I m Schepen Van Vaerenbergh begraven onder massale belangstelling Politici voor de spiegel Heemkundige Kring «De Faluintjes» steeds crescendo Bijtaks Pro-Post maakt veel mogelijk üi' Zaak Matthieu op 26 mei ten gronde behandeld Vierde Affligemse Oldtimersbeurs De Voorpost - 29.4.1988 - 3 Dat schepen Remi Van Vaerenbergh, op 62-jarige leeftyd te Erembodegem na een slepende kwaal gestorven, een populair man was, wist iedereen. Dat bleek onder meer reeds toen hy als schepen werd verkozen en heel wat stemmen van de minderheid meekreeg. Dat zyn uitvaartplechtigheid het rekord van burgemeesterszoon Roland Boel, slachtoffer van een verkeersongeval, zou evenaren, werd een bewys te meer. Niet alleen in Erembodegem had hij massa's vrienden mede door zijn oprechtheid, gulhartigheid en gemeende vriendschap, maar ook in heel Groot-Aalst was hy gekend. Als ambtenaar van de burgerlyke stand was hy de meest gefotografeerde man van de regio en het aantal huwelijken dat hij voltrok en jubilarissen die hij geschenken aanbood, is niet te tellen. Geen enkele inwoner was hem te min en niemand heeft ooit bij hem aangeklopt zonder dat hy er zyn best zou hebben voor gedaan. In muziekkringen was hij sportkringen deed, is met ting in de raadzaal waar een topper want voorzitter te verwoorden. Onder het lichaam berustte, zowel van «Niets zonder meer de realisatie van duurde dan ook anderhalf Arbeid» Erembodegem, sporthal Denderdal heeft uur en de offergang met «Kunst en Vermaak» aan hem heel wat te dan- twee priesters 20 minuten. Aalst als de Muziekkapel ken. Het aantal bloem- Liefst 1.550 offergangers I van de brandweer te kransen was dan heel wat werden er genoteerd. De ^.a'st" tientallen groot. Ook van eigen koninklijke fanfare Aalst. Het brandweerkorps was haast voltallig aanwezig (a) Bij de pompiers was hij de parastatale dienst waar «Niets zonder Arbeid» een geliefd chef-komman- hij werkzaam was geweest speelde onder leiding van dant van de vrijwillige en van alle mogelijke or- Freddy Van Laer «Give us brandweer, na Hilloné ganisaties en verenigingen peace» bij de intrede en Callebaut te Aalst en nog van Erembodegem en van een indrukwekkend steeds, niettegenstaande Aalst. «Wein nicht für mich, Ar- zijn schepenambt, of mis- Zijn broer Leopold, zijn gentiniën». Burgemeester schien juist daardoor, vader en zijn grootvader Maurice De Kerpel ver want de brandweer lag on- waren gemeentesekreta- ljest in Remi Van Vaeren- der zijn bevoegdheid, met rissen te Erembodegem en bergh een geliefd mede- de materie begaan. Af- het verenigingsleven was werker en bij het open vaardigingen van de korp- hem dus ingebakken. graf beloofde CVP-voor- sen van Pontoise, Luuvre De aflijvige laat een grote zitter Omer De Saedeleer en Böblingen bij Stuttgart, leemte achter in de eigen Remi nooit te zullen ver waren dan ook op de uit- familiekring met een rou- geten en in zijn instelling vaartplechtigheid present, wende echtgenote Denise, en gedachtengang verder Sportmannen waren even- de kinderen en kleinzoon te zullen werken, eens zijn vrienden en wat Joris, zijn oogappel. Lu hij voor Erembodegemse Het défilé voor de begroe- r. £v/ v,:. Ongevraagd kreeg postzegelklub Dendria Erembo degem een primeur. Het was inderdaad de eerste verkoop waarvan de bijtaks integraal ten goede komt aan Pro-Post. Wel enige teleurstelling toen gezegd werd dat Staatssekretaris Paula D'Hondt-Van Opdenbosch verhinderd was aanwezig te zijn wegens andere verplichtingen. Maar haar vervanger Daniels wist dat ongenoegen uit te wissen en was gelukkig dat een oude wens van vele filatelisten met de ter beschikkingstelling van deze bijtaks in vervulling gaat. Daarmede krijgen de gebruikelijke aktiviteiten een nieuwe élan wat betreft tentoonstellingen, toeken nen van prijzen en subsidies, uitgeven van druk werken over filatelie, betoelagen van tijdschriften, aanzwengelen van jeugdfilatelie en ontwikkelen van het postmuseum. Reeds in 36 scholen bestaat een filatelische klub en eerlang komt er als tegenhanger ook een seniorenwerking. LH Aalst. Brandweerlui droegen hun schepen naar zijn laatste rustplaats (a) Dr. Frans Matthieu verscheen te Dendermonde voor Rechter Van Wiele van de Eerste Kamer voor Burgerlijke Zaken. De dokter vroeg in kortgeding opheffing van zijn beperkte voorlopige schorsing als hoofd van het laboratorium van het Aalsters OCMW-ziekenhuis. De vraag werd afgewezen, om dat het anders zou kunnen voorkomen alsof er geen reden was om deze voorlopige schorsing uit te spreken. Ook omdat opheffing een vooroordeel zou kunnen betekenen in een nog hangende burgerlijke zaak tussen de arts en het OCMW-Aalst. Deze zaak zal op 26 mei ten gronde worden behandeld. Beide partijen zullen tientallen miljoe nen schadevergoeding eisen. LH Aalst. Een lange stoet van rouwKransen prominenten en vrienden van de aflijvige volgde de lijkwagen naar het kerkhof (a) In september 1986 werd opnieuw gestart met een heemkundige kring te Moorsel, ditmaal uitgebreid tot de vier Faluintjesgemeenten Baardegem. Herdersem, Mel- dert en Moorsel, onder de naam van «Heemkundige Kring De Faluintjes». De vereniging heeft zich tot doel gesteld de studie, de inventarisatie, het behoud en de bescherming van het kuituurpatrimonium van de Fa- luintjesstreek te bevorderen, door het inrichten van voordrachten, tentoonstellingen, aktiviteiten, publikatie van een tydschrifl, e.d. Het ledenaantal is opge- Moorsel (met ong. 300 on- klommen tot ongeveer uitgegeven foto's en doku- 450. menten) in het vooruit- Als eerstvolgende aktivi- zicht gesteld voor 1 sep- teit wordt de publikatie tember e.k. De nodige van een kijkboek over voorintekenformulieren hiervoor zullen in de loop van de komende maanden onder de leden en andere belangstellenden verspreid worden. Op zondag 18 september 1988 is er vervolgens een heemkundig-historische natuurwandeling voor het hele gezin gepland door heen Meldert. Het even tuele lidmaatschap, de niet-aflatende belangstel ling voor publikaties en aktiviteiten van leden en toekomstige leden zullen de basis vormen voor de verdere werking en uit breiding van de Heemkun dige Kring «De Fa luintjes». Wie interesse heeft voor de komende aktiviteiten en de verdere werking van de Kring of wie het tijd schrift regelmatig wenst te ontvangen, gelieve kon- takt op te nemen met één van de bestuursleden. Voor Baardegem: Wil liam Ruyssinck, Kerk straat 17; Luc Van den Berghe, Europastraat 19; Eddy Wille, Jan Frans Vonckstraat 16. Voor Herdersem: Fons Dierickx, Gudstraat 5 A; Marnix Pieters, Biesstraat 10; Koen Van Overstrae- ten. Broekstraat 4. Voor Meldert: Arnold Van de Perre, Kokerij straat 2; Erik Wauters, Montsereelstraat 9; Leo Wille, Aalstersedreef 6 B;* Voor Moorsel: Leo Loos, Rijgerstraat 16; Gaston Permentier, Al- brechtlaan 32 bus 4, 9300 A#lst; Pieter Van Brempt, Baron de Meersstraat 9 en Herwig Van der Borght. Kapittelstraat 44 A. Hoeveel bedraagt de lid maatschapsbijdrage? Gewoon lid: 200 fr.. ere lid: 500 fr., beschermend lid: 1.000 fr. of meer. Sekretariaat: Gudstraat 5 A, 9390 Herdersem-Aalst. Rekeningnr. 750-9009792- 08. D.B. Op 28 en 29 mei vindt in het Bellekouterkomplex te Hekelgem-Affligem (tussen Aalst en Brussel) de 4de Affligemse Oldtimerbeurs plaats. De beurs is zowel zaterdag als zondag open van 9.30 tot 19 u. De Affligemse Oldtimerbeurs ging in 1985 eerder bescheiden van start met zowat 2.000 bezoekers. Sindsdien is de belangstelling steeds in stijgende lijn gegaan. Voorlopig hoogtepunt was 1987 met ruim 10.000 bezoekers. Dat sukses is mee te verklaren door het demokrati- sche karakter van de beurs. Van bij het begin zijn alle stands volledig gratis geweest en ook deze 4de uitgave vormt op die traditie geen uitzondering. Bovendien slaagt de Affligemse Oldtimersbeurs er telkens weer in unieke exemplaren te kijk en/of te koop aan te bieden. Vooral de wagens springen daarbij in het oog, maar ook oude fietsen, motor fietsen en zelfs triporteurs zijn het bekijken meer dan waard. De prachtige oldtimers zijn op zich al een bezoekje waard, maar ook de echte fanaat die op zoek is naar informatie, wisselstukken of ontbrekende onderde len voor zijn wagen komt ruimschoots aan zijn trekken. Alles wat ook maar iets met oldtimers te maken heeft, ligt op rijen tafels van honderden meters lang uitgestald. Inlichtingen over klubs en verztekeringen zijn eveneens ter plaatse te ver krijgen. «Wakkere Burger» afdeling Aalst is momenteel zeer bedrijvig. Verleden maandag behandelde hy problemen van senioren waarover U elders in dit blad leest en verleden vrijdag plaatsten ze politici voor de spiegel. Voor één keer dat de burgers enige kans tot inspraak kregen werd er met mondjesmaat gebruik van gemaakt. Slechts een 60-tal maakten inderdaad van de geboden kans dankbaar gebruik. Toch werd het een geanimeerde diskussie doch dan vooral aan de tafel van het panel want politici luisteren o zo graag naar de eigen woorden. De vier tema's die zouden behandeld worden konden niet worden afgewerkt omdat het uur reeds te ver was gevorderd mede door heel Wat vertraging omdat getemporiseerd werd om nog een aantal mandata rissen hopelijk te zien opdagen. Uiteraard was de minder heid flink vertegenwoor digd doch ook CVP en PVV stuurden hun afge vaardigden. Milieuproble men en maatschappelijk welzijn kwamen dan ook niet meer aan bod. Geen afrekening Het lag/ in de bedoeling Jan met de pet inspraak te geven. Niet het debat te laten ontaarden in een af rekening. De meeste poli tici zijn uiteraard in het zelfde bedje ziek. Allen Aalst. Politici en belangstellenden luisterden een beetje beduusd naar het beeld dat zij voor de buitenwereld vormen (a) benoemen ze graag. «Wie voor ons bestuurde deed dat en voor wie het na ons niet meer zou doen wil ik gerust stemmen» zegde CVP-fraktieleider Her man Goossens. En ook Oscar Redant (PW) en Edgard Hooghuys (PW) bekenden dat het onder hun bestuur evenmin alle maal volgens het boekje is verlopen. Wanneer werd nagegaan waar en wanneer de bur ger bij de besluitvorming uiteindelijk in enige mate betrokken werd bleek dit bitter weinig te zijn. Kultureel Centrum Herman Goossens stelt dat in De Werf meer de nadruk wordt gelegd op de receptieve (van vereni ging) programmatie dan op de eigen programma's. Wat betreft de huurprijzen zegde Anny De Maght dat deze bewust zeer laag wor den gehouden en alleszins veel lager dan elders het geval is. Dat houdt dan wel in dat het stadsbestuur ettelijke tientallen miljoe nen in De Werf zal moeten pompen. Op de vraag of werkingskosten, rentekos ten. investeringskosten in de huurprijs worden inge- kalkuleerd antwoordde de schepen absoluut neen. En wat betreft betoelaging scheen ieder er over ak koord te gaan dat het ver kieslijk is degelijke infra- struktuur ter beschikking te stellen dan een paar duizendjes aan verenigin gen te geven. Oude schouwburg Geopperd werd dat moest deze schouwburg aan het Vredeplein1 onbruikbaar zou worden er een leemte zou ontstaan. Onder meer omdat de kleine theater zaal voor veel produkties in De Werf niet te gebrui ken is. Maar de financiële situa tie van de stad maakt het onmogelijk ook aan deze schouwburg nog grote sommen te besteden. Er werd dan gesproken over samenwerkingsver banden tussen een aantal gelijkgerichte verenigin gen en men had het zelfs over een «alternatief cir cuit». Deelgemeenten Wat betreft de subsidies stelt Denayer dat ook deelgemeenten recht heb ben om kulturele infra- struktuur en Herman Goossens is van mening dat verenigingen die we gens afstand daarvan in Aalst geen gebruik kun nen maken of die zelf over eigen akkomodatie be- Aalst. De Wakkere Burger beweging könfronteerde de politici met hun spiegelbeeld (a) schikken best enige kom- pensatie daaromtrent zou den moeten kunnen krijgen. Musea Dat het museum Oud- Hospitaal karnavalmu- seum inkluis, er triestig bij ligt wordt door iedereen aanvaard. Musea komen in Aalst onvoldoende aan hun recht, zegt Denayer die verder pleit voor be houd van de H. Geestka pel op de zelfde plaats als gebouw, ouder dan de Sint-Martinuskerk en ba kermat van armenzorg. Te veel personeel Het procent (58%) van dc uitgaven dat aan perso neelslast wordt besteed is veel te hoog en onhoud baar. En men heeft het momenteel zelfs al eens over 62%. Voor Willy Van Mossevelde heeft Aalst te veel personeel. Als men de aantallen legt tegen over die van de vergelij kbare stad Sint-Niklaas ziet men dat Aalst alleen qua vast kader 897 perso neelsleden heeft en Waas- lands hoofdplaats slechts 547. «ïs het nodig dat er bij elke afvloeiing dadelijk een ander persoon wordt benoenvl». Volgens Hooghuys heeft het stadsbestuur te veel di- rcktcurs. Hij vindt het straf dat als en één direk- teur afvloeit een dame die over een paar jaar met rust gaat nog tot «direkteur» wordt benoemd om de plaats open te houden voor een volgende direk teur. «Er is dringend nood aan een organigra» zegt Eddy Monsieur «want mo menteel worden perso neelsleden met pakken binnengeschopt». LH

De Voorpost | 1988 | | pagina 3