KLINGE EN WHITE BOYS BLIJVEN ZIJ AAN ZIJ MARC MACHARIS ONTWIJKT COUNTER STEFAN DE BELEYR IN SINT-GILLIS-WAAS DOGGEN HOUDT KANS OP TITEL 22 - 15.4.1988 - De Voorpost VOETBAL VIERDE PROVINCIALE Een produktieve zondag waarin vooral de kopploegen hun aandeel hadden. Zo mocht leider Klinge liefst vijfmaal juichen tegen een zwakke Kieldrechtse afweer, terwyl co- leider White Boys ook al driemaal de weg vond naar de Meerdonkse netten. Maar dé doeltjeskermis van deze speeldag werd wel op het veld van Hoogeinde beleefd waar de plaatselijke ploeg vijfmaal kon scoren en de Moerbeekse bezoekers met vier treffers zeker niet onder wilden doen. In de overige wedstrijden was het aanbod wel iets minder maar Rupelmonde won toch op de valreep van Straatje Stekene terwijl Eksaarde net hetzelfde presteerde in Verrebroek en daar zelfs nog iets later aan de zege kwam. Herleving Sinaai, tot slot, klom onder impuls van trainer Van Acker ook nog eens op voorsprong tegen een Wachtebeekse ploeg die enkele titularissen moest missen. elkaar oog in oog te staan met gemist hadden niet verhinde- Galle maar telkens was het de ren dat bezoeker Bracke in de Kieldrecht portier die aan het 80e min. Straatje een ideale langste eind trok. Carl De uitgangspositie bezorgde door Wilde kreeg de laatste thuis- thuisdoelman Brijs te ver- kans maar knalde deze tegen slaan van dichtbij nadat ver- dig en zwak spelend Kiel- de paal, hetgeen Kieldrecht dediger De Wit in de fout ging drecht keek toen immers al meteen ook deed langs Mario bij zijn ploeg 0-1. tegen een 5-0 achterstand aan Dupont. Toch luidde deze ak- Thuistrainer Bracke die het zodat een eventuele terugkeer tie een nog mooi slotoffensief gevaar zag, zo dicht bij het onbestaande leek voor het in van de bezoekers die langs einde, deed dan een dubbele Gunther Geleyn in de 82e wissel en haalde De Gendt en S.K. KLINGE S.K. KIELDRECHT Deze derby op de rand ons land was reeds beslist de eerste 45 min. Een verdere verloop. Na amper 3 min. was het al min. alvast de eer wisten te meteen raak voor de Oranje- redden en in de 85e min. hemden toen Van Der Linden thuisdoelman Erik Ferket een die in de ploeg gekomen was tweede maal wisten te ver voor Carl De Wilde een voor- slaan langs Raoul Wezepoul zet verlengde tot bij Jimmy die na een geharrewar raak Van Gijsel die op zijn beurt trof. Kieldrecht doelman Henri Meteen stond de eindstand op Galle een eerste maal kon het bord in deze aantrekkelij- verslaan. ke wedstrijd die voor de thuis- Na 6 min. verdubbelde dan ploeg alvast een ideale repeti- thuisspeler Van Hauwermeire tie was voor de komende de stand door een vrije trap in «veertiendaagse van de waar- het dak van het Kieldrechtse heid». doel te knallen en even voor het halfuur zette Marc Mag nus Klinge helemaal op rozen toen hij een hoekschop van Paul Reyns voorbij Galle kon OL. RUPELMONDE 2 STRAATJE STEKE NE 1 Ol. Rupelmonde heeft door koppen. 3-0. De lijdensweg deze zege tegen Straatje Ste- van Kieldrecht was nog niet kene meteen een derde helemaal ten einde gedurende opeenvolgende dubbele pun- deze eerste helft en in de 33e tenwinst laten optekenen het- min. was het Frank Maes die geen de Olympiërs meteen een nieuwe voorzet van Paul naar een stevige middenmoot Reyns voorbij Galle kon kop- in de rangschikking brengt, pen wat meteen de bordjes- Wel heeft de thuisploeg zwak- man terug aan het werk zette ker gespeeld dan de voorbije om nr. 4 op te hangen. Kiel- wedstrijden aldus thuistrainer drecht dat eigenlijk dan al Bracke. Een thuistrainer die* begrepen had dat deze wed- bij de bezoekers zijn Collega strijd maar vlug mocht afgelo- Franckaert tussen de lijnen pen zijn moest tegen het rust- kon waarnemen en een der signaal nog een vijfde treffer betere Straatjes spelers kon slikken van Paul Reyns die nu naar voren schuiven. Toch zelf scoorde met een vlucht- waren de beste kansen in de schot en zo de arme Henri eerste helft voor de thuisploeg Galle nog meer beproefde. langs Lieven Baetens, die nu Na de pauze dan kwam Kiel drecht wat meer in de wed strijd. Mede omdat thuistrai ner Ysewijn wellicht zijn spe lers tot voorzichtigheid had geschaduwd werd door een drietal opponenten, en John ny De Gendt. Een goede Straatjesdoelman Pieters hield echter beiden van een aangespoord in verband met doelpunt zodat het niet ver- de komende (erg belangrijke) wonderlijk was dat de brilsco- treffen. Carl. De Wilde mocht ren aan de rust op het bord opnieuw opdraven terwijl schitterde. Van Der Linden nu naar de Terwijl de tweede helft ook kant werd gehaald. Toch was weinig beterschap leverde wat het nog altijd Klinge dat zich de afwerking betrof bij beide de beste kansen toeeigende, teams kon de thuisploeg na- Zo kwam ondermeer Jimmy dat eerst Van Camp en later Van Gijsel nog drie maal na Baetens de openingstreffers Buytaert naar de kant en bracht Rauwaert en Bayens in de ploeg. En het ongelooflij ke gebeurde nog. In de 85e min. was het al meteen 1-1 toen de ingekomen Rauwert een hoekschop van Frank Van Strijdonk voorbij Pieters kopte en in de 88e min. was het de vlugge Lieven Baetens die zijn ploeg andermaal aan de winst hielp toen hij zich voor één keer van zijn bewa kers) kon losmaken en vanop zo'n 25 meter keihard in het dak van het doel kon knallen. 2-1. Dolle vreugde natuurlijk bij de thuisploeg na deze overwinning waarvan het ve nijn duidelijk in de staart zat. WHITE BOYS 3 W.S. MEERDONK 1 Ondanks groot uitziende eindscore heeft White Boys het tegen een moedig Meer- donk erg moeilijk gehad om zekerheid te krijgen van de zege. De grootste oorzaak hiervan mag wel in eigen ran gen gezocht worden volgens trainer Wies Van Damme om dat de afwerking in deze en in een aantal voorgaande wed strijden beneden alle peil is. «Weet ge dat mijn ploeg hier vandaag al de vijfde straf schop op rij mist» zegt trainer Van Damme. Ik begrijp het niet, op training loopt alles gesmeerd maar eens de zon dagmiddag op het terrein schieten mijn spelers blijk baar met los poeder, aldus nog Van Damme. De thuistrainer en het weer talrijk aanwezige publiek zag nochtans dat hun ploeg van bij de aanvang de wedstrijd stevig in handen nam. White Boys terug met Spiessens en Verbeke terwijl Said op de bank zat kon evenwel bezoe- WIELRENNEN LIEFHEBBERS kend doelman De Cock die zich goed hersteld had van zijn vorige vrijgevigheid, niet verslaan. Op de 15de min. dan nog pech ook voor de leiders wanneer Ronny Col man een verrekking opliep waardoor Said meteen van de bank mocht en zijn kunsten kon tentoon spreiden. Met deze aanvaller meer kon Whi te Boys dan voor een nog grotere druk zorgen aan het Meerdonk doel dat echter door een goede De Cock ver dedigt werd want in de 23e min. pakte deze bezoekende doelman een gevaarlijk schot van thuisaanvaller Dirk Rooms vanonder de kruising. Na een halfuur spel dan moest De Cock zich dan evenwel toch gewonnen geven wan neer Dré Vereecken van de thuisploeg kon doorgaan en kalm naast de uitgekomen De Cock kon scoren. Meerdonk dat zich bij deze achterstand niet kon neerleg gen replikeerde dan via Ro bert Van Landeghem en er was een attent reagerend thuisdoelman Van Kerckhove nodig om zijn kopbal vanon der de lat te duwen. Toch bleef White Boys de gevaar lijkste ploeg, maar zoals ge meld bleef de afwerking wat ondermaats. Zo misten nog net voor de rust Bryssinck en Geert Rooms een ideale kans om hun ploeg met een geruste voorsprong naar de koffie te loodsen. Na de pauze had White Boys niet meer die overmacht van de eerste helft en het was Meerdonk dat zich geter in het geheel begon in te passen. Toen zat het echter mee voor de leiders toen Ron ny Bressinck op de rand van Buitenspel (waarschijnlijk stond er een medemaat in positiebuitenspel) vrij kon doorgaan en doelman De Cock voor de tweede maal kon verslaan. 2-0 en White Boys meteen op rozen. Doch een tiental min. later kregen we een identieke situatie toen White Boys dacht aan buiten spel maar bezoeker Robert Van Landeghem al door de mazen van het net was geglipt en zijn ploeg terug in de run ning kon brengen, 2-1 69e min. Meerdonk dat dan op zoek ging naar de gelijkmaker nam wel licht té veel risico's en in de 80e min. moest thuis- speler Verbeeck in de fatale zone gepakt worden. Ver beeck gelaste zich zelf met de strafschop, maar doelman Cock stopte zelfs tot twee maal toe de poging van Ver beeck zodat de 2-1 nog altijd op het bord bleef. Zo bleef Meerdonk dan zoeken naar de gelijkstellende doelpunten maar het was tenslotte Dirk Rooms die in de 86e min., alweer een counter, zijn ploeg dan toch een nog ruime zege kon schenken. Een verdiende thuiszege al heeft Meerdonk zich wel bijzonder knap ver dedigt. VERREBROEK 1 EKSAARDE 2 Gevleide zege van de Eksaardse bezoeker die slechts in de 90e min. tot stand kwam. Tijdens de hele duur van de wedstrijd was de thuisploeg zeker de evenknie van het hooggeplaatste Eksaarde en wist het zich zelf tijdens de eerste helft de meeste kansen toe te eigenen. Doch Mare Laureys, Seghers en Van De Merlen misten telkens de openingsgoal ter wijl Eksaarde dan nog via een kopbal van Schelfout de ge vaarlijkste kans kon toemeten in deze snelle eerste helft. Na de kampwissel trok de thuisploeg alweer in het of fensief en het was dan ook enigszins onverdient te noe men dat bezoeker Edgar Van Oudenhove in de 59e min. zijn ploeg meteen op voor sprong bracht bij de eerste tegenstoot. Gerechtigheid geschiedde dan in de 72e min. toen bezoe kend doelman Van Driessche een hoekschop van Van Mer len onvoldoende kon weg werken en de 17-jarige thuis- speler Bruno Lardinoit zijn kans schoon zag om meteen Verrebroek op gelijke hoogte te tillen als de mannen uit de Eksaardse Kanondreef 1-1 En Verrebroek bleef maar aanvallen. In de 80e min. le verde dit bijna winst op toen Robert Pierobon alleen voor Van Driessche verscheen maar onbegrijpelijk naast het ledige doel besloot. Zo ko men we dan meteen in de slotseconden van deze aan trekkelijke wedstrijd waarin de thuisploeg het leder slecht wegwerkt uit eigen straf schopgebied in de voeten van Edgar Van Oudenhove die meteen zijn tweede doelpunt mocht scoren door thuisdoel man Baeten tegenvoets te ne men. Een verrassend slot dus in deze wedstrijd waarin thuisspeler Mare Laureys als de beste man op het veld werd uitgeroepen. OL. SINAAI 2 WACHTEBEKE 1 Olympia Sinaai heeft in deze wedstrijd wellicht een van de betere prestatie's laten opte kenen van het seizoen. Voor al de eerste helft was van goede makelij. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Si- naai aan het einde van deze eerste periode de stand op 2-0 bracht in eigen voordeel. Reeds aan de 9e min. mocht de thuisaanhang eenmaal jui chen. De bezoekende doel man Van Der Jeugt was ver uit zijn doel moeten komen om een thuisaanval af te sla gen maar moest hiervoor wel handspel maken. De daaruit- volgende vrije trap werd door Mare De Breucker voorbij de bezoekende doelman ge plaatst wat meteen de tinei- jongens op 1-0 bracht. Met knappe kombinatie's en dito voorzetten bleef Sinaai dan de plak zwaaien in deze wedstrijd, dit terwijl Wachte- beke op dat moment zich al gelukkig achtte dat het zijn doelman Van Der Jeugt mocht bijstaan. Zo was er op de 12 een kopbal van Hugo Creve die juist naast ging na VW Hamme - Hoboken 2-0. Pirelli taxeert zijn tegenstander (vh) Jeugdvoetbal. De juniores van KAV Dendermonde verloren de finale in het tomooi van Mariekerke tegen de thuisploeg met 1-0 (eddy) LIEFHEBBERS Mare Macharis behaalde in Berlare een eerste seizoenze ge. De amateur uit Lokeren trok er bij het ingaan van de finale alleen vandoor en hield bij de finish zo'n 35 sekonden voorsprong over op de achter volgers. "Ik reed van in de aanvang bestendig in de spits, zegt Ma charis. Halfweg zijn er elf ren ners in de aanval gegaan. Ik zat daarbij en rekende op een dichte ereplaats. Verschillen de keren heb ik gepoogd om een spurt te ontlopen, maar dat lukte niet. Ook toen ik met Mare Bracke en later met Peter Van Huffel op pad trok, werd ik gecounterd. Ik geloof dat de vijfde keer ook de goede keer is geweest. Ik meen dat er op dat ogenblik nog zo'n acht kilometer te rijden viel. Binnen de kortste keren had ik een kloof gesla gen. Ik loerde achter mij en zag dat er bij de achtervolgers geaarzeld werd. Toen ben ik verder voluit blijven gaan en kon ook standhouden." In Zegelgem verliep het zondagnamiddag wat minder gesmeerd voor de Lokeraar. "Aanvankelijk behoorde ik tot de tenoren en werd zelfs lid van een leidersgroep. Voeg ik hier dadelijk aan toe dat het om een zware wed strijd ging en dat de inspan ningen van de dag voordien in Berlare nog niet verteerd wa ren. Toen de finale goed en wel op gang kwam, moest ik lossen. Dat was wel jammer want eigenlijk had ik uitzicht op een meer dan behoorlijke ereplaats. In ieder geval was ik als elfde niet ontevreden. Tot nu toe valt de kompetitie vrij goed mee. Het kan na tuurlijk beter en dat moet ook in de komende weken en maanden. Ik moet zeggen dat ik ook wat afgeremd werd door mechanisch defekt. In Brussel-Opwijk kon ik een put in de weg niet ontwijken en daar heeft mijn fiets een flinke "krak" gekregen. Al enkele keren is het mij voor gekomen dat spaken uit de wielen springen. Ik hoop dit euvel weldra op te lossen want met materiaal dat niet voor honderd procent in orde is, kan je moeilijk prijzen ha len", aldus Mare Macharis die nog niet wist waar hij komend weekeinde aan de start zou verschijnen. (e.g.) Stefan De Beleyr, onge twijfeld de renner in konditie, behaalde in Sint-Gillis-Waas een tweede seizoenzege. In de spurt versloeg hij Geert De Buck en Dirk De Cauwer met wie hij in het slot licht voorop was geraakt. De wedstrijd in zijn geheel werd een aantrek kelijke bedoening. Er werd snel gereden zodat het moei lijk was om een ontsnappings poging uit te werken. Geert Delaruelle, ongetwijfeld de centrale figuur, toonde zich vaak in de spits van het pelo ton en slaagde er ook in om na zo'n 35 km voorop te gera ken in het gezelschap van Martin Smet en Johan Bol- laert. Op een ogenblik dat Smet moest afhaken kwamen andere renners de koplopers vervoegen: Ivan Vereecken, Geert De Buck, Bruno Ver- wulgen, Dirk De Cauwer, Frankie Weemaes en Gaston Pieters. De voorsprong van deze leiders bedroeg even een halve minuut maar slonk naarmate het einde in zicht kwam. Vanuit het peloton was in middels Stefan De Beleyr op komen zetten. Hij voegde zich bij de kopgroep die even uit mekaar viel en even met Pieters, Delaruelle, De Cau wer en de bijgekomen De Beleyr maar vijf renners tel de. Acht anderen zouden la ter hun wagentje aanpikken maar in de allerlaatste kilo meters slaagden De Beleyr, De Buck en De Cauwer erin om licht voorop te geraken en die kleine voorsprong ook tot de finish te bewaren. Daar had een sterke De Beleyr wei nig moeite om te zegevieren. een vrije trap van Gino Dae- de rust dichter kwam en een men. Maar enkele min. was eerste aanwijzing dat de thuis- de Wachtebeekse portier dan ploeg wellicht een te hoog wel geklopt op een korte tempo had ontwikkeld tijdens hoekschop van Van Acker deze eerste helft kwam er naar Daemen die op zijn toen thuisdoelman Gino beurt opnieuw het hoofd Bruggeman voor het eerst ge zocht van Hugo Crève die noemd werd. Gelukkig voor terug hard op doel kopte. Be- hem ging het vluchtschot van zoekend doelman Van Der Crapoen naast zijn doel want Jeugt kon in eerste instantie anders waren de gevolgen de bal nog wel uit zijn doel- wellicht niet te overzien ge- vlak halen maar ongelukkig weest. Na de pauze dan moest (voor hem) terug tot bij Crève de thuisploeg inderdaad het die zich nu deze kans geen initiatief aan de Wachtebeek- tweemaal liet ontnemen en se bezoekers laten. En nu was van dichtbij raak trof. 2-0.18e het thuisdoelman Gino Brug- min. geman die plots in de belang- Nog was het Sinaaise recital stelling stond. Zo moest hij niet gedaan want op de 25e pogingen van een Geert Criel min. een mooie dubbele een- en Detlcf Thijs onschadelijk twee tussen Crève en De Rop maken om te voorkomen dat waarbij deze laatste alleen de gasten al te vlug de aanslui- voor Van Der Jeugt ver- tingstreffer zouden scoren, scheen maar zijn schot juist Deze kwam er dan toch al naast zag gaan. In het slot- waten we dan wel al in de 74e kwartier van deze knappe eer- m'n- toen Detlef Thijs een ste helft van de thuisploeg strafschop mocht nemen en werd het nog menigmaal zeer hij doelman Bruggeman kans- warm voor bezoekend doel- 'oos liet. Wachtebeke dat nu man Van Der Jeugt op pogin- voelde dat er nog meer in zat gen van Gino Daemen rake- dan <ht eerreddend doelpunt lings over en van Johan De ging resoluut in de aanval Rop op de doelman, maar de maar doelpunten kwamen er Sinaaise druk verminderde echter niet meer. Het was dan toch langzaam naarmate integendeel de thuisploeg die nu op de counter langs Frank Schattcman en Johan De Rop hun kans gingen. De laatste mooie scoringskans was dan ook voor Sinaai dat langs een vrije trap van Gino Daemen echter op een haartje de der de thuistreffer miste. Zo bleef de 2-1 stand op het bord en aangezien de eerste helft mag Geert Delaruelle won even deze overwinning wel ver- later de spurt voor de vierde diend te noemen zijn voor plaats. Sinaai. Wachtebeke diende wel zonder Colman en Van Damme aan te treden en dat liet zijn sporen na. HOOGEINDE 5 MOERBEKE 4 Dat het kermis was in Sint- Gillis-Waas werd er gevlagd Gillis dat wisten we al maar voor een premie. Guy Van dat het plaatselijke Hoogein- Hese zette zich recht op de de dan precies op die dag zou pedalen, haalde een ferme uithalen met een rasechte spurt uit en stak zegevierend de rechterarm in de lucht. De amateur uit Nieuwkerken dacht dat de bloemen zijn eigendom gingen worden. De ontnuchtering volgde snel toen hij merkte dat er nog een rondje moest gereden worden. is menselijk Het zal je maar overko men. Net voor het ingaan van de laatste ronde in de wed strijd voor liefhebbers te Sint- «doeltjeskermis» kwam ver rassend over. Twee aanval lende ploegen hebben zich ge durende deze wedstrijd volle dig gegeven en de veelvuldig aanwezige supporters een aangename namiddag be zorgd. Toch geven we nog even de doelpunten op een rijtje in telegramstijl 5e min. 1-0. Handspel van een bezoe kend verdediger in de fatale zone en Patrick Maes benut de hem geboden kans. 15e min. 2-0. Hoekschop De Keersmaecker en ploegmaat Guy Van Duyse neemt over in de vlucht. De Brabander in het bezoekende doel kans loos. Nog wat wisselende kan sen met de bezoekers toch licht in het voordeel maar Clayé kan de kansen niet be nutten. Thuisdoelman Ver strepen was goed. Pauze. 46e min. 2-1. Geharrewar voor het Hoogeinde doel en het is D'Hanis die kan milderen. Vreugde bij Mocrbekc. Want in de 59e min. kan Gerry Pauwels na inworp de gelijk maker netten. De vreugde was van korte duur. 60e min. Bruno Verschaffeit draait zich mooi vrij, haalt zwaar uit maar De Brabander redt in eerste instantie. Erik Baetens was echter goed meegevolgd en kent geen genade met De Brabander 3-2. 65e min. Verhelst van de thuisploeg alleen door en 4-2. 70e min. Moerbeke weer. Gerry Pauwels solo en Ver- trepen voor de derde maal verslagen. 4-3. 75e min. Hoogeinde komt op 5-3 nadat Erik Verlackt zich nu een weg had gebaant door de suikere muur, 88e min. nog heel even Moerbeke. Dielleman haalt vernietigend uit vanop af stand maar niemand wordt geraaktOok thuisdoelman Verstrepen niet. 5-4 en met een eindstand in deze aan trekkelijke wedstrijd waarin v altijd wel een doelpunt in de lentelucht hing. Mare Stevelinck 4' PROVINCIALE (E.G.) Wielrennen. Mare Macharis won de amateurkoers in de Berlaarse Turf putstraat (jj) Wielrennen. De BWB-afgevaardigden hebben de gele leiderstrui aan Andy De Ketelaere gegeven na zijn prachtige zege bij de juniores in Haasdonk (dw) DOGGEN - LEBEKE 1-0 De strijd tussen de twee Erembodegemse rivalen duurt onverminderd verder. Doggen behaalde zondag een belangrijke zege tegen Lebeke zonder spelmaker Jan Gorteman, die in het gips zat. De thuisploeg ging meteen in het offensief en kwam na een kwartier langs Troch dichtbij een doelpunt, maar de keeper duwde de bal in corner. Het was slechts uitstel want toen Martin Baetens met een center Danny Praet bereikte, legde die de bal voor zijn linkervoet en met een mooi dropshot schoot hij het leder in de rechterhoek: 1-0. Het spelverloop werd evenwichtiger en verder waren er kansen langs Buydens en De Braeckeleer. In de tweede helft nam Doggen het initiatief in handen. Martin Baetens schoot vanop 20 meter tegen de paal. Peter D'Hoe kreeg nog een kans aan de voet, maar de keeper redde in extremis, In de 70e minuut dribbelde Suys zijn tegenstander, centerde voor doel waar Danny Praet de bal met het hoofd achteruit legde voor de vrijstaande Pascal De Braeckeleer. Maar diens vluchtschot ging nipt over de dwarsligger. De thuisploeg kreeg het in het laatste kwartier zeer lastig. Lebeke was nog enkele keren zeer gevaarlijk maar een attente Marc Van den Berghe en een goed oplettende verdediging hielden de nul op het bord. Indien Doggen volgende week wint tegen Mere en aartsrivaal SK Ercmbodegem verliest tegen FC Aalst of Mere is Doggen zeker van de titel.

De Voorpost | 1988 | | pagina 22