TENNISKLUB TOPSPIN ZELE MET STEILE AMBITIES IN INTERKLUBKOMPETITIES TENNIS EN TAFELTENNIS IN DE BELANGSTELLING TE LEBBEKE ZONDER GLORIE MAAR VERDIEND 'k 1 ZUID-AFRIKAAN VERBEECK STEELT SHOW IN BEVEREN RACING TEMSE VICE-KAMPIOEN ENKELE OPMERKELIJKE FIGUREN KRUIDEN HET TORNOOI 26 - 29.4.1988 - De Voorpost De Zeelse tenniskiub Topspin koestert opnieuw hoge verwachtingen op de vooravond van het nieuwe tennis- seizoen dat van start gaat op zaterdag 23 april. Via de deelname van liefst 20 ploegen aan de verschillende interklubkompetities haalt Topspin overigens een benij denswaardige status in het Vlaamse landsgedeelte. Blik vanger in deze interklubkompetitie wordt net als het vorige seizoen de vrouwenploeg in eerste nationale. Vorig jaar greep Topspin na winst tegen Maaseik en Forest Hills en een 3-3 puntendeling in de eindstrijd tegen Wezel net naast de nationale titel. Een titel die Topspin voor eigen publiek nooit mocht verloren hebben. Gedane zaken hebben geen keer alhoewel de kaarten dit jaar anders verdeeld liggen nu het Kathleen Schuurmans zag vertrekken naar het konkur- rerende Wezel. De Limburg se klub lijkt met speerpunten als Wasserman, Schuurmans, Vermylen en Van Baarle op weg naar een nieuwe titel, tenzij de Topspinmeisjes voor de verrassing zouden zorgen. Met nationaal kampioene Sa bine Appelmans. Ilse De Ruysscher, Elsie Van Over loop en Kathie Van der Gucht realiseert Topspin met vier Oostvlaamse meisjes een uniek feit op dit niveau en kombineert bewust jeugdig talent met routine. Topspin- voorzitter Jos Francottc viel nochtans zwaar uit naar de verantwoordelijken uit het overkoepelend orgaan van de KBTB voor de wijze waarop de nationale interklubkalen- der werd opgevat. De wed strijden in de vrouwenkompe titie van eerste nationale wor den in amper één week ge speeld met een kompetitiedag op woensdag. «We hebben geluk gehad dat we onze thuiswedstrijd tegen TC Ostend met Ann Devries op zaterdag 17 september mogen betwisten», stelt VTV-be- heerder Jos Francotte. «Het zou best kunnen dat Sabine Appelmans er voor de eerste maal in haar loopbaan tegen Devries uitkomt. Klagen hoe ven we persoonlijk niet te doen. Maar wie zal er nu in hemelsnaam op een woensdag toptennis gaan bekijken. De ze keuze is een regelrechte blammage voor de klubs die zich inzetten voor de vooruit gang van de tennissport in het algemeen. Die spijtige eer valt Forest Hills te beurt na een overigens faire loting. Ik kan best begrijpen dat de Antwerpse klub er ontgoo cheld bijloopt. Een dergelijk evenement betekent een hoogdag voor elke klub die zich financieel voor de kar spant om een vrouwenteam van dergelijk niveau speel- kansen te bezorgen. Het is aanvaardbaar dat onze beste speelsters hun internationale verplichtingen en ambities bo ven een nationale ploegkom- petitie stellen. Nochtans wa ren wedstrijden op zaterdag en zondag in plaats van woensdag een logischer kom- promis geweest. Tennisspeel sters van een dergelijk niveau kunnen best een dubbele kompetitiedag aan. Wat nu gebeurt is het interklubtennis de grond in boren. Het is biezonder jammer voor het vrouwentennis dat zich duide lijk in de lift bevindt. Ook bij de jeugd mikken we met onze miniemenploeg naar de natio nale top. Bart De Mey, Gre gory Bauwens, Toon Van der Kelen, Didier Appelmans en Tim De Decker zijn voldoen de gewapend om onze inspan ningen voor de opleiding van de jeugd kracht bij te zetten onder de vorm van een kam pioenstitel.» Als hoogtepunt van het seizoen organiseert Topspin zijn zesde en presti gieus enkeltornooi van 18 tot 29 mei. De sinds vorig jaar ingezette trofee Baele met een waarde van 150.000 fr. zal de nationale tenniselite op nieuw naar het Zeelse tennis- centrum lokken. (stjz) Samenstelling der ploegen: - Mannen tweede nationale: Kris Baele (kapitein), Patrick Van Overloop, Tim Blondeel, Jan Stilten, Carl Verstraete, Benoit De Keghel, Vincent Blondeel, - Mannen derde nationale: Ben Maes, Luk De Mets, Luc Niemegeers (kapitein). Vin cent Carüer, Kurt De Leen heer, Filip De Pauw, Vincent Fierens, David Schietecat, Kris De Pauw of Steve Lalmand. - Mannen vijfde afdeling (A): Kristof Platteaux, Gert De Meyer, Jos Geerinck, Jo Van Houtte, Filip Francotte, Kris De Pauw, Andy Vehent (ka pitein), Frank Gysens, - Mannen vijfde afdeling (B): Bart De Buyser, Koen Soe- tens, Kris De Pauw, Steve Lalmand, Rudy De Wandel (kapitein), Ivan Heuvinck, Frank Gysens, Thomas De Man. - Mannen zesde afdeling: Frank Gysens, Carl Godin (kapitein), Wim Tulkens, Pa trick Van de Velde, Tom Van Steenbergen, Luk Van Dam me, Paul Van Cauteren, Kris tof De Greve. - Mannen zevende afdeling: Kristof De Greve, David De Greve, Paul Van Cauteren, Etienne Dhollander, Jan De Mets, Louis Walrave, Johan en Karei Elleboog, Eric Van de Velde, Filip De Wilde, Staf De Mets, Edgard Nobels (kapitein), Leo De Vriendt, Erwin Van Damme, Michel Geltmeyer en Ernest Bos- teels. - Mannen achtste afdeling: Georges Bontinck, Luk Van Acker, Luk Baete (kapitein), Jules De Beule, Mare Beidé, Luk De Greef, Paul Van Hoecke, Willy De Beule, Wil liam Jacobs, Roger De Witte, Jules Verrooten, Mare Van Hecke, Adelin De Bruyne. - Veteranen vijfde afdeling: Paul Platteaux, Herman Bos- teels (kapitein), Dirk De Leenheer, Gaston Baert, Ernest Bosteels, Emiel De Kimpe, Karei Van Cauteren, Marcel Godin. - Junior-veteranen vierde af deling: Rudy De Wandel, André Me- chant, Gilbert Van Damme, Willy Tulkens (kapitein), Freddy Tulkens, Hubert Rombaut. - Junior-veteranen vijfde af deling: Paul Blondeel, Hubert Maes (kapitein), Willy Van Dries- sche, André Walrave, Edgard Nobels, Luk De Greef, Roger De Witte. - Vrouwen eerste nationale: Sabine Appelmans, Ilse De Ruysscher (kapitein), Elsie Van Overloop, Kathy Van der Gucht. - Vrouwen derde nationale: Veerle Van Cauteren (kapi tein), Stefanie Dincq, Cathe rine Francotte, Sandra Cool, Vicky Maes en Simone Hoor- naert. - Vrouwen vijfde afdeling: Kaat Bracke (kapitein), Cari- ne Callewaert, Angelique Van Neckebroeck. Wis De Regge, Kristel De Meyer, Brigitte De Waele, Kristel Van Quaquebeke. - Vrouwen zevende afdeling: Wis De Regge, Kristel De Meyer, Kathleen Bosteels, Kristel Van Quaquebeke, Brigitte De Waele (kapitein). - Vrouwen achtste afdeling: Kathleen Van der Meulen, Agnes en Gaby Van Acker. Ludwin Van Cauteren (kapi tein), Marjolein De Kimpe, Denise Van Waevelde. - Scholieren jongens: Koen Soetens, Kristof De Greve, Louis Walrave, Eric Verschelden, Kris Van der Guchten, Tom Arens (kapi tein), Guy Van Mulders. - Kadetten jongens: Stefan Van Steenbergen (ka pitein), Roel Vergauwen, An thony Bauwens, Michael Lievois. - Miniemen jongens: Bart De Mey (kapitein), Gre gory Bauwens, Toon Van dei Kelen, Didier Appelmans Tim De Decker. - Scholieren meisjes: Danielle Walrave, Katie De Gelder (kapitein), Sylvie Van den Berghe, Els Baert, Virgi- nie en Sofie Vrijdaghs. - Miniemen meisjes: Vanessa Cosyns (kapitein), Sylvie De Neef, Karolien Eeckhaut, Sofie De Greve, Kristien Bontinck. Ogz). Tafeltennis. Julien Heyvaert wijdt de jongelui in. Tafeltennis is i, het lijkt (gb) s moeilijker dan Tijdens de voorbije paasvc kantie werden te Lebbeke in spanningen geleverd om het tafeltennis en het tennis te initiëren. Dit alles gebeurde in het Tenniscentrum 'Hof ter Burst'. De sportdienst ver leende zijn medewerking. Paasstages tennis Wat het tennis betreft werden twee stages georganizeerd voor beginnende spelers. Vooraf werden aan de zowat twintig deelnemers Bloso- films vertoond, voorzien van een deskundige uitleg door Luc Heyvaert. Philippe Semal en Jo Van de Velde assisteer den eerstgenoemde tijdens deze tennispromotieweken. Tafeltennisinitiatie De voorbije jaren kwam het tafeltennis nog amper aan bod te Lebbeke. De plaatselijke klub zag zich zelfs genood zaakt met TTC Buggenhout een fusie aan te gaan. Het materieel en de resterende Lebbeekse spelers vonden een nieuwe heimat in de bos- gemeente. In het kader van de aktie 'Oost-Vlaanderen sportief de tennisstage verliep even eens in dat kader zocht sportfunktionaris Alfons Ab- beloos kontakt met Julien Heyvaert, Bloso-trainer. Tijdens de voorbije paasva kantie namen een vijftiental geïnteresseerde jongeren deel aan de door beide voornoem den, in 'Hof ter Burst' georga niseerde stage. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de Gemeentelijke sport dienst (052/21.84.22) en bij lulien Heyvaert, Bareelstraat l te Lebbeke (052-21.28.09). (pvr) RUGBY BADMINTON BELGISCHE KAMPIOENSCHAPPEN II' AFDELING SHAPE-D.R.C. 0-8 Tennis. Tijdens de initiatie te Lebbeke werd eerst de basishouding aangeleerd Voor vele spelers is het tor nooi van Beveren het tornooi van de laatste kans. Traditio neel is dit wase tornooi de seizoenafsluiter, zodat nog heel wat spelers van deze kans gebruik maken. Gert Poelmans van erasmus greep deze kans en is meteen Cl. Hij won vrij vlot de enkel finale met deze keer 15-7 van Mare Vermeulen en Beveren zelf. Pech had Pascal De Cauwer van Kempen Killshot. Zij won de dames enkel met 11-6 en 11-3 van Patricia Milleville van Antwerp. Maar spijtig voor haar was deze discipline niet geldig., Broers Poelman maakten van de dubbelfinale bij de heren de enige drieset ter in deze reeks. Leperre- Vanlaere van Hoboken en de Mintons gaven zich niet zo maar gewonnen. Poelmans- Poelmans haalden het dan toch met 8-15, 15-9 en 15-5. Maar spannender was feitelijk de finale bij de dames. De Beule-Maes van Temse weer den zich als leeuwen, maar moesten uiteindelijk het on derspit delven tegen de meer ervaren Mestdagh-Lambert van Beveren en de Pluimpluk- kers die wonnen met twee keer 15-12, Een Sint-Niklaas onderonsje in het gemengd tussen Janse- gers-Foubert en Declercq- Van Hocweghen. Het was trouwens de tweede finale plaats voor Declercq-Van Hoeweghen na het tornooi /an Danlie te Hamme. Fansegers-Foubert wonnen de ïnale met 15-10 en 15v2. rreddy Convents van Shuttle Boom die we nog kennen van iet tornooi van Drive begin dit jaar, speelde ook finale enkel Cl te Beveren. Won Convents toen in twee sets dan verloor hij nu in drie sets van Ronny Janssen van Vos- selaar. Het tornooi van de laatste hoop betekende dus geen B 2 klassement voor Convents. Janssen won met 10-15, 15-6 en 15-10. Els Maes van de Mintons speelde een mooie en vlotte finale tegen Bcrnadette Pirot en Blocry. Maes won overtui gend met 11-9 en 11-4. Na de vele finaleplaatsen dit seizoen voor Snoeck-Vlerick van Maspo nu eindelijk een overwinning in de heren dub bel. Met 15-5 en 15-3 wonnen ze van De Lancker-Temmer- man van Vulcain. Ook een tweede dubbeloverwinning na Hamme voor De Bruyne-Toi- lenaere van Scaldis. Deze keer wonnen ze met 15- 7 en 15-9 van Sebastiano-Van Doorne van Vulcain. Mestdagh-Van Der Stricht (Cl en C2) bewezen ook na Hamme hun superioriteit in het gemengd. Met 15-11 en 15-2 werden De Corte-Pau- wels van de Mintons daarvan overtuigd. Hij speelde enkele jaren op niveau in Zuid-Afrika, maar eens terug in België aan vaardde de Liga zijn vraag om direkt in de Cl te starten niet. Felix Verbeeck van Erasmus bewees zijn talent door op één seizoen van C2 te promo veren naar BI. Dat BI klasse ment haalde hij te Hamme, maar toen was de loting voor Beveren reeds gebeurt. Desondanks zijn BI klasse ment speelde Verbeeck ook te Beveren met zijn gevreesde strijdlust en snelheid. Drie sets had hij nodig om met 15- 9, 9-15 en 15-11 te winnen van Stefaan Leutens van Vosse- laar. Katrein Tanghe van St.-Job won gemakkelijk de eerste set met 11-3 in de B2 dames en kel finale, maar moest tot set- tine eaan in de tweede om met 12-9 Pascal Van Leuven van Erasmus te verslaan. Vivianne Fret en Marina Cools van Amateurs eindig den op de eerste en tweede plaats in de enkel BI poule. Suppertalent de 15-jarige Ste faan De Rijcke van de flying shuttles legde de meer erva ren Guy Van Hoorde van de Mintons zodanig het vuur aan de schenen, dat Van Hoorde na de eerste set met 15-10 te hebben gewonnen, verplicht werd de tweede met setting (18-13) te beëindigen. Traditioneel de meest spette rende finale van elk tornooi is de heren dubbel B finale. Ook te Beveren was dat weer het geval. Kelders-Daems van Olympia zorgden deze keer voor de stunt om na een 15-6 en 9-15 gelijke stand, een 6-13 achterstand in de beslissende set weer goed te maken en uiteindelijk de finale nog te winnen met 17-14 van De Rij- cke-Van Hoorde. Bij de dames ook een drieset ter in de dubbel. Cools-Fret wonnen die finale met 15-3, 8- 15 en 15-4 van Seeten-Pirot (B en Cl) van St.-Truiden en Blocry. Een derde finaleplaats voor Stefaan De Rijcke in het ge mengd verloor Stefaan de en kel en dubbel dan schreef hij toch het gemengt' op zijn naam. Met Van Bocwel van Amateurs won hij met 15-3 eri 15-12 van Peersman-Fret van Olbad en Amateurs. Op een werkelijk knappe ma nier heeft Racing Temse zich vice-kampioen gekroond in eerste provinciale. Met nog twee wedstrijden te gaan is Racing immers zeker van de tweede plaats en het was na tuurlijk te hopen voor de Ra- cingfamilie dat er hogerop een fusie komt zodat de pro motic naar hogere een feit wordt. Zonder doelman Buyens, die vervangen werd door Robert Van Lombergen, kon Patrick Riské in de zesde minuut al het ijs breken door een mooie 1-2 beweging met Eli Van Assche suksesvol te besluiten. Toen dan even la ter Van Assche tweemaal na elkaar kon scoren was het meteen dubbel feest bij Ra cing want Eli's laatste doel punt betekende meteen het onderdste doelpunt in deze kompetitie. Al werd het feest toch wat onderdrukt door de zware kwetsuur van Ronnv De Leenheer Dendermonde heeft op het veld van Shape, niet zonder moeilijkheden, de laatste wedstrijd van het seizoen ge wonnen. Wauters, Casier, Van der Veken, Joao de Abreu waren afwezig en dat liet zich voelen. Shape startte met sterk windvoordeel en probeerde een paar goede aanvalsakties op te zetten. Veel gevaar bracht dit echter niet teweeg voor de Dender- mondse verdedigers. Toch kreeg Dendermonde het niet gemakkelijk en bij de ingooi aan de zijlijn was Shape mees ter. Gert De Vos, de Dender- mondse ballenpakker, kon het niet waarmaken en zijn gemis aan kompetitie en matchritme deed zich voelen. Jean Van den Bossche, Den- dermondsse scrum-half, weer uitstekend, probeerde zijn drie-kwart spelers aan het werk te zetten. Op vrijschop knalde Patrick Scrivens nipt naast. De rust kwam bij 0-0. Bij de herneming wou Den dermonde, ditmaal met wind- voordeel, snel de beslissing afdwingen. Bij een scrimma ge, dichtbij de Shape-doellijn, kwam Chris Saerens sterk met de bal uit het pack en drukte onhoudbaar over de lijn: 4-0. Dendermonde ging nu door en Shape moest zich schrap zetten. Op een prachtige Dendermondse aanval werd de bal door de drie-kwartspe lers snel en juist doorge speeld. Full-back Scrivens, goed meegevolgd, zonderde meesterlijk Pierson af en die drukte de bal over de doellijn: 8-0. Ook nu werd de place- kick gemist. Even later werd Filip De Coene juist voor de doellijn gestuit. Toen dacht men dat Shape zou ineenstor ten, maar het tegendeel was waar. Het werd nog hard zwoegen voor de Dendcr- mondenaars. Ondanks het felle aandringen van de NA- yO-jongens konden ze toch niet meer door de verdediging geraken. Dendermonde won verdiend maar zonder glans. DRC Waasmunster II 66 Dragons Gent 0 Weinig kommentaar. Een klasse verschil tussen beide teams. Een goed draaiend Waasmunster, dat ondertus sen tot de derde plaats in de rangschikking is opgeklom men, liep de Gentenaars kompleet van de sokken. Mi cky Verhas lukte drie try's en de reeds vorige week uitste kende Herman Van Hauwer- meiren drukte tweemaal. Minnebo, Wauters en Lau- wers lieten zich evenmin on betuigd en zo liep de score snel hoog op. Steven Goubert I plaatste een paar extra mooie I place-kicks binnen. Dragons I moest machteloos toezien hoe I rugby efficiënt en produkticf I wordt gespeeld. Een welgemeend proficiat I aan onze jongeren die zich I voorbereiden om volgend sei- I zoen, in hoogste afdeling, hun I kans op spelen te zullen I grijpen. (FvdV) Tennis. In Lebbeke stelde Hof ter Burst zijn terreinen ter beschikking voor tennisinitiatie (gb) KRITERIUMTORNOOI BIJ TC HOF TER BURST Jarenlang presenteerde de Lebbeekse tenniskiub Hof ter Burst het eerste kriteriumtor- nooi van het nieuwe seizoen en het viel voorzitter Arthur Semal dan ook wat zwaar die primeur nu aan het Geraards- bergse TC Velina te moeten laten. Nu beide tornooien achter de rug zijn klaagt TC Velina want de bekendma king van de organisatie kwam moeilijk op gang terwijl pre cies Hof ter Burst zich op nieuw in een geweldige res pons kan verheugen. Al zal natuurlijk de prima organisa tie, met opnieuw Rik Moort- gat als tornooileider, daar ook niet vreemd aan zijn. Tweehonderd deelnemers bouwden het Hof ter Burst- tornooi en ook de kwaliteit lag behoorlijk hoog te Lebbeke. Bij Heren 2 was er alweer een opmerkelijk optreden van Antwerpenaar Mirko Hae- mel, pas 18, nu als'C15 voor bij twee B 4 spelers, Kurt De Leenheer en Dieter Callc. Een finaleplaats voor Hae- mel, die in die eindstrijd ech ter botste op het sterk aanval lend volleyspcl van Kris Muy- laert van TC Velina. Bij Heren 3 kwamen Guido Van Belle en Wim Van Kerckhove als klubspelers in de kwartfinales maar ook hier werd bij Hof ter Burst dezelf de finale gespeeld als op het openingstornooi bij Velina. David Arijs, van het Pollaarsc TC Kristoffel, en Serge De Ridder, van het Brabantse Kwetsendael, moeten hoog eindigen in dit kriterium. Veel belangstelling voor de Heren 4-reeks waar Buytaert, Leybaert, Saerens en Ael- brecht de Hof ter Burstkleu- ren tot in de kwartfinales hooghielden. Philip Leybaert deed trouwens meer want hij zorgde met 6-2, 3-6, 6-2 voor een eerste thuiszege. Opval lend in deze reeks was ook de prestatie van de pas tienjarige Gregory Bauwens van TC Topspin die in de halve finale op Tom Vijverman botste. Opmerkelijk waren de reek sen Veteranen en Junior-Ve teranen waar vier spelers tweemaal inschreven. Frans Verstrepen van Hof ter Burst en William D'Haesc van TC Scheldedreef speelden trou wens tweemaal de finale. In de veteranenrecks hield Frans Verstrepen het na verlies in de eerste set voor bekeken nadat hij in de junior-vetera- nenreeks met 6-4, 6-3 het pleit had gewonnen. Een biezonder spannende fi nale bij Dames 2 waar Greet- je De Prest van TC Eeklo al het goede wat van haar al jaren wordt verteld beves tigde. Conny De Vleeshou wer van Sporting Gent bood in finale wel drie sets weer stand. Figuur op Hof ter Burst werd ongetwijfeld Ma- riette Van Praet. De thuis- speelster schreef in bij Dames 3 en bij Dames 35, Haar leeftijd houden we geheim, sla er het jaarboek maar eens op na, maar bij dames 3 moest de jeugd in ieder geval plooien, In de reeks dames 35 ging de zege naar Anita De Dcyne van de nieuwe Op- wijkse tennisvereniging TC Diepenbroeck. De uitslagen HEREN Heren 20 K. Muylaert-J. Hoebeeck 6-4, 4-6, 7-6 M. Haemel-D. Calle 7-6, 7-5 Finale: Muylacrt-Hacmel 5-7, 6-3, 6- 4 Heren 3: D. Arijs-S. Algoet 7-5, 6-4 5. De Ridder-W. Bcllon 7-6, 4-6, 6-2 Finale: Arijs-De Ridder 7-5, 6-4 Heren 4: Ph. Lcvbaert-G. Barbé 3-6, 6- 2, 7-5 T. Vijvcrman-Gr. Bauwens 7- 6. 6-1 Finale: Lcybacrt-Vijvcrman 6-2, 3-6. 6-2 Veteranen 2: Fr. Verstrepcn-CI. Vandc- waeter 3-6, 6-3, 6-4 W. D'Hacse-W. Coen 6-3, 4- 6. 6-4 Finale: D'Hacsc-Vcrstrcpcn 5-3, opgave Junior-Vet.: W. D'Haese-L. De Smet 6-1, 6-2 Fr. Vcrstrepen-W, Coen 6-0, 6-3 Finale: Vcrstrepen-D'Haese 6-4, 6-3 DAMES Dames 2: Gr. De Prest-P. Matthys 6-4, 6-3 C. De Vleeshouwer-C. Gecns 5-7, 6-3, 6-1 Finale: De Prest-De Vleeshouwer 6- 1, 6-7, 6-2 Dames 3: N. Verheyden-E. Van Cot- them 6-1, 7-5 M. Van Praet-H. Vander- jeught 7-5, 6-2 Finale: Van Praet-Vcrheyden 6-2, 6-4 Dames 35: J. Declercq-L. Peclman 6-3. 6-0 A. De Deyne-Van Praet 6-0, 6-2 Finale: De Dcyne-J. Declcrcq 6-1.6- Het Belgisch Instituut voor de Verkeersveiligheid voert een grote campagne voor de ver keersveiligheid voor de twee- wielcrs. In 1986 werden 5.575 twccwielers gedood of ernstig gewond bij een ongeval. Het zijn dus kwetsbare weggebrui kers.

De Voorpost | 1988 | | pagina 26