Uil de gemeenteraad Gilbert de Jonge, voorzitter sindikale kamer Anderhalve eeuw na de geboorte van Priester Daens Praatavond in de Raffelgemstraat Oproep tot parlementairen, politieke partijen en vakbonden Mei-avondfeest met Freddy Breek ACW huldigde senator Clement Prieels Chiro in feeststemming Rusthuis Albrechtlaan op de helling? Verdraagzaamheid in een pluralistische samenleving De Voorpost - 15.4.1988 - 5 De Jonge, Familie van Wegenbouwers In haar vergadering van maandagavond 18 januari II. verkoos de raad van bestuur de heer Gilbert De Jonge tot voorzitter van de Syndikale Kamer der Verenigde Aannemers voor de Bouwnijverheid in het Arrondisse ment Aalst dit in opvolging van de heer Emile Rombaut. De heer Gilbert De Jonge (7.7.1940) is aannemer van wegenbouwwerken en zaakvoerder der PVBA Ir. Oscar De Jonge zoon te Aalst. Reeds als jong aannemer Gekend als een man van volgde Gilbert De Jonge de daad met een intelli- de voetsporen van wijlen gente kijk op het beroeps zijn vader ir. Oscar De leven is de heer Gilbert De Jonge, een «sleutelfiguur» Jonge de juiste persoon, in het bestuur van meerde- om als zesde voorzitter en re geconfedereerde aanne- eerste niet-algemene aan- mersverenigingen. Gilbert nemer van bouwwerken De Jonge is sekretaris-be- sinds de stichting, de Ka- stuurder van het Nationaal mer te leiden. Verbond der Wegenbou- Gilbert De Jonge is de wers te Brussel, voorzitter derde van een generatie van het Verbond der We- wegenbouwers die in Aalst genbouwers Oost-Vlaan- en in heel de regio heel deren, voorzitter van de wat wegen konden realise- Vereniging van Aanne- ren. Vader Oscar werkte mers van Wegenis-, voor wereldoorlog II reeds Grond-, Rioloerings- en met 200 werklieden waar- Aanverwante. Werken in van 60 kasseiers. Het ge- het Arrondissement Aalst beurde toen allemaal nog en vervult tal van andere artisanaal. mandaten in en om onze Als voorzitter van de Ka- beroepsorganisatie. mer wil Gilbert De Jonge komen tot een platform waar alle leden het beleid zullen kunnen meebepa- len. En als streefcijfer voor het ledenaantal stelt hij 500 om de leden een nog betere service te kun nen verlenen. Wat betreft de toekomst- perspektieven toont hij zich realist, de bouw in de privé heeft inderdaad her nomen. Ook in de indus triële bouw gaat het be ter en in de renovatiesek- tor gaat het zeer goed. Maar wat betreft openbare werken gaat de trend ver der neerwaarts. Gebrek aan investeringen op alle overheidsniveaus remt de aktiviteiten af. Gilbert De Jonge betreurt dan ook dat de goede reputatie die aannemers van het Aal- sterse zich hadden weten te verwerven door het ont breken van grote opdrach ten in het gedrang komt. LH 150 jaar terug zag Adolf Daens het levenslicht Het Priester Daensfonds wil dit heuglfjk feit passend her denken. Frans-Jos Verdoodt liet ideeën sluiten over diverse moge lijkheden van festiviteiten. Beslissingen werden echter nog niet getroffen want vier werkgroepen zullen de haalbaarheid en wenselijkheid van diverse suggesties aan de realiteit toetsen. De voorzitter stelde daarbij liefst niet te veel hooi op de vork te nemen. Aalst. Gilbert De Jonge, de nieuwe voorzitter van de Syndikale Kamers der verenigde Eigenaars voor de Bouwnijverheid in het arrondissement Aalst (a) S.M.I. Raffelgem 25 jaar jong Het ouderkomitee en de leerkrachten van het Sint- Annaparochie) met de Maarteninstituut, Raffelgemstraat 8 te 9300 Aalst, orga- mensen van vroeger en nu, niseren een praatavond over Sint-Anna. Is dat nu met zijn lazerij, zijn velo- Schaubroeck of Schaarbeek? droom en zijn kastelen, Het is een avond over vond,. ™et t ziJn deugdelijke mensen en dingen van We hopen dat het er op straatnamen, zijn vele vroeger en nu. De bijeen- die avond gezellig aan toe komit gaat door in de lo- gaat, dat er heel wat ge- 0ch> etr kan een uur °ver kalen van het Sint-Maar- praat wordt over vroeger teninsituut Raffelgem- en nu. Geen vorming dus, aren °ver nageka.art wor" straat 8 op 22 april e.k. op al zijn we er heilig van den. De versttaindigiele:zer 19.30 uur (in de turnzaal) overtuigd dat elkeen heeft begrepen dat het de De scholengemeenschap VEEL slimmer naar huis jj™ 8'°°'We Jroom Sint-Maarteninstituut, af- zal terugkeren dan hij ooit viLTn deling Raffelgemstraat, is had vermoed. venenen. 25 jaar op de St.-Annapa- Schaubroeck (lees Sint- LH rochie. Eerst vanuit de Be drijvigheidstraat, later vanuit de Raffelgemstraat heeft zij gepoogd mee te leven met de parochie. Als dank voor 25 jaart ver trouwen richten ze deze (hopelijk) gezellige avond in en presenteren zij dan tevens een brochure over de parochie. Zowel nieuws van nu, als noest opzoe- kingswerk over ons histo risch erfgoed staat erin te lezen. Een avond kan je inrich ten om velerlei redenen: vormende inhoud meege ven, wat praktische infor matie doorspelen, aan sport doen... Wij vullen met onze schoolgemeenschap de rij aan met «een praata- De Liberale Sociale Werken organiseren hun 43' Mei-avondfeest op zaterdag 30 april, Topdag, vanaf 20 u. in de Keizershallen. Volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem verzorgt de gelegenheids toespraak. Wat betreft het muzikaal gedeelte werd beroep gedaan op topartiest Freddy Breek met orkest «The five Pennies». Kaarten zijn te bekomen in alle L.S.W.-centra en bij de plaatselijke L.S.W.-P.V.V.-afgevaardigden aan de prijs van 100 frank of telefonisch onder het oproepnummer: 053/21.58.16, toestel 235, vragen naar Luc Hofman. Tafelreservaties (4 pl.) aan de prijs van 50 frank kunnen eveneens bekomen worden bij Luc Hofman onder het nr. 053/21.58.16. LH Samen met haar kaderdag meester De Kerpel, natio- museau en CVP-voorzitter huldigde ACW-Aalst ver- naai sekretaris L. Pauwels, Leonard Quintelier. leden zaterdag Clement verbondssekretaris E. Van T H Prieels, de nieuwe sena- Daele, CP-voorzitter Lar- tor. Hij volgde in 1959 Wim Verleysen op als ver bondssekretaris en werd eveneens senator. Hij werd inderdaad na de jongste verkiezingen ge- koöpteerd vermits Mauri ce De Kerpel gekozen had voor de burgemeester- taak. Eerder was Prieels vrijgestelde van het Vak verbond waarna hij propa gandist werd. Op de bres Clement Prieels was a biz- zy man. Hij vertegenwoor digde de CM in heel wat VZW's, was lid van het CVP-hoofdbestuur. van het beheer der gebouwen en in de raad van bestuur van Ultra Montes. In het nationaal bestuur vertegenwoordigde hij de provincie Oost-Vlaande- ren en verder was Prieels aktief in de Interkommu- nale Land van Aalst, in het Aktiekomitee voor ekonomische expansie en in tal van bouwmaatschap pijen. In het arrondisse ment Aalst was hij onder voorzitter van de CVP en in de gemeenteraad van Ninove fraktieleider. Op de huldiging noteerden we de aanwezigheid van tal van prominenten als ACW-voorzitter Willy D'Havé, staatssekretaris Paula D'Hondt, burge- Aalst. De Chiro-afdelingen van het gewest Aalst «ribbelden» in de Gerstjens. Kortom een massaal spel waaraan jong en oud deelnam en waarbij allerlei aktiviteiten aan bod kwamen. Het hele spel draaide rond boer Bavo die een rups «ribbe» in zeven stukken heeft gehakt. Aan de verschillende groepen om zoveel mogelijk stukken van ribbelte pakken te krijgen, (foto A) Over de oprichting van een nieuw rusthuis dat Sint- Lieven zou vervangen is reeds jaren gepalaberd. Men had het over de soorten van rusthuizen en eens daarover tot een beslissing gekomen over de moge lijke inplantingsplaats. De Albrechtlaan, alhoewel o.m. door Danny Denayer om diverse redenen fel aangevochten, scheen het finaal te zullen halen. Duidelijk had men nog zonder de waard gerekend of de moeilijkheden onderschat. Er was niet alleen de eerder dubieuse ondergrond die zou zorgen voor heel wat supplementaire kosten maar vooral was deze grond niet vrij. Het bloemenverdelgingsterrein dat de terreinen in pacht heeft moet eerst een andere plaats vinden en dat loopt duidelijk aller minst over een leien dakje! Anderzijds stelde een inspekteur die onlangs Sint- Lieven bezocht dat dergelijk gebouw en dergelijke inrichting in de huidige periode niet meer als verantwoord kunnen worden aangezien. Het is dus klaar dat inspanningen moeten worden geleverd om de grond zo spoedig mogelijk vrij te krijgen. De plannen voor de bouw zijn klaar en werden trouwens enkele weken terug reeds officieel voorgesteld. Volgens Eddy Dierickx zou één van de afremmende faktoren voor de realisatie van deze bouw zijn de minder goede relatie tussen enerzijds het stadsbestuur en anderzijds het OCMW. LH Een werkgroep gaat na in hoeverre een praalstoet mogelijk is. Een andere toetst de kansen van een openluchtopvoering van een aangepast toneelwerk. Een derde wil nagaan hoe debatavonden over Daens en het Daensisme met de aspekten gisteren, van daag en morgen van de grond kunnen komen en tenslotte zal de vierde werkgroep zich buigen over diverse aktiviteiten als een toeristische wande ling, een rally, een Daens- postzegel, een muziekop- voering, een orgelconcert op Sint-Job e.d.m. Bij elke propositie moet een raming worden ge voegd van de noodzakelij ke kosten. Het stadsbestuur zou rui me medewerking hebben beloofd. Toch onder streept het Priester Daens fonds dat het beslissingen zal treffen in volledige zelfstandigheid. Ook Daensdag dit jaar De voorbereidingen voor de grootste festiviteiten in 1989 nemen niet weg dat Dok dit jaar de traditionele Daensdag wordt gevierd. Dit dan op zondag 12 juni ■net volgend programma: u.: Bloemenhulde op het cerkhof. 10 u.: Herdenkingsmis in St. Martinuskerk met ho- nilie van de abt van de ibdij van Steenbrugge, 11 u.: Optocht naar het monument aan de Werf. Gelegenheidstoespraak. 12 u.: Akademische zitting in het stadhuis van Aalst. Verwelkoming door Mevr. Schepen Borms. Feestrede door Fr. Van Mechelen, voorzitter van de bond van grote en jonge gezinnen. Muzikaal optreden door leerlingen van de Aalster- se muziekacademie en door het koor van de Vlaamse gepensio neerden. Slottoespraak door Voor zitter Luc Delafortrie. Daarna wordt door het stadsbestuur een drink aangeboden. Algemene vergadering 1988 De algemene statutaire vergadering 1988 heeft plaats op zondag 16 april te 10 u. in «De Graaf van Vlaanderen», Stations plein 37 met jaar- en finan cieel verslag, balans 87 en begroting 88, toespraak door voorzitter Luc Dela fortrie en vooral beslissin gen in verband met de feestviering 1989. LH Zaterdag 16 april om 20 uur, houdt Lydia Blon- trock, voorzitter van het Humanistisch Verbond, in het Vredeshuis een cause rie over «verdraagzaam heid in een pluralistische samenleving». Belangstelling hebben voor wat anderen denken en doen is heel belangrijk voor de zelfontplooiing van de mens. Elk van ons heeft een be paalde visie, door onze op voeding, onze omgeving, onze ervaringen ook. Toch is het nuttig die visie af en toe te toetsen aan die van andersdenkenden Zelf zoeken naar de zin van het leven is, zeer boeiend, zelf kiezen, zelf nadenken, zelf beslissen wat, hoe, wanneer, waar, is een zware opdracht maar zeer lonend. Zich niet laten zeggen hoe het moet, maar zelf beseffen waarom iets niet of juist wel kan is noodzakelijk voor elke mens. Geen dogma's, wel vrij onder zoek, vrije toegang tot el ke informatie, maar steeds bereid, onder nieuwe om standigheden, opnieuw te zoeken, zo ver mogelijk! Daarom is het nodig dat men zich geregeld bezint. «Alleen wie in het reine komt met zichzelf, kan rustig naar anderen toe gaan. Pas dan is hij be schikbaar voor anderen en is hij, zonder zijn eigen heid prijs te geven, onaf hankelijk voor de vragen van anderen» (Humanis me Vandaag p. 17). In deze zin wordt ook ge dacht door de mensen die zich en in het Vredeshuis verenigd hebben. Luiste ren naar elkaar, begrip hebben voor elkaar, res- pekt hebben voor de an dersdenkenden! Hoe an ders zouden konflikten op gelost kunnen worden, oorlogen vervangen wor den door een bestendige vrede. JM Heyman Sociale woningen aan Schietbaan Buitenschilderwerken aan kroonlijsten van de stadswoonblokken aan de Schiet baan (Tir») zijn noodzakelijk. Eerder werden reeds de zinkbedekkingen vernieuwd. De kosten worden geraamd op 360.000 fr. te gunnen in beperkte aanbesteding. Dit punt werd in de gemeenteraad goedgekeurd zonder enige opmerking. Sportcentrum Ten Rozen De dakbedekking in roofing van cafétaria en kleedkamers is aanvernieuwing toe, deels door ouderdom (25 jaar) en anderzijds door onrechtmatig gebruik (beloop voor afhalen van ballen). Er zijn bovendien regelmatig klachten over doorsijpe lend water. Op de bestaande roofingbedekking zou een soepel membraan worden gelegd en op de kleedkamers isolatie polyurethaanschuim van 5 cm dikte. Ook cuvetten, slaggen, kralen en dakranden worden vernieuwd, samen goed voor 833.000 fr. Het punt werd zonder bespreking goedgekeurd. Scorebord Het bestand scorebord van Sportcentrum Ten Rozen zou niet te herstellen zijn en er werd dan voorgesteld een nieuw aan te kopen te ramen op 160.000 fr. Dit nieuw scorebord zou ten goede komen voor alle sportaktiviteiten in dit centrum als basket, volley- en mini-voetbal. Bij de keuze zal de aandacht vooral toegespitst worden op bedrijfszekerheid, slagvastheid, onderhoud en referenties. Het zou worden aangekocht bij onderhandse overeenkomst bij een gespeciali seerd leverancier. Voor Danny Denayer komt dit voorstel neer op geldverspilling. Het huidig scorebord is slechts twee jaar terug verplaatst en funktioneert, uitgezonderd de tijdsaanduiding, perfekt. Alleen de klok moet hersteld worden. «Moet daarom het hele scorebord dat toch 160.000 fr. zal opslorpen vervahgen worden?» vraagt Denayer, waarom iets vernieuwen waar het niet nodig is?». Annie De Maght vindt het scorebord, waarbij de timing hoofdzaak is, zeer onvolmaakt. Er zijn regelmatig kosten, meestal veroorzaakt door de spelers van mini-voetbal. Om aan alle behoeften te voldoen is vernieuwing noodzakelijk, besluit de schepen. Denayer vraagt zich af waarom hierbij naar geen sponsoring werd uitgekeken maar dan wel zonder reklame voor sigaretten. In sportzaken mag geen reklame gemaakt worden, zegt de schepen. Willy Van Mossevelde heeft wel vragen over een tekst die zegt dat «het bestaand scorebord niet te herstellen is» doch voor schepen Gilbert Bourlon is het inderdaad gewoon «versleten». Aankopen v Naast de aankoop van een wagen van 900.000 fr. waarvan de behandeling verdaagd is worden volgende aankopen wél goedgekeurd: een vrachtwagenon derstel te ramen op 3,1 miljoen en het plaatsen erop van een persinstallatie van 2,9 miljoen, samen 6 miljoen. Verder een personenwagen van 400.000 fr., een mobiele radiopost voor die personenwagen voor 72.500 fr., twee bestelwagens met dubbele kabine en kipbak voor de groendienst voor 2,2 miljoen, een vrachtwagen met kipbak en kraan voor dienst der wegen te ramen op 3 miljoen en twee lichte bestelwagens voor de werkhuizen en de groendienst voor 720.000 fr. LH Aalst. In Baardegem had het jaarlijks kongres plaats van het Nationaal Verbond van Belgisch Handboogschut ters. De plaatselijke fanfare was ter plekke om het feest muzikaal op te luisteren (a) Het «Permanent Sekretariaat voor Sociaal Dienstbetoon», Gustaaf Papestraat 55 te 9300 Aalst stuurde aan de parlementairen, aan de politieke partijen en aan de vakbonden volgend schrijven in verband met het verrekenen van vroegere prestaties bij het vaststellen van de geldelijke anciënniteit van het rijkspersoneel zoals voorzien in het koninklijk besluit van 29 juni 1973. Theo Van Gijseghem schrijft: Voor de vlakke loopbaan (met automatische verhoging en niet kadergebonden), tenminste even belangrijk op financieel gebied voor degenen die vroeger in eenzelfde vlakke loopbaan hebben gewerkt, kan dit echter niet zonder dat de wettelijke beschikkingen (K.B. 2.10.1937) worden gewijzigd. Vanuit ministeriële kabinetten en diensten hebben wij herhaaldelijk gehoord dat er «diverse redenen van praktische aard zijn waardoor het niet aangewezen lijkt het K.B. van 2 oktober 1937 te wijzigen.» Dat is juist de reden waarom wij een beroep gedaan hebben en nog doen op de parlementairen om initiatieven te nemen zodat de bevoegde parlementaire commissies de argumenten pro (zoals ondermeer bv. het gezinsvriendelijker maken van het statuut van het rijkspersoneel en contra de gewenste wijziging van het K.B. in kwestie objektief zouden afgewogen worden. In de hoop dat dergelijke initiatieven er inderdaad zullen komen en deze de steun zullen mogen ondervinden van de politieke partijen, de vakbonden en de pers, danken wij U van harte bij voorbaat.» LH

De Voorpost | 1988 | | pagina 5