VOLLEYBALOVERZICHT HEREN OVERZICHT VOLLEYBALKOMPETITIE DAMES 22 - 1.4.1988 - Dè Voorpost VOLLEYBAL Ere-ataeling Maaseik 3 Vitesse Kruibeke 2 15-10, 15-10, 10-15, 13-15, 15- 10. Wat op een vlotte 3-0 zege voor de thuisploeg leek uit te draaien, werd een vijfsetter waarin praktisch nooit volley bal van de bovenste plank werd geserveerd. Na een vrij gemakkelijke 2-0 voorsprong kreeg Maaseik bijna het dek sel op de neus. De gastheren lieten Kruibeke in de wed strijd komen onder impuls van een goede Pool Kurek. De thuisploeg kon in de eer ste twee sets gemakkelijk af stand nemen. In de derde set verzuimde Maaseik bij een 13-10 de set af te ronden. Bart Wuyts slaagde erin het lokale blok te omzeilen en vooraleer de bezoekers van de verras sing bekomen waren, was Kruibeke er met de deelzege vandoor. In de volgende (vierde) set leidden de Lim burgers opnieuw met 12-8. Guy De Beer en Co groeiden opnieuw in de eindfaze en ze sleurden een vijfde set uit de brand. Tijdens de beslissende vijfde set drong de thuisploeg met een sterke Kurek dan toch zijn wil op. Een sfeerloze wedstrijd, eentje om zo vlug mogelijk te vergeten. Eerste nationale VC Zale 3 Moeskroen 2 13-15, 6-15, 15-13, 15-11, 15- 13 De leiders uit de rangschik king haalden zonder veel moeite de eerste twee sets binnen, hoewel Zele in de eerste set veel weerstand ge boden had. Tijdens de derde set ronden de bezoekers al snel 4-11 voor. Een ongeloof lijke come-back van de Ze else ploeg. Nadat in de tweede set met hen de vloer aangeveegd was, werd Philippe Chris- tiaens ingeschakeld. Onder zijn impuls ging het in één ruk naar 11-11 en daarna regel recht naar setwinst. De in breng van Christiaens bij Zele bracht de broodnodige om mekeer. Het team van Luke Beke was duidelijk onder de indruk van zoveel agressivi teit. Terwijl Zele, gesteund door een nooit afgevende schare supporters, steeds meer en meer in zijn kansen begon te geloven. Resultaat was een vijfde set, waarin de spanning te snijden was. Moeskroen geraakte aan een 10-13 voorsprong, maar een enthousiast spelende thuis ploeg veegde deze achter stand van het scorebord. Ze ontnam meteen de grensploeg alle illusies. Een als herboren Zele kon de totaalzege bin nenhalen tot groot jolijt van zijn aanhang. Eerste landelijke Spectrum Moerbeke 2 Bredene 3 15-5, 4-15, 9-15, 15-12, 10-15. Een eindseizoenwedstrijd, hoewel de 2-3 eindstand op enige spanning zou kunnen duiden. Na een zeer goede set vande thuisspelers (met coach van Mol) werden ze in de tweede faze van het terrein geveegd. Tijdens de tweede en derde set werd met de Spectrum spelers een spel van kat en muis gespeeld. Dit spelletje kreeg een verleng stuk in de vierde set tot 5-12. Wanneer de supporters aan stalten maakten om de zaal te verlaten, kwam Arnold Van der Vreken op de proppen. Met zeven opslagen op rij bracht hij de bezoekende re ceptie in verlegenheid. Hij stuwde zijn ploeg via 12-12 naar een vijfde set. Tijdens deze beslissende vijfde set kon Moerbeke tot 10-7 uitlo pen, maar de thuisploeg ver gat af te ronden. De totaalze ge ging in extremis nog naar de kustploeg. Tweede landelijke Assenede 3 Toff Steendorp 1 15-3, 15-10, 8-15, 15-3. Steendorp, dat zich op Asse nede aanbood met amper vijf valabele spelers, sleept zich naar het einde vaa de kompe titie. Als zesde man moet Lie ven Vrients (hard aan rust toe met zijn ontstoken knie) aan treden. Assenede, dat de pun ten nodig heeft, liet zijn tegenstander in de eerste set geen schijn van kans. Steen- dorp vond nooit het goede ritme. Zelfs niet tijdens de tweede set, wat Toff tot 10-9 kon aanklampen. Het initia tief diende aan de thuisploeg gelaten te worden. In de derde set kon Steendorp via 3-7 en 8-11 de eerredden- de set binnenhalen. Vanaf de start van de vierde set werden de Waaslanders opnieuw in de vernieling gespeeld. De uitspraak van de beroeps commissie laat zijn sporen na bij Toff, komt daarbij ook nog de afwezigheden wegens blessures (Bert De Gendt), zodat de huidige kompetitie voor Steendorp zo vlug moge lijk mag afgesloten worden. Een futloos Steendorp kon maar weinig inbrengen tegen Assenede. Het bestuur hoopt zijn spelers nog een laatste keer te motiveren voor hun bekerwedstrijd tegen Meteors Zottegem. Derde landelijke Menen 1 VK Aalst 3 15-4, 12-15, 9-15, 9-15. Aalst moest dringend een overwinning boeken om de degradatiezone te omzeilen. Het is in zijn opdracht ge slaagd en het heeft zich na een matte wedstrijd weten veilig te stellen. Daarbij geeft het nog een helpend handje aan Kemzeke toegestoken. In de eerste set ging de men taal zwakke Oostvlamingen volledig onderuit. Gelukkig voor Aalst herpakten de spe lers zich in de tweede set. De strijd ging gelijk op tot 9-9. Wanneer de scheidsrechter een vermeende netfout be strafte, verloor Pascal Boey- kens zijn zelfbeheersing. Hij werd door coach Wilfried Dooms naar de bank geroe pen. Booms nam zelf de rol van spelverdeler op zijn schouders en Aalst bracht de setstand in evenwicht. De derde set verliep in het voordeel van de bezoekers. Aalst ging via 2-7 en 4-9 met de deelzege aan de haal. Boeykens, die wat gekal meerd was, kon zijn plaats opnieuw innemen. In de vier de set moest Aalst tot 7-7 het gezelschap van zijn tegenstan der dulden. Dan bouwden de bezoekers een 7-12 voor sprong uit, die ze dan ook niet meer uit handen gaven. Voor Aalst is dit een zwak seizoen. De ploeg is overduidelijk aan herstrukturering toe. Nieuwe spelers dienen onvermijdelijk aangetrokken te worden. Men kan niet elk jaar op nieuw hopen dat de geluksfee aan hun kant staat of hopen dat ze in een zwakke reeks ingedeeld worden. VC Kemzeke 3 Wondelgem 2 11-15, 15-6, 5-15, 15-6, 15-11 In de eerste set kon Kemzeke de bezoekende receptie niet in verlegenheid brengen. Wondelgem kon aan het net goede combinaties uitwerken. En dat deed de thuisploeg de das om. In de tweede set kregen we een omgekeerd beeld, terwijl in de derde set de gasten opnieuw de boven hand haalden. Tijdens de vierde set kon Kemzeke een 4-6 achtestand ombuigen in een 11-6 voorsprong. Zeven receptiefouten op een rij van de bezoekers waren hiervoor verantwoordelijk. Kemzeke, dat winst rook, gaf plankgas en het liet de bezoekers ter plaatse trappelen. Tijdens de beslissende vijfde set werd er van kamp gewisseld bij een 7- 8 stand. Wanneer de gasthe ren de bezoekende aanvallen konden neutraliseren, pro beerden de Wondelgemse spelers het plaatselijke blok te omzeilen. Tevergeefs echter, want Kemzeke pakte daarna uit met keiharde opslagen. De winst geeft de Waaslanders een rustiger gemoed voor de volgende wedstrijden. Volleybal. De ganse Nivocfamilie op de been voor de kampioenenviering (Iv) Eerste provinciale Oltisj Bazel 1 Nidak Nieuw kerken 3 15-9, 9-15, 13-15, 2-15. Bazel bereidt zich al grondig voor op het komende seizoen. Tijdens de ontmoeting met Nieuwkerken gaf het een ver schillende jongeren de kans eens te tonen wat zij zoal in hun mars hadden. Deze lieten deze kans tegen de leider uit eerste provinciale niet links liggen en toonden dat zij een goede kans maken om het volgend jaar een plaatsje in de basis op te eisen. Deze wedstrijd lokte vele toeschou wers. Bazel pakte verdiend de eerste set. En pas in de derde faze was er enige sfeer in de zaal te bespeuren. Nieuwker ken had een 6-13 voorsprong bijeengespeeld. Bazel remon- teerde maar het kon de leider geen deelzege meer ontfutse len. Tijdens de vierde set stond er geen maat meer op de toekomstige kampioenen. VC Elversele 0 Rapid St-Niklaas 3 11-15, 12-15, 13-15. Rapid zorgde voor de verras sing van de week, al kan El versele verzachtende omstan digheden inroepen. Jan Rom- bauts bleef langs de lijn met rugklachten. Ondanks deze tegenslag kon de thuisploeg toch uitlopen tot 11-5. Maar eensklaps kwam rapid op de proppen. De Klaasjes haalden verrassend de eerste deelzege binnen. In de tweede set kon Rapid tot 7-14 afstand nemen. Op dat ogenblik probeerde Elver sele terug te komen. De reac tie reikte echter niet verge noeg om een ware bedreiging te vormen. Voor de derde set kwam Rombauts post vatten op het terrein. Het spel scheen nu iets vlotter te verlo pen voor de thuisploeg. Doch Rombaut was nog niet warm- gedraaid of St. Niklaas ronde na twee matchballen de wed strijd af. Tweede provinciale Melsele 3 Sigivok St. Gillis-Waas 0 16-14, 15-4, 15-3. De reservewedstrijd werd door de bezoekers gewonnen met 1-2 (11-15, 9-15, 15-10). Melsele, dat reeds rekenkun dig zeker is van de titel, speel de nonchalant. Na een gelijk- opgaande beginstrijd in de eerste set (4-4) kon de leider via 10-9 en 14-11 een kloof slaan. De inbreng van Ver- vaele in de plaats van Van der Vreken bracht Sigivok op ge lijke hoogte bij 14-14. Melvoc had drie setballen nodig om uit te maken. De thuisspelers hadden met vuur gespeeld. Ze tapten duidelijk uit een ander vaatje tijdens de twee de set. Na een 0-2 achter stand konden de gastheren tot 11-2 uitlopen. De wissel Van der Vreken in plaats van Ver- vaele bij 13-14 bracht geen aarde aan de dijk. Tijdens de derde set (bij een 12-2 stand) werd de bezoe kende kapitein Thijssen ver vangen door De Maeyer en de dienstdoende kapitein Van Eynde, reeds tegen het geel aangelopen kreeg bij 14-3 een rode kaart onder de neus ge duwd. Een 0-3 nederlaag voor zijn ploeg. Sigivok kon enkel in de eerste set gevaarlijk uit de hoek komen en dit na de nonchalanse van de thuisspe lers. Jeugd Melvoc Melsele 3 Stekene 1 15-4, 15-13, 12-15, 15-3. Enkel tijdens de tweede en derde set waren de ploegen aan elkaar gewaagd. In de eerste set kon Melsele via 7-2 en 12-3 de deelzege binnen halen. De tweede faze kende een raar verloop. De bezoe kende ploeg kon via 2-5, 5-8, 7-12 en 8-13 steeds aan de leiding blijven. Maar in de eindfaze bleek kapitein Roe- loffs niet in staat iets te force ren. In de derde set kon wel een 4-7, 6-12 en 11-13 voor sprong verzilverd worden. In de vierde set kon Jespers (Melsele) een 0-2 achterstand met zijn opslagen ombuigen in een 6-2 voorsprong. Bij een 10-2 stand kwam Femant nog in de plaats van Persoons bij Stekene, doch het kalf was al verdronken. V.B.K. Beveren 0 Blauwe Hoek Hamme 3 (7-15, 6-15, 8-15). Blauwe Hoek moest op be zoek bij de naaste konkurrent Beveren, voor de tweede plaats als inzet. Hamme heeft getoond een waardig kandi daat te zijn voor deze plaats. Beveren werd in elke set na een gelijkopgaand begin van het kastje naar da muur ge speeld. In de eerste twee sets kon Beveren gelijka tred houden tot 4-4, maar eens de bezoe kers naar een hogere versnel ling overschakelden was de set in een minimum van tijd afgelopen. Tijdens de derde set kon Beveren tot 4-1 uitlo pen. Blauwe Hoek liet echter niet begaan. Nadat beide ploegen op gelijke hoogte kwamen ging het gelijk op via 5-5 tot 7-7. Daarna lieten de bezoekers de lokale spelers letter- en figuurlijk ter plaatse. Hamme won onverwacht met grote cijfers, maar overver- diend. Na een pauze van drie weken voor Blauwe Hoek in de kom petitie wordt tijdens de laatste wedstrijden het gevecht om de tweede plaats beslecht. De eerste wedstrijd gaat tegen gebuur Hamvoc Hamme. De supporters van beide teams zullen zich wel nog de sensa- tierijke heenwedstrijd herin neren. Dan volgt de uitstap naar St. Pauwels, een niet te onderschatten kandidaat voor de tweede plaats kan beslag leggen, want Melsele is reeds buiten schot voor de titel. De titel van vice kampioen geeft recht op een rechtstreekse promotie naar eerste provin ciale. Voor Rudy Everaert, trainer-coach van de ploeg, zou deze promotie een ware triomf zijn. ERE-AFDELING Volleybal. De dames van Kemzeke speelden tegen Gilvoc Sint-Gillis (vh) Volleybal. Ook schepen Van Damme kwam kijken naar de Gilvoc-dames die het moesten opnemen tégen Kemzeke vh) Denderhoutem 2 VC Temse 3 16-14, 15-8, 11-15, 11-15, 12-15 Denderhoutem, in het ver leden één van de toonaange vende teams in ons Belgisch volleybal, doet er alles aan om uit de malaise te geraken. Het pas ingevoerde systeem van de trainer begint zijn vruchten af te werpen. De thuisploeg kwam met verras send sterk volleybal voor de dag. De onhoudbare aanval len van Hoorens waren er de oorzaak van dat Temse de eerste twee sets aan zijn neus zag voorbijgaan. Wanneer Jo Keyaerts en Flebus erin slaagden het loka le gevaar Hoorens enkele ma len af te blokken, kwam Tem se niet alleen beter in de wed strijd maar de bezoeksters vonden weer hun oorspronke lijke slagkracht. De gasten konden zo een vijfde set af dwingen. In deze beslissende set bleef het geruime tijd span nend. De stand ging gelijk op tot 12-12. Nadat Temse een 8- 10 voorsprong had uitge bouwd, drukten de Temse- dames even door. De totaal zege lag in hun bereik. Temse geraakte tijdig in zijn spelrit- me en kon zo zijn kansen op de zege gaaf houden. Voor Temse speelden Van de Velde, De Caluwe, Jo en Bea Keyaerts, De Meuter, Claes en Van den Branden, Dominique De Rop, op dit ogenblik door haar ploeg Hermes Oostende geschorst naar aanleiding van openlijke kritiek op de werkwijze van trainer Jean Gijselen, wordt een zeer gegeerde dame voor de ploeg uit Temse. Volgend seizoen? Het volgend seizoen wor den de reservewedstrijden, die plaats grijpen voor de hoofdwedstrijd in ereklasse dames geschrapt. In ruil spe len de dames ook de play-offs met acht ploegen. Wat moet er dan aangevangen worden met de reservespeelsters? Motiveren, voor hoelang nog? VC Buggenhout 3 Sinda St.-Niklaas 2 De reservewedstrijd werd door de thuisploeg in de wacht gesleept met 3-0. Na amper 49 minuten werden 15- 7, 15-6 en 15-12 genoteerd. Buggenhout kan zich met de ze cijfers op een eerste plaats handhaven. Sinda Sint-Niklaas, mo menteel aan de leiding in de rangschikking, was aan zijn laatste wedstrijd van het sei zoen toe. Met de opgelopen forfaits tegen Kemzeke komt het niet langer in aanmerking voor de titel. In de eerste set won de thuisploeg via 4-0 en 12-9 vrij gemakkelijk de eerste deelze ge. Bij 12-9 probeerde de be zoekende coach met de in breng van De Nagel in plaats van De Beule het tij te doen keren. In de tweede set was het een omgekeerd scenario. Het was de beurt aan Sinda om via 3-7 en 6-13 een optie op set- Volleybal. De dames van Nivoc Nieuwkerken speelden kampioen (Iv) winst te nemen. De eigenzin nige spelverdeelster Greet Mariën werd vervangen door Karin Bos en Mertcns bracht met haar opslagen de ploeg terug tot 12-14. Bij de derde setbal moesten de gastvrou wen echter begeven De derde set werd vrij vlot door de thuisploeg binnenge haald. Via 4-2 werd de voor sprong uitgebouwd tot 13-4. Reynen werd door De Beule vervangen en Sinda zette op tot 13-8. Na 4 setballen werd de setstand op 2-1 gebracht. De vierde set, meteen de mooiste uit de gehele wed strijd, ging gelijk op tot 10-10 en 12-13. De inbreng van Bos voor De Crook (Buggenhout) en Reynen voor Wielant bij Sinda veranderde niets aan het spelbeeld. De spelver deelster gaf door haar eenzij dig opzoeken van steeds weer dezelfde aanvalster de set uit handen. De vijfde set werd met een makkie voor de thuis ploeg die met 8-2 van kamp wisselde. Via 13-8 werd de totaalzege behaald. Hilde Heuvinck bewijst de ploeg veel diensten door haar veel zijdigheid en is een goede aanwinst. De race naar de promotie wordt betwist tij dens de laatste twee wedstrij den tegen Watervliet en Par- daf Kruibeke. Pardaf is te pakken, maar Watervliet is een ander paar mouwen. PETANQUE IN DE STREEK Het lokaal van Alosta is gele gen in het domein Beuken hof, Langestraat 16 te Aalst. Verantwoordelijke is Van Damme Louis, Geraardsberg- sestraat 116, Aalst. Tel. 053/ 21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in de S. J. Geerinckx 2 te Aalst .(Kasteel Terlinden). Tel. 053/ 77.34.94. Verantwoordelijke is Roclandt C., Botermclk- straat 45, Aalst. Tel. 053/ 21.97.12. De terreinen van Reynaert Lokeren zijn gelegen in de Oude Bruglaan 35 te Loke ren. Verantwoordelijke is Guy De Maesschalck, H. Geestmolenstraat 131, Loke ren. Tel. 091/48.12.24 Volleybal. VC Buggenhout behaalde een mooie zege tegen Sinda Sint-Niklaas (gb) Volleybal. De meisjes van Sinda Sint-Niklaas kwamen op bezoek i sporthal (gb) de Buggenhoutse

De Voorpost | 1988 | | pagina 22