O.M.P. Oilj ster se Muziekpromoties met retro-rockfestival Beebopalula Marco Bakker in koncert te Aalst Berdien Stenberg in De Werf te Aalst De Voorpost - 15.4.1988 - 13 Op zaterdags 14 mei vanaf 19 u. in de Keizershallen terug naar de sixties met een live programma van acht orkesten, aktief tijdens die periode. "Sohudden vóór gebruik" is de uitzondering die de regel bevestigt. Deze formatie rioht zich inderdaad specifiek tot de hedendaagse jongeren. Een unieke gelegenheid om een paar decennia te verjongen en tegelijkertijd een steuntje te bezorgen aan instellingen voor anders-validen als Levens vreugde, Don Bosco, Beschuttende Werkplaatsen en RIBSO. Een idee gesproten uit de Ratatouilleshow op de Jaarbeurs twee jaar terug die verleden jaar weer op dook en na een lange kiem- periode nu realiteit wordt onder muzikaal impuls yan John Woolley. Zonder er enig vermoeden van te hebben gehad werd Willy Van Mossevelde de admini stratieve en praktische lei- ding opgedragen, waar aan hij nu zijn beste krach ten wil wijden. "Zeg nu niet: weer iets van de Volksunie. Het enige dat de mensen van de organi satie die van zeer uiteenlo pende overtuigingen zijn bindt is de liefde tot de muziek en tot... brouwerij Dendria." Criteria De organisatoren legden zichzelf wel een aantal nor men op. - Een realistische budget tering waarbij duidelijk bleek dat sponsoring een must was. De uitgaven be lopen momenteel reeds zo wat 400.000 fr. en met in kom prijzen van 150 fr. in voorverkoop en 200 fr aan de kassa plus enige boni van de tapkast is dat niet te halen. Er werden dan een vijftal hoofdspon sors aangetrokken plus een aantal eveneens vala bele medewerkers. - Persoonlijke of kom- merciële doelstellingen mogen niet aan bod ko men Boni is integraal voor de reeds geciteerde instellingen voor anders validen. - Het moet een evenement worden met allure. Propa ganda en promotie moeten dan ook ruim gehanteerd worden met spots op de radio, 10 publiciteitswa- gentjes met affiches. 1000 affiches, 3000 persoonlij ke uitnodigingen, drie weekends met miprowa- gen, aankondigingen en artikelen in de plaatselijke persorganen en hopelijk interviews in radio en tele visie. Met bovendien een logo typerend voor de or ganisatie sloeg de vlam weer in de pan en zijn onze orkesten weer duchtig aan het repeteren. Ze willen in derdaad zich zelf bewijzen en de anderen niet ontgoo chelen. Het wordt de avond van de vriendschap, van de herin neringen. van de ontmoe ting, van de terugblik, van de ambiance en van heel wat te verwachten emoties. Wellicht wordt het ander maal bewaarheid dat "papa blijven hangen is in de six ties". Deakteurs Oh Boy Dirk Dierickx Johny Melkebeeck John Woolley and Friends The Falling Stones The Black Birds Eddy Piens A.D.S. Band Schudden vóór Gebruik Boogie Boy Presentatie: Carl Huy- brechts die bewees derge lijke taak best aan te kun nen bij de presentatie van de Antwerpse Proms. Oh Boy Dirk Dierickx: zang Chan tal Pierson: zang Johny Melckebeek: zang William "De Soeffen" Souf- freau: leader, gitaar, vocals Luc De Glus (ex. Wim De Craene): gitaar Willy De Bisschop (ex- Irish Coffee): bas Raf Lenssens (ex. Irish Coffee): drums Wie ooit de heupen schokte in 't Pompierken, De Patat en 't Ranchken in de zwoele zestiger jaren, herinnert zich gewis de Aalaterse rockformatie "Irish Coffee" en hun toen- dertijdse kraker "Master piece". De groep "Oh Boy" ken de zijn hoogtepunten tij dens de Aalsterse markt rock en als organisatoren van hun avondvullende Rattatoei tijdens het jaar- beursgebeuren, een enorm succesvol evenement, zij het dan uitsluitend met ei gen mensen. Als covergroep benade ren zij zoveel mogelijk de klankkleur van de origine le soundtrack. De toekomst is gericht op een 45-toeren met eigen werk en het lichtjes afki eken van de covers en te rug naar de Irish Coffee- roots, Oh Boy! Dirk Dierickx: vroegere zanger van de Voodoos waar hij onder de schuil naam Sandy furore maak te. Zat ook nog in de aller eerste bezetting van "Irish Coffee" en is thans lead zanger bij "D.D. Rich and the Lions". Chan tal Pierson: leadzan ger bij "McDuff'. Doet vele studio-opnamen als ba- ckingvocals voor diverse Vlaamse vedetten. John Wooley and Friends J.P. Germ anus (ex-John Woolley and Just Born): drums Wilfried Kiekens (ex-Can cer and Black Nepal): bas gitaar Herman Kiekens (ex-Can- cer and Black Nepal): lead- gitaar John Wooley: vocals en gitaar Ignace Bierbuik en Jo De- kenne: management en roadies John Wooley dankte zijn populariteit in de vele op tredens voor TV en radio. Met "Ruby Baby" raken ze echt door. Dat nummer handhaafde zich inder daad gedurende twaalf we ken in de BRT Top 20. Hun optredens werden vooral gecharterd in het Antwerpse en in Noord- Frankrijk. In 1973 kwam de splitsing waarbij Jeff en Luc het vaandel van Just Born in handen namen. John zelf runde het nog met een paar mensen doch hield de Bühne voor ge zien. Met enkele freaks vermaakt hij zich de jong ste tijd met het verzorgen van blues en R&R-avon- den. De huidige bezettiiig is speciaal opgezet voor 14 mei voor Beebopalula. Ze spelen vooral harde R&R en R&B. Al hun nummers zijn van 't huis of covers van minder gekende doch steengoede 68-70-groepen. De 45 toeren van John Woolley Just Born ont breken zeker niet op het repertoire The Falling Stones Frans Tas: vocals Stefan Van de Velde: gitaar Jean-Pierre Geurts drums August Vermoesen: vocal en gitaar Rudy Luyckx: bas Gebeten door de gitaar microbe kocht Frans Tas zijn eerste gitaar eind 1982. Een stimulans hier bij was het feit dat zijn twee neven Kamiel en Ro ger Geerts reeds enige po pulariteit hadden verwor ven met het gitaarorkest The Mings. Na enkele maanden kreeg Frans het gezel schap van Willy Gielens en Stefan Van de Velde. Er werd hard gezwoegd om toch maar de vinger op de juiste plaats naast de fret ten te plaatsen. Geleidelijk aan werd een repertoire sa mengesteld van gitaar- en zangnummers Het enige wat nog ontbrak was een drummer en een naam voor de groep. Alfons Ver peten werd gevraagd om de drumstokken te laten roffelen en... The Virtons waren geboren. Het eerste publiek optre den was op 7 september 1964. De ontembare ijver het zich gevoelen in een hele reeks van optredens. Begin mei 1984 verliet Frans de groep om bij het toen populaire The Barons te gaan spelen, en nadien bij het Paul Linde Quintet. Toen ook ALfons Verspe ten afhaakte, besloten Ste fan en Willy voortaan sa men te werken met August Vermoesen (zang), Rudy Luyckx (bas) en Jean-Pier re Geurts (drums). Herdoopt in The Falling Stones genoot deze groep een goede reputatie. De agenda werd al heel snel volgeboekt. Zij werden dikwijls op de affiches aan gekondigd als "de krak ken van Aalst". Willy Gie lens werd ondertussen ver vangen door Willy Clo- cheret. Het repertoire werd op gebouwd met nummers van o.a. The Kinks, Rol ling Stones, The Troggs, Them. Shadows enz... De "home-optredens" in hun lokaal. Ons Huis aan de Botermarkt, werden door de Groot-Aalsterse jeugd ten zeerste gewaardeerd. In 1969 waren er enkele personeelswisselingen en werd de naam herdoopt in The F.S.-Band. Hun optre den wordt beslist een vol treffer. The Black Birds Paul Meert: vocals en slag- gitaar Hedwig Van den Steen: solo-gitaar Johnny Cooreman: basgi taar Freddy Thybaert: drums Hugo De Backer: drums Begin het jaar 1960 trachtten Hedwig en Paul de eerste knepen van het gitaarspelen onder de knie te krijgen, dit vooral onder impuls van Eric Van Den Steen, broer van Hedwig, die voorheen de op dat ogenblik zeer begeerde "Prijs van Radio Luxemburg" gewonnen had en tevens een eerste plaat had uitgebracht. Na een periode van hard werken en oefenen werd het duo eerst uigebreid met drummer Freddy en een tijdje later met John op de basgitaar. De groep The Black Birds was realiteit gewor den en er werd nog harder gezwoegd teneinde een volledig repertoire met gi taar- en zangnummers aan te leggen. Het eerste optre den dateert van 1 mei 1963 en daarna volgden zij el kaar in snel tempo op. Hun enorme populariteit als teenagerensemble was steevast het gevolg van de toendertijd fameuze "teen agernamiddagen" en hun attraktie-optreden 's avonds. Alhoewel na enke le maanden Freddy de groep verliet en als drum mer vervangen werd door Hugo, werd het repertoire nog verder uitgebreid en bleven de succesvolle op tredens in Btijgende lijn verder gaan. Vooral nummers van Cliff Richard and The Sha dows, The Beatles en rock- and-roll nummers allerlei maakten het repertoire uit van The Black Birds. Als gevolg van de gelijk tijdige rekrutering voor militaire dienstplicht van drie leden van de groep kwam in 1965 jammer ge noeg een einde aan de op tredens. Het muziekvmis werd echter nooit uitge roeid en diep in hun hart zijn ze nog steeds de sym pathieke Black Birds van weleer gebleven. Hun gast optreden op 14 mei, na 23 jaar, zal dan ook gegaran deerd evenzeer geappre cieerd worden als voor had geboekt met twee langspeelplaten, een sin gel en verscheidene groots opgezette optredens. Raf Gees was de gitarist van de gesplitte Aalsterse rock en bluesgroep Kamfer. De oorspronkelijke be doeling was het werk van Isopoda onder een andere naam voort te zetten maar toen dit niet onmiddellijk van de grond kwam, werd besloten om voorlopig als balorkest aan de kost te komen om op die manier wat beter de "roots" uit de jaren 60 en 70 te leren kennen en intussen toch ook in die cirkulatie te blij ven. Dit lukte goed en al vlug werd de Arnold D.S. Band een bekende naam in Aalst en omstreken. Klavierspeler Luc Van- hove verliet de groep in 1984 en werd opgevolgd door Eric Vernaillen, die op zijn beurt een goed jaar later uit de groep stapte. Deze pereoneelswijzigin- gen brachten veel tijdver lies met zich mee, waar door het werken aan eigen nummers steeds meer op de lange baan werd ge schoven. Toen in 1986 ook Mare Van der Schueren afhaak te en enkel nog Arnold De Schepper en Raf Gees als enige oorspronkelijke op richters overbleven, be sloot men om het roer om te gooien en voorrang te geven aan de eigen Eddy Piens Eddy Piens: vocals Peter Bronder: gitaar René Diependaele: key boards Johan Bronder: bas Herwig Bomon drums De groep Recover be staat uit vijf entoesiaste musici die ook reeds vroe ger musiceerden bij groe pen als The Losers en Bril- jantien. Op 14 mei brengen zij ons de Rockmuziek uit de jaren '60-'70, doch ook de steengoede nummers uit de tachtiger jaren. Zanger Eddy Piens en gitarist Peter Bronder vor men al ettelijke jaren een rockend duo, René Diepen daele is overbekend als ex- toetsenman van Oh Boy Johan Bronder op de bas en drummer Henry Bomon vormen een meer dan soli de basis van deze uitste kende groep. Arnold D.S. Band Arnold De Schepper: bas, zang Raf Gees zang Hubert Lissens: drums Johan De Neef: klavier Henk De Loose: trompet Johan Seghers: trombone Peter Verhas: saxofoon De Arnold D.S. Band werd in 1983 opgericht door Arnold De Schepper, Marc Van der Schueren, Luc Vanhove en Raf Gees. De eerste drie waren leden van het vroegere Isopoda, de Aalsterse symfonische rockformatie die eind van de jaren '70 en begin de jaren 80 in het Aalsterse enkele grote suksessen se Pop en Rock. Het feit alleen reeds dat Raymond Van het Groenewoud zijn médewerking verleende bij de opname van hun nieu we single "Martiene" is ui terst betekenisvol. Boogie Boy Als laatste maar zeker niet de minste Boogie Boy his Woogies. In de Jazz- kroegentocht van Dender- monde 1988 behaalden ze de eerste prijs. In de door de Honky Tonk Jazzclub uitgeschreven wedstrijd voor de beste muzikant werkte Boogie Boy zich in het Koninklijk Atheneum een avond lang in het zweet en hield de zaal met zijn Woogies op tempera- Aalst. Antoine De Naeyer ontwierp de kleding voor «Iwein van Aalst» a tuur. (l.h.) Op uitnodiging van tal van liberale verenigingen komt Marco Bakker naar De Werf op vrijdag 13 mei te 20 uur. In het voorprogramma treedt het Gents Opera- en Belcantokoor op onder leiding van Liane Soudan. Organiserende verenigingen zijn Willemsfonds Aalst, PW-Groot-Aalst en Erembodegem, P W-Jon geren Gijzegem, Hofsta- de en Aalst, Liberale Vereniging Rechteroever, Liberale Jongerenraad, PW-Vrouwenbeweging Aalst-Centrum en PW-Vrouwenbond Meldert. Daar wordt nu nog steeds hard aan gewerkt, vooral met het oog op stu dio-opnamen eind mei en op het koncert dat zal wor den gegeven op 27 augus tus 1988 tijdens de Jaar beurs in de Keizershallen te Aalst, waar de Arnld D.S. Band wellicht onder een andere naam een avondvullend repertoire van eigen nummers zal brengen, met daarin zowel de sterkste nummers uit de tijd van Isopoda, als ste vige hedendaagse pop. Overigens heeft de Ar nold D.S. Band intussen ook het zogenaamde bal repertoire op punt gezet. De goed geschoolde bla zers, evenals de sterke rit- mesektie met een modern en veelzijdig instrumenta rium maken dit 6 uur lan ge repertoire tot een geva rieerd geheel bestaande uit de meest uiteenlopende ge nres uit de jaren 50 tot 88 en waar duidelijk de moei lijkste stukken niet uit de weg werden gegaan. Schudden vóór Gebruik Adriaan Zwart zoener: zang, bas, sax Gunther De Grom: synthe sizer, zang Gene van den Oostende: gi taar, synthesizer Wim Van der Eist: sax Gery Groebbens: gitaar Mon Jansegers: drums Leen Bauwens en Gillian Bombeeck 'de spiraaltjes': zang In Aalst staat men liefst met velen op een podium. Na uitgebreide combo's als Lawi Ebbel en Mensen Blaffen maakt een nieuw octet zich op voor de grote slag: Schudden voor Gebruik. Zij maakten hun eerste grote 8tap voorwaarts tij dens het Belgian Rock Concours, waarin zij een finaleplaats bereikten. Van hun platendebuut gingen alle duizend stuks de deur uit en enige po diumvastheid is hen niet vreemd. Hun troefkaarten: de zangeressen en de werktaal. "We zien Jiet als een uitdaging om in het Nederlands te werken en volgens ons ligt er in die richting een breed terrein open", zegt Gerrit Cau- dron. Nu de hype rond "Doe Maar" is overgewaaid en het stil blijft rond Van het Groenewoud is er ruimte zat voor een vlotte popformule in de eigen taal. Alleen kan je de pla tenfirma's daar moeilijk van overtuigen. Bovendien is het buitenlandse ge wicht op onze markt zo groot dat de eigen groepen op de radio het onderspit delven voor Nederlandse kollega's die amper een plaat verkopen. Dat raakt hun kouwe kleren voorlo pig nog niet. Er wordt singlewerk gepland met Raymond Van het Groene woud en er is het CJP-aan- bod (Cultureel Jongeren Paspoort). Deze zeer aantrekkelijke groep heeft wellicht door zijn rechtstreeks kontakt met het pubhek een keer punt ingeluid voor de her- opstanding van de Vlaam- Kaarten zijn te bekomen in De Werf, Molenstraat 51 en in De Graaf van Eg- mont, Grote Markt 1. Een niet te missen avond. Marco Bakker Ruim 20 jaar nadat Mar co Bakker in de musical "My Fair Lady" debuteer de, ging een van zijn grootste wensen in vervul ling: het spelen van de hoofdrol in de musical "De Man van La Mancha". De voorstelling werd zo'n sukses dat de direktie van de Opera voor Vlaanderen geen moment aarzelde om tot verlenging in mei en juni 1986 over te gaan. Marco Bakker heeft als een van de weinige Neder landse solisten een inter nationale carrière opge bouwd. Hij zong in vrijwel alle landen van Europa en werd geëngageerd in o.a. Wenen en Berlijn. Hij trad ook op met de overleden Rudolf Schock, Annehese Rothenberger, Marjan Lambriks en nog vele andere. Wie de ver schillende aktiviteiten van Marco Bakker gedurende een seizoen volgt, staat verbaasd van de enorme verscheidenheid aan kon- certen die hij geeft. Nog speelt hij rollen in opera's en operettes. In de schaarse vrije tijd die hij heeft besteedt Marco Bak ker ook aandacht aan de karrière van andere arties ten. Liane Soudan Geboren te Gent, stu deerde zij aan het Konink lijk Conservatorium te Gent piano, kamermuziek, fuga, kompositie. Zij was gedurende ruime tijd ver bonden aan dit instituut als lerares, alsook aan de muziekakademies van Le- deberg en Aalst. Na drie jaar repetante geweest te zijn aan de Opera te Ant werpen, werd zij koor- leidster aan de Gentse Ope ra. In het buitenland o.a. in Salzburg vervolmaakte zij zich in direktie van koor en orkest. Het lag dus voor de hand dat zij in '83 een koor stichtte. Het koor kent grote suksessen met koncerten en treedt ook op als bijkoor aan de Opera voor Vlaanderen Dit en semble bestaat uit 60 le den. Naast de leiding van Liane Soudan wordt het pedagogisch begeleid door Mevr. Andrea Nevuy, des tijds een zeer gewaardeer de operazangeres. In okto ber '87 behaalde Liane Sou dan en haar koor een groot sukses in Italië. (l.h.) Het maart-april nummer van Vlaanderen zal handelen over de Vlaamse film. De proble matiek ervan wordt historisch en kritisch behandeld door Jan Botermans, Raf Butse- raen. Jan-Pieter Everaert, Paul Geens, Ivo Nelissen. Jos Van Liempt en Gaston Wee- maes. Het tijdschrift Vlaan deren is verkrijgbaar op het adres Robert Declerck. Ter Hoogserleie, Hondstraat 6 te 8880 Tielt (051/40.11.08). Pirouette-Tour Op de Topdag zaterdag 30 april wanneer het Eurosongfestival alle netten Een verrassing in sep- teistert biedt de Jonge Kamer Aalst U een vluchtweg naar De Werf in de tember Molenstraat. Aanvankelijk was er een optreden gepland van «De Frivole Toen ze vier jaar geleden Framboos». Deze formatie toonde zich inderdaad verleden jaar maar dan voor het eerst James Last wel aan de voet van De Werf écht superieur. Achteraf in TV-optredens ontmoette was er direkt verduisterde dat imago enigszins. Niettegenstaande alles administratief in een wederzijdse belang- kannen en kruiken was toonden die «frambozen» zich zo frivool dat ze om samen een LP oordeelden naar Aalst niet te kunnen komen. «We willen ons zelf geen geweld aandoen met té veel op te treden». Gelukkig vond de Jonge so» dadelijk inslaan. Haar Mozart. Kamer een valabel alterna tief met Berdien Stenberg, Europa's meest bekende fluitsoliste. Ze heeft inder- te maken. Nu is het zover Het wordt een verrassing, maar zeker zullen er nu geen klassieke titels op staan. James schrijft de ar- karrière ging pijlsnel de Vaak wordt gesproken van rangementen en het resul- hoogte in en in 1984 kwam «muziek om naar te kij- taat wordt een mengeling «Berdinerie» op de muziek- ken» Dat is hier met haar van beide eigen klanken markt. 1985 bracht de, muziek die ze betitelt als Niet dat we een andere daad reeds_ drie elpees op «Ode aan Amadeus» en «middle off the road» alles- Stenberg krijgen, zegt ze, All Seasons), en 1986 zins het geval. Berdien laat maar wel een gans andere zich bij deze show door een plaat waarvan ze tot haar aktief en singles die Kerstmis. Parelend spel Van Leer en Rogier van Haar temperament hoog scoorden in diverse stond in het teken van hitparades. Een publiektrekker in het spoor van Exceptio, Thijs Otterloo. Berdien die klas- spontaneïteit liggen aan sieke muziek op populaire de basis van een wervelen- dozijn muzikanten gen waarvoor ze zelf heel wat arrangementen schrijft. de dag van uitgave niets meer kwijt wil. «Het wordt een verrassing en de kon- kurrentie hoeft er niets meer van te weten, ze zien wel in september. De organiserende Jonge manier naar het -jroot pu- de show die in deel II ook et hoogstaand, bliek wil brengen. visuele meesterstukjes Haar wordt wel eens ver- We ontmoetten haar in het bèvat. weten muziek te brengen Kamer wil hiermede een kultureel centrum te Zijn de bindteksten wel die weinig hoogstaand is. steentje bijdragen tot de Naaldwijk tussen Rotter- eens minder overtuigend. Hiermee gaat ze allerminst feestelijke opening van De dam en Den Haag. Ze in de acts zijn alleszins akkoord. Het is niet omdat Werf en tot de kulturele hecht trouwens veel be- verrassende elementen in- men sneller speelt dat het ontplooiing van het volk. lang aan public-relations gebouwd. beter wordt. Ze stelt zich Kaarten zijn te verkrijgen en haalde reeds eerder de Berdien fietst als het ware niet te willen vergelijken de "Borse van Amster- VI aam se pers. In onze kon- doorheen de verschillende met James Calway. Een dam» en de Passemen- treien gaan haar platen stijlen van de klassieke aantal musici nemen zich- terie Hubert Meert via tel. weg als koek en krijgt ze muziek in een sfeer van zelf dermate au sérieux dat 053/21.26.95. Liefst reser- heel wat aanbiedingen om verfijning en gezelligheid, ze het pubhek totaal ver- veren want de kaarten te komen koncerteren. Uitschieters zijn alleszins waarlozen. Zij wil inder- (5°0 fr., aan de kassa 600 Berdien Steunenberg de medley van songs van daad de muziek bij de men- f1") S33-11 a's warme brood- (haar échte naam), een 30- The Beatles en de Ode aan sen brengen. Jes van de hand. jarige geboren te Almelo startte haar studie dwars fluit reeds op 9-jarige leef tijd te Almelo en later in 's Gravenhage. Dank zij een studiebeurs kon ze enkele maanden naar de Verenigde Staten en deed er enorm veel erva ring op. Tijdens haar stu die speelde ze al in ver schillende orkesten waar ze voornamelijk een barok en romantisch reperto rium bracht. Haar avon tuurlijk karakter bracht haar naar Europese hoofd steden en zo speelde ze in parken te Parijs en Lon den. In de loop der jaren ontwikkelde ze zich tot een veelzijdige fluitiste met een eigen stijl. Vooral haar benaderingswijze van de klassieke muziek was niet te temperen en zo vluchtte ze weg uit het strenge keurslijf van de klassieke orkesten. Haar frisse benadering van klassieke thema's ge- kombineerd met haar vir tuoos fluitspel deed haar oersto elpee «Rondo Rus- Aalst. Berdien Stenberg speelt niet alleen goed fluit, ze is bovendien nog welbespraakt

De Voorpost | 1988 | | pagina 13