i Mespelare voor een dag van dorp naar dicht bevolkte stad C0PPENS J.P. tell\ De Voorpost - 16.6.1989 - 13 van de Kattestraat). Gesprekken over aktuele onderwerpen met vooraanstaanden van de stad; onder leiding van de heer René van der Speeten. 11 uur: Ochtendconcert door de Harmonie van Hekelgem o.l.v. de heer P. Weemaels. 12.30 u.: Weens aperitlefkoncert met medewerking van Dan ny Rousseau plano, Jef Baetens viool en Katrlen Gallez sopraan. 16 uur: Jeugdkoncert verzorgd door de alomgekende band Bien Cult. Plasmaferesecentrum De donors van het plasma feresecentrum werden ten ge meentehuize Erpe-Mere plechtig gehuldigd. Niet In het minst voor 125 giften Roger Huylebroek uit Serskamp Gaston Verhacken uit Herzele en Willem De Meyer eveneens uit Herzele. Nog beter deden volgende donors die het aantal 200 giften bereikten: Marcel Govaert uit Hlllegem en Ewald Callebaut uit Nieuwerkerken. Palmen voor hun jarenlange inzet naar Baten en Paul De Savoye: zilveren palmen. A.K.V. De Marcoentje8 5de groot brochettenfestljn In de Vrije Gemengde Basisschool in de Sint-Gudulaschool op zaterdag 17 en zondag 18 juni. Op zaterdag van 17 tot 24 u. en op zondag van 11.30 u. tot 17 u. Reuze brochet: 250 fr. In voorverkoop: 100 fr. AKV Pertotal Lustrumkorfbaltornooi op zaterdag 1 en zondag 2 juli in de Sint-Annazaal, Roklijfstraat. Aldafeatoln De Toerenbijoekers organiseren hun reeds achtste aldsfes- toin op zondag 25 juni ca 11.30 tot 20 u. In zaal Gerstenhof, Gerstenstraat te Erembodegem nabij de Hogeweg. Gezlnsultstap BGJG Op zondag 2 juli gezinsuitstap naar Veurne en Frans- Vlaanderen met vertrek te 8.15 u. aan parking Flora en te 8.30 u. aan de Sint-Annakerk. Reisweg: Veurne, Calais, Cap Blanc Nez, Cap Fris Nez (pick-nick); Saint-Omer, Cassel, Rode Berg (speeltuin en mogelijkheid tot avondmaal) en terug te Aalst omstreeks 20.30 u. Prijs: 400 fr. Kinderen tot 12 jaar 250 fr. Maximum gezinsprijs 1200 fr. Jubilea Op 29 mei 1989 vierden de echtgenoten Van Opdenbosch Alfons, geb. 19,3.1903 en Moortgat Josephine geb. 5.5.1908, wonende te Aalst, Merestraat 20, hun diamanten bruiloft. Op 24 mei 1989 vierden de echtgenoten De Poorter Lodewljk geb. 14 mei 1914 en Leemans Elodia geb. 24 september 1916, wonende te Aalst, Beekstraat 24, hun gouden bruiloft. Op 12 mei 1989 vierden de echtgenoten Van Herreweghe Constantinus geb. 25.2.1911 en De Smet Ivonna geb. 1.9.1914, wonende te Gijzegem, Klein Driesstraat 78 hun gouden bruiloft. Rijks- of Vrij P.M.-Centrum Ingevolge een beslissing van de jongste gemeenteraad wordt betracht beide centra 50% van de leerlingen van het stedelijk onderwijs te bezorgen. Dat is de bedoeling. De mogelijkheid van de ouders tot vrije keuze die wettelijk bestaat en door passende formulieren zou worden gewaarborgd kan deze optie echter doorkruisen. Tenzij de ouders een andere keuze doen zouden de kleuters van de stadsscholen in de Binnenstraat, de Oude Gentbaan Erembodegem, Meldert, Gijzegem en Moorsel, de leerlingen van de stadsscholen Vrijheidstraat en Herdersem en de studenten van de Akademie Schone Kunsten naar het Rljks- PMS worden gedirigeerd. Aan het Vrij PMS-centrum werden toegewezen de leerlingen van de lagere scholen van Binnenstraat, Baardegem, Erem bodegem, Hofstade, Gijzegem, Meldert en Moorsel. Tenzij de ouders een andere keuze maken. Tentoon8telling René Bekaert en Maurits Van Overwalle uit Aalst, Odile De Geyter uit Lede, Edgard Van den Bremt uit Knokke, Jan Philips uit Iddergem en Karei De Schrijver uit Terjoden stellen tentoon ter gelegenheid van kermis Terjoden. Een organisatie van de Vlaamse Kring in samenwerking met VTB in de Parochiezaal. Vernissage morgen zaterdag 17 juni te 20.30 u. Tentoonstelling toegankelijk tot en met maandag 19 juni. ledereen welkom. Plkkellng Op zondag 30 juli te 11 u Oogstmls In open lucht op de hoeve Van den Bossche in de Oude Hoogstraat onder het thema «Een zaaier ging uit» met als celebranten pastoor Degrez van Meldert, Dom Beda OSB, medepastoor te Meldert en diaken Paul Jacobs. Zang en muzikale omlijsting door Jotam. Mede werking van vendeliers en tamboers van volksdansgroep Reinout. BIJ regen gaat de eucharistieviering door In de kerk te Meldert. Moorsel Eeuwallngan Elodle Uyttersprot-Van Onderbergen wordt op 20 juni 100 jaar. Moorsel wil haar dan ook grandioos vieren. De ouderlln- ge wordt ten huize, Hollestraat 13, opgehaald op zaterdag 23 juni te 13.30 u door de beide Moorselse muziekmaatschap pijen, door de groepen van wljkkomltee De Molen, door schoolkinderen en door de hele buurt. Te 14 u plechtige dankmis in de Slnt-Martlnuskerk waarna vanaf 15.30 u receptie in de Kloosterschool. Te 17.30 u gaat het stoetsge wijs terug naar de woning van de dochter van de eeuwelinge waar, in de drankencentrale vlakbij, gezellig samenzijn bij natjes en droogies. Op zondag 25 volgt dan een feestmaal voor genodigden in De Voermansrust te Wieze. Bedevaart Naar OLV van Banneux op dinsdag 4 juni met vertrek aan modehuls Rita te 7.15 u in de Rijgerstraat. Deelname 350 fr. Inschrijven voor 25 juni bij Clement Wille, Avouéstraat 2. Papierslag Oud papier ten voordele van AKAB kan op de koer van het parochiehuis nog enkel worden gedeponeerd op zaterdag en zondagvoormiddag. Zoniet blijft het daar een week lang staan. Lede Familiefeest Op zondag 25 juni is er in Villa Letha het jaarlijks familiefeest. Voorzitter, raadsleden en personeel van het OCMW nodigen u en de uwen dan ook uit naar het middagmaal tussen 12 en 13.30 u met een uitgebreid koud buffet dat voor kinderen 150 fr en voor volwassenen 300 fr kost. Inschrijvingen te bezorgen tegen 20 juni aan Viviane Van der Snickt. Baardegem Romeroherdenklng Op zondag 30 juni Romeroherdenking te 18.30 u. met een themaviering in de parochiekerk opgeluisterd door de Boli viaanse groep Kollasuyunan een groep Quecha-lndianen op rondreis voor een projekt van boerensindikaten in de Andes. Om aan armen leven te geven, moet men zelf iets van het eigen leven geven. Of het zelfs helemaal geven. Schooluitstap per flets Schoolreizen hoeven niet altijd naar verre horizonten te trekken en veel geld te kosten. Te Baardegem zagen we immers leerlingen van de zesde lagere van rijksbasisschool Park Aalst. Hun zowat 60 km lange fietstocht leidde hen langs het Moorsels Waterkasteel uit de zestiende eeuw, de Baarde- gemse Sint-Margrietkerk, de Leirekensroute op Brabants gebied en de overblijfselen van de aloude BenediktljnerabdlJ Affligem «der cloosteren spieghel». Brand In de autobergplaats van de woning nr. 36 aan de Elderberg brak brand uit. De brand kon vlug gedoofd worden. Wel was er heel wat schade. Erembodegem Tentoonstelling Ter gelegenheid van kermls-Terjoden organizeert de Vlaamse Kring Terjoden, i.s.m. de plaatselijke V.T.B.-V.A.B.-afdeling, een groepstentoonstelling met Karei De Schrijver, Edgar Van Den Bremt, René Bekaert, Jan Philips, Maurits Van Overwalle en Odile De Geyter. De vernissage heeft plaats op zaterdag 17 juni om 20.30 u. In de parochiezaal van Terjoden. De tentoonstelling is toegankelijk tot 19 juni 1989. Grootouderfee8t B.G.J.G. Samen met «La Esterella» kan je een heerlijke namiddag Aalst. Joharx Herman, van Jeugdige Wakkere Burger naar Jeugdige Waker (a) beleven, gevuld met talrijke herinnerinaen aan vroeger, op donderdag 22 juni 1989, In het Kultureel Centrum «De Werf» te Aalst, Aanvang 15 uur, Einde 17 uur. Kaarten aan 150 fr. zijn te bekomen bij Paul Pereboom, IJzerenwegstraat 37, Erembodegem. Jazzavond De Vlaamse Kring Terjoden en de V.T.B.-V.A.B. afdeling Erembodegem-Terjoden organizeren voor de zesde keer een spetterende Jazzavond met de bekende jazzband «The Ognionrlver Show Boat». Deze manifestatie heeft plaats In zaal Rubens, Nlnovestraat, Terjoden, op zaterdag 24 juni om 20.30 u. Om de avond gezellig te houden worden er streekble- ren, wijnen en kaasschotels aangeboden. Kaarten in voorverkoop kosten 100 fr. Aan de kassa betaal je 120 fr. Inlichtingen: Annie De Smet, Wilgstraat 25A, Erembodegem. Tel. 053/77.44.97. Al Anon Vergadering: dinsdag 20 juni te 20 uur In het Parochiehuis (Wachtzaal). A.A.-groep «Om Mekaar» Vergadering: woensdag 21 juni te 20 uur In het Parochiehuls (Bovenzaal). K.V.L.V.-dagultatap Op dinsdag 20 juni organizeert K.V.L.V.-Erembodegem een daguitstap. Vertrek autobus om 7.15 u. aan de O.L.Vr.- Hemelvaartkerk. Op het programma: bezoek aan Maaseik in de voormiddag en 's namiddags aan het witte stadje Thorn In Nederland. Inschrijven bij de K.V.L.V.-bestuursleden of bij K.V.L.V.- reisverantwoordelljke Florine Mostaert-De Cremer, Kerkhof laan Erembodegem. Herdersem Dramatisch werkongeval Een arbeider uit Aalst, de 24-Jarlge Peter De Bruyn uit de Oude Dendermondsesteenweg 79 te Aalst viel tijdens zijn werk bij het aluminlumverwerkend bedrijf Marcoen aan de Kouterbaan te Herdersem in een bad kokend water. Een kollega kon hem nog hopelijk tijdig uit het water halen. Ter plekke werden hem de eerste zorgen toegediend door artsen van het urgentieteam met de daartoe speciaal uitgerust MUG- wagen van het OLV-zlekenhuis. Hij diende achteraf wel te worden overgebracht met een helikopter van de rijkswacht naar het brandwondencentrum te Neder-Over-Heembeek met brandwonden In de derde graad nadat hij In het OLV- zlekenhuis de eerste zorgen had gekregen. Schoolfeest Op zondag 25 juni schoolfeest In de Kloosterschool vanaf 14.15 u. Barbecue Barbecue georganiseerd door Patro Herdersem op zaterdag 1 juli vanaf 17 u. Meldert BGJG Op donderdag 22 juni te 14.30 u bijwonen van het optreden van La Esterella In De Werf, Molenstraat 51. Kaarten (150 fr) te bekomen bij Chr. Mannaert-De Croes of bij de wljkverant- woordelijken. Wereldsolldaritelt ACW ontving aan de Meldertse kerkdeur voor wereldsolldari telt 7750 fr. Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend: Clement en Albertine Kindermans- Van den Broeck. Op zaterdag 24 Juni Frans Van Ransbeeck en op zondag 25 Wllly Vermoesen. Eetfestijn Ten voordele van Eendracht Meldert op zaterdag 17 en zondag 18 juni eetfestijn met steaks, kip- en kalkoenfilets In diverse bereidingen. Op zaterdag open van 18 tot 23 u en op zondag van 11.30 tot 15 u In de kantine aan de Hoogstraat. Wanneer de zon in haar beste doen ls, dan ligt Mespelare er heerltyk bij. En dat was zondag het geval voor de tiende editie van «Dagje dorp» en dat had meteen voor gevolg dat het anders zo rustige en lieftallige Mespelare van een doodgewoon dorp een dicht bevolkte stad werd. Het leek wel een vakantiedag ln het zonovergoten Sparde waar de toeristen van heinde en verre de vele haast verdwenen en louter voor de folklore in eer gehouden oude ambachten kwamen bewonderen. waarts kon nemen. Moe ten we u vertellen dat de drankjes, de streekbieren, de pannekoeken, de ijsjes, de witte en zwarte pensen vlot van de hand gingen en Mespelare heeft al enkele rieten biezen vlochten de de jeugdige snaken een he'dstórr" MnDe^eS jaren het patent van een mandenvlechters, de bij- plaatsje weten te verove- drukte van helan* geslaagde oude ambach- entelers die gezorgd had- ren om hun afgedankt was? s tenmarkt. Tien jaar gele- den voor een edukatieve speelgoed aan te prijzen. j den werd er bescheiden stand, de geiteboer die in Ter hoogte van het kultu- ve,|eten fe vermelden dat begonnen door de VVV sappig westvlaams de ei- reel centrum knorde een oolf de curv;vai ciuh veel J- later gengemaakte geitenkaas big in zijn klein hok van ae \u™val v5f aanprees als een ideaal tevredenheid om de zalige mmirirnmnil.n „n a„ m-s.,- voedsel voor elegante warmte die op zijn rozife ZfSSESjSS Enkele keren moest men vrouwen en op de lijn let- lijf scheen. Al zal het hem u óverlevinestoch uitwijken naar het kultu- tende heren, de kopersla- minder prettig zijn ver- ,e„ en ka^n voor ioMe reel centrum De Mespel. gers die met een bewon- gaan toen later op de SUXK mannen dje jn derenswaardige premie avond bekend werd hoe- zijn hun p,an ,e trekken in de mooiste juwelen uit een veel het precies woog en ,j omstandieheden rood- en geelkoperen wie het juiste gewicht had alle omstana'gneaen- plaatje te voorschijn to- geraden en het mee huis- Dendermonde nam het feestkomitee van Mespelare de taak over. Dat wanneer de regen on genadig striemde en men de bezoekers als het ware op de vingers van een hand kon "tellen. Maar verden, de sigarenmaker zondag had men handen die uit bruinvette bladeren tekort. Zoveel volk baan de zich een enge en trage met de hand snel kanjers van sigaren rolde en dit op weg tussen dc rijke koren- mensenmaat sneed, de velden, de huisjes met een bouwer van muziekinstru- keurig gazon en de vele mcnten, de schilders en kraampjes van een dag. Het was een feest in Mes pelare waar de bewoners van Dendermondes kleinste deelgemeente hun gastvrijheid weer volop tentoon konden spreiden. En er viel heel wat te zien, niet alleen langs weerszij den van de weg waar de marktkramers, de am bachtslui en de zondags verkopers zich een plaats beeldhouwers, de hout snijwerken die het typi sche boereleven met rake trekken weergaven, de leerbewerker die zijn waar ter gelegenheid van vader dag aanprees als zijnde het mooiste geschenk. En na tuurlijk ook een kantwerk ster, een spinner, vele, ontelbaar vele verkopers van tweedehandsartikelen en ersatz-antiek, van oude je hadden gezocht, maar cn versleten Vlaamse ook tussen de bezoekers Fümke5 en Erik de Noor- liep er heel wat fraais, manverhalen, van strip- vooral zomers jeugdig verhalen die uit elkaar vie- "talent. Noem een oud beroep op, len van de ouderdom, pe troleumlampen, koper- het was in Mespelare te werk, veel, heel veel lang- vinden. De kuiper die met speelplaten, nog 78 toeren vaardige hand de laatste platen uit lang vervlogen metalen riemen rond de tijden, kortom alles wat houten kuipen sloeg, de men 2ich ook maar kan stoelenmatters die met inbeelden lag er uitgestald vaardige hand allerlei mo- langsheen de weg. En hier tieven in smalle en bredere en daar hadden zich ook Dendermonde. Dagje dorp in Mespelare. Het vlechten van biekorven is een specialiteit (xl) Duivenbond Samenspel Herdersem - Wieze Noyon 4.6.1989 Oude: 24, los 9 u. 1. V.D. Abbeele Emiel, Belle 1266, uur: 11.25.27, 2. De Smedt Clement, 3. Bourgeois Hubert, 4. V.D. Steene A. D., 5. V.D. Abbeele Emiel, 7. V.D. Steene A. D., 8. Bourgeois Hubert, Wieze 1183 u. 11.33.40 u. Jonge: 91, los 9.20 u. 1. Van Hecke Jozef, Sint-Gil lis Dendermonde, 1139, uur 12,02.30, 2. Uyttersprot Frans, 3. V.D. Abbeele Emiel, 4. Van Heek Jozef, 5. Bougeois Hubert, 6. Uytter sprot Frans, 7 en 8 Bougeois, 9. Van Caekenbergh Hubert, 10. Van Nuffel Maurits, 31. Van Heek Jozef Sint-Gillis- Dendermonde 1337,34 u. Hoop in de Toekomst, Wanzele Noyon 4.6.89 Los 9.10 u. oude: 27 1. Veldeman K. zn., Wan zele 1214,80 uur: 11.35.41, 2. Van de Velde Jan, 3. Die- rinckx Alfons, 4. Uyttendaele Maurice, 5 en 6. Veldeman K. en zn., 7. De Vleeschouwer Th., 8. Veldeman K. en zn., 9. v.d. Velde Jan, 10. Vélde- man K. en zn., 14. De Vlee schouwer Th.. Uitbergen, 1148,14, uur 11.48.27 Jaarse: 34 I. Uyttendaele Maurice, Schellebelle 1225,60, uur: II.36.29, 2, De Vleeschouwer Th., 3. Veldeman K. en zn., 4. Heirman Gebrs., 5. Van Leuven Edmond, 6. V.D. Velde Jan, 7. Heirman Gebrs., 8 en 9 Veldeman K. en zn., 10. Quipor Marcel, 17. Van Leuven Edmond, Wan zele 1132,79 uur 11.46.40 Door Eendracht Sterk, Duifken Lede Noyon 4.6.89 Los 9 u. oude: 60 1. Van Malderen -M. Berlare 1271,67,2. De Bock Petrus. 3. Stevens Maurice, 4. Van Vossel Octaaf, 5 en 6. V.D. Velde Hyp., 7. Vermeiren Urbain, 8, 9 en 10. Sichin Frans, 24. Van Vossel Jozef, Berlare 1217,21 uur 11.31.55 Jaarse: 55, los 9 u. 1. Christiaens Louis, Berlare 1263,17, uur 11.25.18, 2. Pis- cador Francois, 3. Van Hau- wermeiren F., 4 en 5. Sichin Frans, 6. Van Malderen -M., 7. De Greef Petrus, 8. Chris tiaens Louis, 9. De Greef Pe trus, 10. Sichin Frans, 22. Van Boxstael Roger, Lede 1178,58, uur 11.30.19 Jonge 166, los 9.30 u. I, 2 en 3 Huylebroeck Gus- taaf Wichelen, 1352,46 uur: II.42.47, 4. V.D. Putten Ro ger, 5. Huylebroeck Gustaaf, 6. De Clercq Guillaume, 7. V.D. Putten Roger, 8. Dhae- se Jozef, 9. Bonnaerens An dre, 10. V.D. Putten Roger, 67. Herssens Adolf, Schoon- aarde, 1322,23 uur 13.35.05. BEGRAFENISSEN Begrafenissen crematies Alle formaliteiten Dorp 7 MOORSEL 053/21.45.51 RUIMDIENST Ruimen van beer- en sceptische putten kuisen van regenputten Berckmoes A. DE WITTEN Tel. 053/21.43.40 Aalst. Het koor van de Vereniging van Vlaamse Gepensioneerden verzorgde het muzikaal gedeelte op het kerkhof waar hulde werd gebracht aan Priester Daens (a) Aalst. In de Keizershallen had de Euromeeting van de CVP plaats (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 13