GEEN KAMPIOEN, WEL PROMOTIE VOOR H.K. WAASMUNSTER STERK AVANTI DERDE mm MOEILIJK KNAPPE PRESTATIE 00K MELVEREN GAAT ERAAN SITUATIE ONGEWIJZIGD ONTGOOCHELEND N. LEBBEKE GEWIPT STERK IN VERDEDIGING OOST VLAAMSE TITELS VOOR H.K. WAASMUNSTER SNELLE BLEYWEERT SdUADRA DUIDELIJK BAAS De Voorpost - 1.4.1988 - 27 HANDBAL 4* AFDELING D.B. Zwijnaarde - H.K. Waasmunster: 17-16 Handbal. Avanti Buggenhoul rukt V NATIONALE r de derde plaats (arch.) Olse Merksem - Avanti Buggenhout: 13-22 Een onverwacht vlotte over winning in Merksem resul teert in een derde plaats voor Avanti in de rangschikking. Met nog twee wedstrijden te spelen lijkt het er nu op dat Buggenhout vrijwel zeker ge plaatst is voor de play-offs maar toch zitten er nog adder tjes onder het gras. Het pro gramma is nog bijzonder zwaar voor Avanti met wed strijden tegen Neerpelt en Hasselt en het zou best kun nen dat de laatste wedstrijd in Hasselt uitsluitsel moet bren gen. Alleen als Hasselt wint van Beyne op de voorlaatste kompetitiedag is die wedstrijd van geen belang meer voor de vierde play-off plaats. Zater dag heeft Avanti niettemin getoond dat het terecht aan spraak maakt op deelname aan de play-offs. Merksem, in het verleden steeds een moei lijke klant voor de ploeg uit de Bosgemeente, werd geen kans gelaten. De taak van Avanti werd weliswaar verge makkelijkt door de off-day van de thuisverdediging maar dat Merksem amper 13 keren scoorde geeft voldoende aan dat Buggenhout zich veruit de sterkste ploeg op het terrein toonde. Doelman Vinck ont nam alle vertrouwen aan de Merksemse aanvallers en ook ex-Avanti speler J. Van On- sem bleek sterk aangeslagen. In aanval draaide de scorema chine Orlowski weer op volle toeren en beide hoekspelers Megos en vooral J. De Pauw speelden zich uit de naad om hun tweede lijn optimaal te laten renderen. B. Van Rans- beeck, nochtans gekweld met een onwillige linkerschouder, maakte hiervan dankbaar ge bruik om als spelverdeler de ploeg optimaal te leiden. Ge lukkig maar want L. Van Mol, nochtans in een uitste kende vorm, moest er reeds na 23' «uit» met driemaal 2' straf. De stevig leidende scheidsrechters waren nu niet bepaald geïnspireerd om het spel een normaal verloop te laten kennen. Dat ook Hamza er met 3x2' uit moest 10' voor het einde kan moeilijk als een verrassing worden genoemd al verliep de wedstrijd vrijwel rimpelloos. Het kon ook moeilijk anders want Merk sem bleek enkel tijdens het eerste kwartier in staat voor enige weerstand te zorgen. Orlowski had de score geopend maar de thuisploêg kon toen nog langszij komen als Macs en L. Van Mol tel kens Avanti hadden voorge bracht (2-3 en 3-4). Na het eerste kwartier, Merksem was toen voor de laatste maal ge lijk gekomen (4-4) ging Bug genhout in een ruk naar 4-9 met treffers van Van Mol (2x), Orlowski, Maes en Ag- neessens. Als Van Mol er dan definitief uit moest na 23' viel het Lebbeekse aanvalsspel even stil zodat Merksem de schade kon beperken tot 5-10 aan de rust. Het was J. De Pauw die het Avanti festival opnieuw op gang bracht on middellijk na de rust en via 5- 13 na 36' ging het naar 9-18 10' voor het einde. Orlowski bleef maar scoren en Vinck stopte weer zowat alles zodat het 10-20 werd 5' voor het einde. Het overwicht van Avanti was overduidelijk ge weest zodat ook de jonge St. Vlassenroot speelgelegenheid kreeg en het erg knap deed op de pivotplaats. E. Moonen, als gelegenheidscoach op de bank, zal wel tevreden zijn geweest. Avanti: Vinck, Haddad, El Hafi, Brouillard, Orlowski 12, Agneessens 1, A. Maes 3, Vlassenroot, Van Mol 3, De Pauw 1, Megos 2, Van Rans- beeck. EVA Het is na de nipte nederlaag zeer onwaarschijnlijk dat H.K. Waasmunster naast de promotie naar derde afdeling ook nog de kampioenstitel kan vieren. Enkel als Zwijn aarde nog verliest - en dat zou dan op de laatste speeldag tegen Robuco Buggenhout moeten zijn - volgt er nog een testmatch die H.K.W. de nochtans fel begeerde titel kan opleveren. Zaterdag in Zwijnaarde was de ontgoocheling bij de H.K.W.-aanhang dan ook voelbaar. Alle ingrediënten waren aanwezig om van deze topper een echt feest te ma ken. Ruime publieke belang stelling, persjongens en foto grafen, het Belgische topduo Urban-Van de Neste als scheidsrechters, maar blijk baar waren de spelers nog niet opgewassen voor al deze drukte. Vooral bij H.K.W. bleken enkele spelers verra den door hun zenuwen en meteen bracht de wedstrijd niet het technisch niveau dat ervan verwacht werd. Geluk kig bleef de spanning erin tot het einde maar het dubbeltje viel niet langs de Waaslandse kant. Want het was een dub beltje op zijn kant, twee even waardige ploegen waren to taal aan elkaar gewaagd en de beslissing viel door individue le fouten. De wedstrijd startte goed voor de ploeg uit de Heide-gemeente. Janssens, de gevaarlijke Don Bosco aanvaller, werd tweemaal af- geblokt door Borgers en doel man De Grave - die een op vallende prestatie lukte - kwam onmiddellijk in de wed strijd door twee gepaste tus senkomsten. De Bode had ondertussen de score geopend voor H.K.W. en Zwijnaarde kende heel wat meeval als de Waasmunsterse hoekspelers de kansen onbenut lieten. Zo geraakte Zwijnaarde 4-2 voor na 12' en Roels werd op het terrein gebracht. Samen met Leunis zorgde hij voor 4-4 maar H.K.W. bleef te veel kansen missen om verder dan 4-5 uit te lopen na 18'. Het was integendeel de thuisploeg die opnieuw voorsprong nam (6-5) maar de ingekomen Van Damme - zeer goed in aanval maar nog onvoldoende her steld van zijn kniekwetsuur in verdediging - zorgde voor 6-7 met twee uitstekende pivot- doelpunten. Toch bereikte Don Bosco de rust met een 7- 7 score na een eerste helft waarin H.K.W. te veel kan sen niet benutte. In de tweede helft moest De Grave na een tiental minuten opnieuw in komen voor een geen geluk kennende D'Hanis maar on dertussen was de thuisploeg 12-10 voorgekomen. Tussen de 40* en de 48* minuut leek Waasmunster dan voorgoed op weg naar de zege. Roels met drie treffers en een pa reltje van De Vlieger op de linkerhoek, zorgden voor 12- 14 maar dan viel het opnieuw stil bij H.K.W. Janssens sloeg terug voor de thuisploeg en ondanks De Grave nog een 7- m worp stopte werd het 16-15 minder dan 2' voor het einde. Als De Vlieger dan een 7-m worp afdwong en de Don Bosco speler ook een 2' straf moest uitzitten leek het ge- klonken voor Waasmunster. Roels zette de 7-m worp om 16-16, H.K.W. kreeg nog een open kans, miste de beslissen de treffer en totaal onver wacht en in volle H.K.W - onbegrip scoorde de thuis ploeg de beslissende treffer. In elk geval kan H.K. Waas munster ter gelegenheid van het bezoek van hekkensluiter De Panne toch al de promotie vieren als tweede gerang schikte en wie weet zorgt Ro buco niet voor een stunt... H.K. Waasmunster: De Gra ve, D'Hanis. De Bode 1, Leu nis 2, Roels 5, du Tré 1. Van Damme 2. Borgers 3. De Vlieger 2, Gijssels. M. Ver dunnen, Van Mele. KI. Mechelen 2 - H.B.C. Dendermonde: 19-21 2* NATIONALE O. Heusden - Ajax Lebbeke: 16-16 3* AFDELING Gewoontegetrouw is het tref fen tussen Heusden en Ajax een heel genietbare wedstrijd geworden. Bij Ajax sprak men over een logisch gelijk spel maar een overwinning was beslist niet gestolen ge weest. Lebbeke speelde in Limburg een van zijn betere wedstrijden, technisch beslist geslaagd, stevig maar nooit brutaal. Toch versierde de thuisploeg zes 7-m worpen en Ajax geen enkele en dat liet Heusden toe de Lebbeekse ploeg een puntje te ontfutse len. Het is nochtans moeilijk spelen voor Ajax in de smalle Limburgse zaal maar gelegen heidscoach E. Van Biesen kon rekenen op een gemoti veerde spelersgroep die col lectief sterk presteerde. Niet temin was de prestatie van doelman De Bruyn weer een attentie waard en ook Verlin den en D. Luypaert, meer en meer in de rol van echte club speler, werd vermeld. In de eerste helft, die zoals de volle zestig minuten gelijkopgaand verliep, was het Verlinden die met 5 treffers op het voorplan trad. Hij was het die de score opende maar na 13' stonden de ploegen toch nog gelijk (4- 4). Op een prachtige assist van Luypaert maakte De Bat- selier er 5-6 van na een kwar tier maar via 9-9 en 10-10 was het toch Heusden dat 11-10 voor raakte aan de rust. On middellijk na de rust scoorde De Man dan twee keer (11- 12) maar Heusden via 7-m worpen leidde toch opnieuw na 44' (14-12). Tien minuten voor tijd bracht De Batselier Lebbeke opnieuw langszij (14-14) en Luypaert zorgde even later ervoor dat de be zoekers opnieuw leidden (14- 15). Het wedstrijdeinde ver liep dan enorm spannend. J. Cristiaens scoorde dan een prachtig doelpunt na een col lectieve aanvalsbeweging en het werd 14-16 minder dan 3' voor het einde maar Heusden kon nog gelijkmaken en hier- Meiveren - H.K. Lokeren: 15-20 Op H.K. Lokeren staat blijk baar geen maat meer, de ze gereeks werd ook bij het ster ke Meiveren niet onderbro ken. Het is duidelijk, met 15 punten uit 9 wedstrijden, is Lokeren tijdens de terugron de samen met leider Kapekla de sterkste ploeg in 3* afde ling De ploeg die tijdens de maand december nog in het degradatiedebat kon terecht komen heeft nu al uitzicht gekregen op een vierde plaats en het ziet er naar uit dat de kompetitie voor hen te vlug eindigt. In Melvercn vlotte het niet zo best tijdens de eerste helft. De afwerking bleek onzuiver en samen met enige tegenslag resulteerde dit in een 8-7 achterstand aan de rust. Vooral in de tien eerste minuten werd Lokeren verrast door de Limburgers (4-1) maar er werd rustig aan de achtervolging gewerkt. Na 20' was Lokcren op gelijke hoogte met de thuisploeg be land (6-6) maar als K. Verhof- stadt even later zijn tweede 2'-straf opliep was het even uitkijken geblazen. Zo kon Meiveren met één doelpunt voorsprong gaan rusten. Voorzichtigheidshalve startte coach De Proft de tweede helft met Verhofstadt op de bank maar Mclveren kon hiervan geen gebruik maken Een kwikzilveren Versele bracht de bezoekers 10-11 voor na 40' en als Verhofstadt dan terug op het terrein ver scheen en onmiddellijk met een bewaker werd bedacht maakte Lokcren van deze vijf tegen vijf situatie gebruik om de kloof te slagen. Het werd 12-16 10' voor het einde en in die periode was het vooral Versele die voor de Waas landse doelpunten zorgde Meteen was de Lokerse over winning een feit. De 15-20 overwinning in Meiveren is nog niet door zoveel ploegen voorgedaan. H.K. Lokeren: Van Vaeren- bergh. De Brouwer, Verhof stadt 3, Van Hille 2, Versele 8, Lenaerts, Bocklandt 2, Verguit 1, L. Van Cauwen- berghe 4, Van Den Berghe, Van Driessche. Reserven: Melvercn 15 H.K. Lokeren 13 Een jeugdig Lokeren verde digde zich bijzonder goed in Meiveren en moest aan de rust amper een 8-5 stand in casseren. Ook in de tweede helft kon de thuisploeg deze kloof niet uitdiepen zodat een 15-13 een eervol resultaat kan genoemd worden voor de jon ge Lokerse ploeg. H.K. Lokeren: De Brouwer. Van Den Berghe 4. Deprez. Van Driessche 6, Zaman 1, Kesteleyn, Cools, Aerts, De Proft, Laureys 1, J. Van Den Bergh. PROVINCIAAL Na de logische uitslagen tydens het voorbije weekeinde blijft de situatie ongewyzigd in de Oost-Vlaamse provin ciale reeks. Zowel leider Denderbelle als achtervolger Berlare wonnen hun wedstryd zodat de beslissing uitge steld blyft tot minimaal 10 april. Berlare krygt dan Temse op bezoek en de week daarna ontvangt Dender belle Eeklo. Daarna pas zal bekend zyn of Brabo inderdaad de titel in de wacht sleept. DAMESHANDBAL - BEKER VAN BELGIE Wedstrijdtelegrammen Berlare 25 Woluwé 17 Berlare ondervond opvallend weinig tegenstand van de be zoekers die na een kwartier reeds met 8-4 in het krijt ston den. Een degelijke Berlaarse verdediging zorgde er daarna voor dat de rust aanbrak met een 13-7 voorsprong. Ook in de tweede helft domineerde thuisploeg. Het werd 20-11 na 45' waarna trainer Dc Proft rustig kon gaan experimente ren. Meteen kon Woluwé de eindscore beperken tot 25-17. Berlare: Arbijn, Van Kerck- hoven 3, De Lausnay 3. Plae- tinck 2, Walraevens 3, Van de Weyer 9, Langbeen 3, Mal- fliet 2. E.V. Aalst 2 24 Denderbelle 2 11 Goede prestatie van een jeugdig Denderbelle dat vrij wel 40' Aalst het vuur aan de schenen legde. Via 6-4 na 20' werd er gerust met 10-6 maar na 10' in de tweede helft was Brabo genaderd tot 11-10. Maar dan deed de routine van Van Nieuwenborgh de wed strijd kantelen. Het werd 17- 11 na 49' en in de laatste 11' slaagde Brabo er niet meer in te scoren. E.V. Aalst: Van Pottelberghe, Coen, De Gendt 2, Van Dur- men. Steenhaut 3, Arijs R. 2, Van Nieuwenborgh 5, Coore- man 4, Van Herreweghe 8. Denderbelle: Van Goethem, Adlan 3, Van Der Poten 2, na kwam het niet onlogische gelijkspel op het scorebord. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Bosbeke, De Proft, Qui- dé, Luypaert 3, De Man 4, Verlinden 6, De Batselier 2, Cristiaens 1, Vlassenroot, Cleymans, Moens. Reserven: Heusden 18 Ajax Lebbeke 25 Met nog twee wedstrijden te spelen blijft Ajax leiden in de reservereeks. Ook in Heus den toonde Lebbeke zich die plaats waardig. Aan de rust leidde Ajax met 7-11 en een sterke Vercammen zorgde sa men met Cleymans en C° er voor dat deze voorsprong in de tweede helft verder uitge bouwd werd. Ajax: Van Bosbeke, Vermei- ren, Moens 4, Vercammen 2, Cristiaens ,4. Coppens 4, Vlas senroot 1, Bosman 2, Cley mans 6, Van Gucht 2. EVA Cooreman, Tamineau, Cau- dron 3, De Hauwere, Cassi- man, De Lanoy. Robuco Buggenhout 2 16 H.B.C. Dendermonde 2 16 Bij beide ploegen speelden een paar fanion-spelcrs mcc. Het werd een totaal gelijkop- gaande wedstrijd die eindigde op een logisch gelijkspel. Om beurten veroverden beide ploegen de leiding, 1-2, 6-5 rust 8-7. In de tweede helft raakte Buggenhout 10-8 voor maar 9' voor het einde was het Dendermonde dat leidde (14-15). Het werd uiteindelijk 16-16 waarmee beide ploegen tevreden waren. Robuco Buggenhout: Jans sens, De Troch 3, Merckx, Trienpont 1, D. Mannaert 2, Verbelen, Moycrsoon 1, De Vuyst 4, F. Mannaert 4, Bracckman 1. H.B.C. Den dermonde: Van Hecke, Van Eetvelde, Langbeen, Van Renterghem, Hertsens 2, Asaert 1, Smakens 1, De Smedt, Sanders 5, Mertens, Tegen het relatief zwakke Mechelen heeft Dendermon de het heel wat moeilijker gekregen dan oorspronkelijk was verwacht. Uiteindelijk diende men te wachten tot het laatste kwartier vooraleer de thuisploeg echt door de knieën ging. H.B.C., zonder de gekwetste doelman K. Van Renterghem, liet zich enigs zins in slaap wiegen door het trage spelpatroon van de thuisploeg. Daardoor maakte Dendermonde het zichzelf moeilijk en dit resulteerde in 3-3 na 10', 4-6 na een kwartier en 7-9 5' voor de rust. Meche len naderde zelfs tot 9-10 na de eerste 30'. In het begin van de tweede helft dreigde het dan totaal verkeerd te lopen voor Hertsens en C°. Meche len kwam zowaar 14-13 voor na 10' maar dan op de kop gezeten door coach Timmer man, die duidelijk de situatie aanvoelde, schakelde H.B.C. over op een hogere versnel ling. Nu vlot de tegenaanval spelend, kon Dendermonde de oudere Mechelaars «pak ken» en via 15-16 na 50' werd het 16-19 5' voor het einde. Meteen was er van een even tuele terugkeer van de Mane blussers geen sprake meer. HBC Dendermonde: Van He cke, Asaert 4, Hertsens 6, Wesemael, Sanders 3, Grijp 4, Bouteille 1, De Smedt, Hoorelbeke 3, L. Van Ren terghem, EVA E.V. Aalst - Hechtel: 15-13 Hechtel, dat zijn eventuele ambities reeds een paar we ken geleden in rook zag op gaan was met een vrij experi mentele ploeg in Aalst. Een dracht liet natuurlijk deze kans niet voorbij gaan om de overwinning te pakken. Het is nochtans niet zo gemakkelijk gegaan voor de thuisploeg die in aanval weer in de proble men geraakte met de afwer king. De verdediging daaren tegen was ruim opgewassen voor haar taak zodat Hechtel nooit echt de indruk kon ge ven het te zullen halen. Zon der echt groots te spelen leid de Aalst vrijwel bestendig. De wedstrijd kwam nochtans traag op gang, beide ploegen lieten tijdens het wedstrijd- begin een onzekere indruk maar toch leidde de thuis ploeg al met 4-2 na 13'. Het •gebrek aan afwerking belette Eendracht echter zijn over macht op het scorebord te laten verschijnen maar de ste vige prestatie in verdediging zorgde er toch voor dat aan de rust steeds een voorsprong werd behouden. Rust 6-5. Ook in de tweede speelhelft een ongewijzigd spelbeeld. Aalst, dat nochtans D. Bayens met 3x2' verloor na 40', bleef domineren en leid de met 12-9 na 42'. Maar dan werd het toch even moeilijk als bij Hechtel trainer-speler J. Schuerman van de bank kwam en driemaal scoorde. Net als in de heenmatch leek het erop dat de sterke Lim burgers de balans zouden doen overhellen maar dan hield de Aalsterse defensie opnieuw stand. Het werd 14- 13 5' voor het einde en als G. Van Malderen er 15-13 van maakte 3' voor het einde wa ren de punten binnen voor Aalst. E.V. Aalst: Moens. Mertens, De Ketelbutter 2, Brixhe 1, W. Bomon 1, D. Bayens 2, Van Malderen 2, Van Nuffel 3, B. Arijs 1, Van Der Borght 3, Steemans. Reserven: E.V. Aalst 9 Hechtel 17 De totaal verjongde Aalsterse reserveplocg hield goed stand tijdens de eerste helft. Via 5-5 na een kwartier werd het 6-8 aan de rust. Nog een tiental minuten in de tweede helft kon Eendracht aanklampen (8-11) maar moest daarna bui gen voor de sterkere bezoe kers. E.V. Aalst: E. Van Malderen. Mertens, K. Bomon 1, Amer- linckx, Vinck, Van Paepe- ghem. R. Arijs, De Doncker 3, Van Nuffel, E. Van Nuffel 5. EVA Van Steen. EVA JEUGDHANDBAL Nopri Avanti Lebbeke - Sasja: 11-17 DAMESHANDBAL - 2' AFDELING Een ontgoochelend en duide lijk nerveus akterend Lebbe ke heeft een enige kans om de Bekerfinale te spelen, laten ontglippen in hun kwartfinale tegen Sasja. Dc verwachtin gen waren wellicht te hoog gespannen want na twee over winningen in dc kompetitie tegen datzelfde Sasja twijfel de niemand in de Lebbeekse omgeving eraan dat ook in de Bekerwedstrijd ging gewon nen worden. Uitgenomen dc speelsters zelf, want hun ze nuwachtig optreden resulteer de in een stuntelige prestatie doorspekt met technische fou ten zoals balverlies, loopfou- ten enz... Zowat geen enkele speelster haalde haar normaal niveau maar vooral de tweede lijn bleef opvallend in gebre ke. Alleen A. Maes kon dan nog enkel in dc tweede helft haar reputatie eer aandoen. Sasja daarentegen beschikte over heel wat meer zelfver trouwen en het duo Hore mans-Stappers was bestendig gevaarlijk uit de tweede lijn Tijdens de eerste helft kon Lebbeke in verdediging nog enigszins standhouden, in de tweede helft begaf het ook in dat plocgonderdeel zodat een afgetekende nederlaag hun deel werd Sasja, langs Hore mans, liet onmiddellijk zijn intenties blijken maar Lebbe ke kon de 1-3 achterstand na 8' nog goedmaken langs Van Handenhove (2-3 na een kwartier). Bleef de Lebbeek se defensie in die periode nog agressief uitstappen, in aanval bakte men er gewoon niets van. Het werd 2-6 na 26' en met een 3-7 ruststand was het reeds duidelijk, dit Lebbeke maakte geen kans. De tweede helft begon nochtans goed. Dc ingekomen De Backer stopte een 7-m worp en K Van Damme zorgde voor 4-7 maar daarna liet dc verdedi ging het ook afweten bij de thuisploeg en na 36' leidde Sasja reeds met 4-10. Enkel A. Maes kon toen af en toe voor een Lebbeeks doel punt zorgen maar van enige collectiviteit was er al lang geen sprake meer Probleem loos maakte Sasja er 8-15 van 8' voor het einde en een ont goochelend Lebbeke moest de Bekerfinale vergeten na een 11-17 nederlaag. Een troost, N. Lebbeke kan stuk ken beter en dat kan mis schien in de Play-offs tot ui ting komen. Norpi Av. Lebbeke: Van Lan- genhove, Dc Backer, Bleyaert, Terroir, K. Van Damme 3, Brixhe 1, Segers, Maes 5, Lissens, Biescmans, De Rijcke, Van Handenhove In de Jaap Edcnhal te Am sterdam wordt op 9 en 10 april een fictsvakantiebeurs gehou den waar men allerlei infor matie kan inwinnen over de fietsvakanties in binnen- en buitenland. E.V. Aalst 14 Haachtse 10 Na een eerder matige eerste helft, waarin Aalst gelukkig kon beroep doen op de snelle Bleyweert. kon de thuisploeg in het laatste kwartier de zege veilig stellen. Onzeker gestart moest Eendracht tijdens het wedstrijdbegin het initiatief aan de bezoekers overlaten. Tot het kwartier verliep de wedstrijd gelijkopgaand (4-3) maar met drie gelukte tegen aanvallen leidde Aalst met 7-4 aan de rust. Ook in het begin van de tweede helft kende de thuisploeg een moeilijke start Eerst nad»*rde Haacht tot 9-7 en na 49' stonden de ploegen zelfs gelijk (10-10). Maar dan toonde Aalst zich nog eens langs zijn beste zijde en met doelpunten van Bas- cour, Bleyweert en Simal ging het in een ruk naar 14-10 waartegen de bezoeksters machteloos stonden. E.V.Aalst: 1. Van den Borre, Croock 2, K. Van Malderen Van Malderen, C. Simal 2, 2, Cl. Simal 1, Buyle, De Bleyweert 5, Bascour 2, De Schrijver. Squadra Fem. Lebbeke 19 Robuco Buggenhout 7 Het derby tussen Squadra Lebbeke en Robuco Buggen hout is uitgedraaid op een eenrichtingswedstrijd waarin de thuisploeg te duidelijk do mineerde. Robuco kon enkel tijdens het wedstrijdbegin ge lijke tred houden met de ploeg van trainer Van Hout. Na 10' wees het scorebord nog 2-1 aan maar het vervolg van de eerste helft stond vol ledig in het teken van het oppermachtige Squadra. Via 4-1 na kwartier werd het 8-2 aan de rust. Ook in de tweede helft domineerde Lebbeke. Toch kon Robuco nu ook goalie Hauwelaert eens op de proef stellen maar Luypaert en Van Den Broeck zorgden er toch voor dat de voor sprong van Squadra stelsel matig groeide. Via 12-5 na driekwart wedstrijd ging het nog naar een afgetekend 19-7 eindresultaat. Squadra: Hauwelaert, Van den Broeck. S. Van den Broeck 6, K Moonen, Steppé 2, Luypaert 7, Van Cauwen- berghe 2. Cooreman 2, Guns. Robuco Buggenhout: Calu- waerts. Bouwmeester 1, Cooreman, Vereecken 1, Bleyaert 2, De Freyne 3, L. Caluwaerts. M. Caudron. EVA Miniemen D.B. Zwijnaarde 11 H.K. Waasmunster 20 Reeds vanaf het wedstrijd begin toonde H.K.W. zich duidelijk baas wat resulteerde in een 2-6 voorsprong na 10'. Collectief sterk presterend werd het 3-9 aan de rust. Het begin van de tweede helft ver liep dan toch even gelijkop gaand (9-13) maar dan was het opnieuw H.K.W. dat ging domineren. P. Dauwe kon zelfs zijn pupillen inschakelen om de 11-16 eindstand vast te leggen H.K. Waasmunster: Maes. Dc Nil 3, Van Uden, P. Verhelst, N. Verhelst 2, Ver- durmen 1, W. De Grote 5, De Wolf 2, Goossens 2, De Grae- ve 2, Baert 3. Kadetten D.B. Zwijnaarde H.K. Waasmunster 17 22 De bezoekers namen een den derende start die resulteerde in een 0-5 voorsprong na 10'. Daarna kon Don Bosco even wicht in de wedstrijd brengen. Rust 6-10. De vijf doelpunten voorsprong bleven ook in dc tweede helft vrijwel bestendig op het scorebord (10-15. na 11') H.K. Waasmunster: G. Des- seaux, Taelman 6, Ternest, N. Verhelst. W. De Grote 2, Roels 6. De Bode 1. Goossens, De Graeve 3. De Meerschman 4. E.V. Aalst 11 Ajax Lebbeke 22 Dat het debuterende Aalst vooruitgang boekt was duide lijk te merken in de eerste helft Rust 5-11 Maar net zoals op het einde van die eerste helft was het duidelijk dat Ajax met een opportune Parmentier reeds een stapje verder staat in de handbal- school. E.V. Aalst: Podevijn. Welle- kens 1. Amelinckx 3. Steen hout 1, Bayens 1. Bosman. Van Eyghem 2, Vinck 3. Van Paepeghem. Ajax: Verhofstadt. Mertens. Maesschalk 4. De Bruyn 3, Heyvaert 6. De Decker. Sae- rens 1. Parmentier 8. EVA

De Voorpost | 1988 | | pagina 27