Dendermonde speelt volgend seizoen in de hoogste afdeling B.C. ZELE BLIJFT IN TWEEDE AFDELING DRIE HEMACOPLOEGEN KAMPIOEN KADETTEN DAMESBASKETCLUB EREMBODEGEM KAMPIOEN ZONDER NEDERLAAG PANTERSMINIEMEN KAMPIOEN! Z0MERK0MPETITIE VAN HERMES-WAASLAND VIJF TECHNISCHE FOUTEN 26 - 15.4.1988 - De Voorpost BASKETBAL De ene zijn dood is de andere zijn brood, kan misschien met een kleine variatie gebruikt worden in het voordeel van de Zeelse basketbalploeg. Zater dag moesten ze te Dender leeuw de eerste wedstrijd te gen Rubo Niel spelen in de testronde om het behoud in tweede klasse. De Nielenaren ward opgehouden in de ver keersopstopping, die ont stond na een zwaar verkeers ongeval te Ternat. Zes spe lers, die overgestapt waren in de wagen van Van Besten, kwamen pas enkele minuten voor de match te Dender leeuw aan. Geen truitjes, geen begeleiders, geen coach. De zesde speler Sabbe mocht zelfs niet spelen omdat hij als afgevaardigde moest funge ren. Rubo begon zonder se rieuze opwarming aan de match. Ze toonden meer inzet dan Zele, dat in de rebound gedomineerd werd door Van Hooydonck en weinig verhaal had tegen de een-twee bewe gingen. Zele had gelukkig nog één Zeienaar in de rangen, die met een bundeling van karakter, inzet en klasse (die niet altijd wordt erkend) een Basketbal. Johan De Brau- modem bewegingsbasket aan- wer was de uitblinker van kleefde en zijn korven hielden deze wedstrijd die Zele in Zele in de run voor de zege. tweede houdt (bvw) Na vijf missers lukte Mertens een 3 op 3 en eindigde met een driepunter en samen met een twee op twee van Arcay kon Zele de rust met 43-32 ingaan. In de tweede helft kwam de rest van de Rubo dan aan. Tot de 8' minuut 56-54 bleven de Boekaniers strijden. Zele plaatste dan een 12-0 langs Van den Broeck (5 op 6); Arcay (4 op 6) en de grote mijnheer Johan De Brauwer (6 op 9). Aan de 16' minuut bedroeg het verschil 73-58 en van daf af speelde Zele op balbezit en won met 73-65 in een wedstrijd die Niel onder voorbehoud speelde. Zondagnamiddag stond Zele te Merksem op het terrein tegen Kortrijk, de ploeg die in Zele vlot won op de slotdag, waardoor de reeks testmat chen noodzakelijk werden. Zaterdag gaf Kortrijk tegen Okapi Aalst geen al te beste indruk. Het won maar met 87- 86. De Zeienaars putten daar kracht uit om in hun moge lijkheden te geloven en koos eindelijk voor een goed ploegspel. Het werd een bij zonder spannende match. Er stond nooit een groot verschil op het bord. Johan De Brau wer gaf ook nu weer het goe de voorbeeld. Hij kreeg assi stentie van Mertens (4 op 5 Het is niet zo gewoon dat een club die in 1968, dus net twin tig jaar geleden, werd opge richt met drie ploegen in het zelfde jaar kampioen speelt. De pupillen-A, de kadetten en de reserven mogen bogen op een prachtig seizoen. De inspanningen van de verschil lende trainers en coaches, Luc Kerre en trainer Wim Picquer bij de pupillen, coach Mark Coppens en trainer Geert Versmessen bij de kadetten en laatstgenoemde was trai ner en coach bij de reserven, zullen daaraan zeker niet vreemd zijn. Ook zij werden op het Dendermondse stad huis door sportschepen Jan Van Damme in de bloemen gezet. Natuurlijk mochten de be stuursleden niet in de hulde ontbreken: de dynamische voorzitter Luc Van Acker, ondervoorzitter Pros Van Lembergen, sekretaris Jef De Vriendt, penningmeester Etienne Goossens en de be- stuusleden Luc De Herde, Hendrik De Smet, Luc Pau wels, Lucien Mannaert en Wim Picquer. Een speciale hulde werd ge bracht aan Hans Coppens, coach van de kadetten, daar het zijn afscheid was. Hij ver trekt naar Japan om daar zijn studies in die taal te vervolle digen, nadat hij jarenlang een trouwe speler was van de He- macokern. met twee driepunters in de laatste minuten van de eerste helft. Ook Van Hulle, Putte- man en De Decker waren pre sent om voor een 39-36 rust stand te zorgen. In de tweede helft was de match zeker niet geschikt voor hartlijders. Een reeks gelijke standen en ooit echt een verschil op het bord. Zele deed beroep op al zijn energie. Het voelde dat het ingeval van winst volgend sei zoen ze opnieuw in tweede afdeling zouden spelen en ook een extra premie werkt stimu lerend. Het werd hard knok ken en de acht spelers die hun steentje bijdroegen hadden hun aandeel. In de laatste halve minuut zag het er naar uit dat Zele toch aan het kort ste eind zou trekken. Rie Put- teman stopt Roelens foutief buiten de driepunten-zone en de blonda Olivier, een be weeglijke dubbele meter luk te twee van zijn drie vrij wor pen, en Kortrijk stond een punt voor. Zele reageerde at tent. Mertens speelde De Brauwer aan, die bewees ook klaar te kunnen kijken en on middellijk Johan De Decker aanspeelde, die de korf van de verlossing scoorde. Zele won met 68-77 en was gered. Oef. Het duurde lang... veel te lang, maar eind goed al goed. In de competitie rustpe riode heeft B.C. Zele werk op de winkel. De ploeg moet in een 'betere' vorm gegoten worden, om herhaling van een mislukt seizoen als dat van 1987-1988 te voorkomen. Ook op bestuurlijk vlak zijn er wijzigingen of verschuivin gen te verwachten. Nieuwko mers of oudgedienden staan opnieuw te trappelen om B.C. te helpen leiden. Zele moet zaterdag nog een wedstrijd spelen tegen Okapi Aalst in de zaal van Panters In de eerste provinciala afde ling eindigde de dames van BBC Erembodegem als vijfde in het eindklassement, welke zeker geen slechte prestatie is. Doordat de ploeg aantrad in deze hogere reeks. Het is ook zo dat deze damesploeg zich als enige stijger heeft kunnen handhaven in eerste provinciale. Alvast is dit te danken aan de volledige speelsterskern onder leiding van trainer-coach Mitsy Stokx. Verloop competitie In de Provinciale B-reeks be haalde deze de titel op een unieke wijze. De ploeg won alle competitiewedstrijden. Gezien BBC Erembodegem voor het eerst met jeugdploe- gen aantrad in de competitie is dit wel een opmerkelijk feit. De kadettenploeg bestaat uit Ellen Van Der Plancken, Schelck Kris (tevens behoren de tot de kern van de provin ciale ploeg), Veldeman Joke, Van Geit Kathleen, De Gey- seleer Nathalie, De Schrijver Ilse, Saeys Lieve, Fonck An- nick. Baeyens Sabine, en Crabbe Hilde. Jeugdtrainin- gen staan onder leiding van Mitsy Stokx, Schelck Ann en Hilde D'Hondt. Volgende aktiviteiten Zondag 15 mei 1988: tornooi Dames; zondag 22 mei 1988 tornooi meisjes kadetten. Beide tornooien vinden plaats in Sporthal Denderdal, Kerk straat, Erembodegem. (DA) Basketbal. Johan De De cker scoorde de beslissende korf die Zele in tweede klas se houdt (bvw) Baasrode. De Aalstenaars moeten winnen tegen Zele willen ze nog een bijkomende testmatch afdwingen tegen of wel Kortrijk ofwel Rubo Niel. Wedstrijden: Zele - Rubo Niel: 73-65. Van Hulle 1-2, Arcay 7-8, Mertens 9-0, Meert 0-0, De Brauwer 11-14, Putteman 4-4, Van den Broeck 2-11 Zele - Kortrijk 78-77. Van Hulle 4-0, Arcay 0-4, Meert 1-4, De Decker 4-6, De Brauwer 10-6, Van den Broeck 4-2, Putteman 6-10. BENO Basketbal. De dames van DBC Erembodegem mogen vieren. We zien enkele van hen samen met de bestuursleden in vergadering (da) TRANSFERLIJST HERMES-WAASLAND Na een meer dan geslaagde kompetitie is men bij Her mes-Waasland al klaar met de transferlijst van zijn spelers. Als voornaamste blikvangers noteerden wij De Locht John, Bruggen Wolf, Vercauteren Mark, De Caluwe Jimmy, Aerts Wilfried, De Cleene Patrick, Vanderlinden Erik, Thibaut Alain en heel wat anderen. Geïnteresseerde klubs kunnen zich wenden tot Truyens Ka- rel, Brugsken 34. Sint-Niklaas (03/776.08 88), WEGA Op het vroegere gemeen tehuis van Baasrode werden de miniemen van Panters sa men met hun bestuursleden en sympathisanten ontvangen door het stadsbestuur omdat zij de titel behaalden in hun reeks. Schepen Fons Her mans stak de feestrede af in zijn gebruikelijke stijl. Het is stilaan een jaarlijkse traditie geworden dat één van de vele ploegen van Panters op het einde van het seizoen een kampioenstitel krijgt. Dat is te danken aan een wijs en vooruitziend jeugdbeleid. Panters mag inderdaad als voorbeeld gesteld worden om haar jeugdwerking. Resulta ten op lange of halflange ter mijn zijn daarvan het gevolg. De miniemen hebben een in drukwekkend palmares. Zij scoorden gemiddeld meer dan 100 punten per wedstrijd en er werd maar één match ver loren. Daarbij moet men we ten dat de meeste spelertjes slechts eerstejaarsminiem zijn, zodat de toekomst er mooi uitziet. Reeds drie we ken voor het einde van het seizoen waren de Pantertjes zeker van de titel. Veel is te danken aan natio naal jeugdtrainer. Frans Var hulst en aan de goede begelei ding van de ouders, hun trouwste supporters. Boven dien zijn de miniemen zeer stipt op de trainingen aanwe zig en volgen zij nauwgezet de richtlijnen van hun trainer. Basketbal. Drie ploegen van Hemaco Dendermonde werden kampioen, moesten zij op het stadhuis gehuldigd worden (foto p. hermans) Basketbal. Sportschepen Jan Van Damme tijdens zijn hulde-toespraak ter gelegenheid van de ontvangst der drie kampioenenploegen van Hemaco op het stadhuis van Dendermonde (foto p. hermans) Hermes-Waasland organi seert voor 1988 weer zijn be faamde zomerkompetitie, op de terreinen van het K.T.A., Uiteraard Noordlaan, te Sint-Niklaas. Er wordt een tornooi inge richt met ZES ploegen, die onderverdeeld worden in twee reeksen van drie. In de afzonderlijke reeksen wordt er gespeeld met heen- en te rugmatchen. Daarna komen de klasse mentswedstrijden voor de 6C, 5', 4% 3', 2' en 1' plaats. Aanvang van het tornooi: Donderdag 28 april 1988. Er wordt gespeeld op dinsdag en donderdagavond, telkens twee wedstrijden met aan vang te 18.45 en te 20,15 uur. Voorziene speeldagen: 28 april, 3, 5,10,17,19, 24 en 26 mei 1988. Finales: 28 mei 1988 (za terdag). Er wordt gespeeld volgens de regels van de K.B.B.B. uitge zonderd wat de speeltijd be treft (le helft - 25' doorlo pend, 2' helft 15' doorlopend en 5' stilstaande klok). Bij gelijke stand; verleningen van 5 minuten tot gekend is. Wie kan Inschrijven? 1. Men kan inschrijven als ploeg, en zelfs een aantal spe lers opgeven die deel uitma ken van uw team. 2. Men kan ook individueel inschrijven, en dan komt men zelf bij een team terecht. Voorwaarden voor inschrijving Het inschrijvingsgeld be draagt 250 fr. per speler. De ingeschrevenen hebben gratis recht op een verras singseetmaal op de finaledag van zaterdag 28 mei 1988, Waar inschrijven? Tornooi verantwoordelijke is Louis De Bruyne, Jos. Lon- ckestraat 73, te Sint-Niklaas. Tel te bereiken op volgend nummer: 03/777.15.62. Ofwel bij Etienne Wauman, sekretaris, 03/777.06.52. Tarmen van inschrijving Inschrijvingen Individueel of per ploeg uitarlijk voor zon dag 24 april 1988. Voor iedereen die in de maanden april en mei nog wat aan basketball wil doen, wordt dit een buitenkans. Basketbal. Op het gemeentehuis van Baasrode werden de Panters-miniemen ontvangen. Zij werden immers kampioen van Oost-Vlaanderen (foto p. hermans) Schepen Alfons Hermans ontving de miniemen van Panters Baasrode op het vroegere gemeentehuis van Baasrode (foto p. hermans) RUGBY BELGISCHE KAMPIOENSCHAPPEN II' AFDELING MELLE VOGELHOEK - DENDERMONDE 92-90 In de testmatch om de tweede met de scheidsrechters. Het plaats van de twee tweede kostte hen vijf technische fou- provinciale reeksen kreeg ten en de tweede plaats, die Dendermonde het in de zaal eventueel recht geeft op een van Lede serieus aan de stok extra promotieticket. Zinnik Dendermondse Rugbyclub 12 13 Ondanks een minder goede prestatie op het veld van Zin- nik, is Dendermonde toch met de hakken over de sloot geraakt, cn met een oneven doelpunt (12-13) zegevierend naar' huis gekeerd. Enkele plaatswijzigingen, en het niet aantreden van Rudy Wauters, ontstemd over een gebrekkige afspraak, stelden Dender monde voor problemen. Het spel verliep niet zeer vlot en meerder aanvallen stokten door misverstand. Op offside van een Soigniesspeler kon Rik Casier zijn ploeg op 0-3 voorsprong brengen. Dender monde komt nu beter op dreef. Flip De Coene dringt sterk aan, gaat een paar tegenstanders voorbij, en geeft de goed gevolgde Chris Saerens de kans om er 0-7 van te maken. Rik Casier plaatst de Place-Kick Fijn binnen en Dendermonde leidt met 0-9 na 15'. Tweemaal na elkaar wordt een prachtige Dender mondse drie-kwart aanval door slordigheid van Chris Michem de nek om gedraaid. Hier moest de wedstrijd reeds in het voordeel van de onzen zijn beslist. Maar Soignies put hieruit de kracht om aan tegenvallen te denken. Nog voor de rust komen da thuis- spelers aan twee try's van goe de makelij en de stand wordt 8-9! De tweede helft ziet een krampachtig strijden. Mooi spel komt er nauwelijks aan te pas. Dendermonde zwalpt en komt niet op normaal peil. Het back geraakt verstrikt in eindeloze, niets opbrengende mauls. De drie-kwart spelers kunnen met de hun toch aan gebrachte ballen weinig hoog staands bereiken. Eindelijk, bij een scrum op 5 meter van de Soignies doellijn, geraakt Ch. Saerens met de bal over de lijn 8-13. Zouden de onzen eindelijk loskomen? Niets daarvan, steeds krampachtig spelend brengen ze er niet veel van terecht. Zinnik, sterk aangemoedigd, vecht terug en lukt langs Martens de aanslui- tings try 12-13. Spannende laatste minuten, die eindeloos duren voor de Dendermonde- naars, veranderen niets meer aan de stand, en uiteindelijk blijft Dendermonde aan de winnende hand, en verzekert zich hiermee een plaats in de hoogste klasse voor volgend seizoen. Zeer goede wedstrijd voor Joao, Chris Saerens, goed voor Vertongen, De Coen, Casier. De anderen zijn ons buiten K. De Bond, Mare De Bondt en M. Mere- mans, die als eerste lijn back spelers flink verweerden, een flinke ravanche verschuldigd, DRC II Waasmunster - Nijlen 28 - 0 Weer een klinkende overwin ning voor de onzen! Op geen enkel ogenblik kreeg Nijlen de kans zich te tonen. Het overwicht van de Dender- mondenaars was in alle lijnen overdonderend. Prachtig werk van het back zorgde al gauw voor 6-0 cijfers. Een pracht kombinatie langs Koen en Steven Goubert. P. De Visscher werd door Mickey Verhas over de lijn gedrukt. St. Goubert plaatste binnen en 12-0. Van den Hauwe kon voor de rest reeds 16-0 op het bord brengen. En als gewoon te lukte Ronny Somers ook nog een try 22-0. Dendermon de was heer en meester en Nijlen kwam een paar maal kansrijk weg. Toch dikten de onzen nog aan tot 28-0. Goe de wedstrijd. Door deze over winning en de winst te Eeklo (uitge stelde wedstrijd) komt Dendermonde II op een mooie 4' plaats. Frans Van der Veken Op 4 mei wordt in het Kon- grespaleis te Brussel een col loquium georganizeerd met als tema «gezond ontbijt». Het sekretariaat van het col loquium is gevestigd op het adres Conference Office Brussels, Olmstraat 19 te 1040 Brussel (02/736.03.05). Om de eigenaars te helpen heeft het Algemeen Eige naars Syndikaat een fiskale gids uitgebracht die rubriek per rubriek uitlegt hoe de in komsten uit onroerend goed best worden aangegeven. Men kan deze gids tegen de prijs van 100 fr. bestellen bij het Algemeen Eigenaars Syn dikaat, Amerikalei 5 te 2000 Antwerpen. Na 8-8 kon Dendermonde nochtans het eerst een kloof slaan. Vijf driepunters resul teerden in een 14-23 tussen stand. Na 29-34 moest Den dermonde het initiatief aan Melle Vogelhoek laten en aan de rust was het 47-45. In de tweede helft bij 58-51 begon dan het t.f. fouten recital. Na 58-51 en 68-63 kon Dender monde tussen de extra scheidsrechterlijke belasting toch nog op gelijke hoogte komen. 77-77. Aan de 17' minuut zelfs 81-84 en dan had de ploeg moeten inzien, dat alleen nog resultaat kon be reikt door te zwijgen, maar bij 87-90 kon Melle dan vanop de vrijworplijn de zege bin nenhalen. 92-90. Punten: Melle Vogelhoek: De Buck 10, De Smet 22, Kennive 9, Van Oost 17, Van de Weghe 11, Doubels 21, Lataire 2. Dendermonde; Goossens 21, Coeckelbergh 13, De Cock 21, Windey 24, Willockx 9, Verhas 2. BENO

De Voorpost | 1988 | | pagina 26