pdag, Promotiedag voor winkelstad Aalst Figuur van het Jaar Kamiel Sergant gehuldigd stad aalst Roger Schampeleer is de nieuwe Stadssekretaris pemiinei *9! L«mB£Raen O S~-<3 j j> lx> €ÜI I# &||f$ Talrijke bijkomende attraktiepolen Een sociaal bewogen man mei '89 <i> Voor wie iets beter zoekt Og De Voorpost VRIJDA6 5 ME11989 42' JAARGAN6 NR. 18 - 42 F Aaisi. Keizer Karniel Sergant kreeg van de Hersbond van de Denderstreek een antieke kapstok als geschenk (a) i§3^MWi centrale Kettertraot 17/5 Schepen van Middenstand en Ekonomische Ontwikke ling stelt dat de Topdag te Aalst die reeds aan de elfde editie toe is en ons vaak door andere steden wordt benijd een vaste waarde is geworden in het middenstandsgebeu- ren. Een initiatief dat de stadsgrenzen ruim overschrijdt en uitermate belangrijk is voor de promotie van Aalst als winkelstad. Mede door de samenwerking en de inzet van de Aalster- se Dekenyen kan andermaal een prachtig en gevarieerd programma worden aangeboden waarin ieder bezoeker zyn gading vindt. 15 u: Hondendemon stratie van gehoorzaam heids- en behendigheids oefeningen (Agility) door VZW Hoop 16 u: demonstratie af richten politiehonden door HORA vanaf 14 u: promotie bus V.T.B. vanaf 14 u: promotie- en aanpalende Eshoek straten Braderij Racing Show Luchtkasteeel Dienst Volksgezond heid: promotie kraampje in het kader van de aktie Kom op tegen kanker (aan de St. Jozefkerk) Stand Radio Contact Voor de huldiging van Kamiel Sergant als "Figuur van het Jaar '88", uitverkoren door de leden van de Aalsterse Persbond liep de ridderzaal van het belfort verleden zaterdagavond quasi eivol. Teken van de populariteit die deze veelzijdige, uit het stadsbeeld niet weg te denken Figuur wegens zijn menigvuldige aktiviteiten geniet. Onder de vele svmpatisanten burgemeester Anny De Maght en kuituurschepen Gracienne Van Nieuwenborgh, leden van de gemeenteraad en van het feestkomitee, ex-prinsen karnaval en een aantal vroegere "figuren van het jaar" als Herman Blendeman, Pol De Paepe, Siegfried Van Nuffel, Luk Kiekens, Oktaaf Boone. IH ..v Aalst. Kamiel Sergant werd gehuldigd als de figuur van het jaar (a) Politici worden om het jaar door de Persbond be dacht met een zoete of zure citrusvrucht en karna- valisten komen reeds vaak genoeg in het brandpunt van de belangstelling. Aan hen is dan ook geen erken ning als Figuur van het Jaar besteed. Dat Kamiel Sergant. Keizer Karnaval, nu toch aan bod komt is geen uitzondering op de regel. Zijn erkenning geldt inderdaad niet de alom aanwezigheid in het karna- valmilieu of zijn initiatie ven voor sport van jonge dames maar wel de sociale bewogenheid die hem ty peert. Kamiel is inderdaad als mens onder de mensen de man die veel weet van wat in veler harten omgaat en wiens deur steeds open staat ook voor hen die er zonder rijwiel komen. Naar Rechteroever De voorouders van Ka miel woonden op dc Lin keroever. Vader Louis verhuisde na 1918 echter naar de rechteroever waar Kamiel studeerde aan "d'universiteit van Moile- beik". In een gezin dat vier kin deren telde leerde hij soli dariteit, verdraagzaam heid en verstandhouding van jongsaf aan. Hij zag zijn moeder op tienjarige leeftijd omkomen in een brand en moest ervaren dat vader die zich borg had gesteld voor een andere zoon die failliet raakte al zijn huisraad op de Grote Markt moest zien ver kopen. Vervolg op blz. 4 Roger Schampeleer, een op 13 april 1945 te Aalst geboren Hofstadenaar werd in de jongste gemeen teraadszitting tot stadssekretaris verkozen. Sinds het overlijden van Christiaan Willems zowat een jaar terug was hij waarnemend stadssekretaris tot Aalst. De nieuwe stadssekretaris (a) ieders voldoening. Roger Schampeleer liep school tc Hofstade volgde wetenschappelijke humaniora A aan het Sint-Maarteninstituut te Aalst en haalde het licentiaat bestuurswetenschappen aan de Adminis tratieve en Ekonomische Hogeschool te Brussel Hij trad in gemeentedienst te Hofstade in 1974 als opsteller en werd op 1 februari waarnemend ge- meentesekretaris in die gemeente. Bij de fusie werd hij kabinetssekretaris van burgemeester Louis D'Haeseleer en op 1 januari 1981 werd hij adjunkt- stadssekretaris in opvolging van Leopold Van Vae- renbergh, gewezen gemeentesekretaris van Erem- bodegem. Roger Schampeleer is gehuwd met de onderwijze res Godelieve Janssens en heeft twee kinderen. Van de 41 gemeenteraadsleden waren er in de jongste zitting 5 niet komen opdagen, ziek of verontschuldigd en een paar moesten de zitting vroegtijdig (als dat woord nog te gebruiken is meer dan een uur na middernacht) verlaten. Van de 34 stemmen kreeg Roger Schampelaer er maar liefst 32. Omdat hij adjunkt-stadssekretaris was toen Aalst nog profiteerde van het statuut van een stad met 30.000 inwoners en meer zou hij bij zijn benoeming ïot stadssekretaris, nu de stad Aalst qua bevolking flink afgeslankt is, zijn wedde zien dalen wat dan toch onlogisch zou zijn. De gemeenteraad paste er een mouw aan zodat Roger Schampele Schampe leer van de vroegere weddeschaal, nu als volwaar dig sekretaris is, kan blijven genieten. Aanvankelijk waren er vier kandidaten doch uitein delijk was de enige tegenkandidaat Jozef De Wolf, direkteur op de dienst financien. Namens De Voor post en in eigen naam feliciteren we graag de nieuwe stadssekretaris. en wensen hem een vrucht bare ambtsperiode. LH Geen extra-braderjj Een bijgevoegde, zij het uitzonderlijke braderij is de Topdag allerminst. Wél een promotiedag voor de plaatselijke middenstand waarbij ook kulturele en andere nevenaktiviteiten attraktiepolen vormen. Een zoveelste bewijs dat een commercieel gebeuren hand aan hand kan gaan met kunst, kuituur en vrijetijdsbesteding in haar ruimste betekenis. Naast de bedoeling het stadscen trum en de diverse Deke nijen nog attraktiever te maken via diverse promo tie en verkoopakties zullen ook de deelgemeenten aan bod komen in samen spraak met lokale Deke nijen of middenstandsve renigingen. Het stadsbestuur legt daarbij de klemtoon niet op de geldelijke steun doch eerder op service en dienstverlening. Schepen Bourlon wil zich bovendien inspannen om in een geest van verstand houding en samenwerking de Adviesraad voor de Middenstand optimaal tc laten funktioneren waar voor hij op de inzet rekent van de nieuwe ploeg. Voorbereidende aktivi teiten Maandag 1 mei Dekenij: Hoveniersstraat, Molendries en Varkens- markt: Meikramerij vanaf 13.30 u: jaarlijkse braderij Vrydag 5 mei Dekenij Molenstraat, Ka- pellestraat en Werf Meiboomplanting met vendeliers Tijl Uilenspie gel vanaf 18.30 (aan de Werfkapel) Feestzaal Stadhuis: Openingsconcert om 20 u: optreden van Duoganaal en The Falling Stones Toespraken door Burge meester, Schepen van Middenstand en Ekonomi sche Ontwikkeling en de voorzitter van de Advies raad voor de Midden stand. Aktiviteiten op de Topdag Wanneer andermaal de weermaker Aalst genadig is wordt de Topdag terug een van de hoogdagen van Aalst. Wat er U geboden wordt is dan ook alleszins het neusje van de zalm in alle mogelijke aspekten. Grote Markt Promotiestand Interc om met gratis ballonwed strijd (rechts ingang stad huis) 11 u: Muziekkapel de Vrijwillige Brandweer (kant Molenstraat) Dienst Volksgezond heid: promotiekraampje in het kader van de aktie «Kom op tegen Kanker» links van de ingang van het stadhuis) Demonstratie Model bouwers: radio-geleide au to's (achter Belfort) Nieuwstraat Straatanimatie 14 u doorlopend optreden van straatcircus. Zoutstraten Straatanimatie met mi- miekkunstenaar Zelfkleverwedstrijd Kattestraat 10.30 - 11 u: optreden van de Oekrainische volks- Adviesraad voor de Middenstand Economische Dienst dansgroep «Czuplac» af komstig uit Engeland. 11 u - 11.30 u: optreden van de kunstgroep Vredon 11.30 - 12 u: optreden van «Czuplac doorlopend skate boarddemonstratie vanaf 14 u: zelfverdedi- gingssport Tai Chi Chuan «Stijl Yang» Molenstraat Werklozenwerking: opendeurdagen Orgelman Miniatuur - formule I- race Promotiestand Uitge verij De Cuyper (rechto ver de Werfkapel): uitde len van 2500 goudvissen, ballonwedstrijd, kleur- wedstrijd Dienst Volksgezond heid: promotiestand in het kader van de aktie: «Kom op tegen kanker» (aan het Cultuurcentrum» Filmvoorstelling om 20 u in de kleine theater zaal van de Werf: «De on genadige Everest»; vraag gesprek met expeditiele den; infostands (organisa tie van ATB De Natuur vrienden Bergstijgers Aalst) Pontstraat Tekenaar Geert De So- mer stelt tentoon en werkt ter plaatse Oude volksspelen Expositie Bonsai door J.P, Timmermans' Bonsai garden - Expositie poolhonden met o.a. de «Alaska Mala- mute», die de grote inter nationale prijs te Sankt Vith won Antiquairs, bloemisten en kwekers van 9 u tot 13.30 u: promotiestand De Streek- krant: mobilhome met muziekinstallatie: uitdelen van frisko's, uitdelen van ballons. van llu tot 18 u: orge list Patrick Coppejans brengt sfeer aan café 't Half Maantje bus Railtour Hopmarkt vanaf 14 u The Falling Stones brengen muziek uit de sixties Luchtkasteel Plantenmarkt Rommelmarkt voor kinderen Wandelfanfares en fan fare op kiosk: Koninklijke Fanfare Kunst en Ver maak Aalst, Niets zonder Arbeid - Erembodegem, lSt. Cecilia Meldert, St. Cecilia-Hofstade Promotiestand De Streekkrant: mobilhome met muziekinstallatie: uit delen van frisko's, uitde len van ballons Zonen van Mechnig stellen tentoon Het Belgische Rode Kruis: promotiestand in het kader van de Rode- kruisveertiendaagse. Vlaanderenslraat - Gentse- straat Diverse eetstands Tentoonstelling van ou de wagens Motorshow Straatmuzikanten Promotiestands Dienst Volksgezond heid: promotiekraampje in het kader van de actie «Kom op tegen kanker» (rechtover Plastic Shop) De Wereldwinkels VZW Vlaanderen: promo tiecampagne rond Nicara gua Dubbeldekbus met ge luidsinstallatie Molendries - Hoveniers straat en Varkensmarkt Dienst volksgezond heid: promotiekraampje in het kader van de aktie «Kom op tegen kanker» (op de Varkensmarkt) Iyterscolaire loopwed strijd voor jongeren: in schrijving voor 13.30 - start vanaf 14.30 u Keizerlyk Plein Groendienst: uitdelen van teelaarde tijdens de bloemenmarkt (in de voormiddag) Geraardsbergsestraat Imker (aan het politie bureau) Pottenbakker Kinderprondelmarkt (tussen de kramen) Infostand Cité-Ciné Kramen Dienst volksgezondheid promotiekraampje in het kader van de aktie «Kom op tegen kanker» (aan de autobushalte voor het po litiebureau) Snookertornooi LH Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie

De Voorpost | 1989 | | pagina 1