1 MEI-MEIKRAMERIJ le GROTE VARKENS MARKT l I I MEIKRAMERIJ J Liberale Jongerenraad aktief AALST MET VARKENSVERKOOP VARKENSMARKT HOVENIERSSTRAAT MOLENDRIES ^KNIP MIJ UIT EN WIN I EEN KWART-NILIOEN AANKOOPBONS Taverne 't Hofken Schoenherstelling Gasthof TER VAERENT PATRICK Snel, goedkoop, verzorgd Postzegels «Olympische Spelen 1988» te Aalst De Voorpost - 29.4.1988 - 13 Aalst. Even verdieping in de veelzeggende en aangrijpende teksten (a) Aalst. In het Vredeshuis werd een poëzieavond georganizeerd met als tema Dood met de kogel in Nicaragua». Er kwamen heel wat luisteraars op af (a) Serviceklubs Er komt betere samenwerking tussen verschillende service clubs. In de loop van het jaar zullen de manifestaties en aktiviteiten beter gekoördineerd worden en in september zal DRBrdCOCIII elke serviceclub een afvaardiging sturen naar een soort algemene vergadenng. Rond nieuwjaar za! een gezamenlijke ontvangst worden georganiseerd waarbij diverse clubs beur telings als organiserende vereniging aan bod zullen komen. Kiwanis heeft een nieuwe bestuursploeg met voorzitter Her man Gowie. vice-voorzitter Louis De Pelsmaeker, secretaris Norbert Moreels, penningmeester Thierry Geennckx en kom- missiedirekteurs Peter Verstraete, Jan Stalpaert, Fons De Meerleer en Ivo Billiet, Elect-voorzitter is Lieven Geldhof. Grote Markt te Aalst. Ze begint om 19.30 uur, de toegang is gratis en alle geïnteresseerden zijn van harte welkom. Diefstal In juwelenhandel Zwitserland werd tijdens het voorbije week einde ingebroken. Met valse sleutels kon een van de uitstalra men geopend worden. Een gouden kinderarmband werd weggenomen. Dit scenario herhaalde zich tweemaal 30 jaar Vriendenkring De Pelikaan Op zondag 15 mei bestaat Vriendenkring «Pelikaan» der Vrijwillige Bloedgevers 30 jaar. Dat wordt dan gevierd in De Werf met afgevaardigden van een 20-tal soortgelijke vrien denkringen. Wandelen met VTB Doorgaans op zondagnamiddag, tenzij anders aangegeven. Samenkomst met eigen wagen op de Houtmarkt te Aalst om 13.30 uur. Wie niet over eigen vervoer beschikt, kan meerijden Plaats en tijdstip van de start en aantal km van de wandeling staan tussen haakjes vermeld. Wie geregeld meewandelt, kan voor een geringe bijdrage aansluiten bij de Vlaamse Wandelaars- bond (gratis verzekering informatieblad) tel.: 053/21.02.24. Zondag 15 mei Faluintjeswandeling (voormalig station Moor- sel, 14 uur, 15 km). Zondag 24 juli: Erembodegem, Kapellemeersen (kerk Erem- bodegem, 14 uur, 10 km.) Zondag 20 augustus Hofstade; schemerwandeling i.s.m. Davidsfonds Hofstade (samenkomst Houtmarkt om 16.30 uur, Parochiaal Centrum Hofstade om 17 uur). Zondag 16 oktober: Nieuwerkerken, natuurwandeling (Kerk hof Aalst, 14 uur, 14 km). Zondag 11 november; Haaltert, wandel-mee-dag in samen werking met VTB-VAB Haaltert. Zondag 11 december Mere, Blauwbos- en Groendalpad (kerk Mere, 14 uur, 9 km). Aalst in de maand MEI 1 - 29: Tentoonstelling met als thema «Klein Formaat» georganiseerd door de Academie voor Schone Kunsten Aalst (Oud Hospitaal). Sportmaand in Groot Aalst. 1.5: Dom Modest Van Asschelaan - kermis te Erembodegem, Osbroekwandeling met begeleiding om 10 uur, Stadspark. Meiboom - kermis te Aalst. 1, 2 en 8.5: Mei - kermis te Meldert 2, 9. 16, 23 en 30.5: Philatelia Alosta, clubvergadering in filateliezaal, Kattestraat 33, Aalst, telkens om 19 uur. 3.5 C.M.B.V. Aalst - Mijlbeek: bedevaart (inlichtingen Mevr. Saeys 053/70.08.68). 7.5: K.W.B. St -Martinus Aalst: bijwonen toneel Midzomer- nachtsdroom, aanvang om 20 uur (Cultuurcentrum). Symfonisch Jeugdorkest uit Douai (Fr): volledig Gherswin programma in jeugdhuis «De Klup», Zonnestraat Aalst, aan vang om 20 uur 7.5-14.5: Tentoonstelling kantbewerking: kantatelier Rozema rijn (belfortzaal). Bedevaarten Op zondag 1 mei naar Scherpenheuvel - Hasselt en Tongerlo. Vertrek te 8 uur. 300 fr. Op vrijdag 13 mei naar O.L.V. van Fatima te De Panne. Vertrek te 6.30 u. 300 fr. Plechtige kommunie Deze haeft plaats in de hoogmis te 10 u. op zondag 1 mei. De dankmis de dag daarna te 11 u. tus 1988. Na de plechtigheid te Diksmuide wordt er dit jaar afgestevend op De Panne, waar men de mooiste duinenwan- deling kan maken van gans de Vlaamse kust. ACV-CM-belotting In het Parochiecentrum op vrijdag 20 mei vanaf 20 uur. Rerum Novarumkaarting met 3000 fr. vooruit. Inleg 50 fr. 300 jaar Mooie Molen (1688-1988) 6 augustus 1988 Ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan Grote Benelux- visvangst met ontvangst op het stadhuis te Aalst. Op zondag 1 mei 1988 zal een hostess op de MEIKRAMERIJ aanwezig zijn. Wanneer deze dame U aanspreekt en U bent in het bezit van deze I advertentie, zal ze U geheel GRATIS een omslag met AANKOOPBONS overhandigen Naam Straat I Gemeente I Het Vormsel wordt toegediend door Vicaris De Langhe op 7 augustus Internationale Grote Concours in samenwerking met de stad Aalst en Affligemvissers. dinsdag 3 mei te 15 u. Kapellemis van de Wijk Boskant Op zaterdag 7 mei is er om 19.30 uur een avondmis in de kapel van O.L.-Vrouw van het H. Hart, genoemd de «hoop der hopelozen». Intenties voor deze mis mogen van nu af bezorgd worden aan Charlotte De Cock-Van Neck, Pontweg 9. Tel,: 21.01.40. Per intentie: 50 fr. ten voordele van de kapel. We eren en danken O.-L.-Vrouw in de meimaand en vragen haar hulp en bescherming. K.B.G.-Bedevaart naar Dadlzele Op dinsdag 10 mei organiseert de K.B.G. de bedevaart naar Dadizele en een toeristische uitstap naar leper en Vleteren. Prijs 400 fr. Dit bedrag omvat de autobusreis, fooi chauffeur, koffie bij aankomst, bezoek met gids aan museum Merghe- lynck en brouwerij. Vertrek aan de kerk te 8.30 u., grote Kapel 8.35 u., Boskant 8.40 u. Erembodegem Moorsel Faluintjeswandeling Op zondag 15 mei Faluintjeswandeling met vertrek aan het voormalig station te Moorsel te 14 uur. Afstand: 15 km. Bedevaarten De parochiale bedevaart naar Scherpenheuvel gaat door op donderdag 14 juli. Prijs 250 fr. per persoon. Vertrek op het dorp om 8 uur. Om 10.15 uur is er in de Basiliek een solomnele mis voor ALLE parochianen, met die H. Mis wordt het Mariajaar in onze parochie afgesloten. Om 11.15 u. is er dan knjisweg. Na de middag is er een uitstap naar de Abdij van Tongerlo. We doen hiermede een bijzondere oproep om deze bedevaart mee te maken. Inschrijven kan bij diaken Rik. Met vliegtuig naar Lourdes. Van maandag 25 juli tot 1 aug. Inschrijven bij E.P. Edgard. Uitbater Wilfried DE VOLDER Heet U hartelijk welkom uitgebreide snackkaart ijskreem vriendelijke bediening gezellige sfeer open van 11 tot.... zaterdag en zondag open vanaf 16 uur woensdag gesloten Gentse Steenweg 8 9410 ERPE (Aalst) Tel. 053/77.37.87 Aalsterse Wijnmakersgilde Vergadering Wijnmakersgilde-leden: vrijdag 29 april te 19.30 u. in de Krypte. H. Vormsel en Plechtige Kommunie Zondag 1 mei wordt door Hoogeerwaarde Heer Vicaris- Generaal De Lange, in de O.L.Vr.-Hemelvaartkerk, het H. Vormsel toegediend aan 89 kinderen die zich twee jaar hierop hebben voorbereid. Alle ouders en familieleden van de vormelingen worden in de Eucharistie van 11 uur verwacht om mee te vieren met hun kinderen. Maandag 2 mei is er een plechtige dankmis met toewijding De verkeerssituatie op de Op zondag 17 april organi- Ook daartoe zijn de ouders Brusselbaan te Erembode- seerde de Liberale Jonge- aan O.L. Vrouw om 9,30 uitgenodigd met hun vormeling. K.A.V.-gespreksavond Maandag 2 mei te 19.30 u. in de bovenzaal van het Parochie huis: gespreksavond met als tema «De 40 voorbij». Evaluatie verloofdenkursus Dekenij Aalst Woensdag 4 mei te 20 uur in het Parochiehuis (wachtzaal). Eerste Kommunie Donderdag 12 mei, te 9.30 u. in de O.L.V. Hemelvaartkerk. Ziekenzorg-autotocht Zondag 29 mei organizeert Ziekenzorg Erembodegem een vestigde er eveneens autowandeling voor langdurige zieken en gehandikapten. De aandacht op en minister tocht gebeurt door vrijwilligers die elk een paar zieken Herman Decroo en volks- vervoeren in en om Erembodegem. Zo krijgen deze zieken die verteeenwoordiper Willv nooit of zeer moeilijk ^huis weg kunnen de kans hun dorp of vertegenwoordiger Willy (Crypte). 15.5: St.-Job - kermis te Aalst. Boskant - kermis te Herdersem Dorpsplein - kermis te Nieuwerkerken. 22.5 - 23.5: Kermis Pinksteren te Hofstade Grot (A. Van de Maelestraat - Ninovesteenweg - kermis) Nieuwe wijk Terjoden - kermis te Erembodegem. 22.5: Park de Blieck - kermis te Aalst Drieveldeweg - kermis te Aalst Dendermondsesteenweg - kermis te Aalst Zurendries - kermis te Nieuwerkerken 21.5 - 23.5: Horebekeveld - kermis te Aalst. 23.5: Superstar op Wielen te Aalst. 29.5: Tentoonstelling met als thema «Klein Formaat» niseerd door de Academie voor Schone Kunsten Aalst (Oud Hospitaal). Sportmaand in Groot Aalst. Dom Modest Van Asschelaan - kermis te Erembodegem Osbroekwandeling met begeleiding om 10 uur, Stadspark. Meiboom - kermis te Aalst. 053/70.36.59) of Agnes Verleysen, Meerlaanstraat 22 (tel. ïnnfde aan 053/78.89.62) ten laatste op 3 mei. ddn 7.5. Recreatievolleybaltornooi te Erembodegem Jaarmarkt te nocm zeer m0®in'kiPd,ls weg ku"nen de kans, hJun dorP Van Renterphem vraopn heldert omgeving eens te bekijken vanuit een auto. ledereen die Kentergnem vragen 8.5: St'-Amands - kermis te Erembodegem, Bergstraat - inschrijft voor 50 frank wordt thuis afgehaald en terugge- aan collega minister open- kermis te Nieuwerkerken bracht. Deze autowandeling start rond 14 uur en eindigt bij bare werken Olivier klaar- 12.5: Driesplein - kermis te Erembodegem, Festival te Gij- een gezellig samenzijn rond 16 uur. Wie aan deze aktiviteit heid in de situatie te zegem. wenst deel te nemen wordt verzocht in te schrijven bij de leden brengen. 13 5 - 28.5 Tentoonstelling A. Van Schuylenbergh te Aalst XcorSfof cmrg'i0!. bi' Fra"s Verbeiren, Avaanstraat 13 (tel. De minister (Olivier) be- 3 1 a 083/70 Sfi 8Q1 nf Annac Vorlouean Moorlaonetraa» OO /tal - loofde aan de Liberale Jongerenraad een komitee K.V.L.V. op uitstap te zullen installeren om de Dinsdag 3 mei bedevaart naar Oostakker. Vertrek om situat'e te Erembodegem 12.45 uur aan de O.L.Vr Hemelvaartkerk. Deelname: 200 F. ,e onderzoeken en passen- Woensdag 18 mei: een bezoek aan de Koninklijke serres te de voorstellen in te Laken. Vertrek om 13 uur aan de O.L.Vr. Hemelvaartkerk. dienen. Deelname 200 F. Vanzelfsprekend blijft de DanresbasRerbalUub Erembodegem nodlg, uit... rrbS4°emMTeVe«de':n9 T.D., te 20 uur in zaal TUF (De Klub) Zonnestraat 20 te Aalst. Eetfestijn Voorverkoop kaarten: 50 F. ledereen is alvast welkom! Het eetfestijn van deze li- Mplrlprt berale jongerenorganisatie IVICIUCII dat voor de derde maal plaats had is opnieuw een VTB-VAB sukses geworden. Donderdag 12 mei vierdaagse Autocarreis naar het Harzge- Bijna 600 mensen onder bergte met als troefkaarten Soes - Kassei - Goslar - Göttingen wie tal van prominenten Marburg... en verblijf te Clausthal-Zellerfeld in het hartje van waren de gast van de LJR naast diverse PW-kandi- Sulkerzieken Op vrijdag 6 mei e.k organiseert onze vereniging, in samen werking met het stadsbestuur van Aalst een voorlichtingsver gadering voor suikerzieken, hun familie en belangstellenden. Tripjes naar de woeste Rabenklippe en de Hanskühnenburg Het thema: «Als suikerzieke op reis» wordt ingeleid door dr. Verdere informatie kan men bekomen bij Laurens van der daten voor de gemeen- Bex M interniste in het A.Z. te Leuven, De inleiding gebeurt Schueren, Kruisstraat 23, 1790 Hekelgem/Affligem, tel.: 053/ ^raadsverkiezingen var aan de hand van een diamontage en wordt gevolgd door een 66.72.00. oktober 1988. vragenhalfuurtje. Vanaf nu kan er ook reeds ingeschreven worden voor de De vergadering gaat door in de feestzaal van het stadhuis, autocarreis naar de 61* Ijzerbedevaart op zondag 28 augus- Naar de Ardennen gem waar van aan Bou- renraad Aalst een uitsfap choutberg tot aan de naar de Ardennen. Schietbaan slechts twéé Een groep van ruim dertig vakken zijn en bovendien deelnemers bracht in de het met lijnen aangeduid voormiddag een geleid be- fietspad gelegen is tussen zoek aan de grotten van geparkeerde wagens ener- Remouchamps. zijds en anderzijds de ver- in de namiddag stond een keersstrocm klaar om ge- drie uur durende tocht sandwicht te worden blijft door het prachtige land voor beroering zorgen. De schap van de Hoge Venen Liberale Jongerenraad in de omgeving van Bara- j. que Michel op het pro gramma; dit eveneens on der leiding van een erva ren en tevens Aalsterse gids. LJR en de gemeenteraads verkiezingen De Liberale Jongerenraad zal zich vanaf nu volledig gaan toeleggen op de voorbereiding van de ge meenteraadsverkiezingen van oktober 1988. De vier kandidaten die in naam van de LJR-Aalst zullen aantreden zijn nu definitief vastgelegd. Het zijn: Johan Stijle mans, Herman Morel, Freddy De Cocker en Ste ven Van den Steene. De hoofdlijnen van het programma en het pamflet welke de basis vormen van de LJR kampagne staan volledig op punt. Binnen de veertien dagen wordt het programma me degedeeld. LH Heiberg 71, 9310 LEDE Tel. 053/80.38.69 Prima dagschotel van maandag tot vrijdag Elke week een verzorgde zondagsmenu SS 80.38.69 3/0310-AS Binnenstraat, 310 9300 AALST Tel. 053/70.10.40 2/850-AS Op zaterdag 4 en zondag 5 juni organiseert het stadsbestuur in samenwerking met de postzegel kring «Land van Aalst» de voorverkoop van de bijzondere postzegelreeks «Olympische Spelen 1988». Deze reeks zal samengesteld zijn uit twee postzegels voorstellende «tafeltennis» en «wielren nen» samen met een velletje met als afbeelding het «marathonlopen». Deze voorverkoop heeft plaats, samen met de Provinciale kompetitieve tentoonstel ling van Oost-Vlaanderen, «Alostum 88», in de stedelijke meisjesschool nr. 2, Binnenstraat 157, te Aalst. Een tijdelijk postkantoor zal op deze twee dagen in de tentoonstelling geopend zijn van 10 u. tot 17 u. Bij deze gelegenheid zullen twee luxebladen te koop aangeboden worden: Een luxeblad met af beelding van Lucien Van Impe, voorzien van de zegels 9 fr. 2 fr. en, 13 fr. 3 fr. - kostprijs 125 fr. Een luxeblad met afbeelding van de marathonlo pers J.P. Fransaert en Dany Muylaert voorzien van het velletje ter waarde van 50 fr. 12 fr. - kostprijs 150 fr. Men kan ook deze twee luxebladen met de post toegestuurd krijgen, maar dan dient men in te tekenen voor 1 juni, tegen de prijs van 225 fr. plus 50 fr. verzendingskosten te storten of over te schrijven op rekeningnummer 430-0266851-92 van het «Land van Aalst» p/a Smekens Paul, Daal 75, 9480 Denderhoutem. De oplage van de luxebladen is beperkt tot 500 exemplaren.

De Voorpost | 1988 | | pagina 13