OVERBEVOLKT TORNOOI VANDANLIE-HAMME BAASRODE V.A. NAAR DE FINALE NIPTE NEDERLAGEN ONS HUIS IN EIGEN HUIS GEKLOPT WELKOM KLOPT KAMPIOEN BOLVRIENDEN MET ZWARE CIJFERS WIEZE BEKERT VERDER KAATSEN De Voorpost - 15.4.1988 - 27 Kaatsen. De Welkomvrienden wonnen met overtuigende cijfers tegen Bolvrienden (vh) In het kader van de beker van bevordering gewest Aalst- Dendermonde werden Zele en Wieze tegen elkaar uitge loot. In het eerste treffen op Zele kon Wieze een riante 6- 15 zege in de wacht slepen. Voor de terugwedstrijd voor de Oktoberhalle moest Wieze zeker zeven spelen ophalen om zich voor een verdere ron de te kwalificeren. Freddy Verstrepen, coach van de Wieze ploeg, zou in sa menspraak met de overige spelers zesde man Etienne Van den Abbeele spelgele- genheid gunnen. Gust Van Mulders bleef zodoende op de bank zitten. De wedstrijd ging gelijk op tot 2-2, nadat Wieze geopend had met 1-0. Wan neer Wieze tot 6-2 een voor sprong kon uitbouwen leek de ploeg met grote winstcijfers aan de haal te gaan. Doch de twee slechte opslagbeurten van Jan De Smedt en Hans Aubroeck, die hun opslagspel verloren met 30-0 voor sprong, leidde de terugval van de ploeg in. Zele kwam onder impuls van zijn beste man Wouters weer in de wedstrijd bij 6-5. Chris Janssens zorgde ervoor dat de ruststand bij 8-6 werd bereikt. Via een paar overgekeerde ballen kon Wie ze Sportief de rust ingaan. Na de pauze bleef Zele aan klampen. Wieze leverde slecht en de verzekerde kwali ficatie liet het spelpeil dalen. Bii 11-10 bezeerde vanden Abbeelle zich aan de achilles pees en hij diende afgevoerd te worden naar het zieken huis. Het verdict luidt dat hij zes maanden onbeschikbaar zal zijn wegens een scheuring van de pees. Van Mulders diende bijgevolg zijn plaats aan de koord in te nemen. Jan Comelis, de zwakke schakel in de bezoekende ploeg werd steeds meer opgezocht. Wieze Sportief stevende vlot op een wedstrijdzege af met verschei dene overgekeerde ballen. De eerstvolgende kompetitie wedstrijd op het Wiezepro- gramma zal Wieze beroep doen op Meskens om de kern aan te vullen. Badminton. De deelnemers aan het tornooi in Hamme (vh) BADMINTON LAGERE 2 1/2 FINALE BEKER Baasrode V.A.-Buggenhout Toekomst: 15-6 V.A. begon aan deze halve finale op verbluffende wijze. Het werd vlug 2-0 en 4-0 en dit na weer zeer sterk spel van Aalstenaar David Van Dam me, goed bijgestaan door de ganse ploeg. Toekomst vond maar geen tegenzet en alleen Blommaert slaagde erin af en toe iets tegen te doen, maar op het jonge geweld van Baasrode V.A. stond geen maat en in een mum van tijd werd de rust bereikt met een verbluffende 8-0. Na de pauze zelfde spelbeeld, een zeer sterk V.A. bleef domineren (9-0 en 10-2 tussenstand). Even later kwetste bii V.A grootmidden Wim CJlaes zich, opnieuw aan de schouder en kleinmidden Alain Quisqua- ter liep op hetzelfde moment een handkwetsuur op. Proble men dus voor de coach die maar een man mocht vervan gen, hij nam toen geen enkel risico met Alain Quisquater, de grote belofte van V.A. en verving hem door Franky Huyck, Wim Claes moest dus op het terrein blijven. Koe- kelberg deed wat van een ka pitein verwacht wordt en ging op grootmidden spelen en Geert Quisquater op kleinmidden zodat Wim Claes zich aan de koord kon opstel len. V.A. bleef goed gemoti veerd verder spelen. Toe komst kwam wel iets meer in de wedstrijd met 12-4 en 14-6, maar via Koekelberg en Van Damme klaarde men de klus. Het werd 15-6 en Baasrode V.A. speelt dus de finale op maandag 23 mei. Iedereen staat versteld van de kracht die deze jonge V.A. ploeg uitstraalt. Als deze ploeg kan bijeen blijven gaat men nog brokken maken in de kompe titie. Maar de eerste ploeg blijft primordiaal en een paar spelers staan dicht bij deze stap. E. Kaatsen. Kampioen 1987 Bolvrienden verloor zwaar tegen Welkom (vh) BEKER HOGERE III Baasrode V.A. 6 WeUe 7 De laatste wedstrijden van de beker van de Liga werden gespeeld op het terrein van Terjoden. Baasrode, zonder kapitein Verheyden en met de jonge Van Damme, moest ook nog in laatste instantie De Clercq vervangen door de 16-jarige Quisquater, zodat V.A. met 2 juniores tussen de lijnen kwam. V.A. begon zeer goed tegen Welle. Via gelegenheidskapitcin Goossens werd het 1-0 en 3-1 voor Baasrode. Bij Welle speelde Steven Vlassenbroek zeer sterk maar V.A. was sterk gemotiveerd, wat resul teerde in een 4-2 en zelfs 6-3 voorsprong en 40-0. Toen ie dereen zich aan een grote ze ge van V.A. verwachtte brak plots de veer. het spel ging nog verloren 6-4; het werd zelfs 6-6 en nog een verrassen de ontknoping met een 6-7 zege voor Welle Jammer voor een moedig Baasrode waarbij de jeugd zeer goed uit de verf kwam. Terjoden 7 'Baasrode V.A. 6 De wedstrijd tussen Terjoden en V.A. begon in het voor deel van de Baasrodenaars (0- 1). Het bleef gelijk tot 2-2 maar dan nam Baasrode weer voorsprong 2-3 en zelfs 4-6 maar V.A. had toen reeds de jonge Quisquater met «door geslagen» hand moeten ver vangen door Koekelberg. Toen de zege wenkte werd Baasrode betrapt op indivi duele kleine fouten wat Ter joden toeliet via goed spel van Van Der Haegen de bakens te verleggen, 5-6 en 6-6 om uit- Badminton. Deze sport neemt een steeds hogere vlucht mede door de initiatieven die de eindelijk nog de zege te beha- en gemeentebesturen nemen om tijdens de sportkampen de minder bekende sporten SS"? I"6' propageren (vh) rode V.A. tweemaal een nan- r r te voorsprong uit de handen glippen. Eigenlijk jammer want een overwinning, die er beslist inzat, had heel wat be tekend voor de «entourage» de klub. Nochtans blijft KAATSVERBOND LEBBEKE Bolvrienden-Welkom: 3-15 De konfrontatic tussen de kampioen '87 en gebuur Wel kom werd aanzien als een zeer belangrijke en bepalende wedstrijd voor het verder ver men optimistisch gestemd bij I" de derde KVKT-afdeling op Pardaf D van de overwm- Baasrode V.A en men rekent werd Ons Huis B in eigen huis ning ,e houden. Het werd een erop klaar te zijn voor de geklopt met de kleinst moge- uitgesproken 1-9 overwin- kompetitiestart Al beseft hjke cijfers. Aanvankelijk nin8- Freddy van Strydonck men dat de verplaatsing naar scheen Ons Huis B getrak- kon de eer redden door Van vice-kampioen Opstal een teerd te zullen worden op een Biesen te verslaan. Voor de aartsmoeilijkc opdracht grote nederlaag 1-3. Spoedig rest was het alles Eendracht wordt. echter konden ze zich herpak- wat de klok sloeg. F ken en met 3-4 hadden ze nog 1° de vierde afdeling is Juve- alle kansen. Ze slaagden er nes B "iet verder geraakt dan toch niet in de Pardaf C-jon- een 5-5 score toen Eendracht gens te verslaan. Dirk Van c er de gasten waren. Aan- Herck was de sterke figuur bij vankelijk scheen er geen Kruibeke en hij legde de basis vuiltje aan de lucht voor de van deze overwinning. Dyna- thuisploeg die met 4-1 op mica C was van geen tel bij winst waren gekomen halfweg het bezoek van Eendracht Ze- wedstrijd. Maar in het andere lc. Ze werden letterlijk van gedeelte van de ontmoeting achter de tafels gespeeld en was er van Juvenes B niet veel kregen een 0-10 nederlaag meer te bekennen. Ze haal- toebedacht. De B-ploeg van den met veel moeite nog één Dynamica was er al niet beter overwinning binnen en dan aan toe. Thuis kregen ze een kree8 men een 5-5 score. E. 2-8 opdoffer toebedacht van De Vleeschouwer was bij de Pardaf C waarin Stefan de Zeelse formatie de sterke Clercq en Van Herck niet te man met drie overwinningen. temmen waren. Bal A heeft Terwijl bij Eendracht C «~»'- ^Cn if/1 j-lctwat mi'deren tot er gOC£j aangedaan om in de a' Raedemackers op eer 3-9. Nadien waren de oezoe- wedstrijd tegen Kcmzeke de de wedstrijd mag terugbük- kers met meer te stuiten dank punten thuis te houden. Deze ken- Ptado had geen kans zij een uitstekende «Max» De zege was van jn hc, b jn a[ tegen Opwijk B. Ze werden Seilk".r;ktï 'oc° daa.' 8«ak,«rd op een 3-7 winning te gaan. Ze hadden een 5-1 voor sprong verworven en ze gin gen regelrecht naar het vero veren van de volle buit. Maar in de resterende vier wedstrij den ging naar de Viktory die meteen nog één puntje kon den meepakken 5-5. Gemak kelijker had het KWB B die een vlotte 0-10 op het scheids- rechtersblad zette bij Pardaf E. De plaatselijken kregen amper een setje toebedacht. In een uitgestelde ontmoeting kon Viktory A nog één puntje geaaid voÓïS van tós dkh.'" «- sP»«'ld» l'W dc bezoekers. De tussenstanden gingen van d= veder uitlopen waardoor i'SeTr' TlWers"'bI de Bol- 7f 1" 8=ra»kt, Aelhrechi F. IJi, naar een "-3 overwinning, was bij Opwijk opnieuw de zij prachtig keerderswerk bijgestaan door De Batselier en Van Handenhovc. Na de rust kon de thuisploeg he," trio De Kinder Van ^"coeT™ ÏÏ2T J°h™* D' M°°'g™,e mcT™„ dH «ktem en pïcke, eid ke man me, zijn drie overwin- Sverwmningen. BZP Lokeren gclghem en De Hector, goed dag. „ingen. Bij Kemzeke was he, slaagde er in Vikiory A een Mrwr«traat Rnlvrionrirn vooral Gunthcr Heyndrickx puntje tc ontfrutselen. Aan- Srwr zi die het moest doen. vankelijk scheen de BZP- Welkom-Super Zeven Eendracht D had aeen moeite ploeg naar een vlotte over- pikken bij hun buren BAC D. de ontmoeting Dirk Baert was de sterke man o i bjj (je BAC-ploeg, maar zijn drie overwinningen konden de balans niet doen doorwe gen voor zijn ploeg. De Kim- pe en De Schepper wonnen voor Viltory twee wedstrij den. BZP Lokeren haalde zeer nipt de overwinning weg -i n 'j - i kij KWB B. In het eerste in de al Raedemackers op een goe- gedeelte van de wedstrijd ging a. Hp orpHsln.H he[ „enwichtig „J, J het slot van de ontmoeting leek de bezoeker toch sterker te zijn en met een 4-6 bleven ze juist met de hakken over de sloot. Karei Lardon was niet te verslaan bij de KWB- ploeg en haalde drie overwin ningen binnen. Voor BZP wa ren het de gewone klanten die het weer moesten doen. Nocl Wittock en Andre Van de Voorde. Pardaf E kreeg de volle lading op verplaatsing bij Madeion C 10-0. Alhoewel een zestal wedstrijden hun be- Het gebeurt niet vaak dat we A2 spelers in onze provincie aan het werk zien. Afgelopen weekend speelden de gewezen nederlanders Jac ques Nuyten en Filip Weyning van OLVE een prachtige en spannende finale op het tor nooi van Danüe te Hamme. Scheen Nuyten de wedstrijd reeds van bij het begin volle dig te controleren en bouwde hij een 13-3 voorsprong uit, kon hij niet vermijden dat Weyning tot 15-10 terug kwam. Weyning scheen nu pas op dreef te komen en zette Nuy ten in de tweede set regelma tig op tegenvoet om uiteinde lijk de set met 15-7 te winnen. Na vijf minuten rustpauze verliep de beslissende set ge- lijkopgaand, maar langzaam bouwde Weyning aan een 12- 7 voorsprong. Nuyten liet niet begaan en trok zijn truken- doos helemaal open om tot 12-12 terug te komen. Tot Nuyten ongecontroleerd be gon te spelen en drie fouten maakte op rij. Robin Heylen die een BI klassement heeft, won de da mes enkel poule in de A2 reeks. Bl's Heynninckx-Jaeker van Dropshot vermochten weinig tegen ervaren A2 spelers Isa- si-Deruisseaux van Ixelles en verloren de finale met twee keer 15-4. Boven-De Mey van Vulcain en OBTC wonnen het zeer zware gemengd van Isasi- Meuleman van Ixelles en Wil- sele met 15-12, 7-15 en 17-14. Een verkouden Bart Boven had voor deze finalepartij reeds hard moeten vechten in de halve finale. Hij was dan ook te vermoeid om Jacques Nuyten in halve finale te ver slaan. Frank Bosstraete van Ant werp was duidelijk te snel voor Frank Delalieux van He- bad. Bosstraete domineerde de finale en won met 17-14 en 15-9. Bij de dames speelde Martine Verhellen van de Flying Shuttles een heldhaftige partij tegen Ingrid Morriens van Amateurs. Morriens won met 6-11, 11-7 en 11-7. slag kregen in de derde set slaagden de bezoekers er nooit in deze om te buigen in een overwinning. Juvenes C dat helemaal vooraan prijkt heeft hun waarde bewezen door BAC C een 2-8 neder laag toe te dienen. Van Acker Jan en Jans Van de Velde wonnen voor Juvenes C alles cn dat gaf de doorslag bij de eindafrekening. In de vijfde reeks een vlotte sterke Stut B overwinning van 0-10 op Ons Huis D. Een probleemloze ontmoeting voor Braeckman en vrienden. Datzelfde Ons Huis kreeg deze week nog maar eens de volle lading op Okapi C Kallo. 10-0 zonder pardon. Ook nog een zware uitslag van 10-0 die Patro I lukte toen Viktory B er op bezoek is gekomen. Alleen in het dubbel kon Viktory B wat tegenspartelen. Spanning was troef in de ont moeting tussen Triumf C en KWB D. De lokale formatie had echt geen problemen in het begin van de wedstrijd 3- 1. Later zou blijken dat ze zich nog schrap zouden moe ten zetten om de aandringen de bezoekers op afstand te houden. Het werd 4-3 en zelfs 4-4. Naderhand kon Triumf C toch het hoofd koel houden en de laatste wedstrijden in winst ombuigen. Eindstand 6- 4. Coillier legde bij de over winnaars de basis voor deze Voor Felix Verbeeck van Erasmus was de finale heren B2 van groot belang. Ver beeck moest winnen om naar een BI klassement te stijgen. Maar Eric Timmerman jr. van OBTC maakte het hem niet gemakkelijk. Een snelle en hard werkende Verbeeck won met 11-3 en 11-5 van Touria Leyn van de Mintons. De Ridder-Uyttersprot en Verheyden-Verheyden van Buggenhout speelden de fina le dubbel heren. De Ridder- Uyttersprot wonnen met 18- 13 en 15-5. Een tweede finalewinst voor Badminton. Ook zij namen deel aan het Hamse tornooi, al is het dan om de belegde broodjes klaar te maken (vh) verdient met 9-15, 15-9 en 15- 5. Lieve Tanghe van OBTC won gemakkelijk bij de dames met 11-2 en 11-2 van Ann Brisau van de Flying Shuttles. De spannendste en meest be twiste finale van het ganse tomooi was zeker de dubbel heren in de open B reeks tussen Linders-Delalieux van Hebad en Rudy Weyn - Van Bruyssel van de Mintons. Linders-Delalieux wonnen uiteindelijk met 18-17, 11-15 en 17-14. Minder spannend was de fina le bij de dames. Heylen-Hou- b^echts van Molse en Drop shot wonnen met 15-10 en 15- 8 van Verhellen-Brisau. Andries-Ceulemans van Ant werp beheersten de gemeng de finale en wonnen met 17- 15 en 15-5 van Peersman- Morriens van Olbad an Ama teurs. Op hun weg naar de finale versloegen Ronald Verhey den en Danny Smet van Bug genhout de twee B 2 kandida ten Pierre De Ridder van Buggenhout en Eddy Man- naert van Drive. In finale maakten ze er een spannend kijkstuk van dat met 15-7 en 15-13 werd ge wonnen door Verheyden. Net als in de B2 reeks was het dames enkel ook in de Cl kategorie niet geldig. Erika Tollenaere van Scaldis won die finale overtuieend Tollenaere met clubgenote De Bruyn in de dubbel da mes. Zij wonnen met 15-10 en 15-5 van Caluwaerts-Tilley van Buggenhout. Mestdagh-Van Der Stricht van Beveren hadden drie sets nodig om het gemengd te win nen met 7-15,15-5 en 15-7 van De Ridder-Caluwaerts. Eindelijk loon naar werken voor Alain Van Steen van Plumula. Had Van Steen reeds een geldige finale be reikt dan was hij door zijn finaleplaats te Hamme reeds Cl. Toch won hij de finale met 15-4 en 15-11 van Koen Vercauteren van Beveren. Omdat de dames enkel dub bel geldig was, waren Dunja Melis van Merchtem en Britta Maes van Temse reeds Cl eer ze de finale aanvatten. Melis won die finale met 11-4, 3-11 en 11-5. Vader Guido Melis won met clubgenoot Mare Troch de dubbel bij de heren met 15-6 en 18-13 van Declercq Cap van de Mintons. Dunja en Dinska Melis zetten de kroon op het werk door de dubbel te winnen met 15-8 en 15-10 van clubgenoten De Vis-Schoups. Net op de verjaardag van An- nemie Van Der Heyden van Drive won ze met echtgenoot Yvan Delplanque het ge mengd met 15-10 en 17-15 van Declercq-Van Hoeyweghen van de Mintons. (L.C.) zege. Gemakkelijker had het Okapi B dat bij Troelandt Sinaai niet lang moest wach ten om de overwinning vast te pinnen. 1-9. Alleen Van Bos sche kon de eer redden door Present te verslaan in de der de set. Hetzelfde voor Sint- Pauwels dat op Triumf B een 1-9 weghaalde. Kurt Vander Vreken kon de eer redden en voor de rest was het Sint- Pauwels die het deed. Dat zelfde Sint-Pauwels lukte nog een 3-7 overwinning op Krui beke D. Geert Huyghe vorm de het enigste tegengewicht bij Kruibeke dat Sint-Pauwels niet kon verslaan. Alleen Ed dy De Boom kon hem klop pen. Tenslotte was er niet nog Okapi B dat het moeilijk had om Patro I van de overwin ning te houden. In het begin hadden de Patro's voorsprong 2-3. Spoedig echter moesten ze deze prijsgeven en was het Okapi dat stilaan maar zeker een kleine 6-4 bijeenspeelde. Bij Patro won Mario De Smet drie keer. HVC V.C. Rapid St.-Niklaas: Lief- hebberstomooi Op zaterdag 25 mei 1988 orga niseert Volleybalklub Rapid St. -Niklaas een volleybaltor- nooi voor liefhebbersploegen. Het tornooi staat open voor zowel heren- als damesploe- gen als gemengd (minstens twee dames). De wedstrijden grijpen plaats in een prachtige omgeving en dit op de terrei nen van de Normaalschool, Hoge Kouter in de Heidemo- lenstraat te Sint-Niklaas. Aan vang van de wedstrijden om 10 u. De ploegen moeten aanwe zig zijn te 9u30 en het einde is voorzien om 18 u. Het inschrijvingsgeld voor deelname aan dit groots tor nooi is vastgesteld op 500 fr. en is te storten op de rekening 000-0985135-03 van de Heer Vandermeulen Norbert, Pas toor De Meerleerstraat 47. 2700 Sint-Niklaas. KAATSKALENDER e m 17.4 -15.00 u.: Denderbelle - Terjoden Grimminge - Kastel Rap en Vlug Pclotc Opstal - V.A. Baasrode Bevordering 17.4 15.00 u.' S.K. Hamme - Steven Moorscl Hoké Ercmbodegcm - Zele Duimen Baardcgem - Adec Baasrode Hamme Zogge - Duvel WlUebrock Herderscm - Wieze Lagere I 17.4 - 15.00 u.: Puurs Herleving Aalst Kerksken - Nieuwkerken Kastel - Gijzcgem Lagere D 16.4 - 15.00 u.: Denderbelle - Brussegem 17.4 -15.00 u.: VA Baasrode - Opwijk St.-Anna Hamme - Jeans Saloon Vliegende bal - Toekomst Buggenhout Miniemen 17.4 - 10,30 u.: Zele Dunnen - Denderbelle 10.00 u.; Wieze Sportief - Toekomst Buggenhout 10.00 u.: St.-Anna Hamme - VA Baasrode Pupillen 15.4 - 10.00 u.: Brussegem - Wieze Sportief Denderbelle - Brussegem 17.4 -10.00 u.: V.A. Baasrode - Toekomst Buggenhout Kastel Rap en Vlug - Steven Moorsel Terjoden - Baasrode - Hof ten Rode 17.4 - 09.00 u.: Zele Durmen - St.-Anna Hamme Wieze Sportief-Zele Durmen: 15-10

De Voorpost | 1988 | | pagina 27