Weer twee doden op viervaksweg te Hofstade «Operatie 5001 Gratis naar Cirkus R.M. Malter te Aalst Weekbl ïo tijdens Paasdagen cS~A. Xo C Aalst. Zo wordt bloedgeven natuurlijk een pretje (a) De N41, de expressweg te Hofstade als viervaksbaan op de verbinding Aaist- Dendermonde eiste in zowat 5 jaar een 20-tal dodelyke ongevallen. De viervaksbaan is duidelijk, eens uit de flessenhals die langs beide zijden de viervaksweg insluit, een uitnodiging tot overdreven snelheid waaraan een aantal, vooral jonge chauffeurs, duidelijk moeilik kunnen weerstaan. Dit werd ook het geval waarbij rond 4.50 u. an- een Ford Escort hun leven verleden zaterdagmorgen dermaal twee jongeren in verloren. Het betreft de I» geslaagd Aalst Eindelijk is het zover, op de rijksweg te Hofstade komen verkeerslichten. Het worbije weekend lieten weer twee jonge mensen er het leven (a) 21-jarige Didier Kips van het parabataljon Tielen wonende te Appels aan de Dendermondsesteenweg 87 en de 20-jarige Kurt De Vuyst uit de Bergstraat 34 te Berlare. De juiste oorzaak van het ongeval is nog niet gekend en evenmin is men niet zeker wie van beide jonge ren aan het stuur zat. Al leszins is zeker dat de Nationale Centrale van de Bouwnijverheid en t bestuur van tnfobo organiseren andermaal in de ïizershallen hun b»urs voor bouwen en wonen, I «Infobo tKb», tnet de komende Paasdagen. p vrijdag 24 maart te 18 u. opening en te 20.30 u. beurs is open t.e.m. dinsdag 28 maart te 21 u. 6 maart, Paaszondag, in de Keizershal- len zelf te 9 u. Paasmis. LIE «Operatie 5000» opgezet door het Bloedtransfusiecentrum van het Rode Kruis Aalst-Dendermonde, en het afnamecentrum Geraardsbergen, kan als geslaagd worden beschouwd. Aldus perssekretaris Theo Van Gijsegem verleden zaterdagavond bij de evaluatie van de aktie. Er was inderdaad gebleken dat Aalst, vooral met de bloeiende afdelingen hart- en coronaire aandoeningen in het O.L.V.-Ziekenhuis, waarheen men zelfs uit Italië komt, veel bloed nodig heeft. Bloedtransfusiecentrum Aalst moest dan ook regelmatig op bedeltocht bij andere centra om bepaalde soorten bloed waaraan dringend nood was, te kunnen bekomen. Via een breed opgezette «Operatie 5000» gesponsord door het stadsbestuur, een aantal bankinstellingen en de bakkers- en beenhouwers- gilde werd een breed publiek bereikt en de resultaten logen er dan ook niet om. Dat momentcel het streefaantal «5000» reeds zou bereikt zijn, kan bezwaarlijk reeds gezegd worden. De aktie loopt inderdaad verder en de teweeggebrachte positieve trend zal zich alleszins verder nog doorzetten. De aktie leidde reeds naar een stijging van het aantal bloedgiften in 1987 dat 19.500 was, naar liefst 23.000 in '88. De eerste maanden van dit jaar waren uiterst positief. In januari '89 kon men 2.309 bloedgiften noteren, tegenover 1.813 in januari '99, wat een vermeerdering betekent van 496. Voor februari '89 was de aangroei van 1.504 naar 1.954, naar 2.954, of 1.450 giften meer. In de beide maanden werden dus 5.263 bloedgiften genoteerd tegenover 3.317 in de elfde periode '88 of een aangroei van 1.946. Geëxtrapoleerd op jaarbasis wordt dan ook, in zoverre dergelijke extrapolatie realistisch moge zijn, de operatie alleszins geslaagd genoemd. In januari '89 kwamen er 124 nieuwe donors, en in februari 90. Ter zitting in de Keizershallen zelf, verleden zaterdag, waren er nog eens een dertigtal meer. Op de buis VTM-TV verleende ruim aandacht aan «Operatie 5000» en toonde naast konkrete feiten qua bloedafname, hoofdgeneesheer van het bloedtransfusiecentrum Aalst, dr. Frans Matthieu, en donorbeheerder Wilfried Gevaert op de buis. die het belang en de noodzaak van deze aktie andermaal benadrukken. Daarna volgde een feest in ludieke sfeer gepresenteerd door Bob Davidse (Nonkel Bob) en stadsgenoot Karei De Naeyer, waarbij de échte Antwerpse «Strangers» hun beste beentje voorzetten voor een publiek van 1.500 aanwezigen. Aan de kwis namen elf vriendenkringen van de bloedtransfusiedienst deel. De afdeling Lede kaapte de eerste prijs weg vóór: 2. Heidergem, 3. Mere, 4. Gijzegem, 5. ex-aequo Hofstade en Meldert, 7. ex-aequo Nieuwerkerken en Wieze en 9. gelijk Baardegem, Denderhoutem en Haaltert. Tombola De hoofdprijs, een TV-toestel met alles derop en deran. werd getrokken door schepen André Doorns en gewonnen door Lydia Buslot uit Dendermonde. De tweede prijs, een kofferdiepvriezer werd getrokken door minister Mare Galle en gewonnen door Ilse Dielemans uit Aalst en de droogkast getrokken door oud- burgemeester Maurice De Keipel, erevoorzitter van «Operatie 5000» ging naar Lutgart Van Avermaet uit Lokeren. Verder werden nog uitgeloot 2 droogkasten, 1 koelkast en 4 vaatafwasmachines. Vnjdag 10, zaterdag 11 en zondag 12 maart opent Cirkus Malter op de Houtmarkt de fleuren van zijn prachtige tent voor een aantal voorstellingen die in het teken staan van de •Koningen van de lach». Met deze splinternieuwe produktie mikt Cirkus Rose-Marie Malter opnieuw op een groot sukses zoals men dat een drietal jaren geleden ook al kende in Antwerpen. De nieuwe produktie werd ontworpen rond een aantal komische en doldwaze nummers Een spetterend spektakel, waarbij toch de traditionele ingrediënten van het echte cirkus niet werden verwaarloosd. De kinderen krijgen in het programma de kans om kennis tc maken met de voor hen haast onbekende dieren van eigen bodem. Paarden, geiten, pony's, poedels vertonen hun kunstjes onder leiding van Patrick, Pierre en Sandrinc Gebrocrs- Malter. Duifjes worden gepresenteerd door de lieftallige Sabina Novak. Mini en Maxi weogen een leuke variatie op het tema van de klassieke vrijheidsdressuur cn ter afwisseling zijn er de verbazingwekkende prestaties van de tempo-antipodist Leopold Novak en zijn partners en van de spektakulaire en onvervaarde luchtakrobaat Erwino. In het nieuwe programma gaat haast alle aandacht naar de humor cn daarvoor zorgden de clowns Toni cn ajn maats Norbert en Popey jr. Verder treed ook de wankelende evenwichtskunstenaar Kcnardo op. De voorstellingen hebben plaats op vrijdag 10 maart om 18 u., zaterdag 11 cn zondag 12 maart om 15 u. cn 18 u. Voor deze voorstellingen kan u zolang de voorraad strekt toegangskaartjes gaan afhalen op ons adres De Voorpost, Dr. De Moorstraat 6 te Aalst en dat tijdens de kantooruren. chauffeur de kontrole over zijn wagen verloor wat aangetoond wordt door slipsporen ter hoogte van de brug die een deel is van de oprit naar de Boude- wijnlaan. De wagen sloeg tegen een 40 cm hoge boordsteen na een slip- spoor van 187 m en boorde zich in de middenberm in het struikgewas, kwam te recht op een duiker van de riolering om daarna even verder te pletter te slaan tegen een metalen verlich tingspaal die doormidden brak. De auto zelf brak in ver schillende stukken en de twee jongeren werden uit het wrakstuk geslingerd en bleken op slag dood. Res ten ervan werden over ver schillende meters ver spreid. William Van de Cauter hoorde de slag van in zijn bed, kwam kijken doch van enige hulp kon geen sprake meer zijn. Van de Cauter vond het een schande dat hier zo snel wordt gereden. Op het zo wat 500 m verder gelegen zwart punt, het Kruispunt met de Terbekenstraat, is de expressweg oversteken quasi niet te doen. Alhoe wel er zebrapaden liggen raken senioren er nauwe lijks over. Van de Cauter is verder van oordeel dat men te Aalst al te kwistig is met het plaatsen van betonblokken die duide lijk geen oplossing bieden doch eerder letterlijk als «steen des aanstoots» kun nen worden gekwalifi ceerd. Dat de verkeers lichten er dan uiteindelijk toch zouden komen is niets te vroeg en werd slechts mogelijk door het aandringen van het aktie- komitee en van politici maar vooral door het «sneuvelen» van velen. Viervaksbaan Om het Hofstaads dorps centrum op de verbinding Aalst-Dendermonde te ontlasten kwam er een kleine 20 jaar terug een viervaksbaan die de ge meente in tweeën sneed. Het dorpscentrum werd er inderdaad gevoelig door ontlast doch men kreeg er gewoon een probleem bij. Een stuk van Hofstade Aalst. De beenhouwers van Aalst zorgden ervoor dat na het bloedgeven er wat lekkere h werd om zo te zeggen geBsoleerd en er ontston den heel wat (ultra-ge vaarlijke) kruispunten. De ongevallen gebeurden er met de regelmatigheid van de klok en kwamen zelfs in een stroomversnelling te recht. Omdat aan beide uiteinden van de 3 km lan ge viervaksweg inhalen quasi onmogelijk is wordt de snelheid op de express weg vaak hoog opgedre ven met alle gevolgen van dien. Het meest gevaarlijk kruispunt krijgt nu uitein delijk veelkleurige ver keerslichten gekoppeld aan snelheidsbeperking tot 90 km/u. Beide zaken zijn positieve stappen naar afzwakken van het gevaar. Strenge kontrole op het onderhou den van de door sommigen als te matige snelheid aan- geziene 90 km/u. wordt echter een absolute must wil men verder onheil voorkomen. LH Aalst. Zelfs De Strangers en Nonkel Bob waren van de partij (a) klaar lagen a VRIJDAG 10 MAART 1IG9

De Voorpost | 1989 | | pagina 1