K.A.V.D. kan nu aan toekomst werken SK LEBBEKE DENKT AL AAN VOLGEND SEIZOEN K.A.V.D. KUKT UIT NAAR VELDTRAINER TEMSE SCHUTTERS RICHTEN SLECHT PFAFF ZONG TOONTJE LAGER De Voorpost - 15.4.1988 - 19 K.Y.-UU Df OJI Uf .«finvVflNOEROüCI over- wor- VOETBAL VOETBALKALENDER 1* NATIONALE Lokeren-Club Brugge (Goris, 16.4, 20.00) Cercle Bruggc-Beveren (Schellings) 2' NATIONALE Boom-E. Aalst (Costantin) 3* NATIONALE J. Lcdc-Ol. Charleroi (Jeurissen. 16.4, 20.00) Bcrgcn-E. Zelc (Lcpoutre) BEVORDERING B St -Nilclaas-Hammc (Van Driessche) I* PROVINCIALE RCH Gent-SK Lebbcke (Van Extergem. 16.4, 19.00) E. Mcldcrt-Waarschoot (Taelcmans, 16.4, 19.00) SK Aalst-ST.L. Houtem (Van Damme. 16.4. 19.00) Olsa-KAVD (Helderweireldt, 16.4, 19.00) St. Wettcren-Tcmsc (De Vrieze, 16.4, 19.00) V PROVINCIALE B Mclselc-FC Denderleeuw (Ecckeman) Kcmzckc-Borsbeke (Van Zande) H. Vrascnc-St.-Kruis-W. (Dcmesmaker) Robur-Haaltert (Balthazar) Schcllcbelle-FC Zelzatc (Van Leuven) Kallo-Kruibeke (De Decker) 3' PROVINCIALE D Bcrlare-TK Meldcrt (De Cock) Masscmcn-Scrskamp (De Buysschcr) llofstade-Wiczc (Devisschcr) Nicuwerkerkcn-RC Wctteren (Fiercns) Gijzcgcm-Aaigcm (Tournet) Vlicrzcle-Erpe (Van Imschoot) 4* PROVINCIALE E Bazcl-Gcrda (Van Lombergcn) St.-Gillis-W. - Excelsior (Teugels) Sombckc-KL Vrascne (Bocykens) St.-Gillis-D. - Stckenc Sp. (Vcrstractcn) Buggenhout-Waasmunster (Santon) Grembcrgcn-Lokerse (Haers) Baasrode-Haasdonk (Moons) Hcikant-St.-Pauwels (Vercauteren) 4' PROVINCIALE G Erembodegcm-FC Aalst (Van de Weghe) Ede-Edixvelde (Eeckhaudt) Ter joden-Welle (Ketelaere) Merc-Doggen (Paul) 4* PROVINCIALE H Oudcgcm-Opstal (Siccard) R. I.cbbckc-Boon wijk (Vcrcruyssen) S. Moorscl-Herderscm (Dricghe) Opdorp-Wichclen (Van Micghem) Lutterzclc-Schoonaarde (Buggenhout) Smctlcdc-Appcls (Van de Moortcrc) Baardcgcm-Erondcgem (Van de Perre) 4' PROVINCIALE I Kieldrccht-Rupclmondc (Polflict) Straatje-Sinaai (Van Damme) Wachtcbcke-White Boys (Van Bogacrt) Mccrdonk-Hoogcindc (De Bceldc) FC Moerbcke-Vcrrcbroek (De Middelacr) Eksaardc-SK Lokcrcn (De Bosscher) Ticlrodc-Klinge (Van Hoey) K.A.V.D. - WETTEREN 1 -1 geval ipetitie beste ^etbal- uit de Ie om- mende zullen er het 'iet al ii. We onge- iop ik amme pelen, g niet :n im- i werd Zelf indtc- mme. er zo ia 22- Ondanks de nederlaag is de Lebbeekse eersteprovincialer zeker van het behoud. De achtervolgende ploegen lieten steken vallen en met nog twee kompetitiewedstrijden voor de boeg kan de Konkelgoed- ploeg niet meer in verlegen heid worden gebracht. "Het ogenblik is aangebro ken om verder te kijken, meent klubleider Willy Meert. Ik veronderstel dat er versterking zal worden aange trokken. Het is de bedoeling dat we in de volgende kompe titie een andere rol spelen, geen bescheiden figurant meer Misschien niet dadelijk een titelkandidaat maar zeker niet dat zwakke broertje zoals dat nu maanden aan een stuk het geval is geweest. Wie wordt aangetrokken is voorlo pig een vraagteken. Wel zijn er al gesprekken gevoerd. SK Lebbeke liet vorige zon dag tegen Olsene geen grote indruk. "De eerste helft kende in het algemeen een gelijkop- gaand verloop, maar je kon merken dat vooral vooraan de bezoekers meer gewicht in de schaal konden leggen", ver volgt Willy Meert. '"t Kint en Feys zijn flinke voetballers en eerstgenoemde Temse-Latem 1-2. Frank Van Buynder speelde zeer goed en deelde kwistig mooie passen uit, maar de voorspelers bakten er niet veel van (dw) scoorde overigens zijn 28e kompetitiegoal op ons veld. Een dergelijke vogel vliegt er niet rond in de buurt van het Konkelgoed en misschien kunnen we tijdens de over gangsperiode een dergelijke witte merel op de kop tikken Na de hervatting hebben we binnen de kortste keren twee doelpunten moeten toestaan. Trainer Jacques Mertens is toen overgegaan tot een wis sel door Garry De Kinder in het veld te brengen voor De Vis. Dat was geen misse gok. Garry werd overigens auteur van de aansluitingstreffer maar verder zijn we niet ge raakt. In het laatste kwartier zijn we in het offensief gegaan en namen risico's. We kregen met nog vijf minuten speeltijd voor de boeg het deksel op de neus. Jammer, dat wel, maar eerlijkheidshalve moet ik hieraan toevoegen dat Olsene in geen geval de punten heeft gestolen. Nu we zeker zijn over het behoud kunnen we onze besluiten trekken. Ieder een weet wat er te doen staat en wat er moet gebeuren om een betere kompetitie te reali seren, aldus de Lebbeekse klubleider. Vermelden we tot slot nog dat geruchten de ronde doen dat Bruno Van Bladel zou opstappen. Is dat de reden waarom hij vorige zondag tot eenieders verrassing postvatte als wisselspeler? (E.G.) ?e iger iliteiten zou er :n Ste er hou- jur Be- 1-0. ;t meer uidelijk wat an- )fd lie- i kreeg en het ots met was ge- andard defini- imtrent klasse :r rust is de (m.s.) Ons bericht vorige week, als zou Toon Pfaff technisch direkteur worden bij KAV Dendermonde, klopt. Dins dagavond werd deze kwestie officieel geregeld. Pfaff blijft dus nog een jaar in Grembergen. Hij wordt ook lid van de Raad van Beheer. Paarsblauw kijkt wel uit naar een veldtrainer. Volgens ons door klubleider De Mulder werd medegedeeld zal er ook naar versterking worden uitgeke ken. We kregen bevestiging van het bericht dat er al "gesproken" werd met een middenvelder en een aanvaller uit hogere reeksen. De klubleider verzocht ons vriendelijk om de namen vooralsnog niet bekend te maken. KAVD treedt zondag met een ongewijzigd elftal in het veld. (e.g.) Temse-Latem 1-2. De Latemse doelman was de beste man op het veld. Ook hier redt hij een bijna gemaakte goal (dw) er (2)'. rre De y Rot- V NATIONALE Bevcren-Standard FC Luik-Loltercn 2* NATIONALE E. Aalst-Harelbeke 3* NATIONALE KVOostcndc-J.Lede E. Zele-Ninovc BEVORDERING B -Sint-Niklaas nc-Hobokcn I* PROVINCIALE Ertvelde-E Melden SK Lebbcke-Obene Temse-Latem KAVD-St. Wetteren Waarschoot-SK Aalst 2* PROVINCIALE B St Kniis-W. - Robui Borsbcke-H. Vrasene FC Dcnderleeuw-Kemzekc n Appelterre-Melsclc rX Kruibcke-SLV Zelzatc Hcldergem-Sehcllcbelle FC Zclzate-Kallo 3* PROVINCIALE D Kerksken-Hofstade 4-1 Scrskamp-Burst 1-0 TK Meldcrt-Herzelc Erpe-Berlare q_2 Aaigem-Vlierzelc 2^) Wieze-Nieuwerkerken RC Wetteren-Gijzegem 14) 3* PROVINCIALE E 1.3 StekcneSp.-Buggenhout l_2 KI L. Vrascne-St-Gillis-D j.j Excelsior-Sombeke j.1 Gerda-Smt-GilBs-W. St.-Pauwels-Bazel Haasdonk-Heikant Waasmunster-Grembergen 1' Lokerse-Baasrode 2-0 4' PROVINCIALE G Iddcrgcm-Tcrjoden 0-1 Edixvclde-Woubrcchtcgcm 2-2 FC Aalst-Edc 2-1 Meerbckc-Erembodegem 1-0 Welle-Merc Doggcn-Lebcke 1-0 4* PROVINCIALE H Hcrdcrscm-Opdorp 3-1 Boonwijk-S Moorse! 5-2 W. Moorscl-R. Lebbeke 34) Erondcgem-Oudcgem 1-2 Appels-Baardegem 34) Wicbelen-Lutterzele 3-1 Schoonaardc-Smetlcde 0-2 4* PROVINCIALE 1 Hoogcindc-FC Moerbeke 5-4 White Boys-Meerdonk 3-1 Sinaai-Wachtebeke 2-1 Rupelmonde-Str. Stekene 2-1 Klinge-Kieldrecht 5-2 Vcrrebrock-Eksaarde 1-2 TEMSE-LATEM 1-2 het ge- >ed los. VOETBALUITSLAGEN "Ik meen dat de leider aan spraak op een gelijkspel mag maken", zegt oefenmeester Pfaff van KAV Dendermon de. "Misschien hadden we met wat geluk een tweede keer tot scoren kunnen ko men. Twee keer vonden we het doelhout op onze weg. Langs de andere kant mag ik de verdiensten van de leiders niet minimaliseren. Hun doel punt was wel het gevolg van een tekortkoming van onzen- twege nadat op het centrum flagrant balverlies werd gele den. Geluk hoorde er deze keer weer niet bij. Eigenlijk j- - - hebben we daar deze kompe- wtrd tegen het einde van de match van het veld gehaald. Om erger te vermijden (vh) titie nooit kunnen op reke nen. In elk geval werd de match tegen Wetteren een van de betere uitgaven en ik veronderstel dat de ruim 2000 kijkers niet ontevreden mo gen zijn over wat toch wel een goede wedstrijd kon worden genoemd, weliswaar betwist op het scherp van de snee. Het is jammer dat we geen overwinning konden behalen Wat de eventuele promotiekansen betreft, is de kous nu wel definitief af voor KAV werd gemaakt op Moerman, Dendermonde dat thuis tegen Standaard Wetteren niet verder kwam dan een l""1 er best een penalty af. gelijkspel. Paars blauw liet geen onaardige indruk, reageerde gevat op de bezoekende Met het gelijkspel zijn""* ,n Dendermondse voetbalmiddens vond men de puntendeling een logisch resultaat. het voor Dendermonde net iets te weinig om eventueel op een tweede plaats aanspraak maar op dat vlak mag ik zeker ploegen etaleerden een flinke te kunnen maken. Ik meen geen enkele speler een verwijt inzet. Wij hebben de beste dat eerste provinciale met sturen. Iedereen is tot het kansen gehad en toen in de KAVD, Heimis Gent en uiterste gegaan en niemand eerste helft een overtreding Wetteren drie teams heeft die liet zich betrappen op werke- - - best in de vierde klasse op hun plaats staan. Er is echter maar één of misschien twee stijgers. Jammer in dat geval voor wie derde eindigt en ver plicht wordt opnieuw de rit in provinciale uit te doen." (e.g.) lijke tekortkomingen." Guy De Baere liep er op het laatst wat ongelukkig bij ;n een kwartier van het einde werd hij gewisseld voor Rik D'Haen. "Ik had op dat ogenblik al teel wat trappen moeten in casseren, aldus De Baere. Bezoeker Van de Velde poog- le mij van in de aanvang te jitimideren. Ik heb een paar ceer gepoogd om er de spel leider attent op te maken naar hij heeft eigenlijk een jeetje te laat gereageerd. Wat Je match betreft, meen ik dat we misschien wel twee punten tadden kunnen pakken. Over jnze prestatie in het alge neen heeft allicht niemand te klagen. "Een match op niveau van derde nationale", zegde oe fenmeester Ferket van Stan daard Wetteren. De beide Temse-Latem 1-2. Temse was voortdurend in de aanval maar miste afwerkers. Hier de overigens goed spelende Maes aan de bal (dw) ij allen 'of her- korte KAVD - Wetteren 1-1. Rodrigo kopt op doel terwijl De Baere gespannen volgt (vh) KAVD - Wetteren 1-1. Van de Velde van Wetteren is voor eenmaal niet bezig met De Baere van het terrein te pesten. Hij kijkt geknield toe hoe Pringels de aanval lanceert (vh) Al is Toon Pfaff nu technisch direkteur bij KAVD en moeten wij hem met de verschuldigde eer behandelen, toch is hij ook niet vrij van menselijke fouten. Na de belangrijke perskonferentie van woensdag 6 april, vertrok hij welgezind huiswaarts rekenend op zijn goed gesternte want zijn mazoutpeil stond angstwekkend laag. Groot was dus ook zijn verbijstering toen hij tussen Grembergen en Waas munster geen meter meer vooruitkon. Den Toon, met relaties in binnen- en buitenland, hield een Hollandse kamion staande en bedelde beleefd om wat fuel. Omdat hel onmogelijk bleek om rechtstreeks van de ene tank naar de andere over te hevelen, werd er dan maar mazout gegoten in een plastic-zak (met gaatjes). Daarna vulde Toon zijn eigen tank enkele litertjes bij. Het moet je maar overkomen. Donderdag bleken ze op KAVD al op de hoogte van het incident en men was daar direkt paraat om aan Toon Pfaff een jerrycan, gevuld met 20 liter, te schenken. Zo heeft hij steeds een voorraadje in zijn koffer liggen. Als technisch direkteur zal hem dat binnenkort zeker niet meer overkomen. Misschien krijgt hij wel een wagen met chauffeur van KAVD... Tegen een stug verdedigend en nooit in het stuk voorko mend Latem heeft de thuisploeg een onwaarschijnlijke nederlaag geleden. Onwaarschijnlijk in die zin dat Temse pakweg 85 minuten voor het doel van bezoekend doelman Vermeire zijn kunsten vertoonde maar toch maar éénmaal tot scoren kon komen. De bezoekers daarentegen hadden aan twee akties genoeg om de volle buit mee te graaien, wat ze broodnodig hadden om zich in de hoogste provinciale afdeling te houden. Alleen Frank het strafschopgebied. Met een Van Buynder kan scoren [W* J bal uit de kruising. Tot voor Kop en staart dus op het jie( halfuur hadden de bezoe- terrein in de Schoolstraat en ken(je spitsen zich geen kans dat was van bij de aanvang kunnen kreëren. Het bleef goed te zien want Temse voor Latem dan ook bij wat overklaste in alle üjnen zijn schuchter counterwerk. In de tegenstander. Steeds weer 31e minuut kon klasbak kwamen dc aanvalsgolven tot Frank Van Buynder enkele aan het doel van de Latemse bezoekers uitschakelen en doelman Vermeire gerold. naast een uitgekomen Ver- Patrick Waem was de eerste mcire besiuiten om zo Temse onruststoker met een hard op 1-0 te brengen. Dit leek de schot terwijl Hubert Verbeke, start van een produktieve terug in de ploeg, dit voor- voetbalnamiddag. Want na beeld volgden maar hun scho- dit doeipunt kregen achter ten misten de juiste richting. eenvolgens Patrick Waem, Op de hoekschoppen die Frank Van Buynder en Hu- Temse zich bij de vleet kon bert Verbeke uitstekende sco- toeëigenen kwam dan steeds rinoskansen maar telkens de grote Luc Volckerick mee stond doe[man Vermeire in in het offensief maar hij had de we„ ook al pech want op één van zijn pogingen plaatste hij het Bezoekers scoren in de leder tegen de paal. Latem, s|0tfaze dat zich enkel beperkte tot b ordeloos naar voren trappen, 6 zag dan op de 19e minuut een van de tweede helft toen Kurt prachtaktie van Temse, ver- Migom een nummertje ten trekkend bij Verbeke die in beste gaf en in het strafschop één tijd doorstak naar Patrick gebied drong van Latem. Waem, die op zijn beurt zijn Daar- werd Kurt onderuitge- mannetje uitschakelde en haald en ref Helderweireldt Frank Van Buynder kon be- wees kordaat naar de stip. Tot reiken, die niet zo goed aan de grensrechter het woord het leder kon. Dat was spijtig vroeg. Deze deed de spellei- want deze faze verdiende be- der op zijn beslissing terugko- slist een doelpunt. men, iets dat door Temse als Nadat Patrick Waem in- onbegrijpelijk werd ervaren, middels al in de 20e minuut Voor ons ook trouwens, nog maar eens naast had ge- De Latemse trainer oor- trapt was het doelman Ver- deelde dan de tijd rijp voor meire van Latem die al een een dubbele wissel. Zo kwa staaltje van zijn kunnen liet men twee nieuwe aanvallers zien, toen Frank Van Buyn- de Latemse formatie verster- der in de 22e minuut een vrije ken. wat dadelijk de ploeg trap mocht nemen net buiten meer stootkracht gaf. Latem bLEü I nu If.U. moest iets proberen. Een ne derlaag betekende zo goed als dc degradatie. Terwijl thuis- trainer De Lamper de jonge Riské wisselde voor Bert Brijs, konden de bezoekers via een onwaarschijnlijk doel punt van de Latemse draai schijf Luc Van Praet aan de gelijkmaker komen. Een wanhoopsschot zou je het ook kunnen noemen. Mare Bos man, de Temse-portier, bleef evenwel zonder verhaal op dit banaanschot dat Latem een stuk dichter bij de redding bracht. Temse had het echter zo niet begrepen en via een bergen werk verzettende Pa trick Waem en een goed vol gende Kurt Migom werden ongelooflijke kansen bij el kaar gespeeld, maar de af werking bleef ondermaats. Zelfs toen Frank Van Buyn der in de 83e minuut keihard uithaalde kon de bezoekende portier redding brengen. Ter wijl de thuistrainer Jan Pie- ters nog had ingehaald ten nadele van Filip Snijkers en deze snelle spits ook de be zoekende defensie had open gereten, mochten de bezoe kers in de 86e minuut onver wachts een tweede maal jui chen toen doelman Vermeire bij een uittrap het leder zo ver voor zich uittrapte dat de thuisverdedigers Peersman en Volckerick zich daarop verke ken en toen ook Mare Bos man niet goed bij de bal kon, was het voor bezoeker Ele- waut maar een koud kunstje om de bal in het ledige Tem- se-doel te deponeren. Van een anti-klimax gesproken. Er restte nadien te weinig tijd voor Temse om hieraan nog wat te doen, zodat men ont goocheld vrede moest nemen met deze nederlaag. (M.S.) CEN I

De Voorpost | 1988 | | pagina 19