Luc Rooms, de prins der nieuwelingen Van Leeuwe beantwoordt oproep Belsele-Sportief als voorbeeld Steven Persoon neemt broer /juniores Marc Van Gils in Hamme Bart Peeters in Belsele Geert Eelsing in Overmere Liefhebbers Frankie Wielandt in Temse Profs in Belsele De Voorpost - 16.6.1989 - 19 •<TWOv WIELRENNEN Steven Persoon behaalde vorig weekeinde een tweede zege. In Hofstade was hij voorop met Steven De Grauwe die bij de ontknoping geen schijn van kans had. Helemaal in het begin had hij zich al eens in de spits getoond, maar werd snel bijgehaald. "Ontsnappen was daarna niet meer mogelijk, zegt de vijftienjarige renner uit Stekene. Op zo'n 4 km. van het einde is Steven De Grauwe in het offensief gegaan. Ik volgde later zijn spoor. Met de streep in zicht poogde hij mij bij de neus te nemen. Ik was echter klaarwakker en besefte dat ik op mijn tellen moest passen. Op 250 meter voor de streep plaatste ik een demarrage en behield een kleine voorsprong. Steven Persoon is tevreden over de huidige gang van zaken: "Ik ga proberen even goed te doen als mijn broer Bert. Hij behaalde als eerstejaarsnieuweling indertijd drie overwinningen en een rits ereplaatsen. Op het einde van het seizoen wordt de balans gemaakt. Doe ik beter, dan trakteert hij of omgekeerd. (e.g.) Luc Rooms heeft een triomfantelijk weekeinde achter de rug. De Temsenaar werd in het Antwerpse Duffel "Prins der nieuwelinen". Het was tevens zijn tiende overwinning in deze kompetitie. De zestienjarige Rooms geniet van het voordeel dat hij in de buurt van de streep ontzettend snel uit de voeten kan en zich bovendien niet makkelijk in een valstrik laat lokken. "Denk zeker niet dat het in Duffel een makkelijke wedstrijd geworden is, stelt de kleine Rooms. Toen we nog maar aan de grote ronden toe waren, heerste er volle bedrijvigheid. De ene aktie volgde de andere op en het was verduiveld goed uit de doppen kijken om een onover komelijke achterstand te vermijden. Op een gegeven ogenblik trokken zes renners in de aanval. Ik voelde het aan dat er moest gereageerd worden. Samen met Franky De Cauwer werd eenn reaktie ontketend. In de lokale omlopen kwamen we met tien renners samen. Michel Stuut kon nog aansluiten maar werd korte tijd later ■uitgeschakeld door een lekke band. We zijn met tien samen gebleven. Ten allen kante werden er pogingen ondernomen om een spurt te ontlopen. Wie op pad wou kreeg dadelijk tegenwind en moest inbinden. Naarmate de streep in zicht kwam, groeiden mijn kansen. In de eindspurt had ik trouwens niet veel moeite om de anderen voor te blijven." Het Waasland troonde boven in deze belangrijke wed strijd. FrankY De Cauwer, ook al goed voor een hele rits overwinningen, legde beslag op een tweede plaats. De beide Waaslanders worden ongetwijfeld belangrijke kan didaten voor de nationale titelren die weldra in Herent hout gereden wordt. Luc Rooms is op dit ogenblik van plan om het wat rustiger aan te doen. Dat heeft te maken met de examens die dezer dagen op stapel staan. Trainen wordt dan ook tot een minimum herleid. "Mijn eerste objektief wordt nu de Omloop van Vlaan deren, vervolgt de Temsenaar. Deze wedstrijd wordt op 1 juli gereden. De examens zijn dan achter de rug en er wenkt dan een zee van vrije tijd om mij op de nationale titelren voor te bereiden. In de algemene zegestand bij de nieuwelingen gaat enkel Antwerpenaar Cedric Van Lommei de Temsenaar vooraf. Van Lommei wordt echter weldra junior en ook de andere zegekaper, Michel Staut, stapt na de titelren over naar een hogere reeks. Voor Luc Rooms ligt meteen het hele seizoen wagewijd open om als nieuweling zegekoning te worden. "Als ik deze titel kan grijpen, zal ik uiteraard niet wachten, hoewel dat niet mijn hoofdobjektief is", besluit de jongste van de Rooms-brothers. (e.g.) Marc Van Gils is spurtwin naar geworden in Hamme. Op zo'n 15 km voor de finish trok hij in de aanval samen met Stefan Van Duyse en Guy Smet. Deze drie renners Met een bang hart verwel komde het bestuur van Belse- Ie Sportief de heren brood renners in eigen gemeente. In het verleden was meermaals gebleken dat de renners er al eens met de spreekwoordelij ke pet naar durfden gooien. Vooral de vorige editie tartte alle gevoel voor eer, volgens de heer Smet van Belsele Sportief. Een rake oproep nog voor de renners de inschrijvingsta fel gepasseerd waren bleek niet alleen volgens de organi satoren een woord in de wind te zijn. Neen, de profs, 65 in totaal, gaven nu alles wat van hen verwacht werd om en rond de kerktoren van Belse- le-centrum en dat was voor de massa belangstellenden met een ook het bewijs dat de profs er echt wel wat van kunnen maken als zij maar willen. Neem hier nog bij dat met Stefan Van Leeuwe nog een streekrenner op het po dium klom en meteen hebben we al de helft van de stof gehad die deze koers inhoudt. Janssens-Van Leeuwe Wase tandem De dreigende vinger van Belsele Sportief had blijkbaar bij de renners een gevoelige snaar geraakt want nauwelijks was de startvlag de hoogte in of daar vertrok reeds een duo op de vlucht. Willem Wijnant en Luc Van de Vel reden een tweetal ronden voor de groep uit in de hoop met een vroege ontsnapping de boel op stel ten te zetten. Gedeeltelijk is dit duo er zeker in geslaagd. De vroege vluchters kregen immers in de vierde ronde gezelschap van nog eens ze ven aanvalslustige jongens die luisterden naar de namen van Danny Janssens. Stefan Van Leeuwe. Luc De Smet. Pa trick Hendrickx, Ronny Pau wels en Dirk De Wolf. Negen leiders dus en de verstandhouding leek angst wekkend optimaal. Waarom angstwekkend? Wel, omdat eenieder nu vreesde dat we een herhaling zouden krijgen van de vorige uitgave die nog niets was in vergelijking met de Brugse Bloedprocessie. De negen leiders raakten vlug aan een voorsprong van twee minuten en dat staafde deze bange momenten bij de orga nisatoren. In de achtergrond dacht men blijkbaar aan de vriendelijke doch dreigende vinger van Belsele Sportief en meteen werd de jacht naar de koplopers ingezet door Eddy Van Craeynest en de Brit Ste venson. Deze aktie had voor gevolg dat de groep in twee delen brak en al vrij vlug werd duidelijk dat het tweede ge deelte van deze groep alle illusies op een mooie ere plaats mocht vergeten. De kop van de groep evenwel voerde nog onderling strijd met de koplopers maar uitein delijk slaagden er slechts een twaalftal kleppers in aanslui ting te krijgen bij de koplo pers. Ludo Giesberts, Stefan Rakers, Marc Sprangers, Rob Harmeling. Francis Janse- gers, Dirk Heirwegh, Luc Go- vaerts. Peter Van Impe, Jo De Vos, Walter Dalgal, Rudy Van Gheluwe en Ronny De Meuter verschenen zo op hun beurt in de spits van het ge beuren. Deze omvangrijke kop groep zou nu talent genoeg herbergen om er een spette rende finale van te maken. Het was enkel wachten op het beslissend moment van een of andere koalitie of van een Bart Peeters is winnaar ge- mans, Chris Van Eyndt, Peter worden van het kriterium in De Vos en Bart Van Boxel. Belsele. Op enkele kilometers Dit vijftal naderde tot op 20 van het einde plaatste hij een sekonden maar slaagde er niet demarrage en verwierf een in om de aansluiting met de voorsprong die de anderen leiders te realiseren, niet meer konden overbrug- De drie koplopers bleven gen. 58 renners verschenen dus voorop, tot wanneer Bart aan de start en na minder dan Peeters zich alleen uit de voe- 15 km. gingen Kurt Van De ten kon maken. Janssens wön Wouwer, Bart Peeters en later de spurt voor de tweede Wim Janssens in de aanval. In plaats voor Kurt Van De de kortste tijd hadden zij één Wouwer en 15 sekonden later minuut voorsprong. Reaktie maakte Chris Van Eyndt zijn in de achtergrond kwam er opwachting voor Van Boxel pas voorbij halfweg wedstrijd en Pauwels. met Carl Pauwels, Tom Cley- (e.g.) 69 deelnemers 1. Stefan Van Leeuwe, de 160 km. in 3 u 47' 47"; 2. Henri Manders (Ned.) op 10", 3. Dirk De Wolf. 4. Dan ny Janssens. 5. Walter Dalgal, 6. Dirk Heirweg, 7. Ludo Giesberts, 8. Ronny Van Wielrennen. Amateur Frankie Wielandt na zijn zege in Temse met de organisatoren en Gheluwe, 9. Luc De Smet, zijn supporters (dw) 10. Luc Govaerts. Wielrennen. Marc Van Gils na zijn negende zege bij de juniores, deze keer in Hamme, in Wielrennen. De junioreswedstrijd in Overmere werd gewonnen door Geert Eelsing uit de bloemen gezet door sportschepen De Graef (vh) Wetteren (gvdwb) Geert Eelsing behaalde in Overmere een vlotte overwin ning. Hij was er voorop met Ivan Paeshuysen en Frank Lauwaert, die in de spurt evenwel geen kans kregen. Nog voor half wedstrijd vorm de zich een leidersgroep. Eerst gingen Michel Gee- rinck, Ivan Paeshuysen en Sven Janssens in de aanval. Later sloten ook Geert Eel sing, Christophe Leroy, Di- dier Paulus, Joeri Ardeel en Ronny Vermeiren bij de drie koplopers aan. Een valpartij zorgde echter voor een her groepering. Voor het ingaan van de finale gingen Ivan Paeshuysen, Geert Eelsing en Frank Lauwaert in de aanval. Deze drie renners zouden tot de finish voorop blijven on danks een heftige reaktie van Sven Janssens, Gunther Op- dorp, Chris Van der Sypt en Gino Joossen. Laatstgenoem de moest later greep lossen. (e.g.) Amper 23 renners versche nen zondagnamiddag in Tem se aan de start. De wedstrijd zelf kende bovendien een saai verloop. In het begin zorgden Geert Delaruelle én Gino Verhulst enige tijd voor wat animo maar zij werden bij het nekvel gegrepen. Net voor halfweg kregen we een uitval met Luc De Bruyne, Gino Verhulst, Patrick Van De Ven, Francois Geerts, Fran kie Wielandt en Geert Wau- ters. Tevergeefs probeerden Gaston Pieters en de Zwitser Geer de achtervolging in te zetten. Vooraan reed Van de Ven lek op zo'n 10 km van het einde. Later zou hem dat euvel nogmaals overkomen. Toen Geerts ook het slachtof fer werd van een lekke band kreeg Frankie Wielandt met een vrije teugel. De spurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Gino Ver hulst voor Luc De Bruyne en Geert Wauters. (e.g.) Wielrennen. Frankie Wielandt bolt uitgeput over de meet na de amateurskoers in Temse (dw) onafhankelijke vrijbuiter. Danny Janssens was daar een van. Fel aangemoedigd door een horde Stekense suppor ters zorgde Danny voor de beslissende wending in deze nu al meer dan levendige wedstrijd. De ene Waaslan- der Janssens kreeg het gezel schap van de andere, Van Leeuwe, en samen met Henri Manders en Dirk De Wolf was meteen de goede trein vertrokken. Een trein die al leen nog maar halt zou hou den in Belsele-Centraal. Want hoe hard er bij de nog omvangrijke groep achtervol gers ook gereageerd werd door o.m. Ludo Giesberts en Francis Janseghers, de vier bleven buiten schot. Voor Danny Janssens was de slotronde er blijkbaar te veel aan want hij kon niet antwoorden op een ultieme aènval van Stefan Van Leeu we. Net als Manders en De Wolf bleef Janssens achter en reed de Wase prof Van Leeu we ongestoord naar zijn eer ste zegeruiker van het sei zoen. nadat hij eerder veel was gaan afzien, althans vol gens hemzelf, in de Franse rittenwedstrijd Route du Sud. Een afzien dat hier in België dus omgezet wordt in een mooie zege, behaald zonder omzien, want 10 sekonden na de kleine voorsprongzege van Stefan Van Leeuwe won Manders de spurt voor de tweede plaats, voor De Wolf en een uitgebluste Danny Janssens. Een halve minuut later was het dan de beurt aan Walter Dalgal om Dirk Heir wegh te kloppen voor de vijf de plaats. Marc Stevelinck bouwden binnen de kortste keren een voorsprong op en zouden ook buiten de groep van achtervolgers blijven. Nog voor halfweg probeerden Gunther De Rechter, Ronny Moras en Kurt Sobrie voorop te geraken. Dat lukte heel even maar snel dook er gezel schap op met Marc Van Gils, Andy Van Olmen, Benny Peeters, Gino Kennis en Guy Smet. Later zou Van Olmen nog proberen om alleen weg te komen, maar hij werd weer gegrepen. Toen Van Duyse, smet en Van Gils op avontuur trokken, viel metéén de be slissing. Van Gils won de spurt voor Van Duyse en Smet. Ruim een minuut later werd Gino Kennis vierde voor Sobrie en de lokale renner Gino Vercammen. (e.g.) Wielrennen. De zegevierende aankomst van junior Marc Gils in Hamme vb)

De Voorpost | 1989 | | pagina 19