<58^8% kumul 1988 Elke familie een bloedgever Jan Caudron andermaal tegen ziekenhuls-privépraktük KWB Mijlbeek ging driekoningen zingen Belottersclub Sint-Jozef bij Davidsfonds Mijlbeek E.H. Michel Bekaert pastoor te Onkerzele De Voorpost - 23.12.1988 - 3 je je over Jsitief waar ;elijk- deze ulans i naar uwen gods- e om LH Onderpastoor Michel Be- kaert op Sint-Anna Aalst werd benoemd door de bisschop van Gent tot pas toor te Onkerzele. Hij ver laat dus zijn pastoor op Sint-Anna Jozef Ghyselen om te Onkerzele diens broeder Juul Ghyselen als pastoor op te volgen. Laatstgenoemde wordt immers pastoor te Sers- kamp. Michel Bekaert is te Gent geboren op 29 juli 1940 en is de zesde zoon uit een gezin met acht kinderen. Wonende te Leeuwergem volgde hij lagere humanio ra te Zottegem en hogere aan de SMI Aalst. In 1960 Aalst. De KWB leden van Mijlbeek in feestelijk en koninklijk gewaad op weg om tra^ hij in het seminarie te driekoningen te gaan zingen (a) Gent en ontving in 1966 de priesterwijding. Nadat hij een jaar leraar was in het kollege van Sint-Niklaas wijdde hij zich met liefde en toewijding aan paro- vertelling volgde een een voudige maaltijd en een chiaal werk. Overal waar snnren^arhfer ^nnral^Hp Aalst. Deze dames waken over de goede gang van zaken tijdens de maandelijkse fePugd"lag hem ^ond - "elo^rskiub Sin,-Jozef <a) aan het hart. Hij was achtereenvolgens nnelaaflri IfOPCtfOOCt medepastoor te Herder- (lGvlQu(JIJ IICIollGGvl sem tot 1973, te Aalst Sint- Jozef tot 1980 en te Aalst Sint-Anna. De aanstelling van Michel Bekaert te On- xracjitioneel organizeerde een aangrijpend kerstver- poppenkast en een tombo- kenrele aal wellicht plaats- Davjdsfonds Mijlbeek een haal voor jong en ond ten la rondde de avond af. hebben in januari e.k. Hij j _.c_.5L, j kan dus op Sint-Anna nog de uitgebreide kerstviering leiden. Pastoor Juul Ghy selen wordt te Serskamp aangesteld zondag 18 de cember door Deken Lip pens van Wetteren. Juul Ghyselen heeft twee broe ders tot getuigen: Lode Ghyselen, pastoor in Ro- borst-Rozebeke en Jozef Ghyselen pastoor op Sint- Anna Aalst. LH Operatie 5000 Drie vliegen in één klap. Dat was de optie die geno men werd bij de afzonder lijk voorziene doch glo baal uitgevoerde bespre kingen van de begroting van het OCMW en van ziekenhuis Sint-Elisabeth samen met een begrotings wijziging van deze laatste instelling. Voor één keer zette SP-fraktieleider Ed- gard Hooghuys zich langs de kant van de scheidende meerderheid. Zulks omdat hij bij de besprekingen be trokken werd wat dan toch een embryo van konti- nuïteit inhoudt. «Dat im pliceert echter niet dat ik klakkeloos achter de be grotingen van OCMW en Sint-Elisabeth sta», relati veerde Hooghuys. De begrotingswijziging had te maken met het in vesteringsbudget dat geli miteerd is op 85,2 miljoen. En vermits 105.553.001 fr ontvangen werd van hono raria van de geneesheren moest het «overtollige» (19,3 miljoen) terugvloei en naar het financierings fonds. Maar er was wat betreft boekjaar '87 tevens een verschil tussen min- der-uitgaven en minder- ontvangsten van ruim 19 miljoen. Het investerings budget moest dus met ruim 38 miljoen worden aangepast. Ziekenhuis- en privépraktijk Andermaal keerde Jan Caudron (VU) zich tegen het beschouwen van het ziekenhuis als een rekrute- ringsveld voor hun privé praktijk door ziekenhuis artsen. Van de 15 diensten zijn er slechts 4 die winst gevende konsultaties kun nen voorleggen. Ofwel werden dus te veel patiën ten afgeleid naar de privé praktijk, ofwel funktione- ren bepaalde konsultatie- diensten niet naar beho ren. In beide gevallen moet het ziekenhuiskomi- tee de nodige maatregelen voorstellen. Caudron keerde zich daar enboven tegen de OCMW-beslissing de ere lonen van de medisch- technische diensten en de kliniekdiensten met 22 miljoen te verhogen. Dat zal niet volstaan vermits KWB Mijlbeek heeft er een traditie van gemaakt om tijdens het weekend voor kerstmis in de wijk driekoningen te gaan zin gen. Een oud gebruik dat er in ere wordt gehouden en dbor de mensen ook op prijs wordt gesteld. Telkens opnieuw wordt er jloor de zingende konin- aan het rusthuis Sint-Job. Zo krijgen de rusthuisbe woners ook een stukje kerst- en nieuwjaarssfeer in huis. De boodschap die de KWB-leden uitdragen is er een van vrede, hoop en liefde voor alle mensen. Werken aan zo een wereld is voor ons allen de groot- «Bewaar in je hart dat je als mens bent geboren zoals de kleine Jezus, het wondere kerstkind. Geeft die boodschap aan ieder een door, nog voor het nieuwe jaar begint», zo staat op het kaartje dat na ieder optreden als blijven de herinnering wordt over handigd. de indexverhoging met 2% van verleden maand niet is doorgerekend evenmin als de weddetoeslag van 1000 fr per maand voor de laagstbetaalden. Momen teel wordt het Sint-Elisa- bethziekenhuis gekonfron- teerd met een dubbele tegenslag: het vertrek van een vrouwenarts wat een minder-ontvangst van 30 miljoen per jaar betekent en de vermindering met 30% van de terugbeta lingstarieven van labo-on derzoeken. Komt daar dan nog bij dat het ingebruik nemen van het nieuw zie kenhuis aan de Siesegem- laan 50 miljoen per jaar vraagt aan aflossing van kapitaal en intresten en zulks gedurende dertig jaar... Voor Caudron is de na kende verhuizing naar de nieuwe vestiging de ideale gelegenheid om het beleid over een totaal andere boog te gooien bij het her nieuwen van de kontrak ten van de geneesheren. «Zolang men er de ogen voor sluit dat dokters ku- muleren en beter voor zichzelf dan voor het zie kenhuis zorgen zullen de verliezen door de belas tingbetaler steeds moeten worden bijgepast». Het slechte voorbeeld «Het OCMW volgt het slechte voorbeeld van het stadsbestuur door de per soneelskosten te laten stij gen met 40 miljoen (14%) en de werkingskosten slechts met 3,6%» en werft steeds meer vriendjes aan om ongeveer het zelfde werk te doen. De stad moet dan ook 137 miljoen bijpassen wat 14,5 miljoen meer is dan in het vorig jaar of 1777 fr per inwoner. Caudron vraagt zich af «wanneer de meerderheid in het OCMW zal inzien dat het OCMW er is om noodlijdenden te helpen en geen onderafdeling van de RVA is om vriendjes aan werk te helpen». Nog 100 miljoen voor Sint-Lieven? Raadslid Annie Dierick meende het in Keulen te hebben horen donderen als ze moest vernemen dat voor het aftands, ouder wets en lang afgekeurd rusthuis Sint-Lieven nog 100 miljoen aan brandver zekering zou worden ge spendeerd. Na enige dis- kussie bleek echter dat het om de totaliteit gaat van de drie rusthuizen: Sint- Lieven jawel, maar vooral Sint-Job en de Erembode- gemse Hopperank. Bij de stemming sluit de SP zich aan bij CVP en PW en VU, Baita en Die rick onthouden zich. LH Elke vierde zaterdag van de maand wordt er belot gespeeld bij de Sint-Jo zefsclub. Telkens zijn er een veertigtal deelnemers aan deze kaartavonden die bedoeld zijn als een gezel lige en gezonde ontspan ning. De club komt bij elkaar in de zaal 't Kapelleken in de Meuleschettestraat. Voor zitter van de club is Walter Van Looker die bijgestaan wordt door Patrick De Vleeshouwer, mevrouw Van Neck, Louis De Moor, Herman Haantjes, Armand Cooremant en André Van Huyneghem. De kaartavonden hebben plaats op 21 januari, 18 februari, 18 maart, 15 april, 20 mei. Op zaterdag 17 juni heeft dan de prijs uitreiking plaats gevolgd door een souper. da Aalst. Beloften vraagt ook verstandelijke inbreng a Aalst heeft permanente nood aan bloed. Redenen daarvan zijn o.m. de voortdurende uitbreiding van beide Aalsterse ziekenhuizen, vooral dan op cardio-vaskulair vlak enerzijds en anderzijds de inkrimping van het territorium waarbinnen de Aalsterse bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis kollektes mag organiseren. Aalst verloor inderdaad een gedeelte van het aangrenzend Pajottenland. In geen enkel van de zovele bloedcentra in België, ook in Wallonië, is de situatie van Aalst ongekend. «Aalst hangt inderdaad voortdurend aan de telefoon om bloed te bedelen». Af en toe moet zelfs een heelkundige ingreep verdaagd worden omdat het gewenste soort bloed niet beschik baar is. Patiënten voort helpen met gelijkaardig doch niet identiek bloed blijft uiteraard een liever niet te wagen gok. Het territorium dat het centrum van Aalst bestrykt beslaat de regio's Aalst, Dendermonde, Ninove, Geraardsbergen en Zottegem. Het verbruik aan bloed is dekenijen van de stad Begin januari informeren echter in korte tijd zo toe- Aalst, bakkers- en been- zij elk hun kliënteel via een genomen dat het centrum houwersverenigingen en speciaal drukwerk dat sa- regelmatig voor bijna ho- de nationale loterij. men met de rekeninguit- peloze problemen komt te Teneinde de bevolking treksels wordt verstuurd, staan om aan de vraag van aan te zetten om bloed te Op die wijze worden de ziekenhuizen te geven werden de volgende voldoen. akties gepland. In 1987 waren er 5000 zak- Aktie van Aalsterse ken bloed te kort. In 1988 banken voor bloed wordt dit getal benaderd. Vijf Aalsterse bankinstel- De reden is de dispropor- lingen hebben de handen tie tussen de vraag en het in elkaar geslagen om de aanbod nl. de snellere toe- operatie 5000 te doen sla- name van de openhart- en gen. Voor één keer zetten de cardiovasculaire heel- ze de konkurrentiegeest kunde in de stad Aalst. op zij en spreken in plaats Door dagelijks alle bloed- van over centen over transfusiecentra telefo- bloed. Deze aktie, op nisch op te roepen om touw gezet door het «wat bloed af te bedelen» Bloedtransfusiecentrum wordt voorlopig dit pro- van Aalst, o.l.v. Dokter bleem met moeite opge- Matthieu en Dokter Lust, lost. Maar dit kan zo niet beoogt de inzameling van blijven duren. vijfduizend extra bloed- In de kortst mogelijke tijd zakken. Dit om het steeds moeten genoeg nieuwe nijpender wordend tekort bloedgevers gevonden aan bloed drastisch te ver worden om 5000 bloedzak- minderen. Hiervoor is het ken meer te kunnen leve- nodig om een groot aantal ren aan het geneeskundig nieuwe bloedgevers aan te korps. Vandaar de naam trekken. Men hoopt die te «Oparatie 5000» en de slo- vinden door middel van Igan «in elke familie een een grootscheepse sensibi- bloedgever». liseringscampagne die in Om aan deze moeilijke si- de regio's Aalst, Ninove, tuatie te verhelpen, heeft Dendermonde en Zotte- het BTC Aalst in samen- gem wordt georganiseerd, werking met het Stadsbe- De Aalsterse banken zijn stuur beroep gedaan op de graag op de uitnodiging in de regio gevestigde ser- ingegaan om mee te wer- vice clubs, bankinstellin- ken aan de realisatie van gen, belangrijke firma's, het hele opzet. Aalst. Voor de bestuursleden van het Davidsfonds van Mijlbeek werd het een drukke avond (a) 150.000 potentiële bloedgevers individueel aangesproken. Tevens zal een uitgebreide informatie beschikbaar zijn in de agentschappen van de ge citeerde regio. Nieuwe bloedgevers krijgen van de banken ook een attentie onder vorm van gratis toe gangskaarten, 2 per per soon, voor het optreden van Johny Voners en Jani- ne Bischops in hun komi sche theaterproduktie Platch, op woensdag 22 fe bruari 1989 om 20 uur en donderdag 23 februari 1989 om 20 uur in hel kultureel centrum De Werf Aalst. Uiteraard tol alle plaatsen zijn ingeno men. Het volstaat zich aan te bieden met het afge stempelde formulier dal als bewijs voor de bloed- gifte geldt. Die formulie ren zijn in al de agent schappen van de regio te verkrijgen. Daar ook wor den de vrijkaarten afgele verd. Ook de scholen Ook de scholen worden bij de aktie betrokken. Alle direkties en lagere scholen van Groot-Aalst worden aangeschreven. Iedere leerling ontvangt een bloem die hij samen met een boodschap thuis kan afgeven. Aalsterse scholen ontvangen een formulier waarmee ze hun bestelling kunnen doorgeven aan één van de Aalsterse bankagentschappen. De bestellingen moeten uiter lijk op 1 februari a.s. bin nen zijn. Aldus wordt ge hoopt nogmaals duizenden families te kunnen berei ken. Uiteraard kunnen scholen van buiten Aalst doch binnen het territo rium van het bloedtransfu siecentrum zoals eerder vermeld ook deelnemen aan de aktie met de bloem. De direkties moe ten dan zelf wel via een bankagentschap kontakt opnemen. Aldus wordt via de scholen gehoopt nog eens enkele duizenden fa milies te bereiken. In Aalst Dr. Lust preciseerde dat er in 1988 reeds 3500 nieu we donors zijn ontvangen. Doch er is ieder jaar ook een aantal mensen die af haken. Te ramen op zowat 1500 per jaar. Dus is het winstgedeelte momenteel nog beperkt tot 2000. En 5000 is het absolute streef doel. Daarenboven stijgt de nood aan bloed wegens de steeds toenemende heelkundige ingrepen ie der jaar met zowat 5%. Bloedafnamen Vaste posten te Aalst, Keizerlijk Plein 45 iedere maan- en dinsdag van 17 tot 18 u en iedere woens dag van 17 tot 19 u. Te Dendermonde, Zwarte Zusterstraat 8, iedere dinsdag van 19.30 tot 21 u en iedere woensdag van 19 tot 20 u. Gelegenheidsafnameposten in het Aalsterse Aalst. Veel belangstelling voor het Davidsfonds kerstfeest (a) Maandag 16 januari: Smetlede, Veerle Heem, Dorp, 19 tot 20.30 u. Dinsdag 17 januari: Hof- stade, Welkom. Hoog straat 70, 19 tot 21 u. Woensdag 18 januari: Zot tegem, Dr. Goffaerts, Deinsbekestr. 23, 18 tot 20.30 u. Donderdag 19 januari: Denderhoutem, Hand in Hand, Adv. de Backerstr. 55, 18 tot 21 u. Vrijdag 20 januari: Aalst, Apostelken, Mijlbeek, Apostelstr. 1, 19 tot 20.30 u. Maandag 23 januari: Oor- degem, parochiezaal, Speurstr. 19 tot 20.30 u. Dinsdag 24 januari: Op- hasselt, De Kat, Bram broek 1, 19 tot 20.30 u. Woensdag 25 januari: Zot tegem, St. Elisabeth Zie kenhuis, Godveerde- gemstr. 59, 17 tot 20.30 u. Donderdag 26 januari: Aalst, Sint Paulus, Boter- melkstr., 19.30 tot 21 u. Vrijdag 27 januari: Burst Gemeenteschool, Dorp 1, 18.30 tot 21 u. Maandag 30 januari: Sint- Gillis-Dendermonde. Oud Gemeentehuis, 18.30 tot 20.30 u. Woensdag 1 februari: Bra- kel, Ceres, Neerstr. 6, 18.30 tot 20.30 u. Donderdag 2 februari: Uitbergen. Sint-Elooi, Veerstr., 18.30 tot 21 u. Vrijdag 3 februari: Ide- gem, zaal Paraplu, Ba- reelstr., 19 tot 20.30 u. Woensdag 8 februari: Gij- zegem, Rijksbasisschool, Neerstr. 10, 18.30 tot 20.30 u. Zaterdag 11 februari: Leb- beke, gemeenteschool, Opwijkstr. 24, 9 tot 11 en 14 tot 17 u. Zondag 12 februari: Leb- beke, gemeenteschool, Opwijkstr. 24, 8.30 tot 11 u. Maandag 13 februari: Wieze, Ontmoetingscen trum, Schoolstraat 2, 19 tot 21 u. Dinsdag 14 februari: He- kelgem, Sportwereld, Brusselbaan 162, 19 tot 21 u. Woensdag 15 februari: Grembergen, oud ge meentehuis, Dr. Haeckstr. 13, 18.30 tot 20 u. LH gericht lan; i en ui de Da Bam Bun 583 fr, )53 fr elingei m B.B '24 fr. ronde fr., de ^aigen 108 fr. e 3.885 O. VI n nog CSC JO fr„ Burst isfonds 12.001 Cen- V-Ont king 1.541 ;1 200 samen tiecen- Deca- ouring Dido S.-Co- 8 fr. J!

De Voorpost | 1988 | | pagina 3