OPENDEURDAGEN Afwezige Lowland Pipers konden pref niet bederven Generale Bank naar Amerika Schotten weer in De Faluintjes DE IMEERDT Boskantkermis in Herdersem Edgard Saeys morgen ten grave gedragen Koekenverkoop Kajotsters en Kajotters De Voorpost - 29.4.1988 - 5 De Stedelyke Middenstandsraad en de Stedelijke Ekono- mische Dienst lukten met het aantrekken van Groot- Brittannië als gastland voor de Topweek een schot in de roos. De respons en de inbreng van Engeland was inderdaad indrukwekkend. Reeds bij de vooropening waarbij de deelgemeenten konden worden betrokken, werd dit duidelyk zichtbaar. Te Erembodegem werd in opgeluisterd door een ape- «De Groene Wilg» in een ritiefkoncert door de organisatie van Dekenij Vlaamse Caledonian So- Hogeweg een eetmaal Bri- ciety. Deze beperkte zich tish Style geserveerd en n'et tot een muzikaal op treden van folkloristische hoge waarden maar bracht kommentaar bij geplogen heden en kostumering. En te Moorsel werd het Dorpsplein omgetoverd tot een Brits vermaakcen- trum met optreden van een heuse Britse Brass Band en van de eigen Aal- sterse Big Band die zijn best deed een zo Brits mo gelijk imago te verwerven. Aalst. Enkele leden van Kings own Scottisch Borders» (a) Een Brass Band is de ty pisch Engelse naam voor een fanfare maar dan wel zonder saxofonen. En verder vloeide de Brit se Ale van diverse soorten en de Whiskey er over vloedig en volgde een kroegentocht waarbij Brit se bolhoeden troef waren. Pubs Heuse Britse pubs (open bare drinkgelegenheden) sieren het Aalsters Coli- netplein. Onder het arg wanend oog van een paar authentieke Britse bobby's was het schepencollege verleden maandag de al lereerste gast op de mid dagreceptie waar Whit- bread en Bass zorgden voor vloeistof en gebruike lijke ambiance. De hele week lang was er trouwens tussen 11 en 13 u. een of andere receptie georgani seerd. Maar dan wel op uitnodiging. Buiten die uren kon men er uiteraard ook terecht maar moest dan wel de eigen geldbeu gel aanspreken. Sir Peter Petrie Maandagnamiddag ont ving burgemeester De Kerpel de Britse Ambas sadeur Sir Peter Petrie ten stadhuize waarna in de Belfortcrypte Engelse (nep)kroon j uwelen Schotse regania. porselein uit het Mintonmuseum, verzamelstukken van Royal Dulton, reproduk- ties van Wedgwood en «Matchbox»-modellen van oude wagens werden be wonderd. U kan er nog terecht op zaterdag 30 april tussen 10 en 18 u. tijdens de Topdag. Britse Week In De Werf opende sche pen voor middenstand Ghisleen Willems officieel de Britse Week als aan loop naar de Topdag van zaterdag 30 april. Hij loof de de inspanningen van ie der. Niet in het minst deze van de Britten. Afgevaar digden van de Britse am bassade waren trouwens op de feestzitting present en schepen Willems haal de zijn beste Oxford-En- gels boven. «The Lowland Pipers», doedelzakspelers, gaven echter wegens ons onge kende redenen de pijp aan Maarten en bleven afwe zig. Vermits Maarten een Aalstenaar is - de Sint of gewoon den Dirk (Mar tens) - raapten de organi satoren de handschoen op en trokken op zoek naar valabele vervanging. Die vonden ze dan enigszins in de Noordzee Brass Band Brugge, die met God save the Queen, Trumpet Vo- lontary en typisch Britse marsen van Kenneth J. Al- ford het feestkoncert een Brits tintje wisten te geven. «We komen niet van over de zee, maar toch van kort bij de zee», troostte men het publiek, dat eigenlijk 'pipers' had verwacht. LH Drieënveertig jaar na hun verblijf te Moorsel en te Meldert kwamen «De Schotten» terug naar Aalst. Dit op een tournee waarbij ook Nederland en Duitsland worden aangedaan. In augustus 1945 waren de «Kings Own Scottish Borderers» inderdaad in beide Faluintjesgemeenten, waar het dan op de oefeningen vaak zeer streng toeging doch daarna des te gemoedelijker, in de vele vrije tijd, in afwachting dat ze zouden vertrekken naar Palestina. Ze kwamen uit Duitsland op rust en het kan worden gesteld dat ze niet met lege handen kwamen en heel wat hoofden in de regio op hol brachten. Drie jaar terug waren ze hier ook ter gelegenheid van de 40= verjaardag, doch ze wilden duidelijk de trip nog eens herdoen, waarbij een aantal zich met de Schotse muts en kleurige kilt hadden getooid. Burgemeester Maurice De Kerpel, omringd door zijn voltallig college ontving hen in het stadhuis, en memoreerde de door de Britten gebrachte offers. Aan de oorlogsgedenktekens van Aalst en Moorsel werden bloemen neergelegd en even konden deze oud-strijders nog terecht, voor zover die nog in leven waren, bij hun vroegere Vlaamse pleegouders. LH Aalst. De boot wordt in het Dendenvater neergelaten. Hij is zeevaardig en Paul Vynck heeft er alle vertrouwen in (a) Onder een lentezonnetje, doch «lekker koud» werd de zeilboot van Paul Vynck, een 53-jarige stadsgenoot, verleden zaterdag te water gelaten aan de Tragel te Aalst. Deze boot luistert naar de naam van sponsor «Generale Bank». Op 4 juni wil hij ermee de Atlantische Oceaan over van Plymouth naar Newport. Een uitdaging. Vooral als solo-zeiler. Slechts 100 boten worden toegelaten voor deze pas sinds vier jaar georganiseerde zeilwedstrijd die het kruim van de zeilers op mondiaal niveau samenbrengt. Aalst. Proeven van een Engels biertje op een terrasje van een gelegenheidspub (a) op zaterdag 30 april en zondag 1 mei open van 10 tot 12 en van 13 tot 17 uur Breng ons een bezoek en maak kennis met onze speciale produkten, planten en materiaal. Tijdens deze opendeurdagen speciale aanbiedingen tegen gunstprijzen. f BVBA Doet alles groeien WELLEWEG 54 E EREMBODEGEM Tel. 053/21.99.69 In de w(jk Boskant te Herdersem heeft van donderdag 12 tot en met maandag 16 mei opnieuw de Boskantker mis plaats. Het organiserende wykkomitee heeft ook nu weer gezorgd voor een goed gevuld programma zodat men kan spreken van de belangrijkste wykkermis van heel Herdersem. Begonnen wordt op don derdag 12 mei met een antiek- en prondelmarkt die vanaf 8.00 uur al van start gaat en doorlopend te bezoeken is. Er is tevens een tombola en om 17.30 uur wordt een warme luchtballon opgelaten. Op vrijdag 13 mei heeft de eerste Boskantbelotwed- strijd plaats in de feest tent. Men kan inschrijven vanaf 19.30 uur en de defi nitieve start is om 20.00 uur. Onder de deelnemers wordt een gratis tombola georganizeerd. De prij zen: 3.000 fr. vooruit en de inleg. Zaterdag 14 mei start om 17.00 uur een vinkenzet- ting. De Boskantvink neemt deze organizatie op zich en zorgt voor 2.000 fr. aan prijzen. Om 19.00 uur HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs lussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Tijdens het weekend van 30 april organizeren de Kajotters en Kajotsters van het Verbond Aalst hun traditionele jaarlijkse koekenverkoop: een fi nanciële aktie voor de uit bouw van de Kajottersbe- weging. Iedereen die dit initiatief wil steunen kan een keuze maken tussen franchipan- netaartjes, konfituurtaar- tjes en rochers. De prijs bedraagt 175 fr. per doos van 1 kg. U kan uw bestelling door geven aan een afdelings- verantwoordelijke van de Kajottersbeweging of tele fonisch op het nummer 053/21.39.61 of 053/ 21.89.89. De koeken kun nen aan huis geleverd worden. De Kajotters en Kajot sters uit het Aalsterse dan ken alvast iedereen die een steentje bijdraagt tot deze aktie! D.B. Als voorzitter van de kerk fabriek Sint-Paulus die het bouwen van een parochie kerk plant, was de 68-jari- ge Edgard Saeys verleden vrijdag met pastoor Meersschaert nog op ver kenning in verschillende kerken. Edgard was inder daad de man die admini stratief alles voor de paro chie in orde bracht en bo vendien organisatorisch degelijk onderlegd. Dat nog diezelfde nacht de dood hem zou treffen was een komplete verrassing alhoewel een ernstige ziekte hem reeds lang kwelde. Geboren Moorselaar klom hij in de hiërarchie van de RTT op tot de hoogste rangen. Bij zijn op rust gaan was hij inderdaad di- rekteur van administratie en de mensen die hij door zijn sociaal dienstbetoon heeft kunnen helpen zijn niet te tellen. Toch heeft zijn kristelijke en Vlaamse overtuiging zijn promotiekansen aller minst bevoordeligd. Deze man laat naast een rouwende echtgenote vijf zonen en een dochter achter. Edgard Saeys uit de Boter- melkstraat was een sterke persoonlijkheid, een man uit één stuk, met grote werkkracht doch uitzon derlijk sociaal bewogen. Van minister Ludovic Moyersoen was hij reeds de rechterhand bij het op starten van het Aktieko- mitqe voor Ekonomische Expansie van het arrondis sement Aalst en ook in de Maatschappij Goedkope woningen was hij aktief. Die maatschappij reali seerde reeds honderden woningen op Sint-Paulus en vele tientallen staan nog op stapel. Edgard Saeys was verder ondervoorzitter van de ge zinsraad, gewezen voorzit ter van de Marnixring en penningmeester van de Vereniging voor Vreem delingenverkeer De Den derstreek. De begrafenis plechtigheid heeft morgen zaterdag 30 april plaats te 11 u. Omwille van de te verwachten volkstoeloop heeft de uitvaartliturgie plaats in de O.L.V.-kerk te Mijlbeek. Hij heeft de bouw van de nieuwe kerk op zijn eigen parochie niet meer mogen beleven. LH kan men voor 25 fr. de eerste Boskant TD bijwo nen. DJ Max zorgt voor de muziek. Zondag 15 mei opnieuw een vinkenzet- ting, maar dit keer al om 9.30 uur. Ook nu staat de Boskantvink in voor de or ganizatie en bedraagt de prijzenpot 1.500 fr. Vanaf 15.00 uur is er een play- backwedstrijd en een Miss Boskantverkiezing. Daar over zo dadelijk wat meer toelichtingen. Attrakties zijn de Strangers van Aalst en Prins karnaval van den Arend. Maandag 16 mei dan om 18.30 uur een vin- kenzetting georganizeerd door de Boskantvink en met 2.000 fr. vooruit. Een Miss Boskant Alle meisjes, vrouwen, jongens en mannen (maar dan verkleed als meisje) die de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt, kunnen aan deze verkiezing van Miss Boskant deelnemen. De kandidaten zullen zich door middel van een sound-track of playback moeten voorstellen aan een jury en zullen onder worpen worden aan ver schillende proeven. De ju ry wordt uit het publiek gekozen. De verkiezing heeft plaats op zondag 15 mei in de feesttent recht over café Bolspel vanaf 18.00 uur. Inschrijven kan bij Paul De Cock, Pont- weg 9b te Herdersem (053/ 21.07.37), Hugo Peirlinck, Broekstraat 11 te Herder sem (053/78.99.86) of Paul Van Sinay, Botermelk- straat 172a te Aalst (053/ 77.31.30). Playbackwedstryd Hieraan kunnen jongens en meisjes of groepen tot 18 jaar deelnemen. Ze moeten wel op zondag 15 mei om 15.00 uur aanwe zig zijn in de feesttent die zal geplaatst zijn aan de Pontweg te Herdersem. Het inschrijvingsrecht be draagt 50 fr. per persoon. De duur van het optreden werd beperkt tot maksi- mum 5 minuten. Toen Paul zich kandidaat stelde, kwam hij op een wachtlijst terecht, maar behoorde uiteindelijk toch tot de effektieven. De tocht van de stapel plaats waar hij gebouwd werd naar de Denderoe- ver, verliep totaal vlekke loos. Bij middel van een hijskraan ter beschikking gesteld door Sint-Niklaze- naar Luk Verdonck kwam de Generale zonder enig probleem in het water te recht. Louisa, de levensge zellin van schipper Vynck, had met de ceremonie wel wat meer last... Nog voor de eigenlijke zeiltocht begint, heeft Vynck heel wat voor de boeg. In Breskens moet de zeilinrichting er door een gespecialiseerde firma worden op aangebracht, zijnde een grootzeil, een hulpgrootzeil, twee rolfok- ken, een stormfok en een paar spinnakers. Daarna volgt dan nog een proef vaart naar Bretagne die een conditio sine qua non is om aan de tocht over de Atlantic te mogen be ginnen. Vynck is hiermede niet aan zijn proefstuk. Hij nam inderdaad reeds aan deze zeilwedstrijd Ply mouth-Newport deel met zijn derde zelfgebouwde boot «Patrick III» en had toen 24 dagen nodig voor de overtocht. Dat was dan echter niet als solo-zeiler, doch met zijn inmiddels betreurde vriend Gerrit D'Haeseleer. Paul Vynck is eigenlijk geen botenbouwer al is hij nu bezig aan zijn vierde kreatie. Hij is in wezen een zakenman die tenge volge van de ekonomische krisis zijn bloeiende zaak tenonder zag gaan. Hij nam echter een nieuwe, valabele start in de hoofd stad. Al zegt hij zijn boten zelf te bouwen gewoon uit geldgebrek, toch zit ook bij hem dat tikkeltje fier heid het allemaal zelf te kunnen rooien. Hopelijk maakt hij het nu op de Transat ook alleen waar. Reeds op 25-jarige leeftijd begon hij te zeilen en maakte dan ook zijn aller eerste boot die 5,85 m lang werd en waarmede hij ja ren zeilgenot beleefde. Zijn tweede boot werd ge maakt naar plannen van- de BVit Illington en met deze grotere boot van 9,50 m nam hij deel aan ver schillende tochten en wed strijden op de Noordzee. Met deze boot wordt mo menteel nog steeds in Ant werpen gezeild doch voor de plannen die Vynck koesterde was hij niet ge schikt. Met de Patrick III wilde hij solo over de Oceaan doch zijn boot raakte niet tijdig klaar. Hij deed het dan met Gerrit D'Haseleer in duo. Op 105 deelnemers haalde het koppel de 40* plaats. Ook deze 14 m lange zeil boot werd van de hand gedaan, want Vynck wilde steeds meer en beter. Mo menteel is de nieuwe eige naar met deze boot op we reldreis en moet er nu in de buurt van de Galapa- gos-eilanden mee zijn. Nieuwe boot Zoals voor de Patrick III komt de nieuwe boot van de tekentafel van de Fran se architekt Auzeypy-Bre- neur. In 1986 werd met de realisatie ervan gestart in een atelier aan de Tragel. Via een sponsor kon hij ultra-degelijk materiaal aankopen, ondermeer 15 m3 hout van Kayabo- men uit Ivoorkust. Een dergelijke boot bou wen is een huzarenwerk. Zo zit er bvb. geen enkel recht stuk in de ganse boot. In amper 20 maan den werd de boot met de hulp van een aantal vrien den gebouwd tot ieders voldoening. Laatste stap vóór de te waterlating was het buiten brengen van de boot uit de werkhal. Het nieuwe vaartuig is 15,24 m lang, 3,92 m breed en heeft een diepgang van 2,35 m. Goede vaart en behouden thuiskomt. LH Aalst. Paul Vynck wil als solozeiler met deze boot de oceaan over a Aalst. Na de tewaterlating werd een receptie aangeboden t getoast op het sukses van de tocht a i werd er vanzelfsprekend

De Voorpost | 1988 | | pagina 5