Aalst steunt projekten van Aalstenaars in Derde Wereld \MA6fAZINE- F Wie wint onze poster? WeekMai fan Beider- Durme-en Scheldestreek Kapitein Fach: «De Rijkswacht is er voor de Burger» Volgende week een dagje vroeger GRATIS TIP De Voorpost Verleden vrijdag was de Rykswacht van het distrikt Hij mag allerminst een in de koelte op het bordes. Aalst in feest. De traditionele herdenking van de slag by hinderend element in de Na hulde te hebben ge- Edemolen waarby gendarmes een Duits cavalerieregi- maatschappij vormen bracht met de traditionele ment neutraliseerden. doch harmonisch bijdra- minuut stilte aan twee jon- Vooraf de gebruikelijke bloemenhulde aan brigade- gen tot ieders welzijn. ge rijkswachters die tij- kommandant van de rijkswachtbrigade Aalst adjudant Na de mis ging het dan in dens het afgelopen jaar Bouckenaere die zijn leven veil had voor het vaderland, stoet naar het kasteel Ter- hun leven verloren - Mi- Bloemen werden dan ook neergelegd bij trompetgeschal linden waarbij door een chel Malfait en Dirk Van bij de gedenkplaat van de aflijvige in de ingang van de honderdtal rijkswachters De Putte - stelde na een rijkswachtkazerne aan de Denderstraat. plus een aantal genodig- paar stekelige toespelin- den de drukke Boudewijn- gen naar de pers komman- In de stemmige, eigentijd- Gyselen parafraseerde het laan op het spitsuur moest dant Fach dat «goed doen se Sint-Annakerk woon- evangelie van de dag dat worden overgestoken, voor iedereen niemand den de rijkswachters van het had over de zending Aalsterse mensen van de kan, ook een rijkswachter het distrikt dat negen bri- van de apostelen. «Ook politie zorgden er echter niet», gades telt onder bevel van rijkswachters zijn gezon- voor dat dit risicoloos kon Hij memoreerde de te vol- kapitein Fach een eucha- den en die in de eigen gebeuren alhoewel het de gen gedragslijn van de ristieviering bij opgeluis- situatie moeten bijdragen oorzaak was van onover- rijkswachter volgens de terd door een Ninoofs pa- tot het reëel geluk van de zichtelijke files in beide «Code van de rijkswachter rochiaal zangkoor o.l.v. mensen individueel en richtingen. Bij een natje volgens de «Code van de E.H. Jan Jacobs. Het daardoor een positieve en een droogje verdron- rijkswachter» die een werd een gregoriaanse mis respons krijgen op de ver- gen de vele genodigden uit waarborg moet zijn voor die voor jongeren weUicht dere evolutie van onze sa- gerechtelijke administra- een waardig gedrag in alle Aalst. Victor Van Frachen met aan zijn zijde voorzitter Victor Lesley, dankt. Zittend van links naar rechts een openbaring kon zijn menleving». Voor een tieve, kerkelijke en poli- omstandigheden. Onder- direkteur-generaalprof. dr. Corbet van Sabam, de gedelegeerde bestuurders Jean Darliez en Ernest Van der Evken maar voor minder jonge goed rijkswachter moet er tieke kringen zich in de werpen aan wetten en be- een herinnering aan een in de vervulling van zijn voor de gelegenheid al te velen, eerbied voor elke - nog niet zo ver afgelegen opdrachten méér dan wed- kleine ridderzaal zodat bij- mens zonder enig onder- A Voorganger, pastoor Jozef L» S£ vStaU SSZ Ierf ïe, g»»"!»!* VOW M VOOT B\QW VlMIM MM J steeds ten dienste staan van de bevolking zijn pij- in de zetel van SABAM, volksgemeenschap, en ver- stenaars niet gezegd dat ze ponisten mogen niet lig- Iers waarop het gedrag van Aarlenstraat te BrusHal ge ten wij zeker de jeugd niet In België hadden mo- gen te vergelen in laden de rijkswachter zich moet reikte voorzitter van de niet, in kennis stellen met gen geboren worden?» allerhande, doch moeten stoelen. Billijkheid, inte- Unie van Belgische Kom- het leven en de werken van Van Frachen heeft tijdens met vakmanschap en lief- griteit wars van elke vorm ponisten Viotor Legley aan onze eigen kunstenaars, zijn optredens herhaalde- de ten gehore worden ge- J4I van korruptie en recht- Viotor van Frachen, Affli- Door hun werken niet uit lijk kunnen ervaren dat bracht voor een ruim pu- gemnaar en gewezen le- te voeren of te negeren ook in het buitenland wer- bliek. Ook hier past inder- raar aar. het VTI Aalst de zouden wij onze eigen kul- ken van onze eigen kun- HbbH de oude Vlaamse Fuga-trofee uit tijdens een tuur verminken! Het zijn stenaars heel wat waarde- spreuk «Geen rijker kroon voorname plechtigheid in toch onze eigen kunste- ring genieten. Subsidies dan eigen Schoon», aanwezigheid van heel wat naars die het roemrijk pa- van de overheid om eigen Afïligem en de hele regio prominenten uit de mu- trimonium van ons land eigentijdse muziek te sti- mogen fier zijn op hun ver- ziekwereld. Zelfs de 92-ja- verrijken, hoog houden en muieren passen dan ook tegenwoordiger in de rige Willem Peleman was bevorderen. Heeft men van volwaardig in de doelein- Vlaamse muziekwereld, present bfj dit hoogstaand sommige toondiohters en den van ons kultureel le- Niet zich terugtrekken op gebeuren. Victor Van Fra- andere scheppende kun- ven. Werk van eigen kom- LH een of ander eiland. chen- komponist, dirigent, In hst distrikt Aalst is podaeons. toramr. orgelist voordrachtkunstenaar. vaardigheid moeten de rijkswachter in alle om standigheden leiden naar een gemotiveerd gedrag. Niet op een eiland •De eiland wil zich niet af sluiten van de bevolking. zulks allerminst het geval via een aantal initiatieven Sportkring Aalst, hetor] Y ganiseren van informatie! vavonden voor rijkswachters en het open- Aalst Distriktskommandant Fach in gesprek met burgemeester De Kerpel en stellen van verkeerspistes kommentator en biograaf genoot deze eer wegens waarvan de meeste recent konstante inzet voor zijn het oprichten van de verspreiding van de he in tal van scholen. «De rijkswacht wil zich aller- dendaagse Belgische mu ziek. Hij verdedigt inder daad met hart en ziel, in binnen- en buitenland de Belgische contemporane muziek ook al is dit niet steeds een makkelijke Toch houdt Viotor minst opsluiten in een ivo- Van Frachen by zyn kon- ren toren doch in alle om- stante inzet voor heden- standigheden zich inzetten daagse muziek een recht- voor het welzijn van de vaardige zaak te verde- StaitaVOVld 1 1 -1 1 .1 1 -aktie te Aalst burger «besloot kapitein 'Nooit mocht ik voor sproten uit de karnaval- schrijnwerker een zo talrijk publiek spre- groep "De Sjiëpeirekes" ken op een startvergade- en het Mexico-duo van de ring van een 11.11.11-ak- aan de Golf van Van Fach». LH «Het schoonste te betrach ten ideaal is toch wel onze Aalst. Rijkswachters met een drankje, voor een keer kon het (a) Volgende week is het 11 november, een feestdag en die valt op een vrijdag. Dat houdt in dat «De Voorpost» op donderdag 10 november in de kran tenwinkel zal liggen. Voor onze medewerkers en de adverteerders heeft dat alles voor gavolg dat hun teksten, foto's, en ander materiaal de redaktie moet bereiken ten laatste op dinsdag 8 november voor 17 uur. radde tong. Bij een hapje en een drankje werd de link tus sen het thuisfront en de Derde Wereld ook speels gelegd door de bloedeigen "Aalsterse Strangers", ge- j Heet wat gasten woonden het feest van de rijkswacht bij (a) Vorige week verscheen er in «De Voorpost» een poster die zoals steeds werd getekend door de Aalsterse kunstenaar Herwig Van Holsbeeck en een of ander "*uvvc typisch beeld van Aalst als onderwerp heeft. U kan deze originele tekening - B1®yen. winnen door gewoon onderstaande bon in te vullen en terug te sturen voor 22 november 1988. U stuurt de bon onder gesloten omslag naar «Redaktie de Voorpost» Posterwedstrijd, Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde. De poster zal aan de overwinnaar worden overhandigd op vrijdag 25 november om 20 u. in Taverne Stad Geraardsbergen, Stationsplein te Aalst. Knip deze bon uit en stuur hem terug naar Redaktie De Voorpost, Posterwed strijd, Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde. Voor 22 november e.k. Adres: straat, nr. Gemeente: Telefoon: tie als te Aalst", stelde Mexico te Vera Cruz Lieve Van Kerckhove van boren gitariste Candido en "Mensenbroeders". Er harpist Fernando, goed was inderdaad een veel- voor een blije, Mexicaanse heid van medewerkers aan sfeer, ontwikkelingshulp present Zoals "De Achterlinie" bij een vlotte avond gepre- zorgt voor Aalsterse zen- senteerd door Willy Van delingen door regelmatig Boxstael, de man met de financiële "raketten" er heen te sturen wil de "Stuurgroep Aalst voor de Derde Wereld" speciaal die projekten steunen waarbij Aalstenaars be trokken zijn. Dat zijn dan het projekt "Ontwikkeling van schrijnwerkerij" in Rwan da met Jan Kiekens en Hugo Aelbrecht, "aan zwengelen van de basis gezondheidszorg in Zim babwe" met dr. L veeteeltverfc tering in Puebla, Mexk met Hilaire Lambrecht. Aalsterse I ontwikkelingswerkers Jan Kiekenswoont te I Aalst in de Zonnestraat. Hij is de zoon van de wel- gekende Fritz Kiekens van I "Bomen-Park" en archiva- ris van de Rederijkerska- J mer De Catharinisten. Jpn Kiekens kon niet live aan- I wezig zijn want nog steeds in Rwanda. Hugo Ael- j brecht, reeds 15 jaar als aktief en medewerker van Jan Kie kens, wil hem vbo'r de no dige kommentaar ver vangen. Luc Bleyen is een geïm porteerde Aalstenaar want geboren te Bree in '56. Is op jonge leeftijd naar Aalst komen wonen in de Verbrandhofstraat waar zijn ouders nog wonen. Is naar school geweest in de Binnenstraat en later naar het Koninklijk Atheneum. Studeerde nadien ge neeskunde en Tropische Geneeskunde te Antwer pen. Vertoefde vier jaar in Zimbabwe en werkte in de basisgezondheidszorg. De uitzendorganisatie is Me dicus Mundi. Momenteel studeert hij een specialisa tie in de Bio-Medische Tropische Geneeskunde. Hilaire Lambrecht is ge- xiren in Herdersem op j. 1.1952 en woont in de Broekstraat. Is gehuwd met een Guatemalaanse en heeft een zoontje van 2,5 jaar. Hij bracht zijn lagere school door te Her dersem en studeerde dan aan het Sint-Maarteninsti tuut te Aalst. Na zijn H' maniora stu deerde hij a -Je Land bouwschool ié Eeklo- Ünief te Gent en vervol gens het landbouwregen- Vervolg op blz. 4

De Voorpost | 1988 | | pagina 1