TWEEMAAL ROOD VOOR GERDA CHAMPAGNE BOVEN BIJ FC BAASRODE De Voorpost - 1.4.1988 - 19 te te g- ze :n ld ïilijk De Keersmaeker kon de nu tot voorstopper gebombar- deerde Erik De Dijker, om- DERDE PROVINCIALE In derde provinciale hebben we wellicht alles nog niet gekregen dit seizoen. Nadat Baasrode zich logischerwijze kampioen speelde door thuis te winnen tegen Heikant kregen we in de wedstryd tussen Sombeke en Gerda Sint-Niklaas in de laatste minuten de uitsluiting te noteren van de broers Erwin en Ivan Barthier na een robbertje catch met scheidsrechter Backaert uit Merelbeke. Voor de Sint-Niklase ploeg zal de uitslag van deze "ingreep" wellicht later medegedeeld worden, al denken we dat deze niet mals zal zijn. Dit wat de sensatie betreft. En dan nu terug naar onderen waar onze aandacht zich toespitst op de hekkesluiters. Wie hier weer een bijzondere goede zaak deed was Sparta Waasmunster dat by Lokerse, nog steeds in de running voor de tweede plaats, weer een gelijk spel kon afdwingen en zich voorlopig weer wat vrij weet te spelen. Van de konkurrenten onderaan deed Heikant Zele de slechtste zaak bij kampioen Baasrode, terwijl Buggenhout met een puntendeling tegen Klein Laar ook verwoede pogingen doet om zich in deze reeks te houden. De beste zaak natuurlijk op deze 27e speeldag deed Sint-Gillis-Waas door het ook al bedreigde Sint-Pauwels te kloppen en zich zo als aanvoerder van de bedreigden komt melden. Het beloven dus nog spannende zondagen te worden in verband met de degradatie. Voor een eventuele bijkomende styger zijn er ook nog heelwat kanshebbers. Sint-Gillis-Dendermonde lijkt in dat verband terug de tweede adem gevonden te hebben en rekende af met het Sint-Niklase Excelsior dat wellicht nooit slechter akteerde en al in de eerste helft tegen de eindstand aankeek. Doch ook Stekene blijft nog samen met Lokerse in de running om eventueel mee te wippen met Baasrode naar hogere regionen. Stekene verloor wel weer een punt op bezoek by Grembergen maar zoals gezegd moest ook Lokerse een punt prijsgeven tegen Waasmunster, zodat de stand ongewijzigd blijft. Tot slot kon Red Star Haasdonk zyn produktieve bui van verleden week niet overdoen en moest het zich tevreden stellen met een arsenalscore die echter wel genoeg was voor de zege op het veld van Eendracht Bazel. dat Flip De Keersmaeker ge- kon krijgen. Zo is het dus schorst was. naar doel koppen helemaal niet verwonderlijk van De Roos maar weer was dat de blanco score tot deze laatste bij de pinken. Na deze eerste thuisaan- valsgolven was het dan de beurt aan Haasdonk om ook eens post te vatten op de helft van Bazel. En met sukses! Want een aanval op links op gezet door Luc De Cock- kwam bij de goed gevolgde Franky Van Leuvenhaege die thuisdoelman Peter Vijt met een kansloos liet en zijn ploeg op een mooi 0-1 bracht. Na dit openingsdoelpunt luwde de aanvalsdrift dan wat bij beide teams en kregen we een hele poos veel middenveld spel waarbij weinig of geen kansen gekreéerd werden. De het eindsignaal van ref Weyn op het bord bleef langs de autostrade. Reeds in de 5e minuut be gon het recital der gemiste kansen. Catrysse bediende ploegmakker Erik Raem- donck die zelf zijn kans wou gaan maar in het zijnet be sloot. Amper twee minuten later alweer rood alarm voor het doel van Waasmunster doelman William Van den Broeck toen Jaak Joris zich met de zaak bemoeide en een gemeten voorzet gaf aan Lie ven De Keyzer die miste. 22 minuten ver was er dan een fantastische refleks van Wil- beste kans was dan nog voor l'301 Van den Broeck nodig de bezoekende ploeg die om thuisspeler Wim Waege- langs Dirk Maes II zeer dicht man van de openingstreffer te Sint-Gillis-D. - Excelsior 3-0. Uit deze fase zal De Man scoren (vh) W.S. Sombeke O zijn keihard schot werd met Gerda dat voor deze wed- veel moeite nog door Aen- strijd wel enkele basisspelers denhof gered zodat de nul moest missen als een Jan Van voor beide ploegen op het Acker, De Wilde en Van bord bleef. Geyte kon zich op het moei- Voor Gerda wacht alvast hjk te bespelen veld van Som- „og een (groot) staartje aan beke nooit doorzetten. Enkel dit voorval waarbij de gebroe- Chns Van Spitael kon zich af ders Barthier wel eens voor en toe eens meten met de lange tijd op inaktiviteit zou- thuisploeg die in de eerste den kunnen komen. Toch wel helft het merendeel van de onbegrijpelijk, zulke daden hncpii |.nrtr r I>.. ken en zich afreageerde op mocht juichen toen bij een een sportieve manier maar algemene aanval Bart De i—;i i L— J Munck nu suksesvol uithaalde zodat de thuisploeg meteen bij de verdubbeling van de stand kwamen toen deze laat ste zijn schot tegen de staak te pletter vloog. Toch werd de rust bereikt met deze 0-1 voorsprong voor Haasdonk. De tweede helft werd dan terug begonnen waarmee hij een klein kwartier ervoor geëindigd was, nl. met een schot van Dirk Maes II op de staander. Wanneer even later Franky Van Leuvenhaege dan ook nog thuisdoelman Vijt ging bedreigen zag het er voor Haasdonk natuurlijk heel goed uit. Toch kon Bazel naarmate de wedstrijd vor derde stilaan het initiatief van de Sterjongens overnemen en via Jan De Smet die de zieke Mare De Clerc verving gere geld voor gevaar zorgen op de Haasdonkse helft. Maar de Haasdonkse verdediging is een stevig geheel en dat bewe zen de jongens van trainer Ongenae ook hier nog maar eens, want ook de aanvallers Francois De Keersmaecker en Peter Buytaert geraakten niet tot bij de Roos zodat uitein delijk de eindstand in deze wedstrijd beperkt bleef tot de 0-1 stand in het voordeel van Red Star. Bijna werd het dan nog 0-2 toen Dirk Maes II voorbij laatste man Luc Van Goethem was geraakt op een counter maar de Haasdonkse spits zag voor de derde maal zijn schot gestuit door de paal. Uit deze wetenschap mogen we dan toch afleiden dat Haasdonk verdiend de ze ge wist te behalen op het Bazelse terrein. Excelsior 3-0. De plaatselijke De Moor trekt de aanval op g uitzicht kreeg op een riante uitgangspositie. 2-1. Sint-Pauwels mocht even wel niet achterblijven in deze vierpuntenwedstrijd maar alle aanvallen van de ploeg wer den door de goed georgani seerde thuisdefensie via J. Van Puymbrocck en Mare Jespers onschadelijk gemaakt houden terwijl even later de thuisaanhang reeds opveerde toen Delarue een voorzet van Sint-Gillis-D. - Catrysse in één tijd uit de lucht plukte en keihard rich ting Van Den Broecke knal de. Deze laatste werd even wel nu bijgestaan door de dwarsligger zodat ook deze kans aan de neus van de thuis ploeg voorbij ging. Voorbij het halfuur dan nog een poging van Catrysse maar met het nu al gekende gevolg... over! Waasmunster, dat tot dan toe de schade heel goed had weten te beperken en zich nooit echt had inge graven kreeg in de 42e minuut nog de beste kans langs Frank Van Boxelaer toen deze op solotoer ging. Maar de reeds herstelde thuisdoelman Van Hecke kon gepast ingrijpen L0kerse SV-Waasmunster 0-0. Ondanks het veldoverwicht kon de thuisploeg weer niet en zijn ploeg zo van een on- verdiende achterstand behoe- scoren (P°^°) den. Wellicht brengt de twee de helft verbetering wat de afwerking betreft dacht elk een maar hij of zij die net iets te laat uit de mooie vernieuw de kantine kwam zag dan wel niet het stunt(el)werk van Ca trysse die keihard op doelman Van Den Broeck schoot ter wijl de gevolgde Lieven De Keyzer tot tweemaal toe een Waasmunsterse verdediger omver probeerde te kegelen en zo natuurlijk ook de bal niet in het lege doel kon krij gen. We zeggen en schrijven 46 minuten. Uitgesteld is ech ter niet verloren en Lokerse terug in de aanval. In de 56e minuut een vallense kopstoot van Catrysse na een voorzet Lokerse SV - Waasmunster 0-0. Om echte doelkansen af te dwingen, kombineerde de thuisploeg te slapjes (polo) dat ook dit weer en maat voor punt terug kor. meenemen en tSSSiT^SphWanföi'da had nog wclnig «Er* It man en Luc Sellis, maar de ,e winnen of Ce verliezen in Pauwelse spits Dirk De Beule goed uit de wedstrijd werd gehouden door voornoemd duo. Het was de thuisploeg dan zelf die in de 83ste minuut het vonnis voltrok voor de bezoekers langs Chris Vly- minck die een solo suksesvol wist af te ronden en zo alle twijfels wist weg te nemen voor de thuiszege. Door deze zege blijft Sint-Gillis-Waas zijn kansen op behoud goed verdedigen en is de degrada tie nog lang geen feit. E. Bazel 0 RS Haasdonk 1 Ondanks het nieuws dat Gerda-defensie kwam telkens deze kompetitie omdat de goed weg wanneer zowel een redding reeds lang een feit kopbal van Pelentan als van was en het zich veilig halfweg Sellis op de doellijn bleef ste- de rangtabcl kon houden. En ken in de blubber. dan komt dit in de 88ste mi- Net voor de rust mocht de nuut van de partij. Onbegrij- thuisplocg dan een kaars pelijk SÏL™l'h"Y"° Sint-Gillis-Waas 3 de Kerhovc de bal van de lijn sint.P»uw«l« 1 kon wegwerken op een po- 1 gingvanChrisVanSpitael.de Onbetwistbaar dé degrada- enigc op niveau bij Gerda tie-toppcr in deze reeks. Sint- Na de pauze dan zou Som- Pauwels leek het beste op beke zich toch meer cn meer dreef tijdens de beginfaze van meester van het veld maken de wedstrijd en dat kon de en dit dan ook verduidelijken gecl-zwartc ploeg dan ook be door mooie aanvallen van wijzen door even voor het Thijssens en Ringoot maar kwartier op voorsprong te ko- telkens toonde Frank De men «pen Harry De Beleyr thiristreünêr De Wael zljri niets werd. Scheidsrechter Weyn had blijkbaar medelij den met spelers én supporters en maakte dan in de 87e mi nuut maar een einde aan de wedstrijd tot eenieders verba zing. Al zal Waasmunster met deze beslissing wel gelukkig geweest zijn. Want meteen bleef de 0-0 stand op het bord zodat de Heide-ploeg één zodoende een utistekende zaak deed in verband met hun degradatiestrijd. Stjarnan Lokerse SV (IJsland) Op 4 april e.k. speelt Lo kerse S.V. dan op het eigen terrein aan de Scherpeput- straat om 15 uur een vriend schappelijke wedstrijd tegen Stjarnan, de IJslandse natio nale ploeg. Om de aftrap te geven werd niemand minder dan Arnor Gudjohnsen, ex- Sporting Lokeren en huidig Anderlecht-spits, bereid ge vonden. Alleszins ten wed strijd die de moeite waard is om te gaan bekijken tijdens dit Paasweekeinde. Marc Stevelinck kontrakt niet meer verlengd ziet heeft hij zijn Bazelse spe lers toch goed weten te moti veren voor deze wedstrijd te gen Red Star Reeds in de eerste minuut kreeg de thuis ploeg immers al de gelegen heid om de stand te openen, toen Jos Cant alleen voor Haasdonkdoelman De Roos verscheen na een mooi inzen den van Ronny De Smedt, maar de Haasdonkse goalie was attent en pakte uit met een knappe safe om het schot van Cant onschadelijk te ma ken. En enkele minuten later was het terug de thuisploeg die voor gevaar zorgde. Op een verre inworp van Franqois De Keersmaeker kon de nu Pelsmaecker zich in het Ger- ecn trap voorbij de wc- da-doel als de klasbak waar- dcroptredende Sint-Gillis voor hij doorgaat. Zijn over- doelman Van Moeseke kon buur Aendenhof, ook al sterk knallen: 0-1. op dreef de laatste tijd, moest Maar al gauw nam Sint- dan eveneens op al zijn kunde Gillis het initiatief over en beroep doen toen hij van 'an8s de klasrijke Conny De dichtbij een schot van Chris Loore die samen met Bart De Van Spitael moest houden. Munck en Willy De Kerf voor terwijl de wedstrijd dan lang- de gevaarlijke standjes kon zaam uitdoofde cn elke ploeg zorgen was het duidelijk dat dacht dat alles wel te zien was Sint-Pauwcis een moeilijke geweest in deze sportieve par- «weede periode wachtte, tij. gebeurde er toch nog een Dat kwam dan ook tot ui- sP'j«'g geval dat wellicht een f'"g wanneer Conny De Loor lange schorsing voor twee 'n de 52e minuut zelf de basis Gerda-spelcrs zal inhouden, 'egde voor de gelijkmaker Bij een onschuldige tackle op wanneer hij keihard op de de doorgebroken thuisspelcr Paa' knalde en de goedgcvolg- Van Gucht trok scheidsrech- de Willy De Kerf maar in te ter Backaert in eerste instan- 'eggen had: 1-1 tie geel voor Erwin Barthier. En in de 67e minuut was de Gerda-kapitein. Broer bet alweer Sint-Gillis dat Yvan was het hier duidelijk niet mee eens en ging protes teren waardoor hij eveneens geel onder de neus kreeg ge duwd. Blijvend protest aan het adres van ref Backcrt. waarbij Yvan dan ook nog op de tenen trapte van de spellei der (letterlijk dan) leverde natuurlijk een direkte uitslui ting met ecn rode kaart op. Dit was dan weer niet naar de zin van Erwin Barthier die als een leeuw naar de scheids rechter sprong en enkel nog door de hem omringende spe lers wat in toom kon gehou den worden, want anders had den de gevolgen wellicht nog verschrikkelijker geweest. Natuurlijk ook rood voor Barthier 2 cn Gerda met ne gen man verder om de laatste twee minuten rond te maken En wie scoorde daar nog bijna het winnend doelpunt? Juist, Barthier nummer 3, Pros, die Sint-Liillis-Waas - Sint-Pauwels 3-1. Een goede tussenkomst van de Sint-Pauwelse wellicht zijn broers wilde wre- doelman Van den Bossche (Iv) Sint-Gillis-Waas - Sint-Pauwels 3-1. De bezoekende ver dediging had meer dan last genoeg met de lokale aanval lers (Iv) Lokerse SV O van Th'erens maar net als zo- Sp. Waasmunster 0 De cijfers zeggen zeker met het wachten bleef op de ope- alles in deze wedstrijd want ningstreffer. Terwijl Jaak Jo- ondanks de 0-0 eindstand nS dan in de 65e minuut ge- hebben de aanwezigen toch kwetst vervangen werd was dé een aangename wedstrijd ge- kans uit de wedstrijd voor zien met veel (gemiste) kan- Wim Waegeman. Wim wacht- sen. Want nog altijd kan SV te echter te lang om af te Lokerse niet tot scoren ko- drukken zodat de bezoekende men. Ook in de wedstrijd te- doelman die vooraf verslagen gen Waasmunster werd het Was nog kon terugkomen en juiste gaatje maar niet gevon- de situatie kon rechttrekken, den door Delarue en Co. Wie dacht dat we nu wel alles Daartegenover stond dan ge- gehad hadden kwam bcdro- lukkig voor de thuisploeg dat gen uit want met nog tien ook Waasmunster in de af- minuten voor de boeg werden werking onmondig bleef en nog twee reuzekansen gemist zelfs een strafschop in de slot- langs beide zjiden. Zo mocht faze niet voorhii Van Herlce Waasmunster een strafschop nemen na een ietwat domme fout van doelman Van Hecke op de doorgebroken De Bus- schere. Van Hecke die zijn les goed geleerd had na vorige week op Sint-Pauwels deelde nu zelf de lakens uit met het gekende gevolg. Memet Achaibi achter de stip contra Van Hecke en het was deze laatste die zijn fout dan goed herstelde en de clfmetertrap feilloos uit zijn doel zweefde in hoekschop. Inmiddels waren we dicht bij het einde gekomen want nadat Eddy Michiels nog eens de dwarsligger had beroerd met een kopstoot kreeg Lo kerse in de 86e minuut nog maar eens een unieke gele genheid om toch nog de over winning te behalen. Maar in een ongelooflijk geharrewar hinderden wel drie thuisspe- lers elkaar zo erg dat geen van de drie de bal voorbij Van Den Broeck kon krijgen zo- muziek in onze oren. Je kan je voorstellen hoe prettig het er aan toeging. Ik denk niet dat er iemand is die het ons kwalijk zal nemen dat we in de komende dagen nog af en toe wat zullen navieren. Ik meen dat dit mag na zo'n zenuwslopende kompetitie. Ideeén hoe we het volgend jaar gaan aanpakken, heb ik inmiddels in het achterhoofd. Ik hoop dat de huidige kern behouden blijft. Meer ga ik voorlopig hierover nog niet zeggen. Het hoeft niet gezegd dat ik reken op de medewer king van het bestuur. Nu komt het er op aan om de resterende wedstrijden tot een goed einde te brengen. Het ware onverantwoord mochten we het verdere pro gramma als een formaliteit af werken. Ik meen in ieder ge val te mogen zeggen dat het resultaat grotendeels het ge volg is van de vriendschap onder de spelers. Er heerst een goede geest in de ploeg en die faktor heeft een belangrij ke rol gespeeld bij het beha- ■aaisic 'en van de l'te'besluit een houd, zegde de Baasroodse kwartier zijn wc een tweede j^ester^ Baasroodse oefen" oefenmeester. Je weet im- keer tot scoren gekomen. Me niere nooit. We hebben ge- téén kregen we zekerheid van (e.g.) wonnen tegen Heikant en de zege en van de titel. Het echt veel moeite hebben we laatste fluitsignaal klonk als BAASRODE - HEIKANT 3-1 Het ging er zondagavond daar nu ook niet moeten voor en -nacht leuk aan toe in het doen. Toch waren tal van spe- café bij Rieken Quisquatcr, Iers overmand door de zenu- pleisterplaats van voetbalmin- wen. De stress speelde een rol nend Baasrode. Een paar uur en dat maakte dat het voet- - tevoren had de plaatselijke ballend geen hoogstaandertje de deze weer op niets zodat derde provincialer de titel werd Het kon maar moeilijk veroverd en daar moest uiter- tegen een ploeg die het eigen aard op geklonken worden, lijk meer van holderdebolder De meeste voetballers van FC moest hebben. Baasrode en ook heel wat We kwamen in de eerste fervente supporters hadden helft op voorsprong langs maandag een vrije dag geno- Benny Vercauteren. Daarna men. Om uit te rusten natuur- lieten we een paar kansen lijk want bij zo'n titel vieren onbenut. Tijdens de rust heb hoort één en ander. Ook trai- ik opmerkingen gemaakt. Ik ner De Leeuw had "congé" drong aan op andere principes genomen. en vroeg de spelers rustiger te "Weliswaar onder voorbe- blijven. Pas in het laatste Melsele - Kruibeke. Hoewel het veld zeer zwaar lag, ontwikkelden beide ploegen toch uitstekend voetbal (Iv)

De Voorpost | 1988 | | pagina 19