NIPT MAAR VERDIEND! VOOR WIE DE BEKER? KAMPIOEN DE LANTAARN ZELE PROMOVEERT NAAR TWEEDE NATIONALE ONDANKS DE INZET PATRO SLUIT HET SEIZOEN GOED AF JEF D'HAEN WINT HET KLUBTORNOOI TWEEDE SCHAAL ZFC REDS TWEEDE GROTE PRIJS LEBBEEKSE SPORTRAAD RUSTIG MEESTERSCHAP MINIVOETBAL De Voorpost - 15.4.1988 - 31 DARTS Biljarten. In Lebbeke organiseerde Scotch Inn de Ereprijs Norbert De Raicelirr w* Biljarten. Groeneveld Melsele, kampioen in de sektor Beveren, werd ontvangen op het kregen de winnaars op een rijtje (gb) kasteel Cortewalle (Iv) BOWLING Alloo Chrlstiaensen 6 Yaca I Dottenijs 2 Dc Aalstenaars hadden echt niet veel over in hun partij tegen Dottenijs. Amper veer tien kegels verschil viel er te noteren tussen Alloo en Yaca I. Dit was vooral te wijten aan het mindere presteren van Ghislain De Deyn en Bruno Rossi. Het eerste spel verliep zelfs volledig in het voordeel van Dottenijs (827-916). Een zwakkere prestatie konden de Aalstenaars toen nog moeilij ker negeren. Het langzame herstel kwam er in het tweede en in het derde spel. Eerst met 926 tegen 918 en dan met 944 tegen 849. Gelukkig zak ten de bezoekers volledig weg voor de Aalstenaars in dat laatste spel of de thuisploeg kon deze partij nooit meer in winst ombuigen. (2-97-2683) Nu blijft op drie wedstrijden van het einde dc tweede plaats een haalbare kaart. Ze ven punten verschil lijkt aller minst onoverbrugbaar daar Aalst vooral zijn schade kan goedmaken op de allerlaatste speeldag. Dan zijn de Karo- lingers, tweede geklasseerd, te gast in de Ajuinstad. Char leroi, dat volgende speeldag de leidcrsploeg in dc ogen dient te staren heeft dus een zeer zwaar seizocneinde voor de boeg. Alloo vecht volgen de week een prestigcduel uit tegen de buren uit Eronde- gem. Hier volgen nog dc indi viduele prestaties. Rik De Thaey: 578 p.. Peter Picters: 572 p., Ghislain De Deyn: 536, Romain Reynnoet: 510 p., Bruno Rossi: 501 Alloo Retro deed het echter verbluffend. Calshof Eronde- f2283-2577)meHief 'was^'hct Minivoetbal. BAC Raemdonck speelde vorige week 7-7 Minivoetbal in Berlare. De Joli's staan halfweg het EERSTE NATIONALE MINI ST.-GILLIS 8 BESELARE 4 Zonder Frank Milliam heeft thuisploeg Mini St.-Gillis geen moeiteloze zege behaald tegen Beselare. Een zege zon der glans, want na de domme nederlaag vorige week moet er al een mirakel gebeuren om het Gentse Maracana nog bij te benen voor de titel. Spelend met een nieuw sys teem (zonder doelman) botste Mini St.-Gillis onverwacht bij de eerste aanval van Beselare op een 0-1 achterstand. Chris Rongé zette deze zaak dan even later weer recht, maar de bezoekers wisten aan het einde van de eerste periode toch weer een 1-3 voorsprong bij elkaar te trappen. In de tweede periode bracht Rudi Stuer Mini St.-Gillis te rug bij en dan verscheen de ouderdomsdeken van het mi ni voetbal, Karei De Mol op het veld bij de thuisploeg. Bij een 3-3 stand wist «gouwe ouwe» Karei drie maal achter elkaar te scoren zodat Mini St.-Gillis meteen rustig op de zege kon afstevenen. Met nog aanvullende doel punten van Chris Rongé wer den dan uiteindelijk 8 thuis- treffers bewerkstelligd ook al konden de bezoekers de eer opeisen om de laatste goal van deze wedstrijd op hun aktief te zetten. M.S. Geert Cornand die met 568 8'"jk 'eKen Gorton (jj) punten het hoogste aantal achter zijn naam bracht. I. N.O.M.B. KERN BERLARE Haerens (525) en Chris Corte- man (520) bleven in zijn Uitslagen Klassement spoor. Het seizoeneindc be- Gredi - Baert 6-3 R«*ks A looft zeer spannend te wor- Spectrum - Gorion 4-7 1 Den Draver den. Retro bekleedt dc twee- Pa&Gijs - Dima 5-6 2 Sportievcn de plaats en telt slechts drie P°mPicrkcn - BAC 7-7 3. Baert punten achterstand op Frcd- Oravcr - Sportleven 1-7 4. P.iOij, Parking, dv's Videoclub Erondegem. 25 46 25 41 25 29 25 32 klassement in de B-reeks (jj) 5. Modehuis Gredi 6. DimaTurfput 7. BAC Raemdonck 8. Gorion 9. Spectrum 10. Pompierken Reeks B 1. Joker Pavosport 25 29 2. Mini bond 23 19 25 28 3. Jeugdhuis Joko 23 16 24 27 4. Moriaens 23 16 25 27 5. Joli's 23 15 24 24 6. Nwc Pluim Riv 23 13 25 18 7. Regina 23 11 8. Argcnta Boys 23 4 Vakantiebeurs voor vrijwilli gers is de titel van een brochu re die door het Platform voor Voluntariaat is uitgegeven en waarin men 42 verenigingen terug vindt die begaan zijn met gehandicaptenzorg, op vangcentra, kinderateliers enz. en die voor hun werking een beroep doen op vrijwilli gers. De brochure kost 50 fr. en kan aangevraagd worden bij Platform voor Volunta riaat, Spastraat 32 te 1040 Brussel (02/230.15.40). Voor de vierde internationale antiquarische boekenbeurs te Brussel kan men terecht tot en met 22 mei in de Magdale- nazaal te Brussel. Zestig boekhandelaars brengen er hun oude boeken mee. Er worden in ons land aardig wat dieselwagens verkocht. Liefst 41.723 waren er dat de eerste drie maanden van het jaar op een totaal van 135.508 eenheden. N.O.M.B.-KERN D.S.D. Volgende week vrijdag en maandag worden de l/8e finales van de D.S.D.-beker gespeeld. De belangrijkste kansheb bers lopen op papier geen gevaar, maar er zijn toch twee belangrijke konfrontaties met Quick Shop-Minishotters en M.V.C.-Markt. De grootste kanshebbers, Kleding Octaaf en Givana zijn zeker gemotiveerd. De eerstgenoemden om evenveel overwinningen te behalen als Givana en de kampioen om definitief de beker naar zich toe te halen met drie overwinningen op rij. Maandag 18/4 Lebbeke 19.00 u. Dendermotors - Zwam- berhof Maandag 18/4 Grembergen 19.30 u. Eves - Kleding Octaaf Vrijdag 22/4 Lebbeke 18.30 u. Sobofi - Givana Vrijdag 22/4 Lebbeke 19.30 u. Stoom - Verhofstadt Vrijdag 22/4 Grembergen 19.00 u. Snuffelaartje - Moer straat Vrijdag 22/4 Grembergen 20.00 u. Quick Shop - Minishot- ters Vrijdag 22 /4 Grembergen 21.00 u. M.V.C. - Markt Vrijdag 22/4 Grembergen 22.00 u. Honky Tonk - Wit Hof Bij deze delen wij U tevens mede dat de trekking voor de samenstelling van de 1/4 finales zal plaats hebben op vrijdag 22/4 in de Sporthalle te Grembergen aanstonds na de laatste wedstrijd van de l/8e finales. TWEEDE NATIONALE MINI TEMSE MARIAKERKE Met gebogen hoofd moest Mi ni Temse eens te meer het strijdperk verlaten. Ook te gen Mariakerke konden de gebroeders Van Hoeylandt niet meer aanknopen met de zege zodat de degradatie on- afwendwaar lijkt. Nochtans begon de wedstrijd heel goed voor de scheepsbouwers want het was Carlos Van Hoey landt die in het begin van de eerste periode met een straf- comer de stand kon openen. Lang kon deze mooie uit gangspositie echter niet in stand gehouden worden door de Temse-jongens en de Ge ntse bezoekers liepen nog uit tot 1-2. Een stand die ze ver der uitbouwden in de tweede periode naar 1-3. Terwijl Temse in het begin van de derde periode een unieke kans liet liggen om terug aan te sluiten werd het 1-5 zodat de wedstrijd meteen beslist was. Toen de bezoekers helemaal buiten schot waren brachten Guy en Carlos Van Hoey landt met elk een juiste straf- corner de eindstand op het bord. M.S. In derde nationale is De Lan taarn zoals verwacht kam pioen geworden. De tweede titel voor de Zeienaars nadat zij in 1984 reeds de doorbraak forceerden naar tweede natio nale. Tegen het onderaan ge klasseerde Brakel liep het na een zenuwachtige start aan vankelijk niet los. De Zeie naars keken na de eerste pe riode zelfs tegen een 0-2 ach terstand op. Viermaal werd op de staander besloten en tweemaal mocht de Brakelse doelman onbestraft de bal met de hand uit het doel slaan. Luk De Mets en Bart Merckx bleven de achtervol ging inzetten en drukten een logische 2-2 rustscore door. Na de pauze ging Brakel hele maal onderuit. De Mets (3), Patrick Van de Velde (4), Karei Willockx (1), Merckx (2), Jan Bogaert (2) en Luk Haentjens (1) maakten er een echte kampioenenviering van, na een afgetekende 15-2 over winning. Klubsekretaris Luk Haentjens sprak van een sportieve revanche nadat zijn ploeg vorig seizoen ten on rechte door de bondsinstan- ties naar derde nationale werd verwezen... «Op zoek naar gerechtigheid stelden we ons voor de aanvang van de kom petitie tot hoofddoel de pro motie naar tweede te bewerk stelligen. Naargelang de kom petitie vorderde, kwamen er onvermijdelijk titelaspiraties bij. Het verlies van de topper in Sint-Lievens-Houtem bracht de spelers opnieuw met de beide voeten op de grond. Na de titel van herfst- kampioen speelden we een sterke terugronde met de titel als exponent. Het aantrekken van Luk De Mets, doelman Mark De Kegel en Bart Merckx, bezorgde de ploeg meer inhoud. Nu de promotie een feit is, zal naar nieuwe Minivoetbal. De Lantaarn uit Zele promoveert naar tweede afdeling (bvw) versterking worden uitgeke ken, Minimum twee en wel licht drie nieuwe spelers ko men onze rangen versterken. De namen hou ik voorlopig nog voor mezelf. Ook in tweede willen we een voor aanstaande rol spelen. Senti ment moet in deze optiek de plaats ruimen voor een realis tische kijk. De droom van De Lantaarn is ooit eens door te dringen tot eerste nationale. Binnen een periode van drie jaar moet dit kunnen met het nog voorhanden zijnde Zeelse minivoetbaltalent». Voor Mare De Beule betekent de kampioenstitel meteen het af scheid als speler. Volgend sei zoen ruilt hij het spelersplun je immers voor een funktie van coach. Een sterke man langs de lijn is er volgens sekretaris Haentjens nodig om het in de nationale reek sen waar te kunnen maken. Eerstenationaler ON. Van Damme zet na een 5-6 over winning bij Press Shop Oost kamp zijn zegereeks verder. Ondanks de brutale aanpak van de Bruggelingen bewerk te Van Damme via 0-2 (twee maal Robert Baranski) een 2- 4 rustscore. Johan Van Eet- velde na een persoonlijke ak- tie en Patrick Burms teken den voor de treffers. Oost kamp sloeg echter via Johnny Patteeuw terug tot 5-4. Tij dens de laatste drie minuten drukten Marnix Boeykens en Franky De Daele de overwin ning door. In tweede nationa le lukte Maes een merkwaar dige remonte in de slotact. In een ruk werd een 6-1 achter stand herleid tot 6-5. André Van der Poorten scoorde het eerste doelpunt. Johan Poppe (2), Wim Den Haese en Jean- Pierre Vehent waren de ande re afwerkers. In de slotsekon- de werd het nog 7-5 toen Van der Poorten een counter met de hand uit doel sloeg zodat Sleidinge via een strafschop de wedstrijd definitief kon be slechten. (Rjz) BILJART-CLUB CENTRUM LOKEREN Vorig weekend werd de finale gespeeld van het klubtomooi triathlon in BC-Centrum Lo keren. De eerste halve finale werd betwist tussen Robert Van Damme en Stany Cowie. Na een sterke achtervolging won Robert het vrijspel. Sta ny Cowie sloeg verbluffend terug in het bandstoten door te winnen in 8 beurten. Maar Robert Van Damme zette or de op zaken in het drieband- spel. De tweede halve finale ging tussen Jef D'Haen en Jo Van Laere. D'Haen won vlot het vrijspel. Van Laere her stelde zich in het bandstoten. Maar met een verbluffende match drieband (met meer dan één moyenne) plaatste Jef D'Haen zich verdiend voor de finale. Voor de derde plaats kon Jo Van Laere het laken naar zich toehalen te gen Stany Cowie, die vierde werd. In de finale startte Jef D'Haen zeer sterk in het vrij spel.. Na acht beurten won hij de partij overtuigend tegen Robert Van Damme. In het bandstoten was het eveneens D'Haen die won tegen Van Damme. Hierdoor had hij een comfortabele voorsprong opgebouwd, zodat hij in het driebanden niet meer werd bedreigd. De volledige uitslag is als volgt: 1. Jef D'Haen. 2. Robert Van Damme, 3. Jo Van Laere, 4. Stany Cowie, 5. Marcel Van Nieulande, 6. Roger Wil lockx, 7. Leon Delbruyère, 8. Luc Vervaet. Paul Pieters in Gewestelijke Finale Drieband Zaterdag a.s. 16 april wordt in BC-Centrum-Lokeren de ge westelijke finale 3' klas drie band (27 pt.) betwist om 14 u. Het district Waasland wordt vertegenwoordigd door Paul Pieters van BC-Centrum-Lo- keren. Hij zal het moeten op nemen tegen Luk Gillade (BC Iwein Aalst) - G. Danneels (Kon. Brugse BA) - Luc Tem merman (BC Edclweis Ever- gem) - en Thierry Van den Berghe (BC Sans peur Moes ereen). De winnaar van deze finale betwist de nationale finale op 15 mei te Sint-Truiden. We zijn benieuwd of Paul Pieters deze gewestelijke titel voor de tweede keer opeenvolgend in Lokeren kan houden! J.V.l. In de KB 11 B-kompetitie, eerste provinciale, heeft Patro weer goede uitslagen laten noteren. De A-formatie moest er Kieldrecht B bekam pen. Een formatie die schier op de laatste plaats staat ge noteerd. Er was bij Patro A toch enige aarzeling te be speuren toen Erik De Clercq niet kon aantreden. Maar spoedig bleek dat deze vrees ongegrond was. Johan Van Hecke, Mare De Keyser en Pierre de Schoesitter waren bij de Hamse formatie niet te houden. Ze wonnen alles. Dat was vier keer. Invaller Bart Van Couwenberghe deed zich ook opmerken met één overwinning. Bijna eike keer als hij als invaller moet aantreden kan hij een over winning achter zijn naam schrijven. Patro B van zijn kant kwam uit tegen Sleidinge B een ploeg die op dezelfde hoogte staat geklasseerd als de Ham- se formatie. Hier waren er weinig problemen want de Hamse ploeg deed het voor treffelijk en liet dadelijk hun intenties kennen door een vlotte 7-2 voorsprong te ne men. Later is deze voor sprong uitgedeind tot een 11-5 overwinning. Carl Goossens, Dirk Stallaert en Peter Van Cauteren wonnen elk drie keer. Guido De Block met zijn twee overwinningen maakte de eindstand rond. Met belangstelling werd er uitgekeken naar de ontmoe ting Patro C - Temse A vooral omdat de bezoeker met zijn tweede plaats in de rangschik king nog in de running was voor de eindstrijd. De Ham- menaars hebben het zeer goed gedaan. Vooral Mare Stallaert was niet te houdan en won drie keer. Hilaere Straetman won twee keer. Paul De Schoesitter en Tho mas Behiels moesten het met één overwinning stellen. Maar dat alles betekende toch dat Temse A amper met de hakken over de sloot is geko men 7-9. De bezoekers had den zich aan zulke lokale tegenstand niet verwacht. Op de laatste speeldag haalde Patro A hun slag thuis tegen Drive C met 6-10 cijfers. Van Hecke en De Keyser wonnen alles. Pierre De Schoesitter kon tweemaal juichen, alleen invaller Mike D'Hollander won niets. Patro B ook al gehandikapt haalde een 8-8 score op Kiel drecht B. Vooral Guido De Block won hier alles (4). Dirk Stallaert, Pater Van Cauteren wonnen elke twee keer. Ook hier kon invaller Patrick Glas niets oogsten. Patro C tenslotte had geen moeite om met 2-14 te winnen bij Beveren A. Een ploeg die volgend jaar een reeksje lager mag spelen. Straetman was hier de beste man met zijn vier overwinningen. Hij won net zoveel als Mare Stallaert. Paul De Schoesitter en Walter De Rijcke wonnen elk drie keer. Daarmee is het doek gevallen over de KBTTB-kompetitie. HVC GREMBERGSE ZOMERKOMPETITIE DARTS 1988 Speeldag: zaterdag 9 april 1988 Sportarena (Hamme) - De Corner 1 (Grembergen) 2-6 Boskant 1 (Peizegem) - Boskant 2 (Peizegem) 7-1 The Kiffies (Lebbeke) - De Klokvrienden (Moerzeke) 6-2 De Corner 2: vrij Klassement 1. Boskantboys 1 17-12 2. De Corner 1 1 6-2 2 3. The Kiffies 1 6-2 2 4. De Klokvr. 1 2-6 0 5. Sportarena 1 2-6 0 6. Boskantboys 2 11-70 7. De Corner 2 0 0-0 0 Volgende wedstrijden za. 16 april 1988 te 20 u. De Comer 2 - The Kiffies, café La Paloma, Grembergen 20 u. Boskant 2 - De Comer 1, café Sportwereld. Peizegem 17 u. De Klokvr. - Sportarena, café De Klok, Moerzeke, 20 u. Boskant 1: vrij ZFC Reds Lebbeke organiseert van 9 mei tot en met 3 juni a.s. de «Tweede Schaal ZFC Reds Lebbeke» in de Buggenhoutse sporthal Vierhuizen. De eerste schaal, vorig jaar georganiseerd in de sporthal te St.-Gillis- Dendermonde, zag FC. Donckstraat als laureaat. De tornooireglementen voorzien in de deelname van twaalf ploegen (vier reeksen van drie elk); de eerst ingeschreven teams nemen deel. Het inschrijvingsgeld bedraagt 3.000 F per team, daarin begrepen een waar borgsom, verplicht gesteld door de Vlaamse Zaalvoetbal- vereniging en tien toegangskaarten. De speeldata werden bepaald op maandag 9, vrijdag 13, zaterdag 14 en maandag 16 mei. van 18.30 u. tot 21.30 u. (schiftingsronde), op woensdag 25 en vrijdag 27 mei, van 19 tot 21 u. (kwartfinales), op zaterdag 28 mei, van 19 tot 21 u. (halve finales) en op vrijdag 3 juni, van 18 tot 22 u. (finale en troosting). Zich inschrijven voor deze Schaal kan bij Dirk Delsin, Kouterbaan 101, Lebbeke (052/22.44.39 na 18 u.) en bij Julien Siccard, Stationsstraat 75, Lebbeke (02/237.44.54. tijdens de kantooruren). (pvr) De Lebbeekse Gemeentelijke sportraad en de Sportdienst organiseren van 6 tot en met 28 mei, in de Lebbeekse Gemeentelijke sporthal langs de Albert I-straat een '2dc Grote Prijs Gemeentelijke Sportraad voor Zaalvoetbal- klubs'. Het speelprogramma ziet eruit als volgt: de schiftingen krijgen hun verloop op vrijdag 6 mei (18.30-21.30 u.), op maandag 9 mei (19-20 u.), op vrijdag 13 mei (18.30-21.30 u.), op vrijdag 13 mei (18.30-21.30 u.), op zaterdag 14 mei (19.30-21.30 u.) en op vrijdag 20 mei (18.30-21.30 u.) De halve finales worden betwist op zaterdag 21 (1-21 u.) en op vrijdag 27 mai (19.30-21 u.). De finale krijgt haar verloop op zaterdag 28 mei van 19 tot 21 u. Deelnemen aan dit tornooi, dat ook loopt in het kader van 'Qost-Vlaanderen Sportief, bedraagt 2.000 fr., bedrag dat gestort moet worden op het rekeningnummer 445- 4606431-62, van Sportraad Lebbeke. Het prijzenpakket, berekend op maksimaal 12 ploegen, voorziet voor de eerste een bedrag van 10.000 fr. wisselbeker), de tweede ontvangt 5.000 fr. beker), de derde 3.000 fr. beker) en de vierde 2.000 fr. beker). De overige ploegen ontvangen een herinneringstrofee. Verdere informatie kan worden bekomen via de gemeen telijke sportdienst (052/21.72.28 of 052/21.84.22). (pvr)

De Voorpost | 1988 | | pagina 31