S.O.S. VELLE REG. KAMPIOEN IN TWEEDE! NIPTE NEDERLAAG VOOR KC APPELS mwr. CERA ELVERSELE: JEUGDKAMPIOEN 32 - 15.4.1988 - De Voorpost ZAALVOETBAL W8*Etv «ofsua c*8 «UK» CAf S'fitN. ww emj in swu* MIE SKI KORFBAL Pelikanen 2 Palm Boys 4 Verrassende nederlaag van de Pelikanen ondanks het goede keeperswerk van (Jean-Ma- rie) Patrick Peelman. Nadat Peelman al in de aanvangsfase enkele keren gevaarlijk was tussenbeide door èl zijn ge wicht in de weegschaal te wer pen was het toch het bezoe kende Palmteam dat langs De korfbalkompetitie ligt ingevolge de afgelasting van een aantal wedstrijden enigszins in een knoop. Zo werden vorige zondag de halve finales van de Beker van België betwist ereklasser AKC en eersteklasser Rivie ra zullen op 1 mei a.s. de finale betwisten werden in ereklasse een aantal inhaalwedstrijden afgewerkt en moest ook KC Appels voor dergelijke wedstrijd naar Zaalvoetbal in Aalst. In de sporthal van Denderhoutem speelde Sportief tegen Olympia ^spero. Atlantis Lebbeke, aktief in de bevorderingsklasse, kreeg een ekstra-weekje rust toebedeeld. Ann Schuddinck: partijdige scheidsrechter en gebrek aan zelfdiscipline Tegen een Espero dat gezien zijn rangschikking duidelijk minder kwaliteit in huis heeft, moest KC Appels verrassend met 7-6 de duimen leggen. Over deze wedstrijd interna tionale Anne Schuddinck: «Het was meer dan duidelijk: Espero moest winnen. Je zal me niet zo vaak kritiek aan het adres van een scheidsrech ter horen richten die men sen worden bij een nederlaag nogal vaak als de schuldigen aangewezen maar de be doelingen van de man in kwestie lagen er vorige zon dagnamiddag vingerdik op. Zo werd Edwin Borms tijdens een doorbraak gewoon opzij geduwd, maar toch slaagde dc arbiter erin ons niet alleen een verantwoorde strafworp te weigeren, maar moesten we bovenop ook nog de bal afstaan. Er gaan geruchten dat er een fusie op komst is Zaalvoetbal. Olympia, een Aalsterse ploeg, speelde tegen Sportief in Denderhoutem tussen Volba en Espero en (jvdb) gezien in die mogelijke evolu tie is het feit dat de scheids rechter in kwestie een Volba- lid is, veelbetekenend. Als niet-Antwerpse klub heb je het in het korfbal inderdaad op bepaalde momenten ek- stra-moeilijk. Tweede oorzaak van onze ne derlaag lijkt me het gebrek aan zelfdiscipline dat sommi gen van onze spelers aan de dag legden. Er liepen Appels- spelers op het veld bij wie je duidelijk kon merken dat ze loodzware nachtelijke aktivi- teiten achter de rug hadden. Wanneer je op een hoog ni veau aan sport doet zouden dergelijke toestanden niet mogen voorkomen. Jammer. Hadden we zondag immers de zege behaald, hadden we op nieuw postgevat bij de sub toppers en konden we nog naar de tweede plaats in de eindrangschikking dingen. Nu kunnen we die vergeten. De Appelsc korven werden geskoord door Dirk Van Royen (3), Veronique De Paepe en Wim De Wilde, elk één. Laatstgenoemde slaagde erin, na een afwezigheid van anderhalve maand gevolg van een kwetsuur voor een meer dan bevredigend weder- optreden te zorgen. Hij draai de goed mee, had geen last meer van zijn kwetsuur en zal zondag van de partij zijn, wanneer we uit in het veld moeten tegen onze aartrivaal Neerlandia (Gent)». Na deze uitwedstrijd staan voor KC Appels drie thuis wedstrijden geprogram meerd. Pierre Van Rossem Op zaterdag 18 juni organi- zeert Natuurreservaten vzw een studiedag met als tema «Natuur voor de toekomst, de toekomst voor de natuur». Voor informatie kan men zich richten tot Natuurreservaten vzw, K. Elisabethlaan 57 te 9000 Gent (091/22.75.41). De Golf blijkt de best ver kochte wagen te zijn van het eerste kwartaal van 1988. Dat blijkt uit cijfers van Febiac. De Opel Kadett staat op de tweede plaats en dan volgen Peugeot 205 en Fort Escort. De eerste Japanner is de Toyota Corolla op de vijfde plaats. JEUGDCOMPETITIE TEMSE LIGA Dit eerste competitiejaar voor jeugdploegen bij de Temse zaalvoetballiga zit er op. Met duidelijk verschil heeft de jeugdploeg van Cera Elverse- le zich in deze competitie de beste getoond. Geen enkele wedstrijd werd verloren zodat met het max. der punten de waardige kampioenen op het ereschavotje zullen komen tij dens de kampioenenviering. Op de tweede plaats eindigde de thuisploeg van Sporthal Tilroda, De Porky's, die hun meerdere moeten erkennen in de Cera jongens. Jong Valen cia en I.S.A. Temse zijn de volgende jeugdploegen die een mooie ereplaats wisten te bemachtigen en zich resp. vierde en derde wisten te klas seren. Voor I.S.A. alleszins een genoegdoening want zij eindigden van de twee inge schreven scholen eerste. R.M.S. Temse kwam, immers één lengte te kort in de eind afrekening om dit interscolair onderonsje zegevierend af te sluiten. Zo komen we bij de onderste regionen en daar vinden we de Renners A en B broeder lijk gegroepeerd onderaan de rangtabel. Al hebben deze koersende jongens wel ver zachtende omstandigheden die kunnen ingebracht wor den. Zij moesten namelijk hun programma op een veel kortere tijdspannen afwerken dan de overige concurrenten aangezien ze weer paraat moesten staan wanneer het wielerseizoen begon. Hierdoor heeft Graaftex zich na een slechte start toch wat kunnen rehabiliteren en kon het zich tussen beide «koers- ploegen» nestelen. De rode lantaarn in deze ge slaagde competitie was voor de jongste ploeg. Veile Spor tief bewees echter op het ein de van de competitie dat zij uit het goede hout gesneden zijn en dat zij wellicht in een volgende competitie ai een duchtig tegenstander zullen zijn. T opscoorderstand 1. Ronny Patijn (Porky's) 44 doelpunten 2. De Vos Guy (Cera Elverse- le) 43 doelpunten 3. Peter Claus (J. Valencia) 17 doelpunten 4. Ibrahim Goréc (R.M.S. Temse) 16 doelpunten. M.S. TEMSE LIGA De eerste kampioen in de Temse liga is gekend. S.O.S. Veile rekreatief in tweede afdeling viel deze eer te beurt. In een spannend duel met direkte tegenstander F.C. Kramp I kwamen de S.O.S. jongens als overwinnaars naar voren zodat ze meteen mochten vieren. Nog in deze reeks zorgden de Palm Boys voor een grote verrassing door de Pelikanen te kloppen na een goede wedstryd. Meteen wordt het voor de Pelikanen nog oppassen om hun mooie ereplaats in stand te houden. Want Confiserie De Rijck dat deze speeldag niet aan spelen toe was kan nog roet in het eten strooien. Appelsvoorde haalde een vierde zege binnen tegen het onderaan geklasseerde K.L.J. Tielrode terwyl Korrea ook al won, zy het minder overtuigend, tegen een zich knap verdedigend F.C. Rocker. In derde afdeling alweer een goeie dag voor de mannen van stylpub 't Vlietje. Zelf niet tussen de lijnen moeten komen en je voornaamste tegenstander slechts een punt zien pakken, je zou voor minder enthousiast zyn. Dat gebeurde echter met De Zeehond, de nr. twee uit de klassering, tegen Real Ter Walle. Voor de Zeehond een belangrijk puntenverlies zo dicht tegen de ontknoping. Nog in derde een mooie overwinning van Porky's m tegen Sügro terwyl de Snorkels klacht indienden by het liga bestuur na hun wedstryd tegen Atletico Ter Walle. Zonder klachten overwon F.C. Kramp II de K.L.J. van Temse en laat zo deze ploeg verder onderaan staan. Zo komen we dan stilaan by de tenoren in deze Temse Liga. De Mannen uit eerste afdeling. Hier direkt één uit het oog springende uitslag. Het puntverlies van leider Vriendenkring tegen een op volle toeren draaiend Rupelboys. Voor Verhuizingen Hoskens dat een forfaitzege kon voorleggen tegen Porky's I en De Groene Wandeling dat met enige moeite Blauw Wit Melsele opzy kon zetten zal echter dit éne verloren puntje van de leider niet voldoende blyken om nog wat spanning in de laatste speeldagen te brengen. S.O.S. Veile jeugd liep bijna op een gevaarlyke Porky's klip maar kon toch nog juist deze omzeilen terwyl H.S.V. Temse blykbaar terug het goede ritme gevonden heeft en Shalke 82 verpletterde. Voor Shalke én Porky's I staat het zo goed als vast dat ze volgend seizoen een trapje lager zullen spelen. H S.O.S. Veile Ree. 2 F.C. Kramp I 1 Deze topper in tweede afde ling die meteen uitsluitsel bracht over het kampioen schap is in een volgelopen sporthal Tilroda een ware ze nuwoorlog geworden. S.O.S. Veile dat bij winst zeker was van de titel schoot dan ook meteen succesvol uit de start blokken en kon via Hans De Wolf op een mooie 1-0 voor sprong komen. De bezoekers van F.C. Kramp die bij winst in het spoor van de Vellenaars konden komen zochten wel langs Mare Slowack en Frank Heirbout achter de gelijkma ker maar een uitstekende thuisdoelman Bart Van Der Kerken hield de S.O.S. net ten ongeschonden. Rust 1-0. Na de pauze dan zette F.C. Kramp dan nog eens alles op alles en het was inderdaad ZaalvoelM. Z.V.C. De Zeehond uU ie Temse Liga (dw! kon lukken. Terwijl beide ploegen zich dan achteraf ver zoenden met de gelijke stand was het toch nog verrassend Erik Raes die zijn ploeg de winst en meteen de kam pioenstitel kon bezorgen. Voor F.C. Kramp natuurlijk een ontgoochelend slot maar wellicht houdt de club de tweede stek vast zodat pro motie toch nog een feit wordt. Vriendenkring 5 Rupel Boys 5 Vriendenkring, de leider in eerste afdeling, is in deze wedstrijd werkelijk door het oog van de spreekwoordelijke naald gekropen. Aan de rust keek het Vriendenkring team immers tegen een 0-3 achter stand aan nadat de Rupelboys hun een lesje hadden gegeven in afwerking. Alain Vemim- men, ontegensprekelijk weer de betere op het veld en Koen Verbruggen ook niet te on derschatten, zorgden voor dit exploot. Wie dacht dat Vrien denkring na de rust orde op zaken zou stellen kwam eerst bedrogen uit. Want nadat Kris De Wolf kon milderen tot 1-3 was het andermaal Ru pelboys dat via Bert De Block voor 1-4 kon zorgen. Dan kwam echter hjet keerpunt in de wedstrijd toen de Rupel boys Alain Vemimmen verlo ren wegens een gele kaart en dit natuurlijk in het voordeel pleitte van de thuisclub. Zo konden Guy De Jonghe en Fons De Wolf hun ploeg terug brengen tot 4-4. Maar een nietafgevende Rupel ploeg vocht moedig terug en Koen Verbruggen scoorde in de slotfase nog vlug de 4-5 op het bord. Tevergeefs echter want Vriendenkring kon zich nu uit deze positie redden en Fons De Wolf bezorgde zo zijn ploeg nog een onverhoopte puntendeling. F.C. Rocker 5 Korrea 7 De Rocker hebben aange naam verrast in deze wed strijd. Tijdens de eerste helft hielden zij zelfs het toch heel wat hoger geplaatste Korrea in bedwang toen Stef. Van der Gucht en Pierre De Schepper konden antwoorden op de Korrea treffers van Ma rio Andries en Jan Osselaer. Ook na de kampwissel bleef het een gelijkopgaande wed strijd met tal van wisselende kansen. Hierin toonde Korrea zich tot slot wel wat bedreve ner zodat de zege vast stond wanneer Jan Osselaer, Pa trick De Cauwer, Steven Os selaer, Erik Van Osselaer en Wim Troch elk éénmaal kon den scoren bij thuisdoelman Stefan Sollie terwijl De Roc kers langs Stef. Peirsman, Pierre De Schepper en Koen De Cock dit ook lukten bij Dirk Beniers in het Korrea- doel zodat deze laatste ploeg meteen twee eenheden over hield bij het eindsignaam van ref. Patrick Wauters. De Groene Wandeling 4 Blauw Wit Melsele 3 Scheidsrechter Danny De Roeck had in deze wedstrijd meteen de handen vol want beide teams gingen er van bij de start keihard tegenaan. Toen De Cleen Koen in de eerste helft voor de thuisploeg de stand kon openen kwam er meteen een betaald antwoord van Peter Alpaerts die zo de nog niets zeggende 1-1 rust stand op het bord bracht. Na de pauze gingen de (blauw witte) poppen dan aan het dansen want nadat Jef Budts en Koen De Cleen de thuis ploeg op 3-1 hadden weten te brengen, kon Mare Santon op zijn eentje zijn Blauwwit ploeg terug langszij brengen. Toen echter twee van zijn ploegmaats voportijdig het veld moesten verlaten wegens een gele kaart, kon Patrick Riské van de Groene Wande ling zijn nu fel in meerderheid zijnde ploeg nog aan de zege helpen met een vierde goal. K.L.J. Tielrode 3 Appelsvoorde 4 Met een nipte maar verdiende zege heeft het team van Ap pelsvoorde zich het behoud verzekerd in tweede afdeling van de Temse Zaalvoetballi ga. Na een vrij rommelig be gin kon Appelsvoorde op voorsprong komen langs Ben ny Van Damme en Johan Waumans terwijl K.L.J. LANGS Filip Colman op slag van rust de aansluitingstreffer voorbij Appelsvoorde doel man Luc Veridcht kon knal len. Ook na de kampwissel wijzigde het spelbeeld niet veel en de éne goal voor sprong die Appelsvoorde tij dens de eerste helft kon be werkstelligen werd met succes verdeigt. Want nadat Geert Van Leugenhaege en Francky Van Gijsel de K.L.J. jongens op voorsprong hadden ge bracht waren het Benny Van Damme en Johan Waumans die net als in de eerste helft voor de Appelsvoordse doel tjes zorgden die hun ploeg met miniem verschil deze wedstrijd deed winnen. Zaalvoetbal. Z.V.C. Real Ter Walle uit de Temse Liga (dw) Zaalvoetbal. Z.V.C. De Snorkels uit de Temse Liga (dw) Hugo De Gendt en Willy Van Brussel voor de mooie 0-2 rustcijfers kon zorgen. In het begin van de tweede helft voorkwam thuisdoelman Pa trick Peelman dan zelfs met de neus een derde Palm Boys treffer zodat het enigzins zijn verdienste was dat zijn ploeg terug op gelijke hoogte kon komen van de bezoekers langs Luc Janssens en Ronny Patijn. In de slotfase van deze «gezellige» wedstrijd kon het gevaarlijke bezoekende duo Guido Haentjes en Hugo De Gendt dan toch nog elk één maal scoren zodat deze knap pe Palm Boys zege meteen op het bord kwam. Real Ter Walle 4 De Zeehond 4 Onder aanmoediging van dc voltallige Vlietjes «spionkop» hebben de mannen van Real Ter Walle de nummer twee uit dc algemene klassering «De Zeehond», in bedwang weten te houden. Deze top per in derde afdeling werd trouwens onder heel wat be langstelling afgewerkt, en meteen goed voor de wed strijd was de vlugge openings treffer van Real ter Walle langs Dirk Vaerewijck die zoals later zou blijken alle vier de doelpunten voor zijn rekening zou nemen. Een be taald antwoord kwam er van Marcel De Kerfel die nog net voor de rust zijn Zeehond ploeg op gelijke hoogte kon brengen. Na de pauze leken de bezoekers hun nieuwe uit rusting van sponsor «krullen- kapper» in de belangstelling te spelen want al vlug liepen ze uit tot 1-3 langs Marcel De Kerfel en Peter Buytaert. Real kon echter zoals gezegd gevat replikeren langs Dirk Vaerewijck die zelfs zijn Kruibeekse ploeg in de slotfa se op voorsprong kon bren gen. Maar een klaarkijkende Luc Van Landeghem wist de Zeehond dan toch nog een onverhoopt gelijkspel te be zorgen. Een gelijkspel dat dc kansen van zijn ploeg in dit spannende titeldcbat toch nog altijd gaaf houdt. Shalke 82 3 H.S.V. Temse 12 H.S.V. Temse blijft de goede konditie onderstrepen en won nu vrijwel moeiteloos tegen een zwak en te weinig in ge- talle aanwezigzijnd Shalke 82. Reeds aan de rust kon H.S.V. zeker zijn van de zege wan neer Rudy Meersman (2), Chris Verbeeck (2) en Yilmaz voor de 0-5 stand hebben ge zorgd. Pas nadat H.S.V. in de tweede periode op een 0-8 voorsprong was gekomen na doelpunten van Rudy Van Seerboeck, kon de thuisploeg voor enig weerwerk zorgen langs Mare De Beer, Roland Pcerens en Raoul Van Den Bossche. 3-8. De slotfase was dan evenwel weer H.S.V. ge tint en Rudy Meersman legde samen met Mare De Kimpe de 3-12 eindstand vast in deze rustige partij. reeds na amper 5 min. wed strijd op voorsprong kwamen vocht Racing langs Van As- sche terug, maar deze laatste zijn schot ging tegen de doel paal. Toen Paul Piessens dan de Temse ploeg langzij kon de Leenheer-Verhelst-Riské °P het Gentse Bord. MnrMA Af C TlfTDDUf Cf AP UflflD PAPfNP TTMQ1? door deze laatste andermaal Ook in de beker van Oost- ViXlUaïAALO UUDDEjLÖLiUl VU Uil lUiUlIlU IJClIUOri met sukses kon besloten wor- Vlaanderen gaat het Racing rrncre DQnv/lKiriAl P den stond het meteen vast dat Temse voor de wind. Tegen cc"a 1 c rnuviM^lMLC Racing recht op de titel afste- Royai Lebbeke moest immers De Pluim Gent Racing Temse 4-6 vende. De voorspelling kwam uitgekomen worden in de 1/4 Racine Temse blijft het voor- evenwel werd de gevaarlijke reeds na amper 5 min. wed- brengen in de 11e min. kon uit want via Paul Piessens en ®nales 'n sporthal Temsica. treffelijk doen tijdens deze uitwedstrijd naar de Pluim strijd op voorsprong kwamen Gent andermaal terug de lei- Ronny De Leenheer die een De bezoekers oordeelden kompetitie. Elke week komen Gent ondernomen. Toch vocht Racing langs Van As- ding nemen. Racing had het voorzet van Van Assche voor- echter dat de verplaatsing zin- de jongens van secretaris werd in Gent bewezen dat sche terug, maar deze laatste dan even moeilijk maar een bij de Gentse doelman kon loos was omdat Racing mo- Alois De Leenheer dichter en Racing wel degelijk tot de zijn schot ging tegen de doel- prachtig een - twee tussen duwen werd het in één ruk 2- menteel zo n hoge ,0PP?n dichter bij de Nationale betere behoord in deze reeks. paal. Toen Paul Piessens dan Riské en Verhelst werd suk- 6. scneert. ten gemakkelijke Reeksen. Met een bang hartje Want nadat de thuisploeg de Temse ploeg langzij kon sesvol door deze laatste afge- In de slotminuten kon de forfaitzege van Racing dus dat werkt zodat Racing voor de thuisploeg dan milderen tot 3- de vrijgekomen tijd benutte tweede maal bijbeende. Op 6 terwijl Eli Van Assche en voor een gesapig oefenpartij- I slag van rusten dan kon Pa- doelman Buyens de thuis- tje waarin reeds enkele meu- trick Riské met een knappe ploeg in de slotseconden nog we talenten werden voorge- solo Racing zelfs op een 2-3 op een vierde doelpunt trak- steld. Dit verband met de voorsprong brengen. teerden. Veel kwaad kon dit eventuele promotie naar na- ■PH Toen dan direkt na de heme- allemaal niet meer want dan tionale. WR yjt Wt ming een «driehoekje« tussen stond immers de zege al veilig M s

De Voorpost | 1988 | | pagina 32