12 - 16.6.1989 - De Voorpost Wachtdiensten Dokters Aalst Dr. J. De Loof, K. Van de Woestijnestraat 18, Aalst, tel. 78.44.26: vrijdag 16 juni vanaf 20 u, zaterdag 17 juni de hele dag, zondag 18 juni de hele dag tot en met maandag 19 juni om 8 uur 's morgens, maandag 19 juni en dinsdag 20 juri varaf 20 uur, woensdag 21 juni vanaf 12 uur, donderdag 22 juni vanaf 20 uur tot en met vrijdag 23 juni om 8 uur 's morgens. Erembodegem, Erembodegem-Terjoden Dr. Goossens-Ottoy, Slnt-Gorikspleln 15, Haaltert, tel. 21.19.18: zaterdag 17 juni en zondag 18 juni. Hofstade, Gljzegem M. Lejuste, Stwg. naar Dendermonde 44, Gljzegem, tel. 77.57.46: zaterdag 17 en zondag 18 juni. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. R. Van der Heyden, Molenstraat 7A, Meldert, tel. 052- 35.59.05: zaterdag 17 en zondag 18 juni. Nieuwerkerken R. Schockaert, Gentsesteenweg 295, Erpe, tel. 80.51.90: zaterdag 17 en zondag 18 juni. Apothekers Ereloon tijdens de wachtdienst van de apothekers Tijdens de avond- en nachtdienst (19 u tot 8 u) en tijdens de zondagsdienst (zon- en feestdagen de gehele dag) wordt een speciaal ereloon gerekend, behalve voor een prestatie met tegemoetkoming van de ziekteverzekering. Van zaterdag 17 juni om 9 u to zondag 24 juni om 9 u: Coppens, Ververijstraat 9, Aalst Tailoen, Molenstraat 34a, Denderhoutem Van der Cruyssen, Poortendriesstraat 29, Lede De Vulder, Stationsstraat 26, Liedekerke Tandartsen P. Blanckaert, Moorselbaan 203, Aalst, tel. 77.12.26: zaterdag 17 juni van 14 tot 18 u en zondag 18 juni van 9 tot 12 u. Dierenartsen Dr. L. De Block, G. Gezeüestraat, Denderleeuw tel. 67.12.72 op 17 en 18 juni. Verpleegkundigen J. Moemaut, Posthoomstraat 77, Aalst, tel. 78.74.91: 17 en 18 juni. Antigifcentrum: 02-345.45.45. AA: 091-25.86.29. Zelfmoordpreventie: 02-649.95.55. Aalst. Een delegatie uit Aalst was aanwezig in Maastricht waar een grootse historische Aalst. In de Eendracht kantine werd een dartstornooi georganiseerd dat veel en folkloristische reuzestoet werd gehouden (a) belangstelling kende (a) Aalst Rariteitenfestival Superbrocante houdt een rariteitenfestival in de Aalsterse Keizershallen tijdens het komend weekend op zaterdag 17 en zondag 18 juni telkens van 10 tot 18 u. Alles wat op de markt te zien en te koop is aan rariteiten, snuisterijen, gadgets van weleer is er te kijk en te koop. Geen echt duur antiek maar evenmin geen waardeloze rommel. Wel pittige dingen vol nostalgie naar een ver of minder ver verleden als juke-boxes, «spreekmachines», oude radio's, keukenstelletjes en noem maar op. Ook op uw tocht naar het stembureel voor de Europese verkiezingen kan u er best terecht. Leraar Syroit op rust De oud-studenten meubeltechnici van het VTI Aalst huldigen hun ex-leraar Syroit bij zijn op pensioen gaan om zijn vele verdiensten. Op zondag 18 juni is er een receptie in zaal Ter Mael, Gentsesteenweg 390 te Aalst van 11 tot 13 u met overhandiging van een geschenk en een aantal attenties. Dat studenten van drie decennia terug het initiatief namen hun gewezen leraar op eigen initiatief te huldigen, is lang geen alledaags feit. Dat wijst alleszins op diens buitengewone verdiensten. Dit opzet kwam tot stand met medewerking van burgemeester De Maght, van Febelhout Brussel, van de Kamers van Koophandel van Handel en Nijverheid Aalst en Dendermonde en uiteraard met de steun van leraars Meubel van het Vrij Technisch Instituut Aalst. Similes Similes regio Aalst, vereniging van familieleden van psychisch zieken, dementerende bejaarden en mentaal gehandikapten organiseert op woensdag 21 juni te 19.30 u in zaal 2 van De Werf, Molenstraat 51, een gespreksavond omtrent «vaak gehoorde beweringen i.v.m. psychiatrie», over onze levens wijze als familielid van een psychisch zieke en over het al dan niet laten opnemen van een patiënt in een ziekenhuis. U kan kontakt opnemen buiten de werkuren met Cecile 054- 33.11.72, Mariëtte 054-33.64.64 of met Geert 054-32.29.02. Horizonfeesten Het RIBSO, Rijksinstituut voor Biezonder Sekundair Onder wijs in de Molendreef 57 werd een voltreffer. Op de Horizon feesten zaterdagavond werd op een receptie ter gelegenheid van de opening «Kunstwerken van onze leerlingen» aan de voorzitter van het Beschermkomitee M. Galle een som van 60.000 fr overhandigd door de Ottorongoruiters uit Wetteren. Het was de opbrengst van hun eerste paardenrally ten voordele van de kinderen van de instelling. Onder daverend applaus van honderden aanwezigen werden de organisatoren gefeliciteerd voor hun inzet. Ze beloofden volgend jaar een zelfde grootse paardenrally te organiseren. De Horizonfees ten kenden dit jaar weeral een hoogtepunt met een prachtig geslaagde modeshow. Kunst en Vermaak Via het boni van het voorbije eetfestijn heeft de Koninklijke Fanfare Kunst en Vermaak de kas van het instrumentenfonds valabel gespijsd. Bij het eetfestijn paste een wedstrijd. Men moest gewoon het gewicht van een sousafoon en de lengte van het eraangehechte lint schatten. Finaal bleek het gewicht 8,135 kg te zijn en was het lint 1,151 m lang. Elf Spanjereizen (7 dagen) en een potloodtekening van Godelieve Van Hau- wermeiren gingen naar Marcel De Smet Haaltert, Richard Staelens Erpe-Mere, Muylaert-Borms (Moorsel) en uit Aalst Leonce De Troch, Frans De Groeve, Jozef Van de Sype, Godelieve Comand, Alex Van Lil, Eddy De Mulder, Roger Beerens, Juliaan Vinck en Hilaire Lievens. Kontaktpersoon is Petrus De Troch, Withuisstraat 15, tel. 053-77.97.10. Kampioen wijnmaker In 's Heerenberg in Nederland bij de Duitse grens werd een Okegemnaar kampioen bij de amateur-wijnmakers. 500 lief hebbers uit ons land en uit de buurlanden namen deel aan deze internationale keuring, georganiseerd door de Neder landse Federatie van amateur-wijnmakers en bierbrouwers. Streekgenoot Urbain Van den Spiegel uit Okegem behaalde liefst 7 eerste en 5 tweede prijzen in de diverse klassen en werd dan ook tot algemeen internationaal kampioen uitgeroe pen. Hij mocht dan ook de wisselbeker in ontvangst nemen. De tweede prijs ging naar mevrouw Josée Van Damme, eveneens uit Okegem. Dus een dubbelslag. Agalev Agalev houdt'ter gelegenheid van de Europese verkiezingen een perskonferentie. Anders dan de andere partijen dan wel want nè 18 juni. Gemeenteraadslid Luk Van Lierde evalueert op woensdag 21 juni u de werking van Agalev tijdens het eerste halfjaar dat gezeteld wordt in de Aalsterse gemeen teraad en proost Callebaut evalueert de voorbije verkiezingen. Lèvensvreugdefeesten De traditionele Levensvreugdefeesten in de Botermelkstraat 201 hebben plaats op zaterdag 24 en zondag 25 juni met doorlopend restaurant, wijnbar, koffiebar, ijsbar, streekbieren, volksspelen en minivoetbaltomooi met op zondag finale. Op zaterdag 24 juni treedt te 19 u de Koninklijke Harmonie Al groeiend Bloeiend op en op zondag 25 verzorgt de Fanfare De Terjodenaren te 12 u een aperitiefkoncert gevolgd door optreden van The Big Band. Vanaf 17 u reuze barbecue verzorgd door «De Ronde Tafel 46» uit Aalst. Graag inschrij ven voor 19 juni. U kan ook storten op rekening van Levensvreugde vzw 293-00573.52-80. Wandelen Op zondag 18 juni wandeling naar Haaltert op het Brantegem- pad. Vertrek te 13 u te Herdersem aan de kerk. Een organisatie van Davidsfonds Herdersem. Spreekbeurt Vanavond 16 juni te 20 u organiseert De Levensboom in De Koornbloem, Grote Markt te Aalst een spreekbeurt over «mentale en emotionele oorzaken van ziekten» door L. Verdickt. Inlichtingen via 053-77.62.12. Al-Anon Voor familie en naastbestaanden van drankzuchtigen verga dering op dinsdag 20 juni te 20 u in het Gildenhuis te Erembodegem. U kan ook schrijven naar Postbus 44 te Erembodegem. Groene dag Vzw Groene dag organiseert a.s. zondag 18 juni in De Werf, Molenstraat 51 een spreekbeurt door E. Suys over «Tandver- zorging, hoe het probleem aanpakken?». Tentoonstelling Edgard D'Haeseleer, oud-leerling van de akademie Aalst stelt olieverfschilderijen en akwarellen, meestal stillevens en bloe men, tentoon in de ridderzaal van het belfort van 17 tot 25 juni. Toegankelijk elke dag van 10 tot 12 en van 14 tot 20 u. Omschakelen Zomertijd: tijd voor je zelf. Van 7 tot en met 11 augustus te Oostende met mogelijkheid van overnachten ter plekke vijf dagen kursussen door Omschakelen. Je weren kan je leren: kennis maken met informatica en inleiding tot programmeren op Basic. Initiatie informatie. Je weren kan je leren: vrouwen die willen werken aan zichzelf, hun relaties en meer naar buiten willen treden. Initiatie informatica met kennismaking en inleiding tot programmeren op Basic. Loopbaanplanning voor vrouwen die streven naar meer groeikansen in hun werksitua tie. Folder en nadere info bij Omschakelen vzw, Uitbreidings straat 498 te 2600 Berchem, tel. 03-230.54.72. Vlaams Verbond voor Gepensioneerden Groot- Aalst Het Vlaams Verbond voor Gepensioneerden van Groot-Aalst stelt u volgende aktiviteiten voor. Nadere informatie op het sekretariaat, Korte Sint-Janstraat 19, tel. 053-78.86.96. Vrijdag 16 juni 1989 om 14.3Q u: In café De Yzer, Vlaanderenstraat, Aalst: maandelijkse kaart- namiddag. Inlichtingen: Van Moorter Frans, tel. 053-80.10.09, Schelfhout Julien, tel. 053-77.53.46 Zondag 18 juni tot zaterdag 24 juni 1989: Groepsverblijf aan zee (Ravelingen) Mariakerke. Vertrek om 10 uur stipt aan parking Pontstraat. Donderdag 22 juni om 14.30 u: Bijwonen show «La Esterella», in cultureel centrum De Werf. Dinsdag 27 juni 1989: Daguitstap Klein-Brabant (Palingfestijn naar believen) en bezoek brouwerij Moortgat. Vertrek om 8.45 u aan parking Pontstraat. Donderdag 29 juni 1989 om 14.30 u: In zaal De Koornbloem bij Gaston Vanderelst, Grote Markt, Aalst: vaderviering, vrij podium voor de dames. Donderdag 6 juli 1989: Maandelijkse wandelnamiddag, wandeling omgeving Haaltert. Vertrek om 14 uur stipt zoals gewoonlijk aan Parking autobus sen station Aalst. Zaterdag 8 juli 1989 om 19.30 u: Deelname 11 juliviering Nieuwerkerken, optreden zangkoor Renaat Van Daele. Zondag 9 juli 1989 om 10 uur: Deelname 11 juliviering te Impe-Lede. Vrijdag 14 juli 1989: Boottocht: Aalst-Hingene (rekreatiedomein De Notelaer) Ru- pelmonde en terug. Voor alle informatie over deze manifesta ties Luc D'Hondt, tel. 053-21.02.79. Aktiviteiten in Jebron, Begijnhof 1 Za; 17.6: om 18.30 u: Begijnhofkerk: kinderliturgie rond het tema Zacheus, Zo. 18.6: van 10 tot 12 u: denkgroep vanuit de nieuwe gevormde werkgroepen. Za. 24.6: om 18.30 u: Begijnhofkerk: dankliturgie bij het afsluiten van het werkjaar. Na de viering zijn er kansen tot ontmoeting en gesprek in het huis. Ma. 26.6: om 20 u: redactieraad i.v.m. Info-Jebron juii- augustus en planning volgend werkjaar. Aalst. De ingangspoort naar de werkhalle waar de karnavalgroepen hun wagens maken, kreeg een grondige opknapbeurt (a) Autocarreus naar Hasselt A.s. zondag 18 juni autocarreis naar Hasselt. Deelnemen aan de wandeltocht georganiseerd door de plaatselijke wandel- klub «Terug op stap». Afstanden naar keuze: 7, 13, 22 of 35 km. Vertrek aan lokaal Touringklub te 9.30 u. Te Aalst terug rond 19.30 u. Prijs: autocar 150 fr. voor leden, 200 fr. voor niet-leden. Aantal plaatsen beperkt tot 53. Inschrijven bij Wilfried De Vos, Oude Gentbaan 239 en Willy Langelte, Rozendreef 49, beiden te Aalst. Nood aan bloed Het bloedtransfusiecentrum van het Rode Kruis te Aalst heeft dringend behoefte aan bloed. De Aalsterse ziekenhuizen hadden de jongste dagen inderdaad heel wat zakken bloed nodig en met de vakantie voor de deur zal die behoefte alleszins niet slinken. Tijdens één weekends nam het O.L.V- Ziekenhuis negentig bloedzakken af wat dan wel overeen stemt met de vruchten van een geslaagde bloedafname. Het transfusiecentrum was dan ook totaal voor sommige bloed groepen door zijn reserves heen en moest een spoedafname organiseren. Donors kunnen in het bloedtransfusiecentrum aan het Keizer lijk Plein terecht op maandag en dinsdag van 17 tot 18 u. en op woensdag van 17 tot 19 u. Ongevallen In de Nieuwwijkstraat te Aalst werden Marleen Van Driessche en Eliane Van Houche, beide uit Aalst slachtoffers van een verkeersongeval rond middernacht. Ze liepen daarbij lichte verwondingen op. Prijsuitreiking akademie Aan de laureaten van het voorbije schooljaar zal de akademie voor muziek, ballet en toneel plechtig prijzen uitreiken op zondag 25 juni te 10 u. in de schouwburgzaal van kultureel centrum De Werf, Molenstraat 51 Opdat het andermaal tot geen misbaksel zou uitlopen moeten nu gereserveerde toegangskaarten worden aangevraagd aan De Werf, Molenstraat 51 te 9300 Aalst. Te 9.46 u. niet afgehaalde toegangskaarten zijn aan de ingang van de zaal dan terug beschikbaar. The Irtas in de lift Het tienjarig bestaan kon de Aalsterse bowlingklub The Irtas niet met een eerste plaats in derde nationale versieren. Wél met een tweede. Dure eden werden gezworen om het dit seizoen prima te maken. Bestuursploeg met voorzitter Charly Claessens, sekretaris Gustaaf Huylebroeck, penningmeester Denise De Cock, sportleider Johan Schockaert en kapitein interklub Werner Van Driesschaette zich samen met de spelerskem met Marc Van den Eeckhoudt, Johan Schockaert, William Van der Gucht, Charly Claessens en de reservespe lers Cris Everaert en Gerrit Tas in om het kampioenschap te halen. Drie wedstrijden vóór het afsluiten van de kompetitie was de klus reeds geklaard en was het feest in lokaal De Kat. Omdat nu in tweede nationale zal worden gespeeld wordt uiteraard uitgekeken naar enige versterking. Liquidatie De mini-onderneming N.V. Mitak wordt op vrijdag 23 juni geliquideerd in zaal «De Beer» van het VTI Aalst met toespraken en uitbetalingen aan aandeelhouders en werkne mers te 19.30 u. Funky Town Party Funky Town Party, het overbekend radio-programma van I BRT 2 wordt op 28 juni te Aalst door Omroep Brabant in een presentatie van Guy De Pré en Michel Follet van 19 u. in de Aalsterse Keizershallen opgenomen. Guy de Pré praat in de Keizershallen het programma aan mekaar en stelt ook een aantal muzikale gasten voor. Michel Follet zorgt ervoor dat de rechtstreekse uitzending door BRT 2 Omroep Brabant vlot verloopt. Na afloop van de live-uitzending heeft een spetterende laatste schooldag-fuif plaats in de Keizershallen Toegangsprijs: 200 fr. Nadere info: 053/76.13.12 (De Werf). Voetbal en bedrijfsleven Tijdens een business-drink op maandag 26 juni in Hotel Royal Astrid te 18 u. organiseert de Kamer van Koophandel Aalst en Gewest een gesprek over «Voetbalsport en bedrijfsleven: een winnend team». Verwelkoming door vooriitter van de Kamer van Koophandel Eric Huylebroeck, voorstellen van nieuwe publicitaire mogelijkheden van Eendracht Aalst door public relations officer van Eendracht Hugo De Rouck, infrastruktuur en beveiliging van het Eendrachtstadion door burgemeester De Maght en het belang van voetbalsport voor de jeugd door schepen voor sport en jeugd Patrick De Smedt. Over het management van een voetbalbedrijf spreekt Michel Verschueren van R.S.C Anderiecht en voorzitter van Een dracht Aalst rondt af vóór de drink. Midzomernacht in Kattestraat Zestig jaar Dekenij Kattestraat gaan niet ongemerkt voorbij. Een gans programma werd inderdaad gepland van vrijdag 23 juni tot en met zondag 25. Hierbij reeds een schets van het programma. Volgende week méér details. Vrijdag 23 juni 21 uur; Gezellig samenzijn met medewerking van Jo De Witte en zijn magisch orgel. Zaterdag 24 juni 9 uur: Start wafelslag ten voordele van St. Hubertus-asiel 10 uur: Ochtend-concert 15 uur: Middagprogramma voor de echte Aalstenaar; optre den van de Prinsen-caemer. 20 uur: T-Dansant met medewerking van het dansorkest P.D.S. met de franse zangeres Kathy Varna en zanger animator Freddy Grey Zondag 25 juni 8 uur: Ontbijtshow (gratis ontbijt aangeboden door de bakkers Aalst. Burgemeester De Maght en scheidend voorzitter Delaforterie van he, Priester Daensfonds legden bloemen eucharislieviering de dekanale kerk werd druk bijgewoond (a) neer op het graf van priester Daens (a) 6

De Voorpost | 1989 | | pagina 12