«Wij willen Frank» De Voorpost 202 miljoen tekort op begroting 1989 lad van leider - limit - en ieheldestreefe \AAA(jAZINL? Wee! BON Van «martelaar» tot prins... Weekblad van Dender - Durme - en Scheldestreek DE VOORPOST LEZEN IS FANTASTISCH 20 - Vastelauvedgazet - 1.2.'( De Voorpost GRATIS TIP De prins-karnavalverkiezing van verleden zaterdag was er een vol spanning van het begin tot het einde. Dat Frank Van Rijmenant wiens kansen op de titel door zijn flapuiterig interview op Radio Hofstade en de reaktie van burgemeester Anny De Maght op een laag pitje waren geraakt finaal toch de prinsentitel binnenhaalde lag aan het publiek dat zoals trouwens meestal kiest voor de underdog. Die kwaliteit had Frank zich inderdaad aangemeten reeds op de Driekoningenavond op vrydag in de belfortkripte maar vooral op de gelijknamige viering de volgende dag waar het Aalsters Karnavalverbond zich overduidelijk achter Frank schaarde en hem als «martelaar» klaarstoomde om de vox populi achter zich te krijgen. Wat hem dan ook uiteindelijk lukte niettegenstaande de verwoede tegenstand die Christiane De Strooper hem bood waardoor tot op het allerlaatste moment de eivolle Keizershallen in spanning bleef over de niet met zekerheid te voorspellen uitslag. Gemompeld werd wel dat het Feestkomitee zich achter Christiane zou scharen doch uiteindelijk bleek dat niet het geval want het maakte nauwelijks onderscheid tussen Frank en Christiane. Bij Peter Roelandt, «de Sjoe», was de fut er duidelijk uit en het was zonneklaar dat hij niet (meer) in de running kwam voor de uiteindelijke bekroning. Alhoewel een vlotte prater was dat verleden jaar eveneens z(jn geval geweest. Aalst. Het rijk van prins Maurits is uit, hij neemt afscheid van zijn publiek (a) Het interview Frank Van Rijmenant had zich tijdens een op band opgenomen interview op Radio Hofstade zeer on heuse dingen laten ontval len in verband met burge- I meester Anny De Maght. Beschuldigingen die uiter aard niet hard te maken Aalst. Frank heeft de overwinning binnen en wordt op de schouders van zijn supporters rond gedragen (a). waren en waarop de bur gemeester niet anders kon duidelijk niet deed want doen dan te reageren, hij verscheen in de krypte Frank zou wel mondeling getooid met het kandida- Damesvoetbal tweede nationale zijn exkuses zijn gaan aan- tenlint. Wel verontschul- bieden «dat hij nog jong digde hij zich andermaal A »iii was» en «dat het zeker niet publiek doch voegde eraan |TlCTlll|rlQY*P k QITIlllPuPC! kwaad bedoeld was» maar toe «alleen maar te zeggen V/llijHIHUttl V i\miIlllCI\ViJ daarmee was de kous wat alleman zegt». Dat uiteraard niet af. schoot uiteraard in het Kamillekes Aalst - Lanklaar 5-0 I'd Via het Feestkomitee verkeerde keelgat en voor- De Kamillekes aarzelen direkt daarop besloot Kath- Daarop werd een knappe nooit lang om in een wedstrijd leen Stevens te zwak. vrijschop van Paula Bisback I het initiatief naar zich toe te Een uitval van Myriam Van door Kathleen overgekopt. I halen. Pas is de aftrap gege- Slembroeck werd door de Aan de tiende minuut haalde ven of zij gaan op zoek naar keeper uitlopend tot staan ge- Paula Bisback van ver onge- j een doelpunt. Tegen rode lan- bracht en net voor het halfuur nadig hard uit en het Lank- taam Lanklaar was het niet werd Myriam in het straf- laarse netwerk stond bol (4- anders. Renilde Clompen schopgebied hardhandig uit 0). Honderdtwintig sekonden startte het offensief toen zij haar eenwicht gebracht. De later mocht de Aalsterse aan- een vrijschop rechtstreeks scheidsrechter had dit echter hang de forfaitscore bejube- met de buitenkant van de voet niet gemerkt. Maar onmiddel- len. Een schot van Renilde i overnam en de bezoekende lijk daama was het toch raak, Clompen werd aanvankelijk doelvrouw kon redden. zij het in twee tijden. Sandra afgeweerd doch Kathleen Ste- En zo ging het onafgebro- Van der Linden kogelde op vens stond klaar om de bal op ken verder. Lanklaar verde- de deklat en Myriam Van te vangen en het vijftigste Eerder was er reeds een Opvallend is wel het digde zich echter uitmuntend Slembroeck stond op de juiste Aalsterse (niet van Eendrach- stop te middernacht waar- OCMW-tekort van ruim en niets liet vermoeden dat plaats om het balletje op te t!) kompetitiedoelpunt te la- j bij broodjes werden uitge- 134 miljoen. deze meisjes aan het staartje vangen en er 1-0 van te ma- ten optekenen. Na die 5-0 gingen de oran- werd Frank verzocht zijn spelde weinig goeds, kandidatuur als prins-kar- Reeds in de krypte bleek naval in te trekken uiter- echter dat heel wat kama- lijk voor de Driekoningen- valprominenten zich ach- viering op vrijdag 6 janua- ter Frank schaarden en ri te 19 u. Iets wat Frank uitdrukkelijk en herhaal- Te weinig werk voor te veel personeel? Tijdens de gemeenteraadszitting speciaal gewijd aan belastingen en begroting, stelde schepen van financiën Ghisleen Willems de begroting van de stad Aalst voor voor het jaar 1989. Uiteraard een delikaat werkstuk waartoe de wetgever het nog zittend bestuur alleszins verplicht. Delikaat omdat de komende bestuurskoalitie wellicht reikt om nieuwe energie De voorgelegde begroting Van de ranglijst bungelen niet ken° Amper vier minuten la- andere aksenten wil leggen. nog voor een paar uur op vertoont een tekort van Naargelang de eigen overtuiging werd dit dokument dan ook een nepbegroting, een te doen. Nu was bij klok- 202.334.091 fr. wat echter yoyo-begroting, een overgangsbegroting of gewoon een werkinstrument genoemd. slag elf in de avond reeds via verrekenen van de ba- alles in kannen en tige saldi van vroeger te- Dat de begroting minder kan men reeds afleiden uit deling van dit dan toch kruiken. ruggedrongen wordt tot au sérieux werd genomen, het verloop van de behan- primordiaal agendapunt. Het is inderdaad nu ook zo ruim 68 miljoen overschot. dat reeds van bij het begin Wel is in de voorliggende van het jaar wijzigingen begroting een bedrag van aan de begroting kunnen ruim 7 miljoen voorzien K- Ondergetekende, Naam Straat Postnummer Gemeente Schrijft In voor een abonnement op «DE VOORPOST» 2.100 F voor 1 jaar 1.050 F voor 6 maand 525 F voor 3 maand los nummer: 42 F Het abonnementsgeld ZAL IK STORTEN, na ontvangst van uw rekening. Deze bon in een gefrankeerde envelop terugzenden aan DE VOORPOST Oude Vest 34, 9330 Dendermonde worden aangebracht en dat belastingen kunnen worden bijgestuurd naar believen. Minder vlot kan dat wel voor wat betreft de opcentiemen op de onroe rende voorheffing en de aanvullende personenbe lasting omdat deze door het Rijk worden geïnd en dus verbonden zijn aan een datum voor inkohie- ring (15 maart). Desnoods kan daaraan ook veran derd worden, zegt de bur gemeester. Maar dan op voorwaarde dat de stad zelf voor de inning zou zorgen en dat zou een an der paar mouwen worden. Schepen van financiën Ghisleen Willems stelde dat deze stadsbegroting is opgesteld in een geest van kontinuïteit. Zonder eni ge neerslag van politieke intenties. Het komend be stuur heeft trouwens de macht dit «ontwerp» naar believen te wijzigen. De begroting voorziet 57% van de totaliteit voor personeelsuitgaven. Een ondraaglijk hoog bedrag dat de werkingskosten hy- potekeert. Wat betreft de ze kosten worden enkel de vaste aangepast aan de noodwendigheden. Voor alsnog zijn noch bevorde ringen noch benoemingen voorzien. voor weddeverhogingen voor de veiligheidskorpsen (politie en brandweer) en voor aanpassen van de toelagen voor nacht- en zondagwerk. Buitengewone dienst Met een netto stadsaan- deel van 194 miljoen voor ziet men enkel de aller noodzakelijkste vervan gingen in het wagenpark, de afwerking van de in uitvoering zijnde wegen, een aantal verbeteringen en aanpassingen aan de Wallenring en de vierde fase van de werken aan Siesegem- en Hoebeek in de Koolstraat en de te Gij- zegem geplande riolerings werken. De schepen van Openbare Werken gaf grif toe dat er zich te Aalst «een 50-tal straten in erbarmelijke toestand bevinden». Verdere aankopen van kantoormachines en meu bilair of uitbreiding van de automatisering zitten er al leszins niet in. Een yo-yo-begrotlng «Op de kommissie was er op de begroting 202 mil joen tekort, gisteren was dat «maar» 195 miljoen meer en nu is dat terug 202 miljoen. Dat gaat op en af als een yo-yo», stelde Wil ly Van Mossevelde (VU). «Hoger-Lager» meesmui 1- Damesvoetbal. Kandidaat prins karnaval, Peter Roelandt, alias de Sjoe, kwam met een opgewekte groep supporters even de Kamillekes groeten. Jammer voor de Sjoe werd hij 's avonds geen prins. Zoals Kamiel onveranderlijk zegt: "Nooit opgeven. Voesj doeng, Sjoe" (da) slechts vier schamele puntjes. Een halfuur lang bleven ze overeind met hun grote doel vrouw als "rots in de bran ding" zoals dat weleer in de heroïsche dagen van de sport journalistiek heette. In een handomdraai 2-0 Aan de vierde minuut werd een haarscherp inzenden van Renilde Clompen door de be zoekende keeper attent on derschept. Vijf minuten later knalde Myriam Van Slembroeck op voorzet van Sandra Van der Linden over. Een kombinatie Stevens-Clompen werd door Van Slembroeck met een kopbal naast het doel be sloten. Rond het kwartier werd een schot van Renilde Clom pen van de lijn weggehaald en ter was het al 2-0 toen Myriam een schot door de keeper zag afweren en ditmaal Sandra Van der Linden gevat de bal opving en in de Lanklaarse netten deponeerde. De Kamillekes dwongen dan nog twee hoekschoppen af: Kathleen Stevens kopte over en Sandra Van der Lin den shotte naast het doel. Het bleef dus bij 2-0 aan de rust. 50* kompetitiedoelpunt Ook na de koffie (of het spuitwater, maar dat klinkt niet zo goed) trok de thuis ploeg al dadelijk ten aanval. Het duurde dan ook maar vier minuutjes vooraleer de 3-0 op het bord kwam. Aanvoerster Van der Linden speelde voor beeldig Kathleen Stevens vrij, die schitterend in het dak van het doel kanonneerde. jen niet op hun lauweren ru sten. Ze bleven het bezoeken- j de doel bestoken en dwongen een hoekschop af. Na een kwartier in de tweede helft kwam Ann Eloot in de Zand- bergse wei voor Marijke Buy- se. De Kamillekes bleven maar komen en zo strandde i een fraaie slalom van Renilde Gompen op de Limburgse af- weer, noteerden we een fraai schot van Sandra Van der Linden en een hoekschop I door Lutgart Viaene voor j doel gezet en door Peggy Van de Maele in de juiste richting gekopt. Daar sloeg echter een paar Lanklaarse handen, dat niet tot de keeper behoorde, i de bal uit koers. Strafschop. Lutgart Viaene ging achter de bal staan, haalde hard uit, i doch de doelvrouw van Lank- laar weerde af. Lutgart kon

De Voorpost | 1989 | | pagina 52