GRATIS TIP y iPikkeling onder blakende zon Laatste vakantierendez-vous: de Jaarbeurs te Aalst Resultaten van archeologisch onderzoek in Erpe fai leiiar- Burma - ai Seheldestreek e wegen leiden naar Stienenshof \MA<jAZ!NEf ert vanaf deze week met nieuwe rubriek voor jobstudenten Lees op pagina's 2, 3 en 4 De Voorpost leridde sfeer k< voer ii .edstriji s opei :rtog zij :e helft aansu :n. Evt geblaze D'Honi ie dwar een int rijd vot homue duidelijl lichtpu e rol v! iatthijs ;de: Mo eckhoud Winti Corthal (46' Meys. i (Schc >sch (46' V; ichel Bo De Wisp /ergevle i. (46' in. Jan goal I; 1-2: tS": Guu Guy n. Gal aantrekt eir die loende a iode verl spelers Jean Pie end sei/o Bugeenhi nny Crat m. g is men t volop 1 aan te bri •n werd en tijik eizoen w handen infrastn rt merkel j de tome iet aktic Van zaterdag 20 tot en met maandag 29 oogst heeft in de Aalstcrse Keizershallcn andermaal de traditionele Jaar beurs plaats. Een laatste rendez-vous vooraleer de vakantiestemming terug voor tien maanden af te In afwachting van deze gebeurtenis die telkenjare vele tienduizenden mensen op de been brengt kan u desge wenst inschrijven voor deelname aan de sound-mix en de play-back wedstrijden door het stadsbestuur in samen werking met Benelux Theater georganiseerd. De jaarbeurstrofee, een wedstrijd sound-mix en play-back, ingericht door het stadsbestuur Aalst in samenwerking met Bene lux Theater, gaat door op zondag 21 augustus, prése- lektie in de namiddag, zondag 28 augustus, prése- lektie in de namiddag en de finale 's avonds. De beoordeling gebeurt door een jury, samenge steld door de organisatie. De aanwezige juryleden bepalen de winnaar en de beslissingen van de jury zijn onherroepelijk. Elke kandidaat moet voor zien zijn van het nodige materiaal om zijn optre dens uit te voeren. De kandidaat kan gebruik ma ken van de begeleidings mogelijkheden via de aan wezige installatie pick-up of cassette-deck. De lottrekking voor de volgorde van optreden ge beurt om 14 u. (voor de selekties) en om 20 u. (voor de finale). Kandida ten die laattijdig aanwezig zijn krijgen een nummer toegekend. De duurtijd van het geko zen nummer mag maximum 4 minuten be dragen. De sound-mix kandidaten moeten life zingen met eigen band zonder stem. Elke kandidaat mag slechts deelnemen aan één act. Elke deelnemer betaalt 150 frank inschrijvingsgeld op rekening nr. 403- 2037121-97 van Benelux Theater, met vermelding «Jaarbeurstrofee Aalst». De inschrijving is slechts geldig na bevestiging van Benelux Theater. Kandi daten die geweigerd wor den wegens een te groot aantal inschrijvingen krij gen hun inschrijvingsgeld terug. De inschrijvingen worden verzonden naar Benelux Theater. Bastenakenplein 19, te 1080 Brussel. Wie deelneemt aan deze wedsdtrijd verklaart zich automatisch akkoord met het reglement en met de beslissingen van de jury en van het Feestcomité. Óver deze wedstrijd wordt alles zins niet gekorrespon- deerd. Het reglement en het in schrijvingsformulier zijn te bekomen op het sekreta- riaat van het Feestcomité, Capucienenlaan 63, te 9300 Aalst, tel. 053- 77.11.11 toestel 277. Gratis spektakels tydens de Jaarbeurs Zaterdag 20 augustus 21u00: Symfonie Door Eendacht Groot (onder voorbehoud). Big Band Aalst. Gastoptreden van Berdien Stcnberg, Zondag 21 augustus 15u00: Préselectie play back en sound-mix Presentatie Micha Marah 2lu00: Voorprogramma door «De Terjodenaren» Internationaal Karaïb show «Les Amandiers». Maandag 22 augustus 16u00: Namiddag bloem schikken 21u00: Voorprogramma Luc Steeno, Margriet Her mans Show. Dinsdag 23 augustus 21u00: voorprogramma Patrick Onzia, Claudia en Erik Van Neyghem. Rob De Nijs met de Spring- band. Woensdag 24 augustus 13u00: Seniorennamiddag met Combo Walter Van- dersmissen, Jean Walter, Katrien Galler, Tony en Liske Bell en Staf Peters 21u00: show Het Witte Paard met o.a. Ben Kra mer, Kees Brug. Ray Monty e.a. Donderdag 25 augustus 21u00: Eddy Wally show met Eddy en Manna Wal ly, zangeres Simone en ballet. Vrijdag 26 augustus 21u00: Aalsterse humori sten presenteren de «Aals terse Avond». Zaterdag 27 augustus 21u(X): Arnold Dc Schep per presents «Another Project» Zondag 28 augustus 15u00: Préselekties play back en sound-mix 21u00: Finale play-back en sound-mix Maandag 29 augustus Will Tura en de J.J. Band Jaarbeurskoncertcn In het kader van promotie voor de Jaarbeurs geven Aalsterse muziekmaat schappijen koncerten in cn buiten de Keizershallcn. Sint-Cecilia Meldert trad reeds op te Moorsel. verle den vrijdag bij de opening van het bloementapijt aan de Gudulakapel en het ca- fé-chantant op Stie- nenshof. Volgende koncerten heb ben plaats als volgt? Gijzegem Bosfeesten, 14.08. 19 u. Vreugd en Vrede Hofstade kermis, 15.08 - 19 u. St.-Cecilia-Hofstade Blankenberge, 21.08 - 10 u. De Oude Garde Aalst Grote Markt, 20.08 - 16 u. Brandweer - Jaarbeursoptocht, 20.08 - 15 u. Concordia et Doci- litas Keizershallen. voorpro gramma Zuid-Amerikaan se muziek, 21.08 - 21 u. Terjodenaren Keizershallen, 22.08 - 20 u. De Jonge Garde Moorsel Keizershallen, 23.08 - 20 u. Kunst en Vermaak Keizershallen, 24.08 - 20 u Al Groeiend Bloeiend Keizershallen, voorpro gramma Aalsterse Avond karnavalmuziek, 25.08 - 20 u.. Niets zonder Arbeid Keizershallen. 26.08 - 20 u. St-Cecilia Erembo- degem Grote Markt Aalst, 27.08 - 16 u. Hand aan Hand Faubourg Baardegem, 28.08 - 18 u. St.-Cecilia Baardegem Jaarbeursrebus Het feestcomité plant een wedstrijd voor de bezoe kers aan dc 41e jaarbeurs. Op diverse standen zullen delen van rebussen geaffi cheerd "worden. Elke be zoeker kan aan de kassa's een gratis deelnameformu lier bekomen. Wanneer men aan deze standen een bezoekje brengt en de woorden, welke met elke tekening overeenkomen noteert op het deelname formulier dan krijgt men een zin De oplossing be staat uit een tekst bestaan de uit verschillende zinnen. Wie de volledige tekst cor rect kan weergeven en wie de schiftingsvraag het best oplost krijgt (een) aan koopbonts) ter waarde van 10.000 frank. Hiermee kan men dan bij de deel nemende exposanten een aankoop doen. De uitleg, aan de hand van een voorbeeld, zal gepu bliceerd worden in het j aarbeursmagazine LH Heemkundige Kring Erpe-Mere De Aalstenaar Koen De Groot, kersverse archeoloog, heeft in een paar bondige artikels de resultaten van zijn archeologisch onderzoek te Erpe gepubliceerd in de Mededelingen van de Heemkundige Kring. Dit bewyst eens te meer de veelzijdigheid van dit ruim verspreid heemkundig tijdschrift dat met dergelijke bijdragen nog aan interesse moet winnen. Ook dit is een tak van de lokale geschiedenis die dank zij de stijgende belangstelling voor de archeologie en de medewerking van een paar specialisten langzamerhand een veel gelezen rubriek kan worden en het belang van dit heemkundig tijdschrift alleen maar kan doen stijgen. Als er een wetenschap thuishoort in de plaatselij ke geschiedschrijving dan is het zeker de archeologie want juist uit al het diverse en veelvuldig gevonden materiaal is heel wat te achterhalen over onze voorouders en de andere bewoners van dit beperkt territorium Erpe-Mere. De opgravingen te Burst en de meer recente onder zoeken van archeoloog Walter De Swaef. even eens Aalstenaar, zijn het duidelijkste bewijs dat Er pe-Mere een interessant werkgebied is, zowel voor de préhistorie als voor het begin van onze tijdreke ning. Dat een archeoloog van weer of wind niet mag bevreesd zijn is een feit want voor het grootste ge deelte berusten zijn resul taten op de prospektie van veldonderzoek waarbij een omgeploegd veld en een fikse regenbui nogal eens zijn beste medewer kers zijn. Bij ernstige opgravings- werken kan men echter de regen missen als de pest. In zijn artikel heeft K. De Groot het over het prehis torisch silexmateriaal waarbij hij gepolijste vuurstenen bijlen, de pijl bewapening, de schrab bers, klingen e.a. frag menten bespreekt. Hij rondt af met het aarde werk maar komt er echter uitvoerig op terug in het gedeelte dat hij aan de Romeinse periode wijdt. Uit deze tijd dateert het meest gevonden materiaal te Erpe maar ook de Mid deleeuwen hebben hun sporen in ruime mate te Erpe achtergelaten en ook dit krijgt ruime aandacht in het rijk geïllustreerde artikel. Uit dit alles blijkt dat ar cheologie veel meer is dan scherven of stukken van Romeinse dakpannen zoe ken want dank zij de vond sten kan een boeiende brok geschiedenis samen gesteld worden, geschie denis waarvan zelfs de overlevering geen weet van heeft. Men kan na gaan hoe o.a. onze voor ouders leefden, welke ge- bruikswoorwerpen ze be zaten. hoe de landbouw- cultuur in elkaar zat, hoe de bewoningskernen gesi tueerd waren en zoveel meer. Andere bydragen Het laatste nummer van de Mededelingen van de Heemkundige Kring bevat ook nog een verslag over het lager onderwijs te Aai- gem waarin G. Liessens een geschiedkundig over zicht kommentarieert over de periode sinds de onaf hankelijkheid tot de eeuw wisseling. Hierbij steunt hij op de gegevens van de toenmalige onderwijzers A. Ponnet en H. Osselaer. Zoals steeds komt het graag gelezen Meers dia- lekt aan bod met daar naast een artikel van M Suys over de in maart in Ijsland overleden missie zuster Rosa Sterck uit Me re. Sprokkelingen en nieuws over het kringleven zorgen voor de immer weerkerende afwisseling in het tijdschrift dat een onuitputtelijke bron aan heemkundige informatie verstrekt aan zijn honder den lezers. Daarbij bevat het een schat aan artikels die een onvoorstelbare hulp moeten zijn voor stu denten en schoolgaande jeugd op zoek naar gege vens over hun dorp. Een jaarabonnement kost trou wens maar 150 fr. en geeft tevens gratis toegang tot raadplegen van de biblio theek en het documenta tiecentrum, het bijwonen van vergaderingen en deelnemen aan degelijk voorbereide reizen. jv VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1088 *1' JAARGANG NR. 30 - 40 F VAKANTBJOBS GEVRAAGD

De Voorpost | 1988 | | pagina 1