l AVANTI KLOPT LEIDER NEERPELT! BESLISSEND VOOR BRABO DENDERBELLE AJAX EN ROBUGO, IN DEZE VOLGORDE STERKE MOTIVATIE BIJ E.V. AALST SITUATIE ONGEWIJZIGD ONTGOOCHELEND MAES OP DE VALREEP EN NOG BLIJFT LOKEHEN WINNEN SMASH-INFO SNUFFEL-SCHOLIEREN OP EEN WEDSTRIJD VAN DE TITEL De Voorpost - 15.4.1988 - 25 HANDBAL ZATERDAG IN LEBBEKE: Zaterdag om 16u45 ontvangt Brabo Denderbelle Eeklo in de sporthal te Lebbeke. De laatste wedstrijd van het seizoen 1987-88 is meteen beslissend voor Brabo want zelfs een gelijkspel is voldoende voor Denderbelle om zeker te zijn van de titel en de promotie. Maar Eeklo heeft ook nog ambitie om via een eventuele tweede plaats de promotie nog te kunnen afdwingen. Het wordt dus voor beide ploegen nog belangrijk en het ziet er dan ook naar uit dat het een boeiende wedstrijd kan worden. Toch geloven wij dat Brabo deze unieke kans niet zal laten liggen. De champagne staat in elk geval reeds gekoeld... EVA 18 NATIONALE Avanti Buggenhout Sp. Neerpelt: 15-13 Avanti beleefde een fantastisch weekeinde, zaterdag, dankzg de overwinning van Hasselt tegen Beyne, waren zy reeds zeker van een play-off plaats en zondag wonnen zy van het ongenaakbaar geachte Neerpelt na een wedstrijd die de «moeilyksten» kon bekoren. Meteen een geweldige stimulans voor diegenen die altijd bleven geloven in de club en die reeds meermaals met meewari ge blikken werden bekeken door de «twijfelaars». BEKER VAN OOST-VLAANDEREN Na de schiftingswedstrijd tus sen Ajax Lebbeke en Robuco Buggenhout is .bekend hoe de halve finales voor de Oost- Vlaamse beker er zullen uit zien. Ajax won van Robuco met 26-21, eindigt hiermee de schiftingen met een gelijk puntenaantal maar komt toch op de eerste plaats terecht dankzij een beter doelpunten- verschil, Ajax telt 31 t.o.v. Robuco 14. In de andere schiftingsreeks eindigde Lokeren eerste, vóór E.V. Aalst zodat de gekruiste 1/2 finales er als volgt uitzien: E.V. Aalst - Ajax Lebbeke Robuco Buggenhout 5) - H.C. Lokeren Niettemin dient er door de kompetitieleider nog een klein probleem opgelost, want de wedstrijd E.V. Aalst 2 - Ajax Lebbeke zou even tueel dienen herspeeld te wor den. Veel zal dit echter niet veranderen aangezien ook bij herspelen Ajax niet van de eerste plaats kan verdrongen worden. De wedstrijd Ajax Lebbeke Robuco Buggenhout 10): 26-21 Het werd geen erg hoogstaan de wedstrijd. Bij Ajax ging men volop experimenteren en bij Robuco bleef Trienpont de volle 60' als coach op de bank. Toch gingen sommige spelers er vrij stevig tegenaan, wat oogluikend toegestaan werd door de scheidsrechters. Robuco, gestart met een 0-10 voorsprong, zag stelselmatig zijn voorsprong slinken. Via 5-13 na 13' werd het 10-14 na 24' en aan de rust telde Ajax nog amper één doelpunt ach terstand. Maar in tegenstel ling tot wat kon verwacht worden, duurde het nog bij zonder lang voor Robuco het opgaf. Na 45' telde Buggen hout nog steeds een 17-19 voorsprong en ondanks Ajax nu 48' voor het eerst op voor sprong kwam (20-19) bleef Robuco aanklampen tot 8' voor het einde (21-21). Dan kon de thuisploeg toch defini tief Robuco terugslaan zodat het nog een ruime 26-21 zege werd voor de Lebbekenaars. Ajax Lebbeke: De Bruyn, De Proft 2, Quidé 2, Cristiaens 3, De Man 3, Vlassenroot, Van Biesen 3, Cleymans 2, Verlin den 6, De Batselier 5. Robuco Buggenhout: Man- naert, Coppens, De Troch 4, Merckx, D. Mannaert, Ver helen 1, Moyersoon 1, Van- der Stock, De Vuyst 5, Krog- strup, De Swaef en Caudron. EVA. De situatie is nu zo dat Avanti zelfs een tweede plaats in het bereik heeft. Inderdaad, als er op de slotdag gewonnen wordt van Hasselt start Bug genhout met 3 punten aan de play-offs, een situatie waar men, een week geleden nog enkel kon van dromen. In ieder geval het doel is bereikt, Avanti «zit» in de eindronde en na de zege tegen Neerpelt zou men zelfs van een titel willen gaan dromen. Jammer genoeg, al weet men nooit, lijkt dit ons een utopie. De spelerskem van Buggenhout lijkt ons te smal om met suc ces twee wedstrijden per weekeinde af te haspelen en zelfs zondag tegen Neerpelt vreesden wij nog dat dit hun uiteindelijk de zege zou kos ten. Maar gelukkig kwam het niet zo ver, want dat had Avanti zeker niet verdiend. Het werd een overwinning be haald door de ganse ploeg die blijk gaf van een toomloze inzet, maar waarin doelman Vinck, nog maar eens, de ve- detterol opeiste. Wat die man uit zijn doel ranselde grenst aan het ongelooflijke en het moet ontmoedigend zijn voor «namen» als Jacobs, Claes enz. steeds gecounterd te worden door die man in het geel. Maar ook de overige Avanti-spelers hadden een bijzonder hoog niveau. Van Mol, nu zowel in aanval maar vooral in verdediging outstan ding, A. Maes bleek een gra nieten rots maturiteit, De Pauw zorgde voor sensatie op zijn linkerhoek en Orlowski, geen makkelijk «ventje», be wees zijn grote klasse als spe ler. Maar ook Megos en Van Ransbeeck deden meer dan hun werk al is het spijtig dat Handbal. Doelman Carlos Vinck van Avanti Buggen- Handbal. Luc Van Mol hout (arch) (arch.) de klasserijke Van Ransbeeck dit seizoen nogal wat proble men heeft om zich echt te manifesteren. Agneessens speelde zich ook de ziel uit het lijf als verdediger, dit kostte hem de diskwalificatie na 28', maar moet toch nog altijd bevestigen in aanval. In elk geval zoals het de laatste weken gaat beschikt Avanti opnieuw over een «ploeg» waar men in de heenronde enkel over individualiteiten beschikte. De resultaten lie gen er niet om met als bekro ning de overwinning tegen Neerpelt waarvan men echt nagenoot in Avanti-kringen. Met J. Keppens als interim- coach voor de geschorste J. Van Hoezen, startte Avanti duidelijk gemotiveerd aan de wedstrijd. Dit werd beloond met een bijzonder fraaie ope ningstreffer van Luc Van Mol en meteen was Buggenhout gestart aan een bijzonder knappe prestatie. De Avanti- defensie speelde geweldig sterk en Vinck groeide naar gelang de wedstrijd vorderde. Het werd 2-2 na 11' maar dan zou De Pauw met drie opeen volgende treffers het defini tieve sein geven tot de Avan- ti-demonstratie (5-3). Na 26' zorgde Orlowski voor 7-4 en van de vier toegestane doel punten had Avanti slechts één veldgoal geïncasseerd. Als Ag neessens er dan uit moest was het even zoeken voor de thuisploeg (7-6), maar Van Mol zorgde toch voor een 8-6 voorsprong aan de rust. Het eerste kwartier van de tweede helft verliep in feite vernede rend voor de regerende lands kampioenen. Vinck stopte ge woon alles en Orlowski dreef de Buggenhoutse voorsprong op tot 14-8 na 47'. Deze voor sprong bleef op het scorebord tot 10' voor het einde. Maar dan werd het nog moeilijk voor de thuisploeg. De jonge Catteeuw greep zijn kans bij Neerpelt en bracht de Lim burgers terug tot 14-12 5' voor het einde. Een leeggespeeld Avanti - waarbij Van Rans beeck na een discussie met Orlowski 7' voor het einde naar de kleedkamers trok - kreeg het nu bijzonder zwaar. Met minder dan één minuut te spelen naderde Neerpelt tot 14-13 als Jacobs een Avan- ti-pas onderschept en Vinck kansloos liet. Het was Maes die in de allerlaatste seconden nog een 7-m worp afdwong en Megos scoorde ijzig kalm tus sen de benen van de Pool Wojzcac. En nu maar duimen dat Avanti ook in de play-offs deze prestatie kan evenaren... Avanti Buggenhout: Vinck, Haddad, De Hauwere, Brouillard. Orlowski 7, Ag neessens, Maes 1, Vlassen- root, Van Mol 2, De Pauw 4, Megos 1 en Van Ransbeeck. Reserven: Avanti Buggenhout - Neerpelt: 15-17 Knappe prestatie van een jon ge Avanti-ploeg die nooit overspeeld werd door de ge- renomeerde tegenstanders. Wel even schrikken bij 0-3 na 6' maar onder impuls van J. Brouillard werd het 6-8 aan de rust. Ook in de tweede helft bleef Buggenhout meer doen dan zich verdedigen om uiteindelijk met een eervolle 15-17 nederlaag vrede te Avanti Buggenhout: Haddad, Vinck, Vlassenroot 2, Brouil lard 7, Van Beveren, Ema nuel, De Mayer 3, De Hau were 2, Vereecken 1. EVA Handbal. Joris De Pauw (arch.) 28 NATIONALE E.V. Aalst - Ransart: 20-17 HANDBALKALENDER Heren 1' nationale zat. 16/4 te 20 uur In. Hasselt - Avanti Buggenhout 2' nationale zat. 16/4 te 20ul5 Montegnée - Ajax Lebbeke zat. 16/4 te 19ul5 Liège H.C - E.V. Aalst 3' afdeling zond. 17/4 te 20 uur Lokeren - Stenant 4* afdeling zat 16/4 te 19u45 H.B.C. Dcndermondc - Gr. Bijgaarden zat. 16/4 te 16u30 D.B Zwijnaarde - Robuco Buggenhout zat. 16/4 te 18ul5 H.K. Waasmunster - De Panne. Provinciaal: zat. 16/4 te 18ul5 H.B.C. Dendermonde 2 - Gr. Bijgaar den 2 zat. 16/4 te 18 uur Denderbelle 2 - D.B. Zwijnaarde 2 zat. 16/4 te 17ul0 Merchtem - Berlare zat. 16/4 te 16u45 Denderbelle - Eeklo Dames 1' nationale zat. 16/4 te 15 uur Nopri Av. Lebbeke - Ottignies 2' afdeling zat. 16/4 te 15u45 In. Hasselt 2 - Robuco Buggenhout zond. 17/4 te 14ul5 Haachtse - Squadra Fem. Lebbeke 3' afdeling zat. 16/4 te 13u40 Nopri Av. Lebbeke 2 - Squadra Fem. Lebbeke 2. EVA PROVINCIAAL De strijd om de provinciale titel blijft boeiend. Berlare won van Temse en blijft daarmee op twee punten van Denderbelle dat zaterdag Eeklo ontvangt. Datzelfde Eeklo is ook nog in de strijd voor de tweede plaats die erg belangrijk kan worden aangezien er wellicht een testwedstrijd komt die een bijkomende stijger moet aanduiden. Ondanks dat er echt niets meer aan vast zat dan een prestige-overwinning, toonde Aalst zich in zijn voorlaatste wedstrijd van het seizoen bij zonder sterk gemotiveerd te gen Ransart. Meteen is het ook voor ons duidelijk dat het Aalsterse handbal nog lang niet dood is en dat was ook te merken aan de sfeer in de sporthal die soms echt deed terugdenken aan «de grote» dagen. Tijdens het wedstrijdbegin leek Aalst soms «overgemoti- veerd» want een groot gedeel te van hun energie ging verlo ren in teveel aandacht voor de soms inderdaad opmerkelijke ingrepen van de scheidsrech ters. Dat was ook de reden waarom Ransart met 2-4 leid de na 11' maar eens de Aal sterse ploeg zich meer ging concentreren op het werke lijke wedstrijdgebeuren, werd het vlug duidelijk dat de be zoekers niet opgewassen wa ren tegen het snellere en doel treffender spelpatroon van Eendracht. De Ketelbutter, zeer snel op zijn linkerhoek, zorgde voor 5-5 na 18' en Van Nuffel op assist van de licht gekwetste Van Der Borght samen met hardwerper maar technisch zwakke Brixhe, maakten er 7-5 van 9' voor de rust. Meteen liet Aalst zich niet meer van de leiding ver dringen en het was de oppor tune Van Malderen die voor een 9-6 ruststand zorgde. Het begin van de tweede helft werd gekenmerkt door een doelpuntenregen. Ransart na derde tweemaal tot op twee doelpunten maar W. Bomon pakte plots sterk uit en met drie opeenvolgende treffers zorgde hij voor 14-9 na 40'. De bezoekers wijzigden dan hun 6-0 verdediging in een agressieve 3-2-1 en Aalst had duidelijk last met deze nieuwe toestand. De doelpuntenre gen hield op en er was een knappe De Ketelbutter nodig om opnieuw vertrouwen in de Aalsterse rangen te brengen. Via 16-12 na 48' zorgde hij voor 18-12 op een ogenblik dat het bij Aalst duidelijk minder vlot liep. Het werd nog 19-13 langs Bomon na 54' maar in de slotfase liep het echt niet meer zo vlot en een onzeker Eendracht zag Ran sart langs ex-Charleroi speler C. Fourrez nog naderen tot 19-16 vooraleer De Ketelbut ter minder dan 2' voor het einde alle twijfels weg nam door beheerst nummer 20 in de Waalse netten te werpen. E.V. Aalst: Moens, Mertens. De Ketelbutter 3, Brixhe 3, W. Bomon 6, D. Bayens 1, G. Van Malderen 5, E. Van Nuf fel 2, R. Van Herreweghe, Van der Borght, B. Arijs en J. Steemans. Reserven: E.V. Aalst - Ransart: 24-10 Enkel tijdens de 10 eerste minuten kon Ransart voor enige tegenstand zorgen (3- 2). Daarna was het Aalst dat domineerde en via 7-4 na 20' naar een 10-4 ruststand ste vende. In de tweede helft lan ceerde doelman Mertens ver der voortreffelijk de tegen aanval en via 16-8 ging het naar een voor zichzelf spre kende 24-10 overwinning. E.V. Aalst: Mertens, E. Van Goethem 5, R. Arijs 2, K. Bomon 7, De Doncker 2, Van Paepeghem, Vinck 1, Fierens 2, Bayens 3. EVA DAMESHANDBAL -1' NATIONALE Merksem Nopri Av. Lebbeke: 9-9 De wedstrfjden: Berlare Temse: 25-24 Berlare dat beslist geen steek je mocht laten vallen, startte sterk en via 7-4 en 11-8 werd de rust bereikt met een 13-10 voorsprong. In die eerste helft had Van de Weyer zevenmaal gescoord voor de thuisploeg. Temse, aangemoedigd door de aanwezige Brabo-aanhang - Denderbelle was zeker van de titel als Berlare een punt verloor - kwam in de tweede helft sterk opzetten. Van de Weyer werd van dichtbij be waakt en Dirk Buvtaert maakte gebruik van de min der sterke prestatie van de thuisdoelman om Temse op voorsprong te brengen na 48' (21-22). Berlare leek versla gen als Temse met 22-24 leid de, 8" voor het einde. Maar in een ultieme inspanning slaag de de thuisploeg erin langs De Lausnay (2 x) en Van Kerck- hoven toch nog de noodzake lijke zege te pakken. Berlare: Arbijn, Van Kerck- hoven 3, De Lausnay 5, Plae- tinck, Walraevens 4, Van de Weyer 10, Langbeen 1, Mal- fiiet 2. Temse: Van Buyten, Baeck 1, D. Buytaert 11, E. Buytaert 3, De Clercq, Milliau 7, Van Hoyweghen 2, Vercauteren. E.V. Aalst 2 Robuco Buggenhout 2:16-21 Dankzij een zege in Aalst kon Robuco aan de viering be ginnen. Buggenhout eindigt eerste in de provinciale reeks en al hangt er geen promotie aan vast, bij Robuco toonde men zich opgetogen. Na een gelijkopgaand begin (3-3 na 6') kon Robuco afstand ne men (3-6 na een kwartier) en aan de rust leidde het met 8- 12. Na 10' in de tweede helft was het pleit beslecht (10-16). Aalst kon nog eens dreigen (14-16) maar 10' voor het ein de leidde Robuco opnieuw met vier doelpunten voor sprong (14-18). E.V. Aalst: Van Pottelberghe, Coen, De Gendt 2, De Jae- gher, Steenhout 4, Van Nieu- wenborgh, Bomon 1, Coore- man 4, Van Herreweghe 5. Robuco Buggenhout: Jans- sens, Braeckman, Moyer soon, De Vuyst 2, Trienpont 2, Caudron 2, Krogstrup 5, De Swaef 2, Merckx 1, De Troch 5, F. Mannaert 2. Dendermonde 2 Robuco Buggenhout 2: 11-18 Robuco had geen moeite om deze uitgestelde wedstrijd tot een goed einde te brengen. Tot de 20* minuut hield Den dermonde stand (4-4) maar dan ging het in één ruk naar 4- 11 aan de rust. In de tweede helft kon Buggenhout zijn voorsprong konsolideren. H.B.C. Dendermonde: Van Hecke, Assaert 5, Sanders 3, Bouteille, Van Rerierghem I, Van Steen 1, Mertens 1, Van den Abbeele. Robuco Buggenhout: Man naert, Janssens, Braeckman, Merckx 6, Trienpont, Verhe len 1, Moyersoon 1, Van der Stock 1, De Vuyst 5, F. Man naert 2, De Swaef 2. EVA. Ajax Lebbeke - Villers: 19-20 Bij Ajax was men na het on verwacht verlies tegen Villers duidelijk ontgoocheld. De Walen die dringend punten nodig hadden om het behoud te verzekeren, speelden dui delijk meer gemotiveerd dan de thuisploeg die vooral ver dedigend erg bleekjes uit de wedstrijd kwam. Bij Ajax sprak men wel over een expe rimentele coaching van de bij na afscheidnemende De Vlie ger maar voelde men zich vooral «geflikt» door de on kunde van de voor het eerst in tweede nationale aan tredende vrouwelijke scheids rechters. Trainer De Vlieger zelf sprak over een einde-sei zoen instelling bij zijn spelers, klaagde tevens de wispelturig heid aan van de scheidsrech-- ters, maar had wel woorden van waardering voor de pres tatie van D. Luypaert en J. De Man. Hij vond dat Villers met de bescheiden middelen waarover zij beschikken, nooit een probleem had mo gen zijn voor Ajax maar de fensief werd het volgens hem gewoon een flop. Het begon niet goed voor de thuisploeg die na 13' een 3-5 achterstand telde maar een knap spelende De Man zette orde op zaken. Met drie opeenvolgende tref fers bracht hij Ajax 10-9 vóór na 26' maar werd dan met een persoonlijke bewaker bedacht waardoor het Ajax-offensief strandde. Toch leidde Lebbe ke nog met 11-10 aan de rust. In de tweede helft leek Ajax lange tijd op weg naar de overwinning. Via 14-12 na 38' leidde de thuisploeg met 16- 13 na driekwart wedstrijd, ntaar blunders in de verdedi ging zorgden ervoor dat Vil lers onverwacht opnieuw ge lijk stelde (17-17). In het laat ste kwartier ging het van kwaad naar erger. Villers, ge steund door enkele opmerke lijke scheidsrechterlijke in grepen, raakte 18-20 vóór 5' voor het einde. Ajax trachtte weliswaar nog orde op zaken te stellen maar Villers speelde onbestraft op balbezit, zodat enkel Verlinden nog eens kon tegenscoren. Het bleef dan ook 19-20, een totaal onver wachte nederlaag voor Ajax Lebbeke. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Bosbeke, De Proft 2, Quidé, Luypaert 3, Vlassen root, De Man 4, Verlinden 5, De Batselier 1, Cristiaens 3, Van Biesen 1, Cleymans. Reserven: Ajax Lebbeke - Villers: 35-7 De Ajax-doublures nog op één puntje van de titel, maak ten er een éénrichtingswed- strijd van tegen het zwakke Villers. Na een kwartier prijk te er reeds een 11-1 stand op het scorebord en aan de rust leidde de oppermachtige thuisploeg met 18-3. In de tweede helft bleef Ajax de monstreren en vooral Moens dreef bestendig de score naar omhoog. Ajax Lebbeke: Van Rossem, Van Bosbeke, Bosman 1, Van Der Jeught, Cristiaens 4, Bos- teels 2, Crombé 2, Moens 10, Vermeiren 4, Van Biesen 3, Cleymans 3, Coppens 6. EVA Voor een buitenstaander to taal onverwacht liet Lebbeke een puntje in Merksem. Maar als men dan weet dat Nopri geen beroep kon doen op K. Van Damme - familiale om standigheden - en G. Brixhe - stuurde haar kat na een dis cussie met trainer Orlowski in Hasselt - wordt al veel duide lijk. Als men dan ook nog rekening houdt met het feit dat Merksem vecht tegen de degradatie en Lebbeke reeds lang zeker is van een play-off plaats, begrijpt men wellicht beter de wedstrijdsituatie. In ieder geval, Lebbeke kreeg het erg moeilijk in Merksem en het is dan ook een graag meegenomen meevaller dat Meiveren verloor tegen Ottig nies waardoor Nopri samen met Sasja en de Limburgers, toch op de tweede plaats blijft. Tijdens de eerste helft gebeurde er niet zo veel, Leb beke leidde wel bestendig maar Merksem bleef opval lend goed aanklampen. Zon der echte tweede lijn en zon der «gestalte» scoorde Nopri erg moeilijk en via 1-2 na 10' werd het amper 3-4 aan de rust. Tijdens het eerste kwar tier van de tweede helft leek Lebbeke dan toch op weg naar de zege. Met drie opeen volgende treffers van Bleyaert leidde Nopri met 4-7 na drie kwart wedstrijd maar als die zelfde Bleyaert dan het slacht offer werd van een nieuw be strafte aanval en gekwetst uit viel, kon Merksem opnieuw aansluiten 9' voor het einde (7-7). Het werd nog 7-8 maar in de laatste minuut gebeurde dan alles wat men in de vorige 59' niet had gezien. De thuis ploeg stelde gelijk met een 7- m worp, kreeg dan terug bal bezit uit een ingebeelde loop- fout, maakte er 9-8 van met de daaruitvoortvloeiende pe nalty en er bleven nog amper 13 seconden te spelen. Nopri kon toch nog een vrijworp afdwingen in het eindsignaal en uit die vrijworp maakte A. Maes het gelijkstellende doel punt. Voor Merksem, dat even tevoren dacht het be houd in 1' nationale te hebben verzekerd, een zwaar verdikt, maar Nopri blijft hierdoor tweede. Wat voor hen belang rijk is in verband met de play offs. Nopri-Av. Lebbeke: Van Lan- genhove, B. Luypaert 3, Ter- roir 1, Maes 4, Lissens, De Rijcke, Biesemans, Anné, Van Handenhove 1, De Smedt. EVA VOLLEYBAL 38 AFDELING Alken - H.C. Lokeren: 19-20 Het klinkt ongelooflijk maar na een nieuwe overwinning in Alken haalt Lokeren 17 pun ten uit 10 wedstrijden en is zowat ongenaakbaar gewor den in 3' afdeling. Het volgen de weekeinde volgt dan als kompetitieslot het bezoek van Stenant en met de te verwach ten zege zal Lokeren tijdens de terugronde amper drie punten verloren hebben. Hoe zij het in Alken klaarge speeld hebben, is ook voor ons een vraagteken. Koen Verhofstadt en L. Van Cau- wenberghe konden de ver plaatsing niet meemaken en toch verloor Alken, tot voor kort nog titelkandidaat, van het jeugdige Lokcren. De Waaslandse 20-jarigen start ten aan de wedstrijd duidelijk zonder komplexen. Langs de onverwachte Van Den Be- rghe werd het hierdoor 3-5 na een kwartier maar de anderes zo secure doelman Van Vae- renbergh kon in de daarop volgende periode niet belet ten dat Alken via 8-7 naar een 11-10 voorsprong naar de rust stevende. Ook in de tweede helft bleef Lokeren vrijwel bestendig op achtervolgen aangewezen, maar Alken kon toch nooit verder dan twee doelpunten voorsprong bij- eenwerpen. Na 45' leidde de thuisploeg met 16-14, maar Lokeren begaf niet. Integen deel, 3' voor het einde stelde Verguit gelijk (18-18) en dan volgde nog een bijzonder spannend slot. Alken kon de ondertussen secuur spelende Van Vaerenbergh verschal ken maar Van Driessche stel de opnieuw gelijk één minuut voor het einde. Lokeren leek dan toch in het gelijkspel te moeten berusten, als Alken 40 seconden voor het einde in balbezit geraakte, maar de snelle Versele kon enkele se conden later de bal onder scheppen, bediende de al even vlugge Van Hille die rustig afrondde. Coach De Proft en kapitein D'Hanis kregen toen nog rood voor kommentaar, maar dit kon beslist de pret niet bederven, na deze uit het vuur gesleepte overwinning. H.K. Lokeren: Van Vaeren bergh, Smet. Lenaerts 3, D'Hanis, Bocklandt 2, Verse le 5, Verguit 1, Van Den Berghe 3, Van Hille 3, Ver meiren 1, Van Driessche 2. Reserven: Alken - H.K. Lokeren: 15-14 Zeer verdienstelijke wedstrijd van het zonder wisselspelers aantredende Lokeren. Na een 7-7 ruststand bleef de wed strijd totaal gelijkopgaand maar Lokeren miste 5 secon den voor het einde een 7-m worp waardoor een verdiend gelijkspel hen ontsnapte. H.C. Lokeren: Smet, Aerts, D'Hanis 1, De Proft 2, Van Driessche 4, Kesteleyn 1, Vermeiren 6. EVA V.C. Oudegem: Kampioen schap van Vlaanderen Op zaterdag 21 en zondag 22 mei 1988 organiseert de VZW V. C. Oudegem op de terreinen van het Gemeentelijk Sportsta dion te Oudegem (Dender monde) het Volleybalkam pioenschap van Vlaanderen voor rekreatieploegen. Tijdens dit Pinksterweekeinde is er eveneens een nevenkompetitie voor provinciale kompetitie- ploegen en voor de jeugd- ploegen. De organisatoren bieden de verenigingen een uitgebreide reeksindeling voor zowel de dames- als de herenreeks. Ge mengde ploegen zijn eveneens toegelaten en welkom. De start van dit tornooi is voorzien op zaterdag te 13 u. met minstens drie wedstrijden per ploeg en het tornooi wordt verder gezet op zondag vanaf 9u30 met minstens vijf wed strijden. De klub biedt de mo gelijkheid tot overnachting in eigen tenten reeds vanaf vrij dagavond. Prachtige prijzen zijn er te winnen voor alle deelnemende ploegen De tor nooi verantwoordelijke is de ken op het tel. nr 052- heer Patrick Van Driessche, 21.94.64. Inlichtingen en in- Lambroeckstraat 43, te 9320 schrijvingen kunnen gebeuren Dendermonde en is te berei- bij de heer Van Driessche. Zelzate*Snuffel Grambergen: 0-3 De Snuffel scholieren wonnen zoals verwacht hun wedstrijd in Zelzate met voor zichzelf sprekende 0-3 cijfers en zijn daarmee nog één wedstrijd verwijderd van de titel in de B-reeks. Melsele, hun laatste tegen stander, is nu niet bepaald een probleem voor de meisjes van coach G. De Ridder, zo dat alleen een totale off-day hen nog van de eerste plaats kan weghouden. In Zelzate werd het zowat een eenrichtingswedstrijd. Snuffel domineerde op alle vlakken en de setstanden spreken voor zichzelf, 8-15, 0-15, 11-15. Ei genlijk is het jammer dat Grembergen op een haartje na de A-reeks miste want uit gezonderd Pardaf Kruibeke is er nu geen enkele ploeg die valabele weerstand kon bie den. Positief is dan weer dat nu ook beginnelingen wed- strijdmaturiteit kunnen op doen in kompetitieverband. In Zelzate speelde Snuffel met A. Volkaert, I. Govaert. C. Impens, H. Dierick. B Dieleman, V Van Aerschot, K. De Koning, S. De Schrij ver, S. Verhelst, A. Verhelst. EVA

De Voorpost | 1988 | | pagina 25