DRC BRENGT EENJPRIMA PRESTATIE VERDIENSTELIJK BEVEREN BLIJFT OP 0-0 HANGEN APPELS EN ATLANTIS LEBBEKEALLEBEI WINST VWHAMME JAMMERT OM AFGELASTING 5»^? ROBURMOERZEKE KIJKT UIT NAAR VERSTERKING ue voorpost - 1.4.1900 - 1/ *V v M De Voorpost RUGBY Rugby. D.R.C. - B.S. Charleroi 26-6. De stoere Charles Sluys staat in de tweede rij om de bal bij een ingooi op te vangen vh) BEKERVOETBAL KV MECHELEN - BEVEREN 0-0 KORFBAL Op hel zware veld van KV Mechelen probeerde SK Beveren de thuisploeg snel op achterstand te plaatsen. Bcveren slaagde daar toen niet in en nadat Mechelen een paar kansen onbenut liet viel de wedstrijd wat stil. Maar ook na de rust was het de onzekerheid die spankracht in de bekerwedstrijd hield. Mechelen botste op de stevige Beverse verdediging en de Waaslanders moesten wat te onbesuisd op zoek naar het zo noodzakelijke doelpunt. Het bleef zo 0-0. SK Beveren kon met opgeheven hoofd het terrein verlaten, Melchelen bekert echter verder. Beveren begon trouwens goed aan de terugwedstrijd en geholpen door de stevige wind in de rug kreeg blauw en geel in de eerste minuten de wedstrijd zelfs geheel in han den. Het werkte wat op de zenuwen van het alweer dun netjes opgekomen Mechclse publiek maar Malinois kon tegen het betere Waas voet- balwcrk slechts enkele af standsschoten stellen. Pas rond het halfuur legde Mechelen meer tempo in de akties en de Beverse verdedi ging werd tegen het aoei van Rosez gedrukt. Koeman schoot net naast, Den Boer kopte net over en Ohana wou teveel de Beverse verdedigers op een hoopje spelen. Beve ren bleef in de modder echter keurig verdedigen en na een kwartier Mechclse druk werd de wedstrijd weer in meer evenwicht gebogen. Met Kus- to kon Beveren trouwens re gelmatig ook wat meer adem krijgen. De Pool botste echter op de snelle reaktie van doel man Preud'homme en bij een volgende aktie was Rutjes pa- Dc wedstrijd Leest-VW Hamme werd voor de tweede keer in deze kompetitie afgelast. Spelers en supporters en ook bestuursleden van Diegcm en Sportkring Sint-Niklaas hadden de trip ondernomen Het veld was onbespeelbaar. Tot overmaat van ramp begon het een uur voor het begin van de wedstrijd pijpestclcn te regenen. Dc spellei der kon moeilijk anders dan dc match afgelasten, zegt Willy Meersman. Wij brengen natuurlijk begrip op voor die beslissing. Voetballen was echt onmogelijk. Langs dc andere kant is het jammer. Wc waren vrijwel kompleet Niemand ont brak. Het uitstellen van deze wedstrijd heeft gevolgen voor dc kompetitie in haar geheel. Er blijft geen enkele vrije zondag meer over. Nu zijn er twee mogelijkheden. Ofwel wordt het programma met een week opgeschoven zodat de laatste wedstrijd op 15 mei wordt gespeeld. Het is immers een verplichting dat de laatste twee kompetitie- matchen gelijktijdig worden afgewerkt. Andere mogelijk heid is dat men ons verplicht om tijdens een avond in de week te voetballen. Dat zouden we in geen geval graag hebben. Drie wedstrijden in één week afwerken is te veel cn kan een ongunstige invloed hebben op de spelers. Dat moeten we natuurlijk vermijden. Langs dc andere kant is men in Leest ook niet erg scheutig om midden in dc weck te spelen Dat betekent voor die mensen uiteraard een financiële strop. Wc gaan nu afwachten wal men in Brussel zal beslissen. Ik meen dat we binnenkort op de hoogte zullen worden gesteld over hoe het nu verder moet. (e.g.) I raat om Kusto af te blokken. Het 0-0 resultaat bij rust kon niemand gelukkig stem men. Beveren wist dat het moest scoren cn Mechelen had wel de beste uitgangsposi tie maar erg gerust waren de Maneblussers na de eerste vijfenveertig minuten toch niet. Na rust was het inderdaad Mechelen dat het drukst op zoek ging naar het verlossen de doelpunt en de spankracht bleef aanwezig. Beveren was het eerste kwartier volledig aangewezen op sterk verdedi gen en er werd hard gespeeld. Koeman werd door Lam- bnchts foutief getackeld en Eddy Maes kreeg geel na een ingreep op Rutjes. Scheids rechter Gernay kon evenwel dc twee ploegen keurig in de lijn houden. Dat kon ook doelman Rosez die weer zijn onbetwistbare klasse toonde Mechelen leek het karwei te willen afmaken maar voorlo pig slaagde de thuisploeg daar toch niet in. Het bleef een wedstrijd zonder doelpunten, zonder echte hoogtepunten ook maar wel met veel span ning. Een kwartier voor het ein de was Beveren dus toch nog in dc run voor een ticket om de halve finale van de Belgi sche voctbalbeker. Maar trai ner Van Moer wist dat Beve ren dan ook een doelpunt moest maken Van Moer haalde daarom verdediger Danny Pfaff uit de ploeg en dc jonge Verwaest werd de bijkomende aanvaller. Het bleef evenwel Mechelen dat de betere kansen bleef opbou wen cn met kunstenaar Oha na kregen de vijfduizend on- gedurigen toch nog wat spek takel. Dc laatste minuten waren weer voor Bcveren dat met Fairclough nog even ging dreigen en Mechelen had een attente Emmers nodig om het Waas voetbalgcvaar in te dij ken. Ohana kon gelukkig voor de thuisploeg de druk wat weghalen en pas toen scheidsrechter Gernay het eindsignaal floot was ook trai ner Dc Mos gerust. Hugo Akrts dan een week geleden op het veld van Bornem. Hoewel wc nog al te vaak balverlies le den, toch kwamen de aanvals- De beide korfbalklubs uit Verbazend toch wel hoe de Dendermondse regio won- sommige Atlantis-spcelsters nen vorige zondag hun thuis- en -spelers bijwijlen knappe wedstrijd. Toevallig moesten bewegingen op het veld kun- beide klubs het opnemen te- nen tekenen, maar dan ver gen de laatst gerangschikte in waarlozen af te werken zoals hun reeks, zodat geen van het hoort, beide teams eigenlijk plan- Slechts één keer zou Hove kgas moest geven om de be- kans zien een eerreddende Schuddinck: zoekers puntenloos huis- korf aan te tekenen, maar de waarts te sturen. strafworp belandde niet waar hij hoorde. Atlantis 12 Tekenden de Lebbeekse Thor Hove O korven aan: Piet Maesschalck Thor Hove was vorige zon- (2), Marc Dubois (2), Ronny bewegingen sterker tot hun dag geen partij voor Atlantis Van Hamme (2), (miste ook recht. Mede ook omdat de Lebbeke. De Hovenaars, die een strafworp maar stond heel inzet er weer was. We slaag- trouwens slechts met z'n ne- wat gemotiveerder op het den er dan ook in kansen te genen op het veld verschenen veld dan een week tevoren), kreëren, wat een week tevo- - in elk geval ontbrak een Sandra Van Rossem, Annick ren nog onmogelijk bleek. Bij dame of heer- werden dan Vermeir, Christel Braet, Ste- de rust stonden de bordjes in ook met overtuigende 12-0 ven Callaert, Luc Vermeir en evenwicht: 2-2. Na de rust cijfers huiswaarts gestuurd. Danny Peersman (na een ging de wedstrijd via 3-3 en 4- Atlantis speelde, vooral tij- akrobatische beweging), elk 4 gedurende twintig minuten dens de eerste helft, een dege- één. gelijk op. Wij slaagden er lijke wedstrijd. Bij de rust De sfeer onder de spelers toen in op voorsprong te ko- leidden de Lebbekenaars dan was na de wedstrijd heel wat men, maar omdat we te lang ook reeds met 8-0. Achteraf beter dan een week tevoren, in de aanval bleven hangen zou de wedstrijd enigszins Wispelturigheid blijkt nu een- voerde trainer Hector Theuns verwateren. Niet alleen de maal een kenmerk van jonge een taktischc ingreep door. spankracht verdween maar de ploegen. Hij haalde Luc Duvm uit het Lebbeekse aanvallers met Alle Atlantis-aandacht gaat veld en stuurde Rudy Van dienst hadden bovendien qua- nu uit naar zaterdag 2 april, den s,een zijn plaats, si een halfuur nodig om twee wanneer de klub op het ter- Laatstgenoemde had sedert gezien de weersomstandighe- speelde een fantaslische wed- overwinning komt AGO op S^eiSomTX' e" R"d>' Va" den ?5 vijfde P,a.,SK staan was het ploeteren geblazen - opnieuw met de overwinning Rossem aangeknoopt. Volba werd AGO Aalst 4 met 6-4 verslagen. Over dc Loenhout 3 wedstrijd internationale Anne Ag0 Aak, bchaa|de de ovej- 13 punten. Wil de ploeg van Mark De Mil naar de vierde plaats spelen in deze kompeti tie, dan moet ze wel nog een kloof van vijf punten goed maken. Het tweede geklasseerde Lebbeke won met 12-0 thuis vorige zondag tweede geklas- tegen Thor Hove, seerde Loenhout. Door die VOETBAL ROBUR - BORSBEKE 2-1 aanvalsbewegingendie al te tig ploegen deel. O. a ook e stereotiep verliepen, gepast te Nederlandse klub. onderscheppen. Dat terwijl ook de Lebbeekse worpen Appels naar de korf precisie misten. Volba Robur Moerzeke was tegen zich ook even rechtgetrok- Borsbeke duidelijk de betere ken. In het laatste halfuur van -- r ploeg. Alleen tijdens het eer- de eerste helft en ook na de korven aan te tekenen. Het rein van het Gemeentelijk emSe lÖd de konditie te pak- ste kwartier konden de gast- koffie waren we duidelijk Hovense vak, voorzien van Sportkomplex haar jaarlijks ^en, kreeg zijn kans en verzü- beren enigszins wedijveren meester van de situatie. Ik een ervaringrijk speler, slaag- Paastornooi organiseert. Aan verde die door dc laatste maar werden daarna door een meen mij geen moment te de er immers in de Lebbeekse dit tornooi nemen ruim twin- enigszins geruststellende korf slagvaardige thuisploeg tot herinneren waarin we alle te scoren Met nog een tiental een terugtocht verplicht, hens aan dek moesten roe minuten voor de boeg beperk- Borsbeke liet geen hoogstaan- pen. Wij hebben wel een aan- ten we ons tot het bewaren de indruk. Alleen Kurt Schot- tal doelkansen afgedwongen van de voorsprong." te in de middeniinie toonde en mits bijval hadden we mis- Skoorden voor Appels: zich als één van de betere schien één of twee keer meer Een euvel waaraan zich tevo- De Appdse eersteklassers Danny Van den S,een <2)> 2ebra's tot scoren kunnen komen In ""zlVS™ Vakken be" hebben vorige zondai opeen Dirk Duym (1), Anne Schud- "Eigenlijk had dc march dal opzicht was hel jammer zondigd hadden. s K dinck, Edwin Borms (hij voor ons met zoveel beteke- dat Leo Wuytack ingevolge nis, zegt de Moerzeekse klub- strafpunten 'ontbrak. Met leider Freddy De Maere. hem in de vuurlinie hadden Wc zijn al enige tijd zeker we beslist een ruimere zege over het behoud en dat we kunnen behalen. In ieder ge- geen kampioen zouden spelen val hebben we twee punten in wisten we al veel langer. Niet- de wacht gesleept en ons temii; moet er ook nu nog tot komt het nu alleen nog op aan het uiterste worden gegaan, om in schoonheid afscheid te of was het alleen maar om de nemen van een kompetitie die supporters te plezieren. Veel we in elk geval veel leuker volk was er overigens niet, hadden verwacht en waarbij maar wat wil je? We zijn in ook onze doelstellingen een deze kompetitie beneden de stuk hoger lagen Volgend verwachtingen gebleven wat jaar willen we beter doen. In toch wel een ontgoochelende dat opzicht kijken we uit naar !",™dkh""HOP T PUbliek Dal mag je met- Langs de andere kant waren al weten de weersomstandigheden niet van aard om een aangename namiddag te beleven en voeg er tenslotte de konkurrentie op televisie met de Brabantse Pijl aan toe. Wat de match in zijn geheel betreft, meen ik te moeten zeggen dat de bezoekers al leen in het eerste kwartier wat lieten zien. In die periode zijn Korjbal. In hel Aalstene sportstadion speelde A.G.O. tegen Loenhout tjedbI L^rdoSpKebten" z" BELGISCHE KAMPIOENSCHAPPEN 2'AFDELING DENDERMONDSE RUGBYCLUB 8 BS CHARLEROI 28-6 De zeer moeilijke op dracht, achtervolger Black Star af te schudden, werd tot een goed einde gebracht. Charleroi kon uiteindelijk slechts een 10-tal minuten ge vaar brengen. De Dender mondse pack-spelers mogen het leeuwenaandeel voor zich opeisen. Ze waren steeds bij de pinken. Aanvallend en verdedigend brachten de DRC voorspelers een hechte prestatie naar een onvermoed hoge eindscore. Op drie wed strijden van het einde staat DRC nu 4 punten voor op zijn naaste achtervolger en is bij gevolg (bijna) zeker van pro motie naar de hoogste afde ling. Voor een goede belang stelling floot referee Luc Wil- lems de wedstrijd op gang. Dendermonde, tegen de wind in, maakte een erg goede aan hef en was onmiddellijk ge vaarlijk. Uitstekend opbou wend werk van het pack, gaf alras een paar goede kansen voor de DRC aanvallers. Voorlopig kon de Charleroi- verdediging toch nog de bres sen dichten. Toch was het merkbaar dat DRC snel suc ces zou kennen. Na maul komt de bal in bezit van Luc Pierson, die direkt diep door dringt in de Charleroi-verde- diging, doorpasseert naar C. Michem, die de goed gevolg de full-back Patrick Scrivens de kans geeft om de eerste try door te drukken, 4-0. Dendermonde is meester en Luc Pierson in hoogste versnelling, dringt tussen twee verdedigers over de doellijn 8-0. Rudi Wauters zet de place-kick binnen en DRC leidt 10-0. Van sensatie ge sproken! Eindelijk komt Charleroi in de wedstrijd maar toch niet echt gevaar lijk. Op vrijschop wordt het 10-3 en even later op dropshot komt Black Star terug tot 10- Rugby. Het werd een fraaie gure weer maakte D.R.C. er 6. Na de rust krijgt Dender monde windvoordeel. Goede kombinaties, aanvallend en verdedigend samenspel, bren gen al snel resultaten. De Dendermondse Portugees Joao de Abreu Rocha was de grote opportunist en uitblin ker op het veld. Klaarziend, elke aktie aanvoelend, speel de Joao zich in de kijker. Bij mauls, line-outs, tackles en opruimingswerk was hij heer cn meester. Om de kroon op het werk te zetten, lukte Joao ook nog een try van goed formaat: 14-6. Dendermonde krijgt vleugels en John Beir- laen, steeds alert, kontroleert een slecht ontzetten van Charleroi, pijlt er van door en zet de bezoekers knock-out wedstrijd tegen Black Stars Charleroi, ondanks het eerder een rugby feest van (vh) 18-6. Rudi Wauters zet binnen en 20-6. Een prachttry, gelukt op een ingestudeerd nummertje, brengt 24-6 op het bord. En om het festival te besluiten, lukte Charles Huys ondanks twee verdedigers op het lijf, de eindcijfers 28-6. Zeer goe de wedstrijd van Dendermon de dat vooruitgang blijft boeken. Waasmunster DRC II 36 Eeklo 0 De Meetjeslanders, eerste jaars in vierde nationale, heb ben ondanks moedig verweer een zware nederlaag niet kun nen ontlopen. Waasmunster bouwde gestaag zijn voor sprong op. Goede akties brachten mooie try's tot stand. Aan de rust leidde de thuisploeg met 18-0. Drie try's langs Baeckens. J. Van Dam en Theo De Visscher, alledrie omgezet door Steven Goubert. Bij de herneming komt de wederoptredende Jo Vertongen met de bal uit het pack en wringt zich over de doellijn: 22-0. En weer zet Steven Goubert binnen, 24-0. Goed werk van de drie kwar ten Paul Van de Putte, Johan Van den Hauwe en Delepe- leer brengen de eindcijfers tenslotte op 36-0. (F.V.D.V.) Rugby. Kick and rush, de stoere Dendermondse binken ii val (vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 17