HEIKANT EN WAASMUNSTER DEGRADEREN KAVDENDERMONDE KIJKT UIT NAAR VERSTERKING DE RESERVEN VAN SK OVERMERE ZIJN KAMPIOEN SK LEBBEKE WEET WAAR HET AAN TOE IS PROVINCIALE KAMILLEKESPLOEG VIJFDE, JEUGD IN NATIONALE EINDRONDE 20 - 29.4.1988 - De Voorpost VOETBAL DERDE PROVINCIALE Ook in derde is het doek uiteindelijk gevallen. Kampioen Baasrode nam waardig afscheid van deze reeks en klopte het Sint-Niklase Excelsior met een arsenalscore. Stekene eindigt net als vorig jaar op de tweede plaats na een ruime zege tegen gebuur Sint-Pauwels, dat alleszins geen geschenken kreeg. Verder bleven de plaatsen van het merendeel der clubs behouden. Zo wonnen Sint-Gillis-Dendermonde, Lokerse en Grembergen allen hun wedstrijd van respektievelijk Sombeke, Heikant en Bazel. De flauwste wedstryd van deze slotdag was misschien wel te zien op het veld van Gerda waar een logische brilscore de bordjes bleef sieren, nadat ook Klein Laar de weg naar de netten niet vond. Zo belanden we dan onderaan de rangtabel, de strook waar de spanning er tot de 90e minuut nog inzat. Zo verloor Waasmunster zijn plaats in derde provinciale op het veld van Haasdonk door in de slotminuten in eigen netten te scoren. Heikant Zele bleef tegen Lokerse lange tijd in de running maar het was tenslotte de na meer dan twee jaar wederoptredende Costa Vervaet die de Zeienaars naar vierde schopte. Zowel Heikant als Waasmunster verloren zodat de zware nederlaag van Sint-Pauwels op eigen veld geen belang meer had. Voor Sint-Gillis-Waas en Buggenhout betekende deze laatste kompetitie wedstrijd niet meer dan een formaliteit aangezien beide zich vorige speeldag al gered hadden. Kris Van Puy velde velde de nieuwe oefenmeester nieuwe trainer bij Gerda wordt van de nu Koninklijke Na de wedstrijd tegen Klein FC Gerda. Van Puyvelde, die Laar maakte Gerda-voorzit- Heizelschool volgt en ge- ter Toon Keppens dan offi- speeld heeft bij Waasmunster cieel bekend dat de van Loke- en Racing Wetteren, volgt Pa ren afkomstige Kris Van Puy- trick Beylckens op die Gerda Excelsior-Baasrode 0-1. De thuisploeg kon flink replike ren, maar de kampioenen namen in waardigheid afscheid van de reeks (dw) van vierde naar derde bracht. Hopelijk lukt de nieuwe spor tieve Gerda-baas ook deze stunt en tilt hij Gerda nog een trapje hoger. R.S. Haasdonk 2 Sp. Waasmunster 1 Dramatische slotwedstrijd van de heidejongens die niet alleen zakken maar ook hun bekwame trainer André Dha- nis zal na dit seizoen zijn tenten ergens anders opslaan. Het heeft er nochtans ruim 80 minuten naar uitgezien dat Sparta zich zou kunnen hand haven want zolang hebben de jongens van trainer Dhanis de voorsprong kunnen verdedi gen die ze in de eerste helft konden bemachtigen. Een la te tegentreffer en een onwaar schijnlijke own-goal beslisten er echter anders over. Ook volgens Haasdonkvoorzitter Waterschoot was Waasmuns ter de betere ploeg in deze wedstrijd. Het kwam ook ver diend in de 24e minuut op voorsprong toen Didier De Busschere uit een moeilijke hoek de 0-1 op het bord kon knallen. Wegens Waasmun- sterse inzet en wilskracht was deze voorsprong zeker niet onverdiend, al kwam de thuis ploeg in de 38e minuut toch bijna langszij toen Chris Ste- velinck een hoekschop van Dirk Maes II tegen de onder kant van de lat kopte. Geluk kig voor Waasmunster mocht het met de 0-1 en dus virtueel nog in derde, aan de tweede helft beginnen, Nu was er echter een ander Haasdonk te zien nadat trainer Ongenae tijdens de rust zijn spelers eens flink de levieten had ge lezen. Toch duurde het nog tot in de 82e minuut nadat Waasmunster een hele reeks kansen gemist had om de voorsprong te verdubbelen, alvorens Karei De Beule met het hoofd bezoekend doel man William Van den Broeck versloeg: 1-1. Waasmunster, emotioneel erg aangeslagen door deze treffer die een einde maakte aan derde provinciale, verloor dan tenslotte ook nog deze wedstrijd toen Peter Geerinck in de slotminuten zijn eigen doelman versloeg met een perfekte lobbal: 2-1. Meteen stond het vast dat Waasmuns ter degradeerde. Trainer An dré Dhanis die natuurlijk ont goocheld was wees de Waas- munsterse spelers er echter op dat ze niet op het veld van Haasdonk de degradatie op gelopen hebben maar vorige week in Buggenhout toen te gen Sparta een vierpunten wedstrijd werd verloren met duidelijke cijfers. Toch moet trainer Dhanis bewonderd worden voor het feit dat hij met deze jonge groep spelers is teruggekomen nadat rond de jaarwisseling amper vier punten waren geboekt. Heikant O Lokerse 1 Tegen een individueel beter spelend Lokerse heeft Hei kant Zele zich verdedigd zoals het hoorde. Het was zelfs door het falen in de lokale afwerking dat het behoud in derde niet kon bewerkstelligd worden. Dit was niet alleen de grote faktor die besliste over winst en verlies. Er was ook nog... Costa Vervaet die bij Lokerse na bijna twee sei zoenen afwezigheid zijn we- deroptreden vierde met een doelpunt. Uitgerekend het doelpunt dat Heikant naar vierde provinciale doet tui melen. Nadat Heikant, overmand van de zenuwen, zich voor zichtig aan het Lokerse doel had genesteld, was er eerst bezoekend gevaar langs Erik Raemdonck die zijn kopbal door de dwarsligger zag ge stuit en even later zag dezelf de speler zijn doelpunt, te recht overigens, afgekeurd voor een duwfout op een lo kaal verdediger. Na 20 minuten was daar een eerste maal Costa Ver vaet die thuisdoelman Geert De Maerschalk een eerste maal onder vuur nam maar die redde prachtig. Naarmate de wedstrijd vorderde herstel de Heikant en kon ook al eens gevaarlijk uithalen. Nu was het Lokerse-doelman Van Hecke die op al zijn kunde moest beroep doen om thuis- speler Herman Van Driessche van een doelpunt te houden. Voor de rust leek Jo Van Eetvelde op weg naar de ope ningstreffer maar bezoeker Bonnaerens oordeelde er an ders over en "pakte" Van Eetvelde zodanig hard aan dat scheidsrechter Roelandt niet twijfelde en Bonnaerens uitsloot. Lokerse dus met 10 op vijf minuten van de rust. Deze ploegwijziging deed Lo kerse in de eerste ogenblik ken na deze beslissing wat zoeken naar de juiste opstel ling en het was op slag van rusten dat andermaal Jo Van Eetvelde alleen op Van He cke mocht afgaan. Overmand door de zenuwen plaatste hij echter de bal naast de lege kooi. Heikant kwam dan vol vertrouwen op voor de twee de helft want wie wil er niet mét windvoordeel én tegen tien tegenstanders spelen? Heikant dus in de aanval maar telkens was er een zeer goede Van Hecke om het ge vaar te keren. Zo ook op schoten van ondermeer Her man Van Driessche, Jo Van Eetvelde en Etienne Caste- lijn. In al dat aanvalsgeweld vergat Heikant aan verdedi gen te denken en in de 68e minuut liep het via Costa Ver vaet op een counter die met een goed was voor een bezoe kende goal, wat zoveel bete kende als de doodsteek voor Heikant. Hoe fel ook Erik 't Kindt en de ingekomen Mare Van de Velde zich weerden, het bleef bij deze 0-1 stand voor Lokerse dat zo de buren uit Zele naar vierde provin ciale verwees. Meteen voor Excelsior-B aasrode 0-1. Uit deze voorzet van de Baasroodse spits zal het 0-1 worden (dw) Marc Stevelinck Heikant de tweede opeenvol- seizoenen terug nog uitkwam gende duik nadat het twee in tweede. Voetbal. De reserven van SK Overmere in de bloemen na het behalen van de titel (xl) Wat al een tijdje in de lucht hing is eruit gevallen, al is het dan niet direkt van een leien dakje verlopen. Het was ze ven (7) jaar geleden dat de reserven van SK Overmere kampioen speelden om nu op nieuw na heelwat zweet (en welk!) het kampioenschap te heroveren, 't Zal nog wat worden... Dat kapitein Willy Sichin over soldaten beschikt en dat zijn belangrijkste prijsschutter Willem Van Driessche is zijn zekerheden. Van Driessche schoot zomaar eventjes 19 keer raak. Guy Sergeant ont popte zich als een klasse doel man die voor zich een ijzeren verdediging kreeg met een goed uitgebalanceerd mid denveld, dat de grondstof le verde naar de afwerkers toe, die ook al niet van de poes zijn. Een dergelijke voorste linie is weinig te vinden in reserverangen. De spelers die meewerkten aan het sukses zullen op het gemeentehuis ontvangen worden. Het is dus logisch dat «duivel- doet-al», afgevaardigde An dré Verbeken, er glunderend bijliep. Niet te verwonderen! De medewerkers aan dit suk ses: Guy Sergeant, Johan Boone, Willy Sichin (kapi tein), Luc De Bruyne, Johan Maes, Danny De Maes- schalck, Eddy Lequeuse, Jo han Van Steendam, André Baeyens, Filip Rasschaert, Yvan Rasschaert, Johan De Bruyne, Willem Van Dries sche, Maurice Van Overmei- re, Jean-Claude Meersman, Roland Rasschaert, Johan De Saedelacre, Mark Blanc- quaert, Rudy De Groote, Pa trick Van Avermaet en zeker André Verbeken. M.T. Het doek over de kompeti tie 86-87 is gevallen. De prij zen zijn gedeeld. Standaard Wetteren en Racing Heirnis promoveren naar vierde klas se. KAV Dendermonde ein digt als derde en blijft eerste provincialer. De zoveelste po ging om naar de nationale reeksen door te stoten is mis lukt. Als ouwe rot in het vak weet oefenmeester Pfaff wat er moet gebeuren wil paars blauw op zijn minst in de volgende kompetitie als favo riet starten. Op het sportieve vlak zal naar versterking wor den uitgekeken. Dat staat vast. Ook organisatorisch is een betere aanpak vereist. Voorzitter Jef Nijs koestert ongetwijfeld de beste bedoe lingen. Uit individuele ge sprekken blijkt overigens ook dat alle spelers biezonder op getogen zijn over de voorzit ter met wie ernstig kan van gedachten worden gewisseld. In elk geval leeft de intentie bij de Dendermondse eerste provincialer om het in de vol gende kompetitie beter te doen. "Dat we versterking aan werven is een zekerheid, zegt oefenmeester Pfaff. We heb ben een aantal spelers op het oog waarmee we overigens al gesprekken hebben gevoerd. Je begrijpt dat ik nog geen namen wil kenbaar maken. Niets is definitief zolang het niet op papier staat. Een aan tal spelers die we in ons mid den wensen, zijn aktief in der de klasse en bevordering. Hoe het met de huidige spe lers gaat aflopen, zal blijken in de komende dagen. Voor sommigen loopt het kontrakt ten einde. Ik denk hier aan Guy De Baere, Rik Dhaen, Marc Van De Perre, Marc Pringels en Theo Bordui. Ik hoor zeggen dat Guy Rodrigo kontakten heeft met andere ploegen. Het wordt eigenlijk voor een deel een raadsel over wat te gebeuren staat. Feit is dat ik samen met Ro- main Van Driessche weer het duo vorm dat de sportieve leiding voert. We beogen ook een andere en betere jeugd werking en hebben de bedoe ling om sportkampen te orga niseren. Het is natuurlijk jam mer dat we de rit naar de vierde klasse missen. Gedane zaken hebben geen keer en daar lang over gaan zeuren heeft geen zin. De toekomst is belangrijker, aldus Toon Pfaff. Over de match tegen Waar schoot had de Dendermondse rnem^T^PaLsWauw8hoefde Voetbal. De reserven van SK Overmere werden kampioen en moesten dus gehuldigd worden op het gemeentehuis (jj) niet eens tot het uiterste te gaan om een zwakke oppo- te P'aatsen- nent voor een voldongen feit (E.G.) LEBBEKE OLSA 0-2 Wie SK Lebbeke tijdens de laatste kompetitiematch aan het werk zag heeft er geen grote indruk van overgehou den. De l^onkelgoedjongens lieten een inspiratieloze in druk. Gelukkig waren er de bezoekers die er al bij al nog het beste probeerden van te maken, hoewel ook zij niets meer hadden te winnen of te verliezen. Tijdens het over grote deel van de wedstrijd zagen we een beter Olsa aan het werk dat de thuisploeg vaak tot de terugtocht ver plichtte. Doelman Johan Vinck moest dus bij de pinken zijn maar diende zich uitein delijk twee keer gewonnen te geven. Een eerste keer op tien minuten voor de rust toen Swennen uithaalde en half weg de tweede helft toen Van Diepcndaele de kans schoon zag om de cijfers te verdubbe len. Voor Lebbeke was op dat ogenblik het vet van de soep. Reageren op de achterstand bleek onbegonnen werk en blijkbaar hadden een aantal akteurs daarin ook geen zin meer. "Ik geef grif toe dat Olsa verdiend de punten in de wacht heeft gesleept, zegt klubleider Willy Meert. Nu is het wel zo dat wij zonder Chris Matthijs en Bru no Van Bladel verzwakt ten strijde trokken. Het is natuur lijk nog altijd de vraag of we met deze twee spelers erbij het laken naar onze kant had den kunnen trekken. Drama tisch is die nederlaag nu wel niet, hoewel we toch liever in andere omstandigheden van deze kompetitie afscheid had den genomen. Langs de ene kant zijn we tevreden dat we het behoud hebben kunnen verzekeren maar langs de an dere kant is het besef gerezen dat we over steviger wapens zullen moeten beschikken wil len we volgend seizoen een beter figuur slaan. Het is de bedoeling om een veel betere rol te vertolken. Dat zal over igens een noodzaak zijn wil len wc het de supporters op nieuw naar hun zin maken." Dat Garry De Kinder op stapt is een uitgemaakte zaak. Hij onderschreef een verbin tenis met vierdeklasser Ever- gem-Center. Wie zijn opvol ger in de aanvalslinie van SK Lebbeke zal worden is mo menteel nog niet bekend. We menen te weten dat voorzitter Eric Buytaert en zijn mede werkers momenteel drukke onderhandelingen voeren. Met een aantal voetballers zou men overigens al een heel eind gevorderd zijn. Namen worden nog niet bekend ge maakt en dat is begrijpelijk. Het is immers niet de eerste keer dat er een kink in de kabel komt en dat wil men natuurlijk ten allen prijze voorkomen. (e.g.) Het provinciaal elftal van de Kamillekcs sloot het sei zoen af met een 5-0 overwin ning en eindigde op een ver dienstelijke vijfde plaats op elf ploegen. De jeugdplocg was voor de laatste wedstrijd van het sei zoen te gast bij Lommei, dat het hele seizoen onafgebro ken aan de leiding stond. Hier speelde zich een merkwaardig mini-drama af. De aangedui de scheidsrechter kwam niet opdagen en Aalstcnaar Johan Van der Meirsch nam dan maar het delikaat karwei op zich. Lommei kwam vroeg in de wedstrijd op voorsprong. Op hoekschop stuurde een speelster van de thuisploeg de bal met de hand in de loop van een medemaat, die ge makkelijk kon scoren. Het gebeurde allemaal blik semsnel en Johan die op de doellijn had postgevat, merk te niets van dit weinig sportie ve gebaar: 1-0 voor Lommel dus dat recht op de kampioen stitel afstevende. Het bleef bij die arsenalscore tot de laatste minuut. Tijdens de enkele se- konden blessuretijd gebeurde het echter. Nathalie Erauw bereikte met een doorsteek pas Kathleen Stevens die voor de ultieme gelijkmaker zorgde. Nog steeds niks aan de hand tot de uitslag van de tweede geklasseerde Kumtich bekend werd: die wonnen hun wedstrijd met 3-0 en werden op de valreep kampioen. Algemene verslagenheid in Lommel, waar de kampioe nenmedailles op slag waarde loos werden. Na een tijdje sloeg de ontgoocheling om in woede op de scheidsrechter. Die had laten overspelen en dat was de oorzaak van het Limburgs verlies, was de me ning van de ouders van de gesjeesde kampioenen. Een allesbehalve faire houding', als men weet dat de Kamillekcs steeds het spel eerlijk hebben gespeeld en o.m. Kumtich een nederlaag toedienden. En wat gezegd van scheidsrechter Johan Van der Meirsch. die spontaan de leiding van de wedstrijd op zich nam en be hoorlijk de opdracht vervul de, maar dan uiteindelijk als zondebok werd nagewezen... Zo gaat dat nu eenmaal, hoe gewilliger men is om te helpen, hoe ondankbaarder men bejegend wordt. Damesvoetbal. Pascale Fla- mion bracht op Lummel via hoekschop het eerste doel punt aan en scoorde zelf de tweede Kamillekes-goal (ct) NATIONALE EINDRONDE DAMESVOETBAL De Kamillekcs zijn voor de derde maal doorgestoten tot de nationale eindfaze van het jeugdvoetbal. Samen met Kuurne, Kumtich, Egem (Pittem), Lommel, Namêche. Standard Luik en Ekercn zal die eindronde in twee fazen worden afgewerkt. Een eerste minitornooi gaat door op zondag I mei aan de Zandberg, de finale heeft plaats op Hcmclvaartdag. donderdag 12 mei a.s. op het terrein van Lommel. Tussendoor reist de Aalstersc jeugd op 8 mei c.k. naar Amsterdam om er een internationaal tornooi te betwisten. Het programma van I mei 1088 10.30 u.: Kamillekes-Kuurne 11.30 u.: Kumtich-Egem 13.30 u.: wedstrijd tussen verliezers 14.30 li.: wedstrijd tussen winnaars

De Voorpost | 1988 | | pagina 20