RUPELMONDE HAALT FEL UIT HET JEUGDBESTUUR VAN RC BOONWIJK FC WIEZE OP EEN PUNT VAN DE TITEL BETERE BEZOEKERS RC BOONWIJK MET TRAINER MAREELS VOETBAL 20 - 1.4.1988 - De Voorpost Bovenaan de rangschikking is het laatste woord nog niet ge/.egd. Elke week schuift SK Klinge wat dichter bij leider White Boys zodat het nog spannend zal worden tydens de laatste kompetitieweken. White Boys kwam in een tweede opeenvolgende topper immers niet verder dan een gelijkspei op het veld van Moerbeke terwijl SK Klinge wél aan de winst kon blijven op het veld van Straatje Stekene, zij het niet zonder véél moeite. Zo krijgen we dus een hergroepering voor de eerste twee plaatsen indien Klinge de achterstallige match tot een goed einde brengt. Eksaarde blijft ondanks alles nog altijd bij de elite en won nu zonder veel "panache" tegen een zwak Hoogeinde. Wellicht zat de verloren kans van voorbije speeldag op de leiders nog bij velen in het achterhoofd. Dé uitschieter van de week bereikte ons echter vanuit Wachtebeke waar Olympia Rupelmonde nog eens ongenadig heeft toegeslagen en met forse winstcijfers de plaatselijke ploeg verder in de modder duwde. SK Lokeren kreeg het deze week eerder lastig met een herboren Verrebroek en de Lokeraars konden slechts in de slotfaze afstand nemen van de polderjongens. waar nu man tegen man werd gespeeld viel er zelfs nog een doelpunt aan Klingse zijde dat echter voor een duwfout werd afgekeurd zodat de eindstand 1-2 bleef, een zege voor Klinge dat zich zo in de leiderstroon probeert te hijsen. Wachtebeke Rupelmonde Moerbeke O White Boys O Tweede opeenvolgende topper voor leider White Boys. Nu moest de gevaarlij ke verplaatsing naar de zwem komjongens aangegaan wor den. De thuisploeg die Eddy D'Hanis moest missen wegens kwetsuur kon ook tijdens de eerste helft door de moeilijke staat van het terrein niet im poneren. Wel waren er een aantal povere kansjes voor Benny Claeyé en een voorzet van deze laatste die op de dwarsligger eindigde. De lei ders zélf kwamen maar niet aan hun trekken en hun ge kende samenspel bleef mis schien wel letterlijk in de modder hangen. Na de rust dan eenzelfde spelbeeld met een meest in de aanval zijnde thuisploeg. De zwemkomboys wisten zich zo een drietal kan sen te kreëren langs Rudy Zaman, Benny Claeyé en Gerry Dieleman maar altijd was er wel iets of iemand in de weg van de groenwitte bezoe kers om verder onheil te voor komen. Zo eindigde deze top per dan zoals hij begonnen was: 0-0. SK Lokeren 2 Verrebroek 1 De thuisploeg die voor de wedstrijd dacht dat de buit reeds lang binnen was, kwam bedrogen uit en moest zelfs tot in de slotfaze wachten om zekerheid te krijgen in ver band met de zege. Nochtans was het allemaal goed begon nen voor SK Lokeren want na een kwartier spel was het Ro bert Baranski die met een heel schuin en hard schot de bezoekende portier Wim Bae tens het nakijken kon geven. 1-0. Meteen werd de overmoed van de Lokeraars nog groter ondanks de strenge verwitti gingen van trainer De Schrij ver. De wijze trainer had het echter bij het rechte eind want net aan het halfuur kon Verrebroek via een omgezet te strafschop van Seghers langszij komen: 1-1. SK Lokeren wilde dan wel nog de bakens verzetten maar daarvoor leek de eerste helft niet lang genoeg zodat de rust werd ingegaan met deze 1-1 stand. Na de kampwisseling had de thuistrainer De Fré gewis seld en Etienne Godderie in het strijdperk gebracht. Hier door schoof Mare Annaert wat meer naar voor zodat SK meer armslag kreeg op het middenveld. Dit resulteerde in enkele gevaarlijke standjes voor het bezoekende doel. Zeker toen Gino De Bruin alleen mocht doorgaan op een ver uittrappen van Stevens maar jammerlijk naast be sloot. Verrebroek herstelde dan langzaam nog maar eens het evenwicht en dit was het sein voor de thuistrainer om een tweede opmerkelijke wis sel door te voeren Gino De Bruin die niet 100% fit was werd vervangen door Omar. Meteen werd de thuisploeg terug zichzelf en konden de jongens als Van Kerschaever en Danny Van Hoey zich nog enkele prachtige kansen toe- ëigenen. Maar doelhout of doelman voorkwamen erger. In de 83e minuut dan einde lijk geluk voor Lokeren toen Ronny Van Kerschaever op rechts de bal strak kon voor brengen en Hans Tibeau de voorzet in één tijd voorbij Baetens knalde: 2-1. Meteen was de wedstrijd gespeeld al kreeg de thuis ploeg nog een enkele kans maar de bal werd van de lijn gehaald door een attente be zoeker. De stand bleef 2-1 wat een erg gevleide zege be tekende voor de Lokerse ploeg die op heel wat meer goals gerekend had voor de wedstrijd. Na de wedstrijd werd André Schalkens door vriend en tegenstander in de Lokerse kleedkamer gelukge wenst ovor zijn zoveelste feil loze partij als beste man van het veld. Str. Stekene 1 SK Klinge 2 In een erg genietbare partij waarin steeds doelgcvaar te noteren viel hebben Straatje en Klinge werkelijk het beste van zichzelf gegeven. Klinge, dat startte met windvoordeel kon aanvankelijk het meren deel van de eerste periode op de helft van Straatje postvat ten zonder evenwel direkt doelgevaar. Bij Straatje lag het enigszins anders en wan neer zij voor doelman Ferket posteerden was er bestendig gevaar. Patrick De Cock kreeg samen met Lieven Goossens de beste kansen van de eerste helft. Terwijl echter iedereen dacht dat de eerste periode scoreloos zou eindigen kwam men wel enigszins bedrogen uit want in de 44e minuut mocht Klinge-speler Vaere- wijck vanop zo'n 26 meter van het doel een vrije trap nemen. Zijn knappe trap werd door thuisdoelman Pieters in eerste instantie nog gepareerd maar de goed gevolgde Carl De Wilde duwde de bal dan toch over de lijn zodat de grens- jongens op slag van rusten toch met winst de koffie kon den gaan opdrinken: 0-1. Stekene, dat de tweede helft van windvoordeel wou profiteren kwam bedrogen uit want plots was de wind gaan liggen zodat de kansen wat dat betrof gelijk waren voor beide ploegen. Trainer Fran- ckaert had na de rust Yvo De Clerck in de kleedkamers ge laten en vervangen door de meer offensieve André Smet. Dit bleek een goede zet want in de 66e minuut was het Smet die een voorzet van Mare Van Hogendorp tot bij speler-trai ner Eddy Franckaert kopte die natuurlijk het goede voor beeld gaf en meteen Klinge doelman Ferket kansloos liet: 1-1. Stekene, dat het sukses van daarnet nog een verlengstuk wilde geven bleef leider Klin ge voor heel wat kopbrekens zetten en er was een steengoe de Ferket nodig om zijn Klingse maats overeind te houden. Zo moest Erik on dermeer pogingen van Mare Van Hogendorp en André Smet onschadelijk maken ter wijl hij even later op een schot van dezelfde Van Ho gendorp wel meeval had toen dit de dwarsligger scheerde. Al hetgeen Klinge in deze periode kon afdwingen waren een paar hoekschoppen die echter weinig lees niets ople verden. Trainer Ysewijn van Klinge deed dan maar een spoedoperatie en bracht nieuw leven in de ploeg door Jimmy Van Gijsel en Cantens in de ploeg te brengen. Met een begon de Klingse forma tie weer te draaien zoals het een kopploeg past en in de 85e minuut kwam de bevesti ging van de ingreep van dok ter Ysewijn want het waren beide invallers die voor de winninggoal zorgden. Van Gijsel trok voor terwijl Can tens via de paal thuisdoelman Pieters kon verslaan: 1-2. Vreugde bij Klinge natuur lijk terwijl de thuisploeg dit een vreselijk verdikt vond. Verberckmoes werd in de slotminuten nog naar voor ge schoven om toch alsnog een puntendeling te kunnen be machtigen. Maar achteraan Op een enorm zwaar ter rein dat meer de allure had van een aardappelveld werd deze wedstrijd dan toch op gang gefloten door ref Pac- que. De thuisploeg wilde dan van bij de aanvang het spel spelen dat men de laatste we ken gewoon is te doen, nl. met korte baltoetsen en mooi samenspel de tegenstrever op het middenveld ontwrichten en zo verrassend uit te halen wanneer de kans zich voor doet. Maar met dit veld bleef er van normaal kombineren echter niet veel over zodat het spelpeil in de eerste helft wei nig aantrekkelijk was. Trou wens, de eerste periode werd afgesloten met een blanco stand. De tweede periode dan zou de helft worden van de ge broeders Baetens bij Rupel monde. Bert(je) in de goal en Lieven als een volleerd 100 meter spurter die iedereen uit het wiel spurtte op de hoge voorzetten die zijn mede- maats hem voorschotelden. Want dat was de opdracht die Rupelmonde-trainer André Bracke zijn spelers had mee gegeven tijdens de rust. Toen Wachtebeke dan de tweede helft aanving net zoals de eer ste periode betekende dit meteen winst voor de Merca- tor-boys. Amper drie minuten ver in de tweede helft was de snelle Lieven Baetens dan al weg op een lange voorzet en meteen kon thuisdoelman Van der Jeugt een eerste maal de bal uit zijn doelvlak halen. 0-1, 48e minuut. Rupelmon de, dat nu op weg leek naar een moeiteloze zege kreeg eerst nog wel zelf enkele op doffers toen de thuisploeg op vrije trappen rustig het leder voorbij een kansloze Bert Baetens mochten koppen. De aanval leek bij d« Wase ploeg wel in orde maar toen Lieven Baetens in de 59e minuut zijn ploeg weer op voorsprong had weten te brengen liet de Ru- pelmondse verdediging zich weer betrappen op een verde- digingsfout en op een vrije trap van de thuisploeg toen men weer ongehinderd mocht inkoppen: 2-2. Naar het einde toe herstel de Rupelmonde zich en weer lag Lieven Baetens aan de basis van het Olympia-doel- punt toen hij na een snelle uitval ploegmaat Verheggen kon bereiken die al vallend nr. drie voorbij Van der Jeugt kopte: 2-3. En Rupelmonde bleef de verre voorzet prediken. Op deze manier kon nu eens niet Lieven Baetens alleen door gaan maar was het Erwin Van Camp die zich nu van de tegenstand had losgemaakt en alleen voor Van der Jeugt gekomen weinig moeite had om deze te verslaan. 2-4. Zelfs een dubbele wissel bij de bezoekers tussen Van Strijdonk en Rauwaert en De Gendt die door Buytaert ver vangen werd bracht de Rupel- mondse ploeg niet meer uit haar evenwicht. Want het was nog maar eens Erwin Van Camp die in de slotminuten voor een 2-5 stand zorgde wat meteen de verdiende eindze ge betekende voor Rupel monde dat een tweede opeen volgende zege wist te behalen. Eksaarde - Hoogeinde 1-0. De thuisploeg, nog steeds hopend op promotie, won met het kleinste verschil (polo) Eksaarde Hoogeinde Weinig nieuws ditmaal uit Eksaarde waar we enkel ver namen dat de thuisploeg wei nig moeite gehad heeft om een zwak akterend Hoogein de er onder te houden. Reeds na een kwartier spel kon Chris De Cock een voorzet van Jacky Schelfout voorbij Hoogeindedoelman Verstre pen koppen en meteen stond de eindstand vast in deze ma tige partij. Hoe hard Eksaarde nog probeerde tot een verdubbe ling van de stand zou het niet meer komen, al liepen Geert Nimmegeert, Erwin De Cock en Erik Van Damme nog wel achter reuzekansen aan. Voor thuisdoelman Van Driessche werd het een rustige achter middag daar Hoogeinde er aanvallend weinig van terecht bracht op het loodzware Eksaarde terrein in de Ka- nondreef. Marc Steveunck Eksaarde - Hoogeinde 1-0. Hoewel de thuisploeg fel aandrong, hield de bezoekende defensie goed stand (polo) Het is geloof ik enig in de streek dat een jeugdbestuur zelfstandig en met eigen geld middelen mag werken. Trainer Mareels heeft sa men met enkele mensen het jeugdbestuur opgericht en al gauw bleek dat dit nog enkele mensen aansprak en ze zijn nu al met 12 die wekelijks instaan voor de begeleiding en verzorging van de jeugd spelers. Woensdagnamiddag zijn er steeds enkele moeders en va ders bereid om te helpen bij deze kleinsten. Volgend sei zoen starten we met preminie- men in een nevenkompetitie en met de miniemen in kom petitie. Spelertjes tussen 7 en 11 jaar kunnen zich nog steeds laten aansluiten. Voor volgend seizoen zullen we dan ook een goede jeugdtrainer aanwerven omdat trainer Ma reels het niet allemaal kan blijven doen. Ook voor de juniors wordt naar iemand uitgekeken. De voorzitter Mon Hiel (groot bestuur): "Op de Boonwijk is er iets aan 't gebeuren dat ik nooit voor mogelijk heb gehouden. Het werk dat trainer Mareels hier dit jaar heeft gedaan is werkelijk ongelooflijk. De or ganisatie bij de jeugd is af en daarom ook mijn dank aan het jeugdbestuur waar we als hoofdbestuur steeds beroep op kunnen doen. Het jeugd bestuur heeft dit jaar toch al heelwat verwezenlijkt. De ju niors kregen nieuwe trainings en onze kleinsten zijn ook al uitgerust voor volgend sei zoen. Dat belooft dus. Van onze kant zullen we het jeugdbestuur zoveel mogelijk steunen maar ik denk dat we nog dikwijls op hen zullen moeten beroep doen. Te we ten dat zoiets kan, maakt me tien jaar jonger. Het jeugdbestuur bestaat uit Maria Pieters, Freddy Dauwc, Franqois Cassiman, Jozef David, F. Van Herre- weghc, Frieda De Peter, A. V D. Meersch, M.L. V.D. Meersch, A. Hendrickx. M. Mareels, L. Sterckx, R. Corte en E. Meert. WETTEREN - WIEZE 1 -1 Het kan best dat FC Wieze zondag over acht dagen de nieuwe kampioen wordt in derde provinciale D. Voor waarde is dat er een punt wordt gewonnen tegen het tweede geplaatste Nieuwcr- kerken. Normaal mag dat voor trainer Jean-Pierre Lip pens en zijn maats geen pro blemen stellen, hoewel... "we treden aan zonder voorlinie, zegt de oefenmees- ter. Chris Ferket ontbreekt al enige tijd. Hij onderging een operatie aan de meniscus en is in deze kompetitie van geen nut meer. Vorige zondag werd Karei Roosen onderuit gehaald binnen de zone van de waarheid. Dat leverde een penalty maar geen doelpunt op. Veel erger was dat hij aan de valpartij een sleutelbeen breuk overhield. Met Chris Ferket en Karei Roosen zijn we in de spits onze vaste pio nnen kwijt en dat is jammer Ik moet zeggen dat het in onze bedoeling lag om in Wetteren één punt na te stre ven en daar zijn we ook in gelukt. We hadden het mid denveld sterk uitgebouwd en onze intentie bestond erin om de counter te hanteren. Tij dens de eerste helft waren we de betere ploeg, hoewel een enkele aktie van de thuisploeg voldoende was voor een doel punt. Op het halfuur hebben we de situatie kunnen recht trekken nadat Michel Vinck een vrijschop van Bert De Schrijver had binnengekopt Even later was Karei Roosen op weg voor een tweede doel punt toen hij werd onderuit gehaald. Doelman Rudy Jansegers die telkens de penalties met sukses omzet, liet voor de eerste keer in deze kompetitie de gelegenheid onbenut. Dat was wel jammer. Na de her vatting hebben we geen moei te gehad om de lokalen op afstand te houden. De win nende goal die een paar keer in de lucht hing, is er niet uit voortgesproten." (E.G.) GREMBERGEN-STEKENE 1-1 M - 4§8 jggfr RS9 w ''■^rtSwBy De puntendeling van SK éf.wÈ&ÊSÈi Grembergen tegen Stekene fjjp kan eigenlijk gevleid ge- H IA ragKSB H S3 noemd worden. De Waaslan- P* Wm BE l B - ders waren doorlopend mees- MRggif?'-1 ,er van de situatie en dwon- x. m>. Ji gen trouwens ook de betere SK Lokeren-Verrebroek 2-2. De bezoekers, onderaan de rangschikking, leverden zeker doelkansen af. Ondanks de modderige toestand van het geen slechte vetrtchttng (polo) ,cm,in hc, nog Mn Jan. trekkelijke wedstrijd. Vooral omdat er door de beide ploe- I gen offensief werd uitgepakt. I Tijdens het eerste kwartier I kwam bezoeker Verdonck erg I dicht bij een doelpunt. Een I eerste keer toen hij de bal tegen de paal kanjerde. Daar- 1 na toen hij vanop een paar I meter voor het doel de bal over de dwarsligger joeg. In het derde kwartier infiltreer de ook Patrick Merckx in de I Grembergse defensie maar op 5 een ogenblik dat hij wou aan- s leggen, verspeelde hij de bal. 6 In feite heeft SK zich in die J» eerste periode maar één keer H| laten gelden Dat was precies op het halfuur langs Chris I Dierickx waarbij de bal in hoekschop werd verwerkt. I Tijdens de eerste helft was het I dus duidelijk dat Stekene zich meer had getoond en in feite SK Lokeren-Verrebroek 2-2. De thuisploeg liet enkele mooi, kun,en op ie zege liggen. g* (polo) tweede periode vertolkten de Waaslanders een betere rol. Chris Dierickx van SK Grem- bergen kreeg nog wel een kans voor de voet maar overi gens waren het toch wel de gasten die vaker eigenaar van de bal waren. Een beetje te gen de gang in kwam Grem- bergen op voorsprong toen Frans Merckx tekort op doel besloot en de op vinkenslag liggende Chris Dierickx de bal over de lijn kon tikken. Twee minuten later volgde de ge lijkmaker. Danny De Ruyte centerde voor en Coppens werkte af met het hoofd. Die zelfde De Ruyte besloot later nog tegen het doelhout. Glo baal bekeken verdiende Ste kene misschien wel een punt je meer. Grembergcn mag zien gelukkig prijzen met de puntendeling (E.G.) Trainer Michel Mareels traint momenteel het eerste elftal I van RC Boonwijk. Iemand van wie we al gehoord hebben maar niet kennen. "Ik ben al enkele jaren jeugdtrainer, waar ik toch goede herinneringen aan overhoud. Enkele spelers die ik heb begeleid spelen nu in nationale ploegen en naar ik vernomen heb zullen er dit jaar nog enkele de stap wagen. De juniors bij RC Boonwijk was ook geen makkie maar ik denk na een seizoen hard werken dat we al heel wat hebben bereikt. De juniors zullen dan ook volgend jaar zeker hun mannetje staan. Ik heb al twee jaar BLOSO gedaan en volg momenteel de Heizclschool. Voor het eerste elftal zijn we nu aan 't werken voor volgend seizoen. Ik heb de ploeg in moeilijke t omstandigheden overgenomen en mijn doel voor dit jaar is de eenheid en de kameraadschap in het elftal te houden. Het heeft geen zin de spelers nu onder druk te zetten om nog prestaties te gaan leveren. Ik wil gewoon rustig een systeem en automatismen inbouwen en we zien wel wat er voor dit jaar nog uitkomt. Met de beloftenploeg zullen we doen wat wc kunnen. Een klein suksesje zou mij al heel wat waard zijn. We spelen tenslotte tegen ploegen die allemaal hoger spelen. Maar de jongeren kunnen daar geweldig veel ervaring opdoen. Ik weet wat wc volgend seizoen nodig hebben en zullen in de mate van het mogelijke de nodige spelers aantrekken. Zonder kapitein Medard Van der Mcersche haalt deze ploeg momenteel gemiddeld geen 20 jaar, dus met een paar ervaren spelers erbij geloof ik dat de toekomst van RC Boonwijk verzekerd is. Ik weet dat het seizoeneinde door omstandigheden niet gemakkelijk zal zijn maar ik hoop dat de supporters, bestuur en iedereen die R.C.B. een warm hart toedraagt mij en de spelers zullen blijven steunen Volgend seizoen zal er een ander RC Boonwijk staan dat zeker niet aan de staart zal spelen Ik heb reeds goede kontakten gelegd met klubs voor het afstaan van de nodige spelers. Bouwen aan een ploeg is heel veel geduld hebben." Grembergen - Stekene 1-1. Dierickx komt heelhuids uit dit duel en zal de gelijkmaker scoren (vh) VIERDE PROVINCIALE

De Voorpost | 1988 | | pagina 20