijke De tentoonstelling van Jo han Messely blijft toegan kelijk tot zondag 24 april. Op vrijdag 1 april opening met receptie van 20 tot 22 uur. Op vrijdag 1 april opening met receptie van 20 tot 22 uur. De galerij is verder toegankelijk elke Alhoewel Johan Messely werd. samen met de kunst in de De doeken van Johani Mes- wieg lag. voleindigde hij sely zijn zuiver figuratief, toch eerst zijn hogere stu- Hierop brengt hij ee" in dies, alvorens zijn natuur- druk wekkende uitbeel- lijke aanleg tot zijn beroep ding te maken aan Johan dankt enorm veel schoonheid in de natuur aan het kunstminnend mi- Zijn doeken in sfeerschep- lieu waarin hij werd opge- pende frisse pasteltinten, voed. Als zoon van kunst- hier en daar geaksen- schilder Paul Messely is tueerd door een pittige die- het zelfs een zeer moeilijke pe kleur, beelden een jong, opgave zich los te werken Fris, idyllisch leven uit. Hit Ap fascinerende kreati- Opmerkelijk is hoe weinig viteit van vader waarmee hij aan onderwerp soms vrijdag van 19 tot 22 uur Johan in zijn jeugdjaren nodig heeft om een bekoor- Zaterdag, zondag en feest- d2S£j£ gekoSSS lijk en aangrijpend poe- dagen van 14 tot 22 uur. Brussel a la carte is een nieu we brochure die onze hoofd stad aan de toerist wil ken baar maken. Wie dacht dat de brochure het alleen heeft over de restaurants, zit verkeerd. Satori presenteert in Net- Ridderstraat werden tel- Het is een volledige brochure werk de eigen «way of li- kens rollen papier van 10 met een beschrijving van alle fe» Het paar Erwin Stor- m lang en anderhalve m bezienswaardigheden van de me (Gent) en Daniëlle De breed volgeschilderd. Ge- Belgische hoofdstad gewor- Tandt (Aalst) werkte er lijktijdig worden tekenin- den. Ze is in de bockhandel te van maandag 28 tot giste- gen en aantekeningen koop aan de prijs van 100 fr. ren donderdag 31 maart gemaakt. n pnëziewcdstriid «dichter en een projektwaarbij elke u ziet er nu na afloop de dag van 14 tot 19 u. een resultaten aan de wand Vand„ Heyden uil oppervlakte van 30 m' met van de galerij en een selek- A E warCn 7b in. piaksatverf werd volge- tie tekeningen en aanteke- schilderd. In de lange ningen tot en met 24 april. krecg 6 een ge|dprijs van ruimte van Netwerk in de LH 25 000 fr. Vrijdag 1 april - 13.30 uur Dansinitiatie - Dansprojekt Vrijdag 1 april 9.00-16 uur. Dia-namiddag Dames van Maria Vrijdag 1 april - 18 uur Gedachten viering Jehova's Zaterdag 2 april - 20 uur Dansconcert - Dansprojekt Maandag 4 april - 20 uur Heistse Operettekring - De Graaf van Luxemburg - Dekenij Geraards- bergsestraat Donderdag 7 april - 20.30 uur Gala-show - acteurs Sons and Daughters en Walter Capiau Vrijdag 8 april - 20 uur Koncert Band of the United States Air Forces in Europe Zaterdag 9 april - 15 uur Doe-het-zelf-namiddag met D Ver biest van Kameleon Zaterdag 9 april - 20.30 uur Gilles door Jan Decleir - Centrum Netwerk Maandag 11 april 20 uur Kursus Kunstgeschiedenis Amarant Dinsdag 12 april - 15 uur Voordracht dagelijks leven in de Middeleeuwen - Vlaams Verbond voor Gepensioneerden (VVVG) LH

De Voorpost | 1988 | | pagina 14