VOLLEYBALOVERZICHT HEREN SMASH-INFO VOLLEYBALOVERZICHT DAMES TEGENSTAND TE GROOT VOLLEYBALLER J0 PROOST GEHULDIGD IN STEKENE NAAR DE EINDRONDE STAANDE OVATIE VOLLEYBAL De Voorpost - 29.4.1988 - 29 Budget De VlV-raad van Bestuur be sliste niet langer tussen te ko men in de kosten van de natio nale ploegen. Met het belang rijke EK '87 in het achter hoofd, wordt er geraamd dat er een uiteindelijk verlies van 6,2 miljoen frank zal geno teerd worden. Een eindafreke ning is er echter nog niet. Scheidrechters gevraagd De Provinciale Scheidsrech- terscommissie zou graag een promotiecampagne inrichten voor het aantrekken van scheidsrechters. Er wordt ge dacht in de richting van affi ches voor het recruteren van n in het wit. Proef De POC heeft een wedstrijd blad voor minivolleybal ont worpen en mag het eertijds uitproberen. Wat zal het worden? Oost-Vlaanderen Sportief 1988 betekent voor Vlaande ren een sportief jaar. Oost- Vlaanderen staat in het teken vanaf één en al sportiviteit. In dat opzicht, met de medewer king van Bloso, wordt er extra veel aandacht aan de sport geschonken. Dit betekent dan ook dat er extra subsidies ver kregen kunnen worden. Het bedrag dat normaal door BLOSO ter beschikking van iedere provincie gesteld wordt op VIV vakken zal verdeeld worden, zal door de Oost- vlaamse afdeling van BLOSO verdubbeld worden. Als tegen prestatie wordt gevraagd zo veel mogelijk het embleem Oost-Vlaanderen Sportief te gebruiken, en de affiches die bij BLOSO te verkrijgen zijn op te hangen als aankondi ging. De nadruk ligt wel op 'sport voor allen' Legitimatiebe wijs Zoals goedgekeurd op de Al gemene Vergadering, wordt vanaf het volgend seizoen be paald dat niet-spelers en indi- viduelen slechts een functie kunnen uitoefenen op vertoon van het legitimatiebewijs, gel dig voor het lopende seizoen. Deze legitimatiebewijzen, die hetzelfde uitzicht hebben als spelerskaarten, zullen afgele verd worden begin augustus samen met de spelerskaarten Lentespelen De organisatoren doen een op roep om gekwalificeerde trai ners aan te trekken voor de vlotte verloop van de Lente- spelen. Ook wordt er een be roep gedaan op alle secretaris sen om adressen door de spe len. Gegevens kunnen ge stuurd worden naar VIV, TAV Roelandts D., Benelux- laan 22, 1800 Vilvoorde. Volleyhappenings De eindronden en testwedstrij den werden toegewezen aan St. Gillis Waas. Testwedstrij den gaan door op 8 mei (Drie terreinen) en de eindronden vinden plaats op 14 en 15 mei. Tornooi-kalender klaar Binnen de organisatie van de Beker van de Rozenstregk werd er de voorbije maanden gewerkt aan de samenstelling van een eerste Vlaamse volley- baltornooi kalender. Hierin zijn 108 volleyballornooien opgenomen, welke georgani seerd worden tussen 30 april en 30 september. En dit op de meest uiteenlopende niveaus. Ieder secretaris van een VIV club ontvangt deze kalender binnenkort gratis of personen die extra kalenders wensen kunnen bijbestellen. Men hoeft enkel 100 frank over te maken op rekeningnummer 001-1796386-22 ten name van tornooi kalender (Baeyens Geert Vijverdeldlaan 28, Melle). Zoekertjes VC Blauwen Hoek - Hamme Zogge zoekt een trainer-coach voor zijn ploeg die in tweede pro vinciale uitkomt. C.V. sturen naar Johan Malfliet, Bookmo- lenstraat 4, 9160 Hamme. 0521 47.71.92. Tornooi nieuws Volleybalclub Kemzeke orga niseert op 7 mei haar negende volleybaJtomooi. Er wordt in verschillende reeksen ge speeld. Provinciale Heren-da- mes Recreatie Jeugd Wijkentornooi (voorbehou den aan ploegen uit Kemzeke) Verder inlichtingen bij Mare Janssens, N. Bohijnstraat 21 Kemzeke Tel.: 037779.72.62 Volleybal. Thunderballs Berlare won met 3-2 tegen Lovendegem en behaalde daardoor de titel. Volgend jaar speelt het in derde provinciale (jj) ERE-KLASSE Vitesse Kruibeke - Maasmechelen 3-2 15-10, 11-15, 14-16, 15-7, 15-9 Het treffen tussen beide ploe gen ging in het teken van de negende plaats. De wedstrijd was een genietbare wedstrijd. Het was de thuisspelers dui delijk aan te zien, dat het van zijn laatste optreden dit sei zoen voor de supporters er iets geweldigs wou van ma ken. Vitesse pakte uit met vele balwisselingen en goede aanvalskombinaties. Het pak te zo op vlotte wijze de eerste set. Kruibeke moest daarna toezien hoe de Limburgers de stand in evenwicht brachten. De bezoekers groeiden in de wedstrijd en onder impuls van de sterk spelende set-up Hey- nen, haalden de gasten even eens de derde set binnen. Bij de thuisploeg wisselde men voor de derde set de tegenvallende Bart Wuyts voor Kolba en Michielsen voor Verhaeghe. Een wijzi ging die zichtbaar resultaat had. De Beer en Kolba haal den een paar keer keihard uit en even later was de beslissen de set een feit. In deze vijfde zet en beslissen de set namen de bezoekers een vinnige start en ze liepen uit tot 1-3. De Waasianders waren vast besloten om deze laatste wedstrijd voor eigen publiek met een overwinning af te sluiten. Wanneer Bart Wuyts op nieuw zijn plaats mocht inne men leek het alsof hij op de bank inspiratie had opgedaan. Met enkele scherpgekruiste smashes bezorgde hij zijn ploeg bij de kampwisseling een 8-3 voorsprong. Deze kloof was voldoende om het initiatief niet meer uit handen te geven. De bezoekers kwa men nog wel terug tot 12-8, maar bij 14-9 mocht de onver- slijtbare Guy De Beer de matchbal serveren en de Pool Kolba rondde af met een goedgeplaatste smash. Samenstelling van Kruibeke: Michielsen, Wuyts, Baeck- lant, Defour, Croes, De Beer, Kolba, Verhaeghe. EERSTE PROVINCIALE VC Elversele - Eeklo 3-1 15-8, 11-15, 15-12, 15-8 Ean typische eindeseizoen- wedstrijd met vooral futloze bezoekers. Enkel de tweede en derde set haalde een noe menswaardig niveau. Toch viel er wat spanning te noteren. Nilco Lebbeke - Danny Hofstade 3-0 15-10, 15-5, 15-12 De reservewedstrijd werd ge wonnen door Lebbeke met 2- 1. Setstanden waren 15-8, 15- 6 en 10-15. Nadat de reserven hun wed strijd gewonnen hadden, kon de hoofdwedstrijd beginnen. De belangen van beide ploe gen waren enorm groot. Ver lies voor Lebbeke betekende degradatie en de redding voor Hofstade, winst daarentegen hield in dat Lebbeke op gelij ke hoogte kwam met Danny Hofstade, Deurle an Deinze. Meer nog! Dankzij een beter setgemiddelde zou Lebbeke op de vijfde laatste plaats ein digen. Nilco opteerde voor de basisopstelling in dit belang rijk treffen. Vorige week werd er zo onverhoopt op Zottegem gewonnen. Slechts een wijziging: Ronnie Pieters moest als spelverdeler de af wezige Paul De Clerck ver vangen. Na een gelijkop- gaand begin van de eerste set, bij een 7-7 stand, slaagde Lebbeke erin om onder im puls van een sterk afwerkende P. Annemans afstand te ne men van zijn tegenstander, 15-10 was het resultaat. De Nilcoboys waren meteen bevrijd van de zenuwen en ze gingen op hun elan verder. Dankzij uitstekende opslagen en aanvallend werk bleven zij de hele partij domineren. Pie- ter Moens tot dan voortreffe lijk spelend geraakte echter op het einde van de derde set even de trappers kwijt zodat de bezoekers voor een span nend einde konden zorgen. Maar Erik De Smedt die een sterk seizoen achter de rug heeft, en slechts door verhuis- perikelen de laatste twee wed strijden diende te missen zette gepast orde op zaken. Met 15- 12 werd ook deze set afge rond. Grote vreugde bij de Leb- beekse spelers en trouwe sup porters, bezorgd met het wel en wee van de club. Er blijft toch een schaduw over Leb beke hangen: het moet nog de testwedstrijd voor de tweede daler afwerken op 8 mei te Sint-Gillis-Waas. Daar zal worden uitgemaakt wie van Deurle, Deinze, Hofstade of Lebbeke het reeds veroor deelde Ronse zal vervoegen naar derde provinciale. Het seizoen is beter verlopen dan verwacht voor Lebbeke, de vele 3-2 nederlagen (met nipt verlies) bezorgen Lebbeke nu vele kopzorgen. Wanneer het geluk in de wedstrijden aan hun kant had gestaan, dan zouden ze nu veilig zijn. DERDE PROVINCIALE Kangoeroes Aalst - Hemel- veerdegem 1-3 11-15, 16-14, 9-15, 11-15 De heren van Kangoeroes Aalst verzekeren het behoud in derde provinciale. Tegen de Kampioen in spé (Hemel- veerdegem hebben de Kan goeroesboys een voortreffelij ke wedstrijd gespeeld. Ze slaagden er zelfs in om een set tegen de bezoekers op te ha len, wat slechts aan één ploeg gelukt is bij de terugronde. Ook tijdens de andere drie sets haalden de lokalen veel punten op. De setstanden 11- 15,16-14, 9-15 en 11-15 bewij zen dat Kangoeroes zijn huid duur heeft verkocht. De win naar haalde 59 punten op, terwijl Kangoeroes er 47 op hun aktief brachten, hetgeen niet weinig is en een bewijs dat Aalst voor een goed ver weer heeft gezorgd. Niet in het minst aangeslagen door de reputatie van de kampioenen- ploeg gaf Kangoeroes geen duimbreed toe. Verloren, ja, maar eer! De ploeg is de goe de weg ingeslagen en dit is het werk van de trainer, die de klubleiding wil behouden het volgend seizoen. Indien dit niet mogelijk is zal de even tuele opvolger kunnen teren op wat reeds bereikt is. Door de nederlaag van Zwijn aarde blijft Kangoeroes alles zins in derde provinciale. Vol gend seizoen zal Kangoeroes uit een ander vaatje tappen en zullen de ploegen met Aalst moeten rekening houden. De reservewedstrijd werd door de thuisploeg gewonnen met 2-1 (15-12, 10-15 en 15- 12). 1* LANDELIJKE DAMES Stekene - Maaseik 3-0 De wedstrijd Stekene-Maas- eik wees duidelijk op de sterkte van de bezoekers die met drie-nul wonnen. Met de ze zege waren de bezoeksters dan ook zeker van de promo tie en blijven ze tweede in eerste landelijke. Bij Stekene probeerde men er wel iets aan te doen, maar de aanvallen van Marianne Deckers en An- ja De Rijcke waren te zeld zaam om voor enige afscheid ing te kunnen zorgen. Steke ne, dat in de eerste set de eerste twee punten haalde, werd nadien naar 2-9 verwe zen. Enkele aanvallen van Anja De Rijcke en nog een paar punten die geoogst wer den met de opslag door Noel- la De Cauwer, waren de enige lichtpunten. In de tweede set liep het al van in den beginne mis, toen een foutieve opstelling Steke ne een punt kostte en ook nadien werden ze een paar keer een punt ontnomen door een bezoekende netfout en een bal, duidelijk binnen, die buiten gegeven werd. Als dat precies in de tweede set ge beurde, was dat pech want die bleek de beste te zijn van de thuisploeg, die nu bleef aan klampen tot 5-6 en 6-8. Het bleef wel spannend toen De Rijcke nog scoorde met de service en Marianne Deckers met sukses in de aanval ging, maar de bezoekers hadden toch het laatste woord. De derde set was een maat voor niets en Stekene kon geen vuist meer maken. Te vroeg legde men zich bij de nederlaag neer en de bezoe kers kwamen aldus vroegtij dig aan de champagne toen set en match werd afgesloten met 4-15. André ERE-KLASSE Antwerpen - VC Temse 0-3 3-15, 7-15, 13-15 Een kalm en beheerst spelend Temse heeft zich niet moeten inspannen om zijn tagenstan- der zonder een tegenset huis waarts te sturen. Een zich moedig verwerend Vog werd met vernederende cijfers weg gestuurd. De partij duurde minder dan één uur. Enkel in de derde set verscheen de thuisploeg tweemaal aan de leiding. Er was sprake van enig evenwicht. EERSTE PROVINCIALE De thuisploeg nam een moei lijke start, maar de Asterix meisjes konden nadien via 10- 9 de zaken recht zetten. Na een vlotte zege in de tweede set van de thuisspeelsters vlot te het niet meer bij de grens- meisjes. Een 1-11 stand kon niet meer weggewerkt wor den Het blok en de receptie faalden volkomen. In de vier de set kon Kieldrecht via Er- non een vijf puntenkloof uit bouwen met de opslag. Eens de kloof geslagen, gingen de bezoeksters door de knieën. Juvcnes Zele - Aalter 3-2 VIERDE PROVINCIALE Ter gelegenheid van de laat- I ste wedstrijd van het volley- balscizoen speelde Jo Proost, de Stekense «ouwe taaie», z'n allerlaatste (officiële) volley balwedstrijd voor de Stekense volleybalklub. Zijn afscheids- wedstrijd dus. Enerzijds uit dankbaarheid en anderzijds omwille van het behalen van de «Trofee voor Sportverdienste» enkele tijd geleden, werd Jo Proost nu door het bestuur en de spelers van «zijn» klub gehuldigd. Jo Proost wordt in juli 39 en is van oordeel dat de jongeren de fakkel moeten overnemen. Vijftien jaar speelde hij onon- |r~.-- derbroken bij de Stekense 0"*^' volleybalklub en hij miste nauwelijks enkele wed- Dèit noemen ze nog echte Volleybal. Jo Proost (t&t) klubliefde... Dank-je-wel in naam van de Stekense en Wase volleybal lers en... het ga je verder goed, Jo! T en T. 9-15, 11-15, 15-10, 15-5, 15-7 De bezoekers, die een over winning nodig hadden om de tweede plaats veilig te stellen, hadden hun trouwe aanhang opgetrommeld om de ver plaatsing mee te maken. Een afgeladen bus supporters zorgde voor de sfeer in de Zeven. Aalter kwam vrij vlot 0-2 voor, maar wanneer Lieve Symoens aan de pas werd uit gespeeld kwam Ch Hooge- wijs eveneens op de voor grond. Zowel aanvallend als verdedigend vocht Zele terug. Vanaf de vierde set gingen de gasten verder volledig door de knieën. In de beslissende vijfde set startte Juvenes te vlug. De gastvrouwen openden met een 5-0 voorsprong en bij de kampwisscling was de stand 8- 5. Zele had en behield het initiatief, Aalter, dat gebrand lag op een zege werd in een wurggreep gehouden. Met de ze overwinning kon Zele een testwedstrijd afdwingen met Aalter en Zulte voor de twee de plaats. De winnaar mag naar de provinciale eindronde in Vilvoorde. TWEEDE LANDELIJKE Sinda St.-Niklaas De Haan 3-1 15-13, 11-15, 15-13, 15-13 De bezoekers, die nog gevaar lopen om uit de landelijke reeksen te worden gewipt, hebben hun huid duur ver kocht. Winst zat er dik in voor de bezoeksters, wanneer ze in de derde set en ook de vierde met respectievelijk 9-13 en 10-13 voor kwamen. Sinda vocht terug en speelde het spel eerlijk. De thuisploeg haalde zijn slag thuis. Asterix Kieldrecht - St.- Amandsberg 3-1 i5-9, 15-5, 5-15, 15-7 Pardaf VC Buggenhout Kruibeke 3-1 15-10, 13-15, 15-8, 15-10 De reservewedstrijd werd vrij vlot gewonnen met 3-0 door de thuisploeg. Setstanden wa ren 15-4, 15-12 en 15-7. Hier mee kapen de reserven de titel weg met 50 punten en amper 40 sets tegen. Het be stuur en aanhang zetten de speelsters in de bloemen. De hoofdwedstrijd bracht geen hoogstaand volleybal. Enkel omdat Pardaf tot de zwakkere broertjes van de reeks mag gerekend worden, heeft de thuisploeg de zege behaald. In de eerste set moesten de gastvrouwen een 0-5 achter stand goedmaken. Eens de thuisploeg op gelijke hoogte gekomen was bij 6-6, ging het gelijk op tot 10-9. Wanneer de bezoekers van Pucke tus sen de lijnen bracht in de plaats van Moens, verbeterde het spelpeil geenzins. De tweede set ging gelijk op tot 4-4. Buggenhout nam af stand tot 13-8. Maar Pardaf stevende in één ruk naar 13- 15. De derde set bood eenzelfde spclbeeld als de eerste set Een 0-5 achterstand werd 5-5 Bij 13-10 kwam Pardafs Van Dim in de ploeg. Tijdens de vierde set kon Buggenhout vrij vlot tot 9-0 uitlopen. De thuisploeg viel stil tot 11-10. Buggenhout rekent alsnog op een nakende eindronde, om zo de promotie te kunnen af dwingen. De verloren set te gen Pardaf zou hen nog wel eens duur komen te staan. Stekense VC - Maaseik 0-3 7-15, 11-15, 4-15. De reservawedstrijd werd ge wonnen door de bezoeksters met 0-3. Maaseik was duide lijk de betere. Het klassever- schil was overduidelijk merk baar. Tijdens de tweede set was het aan nonchalance te wijten, dat Stekense vlot kon meedraaien. In de derde set maakten de Limburgse meis jes er korte metten mee. DERDE PROVINCIALE B Kangoeroes Aalst - Meer- beke 3-1 15-6, 15-8, 7-15, 15-13. De dames van Kangoeroes Aalst spelen zich in de eind ronde voor de tweede plaats. Aalst liet zich van de beste zijde zien tegen de sterke ploeg van Meerbeke. De eer ste twee sets waren een walk over voor Kangoaroes met 15- 6 en 15-8 cijfers. De derde set ging dan verloren omdat de thuisploeg het eerder langs de gemakkelijke kant opnamen en dit bekwam hen slecht. De bezoeksters profiteerden hier onmiddellijk van om de set voor zich op te eisen met 7-15. Kangoeroes zag het gevaar en toonde zich weer superieur in de vierde set, die nochtans met het kleinste verschil maar werd gewonnen. Meerbeke wou zich niet zo maar goed schiks bij de realiteit neerleg gen en het oveiwicht van de thuisploeg accepteren. Aalst won dus de vierde set met 15- 13 en de totaalzege met 3-1, Zodoende komt Kangoeroes op een gedeelde tweede plaats, samen met Vosselare en Oudenaarde en zal een bijkomende eindronde moe ten spelen. Tussen de drie vernoemde ploegen wordt te St.-Gillis-Waas uitgemaakt welke ploeg Erwetegem mag vergezellen naar tweede pro vinciale. Het was voor Kan goeroes een mooie laatste wedstrijd van een zeer ge slaagd seizoen. We kunnen hen alleen maar feliciteren, evenals de trainer-coach die op het einde van het seizoen werd binnengehaald en die meer gedaan heeft dan de ploeg begeleiden. Hij heeft zijn speelsters kunnen begee steren, Het bestuur hoopt het beste voor het komende seizoen. De reservewedstrijd werd door Meerbeke gewonnen met 0-3 (8-15, 10-15 en 10- 15). Volleybal. De ploeg van Kieldrecht speelt volgend seizoen i, DAMES 2' LANDELIJKE Kieldrecht - WS St.-Amandsberg 3-1 Een wedstrijd die voor het eindresultaat geen problemen stelde ging in de derde set echter de verkeerde kant uit toen de bezoeksters een vlotte voorsprong opbouwden, iets waaraan Kieldrecht nadien niets meer kon veranderen, en moest toezien hoe St.- Amandsberg de set binnen haalde. In de eerste set stond de thuis ploeg weldra op achterstand toen de bezoekers 4-8 lieten optekenen maar lang duurde het niet, want Kieldrecht kwam langszij en won nog met 15-11. Toch was het in deze set te zien dat de bezoek sters tot het uiterste wilden gaan. Dat deden zij in de volgende set toen ze weer sterk van stapel liepen maar het met vijf punten moesten stellen. In de volgende set was het wel raak voor de bezoek sters want nu liepen ze uit tot 1-lu en wat Kieldrecht er ook nog wilde van maken, het werd in de hoek gezet met 5- 15. Dan nog maar eens een ander wedstrijdbeeld in de vierde set toen St.-Amandsberg er weer niet meer aan te pas kwam en moest toezien hoe de thuisploeg een ruime 15-7 liet op papier zetten. Een ze ge van het ganse team waarin geen opmerkelijke tekorten waren waar te nemen. Met wel een Grazyna Bonicwska die het meest in de kijker liep maar gezien Kieldrecht meer DAMES 2* PROVINCIALE Moderna Lebbeke - Zwijnaarde 3-0 De eerste ning niet meer uit de lucht en set verliep rimpelloos, want de supporters steunden uit Moderna liet bij een 7-2 stand volle borst de thuisploeg, c bezoekers toe nog een Maar Zwijnaarde kwam terug punt te maken en van 7-3 ging ,ot 14.11 cn weer miste Leb- het naar 15-3. De tweede set beke de kans om uit te ma- was dan meteen de meest ken. Na nog hcelwat balwis- spanncndc. Nu waren het de seis kon uiteindelijk Moderna bezoeksters die sterk van sta- de zesde setbal benutten om pe liepen en van 1-5 verder uit te maken. In de derde set uitliepen naar --10: een bena- gjng |iet jn de beginfaze gelijk rde situatie die nog kon wor- op tot 4-4 maar de bczoek- den rechtgetrokken. De span- sters lieten vlug de armen zak- ning was te snijden toen Leb- ken en bij een eerste door- p"ntjc Pcr Pun,je lerug- stoot kwam Lebbeke 9-4 nam. Onderwijl was Liliane voor. Het werd nog wel 11-7 Breuckclaers erbij gehaald en maar de thuisploeg maakte er weer had het ganse team de onder het gejubelvan de sup- grotc verdienste om 10-10 te porters, die voor een staande maken cn door te gaan naar ovatie zorgden. 15-8 van. 14-10. De eerste setbal werd Meteen een koud stortbad gemist. Toen was de spann- voor het op de tweede plaats eerste landelijke (a) en meer een homogeen team wordt, wordt ze nu goed om ringd. Conny Borms, Karine Van Haute en Elly De Thaeye kregen ruim hun deel van het appiaus en als passeur kan men niet naast Carina Vly- minck kijken, die in de wed strijd werd ingehaald en met sukses. Ook Carina De Cock, vrij goed gestart en Lieve Heyman zijn even onmisbare pionnen van het Kieldrechtse team. De grensploeg heeft wel kwaliteit in huis. maar kwantitatief moet er nog wat veranderen wil men zonder problemen naar 1' landelijke gaan waar ze% nu reeds met één voet in staat. André geklasseerde Zwijnaarde, dat die plaats moet laten aan Steenhuize. Voor de Leb- beekse speelsters was het meteen een mooi afscheidsge schenk voor trainer-coach Etienne Van Uytfang die er mee stopt nadat hij Lebbeke van heel ver heeft terug ge bracht. De reserven van Moderna verloren hun wedstrijd met 1- 2. maar kunnen toch terug blikken op een goed vertoon Tegen een Zwijnaarde dat tel kens met enkele speelsters van de eerste ploeg aantrad, was het moeilijk optornen De laatste set was de beste van de thuisploeg, wat dan meteen ook een mooi slot betekende voor het B-team

De Voorpost | 1988 | | pagina 29