MELSELE NOG NIET AAN FEESTEN TOE! CHAMPAGNE VOOR MINIEMEN VAN FC LUTTERZELE FC WIEZE WIL GEEN FIGURANT ZIJN IN TWEEDE PROVINCIALE PREMINIEMEN SKLEBBEKE KLAAR VOOR HALVE FINALE PREMINIEMEN VAN ANDERLECHT TE GAST IN BURST De Voorpost - 15.4.1988 - 21 VOETBAL De bloemen die de spelers van FC Wieze na afloop van de match tegen Nieuwerkerken in ontvangst mochten nemen, had voorzitter Dolf Moens veiligheidshalve weggebor gen. Het had immers gekund dat hy onverrichterzake huiswaarts moest keren. Om de titel te behalen moest minstens één punt gewonnen worden en daar zyn Jean-Pierre Lippens en zyn maats uiteindelijk toch in geslaagd. De match tegen Nieuwerkerken verliep niet zonder bloed en tranen. De opponent bood immers een flinke weerstand en was er op uit om de lokalen een pad in de korf te zetten. VVieze kon niet scoren, omdat het niet de beschikking had over aanvallers. Ze waren allemaal onbeschikbaar wegens kwetsuren. Maar als de afweer het bolwerkt en onze keeper in zijn dagje is, moet het voor mekaar komen, redeneerde men in Wieze. TWEEDE PROVINCIALE "Dat de spelers zenuwach tig gingen reageren, kon ik mij voorstellen", zegt voorzit ter Moens. "Vandaar ook dat het geen hoogstaande verrich ting werd, maar gezien de omstandigheden kon je het moeilijk anders verlangen. De eerste helft hadden we eenlicht overwicht maar kan sen hebben we niet kunnen afdwingen. In het begin van de tweede periode zag het er even naar ut dat het ons toch ging lukken. Naarmate de wedstrijd vorderde, kwamen de bezoekers meer en meer opzetten. In het laatste kwar tier werden we bijwijlen in de verdrukking gespeeld. Ik durfde het echt bijna niet meer aankijken. Meer aan dacht had ik voor mijn uur werk. Ik telde de sekonden af. Ze duurden eeuwen. Wie als hartlijder rond de omhei ning stond, beleefde hachelij ke momenten. Telkens de scheidsrechter floot hoopten we dat er een einde ging wor den aan gemaakt. Het duurde en bleef duren. Uiteindelijk volgde dan toch de bevrij ding. Wat een vreugde. Ieder een stormde het veld op. Spe lers werden op de schouders getild en met zoenen werd veel guller omgesprongen dan bij de jaarwisseling. Dadelijk haalde ik de champagne uit de koelkast, die voor de gelegenheid was afgegrendeld, want je wist maar nooit. Stel dat we verlo ren en iedereen had die bloe men, die champagne en nog wat ander lekkers daar in een hoekje zien staan! Ik was op mijn hoede en wou zeker ver mijden dat iemand mij op de korrel zou kunnen nemen." Eerst feestvieren De leiding van FC Wieze wil nu een evaluatie maken en aan de voorbereiding van het komende seizoen te be ginnen. "Eerst gaan we toch even feestvieren, zegt een overge lukkige voorzitter Moens. We stellen een huldiging en een kampioenenbal in uit zicht. Op welke dag weten we nog niet. Natuurlijk gaat de aandacht hoofdzakelijk uit naar de sportieve kant. We weten waar we voor staan en dat er werk op de winkel is. Ik vermoed dat Jean-Pierre Lip pens aan het sportieve bewind zal blijven. Hij wil uiteraard over materiaal beschikken om volgend seizoen in tweede provincial een rol te spelen. Er moeten onderhandelingen worden gevoerd. Ook met de spelers. Chris Ferket is maar voor een jaar lid van onze club. Hijzelf wil allicht bij ons blijven en wij willen dat ook. Met zijn oorspronkelijke klub, SK Deinze, zullen we rond de tafel moeten gaan zitten. Met Bert De Schrijver worden het individuele onder handelingen." Woorden van lof heeft voorzitter Moens voor trainer Lippens. "Dat we kampioen werden is grotendeels aan Jean-Pierre te danken, dixit Dolf Moens. Niet alleen kent hij zijn vak. Hij is ook psychologisch voorbeeldig ingesteld en leg de van bij de aanvang de basis van een prettige sfeer. Ook dat is belangrijk en heeft trou wens evenzeer een doorslag gegeven op de weg naar het sukses. In het begin van de kompetitie hebben we ook wel een beetje meeval gehad. Zelden werden we gekonfron- teerd met onbeschikbare voetballers. De laatste weken hebben die problemen zich wel gemanifesteerd. Gelukkig hadden we een ruime voor sprong uitgebouwd zodat de leiderspositie niet bij de eer ste de beste nederlaag in het gedrang kwam." Aan huis speelt FC Wieze niet meer in deze kompetitie. De twee opdrachten die op het programma staan (Hofsta- de en Aaigem) worden op verplaatsing afgewerkt. Ver melden we nog dat FC Wieze gemiddeld 160 toeschouwers rondom zijn veld kreeg. Wat toch als te weinig wordt erva ren voor een ploeg die een ganse kompetitie aan de kop stond. (E.G.) Hetgeen toch algemeen verwacht werd, de kampioensmatch van Svelta Melsele op het veld van Appelterre, is niet uitgekomen. De Wase ploeg moest wellicht té veel basisspelers missen om in haar opzet te slagen. Deze week zondag komt F.C. Denderleeuw op bezoek, de nr. twee in de rangschikking. Viert Melsele liever de kampioenstitel voor eigen deur? Afwachten is de boodschap. Heimelijk hoopte Melsele wellicht op een steuntje van Klauwaerts Kemzeke. De Klauwaerts gingen immers op bezoek by Denderleeuw. Maar in de tweede periode moesten ook de rood-zwarten het hoofd buigen. Dit was zeker niet het geval voor Kallo dat reeds op zaterdagavond de beide punten wist weg te halen op het veld van Zelzate. Meteen staat dit weekend een interessante derby op het programma tussen Kallo en Kruibeke. Een Kruibeekse ploeg die alvast schietoefeningen hield op eigen veld en S.L.V. Zelzate met een korf doelpunten terug huiswaarts stuurde. Voor Herleving Vrasene wordt het behoud nu wel erg moeilijk, ondanks de puntendeling op het veld van Borsbeke. Maar konkurrent Schellebelle deed nog beter en won by hekkesluiter Heldergem zodat Vrasene nu op een hulpeloze voorlaatste plaats gerangschikt staat. Bij Robur zorgde De Vos voor een uitschieter door met een hattrick zijn ploeg de puntendeling te bezorgen want de thuisploeg kon eveneens driemaal tot scoren komen. JEUGDVOETBAL i FC Lut- terzele haalden zaterdag ein delijk hun slag thuis door te n tegen Baasrode met 6- De wedstrijd zelf kenmerk te zich tijdens de eerste helft door de vermoeidheid van de thuisploeg die zowel het Paas- tomooi van Eendracht Sint- Gillis won tegen KAVD (4-0) en in de finale de thuisploeg klopte met 5-1. Verleden don derdag versloegen de jongens van FCL, in het kader van de Beker van Het Volk, FC Bra ke! in de achtste finale. In feite een geweldige prestatie van de FCL-miniemen die toch wonnen tegen een ploeg die nog geen enkele nederlaag had opgelopen. Door hun overwinning tegen Brake! gin gen de mannen van FCL naar de kwartfinale. De miniemen van FCL die op het ogenblik in topvorm zitten zonden dan de Baasrodenaars tenslotte naar huis met maar liefst 6-1 cijfers en wonnen zo het kam pioenschap. De FCL-jongens spelen op 14 april tegen Ur- sel. De wedstrijd die in het begin voor deze jongens zeer zwaar aandeed, zij hadden namelijk reeds drie zware wedstrijden achter de rug, kwam voor de thuisploeg moeilijk op gang. Het was dan ook niet te verwonderen dat het eerste doelpunt van Baasrode via Timmy, onder impuls van kapitein Peelman, kwam. Maar vlug herpakten de lokale jongens zich. Bij het zien van het doelpunt van Baasrode schoten zij als het ware uit de startblokken en F.C. ZELZATE 1 S.K. KALLO 2 Kallo, zonder Van Beul en Janssens, nam deze zaterdag se wedstrijd geenszins als een oefengalop op en ging er van bij de aanvang fors tegenaan tot verbazing van de thuisspe- lers die niet begrepen wat Kallo nog te bewijzen had. De eerste helft lag het tempo zeer hoog, maar doelpunten kwamen er vooralsnog niet. Wel waren Alain Verdoodt en Luc Maes van Kallo er dicht bij toen hun schoten echter achtereenvolgens in het zijnet en op de dwarsligger strand den. Van Stappen en Van Strijdonck waren in deze eer ste helft de meest opgemerkte figuren bij Kallo maar hun voorzetten die zij voor de Zel- zaatse kooi dropten werden steeds gemist zodat de rust gehaald werd met de logische brilscore. Direkt na de rust dan toch sukses voor Kallo langs Lieven Van Loo die een strafschop mocht omzetten nadat Marc Van Stappen on deruit was gehaald: 0-1. Rond het uur dan kon Kallo zich een uitstekende uitgangsposi tie bijeen knallen toen Luc Maes een voorzet van Tom Van Strijdonck kon benutten en onder de thuisdoelman binnentrappen: 0-2, 61 min. Naar het einde toe moest Kal lo wat gas terugnemen en een kwartier voor tijd kon bezoe ker Bogaert na een wat onge lukkig ontzetten van Mare Rotthier de aansluitingstref fer scoren voor Zelzate: 1-2. Zelzate nam nu de wedstrijd in handen maar een dubbele wissel bij Kallo waar Haemer- linck en Quasten in de ploeg kwamen voor Janssens en On- genae, kon de thuisstormloop toch even tegenhouden zodat het einde kon gehaald worden met de winstscore op het bord. Na de wedstrijd was het feesten geblazen bij de Kallo- familie omdat speler Mare Van Hal in het huwelijk was getreden. De familie Van Hal is geen onbekende in de Kal- lose voetbalkringen want vier broers maken deel uit van de blauw-witte formatie. BORSBEKE 1 H. VRASENE 1 Voor Vrasene mag het dit seizoen niet zijn. In de wed strijd op Borsbeke staan de jongens van trainer Van Puymbroeck (Van Genechten werd vorige week ontslagen) tot de 91e min. op voor sprong. Dan beslist een straf schop echter over deze wed strijd. Het kan verkeren... Net voor de rust was Vrasene op 0-1 gekomen langs een kopbal van Jo Bal die een mooie aanval vanuit het mid denveld van Benny De Jon- ghe en Ronny Nijs suksesvol besloot. In de tweede helft kon Vrasene zijn voorsprong meer dan behoorlijk verdedi gen maar tegen een strafschop had ook doelman Verté geen verhaal zodat het nog een puntendeling werd in plaats van de broodnodige zege nu Schellebelle aan de winnende hand bleef. KRUIBEKE 6 S.S.V. ZELZATE 2 In een aantrekkelijke wed strijd heeft de thuisploeg de aanwezige toeschouwer én af scheidnemend trainer Herre- mans toch nog een doelpun- tenrijke namiddag doen bele ven. Vooral het spitsenduo Seghers-Cocheyt leek voor de bezoekende ploeg ongrijp baar gedurende de eerste helft. Nadat Danny Cocheyt voor de openingstreffer had gezorgd op een persoonlijke aktie was het even later Se- ghers die een voorzet van Herman Dhondt voorbij een onthutste doelman kon knal len: 2-0. Toen spelmaker Kris Stitsels zich dan even later met de zaak ging bemoeien was het voor de vaardige Seg- hers helemaal niet moeilijk om riante 3-0 cijfers op het bord te brengen. Pas dan schoot de bezoekende delega tie wakker en met de rust in aantocht kon Lauwerijns de eer redden terwijl ploegmaat De Poorter zelfs - hoe on waarschijnlijk ook - nog de aansluitingstreffer miste van dichtbij omdat doelman Ver- straeten hem te vlug af was. Ook in het begin van de twee de helft moest de thuisploeg het initiatief aan Zelzate la ten. Maar gelukkig kon op dat moment de snelle Seghers een vierde thuisdoelpunt maken zodat de moedige Zelzaatse ploeg nu wel definitief achter uit geslagen werd. Nog even spartelden ze tegen langs De Poorter maar Her man Dhondt kon even later tot tweemaal vanop zijn ver dedigende plaats de fijn af- spurtten en telkens ideaal voorzetten aan Cocheyt die nog tweemaal kon scoren en zo net als ploegmaat Seghers drie doelpunten verzilverde. Bij Kruibeke valt vooral op dat men veel beter beginnen spelen is vanaf het ogenblik dat Kris Stitsels als centrale figuur in het middenveld is gaan spelen. Een speler met zijn technische bagage komt op deze plaats natuurlijk het best tot rendement. Voor trai ner Herremans een pijnlijke zaak. Net nu de ploeg een metamorfose heeft ondergaan neemt hij afscheid. Freddy Van Grimber gen trainer bij Kruibeke Bij het ter perse gaan was het nog niet 100% zeker, maar toch vernamen we uit goed ingelichte bronnen dat de 38- jarige Zwijndrechtenaar Freddy Van Grimbergen wel licht de nieuwe oefenmeester wordt van J.V. Kruibeke. Van Grimbergen is geen on bekende in het Waasland want hij speelde ondermeer voor het grote S.K. Beveren. Hij werd destijds geruild voor dé transfer die Beveren ge daan heeft, nl. samen met Jaak Roeland naar R.C. Me- chelen in ruil voor Schönber- ger. Nadien verhuisde Van Grimbergen nog naar Union, ploeg waar hij tot verleden seizoen nog aktief was. Nadat hij een korte tijd voorzitter is geweest van Sparta Zwijn- drecht zoekt Van Grimbergen het nu op de sportieve toer. Trainersondervinding heeft Van Grimbergen nog niet, maar wanneer hij zijn voet balinzicht kan overdragen op de talentrijke Kruibeekse groep dan is dit beslist een aanwinst. Jeugdvoetbal. De miniemenploeg van FC Lutterzele die won tegen Baasrode onder leiding van M. Van den Abbeele, die tweemaal scoor de, namen zij dan het kom- mando over. Het lokale elftal, dat steeds in balbezit was, liet het leder niet meer los. De FCL-doelpunten regenden dan ook in het doel van de verbouwereerde Baasrode- naars en werden gemaakt door Alain Aerts (2) samen met McLee van den Abbeele (E), Marnix De Cock en Kim Scholüers. Het geluk van de miniemen kon niet meer op en het werd een geweldig mooie namiddag én voor de jongens én voor het bestuur waar dan ook menig traantje van geluk werd weggepinkt. Eindelijk, na tien jaar bij de KBVB kan FCL een kam- pioenenploeg aan haar boe zem koesteren. Toen zaterdag om 16u30 het laatste fluitsignaal klonk liepen spelers en bestuursle den naar elkaar ais was het een weerzien na de harde strijd die ze uitgevochten had den. Tranen van geluk bij iedere toeschouwer, fiere moeders en vaders die hun zonen omhelsden. Toen ze in 1979 van start gingen met in het bestuur Marcel Van Beveren, Peter Roels, Gilbert Van der Steen, Alfons De Man, Albert Van Hove, René Van Damme, Pierre Laureys, Wa'Ier Reid en George Reid als jeugdtrai ner, had niemand gedacht dat het zo'n vaart zou lopen. Zij hadden toen de verantwoor delijkheid op zich genomen om mee te helpen aan de karaktervorming en opvoe ding van de jeugd op Lutter zele. Na vele jaren van opof fering en ook soms van onbe grip zijn ze blijven voor- tvechten. Toen sommigen stopten bij FC Lutterzele namen anderen de taak over en de jeugd bloeide verder uit tot een ploeg waar rekening mee ge houden moest worden. Vele jaren eindigden ze in de kop van de klassering. Hoeveel jeugdtornooien hebben ze al APPELTERRE 2 SVELTA MELSELE 1 De champagne en de bloemen blijven nog een week in de kast liggen van sekretaris Aps want op het veld van Appel terre heeft Svelta zich geen kampioen kunnen kronen. Dat het moeilijk zou worden voor Melsele was vooraf ge weten. Om te beginnen had Appelterre het toch maar aangedurfd om Melsele in de loop van de maand november op eigen terrein te verslaan, wat je toch nog altijd moet doen, terwijl Melsele liefst vier basisspelers moest mis sen, en geen van de minste. Wat zou je zelf zeggen indien je het centrale spitsenduo Bosman-Smet moet missen? Voeg daarbij dan nog de af wezigheid van jongens als een Poppe en een Luc Van Strij donck en je beseft dat Melsele begon met een ei in de broek hoewel Pasen reeds voorbij was. De vermoedens werden waar heid. Appelterre deelde geenszins geschenken uit. Na een kwartier kwamen de aardbeijongens al op achter stand toen thuisspeler Van Boxelaer een hoekschop voorbij doelman Van Gheem kon koppen. Melsele deed dan wel via Margino De Kerf en Gerry Pauwels verwoede pogingen om de thuisdefensie te ontmantelen maar deze bleek een niet te nemen ves ting. Dat bleef zo gedurende de tweede helft en naarmate de wedstrijd vorderde werden de Melseelse blauw-witten steeds zenuwachtiger, zeker toen telefonisch vernomen werd dat Denderleeuw nog altijd op 0-0 stond in Kemze ke. Het zag er niet rooskleu rig uit voor Melsele, want de zelfde doeltjesdief van de eer ste helft, Van Boxelaer zorg de na een voortreffelijke dieptepas van Neckebroeck voor een verdubbeling van de stand in het voordeel van Ap pelterre. 2-0, 66e min. Melsele legde zich niet bij deze achterstand neer en via een toch knap spelende Heinz Schönberger en een nooit afla tende Van Strijdonck werd een grootscheeps slotoffensief ingezet. Dit leverde de ploeg slechts één doelpunt op in de 88e min., langs Schönberger zelf, die een afgeweken bal via terrein binnenknalde. Na tuurlijk viel dit doelpunt te laat om er nog enige spanning in te jagen bij de thuisploeg, Voetbal. Jan Smet, doel man van Kemzeke, werd in Denderleeuw tweemaal ge klopt (Iv) die zo het hoofd boven water kon houden. Nu zondag lei den alle wegen naar Melsele, waar de plaatselijke ploeg speelt tegen Denderleeuw nr. twee uit de rangschikking. Melsele heeft genoeg aan één puntje om de bloemen én champagne weer te voor schijn te halen, omdat het nog drie gewonnen matchen meer op het aktief heeft dan Den derleeuw én natuurlijk ook twee punten meer achter hun naam heeft staan. Het zou natuurlijk mooier zijn om thuis te vieren tegen een rechtstreekse konkurrent. FC DENDERLEEUW 2 KL. KEMZEKE O De Klauwaerts uit Kemzeke hebben hun «geburen» uit Melsele geen nieuwe stunt kunnen bezorgen. In de heen match immers wisten de Klau waerts Denderleeuw te ver slaan zodat het verlies dat leider Melsele leed op dat moment tegen Appelterre nog niet zo'n drama was. Nu waren de zaken echter hele maal anders. Denderleeuw kon enkel via de zege nog een waterkans overhouden om de titel in de wacht te slepen. Dat heeft Kemzeke onder vonden. Het hield wel moedig stand want aan de rust was het 0-0. Na de pauze sloeg Den derleeuw op korte tijd twee maal toe: 58 en 64e min. Langs Verbelen en Lacroix en meteen waren de Waaslan- ders eraan voor hun moeite. Mare Stevelinck niet gewonnen, waar ze uit blonken door hun inzet en sportiviteit. Nu vandaag pluk ken ze de vruchten van hun streven. Hoofdtrainer George Reid, die flinke oude man, steeds aanwezig op het terrein, die iedere week de afstand tussen zijn huis en het voetbalterrein te voet aflegt (2-3 km.) en dit door regen en wind, geeft hiermee het voorbeeld aan de jonge garde. Hij bewijst dat je er alleen kan komen als je er iets voor over hebt. Dit jaar werd hij bijgestaan door Jimmy Meersman en Eddy Van Ransbeeck, als trainers. Een dynamisch bestuur onder voorzitterschap van Francois Pissens, sekretaris Julien Van Wezenbeeck en leden als Ro ger Boon, Jef Van Beveren en Kris Van Nuffel, heeft einde lijk zijn doel bereikt. Een uit nodiging aan alle jonge men sen te Lutterzele en omgeving om zich aan te sluiten bij deze sympatieke, jonge klub. Het mag dan niet zo goed gaan met het eerste elftal van SK Lebbeke. De jeugd doet het des te beter. Vooral dan de preminiemen. Zij zijn kampioen en verloren geen enkele wedstrijd. Amper twee keer heeft men de pun ten moeten delen. De Leb- beekse kleintjes hebben intus sen op nationaal vlak furore gerrtaakt. Voor het eerst ne men ze deel aan de Belgische beker en niet zonder sukses. In zoverre zelfs dat komende zondag op Moeskroen de hal ve finale wordt betwist. Voorzitter Eric Buytaert van SK Lebbeke omschrijft het preminiementeam als een uitzonderlijke lichting. "Niet alleen in kompetitieverband werden uitmuntende resulta ten in de wacht gesleept. Ook in oefenmatchen hebben ze opgeld gemaakt. Weet je dat de leeftijdsgenoten van FC Brugge en KV Mechelen on der de bijl moesten? Alleen tegen Anderlecht werd er nipt verloren. Het is ook de enige nederlaag geworden dit sei zoen. Dan kwamen de beker- matchen aan. In de kwartfina le kortgeleden kreeg het be zoekende Flenu geen schijn van kans. Het werd een 4-0 overwinning die nog ruimer kon geweest zijn. De belang stelling voor dit treffen onder jeugdigen was opmerkelijk groot. Weet je dat 400 toe schouwers naast de omhei ning stonden? Indien er tegen Moeskroen gewonnen wordt, wenkt de finale. Dat zal gaan tegen de winnaar van de wedstrijd An- derlecht-Seraing. Een match die pas volgende week wordt gespeeld. De finale zelf wordt betwist op 7 mei om 17 u. Speumeusen uit de hogere afdelingen hebben inmiddels al hun ogen laten vallen op de Lebbeekse jeugdigen. Wim Van Damme, prijsschutter, werd door KV Mechelen voor een periode van zes jaar met optie weggehaald. Ook An derlecht koesterde belangstel ling. De klubleiding van SK Lebbeke liet de speler in kwestie, en zijn ouders, de keuze om te beslissen. De Lebbeekse jeugd wordt ge traind door Richard Van der Straeten. Richard weet overi gens van aanpakken en als vakman kan hij de jonge voet ballertjes alvast veel bij brengen." (E.C.) Jeugdvoetbal. De kampioenenploeg van Lutterzele in de bloemen i Baasrode die gewonnen werd met 6-1 i de match tegen Jeugdvoetbal. Vreugde alom bij Lutterzele na de wedstrijd tegen Baasrode. Jeugdtrainers uit Burst, Hillegem, Haaltert, Borsbeke en Herzele hebben de handen in elkaar geslagen om hun verdienstelijke spelers een schitterend toetje voor te schotelen. Hun aangesloten preminiemen, die dit jaar niet in de kompetitie aantraden, speelden onderling enkele oefenwedstrijden. Zo rees stilaan de gedachte om uit de preminiemen-elftallen van Olympic Burst, FC Hillegem, KRC Haaltert, Toekomst Borsbeke en St. Raphael Herze le een flinke ploeg te distilleren. Zo werd er ook gezocht naar een stevige tegenstander. R.S.A. Anderlecht was meteen akkoord. Nico Broeckaert, speler bij Kortrijk en jeugdtrainer te Hillegem, zal samen met de jeugdtrainer Hugo Rottiers uit Burst de selektie doorvoeren. De Burstenaars die tegen Anderlecht in de wei mogen zijn reeds bekend. Voorspeler David Van der Biest, stopper Koen Van Den Brempt, doelman Steven Van Steenberghe en achterspeler Bart De Pauw krijgen alvast hun kans. Deze wedstrijd gaat door op het terrein van FC Burst op woensdag 27 apnl te 18 uur. Een uitstekende kans om het jeugdige voetbaltalent uit eigen streek aan het werk te zien. Kom hen alvast aanmoedigen. (G.D.T.)

De Voorpost | 1988 | | pagina 21