Schilderend politie-inspekteur te Aalst Met «Onder den Toren» nog naar Benidorm dit weekend Cantate Domino Aalst te Lourdes «Leidende Suksesvolle Band» in koncert te Lede Jong Tenuto, I Colombaioni en Lionel Hampton in De Werf in De Werf «Midzomernachtsdroom» Meierskouter Burst speelt toneel «Tejater 80» met «verjaardagsfeest» 14 - 15 A1988 - De Voorpost Aalst. In het Volkshuis pakte het Krisiskabaret uit met een nieuw programma (a) Verleden zondagavond keerde de Aalsterse Schola Cantorum Cantate Domino terug van een trip naar Lourdes. Onder leiding van haar dirigent E.H. Mi chael Ghijs nam ze er met sukses deel aan het «Festi val International de Musi- que Sacrée» geplaatst on der de hoge bescherming van minister van kuituur en verkeerswezen Fran cois Leotard. Dit Festival was georgani seerd door de Vereniging voor Artistieke Uitstraling van de Stad Lourdes met medewerking van het stadsbestuur, het «Werk van de Grot», de Algemene Raad van de Hoge Pyre neeën, de Kamer van Han del en Industrie Tarbes en het Ministerie van Kuituur en Verkeerswezen. Het betreft de wereldpre mière in de Basiliek van de Rozenkrans van «L'Oratio du Retour» van Jean-Paul Licot op een gedicht van Jacqueline Frédéric Frié onder de leiding van Jean- Walter Audoli. In «L'Oratorio du Retour» worden we gekonfron- teerd met volkeren in oor log, volkeren in hongers nood, met verbannen, met verdwaalden, met gemar- telden trachtend naar de komst van de Verlosser. In hun verwachting wor den ze bijgestaan door de Rechtvaardige, de Sterke, de Welbeminde en de He melse heirscharen. De muziek staat hierbij ten volle ten didnste van de tekst. Naast het Aalsters Knapenkoor zong er even eens het Koor Jean-Bapti- ste Corot uit Paris. Voor begeleiding zorgde het «Orchestre Instrumen- vende Kamerorkesten van plaatopnamen en optre- tal Jean-Walter Audoli», Frankrijk opgericht in dens voor de beeldbuis een der meest toonaange- 1982 en welbekend door de |_u Je hebt het al door, we zijn de P vergeten, maar band begint nu helaas met B en niet met P. Wat we jullie alleen maar willen vertellen is dat de LSP Band nog steeds door Vlaanderen toert en op 7 mei te gast is in Lede, samen met alweer een reeks vedetten. «Puirek» Kaarten in voorverkoop aan 200, (250,- aan de Wat moeten we verder nog kwijt over de LSP BAND? Dat ze bijzonder suksesvol zijn, bestaan uit een aantal geroutineerde studiomuzi kanten en swingende mu ziek, covers van oude en recente hits brengen. De kern van de LSP Band bestaat uit Firmijn Tim mermans, Ivan Desouter, Erik Melaerts, Jan Haute- kiet en Jean Rousseau. Special Guests te Lede zijn niemand minder dan: - Bea Van Der Maat - Walter Grootaerts - Boogie Boy - Dirk Blanchard Voorprogramma: de groep Plaats van het gebeuren: zaal Volkskring, Kas- teeldreef 20, Lede, zater dag 7 mei 1988 - 20 u. Organisatie van Jong VTB Lede en Jeugdhuis Leeu werik. Info-Foon: 053-80.51.30 (De Smet Lieven) 053-80.48.36 (Rasschaert Luc) Op zaterdag 7 en zondag 8 mei telkens te 20 u., brengt de Aloude Rederijkerskamer De Catharini- sten in De Werf opvoeringen van Midzomer nachts droom van Shakespeare. De voor maandag 9 mei geplande schoolvoorstellingen zowel te 9.30 u. als te 13.30 u. zijn reeds uitverkocht. Met deze prestatie willen De Bruyne en in regie van de Catharinisten hun mo- Deken van de Kamer Her gelijkheden uittesten in de man Slagmulder. Aalst. Zoals steeds werd de kapel ter gelegenheid van Z°°T, de muzlek fïïf, "f* Klmzeke,mis druk bezocht (a) Bet stuk wordt gebraoht m Bauter, en voor zang Jo- een bewerking van Wouter han Haezaert. Het dekor ii van de hand van Walter Van Herreweghe en de choreografie is getekend Oscar Van Malder, Mamik Baert verzorgt de kostu mering en Karei De Nayer met Simone Van Laethem de grime. Kaarten zijn te bekomen aan de prijs van 200 fr. Groepen vanaf 20 personen, seniores en stu denten betalen 150 fr Van 23 april tot en met 25 mei exposeert kunst schilder Luc Vanmaldeghem in de Belfortzaal te Aalst zijn schilderijen. Vooropening op vrijdag 22 april met gelegenheidstoespraak door Meester Gilbert Putteman te 20 u. Deze tentoonstelling blijft toegankelijk op week dagen van 10 tot 12 en van 14 tot 18 u. Op zaterdag en zondag van 10 tot 13 en van 14 tot 18 Kunstschilder Vanmal deghem werd geboren te Drongen op 17/08/1935. Een tijdlang had hij in de traditie van de grote mees ters, een privé galerij in het inspirerende Deurle. Thans heeft hij zich defini tief gevestigd te Grimber gen, en meer bepaald aan de 's Gravenmolenstraat 40, alwaar hij tevens zijn atelier heeft. Na zijn dage lijkse taak als politiein- spekteur besteedt hij al zijn vrije tijd en energie aan de schilderkunst. Zij die Luc Vanmaldeghem kennen weten dat hij be giftigd is met een groot talent. Als autodidakt wist hij zich al vrij vlug een eigen plaats te verwerven in de jungle van de kunst. Zijn voorkeur gaat uit naar stillevens, interieurs en landschappen. Onmis kenbaar zijn zijn werken intens doorleefd. Elk schil derij vertolkt een bepaalde emotie en draagt tevens de stempel der originaliteit. Praten met deze kunste naar betekent al vrij vlug tot het besef komen dat hij enorme vreugde aan de kreatie beleeft. Via het oog wil hij een beroep doen op de gevoeligheid van de kij ker. Ook hij leunt aan bij de eeuwenoude traditie van de Vlaamse schilder kunst. Pertinent weigert hij toe te geven aan buiten sporige nieuwigheden. Thans blijkt hij zijn eigen stijl verworven te hebben, stijl die onmiskenbaar aanleunt bij deze van de impressionisten. Een be kend kriticus, nl. Albert Aurier omschreef ooit de beweging van het impres sionisme als volgt: «Het ware doel is nog altijd de nabootsing van de natuur, misschien niet meer in haar eigen, maar in de waargenomen vorm en kleur. Het is de vertaling van de indruk van het ogenblik, met alle defor maties van een snelle, sub- jektieve sunthese». Een nauwkeurige analyse van het oeuvre van L. Vanmal deghem leidt tot hetzelfde besluit. Doorheen zijn schilderijen geeft hij blijk van een grote virtuositeit en tevens van een onmiskenbaar meesterschap. Van hem stipte M. Duchateau zeer terecht aan: «In een tijd waarin, op het gebied van de kunst zoals op zovele andere gebieden, traditie en vernieu wing vaak hard tegen elkaar aanbotsen, heeft Luc Van maldeghem resoluut voor de eerste gekozen. In de keuze van de thema's die hij in zijn doeken behandelt zal men te vergeefs een onderwerp zoe ken dat afwijkt van wat eeu wen lang de voorkeur van de schilders heeft genoten. Eerst en vooral het stilleven en in terieur waarin, indien zij aan wezig zijn, de figuren slechts een bijkomstig element van de compositie vormen. In de tweede plaats de landschap pen: het beeld hetzij van het platteland gedrenkt in het kla re, heldere licht dat zich uit spreidt over een vlakte die met bomen of gebouwen wordt uitgemeten: hetzij het beeld van de stad dat door de bonte menigte van figuren wordt verlevendigd. Ook in de schilderwijze, de stijl van Vanmaldeghem zijn luttele elementen te vinden van wat door de opeenvolgende om wentelingen in de hedendaag se schilderkunst gemeengoed is geworden. Hij schildert met een zeer gemengd palet dat amper hier of daar een klem toon legt op het vertrouwde uitzicht van de dingen...». Tentoonstellingen Tentoonstellingen volgen zich op met de regelmaat van de klok. Deurle, Grim bergen, Oudenaarde, Mid- delkerke, Nederland om er slechts enkele te noemen. De onderscheidingen ble ven dan allerminst achter wege met aanmoedigings premies, bronzen, zilveren en gouden eretekens o.m van de «Mérite artistique Européen», de «Europese raad voor kunst en esthe tiek» en de «gouden palm Belgo-Hispanico» Luc Vanmaldeghem is in 1935 geboren te Drongen, is politie-inspekteur te Grimbergen en woont er 's Gravenmolenstraat 40. LH Jong Tenuto 1988 Nationale manifestatie voor jong muziektalent met opname door BRT Dienst Jeugd. In ons land zijn er reeds een aantal manifestaties die tot doel hebben muzi kaal talent te ontdekken. Deze aktiviteiten richten zich echter tot een welom lijnde leeftij dskategorie van 17 tot 25 jaar. Geïnspireerd door het initia tief van Tenuto groeide de idee om ook op zoek te gaan naar jongere muzi kale talenten uit de leef tijdsgroepen x tot 9 jaar en 9 tot 15 jaar. De eerste ontdekking van talent op die leeftijd is al licht belangrijker Han in een andere leeftijdsfase want hier kan men het ta lent onderkennen, richten en stimuleren. Een verspreiding door televisieuitzending zal on getwijfeld grote invloed hebben op leeftijdsgenoten en een onmiskenbare im puls betekenen. Wie deze jonge muziekvir- tuoosjes, die over heel Vlaanderen geselekteerd werden, aan het werk wil zien kan een gratis toe gangskaart komen afha len in De Werf. Koncert, woensdag 20 april 1988 om 14 uur. Tickets en informatie: 053/ 76.13.12. Toegang gratis. I Colombaioni De Colombaioni stammen uit de oude Commedia dell' Arte-traditie. Deze ont stond halverwege de 16de eeuw in Venetië en Lom bardijs en bestaat uit een groot gamma aan theatra le conventies die in de acteursfamilies van vader op zoon werden doorge geven. De theatervorm die de Co lombaioni brengen is ty pisch Italiaans maar roept wel herkenbare elementen op, omdat een soortgelijke theatertraditie destijds ook in andere landen bestond. Carlo en Alberto Colom baioni traden op in de films van Fellini. U kan ze in Aalst live aan het werk Deze twee 'grossi artisti' zorgen voor een twee uur durend spektakel van mi me, clownerie, grond-acro batie, dans en lachsalvo's. Voorstelling, donderdag 21 april 1988 om 20 uur. Tickets en reservaties: Kuituurcentrum De Werf. Toegangsprijs 200 fr. Lionel Hampton Festival All Stars Big Band Slechts weinig muzikan ten van deze eeuw kunnen, zoals Lionel Hampton, te rugkijken op een vijftigja rige loopbaan. Sinds zijn eerste optredens in 1928 met Louis Arm strong heeft hij met de be langrijkste jazz-mensen gespeeld: Benny Good man, Oscar Peterson, Charles Mingus, Miles Da- vis enz. «Hamp» groeide op in Chi cago waar hij in de jeugd- band van Chicago defender drumde. Op zijn vijftiende vertrok hij naar Califomië en was hij terug te vinden in de bands van Paul Ho ward, Eddy Barefield en Les Hite. De uitbundigheid en spon taneïteit van Hamptons optreden zijn legenda risch. Nog steeds weet de ze grote jazz-meneer zijn Voorstelling Keizershallen publiek op te zwepen. En Aalst, woensdag 27 april de dosis show hoort er als 1988 om 20 uur. van oudsher ook bij, com- Info: 053/76.13.12. pleet met zijn vocals, enke- Toegangsprijs: 200 fr. le drum-soli en de spron- LH getjes tijdens de slotnoten. Hekelgem. Varken aan het spit, op de Kluizekermis kon het (a) Vandaag vrijdag 15 en morgen zaterdag 16 april kan u met de Erembode- gemse toneelkring «Onder den Toren» mee naar Beni dorm. Althens op de wbühne, de opvoeringen hebben plaats te 20 u. in het Parochie huis en toegang kost 100 fr. Erembodegem koos ander maal voor een komedie. En als u weet dat op de Neder landse T.V. dit stuk werd gespeeld met Piet Bamber- gen in de hoofdrol spreekt zulks boekdelen voor het humoristisch kachet van dit stuk van Eddy Assel- berghs. Gedeeltelijk ligt het sukses er wel in dat menig toe schouwer zich in een van de op het podium evolue rende akteurs, alleszins in him reisgedrag, zal her kennen. Een gezin van middelbare leeftijd dat jaarlijks aan onze kust zijn vakantie doorbracht is de aanhou dende regen beu en wil, zoals velen, naar Beni dorm waar een apparte ment wordt gehuurd. Ze verheugen zich al op hun ontmoeting met de Spaanse zon en op hun ver blijf in het nieuw apparte ment. Maar als ze er aan komen blijkt dat dit appar tement verre i wat vanzelfsprekend aan leiding geeft tot eigenaar dige situaties. Maar een ander Vlaams echtpaar, vaste klanten in Benidorm en huisbewaar der Pedro snellen telkens wel ter hulp. Vertolkers zijn Emiel Van Cauwenbergh, Angèle Wij- meersch, Georges Van de Wiele, Clementine Pots, Luc De Decker, Guido De Vos, Josiane Janssens en Omer De Sadeleer. De lei ding berust bij Jan Van den Heuvel. LH Na het jaarlijks Paasfeest voor de kinderen heeft de VZW-Meierskouter ook aan de volwassenen ge dacht met de opvoering van een toneelstuk, de sprankelende komedie «De verloofde van mijn vrouw», in regie van Alb. Van De Keere. Het toneel gezelschap van de Meieres- kouter zal een verhaal ver tolken over een jonge huis arts en zijn vrouw die heel wat perikelen moeten doormaken tijdens het be zoek van hun Canadese fa milie. Het is een stuk met veel dolle situaties dat waarlijk de naam van ko medie mag dragen. De opvoeringen hebben plaats in de parochiale zaal te Burst op 16, 22 en 23 april telkens om 20 u.ook op 17 april maar dan om 18 u. Kaarten kan men alvast verkrijgen bij de medewerkers of bij de be stuursleden van Meiers- kouter aan 100 fr. JV Op 16, 17, 22, 23, 24 en 25 april speelt Tejater 80 tel kens te 20.30 u. stipt «Het Verjaardagsfeest» van Ha rold Pinter in Netwerk, De Ridderstraat 28 te 9300 Aalst. Toegang kost 200/170 fr., reservatie via 053- 78.89.81 tijdens de kan tooruren en 053-21.83.70 daarbuiten. Wie gereserveerd heeft wordt uiterlijk te 20.20 u. aan de kassa verwacht. Vanaf dat moment kunnen gereserveerde plaatsen worden vrijgegeven. Regisseur Achiel Van Mal- deren doet over het stuk liever geen kategorische uitspraken. Het is een val kuil waarbij alleen het on zekere een zekerheid is. Pinter doet ons twijfelen aan onze receptie van de werkelijkheid niet dóór ons een absurde wereld voor te stellen doch door ons liever een minutieuse weergave van gesprekken en handelingen te bieden. Daarbij kreëert hij geen spanningen door het pu bliek getuige te maken van enig drama maar wel door dat publiek het gevoel te bezorgen dat het iets mist dat toch voelbaar aanwezig is. Regisseur Achiel Van Mal de ren, oen veertiger die in de Vlaamse toneelwereld zijn sporen reeds verdien de, is laureaat van het Kon. Conservatorium Gent en was als akteur werk zaam bij Area, Arena, Mal- pertuus. Vertikaal, NTG, BKT, Korrekelder en het Nationaal Jeugdtheater. Hij tradreeds vaak op bui ten Aalst als regisseur en voor PACT regisseerde hij «Driestui versopera» en «Play Strindberg». Boven dien is hij lesgever toneel aan het Conservatorium Gent - assistent van Jef Demedts en lesgever aan de muziekakademie te Wetteren. LH Aalst. In de stadsschouwburg had een opvoering plaats van «een avond in november (a) Aalst. Toneelgilde Hoger Op oogstte het voorbije weekend met «Acht vrouwen» zeer veel bijval. U kan nog gaan kijken op 15, 16, en 18 april om 20.00 uur en 17 april om 19 uur in de parochiale zaal aan de Moorselbaan 126 te Aalst (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 14