Bedrijvencentrum Aalst ging van start Veertiendaagse van Rode Kruis van start te Aalst Aalst een «Studentenstad»? jc '1 Hofstadenaar Marcel Lorie weer schepen Derde industriezone Erembodegem Nieuwe verkoopzaal Flora 4 - 29.4.1988 - De Voorpost Van vrijdag, 22 april tot en met zondag 8 mei loopt de Veertiendaagse van het Belgische Rode Kruis en dit onder het motto: «Gezondheid!». Daarmee worden de aktiviteiten van het Belgische Rode Kruis belicht op het vlak van de gezondheidsvoorlichting en -opvoeding. De werking van de dienst Gezondheidsop voeding is niet zo gekend als die van sommige andere diensten. Nochtans speelt deze dienst met haar opdracht i.v.m. GVO in het onderwijs en met haar campagnes een belangrijke rol op het gebied van de gezondheidsvoorlichting en -opvoeding in Vlaanderen. De Veertiendaagse 1988 moet ook deze aktiviteit meer bekendheid geven. De Rodekruisveertiendaagsc is en blijft echter ook de be langrijkste fondsenwervings campagne van het jaar. Ze moet alle niveau's binnen het Belgische Rode Kruis de no dige financiële middelen op leveren om de bevolking actief te kunnen bijstaan. In 1987 %verden in Vlaanderen 1.448.177 zelfklevers ver kocht (t.o.v. 2.169.997 in to taal), dit is een stijging van 3,8%. Dit aantal vertegen woordigt bijna 30 miljoen bfr. Tijdens de aktie zullen dui zenden vrijwilligers zelfkle vers met daarop Lucky Luke en co - en eenvoudige ge- poststempel geldt als bewijs), bruiksvoorwerpen te koop Er zijn 12 vliegtuigtickets te aanbieden. Aan de aankoop winnen voor twee personen van de zelfklevers is een lote- heen en terug naar Tunis, Lis- rij verbonden. Op elke zelf- sabon, Barcelona, Rome, klever staat namelijk een Sa- Wenen, Nice. Athene en Ma- bena-strookje. Wie 5 van der- laga, twee dagen verblijf inbe- gelijke strookjes op een (gele) grepen dankzij Transair Inter- briefkaart kleeft en die op- national. Voor de tweede stuurt naar het Belgische Ro- maal zijn er ook 1000 over- de Kruis (Vleurgatsesteenweg vaarten (heen en terug Oos- 98, 1050 Brussel) neemt auto- tende-Dover. Zeebrugge-Do- matisch deel aan de trekking ver) te winnen aangeboden op 9 september 1988 onder door P O European toezicht van een gerechts- Ferries, deurwaarder. De briefkaart LH moet ten laatste op 31 augus tus 1988 gepost worden (de Aalst. De feestzaal van het stadhuis liep helemaal vol voor de officiële opening van de Rode Kruis veertiendaagse (a) Reeds voor de vijfde maal werd Hofstadenaar Marcel Lorie schepen. Te Hofstade was hij twee termijnen van elk zes jaar in die funktie doch te Aalst trad hij driemaal op als plaatsvervanger.'Hij is immers het gemeenteraadslid met de hoogste an ciënniteit en komt dus steeds telkens er een vakante plaats is in aanmerking als vervanger. Te Aalst was hij dat reeds een eerste keer als de uitslagen van de verkiezingen tengevolge van een klacht van wijlen Willy Alloo maanden achter bleven. Een tweede maal was hij zulks na het overlijden van schepen Etienne Bogaert. Op de eerstkomende vergadering van de gemeen teraad op dinsdag 3 mei wordt een definitieve vervanger aangesteld. Tot die datum blijft Marcel Lorie de funktie vervullen. Eigenlijk is hij er weinig op gebrand, want hij is geen kandidaat meer bij de verkiezingen in oktober aanstaande. Als schepen wordt dan naar alle waarschijnlijkheid Floris De Winter aangeduid. LH Aalst. Na afloop van de akademische zitting volgde een receptie (a) Studentenwerkgroep Hoger Onderwijs Aalst Vervolg van blz. 1 Met die 10% geeft de stad alzeker niet het beste voorbeeld wanneer we zien dat sommige Aalster- se kuituurverenigingen 15% a 25% korting verle nen en wanneer we naar andere steden kijken zien we bijvoorbeeld in Gent verminderingen tot 50% Verenigingen of groepen die bereid zijn redükties te verlenen kunnen zich mel den op het sekretariaat. De student in Europa van af 1992 De nieuw belangstelling en betrokkenheid van de EEG in het onderwijs kan gedeeltelijk verklaard worden door de nood aan een optimale verstandhou ding tussen de inwoners van de verschillende lid staten. Het volledig open stellen van de interne markt (1992) zal meebren gen dat een beslissing ge nomen door een lidstaat tevens belangrijke gevol gen zal hebben voor ande re lidstaten. Iedereen zal dus moeten vertrouwd ge raken met de situatie in de diverse lidstaten, en hierin is onderwijs zeker een be langrijk instrument. In mei '87 werd het Eras- het bovenvermeld trio met een aantal medewerkers. Voor de kontinuïteit wordt alleszins gezorgd want de drie personen, al len kandidaat-industrieel ingenieurs zitten respek- tievelijk in het 2', 3' en laatste jaar. Het ijzer wordt best gesmeed als het heet is en dus komen reeds aanstaande woensdag de afgevaardigden van de verschillende instituten te rug samen voor verdere bespreking en uitwerking van de planning. De werking zal een paar praktische taken uitwer ken maar zich uiteraard ook met vormende en met ontspannende aktiviteiten bezighouden. Er werd reeds een verken nend gesprek gevoerd over de toestand in elke school wat betreft in spraak, opnemen van ab senties, toepassen van eventuele sankties en der gelijke meer. Als «student» in een «scho- lierenstad» De tweeduizend studenten die in Aalst dagelijks ho ger onderwijs komen vol gen, maken alvast dat Aalst niet alleen als een scholierenstad kan of mag gezien worden. Nochtans van een echte studenten stad kunnen we voorlopig nog niet spreken. Het antwoord op de vraag waarom het Aalsterse stu dentenleven in zijn groei belemmerd wordt, vinden we terug in volgend drie luik. Aalst heeft geen stu- dcntcntraditic. De verspreiding van de verschillende hogescholen brengt de studenten zo- wiezo weinig in kontakt met elkaar met als gevolg dat er dikwijls naast elkaar gewerkt wordt. De be perkte studieduur van be paalde opleidingen vormt tevens een extra te over bruggen probleem wat op volging binnen de studen tenbeweging betreft. Doch de voornaamste re den vinden we in het feit dat Aalst niet bepaald stu dentvriendelijk is. Het zijn vaak de kotstudenten, die hier in de week leven en wonen, die hiermee het zwaarst geconfronteerd worden wanneer ze op zoek moeten gaan naar de schaarse vormen van ont spanning die tevens stu dentbetaalbaar moeten zijn. Zodat voor hem of haar kotstudent zijn in Aalst een student zijn is tussen vier muren. de verhoogde studie druk weerhoudt velen er van zich tijdens hun stu dententijd nog te engage ren. Waar normaal de stu dentenwerking gezien werd als een eerste stap in socio-cultureel engage ment, als een studie- en maatschappij-kritische werking wordt hij vandaag door velen verkeerdelijk gezien als ticket naar de 2' zit. Een relevante studiekri tiek vergt een vrij hoge vorm van techniciteit en dus ook een vrij grote tijdsinvestering. Waar schijnlijk beseffen de mee sten dit wel, wat hen dan ook weerhoud eraan deel te nemen. Door gebrek aan aange paste informatie zijn de studentenbewegingen wei nig geschoold in onder wijsproblematiek en alzo zelf niet in staat veel infor matie aan de student te geven. Zodat het verstaan baar is dat deze laatste weinig affiniteit voelt om aan akties deel te nemen. Aktie «studentenkaart» In een eerste poging naar een studentenvriendelij- ker Aalst werd reeds aan vang genomen met de 'ak tie studentenkaart'. Opdat studenten met hun studen tenkaart daadwerkelijk verminderingen zouden bekomen bij o.a. kuituur en sportmanifestaties zoals dit het geval is in Antwer pen, Brussel, Gent, Kort- rijk en Leuven alwaar stu dententarieven gezien worden als een soort dank om in de stad hoger onder- mus-projekt goedgekeurd, een belangrijke stap in de ontwikkeling van dat nieuw Europees onder wijsbeleid. Aan de hogescholen bui ten de universiteit hoort men vaak: Die éénmaking van de interne markt en het Erasmus-projekt ko men voor ons te vroeg. Wij beschikken nog niet over voldoende kontakten met het buitenland laat staan dat we er gelijkaar dige studiepaketten zou den vinden. De Erasmustrein is aan het bollen gebracht. Mis schien denken de hoge scholen, uitzonderingen te na gesproken, dat omdat de trein slechts traag op dreef komt ze nog alle tijd hebben om erop te sprin gen. Want dan zou men wel eens onaangenaam verrast kunnen zijn wan neer men merkt dat de trein reeds vol zit en er gewoon geen plaats meer is. Studenten zullen hun di- rekties, hoogleraars en do centen persoonlijk verant woordelijk stellen indien hun hogeschool niet op in ternationaal niveau mee draait. En ze zullen dit doen op de eenvoudigste manier, door ergens an ders te gaan studeren. Er leeft entwat bij de stu denten Er is duidelijk nog heel wat werk aan de winkel. Niettegenstaande dat ziet men de toekomst zeker niet somber in. En wel om de volgende redenen: Door de krachten te bundelen, regelmatig sa men te komen om onze oude en nieuwe ervarin gen te delen, moeten wij instaat zijn een katalisator te zijn bij de uitbouw van een goede studentenwer king; drempelverlagend te zijn en zo een groter po tentieel aan toch geënga geerde kritisch ingestelde studenten aan te spreken ter ontlasting en aanvul ling van diegenen die zich nu reeds inzetten of willen inzetten en veelal nog in andere jongerenbewegin gen aktief zijn. Vervolg van blz. 1 - de Gewestelijke Ont wikkelingsmaatschappij voor O.Vl. (GOMOV) Gent (Ronsse); - de Nationale Investe ringsmaatschappij (N.I.M.), Brussel (Dumez); - het Gemeentekrediet van België, Brussel (De Meester); - de Algemene Spaar- en Lijfrentekas (ASLK), Brussel (Biebaut). En voor de privé-sektor: - de Bank Brussel Lam bert (BBL) Brussel (Van Nuffel); - de Generale Bank N.V., Aalst (De Baerde- maeker); - de N.V. Amylum, Brus sel (De Hainaut); - de N.V. Becton Dickin son Benelux, Aalst (Luy- paert); - de N.V. Inex, St.-Lie- vens-Houtem (Pijcke); - de N.V. Intercom, Brussel (Noêl De Bie); - de N.V. Somati, Aalst (Pelgrims); - de N.V. Wellcome, Aalst (Coosemans); - de C.V. Land van Aalst (Penne); - de N.V. Philips Dender- monde (Dolphen). De heer Pijcke van Inex Bavegem - Sint-Lievens- Houtem is voorzitter van de Raad van Bestuur. Een «bedrijvencentrum» Een Bedrijvencentrum is een verzameling van een aantal bedrijfsruimten die een ruimtelijke samen hang vertonen, die door één beheersinstantie aan diverse zelfstandige onder nemingen worden ver huurd, en waarbij bepaal de gemeenschappelijke fa ciliteiten ter beschikking worden gesteld, aangevuld met bedrijfsbegeleiding en adviesverstrekking. De gebruikers hebben de mogelijkheid om door tus senkomst van de manager van het BC, beroep te doen op de know-how van de industriële, financiële en overheidspartners die het BC financieren en pa troneren. Omwille van de deskundi ge, professionele rugge steun is een BC meer dan louter een «bedrijfsverza melgebouw», waar een ruimte wordt gehuurd, zonder meer. Een bedrijvencentrum is slechts een hulp bij de start wetende dat be ginnende firma's het moei lijk hebben. Niet in het minst met wetgeving en reglementering. Het ligt dan ook allerminst in de bedoeling dat een bedrijf ten eeuwigen dage in dat BC zou blijven. Dat kan ten andere gewoon niet want de vastgestelde ter mijn is drie jaar en die kan slechts één keer verlengd worden. Na zes jaar moet het bedrijf in staat zijn op eigen vleugels te vliegen en alleszins het BC ver laten. Goede start Pas operationeel sinds 15 april is één bedrijf erin reeds gehuisvest. Het be- Het optrekken van de studieduur bij opleidingen van het korte type van 2 naar 3. zal de kontinuïteit van de studentenwerking binnen de school wat op volging betreft waarschijn lijk in de hand werken. Er leeft wat bij de stu denten, het ontbreekt hen dikwijls aan tijd, struktuur en of informatie om deze ideeën vorm te geven. Als student is studie planning ons zeker niet onbekend, een efficiënte vrijetijdsplanning zou van het stukje vrije tijd van velen een geheel kunnen maken rond de uitwerking van een idee. Toch zullen we de realisatie steeds op korte termijn trachten te zien, Akties die een lange re termijn vergen zullen moeten opgesplitst wor den in verschillende pro- jekten van korte duur. Zowel de traditionele studentikoze aktiviteiten als andere kunnen hier door groter opgevat wor den. Denken we hierbij aan TD's, sportmanifesta ties, medewerking aan projekten als Student Aid of andere socio-kulturele aktiviteiten. De vruchten van deze samenwerking zullen niet enkel geplukt worden tij dens onze studententijd maar ook later wanneer men zelf beroep zal moe ten doen op de afgestu deerden van de hogescho len die niet enkel alleen koek gegeten hebben van hun studiepakket maar te vens over een zeker socio- kulturele ervaring moeten beschikken. Korrespondentieadres: Werkgroep Hoger Onder wijs Aalst, Sint-Annalaan 99 9300 Aalst, treft de firma Greenpark, een groothandel gespecia liseerd in in- en uitvoer, verkoop en verhuur van kunstbloemen en -planten. Op 1 mei komen er nog twee andere firma's in: Verdata Engineering voor toelevering en agentuur van computergestuurde tuftmachines en elektroni sche jacquardsturingen voor tapijtweefgetouwen en andere textieltoepassin- gen en verder Aquaron, voor in- en export en ver deling van alle soorten fonteinen voor alle toepas singen. Wat biedt het bedry ven centrum? Dertien kantoorruimten voorzien van de noodzake lijke energetische-, ver- warmings-, verlichtings- en verluchtingsinstallaties en gerealiseerd met strikte naleving van veiligheid en brandbeveiliging. Daaren boven 3 grote en een kleine bedrijfsruimte met alle voorzieningen, ook gas en perslucht. Dertien kantoorruimten - 13 in totaal met een nut tige oppervlakte variërend van 22 m2 tot 81 m2. - Op de gelijkvloerse ver dieping bevinden zich: het kantoor 01 met 73 m2 oppervlakte - Greenpark het kantoor 02 met 24 m2 oppervlakte het kantoor 03 met 22 m2 oppervlakte het kantoor 04 met 25 m2 oppervlakte (kantoor Manager) het kantoor 05 met 28 m2 oppervlakte het kantoor 05B met 81 m2 oppervlakte. Alsook het sekretariaats- en receptiekantoor, een inkomhal en een telex- en fotokopieruimte. - Op de l"e verdieping si tueren zich: het kantoor 06 met 73 m2 oppervlakte - Verdata En gineering het kantoor 07 met 33 m2 oppervlakte het kantoor 08 met 44 m2 oppervlakte - Aquaron het kantoor 09 met 52 m2 oppervlakte het kantoor 10 met 54 m2 oppervlakte het kantoor 11 met 54 m2 oppervlakte het kantoor 12 met 71 m2 oppervlakte het kantoor 13 met 22 m2 oppervlakte. En verder nog een verga derzaal van 19 m2. Vier bedrijfsruimten - 4 in totaal met een nutti ge oppervlakte variërend van 45 m2 tot 213 m2. - Het kompleks omvat de bedrijfsruimtes: 1 met een opp. van 203 m2 2 met een opp. van 205 m2 3 met een opp. van 213 m2 4 met een opp. van 45 m2 - de vrije hoogte in de ruimtes bedraagt 6 meter, behalve voor lokaal nr. 4. Plus voor alle gebruikers parking, toegangshal, ver gaderruimte en sanitaire lokalen, toiletten en stort baden. Het bedrijvencentrum ver zekert volgende diensten: - onthaal van bezoekers - dagelijkse postverdeling - telefoonbeantwoording tijdens de kantooruren bij afwezigheid van de gebrui kers - telex, telefax en fotoko pieerapparaat (excl. ge- bruiks- en verbindingskos ten) - advies vanwege de ma nager van het BC volgens een tijd- en werkschema uitgewerkt door het BC - verlichting, schoonmaak en onderhoud der ge meenschappelijke delen. In een eerste fase zullen de sekretariaatsdiensten ver zekerd worden, elke werk dag van 9 tot 13 u. Bij verhoogde bezetting is doorlopende permanentie tot 17 u. Die zal worden waargenomen door 2 full er) 1 part-time personeels leden. Gebruiksvoorwaarden Het BC biedt een aange paste infrastruktuur tegen aangepaste huurvoorwaar den, voor iedereen die een eigen bedrijf opstart of hiermee sinds korte tijd is begonnen. Wie behoefte heeft aan een permanent sekreta riaat met telefoonbeant woording, telefax, telex, fotokopieermachine, (en tevens aan een passende werkruimte) maar hiertoe niet onmiddellijk de mid delen kan opbrengen, is de geknipte kandidaat voor het BC. De gebruiker betaalt een globale, jaarlijkse herzien- bare vergoeding voor de gehuurde ruimte en ge meenschappelijke dien sten, exclusief gebruiks- en verbindingskosten van telefax, telex en fotoko pieerapparaat die nauwe lijks de kostprijs over schrijden. De huurder beschikt over eigen tellers voor gas en/of elektriciteit, en ontvangt een eigen telefoonreke ning. De huurtarieven zijn op 01.04.88 begrepen tussen: 13.200 en 29.300 BF per maand voor de kantoor ruimten 18.000 en 50.400 BF per maand voor de bedrijfs ruimten. Tot eind 1989 genieten de gebruikers een tussen komst vanwege het Euro pees Fonds voor Regiona le Ontwikkeling (EFRO) ten bedrage van ongeveer 15% van de huurprijs. De ter beschikking gestel de ruimten mogen uitslui tend gebruikt worden voor de uitoefening van de ei gen, vooraf gestipuleerde bedrijvigheid. Mits goed keuring heeft de gebruiker het recht de gehuurde ruimte te verbouwen of er bijzondere voorzieningen in aan te brengen. Het is vanzelfsprekend dat de huurderdient te vol doen aan de noodzakelijke vergunningen of voorzie ningen van vestiging, hin derwet e.d. De overeenkomst tussen gebruiker en BC wordt in principe aangegaan voor een periode van 3 jaar, die in uitzonderlijke gevallen kan worden verlengd tot maximum 5 jaar. Mits een vooropzeg van 3 maanden per aangetekend schrijven, kan de huurder de overeenkomst voortij dig opzeggen. Praktisch Het bedrijvencentrum is gelegen aan de Industrie- laan, III' industriezone te 9440 Erembodegem- Aalst. Telefoon 053/ 77.65.42 en 43, telefax 053/77.60.22 en telex 12474. De officiële opening zal plaatshebben in de herfst. LH De nieuwe verkoopzaal van de bloemenveiling c.v. Flora is sinds 18 april in gebruik. De zware brandramp op de topdag verleden jaar ligt bij allen nog fris in het geheugen. De nieuwe start op amper 170 dagen later op 19 oktober wellicht weinig minder. Op de vooravond van de eerste droevige verjaardag leeft Bloemenveiling Flora meer dan ooit. De officiële opening van ingebruikname van fase II (verkoopzaal en administratief gebouw) is ge pland voor 25 juni 1988. bedrijvencentrum te Erembodegem (u)

De Voorpost | 1988 | | pagina 4